Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 marca 2011 r.
18:08
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Tanie linie nie przylecą?

0 60 A A
Lotnisko "Rzeszów-Jasionka”. Większość połączeń obsługuje tam Ryanair. Podkarpacie dokłada do tego
Lotnisko \"Rzeszów-Jasionka”. Większość połączeń obsługuje tam Ryanair. Podkarpacie dokłada do tego

580 tysięcy pasażerów z Lubelskiego odleciało z Okęcia w 2009 r. Port Lotniczy Lublin liczy, że ich przejmie. – Uda się, jeśli nastawi się na tanich przewoźników – zastrzegają eksperci. – Nie mamy na to pieniędzy – odpowiada PLL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Według badań wśród wszystkich pasażerów lotniska na Okęciu 6,6 proc. to mieszkańcy Lubelszczyzny. Są drugą najbardziej liczebną grupą po woj. mazowieckim – podkreśla Krzysztof Siczek, dyrektor projektu budowy Portu Lotniczego Lublin. – Nie mamy danych dotyczących Rzeszowa, ale z Warszawy odleciało 580 tys. pasażerów z naszego regionu. Chcemy ich do nas ściągnąć.

W czwartek przedstawiciel PLL spotkał się ze świdnickimi radnymi i mówił im o prognozach dla portu lotniczego. Zapewniał, że w pierwszym roku ok. 300 tys. pasażerów skorzysta z budowanego właśnie lotniska.

– Chcemy aktualizować dane z Okęcia. Dlatego w najbliższym czasie w kilku portach lotniczych w Polsce pojawią się ankieterzy – zapewnia dyr. Siczek. Przez dwa miesiące będą pytać podróżnych, z jakiego miasta pochodzą, gdzie lecą i na jak długo. Będą chcieli także wiedzieć, ile mamy lat, który to nasz lot w roku, czy jest biznesowy czy ekonomiczny.

Samoloty ze Świdnika mają latać głównie do północnej Afryki, Izraela oraz portów przesiadkowych w Europie. Radni pytali m.in., dlaczego w Świdniku nie będą lądować tani przewoźnicy. – To zgodne z naszą intencją, by latały u nas linie tradycyjne. Mają budżet i flotę. A tani przewoźnicy mówią, że mogą do nas latać, ale musimy im za to zapłacić, np. poprzez reklamę. Nie mamy na to pieniędzy – podkreśla dyr. Siczek. – Dlatego chcemy najpierw postawić na linie regularne. Jeśli zechcą do nas przylecieć tanie linie, to zapraszamy, ale nie zamierzamy o nie specjalnie zabiegać.

Eksperci krytykują samorząd

Taką koncepcję krytykują eksperci. – Jedyną szansą nowego portu będą tani przewoźnicy. Żaden tradycyjny przewoźnik nie będzie zainteresowany obsługą takiej liczby pasażerów – uważa Paweł Cybulak, redaktor naczelny portalu pasazer.com. – Ale ci tani przewoźnicy pojawią się, o ile samorząd województwa będzie w stanie ich zachęcić. Już teraz powinien szykować się na to finansowo.

Zdaniem ekspertów, PLL powinien też obserwować sytuację na podobnych lotniskach. A ta nie pozostawia złudzeń. – Nasz tani przewoźnik Ryanair obsługuje 70–75 proc. wszystkich połączeń w roku. Tak jest we wszystkich regionalnych portach, poza Warszawą – informuje Łukasz Sikora z Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka”.

Żeby utrzymać połączenia lotnicze, Podkarpacie wydaje miliony. Wśród linii lotniczych ogłosiło niedawno przetarg na promocję regionu. – Wygrał Ryanair, który w ciągu 5 lat dostanie od nas 24 mln zł – mówi Wiesław Bek, rzecznik marszałka woj. podkarpackiego. – Za to przez 5 lat na jednym z samolotów będzie logo województwa. Będą też nasze elementy graficzne przy szafkach dla podróżnych, różne wydawnictwa w samolocie, a na stronie internetowej przewoźnika będzie logo Podkarpacia.

Udostępnij na Facebook

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 20 maja 2011 r. o 22:32
0
[/quote]
;)Panie " pilocie" , czytając ponownie pana wpis , mam wątpliwości czy pan naprawdę jest pilotem.
po 1 - lotnisko po zakończeniu budowy będzie miało tak potrzebny panu status lotniska komunikacyjnego.
po 2 - początkowo mogą być 2 loty dziennie, potem ( w najlepszym razie ) 3-4. jaki problem zgrać harmonogram prób z godziną przylotu ? o tym , że aeroklub szkoli młodzież na szybowcach , i wtedy trzeba wykonywać loty treningowe po kręgu to pan już nie pomyślał, ani o prywatnej firmie po przeciwnej stronie lotniska, gdzie kilka samolotów cesna lata czasem 2 lub 3 godziny po kręgu.
po 3 - jakie cargo, proszę pana rzeszów , który ma dobre połączenia drogowe odprawia rocznie coś ok. 200 ton towaru. Cargo w świdniku może wyglądać podobnie.
po 4 - holding 50 metrów nad ziemią ?!!!
po 6 - c130 to zabytek ! nie zna pan innego sprzętu ?
po 7 - w Łodzi czy Rzeszowie są wszystkiego 3 loty dziennie. po co te protesty ?
w świdniku nie będzie więcej
[/quote]
;)Panie " pilocie" , czytając ponownie pana wpis , mam wątpliwości czy pan naprawdę jest pilotem.
po 1 - lotnisko po zakończeniu budowy będzie miało tak potrzebny panu status lotniska komunikacyjnego.
po 2 - początkowo mogą być 2 loty dziennie, potem ( w najlepszym razie ) 3-4. jaki problem zgrać harmonogram prób z godziną przylotu ? o tym , że aeroklub szkoli młodzież na szybowcach , i wtedy trzeba wykonywać loty treningowe po kręgu to pan już nie pomyślał, ani o prywatnej firmie po przeciwnej stronie l... rozwiń
Avatar
jon / 20 maja 2011 r. o 15:36
0
[quote name='pilot PLL LOT' timestamp='1305886994' post='480546']
drodzy lubelacy

W IMIENIU PILOTÓW INFORMUJĘ:
nie dziwcie się ze tanie linie nie bedą latały do/z swidnika jak tu kolega kiedys napisał :


po 1 lotnisko nie ma żadnego statusu ani wojskowego ani cywilnego
po 2 w Świdniku produkowane są śmigłowce zatem kto da gwarancję ,że w razie awarii maszyny która będzie testowana to nie spadnie mi przed dziob na samolot czy nie daj boże na terminal pełny pasażerów???
po 3 budowa trwa tylko że właśnie terminalu cargo aby odciążyc Warszawę
PO 4 ŚCIEŻKA PODEJŚCIA JAKA JEST NA TO LOTNISKO NIE NADAJE SIĘ NA LOTY SAMOLOTÓW PASAŻERSKICH
CHODZI TU O TO ŻE TRASA PODEJŚCIA JEST BARDZO NISKO NAD CENTRUM MIASTA<ZAMEK OKOLICE PKS-U>
NATOMIAST TZW STREFA OCZEKIWANIA -HOLDING JEST DOSŁOWNIE OKOŁO 50 M NAD BLOKAMI OSIEDLA CZECHÓW

W RAZIE ZŁEJ POGODY NP MGŁY , NISKIEJ PODSTAWY CHMUR, CZY INTENSYWNEJ SNIEŻYCY PILOT NIE JEST W STANIE ZOBACZYĆ BLOKÓW przez co może dojść do katastrofy... a tego nikomu i sobie nie życzę
po 5 my piloci po prostu sami protestujemy ponieważ my sami nie chcemy tam latać

po6 niewielkie samoloty cargo nie większe jak c130 będą siadały u was
po7 okoliczni mieszkańcy zapowiadają protesty a my po prostu nie będziemy ryzykować
[/quote]
panie pilocie , a jak będą samoloty podchodzić od strony Mełgwi ?
czy będzie tak samo ?
[quote name='pilot PLL LOT' timestamp='1305886994' post='480546']
drodzy lubelacy

W IMIENIU PILOTÓW INFORMUJĘ:
nie dziwcie się ze tanie linie nie bedą latały do/z swidnika jak tu kolega kiedys napisał :


po 1 lotnisko nie ma żadnego statusu ani wojskowego ani cywilnego
po 2 w Świdniku produkowane są śmigłowce zatem kto da gwarancję ,że w razie awarii maszyny która będzie testowana to nie spadnie mi przed dziob na samolot c... rozwiń
Avatar
pilot PLL LOT / 20 maja 2011 r. o 12:23
0
drodzy lubelacy

W IMIENIU PILOTÓW INFORMUJĘ:
nie dziwcie się ze tanie linie nie bedą latały do/z swidnika jak tu kolega kiedys napisał :


po 1 lotnisko nie ma żadnego statusu ani wojskowego ani cywilnego
po 2 w Świdniku produkowane są śmigłowce zatem kto da gwarancję ,że w razie awarii maszyny która będzie testowana to nie spadnie mi przed dziob na samolot czy nie daj boże na terminal pełny pasażerów???
po 3 budowa trwa tylko że właśnie terminalu cargo aby odciążyc Warszawę
PO 4 ŚCIEŻKA PODEJŚCIA JAKA JEST NA TO LOTNISKO NIE NADAJE SIĘ NA LOTY SAMOLOTÓW PASAŻERSKICH
CHODZI TU O TO ŻE TRASA PODEJŚCIA JEST BARDZO NISKO NAD CENTRUM MIASTA<ZAMEK OKOLICE PKS-U>
NATOMIAST TZW STREFA OCZEKIWANIA -HOLDING JEST DOSŁOWNIE OKOŁO 50 M NAD BLOKAMI OSIEDLA CZECHÓW

W RAZIE ZŁEJ POGODY NP MGŁY , NISKIEJ PODSTAWY CHMUR, CZY INTENSYWNEJ SNIEŻYCY PILOT NIE JEST W STANIE ZOBACZYĆ BLOKÓW przez co może dojść do katastrofy... a tego nikomu i sobie nie życzę
po 5 my piloci po prostu sami protestujemy ponieważ my sami nie chcemy tam latać

po6 niewielkie samoloty cargo nie większe jak c130 będą siadały u was
po7 okoliczni mieszkańcy zapowiadają protesty a my po prostu nie będziemy ryzykować
drodzy lubelacy

W IMIENIU PILOTÓW INFORMUJĘ:
nie dziwcie się ze tanie linie nie bedą latały do/z swidnika jak tu kolega kiedys napisał :


po 1 lotnisko nie ma żadnego statusu ani wojskowego ani cywilnego
po 2 w Świdniku produkowane są śmigłowce zatem kto da gwarancję ,że w razie awarii maszyny która będzie testowana to nie spadnie mi przed dziob na samolot czy nie daj boże na terminal pełny pasażerów???
po 3 budowa trwa tylko że właśnie t... rozwiń
Avatar
zibi / 27 kwietnia 2011 r. o 18:08
0
Czyli jeszcze nie skończyli budowy , już zakończyli loty
Avatar
Mmvv / 26 kwietnia 2011 r. o 13:47
0
To wyjdzie LIPA bez tanich linii lotniczych. W Lublinie i okolicy nie ma aż tylu ludzi bogatych żeby korzystać z linii tradycyjnych czyli drogich. Wcale sie nie zdziwię jak lotnisko trzeba będzie zamknąć bo splajtuje. Takie lotnisko jak w Lublinie powinno bazować przede wszystkim na tanich przewoźnikach!!
Avatar
jon / 24 kwietnia 2011 r. o 13:18
0
[quote name='kiciu' timestamp='1302618330' post='463534']
To ten Turek jednak wybudował lotnisko w Białej.A chodziły słuchy po Bulandzie że nie zdążył bo trafił do piergla.
[/quote]
kiciu , nie ośmieszaj się.
co wybudował ? pasy tam już były
Avatar
marceli / 24 kwietnia 2011 r. o 00:00
0
Myslalem ,ze polatam sobie ze SWIDNIKA do LONDYNU , ech i marnuj znowu czas na przejazd do Wawy. TO PO CO MI ,NAM TO LOTNISKO ?? DO AFRYKI??-ZA CZYM ,PO CO
Avatar
max / 23 kwietnia 2011 r. o 10:36
0
[quote name='fly' timestamp='1300522953' post='452123']
hej.... matematyku! to powiem Ci ze ja tylko w tym roku wykonalem 10 lotow z i do krakowa... a przede mna jeszcze ho ho ho. I co Ty na to?
[/quote]
takich jak Ty jest może 0,2% na lubelszczyźnie
ale żeby jechać do Wawy z lubelskiego żeby polecieć do Krakowa to dla mnie chore... ha ha ha
Avatar
kiciu / 12 kwietnia 2011 r. o 16:25
0
[quote name='mm' timestamp='1300547650' post='452279']
Na poczatek trzeba wykorzystac istniejace lotnisko Biała Podlaska na port cargo. Potem powoli rozwijać połączenia inne.Lotnisko Lublin to daleka i niepewna przyszłość.
[/quote]
To ten Turek jednak wybudował lotnisko w Białej.A chodziły słuchy po Bulandzie że nie zdążył bo trafił do piergla.
Avatar
Gość / 27 marca 2011 r. o 09:25
0
Pierwszy lot odbędzie się do Honollu.
Avatar
jon / 20 maja 2011 r. o 22:32
0
[/quote]
;)Panie " pilocie" , czytając ponownie pana wpis , mam wątpliwości czy pan naprawdę jest pilotem.
po 1 - lotnisko po zakończeniu budowy będzie miało tak potrzebny panu status lotniska komunikacyjnego.
po 2 - początkowo mogą być 2 loty dziennie, potem ( w najlepszym razie ) 3-4. jaki problem zgrać harmonogram prób z godziną przylotu ? o tym , że aeroklub szkoli młodzież na szybowcach , i wtedy trzeba wykonywać loty treningowe po kręgu to pan już nie pomyślał, ani o prywatnej firmie po przeciwnej stronie lotniska, gdzie kilka samolotów cesna lata czasem 2 lub 3 godziny po kręgu.
po 3 - jakie cargo, proszę pana rzeszów , który ma dobre połączenia drogowe odprawia rocznie coś ok. 200 ton towaru. Cargo w świdniku może wyglądać podobnie.
po 4 - holding 50 metrów nad ziemią ?!!!
po 6 - c130 to zabytek ! nie zna pan innego sprzętu ?
po 7 - w Łodzi czy Rzeszowie są wszystkiego 3 loty dziennie. po co te protesty ?
w świdniku nie będzie więcej
[/quote]
;)Panie " pilocie" , czytając ponownie pana wpis , mam wątpliwości czy pan naprawdę jest pilotem.
po 1 - lotnisko po zakończeniu budowy będzie miało tak potrzebny panu status lotniska komunikacyjnego.
po 2 - początkowo mogą być 2 loty dziennie, potem ( w najlepszym razie ) 3-4. jaki problem zgrać harmonogram prób z godziną przylotu ? o tym , że aeroklub szkoli młodzież na szybowcach , i wtedy trzeba wykonywać loty treningowe po kręgu to pan już nie pomyślał, ani o prywatnej firmie po przeciwnej stronie l... rozwiń
Avatar
jon / 20 maja 2011 r. o 15:36
0
[quote name='pilot PLL LOT' timestamp='1305886994' post='480546']
drodzy lubelacy

W IMIENIU PILOTÓW INFORMUJĘ:
nie dziwcie się ze tanie linie nie bedą latały do/z swidnika jak tu kolega kiedys napisał :


po 1 lotnisko nie ma żadnego statusu ani wojskowego ani cywilnego
po 2 w Świdniku produkowane są śmigłowce zatem kto da gwarancję ,że w razie awarii maszyny która będzie testowana to nie spadnie mi przed dziob na samolot czy nie daj boże na terminal pełny pasażerów???
po 3 budowa trwa tylko że właśnie terminalu cargo aby odciążyc Warszawę
PO 4 ŚCIEŻKA PODEJŚCIA JAKA JEST NA TO LOTNISKO NIE NADAJE SIĘ NA LOTY SAMOLOTÓW PASAŻERSKICH
CHODZI TU O TO ŻE TRASA PODEJŚCIA JEST BARDZO NISKO NAD CENTRUM MIASTA<ZAMEK OKOLICE PKS-U>
NATOMIAST TZW STREFA OCZEKIWANIA -HOLDING JEST DOSŁOWNIE OKOŁO 50 M NAD BLOKAMI OSIEDLA CZECHÓW

W RAZIE ZŁEJ POGODY NP MGŁY , NISKIEJ PODSTAWY CHMUR, CZY INTENSYWNEJ SNIEŻYCY PILOT NIE JEST W STANIE ZOBACZYĆ BLOKÓW przez co może dojść do katastrofy... a tego nikomu i sobie nie życzę
po 5 my piloci po prostu sami protestujemy ponieważ my sami nie chcemy tam latać

po6 niewielkie samoloty cargo nie większe jak c130 będą siadały u was
po7 okoliczni mieszkańcy zapowiadają protesty a my po prostu nie będziemy ryzykować
[/quote]
panie pilocie , a jak będą samoloty podchodzić od strony Mełgwi ?
czy będzie tak samo ?
[quote name='pilot PLL LOT' timestamp='1305886994' post='480546']
drodzy lubelacy

W IMIENIU PILOTÓW INFORMUJĘ:
nie dziwcie się ze tanie linie nie bedą latały do/z swidnika jak tu kolega kiedys napisał :


po 1 lotnisko nie ma żadnego statusu ani wojskowego ani cywilnego
po 2 w Świdniku produkowane są śmigłowce zatem kto da gwarancję ,że w razie awarii maszyny która będzie testowana to nie spadnie mi przed dziob na samolot c... rozwiń
Avatar
pilot PLL LOT / 20 maja 2011 r. o 12:23
0
drodzy lubelacy

W IMIENIU PILOTÓW INFORMUJĘ:
nie dziwcie się ze tanie linie nie bedą latały do/z swidnika jak tu kolega kiedys napisał :


po 1 lotnisko nie ma żadnego statusu ani wojskowego ani cywilnego
po 2 w Świdniku produkowane są śmigłowce zatem kto da gwarancję ,że w razie awarii maszyny która będzie testowana to nie spadnie mi przed dziob na samolot czy nie daj boże na terminal pełny pasażerów???
po 3 budowa trwa tylko że właśnie terminalu cargo aby odciążyc Warszawę
PO 4 ŚCIEŻKA PODEJŚCIA JAKA JEST NA TO LOTNISKO NIE NADAJE SIĘ NA LOTY SAMOLOTÓW PASAŻERSKICH
CHODZI TU O TO ŻE TRASA PODEJŚCIA JEST BARDZO NISKO NAD CENTRUM MIASTA<ZAMEK OKOLICE PKS-U>
NATOMIAST TZW STREFA OCZEKIWANIA -HOLDING JEST DOSŁOWNIE OKOŁO 50 M NAD BLOKAMI OSIEDLA CZECHÓW

W RAZIE ZŁEJ POGODY NP MGŁY , NISKIEJ PODSTAWY CHMUR, CZY INTENSYWNEJ SNIEŻYCY PILOT NIE JEST W STANIE ZOBACZYĆ BLOKÓW przez co może dojść do katastrofy... a tego nikomu i sobie nie życzę
po 5 my piloci po prostu sami protestujemy ponieważ my sami nie chcemy tam latać

po6 niewielkie samoloty cargo nie większe jak c130 będą siadały u was
po7 okoliczni mieszkańcy zapowiadają protesty a my po prostu nie będziemy ryzykować
drodzy lubelacy

W IMIENIU PILOTÓW INFORMUJĘ:
nie dziwcie się ze tanie linie nie bedą latały do/z swidnika jak tu kolega kiedys napisał :


po 1 lotnisko nie ma żadnego statusu ani wojskowego ani cywilnego
po 2 w Świdniku produkowane są śmigłowce zatem kto da gwarancję ,że w razie awarii maszyny która będzie testowana to nie spadnie mi przed dziob na samolot czy nie daj boże na terminal pełny pasażerów???
po 3 budowa trwa tylko że właśnie t... rozwiń
Avatar
zibi / 27 kwietnia 2011 r. o 18:08
0
Czyli jeszcze nie skończyli budowy , już zakończyli loty
Avatar
Mmvv / 26 kwietnia 2011 r. o 13:47
0
To wyjdzie LIPA bez tanich linii lotniczych. W Lublinie i okolicy nie ma aż tylu ludzi bogatych żeby korzystać z linii tradycyjnych czyli drogich. Wcale sie nie zdziwię jak lotnisko trzeba będzie zamknąć bo splajtuje. Takie lotnisko jak w Lublinie powinno bazować przede wszystkim na tanich przewoźnikach!!
Avatar
jon / 24 kwietnia 2011 r. o 13:18
0
[quote name='kiciu' timestamp='1302618330' post='463534']
To ten Turek jednak wybudował lotnisko w Białej.A chodziły słuchy po Bulandzie że nie zdążył bo trafił do piergla.
[/quote]
kiciu , nie ośmieszaj się.
co wybudował ? pasy tam już były
Avatar
marceli / 24 kwietnia 2011 r. o 00:00
0
Myslalem ,ze polatam sobie ze SWIDNIKA do LONDYNU , ech i marnuj znowu czas na przejazd do Wawy. TO PO CO MI ,NAM TO LOTNISKO ?? DO AFRYKI??-ZA CZYM ,PO CO
Avatar
max / 23 kwietnia 2011 r. o 10:36
0
[quote name='fly' timestamp='1300522953' post='452123']
hej.... matematyku! to powiem Ci ze ja tylko w tym roku wykonalem 10 lotow z i do krakowa... a przede mna jeszcze ho ho ho. I co Ty na to?
[/quote]
takich jak Ty jest może 0,2% na lubelszczyźnie
ale żeby jechać do Wawy z lubelskiego żeby polecieć do Krakowa to dla mnie chore... ha ha ha
Avatar
kiciu / 12 kwietnia 2011 r. o 16:25
0
[quote name='mm' timestamp='1300547650' post='452279']
Na poczatek trzeba wykorzystac istniejace lotnisko Biała Podlaska na port cargo. Potem powoli rozwijać połączenia inne.Lotnisko Lublin to daleka i niepewna przyszłość.
[/quote]
To ten Turek jednak wybudował lotnisko w Białej.A chodziły słuchy po Bulandzie że nie zdążył bo trafił do piergla.
Avatar
Gość / 27 marca 2011 r. o 09:25
0
Pierwszy lot odbędzie się do Honollu.