Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 czerwca 2018 r.
16:53

Lublin: Akcja Lato w mieście. Rodzice poirytowani, są skargi

Autor: Zdjęcie autora ask
0 12 A A

Rodzice próbujący zapisać w czwartek swoje dzieci na wakacyjne zajęcia reklamowane dzień wcześniej przez miasto - mieli kłopoty

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od południa próbuję się dodzwonić do Klubu Osiedlowego Odeon – denerwowała się pani Agnieszka, mieszkanka Kalinowszczyzny. - Mają tam niezwykle bogatą ofertę z dużą liczbą wycieczek. Niezwykle atrakcyjna jest też cena. Moja córka chce się tam koniecznie dostać. Nie przyszło mi do głowy żeby brać specjalnie wolne i zapisać ją osobiście, bo znalazłam informacje także o zapisach telefonicznych. Numer jest jednak nieaktywny.

Dlaczego? Tego nie udało nam się ustalić. Numer początkowo milczał, a potem był zajęty.

Największy problem mieli jednak mieszkańcy Bronowic zachęceni ofertą tamtejszego domu kultury i jego filii na Makach i Tatarach. W ubiegłym roku zapisy zaczynały się o godzinie 8, ale kolejka chętnych zaczęła się już formować o godzinie 5 nad ranem. Rodzice narzekali, że żeby zapewnić dzieciom atrakcyjne zajęcia muszą marnować cały dzień, bo zgłoszenia przyjmowane były tylko w jednej kasie.

- W tamtym roku stałam od 6 rano do 15.30 – denerwuje się pani Małgorzata. – Dlatego tym razem chciałam zapisać dziecko na zajęcia w bardziej cywilizowany sposób. Ucieszyłam się, że mogę zrobić to za pomocą internetu. Okazało się jednak, że serwer nie działa. Zadzwoniłam do domu kultury i powiedział o sytuacji pytając, co mam zrobić. Pracuję pod Lublinem i nie mogłam się zwolnić żeby zapisać dziecko. Zaproponowałam, że zrobi to moja mama. Okazało się, że ze względu na RODO babcia dziecka nie może tego zrobić i muszę jednak przyjechać albo czekać na naprawę systemu.

Aleksandra Szulc-Choma, dyrektor DDK „Bronowice” nie widziała problemu. - Tuż przed godziną 8 rano padł serwer i niemożliwe było wejście nie tylko na naszą, ale i na wiele stron. Natychmiast ruszyły prace nad uruchomieniem serwera tymczasowego – tłumaczy. – Po godzinie 9 zaczął on powoli działać i rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń. Wciąż są wolne miejsca.

- Wolne miejsca są, ale akurat już nie na te zajęcia i terminy na którym nam zależało – denerwuje się pani Ewa, inna mama. – Drugi rok z rzędu spotykam się z takimi problemami. Trzeci raz już chyba nie będę próbować. 

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mirek / 15 czerwca 2018 o 10:43
0
PS Z tego co wiem, to nie domy kultury tylko urząd miasta wymyślił sobie zapisy jednego dnia. To nie tylko domy kultury tego dnia zapisywały, ale tez biblioteki fundacje, szkoły, wszyscy, bo było to chyba narzucone jakoś. A też na stronie gminy pisało o zapisach telefonicznych na bronowicach, mimo, że pracownicy od dawna mówili, że zapisy będa online i jak zwykle w kasie - telefoniczne zapisy to jakiś wymysł niekompetentynhc wklepujących info na strone urzędu, tym bardziej, że to sa dane osobowe, a straszyli nas tym cvałym RODO od miesięcy.
Avatar
Mirek / 15 czerwca 2018 o 10:40
0
Droga Ja - zastanów się. To nie chodziło im chyba o fakt posiadania legitymacji, a o ukończenie pierwszej klasy. Jeśli Spotka się Twoja córka po PRZEDSZKOLU (przed pierwszą klasą nauczania początkowego) z uczniem po VI klasie, to psychologicznie dzieli ich przepaść... Pierwsza klasa uczy działania w grupie, jeśli są wycieczki z grami terenowymi, jak w zeszły roku, to dziecko po przedszkolu by odstawało od reszty. Mój syn dostał się bez problemu, brał udział w turnusach bronowickich w zeszłym roku i był achwycony, będzie też w tym roku na dwóch turnusach. zapisałem go ok. 9:30 z komórki i były miejsca na wszystkie turnusy jeszcze. Jak zwykle DW węszy tanią sensację bez uwzględnienia jakichkolwiek okoliczności
Droga Ja - zastanów się. To nie chodziło im chyba o fakt posiadania legitymacji, a o ukończenie pierwszej klasy. Jeśli Spotka się Twoja córka po PRZEDSZKOLU (przed pierwszą klasą nauczania początkowego) z uczniem po VI klasie, to psychologicznie dzieli ich przepaść... Pierwsza klasa uczy działania w grupie, jeśli są wycieczki z grami terenowymi, jak w zeszły roku, to dziecko po przedszkolu by odstawało od reszty. Mój syn dostał się bez problemu, brał udział w turnusach bronowickich w zeszłym roku i był achwycony, będzie też w tym roku na dwó... rozwiń
Avatar
Ja / 15 czerwca 2018 o 07:24
0
Następnym problemem jest to że dziecko ma 7 lat i idzie po wakacjach do szkoły ale nie ma jeszcze legitymacji i nie zostanie przyjęte do domu kultury. Wymogiem przyjęcia jest legitymacja. Córka jest nie zadowolona
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 o 01:30
0
@eme... a mnie przepaja wielka radość czytajac lament leminga. Tak trzymać PiS. Te POpaprance niszczyli polski naród, niech teraz się dołują, że pod blokiem bawić się polskie dzieci, a nie śniade arabskie. Niepłodne bydlęta wyzywają Polakow od dzieciorobów, a najlepiej chcieliby unicestwić polski naród. Koniec ze zdrajcami i sprzedawczykami. POpaprańcy zrobilimwielki błąd, że wygonili nas zagranicę. Tutaj takim śmieciom można prosto splunąć w twarz. Nazwaj niemiecką gospodynię dziecioróbczynią, to chamie nie wsranież z gleby. Hausfrau (tzw. pogardliwie u nas "Kura domowa") tutaj to godny szacunku ZAWÓD. Mają odprowadzane skladki emerytalne. Ciołku.
@eme... a mnie przepaja wielka radość czytajac lament leminga. Tak trzymać PiS. Te POpaprance niszczyli polski naród, niech teraz się dołują, że pod blokiem bawić się polskie dzieci, a nie śniade arabskie. Niepłodne bydlęta wyzywają Polakow od dzieciorobów, a najlepiej chcieliby unicestwić polski naród. Koniec ze zdrajcami i sprzedawczykami. POpaprańcy zrobilimwielki błąd, że wygonili nas zagranicę. Tutaj takim śmieciom można prosto splunąć w twarz. Nazwaj niemiecką gospodynię dziecioróbczynią, to chamie nie wsranież z gleby. Hausfrau (tzw. ... rozwiń
Avatar
HI / 14 czerwca 2018 o 22:43
0
A Redaktor DW znów narobił ,,byków,,. FILII piszemy przez dwa i !!!  Ponadto są inne literówki. Masakra
 Przygadał kocioł garnkowi . . . 
Avatar
eme / 14 czerwca 2018 o 18:59
0
Największym problemem dzisiejszego rodzica jest jak wypchnąć dziecko od rana do wieczora żeby mieć z głowy. Najlepiej za darmo... a " pińcet" plus przepuścić na promo w biedrze, lidlu czy kosmetyczki. Głownie największy problem z organizacją wolnego czasu dla dziecka majoooo bezrobotne dziecioroby , które swe bachory chowają, nie wychowują. Niedobrze mi patrząc na tej chory system... dupska w troki dziecioroby i zająć się swoimi gnojakami !!!
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 18:57
0
Po 9.00zapisalam do Ddk Bronowice na te turnusy na które chciałam. Także rozwiązanie super, mimo padniętych początkowo serwerów
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 17:53
0
Ulubione słowo redaktorów dziennika "denerwuje sie".7
Avatar
Iza / 14 czerwca 2018 o 17:51
0
Największy problem mieli jednak mieszkańcy Bronowic zachęceni ofertą tamtejszego domu kultury i jego fili na Makach i Tatarach.  Zadzwoniłam do domu kultury i powiedział o sytuacji pytając, co mam zrobić. 
Avatar
Iza / 14 czerwca 2018 o 17:49
0
A Redaktor DW znów narobił ,,byków,,. FILII piszemy przez dwa i !!!  Ponadto są inne literówki. Masakra
Avatar
Mirek / 15 czerwca 2018 o 10:43
0
PS Z tego co wiem, to nie domy kultury tylko urząd miasta wymyślił sobie zapisy jednego dnia. To nie tylko domy kultury tego dnia zapisywały, ale tez biblioteki fundacje, szkoły, wszyscy, bo było to chyba narzucone jakoś. A też na stronie gminy pisało o zapisach telefonicznych na bronowicach, mimo, że pracownicy od dawna mówili, że zapisy będa online i jak zwykle w kasie - telefoniczne zapisy to jakiś wymysł niekompetentynhc wklepujących info na strone urzędu, tym bardziej, że to sa dane osobowe, a straszyli nas tym cvałym RODO od miesięcy.
Avatar
Mirek / 15 czerwca 2018 o 10:40
0
Droga Ja - zastanów się. To nie chodziło im chyba o fakt posiadania legitymacji, a o ukończenie pierwszej klasy. Jeśli Spotka się Twoja córka po PRZEDSZKOLU (przed pierwszą klasą nauczania początkowego) z uczniem po VI klasie, to psychologicznie dzieli ich przepaść... Pierwsza klasa uczy działania w grupie, jeśli są wycieczki z grami terenowymi, jak w zeszły roku, to dziecko po przedszkolu by odstawało od reszty. Mój syn dostał się bez problemu, brał udział w turnusach bronowickich w zeszłym roku i był achwycony, będzie też w tym roku na dwóch turnusach. zapisałem go ok. 9:30 z komórki i były miejsca na wszystkie turnusy jeszcze. Jak zwykle DW węszy tanią sensację bez uwzględnienia jakichkolwiek okoliczności
Droga Ja - zastanów się. To nie chodziło im chyba o fakt posiadania legitymacji, a o ukończenie pierwszej klasy. Jeśli Spotka się Twoja córka po PRZEDSZKOLU (przed pierwszą klasą nauczania początkowego) z uczniem po VI klasie, to psychologicznie dzieli ich przepaść... Pierwsza klasa uczy działania w grupie, jeśli są wycieczki z grami terenowymi, jak w zeszły roku, to dziecko po przedszkolu by odstawało od reszty. Mój syn dostał się bez problemu, brał udział w turnusach bronowickich w zeszłym roku i był achwycony, będzie też w tym roku na dwó... rozwiń
Avatar
Ja / 15 czerwca 2018 o 07:24
0
Następnym problemem jest to że dziecko ma 7 lat i idzie po wakacjach do szkoły ale nie ma jeszcze legitymacji i nie zostanie przyjęte do domu kultury. Wymogiem przyjęcia jest legitymacja. Córka jest nie zadowolona
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 o 01:30
0
@eme... a mnie przepaja wielka radość czytajac lament leminga. Tak trzymać PiS. Te POpaprance niszczyli polski naród, niech teraz się dołują, że pod blokiem bawić się polskie dzieci, a nie śniade arabskie. Niepłodne bydlęta wyzywają Polakow od dzieciorobów, a najlepiej chcieliby unicestwić polski naród. Koniec ze zdrajcami i sprzedawczykami. POpaprańcy zrobilimwielki błąd, że wygonili nas zagranicę. Tutaj takim śmieciom można prosto splunąć w twarz. Nazwaj niemiecką gospodynię dziecioróbczynią, to chamie nie wsranież z gleby. Hausfrau (tzw. pogardliwie u nas "Kura domowa") tutaj to godny szacunku ZAWÓD. Mają odprowadzane skladki emerytalne. Ciołku.
@eme... a mnie przepaja wielka radość czytajac lament leminga. Tak trzymać PiS. Te POpaprance niszczyli polski naród, niech teraz się dołują, że pod blokiem bawić się polskie dzieci, a nie śniade arabskie. Niepłodne bydlęta wyzywają Polakow od dzieciorobów, a najlepiej chcieliby unicestwić polski naród. Koniec ze zdrajcami i sprzedawczykami. POpaprańcy zrobilimwielki błąd, że wygonili nas zagranicę. Tutaj takim śmieciom można prosto splunąć w twarz. Nazwaj niemiecką gospodynię dziecioróbczynią, to chamie nie wsranież z gleby. Hausfrau (tzw. ... rozwiń
Avatar
HI / 14 czerwca 2018 o 22:43
0
A Redaktor DW znów narobił ,,byków,,. FILII piszemy przez dwa i !!!  Ponadto są inne literówki. Masakra
 Przygadał kocioł garnkowi . . . 
Avatar
eme / 14 czerwca 2018 o 18:59
0
Największym problemem dzisiejszego rodzica jest jak wypchnąć dziecko od rana do wieczora żeby mieć z głowy. Najlepiej za darmo... a " pińcet" plus przepuścić na promo w biedrze, lidlu czy kosmetyczki. Głownie największy problem z organizacją wolnego czasu dla dziecka majoooo bezrobotne dziecioroby , które swe bachory chowają, nie wychowują. Niedobrze mi patrząc na tej chory system... dupska w troki dziecioroby i zająć się swoimi gnojakami !!!
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 18:57
0
Po 9.00zapisalam do Ddk Bronowice na te turnusy na które chciałam. Także rozwiązanie super, mimo padniętych początkowo serwerów
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 17:53
0
Ulubione słowo redaktorów dziennika "denerwuje sie".7
Avatar
Iza / 14 czerwca 2018 o 17:51
0
Największy problem mieli jednak mieszkańcy Bronowic zachęceni ofertą tamtejszego domu kultury i jego fili na Makach i Tatarach.  Zadzwoniłam do domu kultury i powiedział o sytuacji pytając, co mam zrobić. 
Avatar
Iza / 14 czerwca 2018 o 17:49
0
A Redaktor DW znów narobił ,,byków,,. FILII piszemy przez dwa i !!!  Ponadto są inne literówki. Masakra