Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2011 r.
20:33
Edytuj ten wpis

Lublin: Będzie bezpieczniej na Jana Pawła II i Roztocze

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 20 A A
Do tej pory urzędnicy tłumaczyli, że światła będą migać, dopóki nie zostanie zbudowana ul. Jantarowa
Do tej pory urzędnicy tłumaczyli, że światła będą migać, dopóki nie zostanie zbudowana ul. Jantarowa

Ratusz zmienił zdanie. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Roztocze już w lipcu będzie działać w trybie "kolorowym”. Teraz miga jedynie pomarańczowym światłem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To bardzo nie podoba się mieszkańcom okolicznych bloków, którzy skarżą się, że ich dzieci nie mogą bezpiecznie przejść przez jezdnię. Na dodatek na tym odcinku jezdni kierowcy bardzo często przekraczają dozwoloną prędkość. O problemie pisaliśmy niespełna dwa tygodnie temu.

Do tej pory urzędnicy tłumaczyli, że światła będą migać, dopóki nie zostanie zbudowana ul. Jantarowa, czyli czwarty wjazd na to skrzyżowanie. Jezdnia ta będzie przedłużeniem ul. Roztocze. Ratusz kazał czekać, bo sygnalizacja została zaprojektowana tak, by obsługiwać cztery wjazdy.

Teraz magistrat zmienił zdanie. – Mając na uwadze względy bezpieczeństwa podjęto decyzję o przełączeniu trybu pracy na "kolorowy” przed wybudowaniem ul. Jantarowej – napisał do nas Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta. – Włączenie sygnalizacji wymaga jej przeprogramowania oraz dostosowania oznakowania na skrzyżowaniu do aktualnie istniejących warunków – podkreśla.

Niezbędne zmiany mają być przeprowadzone tak, by już w lipcu światła pracowały normalnie.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Artur / 27 czerwca 2011 o 09:53
0
Mieszkam tam, nie mam żadnych problemów z przechodzeniem przez przejście. Jeżdżę z synem na rowerze i bardzo często przekraczamy tam ulicę. Nie widzę potrzeby wprowadzania świateł. Jedyne co zrobią to utrudnią ruch. Obecnie ładnie płynnie się tam jeździ. Ruch jest niewielki.
Avatar
RaPi / 26 czerwca 2011 o 16:51
0
Cieszcie się ludzie a z wami wasze portfele bo bedziecie mieli okacje na kolejnych światłąch spalić trochę więcej paliwa.
Avatar
mefisto / 26 czerwca 2011 o 10:57
0
Wystarczy opis w gazecie i sygnalizacja zostanie włączona. A co z odbiorem tej sygnalizacji, teraz już ktoś podpisze się pod błędem projektanta, że maszt od ul. Roztocze znajduje się w zbyt małej odległości od linii średniego napięcia. Tłumaczenie się, że nie ma czterech kierunków ruchu to bzdura.
Avatar
BOBO / 26 czerwca 2011 o 08:51
0
[quote name='lucypher' timestamp='1309066986' post='493897']
w Krakowie swojego czasu zrobiono eksperyment polegający na wyłączeniu całkowitym sygnalizacji świetlnej - skończyły się korki w zakorkowanym wiecznie Krakowie - to tak a'propos całej sytuacji
[/quote]

przed którymiś tam świętami walnęła sygnalizacja przed tesco orkana/roztocze i wjazd pod tesco korków zero przejazd na bieżąco dzień wcześniej auta nie mieściły sie na skrzyżowaniu, jesli chodzi zas o aleje JP kto dzisiaj projektuje taka trasę bez wjazdow bezkolizyjnych przeciez nawet teren tam jest tak ukształtowany ze sprzyjałby tego typu rozwiązaniom, nie wspomnę juz o braku kładki nad alejami między lidlem a zjazdem w szafirową, samo skrzyzowanie przy lidlu tak samo czy nie mozna było ruchu w kierunku krasnickiej puścić unelem a wjazdy na osiedle górą wystarczyło zebrac trochę wiecej ziemi i postawic parę palisad - za mało miejsca - Nie!!!!! u nas idzie sie po najmniejszej lini oporu gdzie nie pojechac to na tego typu trasach stosuje sie takie rozwiązania tylko u nas jak zwykle
[quote name='lucypher' timestamp='1309066986' post='493897']
w Krakowie swojego czasu zrobiono eksperyment polegający na wyłączeniu całkowitym sygnalizacji świetlnej - skończyły się korki w zakorkowanym wiecznie Krakowie - to tak a'propos całej sytuacji
[/quote]

przed którymiś tam świętami walnęła sygnalizacja przed tesco orkana/roztocze i wjazd pod tesco korków zero przejazd na bieżąco dzień wcześniej auta nie mieściły sie na skrzyżowaniu, jesli chodzi zas o aleje JP kto dzisiaj projektu... rozwiń
Avatar
1,2,3 / 26 czerwca 2011 o 07:57
0
Jeżeli dbamy o bezpieczeństwo na JPII, to przede wszystkim trzeba postawić stałe patrole policji z radarem !!! Bo po minięciu świateł, kierowcy nie zważają na znaki...szczególnie dotyczy to skrzyżowania z ul. Tymiankową, gdzie znak ograniczenia prędkosci to.....dla wielu kierowców "atrapa" bez znaczenia !!!
Avatar
gajowy / 26 czerwca 2011 o 07:43
0
[quote name='Michał' timestamp='1309049090' post='493891']
Jest o wiele więcej ruchliwych skrzyżowań gdzie nie ma świateł, ludzie żyją i nie lamentują. Żeby nie być gołosłownym skrzyżowanie w Konopnicy droga 747 z K19.
[/quote]
zgoda w 100%!! tam światła powinny być już od dawna!! a jana pawła to nie jest obwodnica tego smutnego jak pippa miasta więc skąd zdziwienie że światła będą kierować ruchem??
Avatar
lucypher / 26 czerwca 2011 o 07:43
0
w Krakowie swojego czasu zrobiono eksperyment polegający na wyłączeniu całkowitym sygnalizacji świetlnej - skończyły się korki w zakorkowanym wiecznie Krakowie - to tak a'propos całej sytuacji
Avatar
lucypher / 26 czerwca 2011 o 07:39
0
[quote name='Andrzej' timestamp='1309042966' post='493889']
Lub tych idiotów jadących w mieście setką lub więcej. Do poprzednika:. Nie zawsze jeździsz samochodem!. Czasem chodzisz piechotą, i wtedy co?. Klniesz na "idiotów "za kółkiem którzy nie chcą cię przepuścić na przejściu?. Tobie i im się śpieszy!. W obecnym czasie, sygnalizacja nie jest taka głupia i potrafi sama ocenić natężenie ruchu samochodów i pieszych(przyciski przy przejściach dla pieszych).
[/quote]
nie rozumiem co ma wspólnego znak dotyczący wyłącznie kierowców z pieszymi???? gdzie tu logika argumentu?? gdzie tu jakakolwiek logika odpowiedzi??? ma się to jak pięść do nosa
[quote name='Andrzej' timestamp='1309042966' post='493889']
Lub tych idiotów jadących w mieście setką lub więcej. Do poprzednika:. Nie zawsze jeździsz samochodem!. Czasem chodzisz piechotą, i wtedy co?. Klniesz na "idiotów "za kółkiem którzy nie chcą cię przepuścić na przejściu?. Tobie i im się śpieszy!. W obecnym czasie, sygnalizacja nie jest taka głupia i potrafi sama ocenić natężenie ruchu samochodów i pieszych(przyciski przy przejściach dla pieszych).
[/quote]
nie rozumiem co ma... rozwiń
Avatar
Michał / 26 czerwca 2011 o 02:44
0
Współczuje kierowcom, którzy mają tak wielki problem z wyjazdem. Pewnie tam się kilometrowe korki tworzą. Faktycznie sygnalizację trzeba uruchomić jak nic. Niedługo to na osiedlach będą wam musieli montować, ba często na parkingach zdarzają się kolizje też sobie światła pomontujcie.

Na JPII na tym odcinku nie ma jeszcze tak dużego natężenia ruchu, żeby się nie dało wyjechać, a uruchamianie świateł i blokowanie wielu kierowców tylko dlatego że jakaś oferma ma problemy z wyjazdem jest dla mnie śmieszne.

Jest o wiele więcej ruchliwych skrzyżowań gdzie nie ma świateł, ludzie żyją i nie lamentują. Żeby nie być gołosłownym skrzyżowanie w Konopnicy droga 747 z K19.
Współczuje kierowcom, którzy mają tak wielki problem z wyjazdem. Pewnie tam się kilometrowe korki tworzą. Faktycznie sygnalizację trzeba uruchomić jak nic. Niedługo to na osiedlach będą wam musieli montować, ba często na parkingach zdarzają się kolizje też sobie światła pomontujcie.

Na JPII na tym odcinku nie ma jeszcze tak dużego natężenia ruchu, żeby się nie dało wyjechać, a uruchamianie świateł i blokowanie wielu kierowców tylko dlatego że jakaś oferma ma problemy z wyjazdem jest dla mnie śmieszne.

Jest o wiele w... rozwiń
Avatar
Andrzej / 26 czerwca 2011 o 01:02
0
[quote name='lucypher' timestamp='1309040855' post='493888']
dzwony są czasem - powodowane przez idiotów nie znających podstawowego znaku drogowego "ustąp pierwszeństwa przejazdu"
[/quote]
Lub tych idiotów jadących w mieście setką lub więcej. Do poprzednika:. Nie zawsze jeździsz samochodem!. Czasem chodzisz piechotą, i wtedy co?. Klniesz na "idiotów "za kółkiem którzy nie chcą cię przepuścić na przejściu?. Tobie i im się śpieszy!. W obecnym czasie, sygnalizacja nie jest taka głupia i potrafi sama ocenić natężenie ruchu samochodów i pieszych(przyciski przy przejściach dla pieszych).
[quote name='lucypher' timestamp='1309040855' post='493888']
dzwony są czasem - powodowane przez idiotów nie znających podstawowego znaku drogowego "ustąp pierwszeństwa przejazdu"
[/quote]
Lub tych idiotów jadących w mieście setką lub więcej. Do poprzednika:. Nie zawsze jeździsz samochodem!. Czasem chodzisz piechotą, i wtedy co?. Klniesz na "idiotów "za kółkiem którzy nie chcą cię przepuścić na przejściu?. Tobie i im się śpieszy!. W obecnym czasie, sygnalizacja nie jest ta... rozwiń
Avatar
Artur / 27 czerwca 2011 o 09:53
0
Mieszkam tam, nie mam żadnych problemów z przechodzeniem przez przejście. Jeżdżę z synem na rowerze i bardzo często przekraczamy tam ulicę. Nie widzę potrzeby wprowadzania świateł. Jedyne co zrobią to utrudnią ruch. Obecnie ładnie płynnie się tam jeździ. Ruch jest niewielki.
Avatar
RaPi / 26 czerwca 2011 o 16:51
0
Cieszcie się ludzie a z wami wasze portfele bo bedziecie mieli okacje na kolejnych światłąch spalić trochę więcej paliwa.
Avatar
mefisto / 26 czerwca 2011 o 10:57
0
Wystarczy opis w gazecie i sygnalizacja zostanie włączona. A co z odbiorem tej sygnalizacji, teraz już ktoś podpisze się pod błędem projektanta, że maszt od ul. Roztocze znajduje się w zbyt małej odległości od linii średniego napięcia. Tłumaczenie się, że nie ma czterech kierunków ruchu to bzdura.
Avatar
BOBO / 26 czerwca 2011 o 08:51
0
[quote name='lucypher' timestamp='1309066986' post='493897']
w Krakowie swojego czasu zrobiono eksperyment polegający na wyłączeniu całkowitym sygnalizacji świetlnej - skończyły się korki w zakorkowanym wiecznie Krakowie - to tak a'propos całej sytuacji
[/quote]

przed którymiś tam świętami walnęła sygnalizacja przed tesco orkana/roztocze i wjazd pod tesco korków zero przejazd na bieżąco dzień wcześniej auta nie mieściły sie na skrzyżowaniu, jesli chodzi zas o aleje JP kto dzisiaj projektuje taka trasę bez wjazdow bezkolizyjnych przeciez nawet teren tam jest tak ukształtowany ze sprzyjałby tego typu rozwiązaniom, nie wspomnę juz o braku kładki nad alejami między lidlem a zjazdem w szafirową, samo skrzyzowanie przy lidlu tak samo czy nie mozna było ruchu w kierunku krasnickiej puścić unelem a wjazdy na osiedle górą wystarczyło zebrac trochę wiecej ziemi i postawic parę palisad - za mało miejsca - Nie!!!!! u nas idzie sie po najmniejszej lini oporu gdzie nie pojechac to na tego typu trasach stosuje sie takie rozwiązania tylko u nas jak zwykle
[quote name='lucypher' timestamp='1309066986' post='493897']
w Krakowie swojego czasu zrobiono eksperyment polegający na wyłączeniu całkowitym sygnalizacji świetlnej - skończyły się korki w zakorkowanym wiecznie Krakowie - to tak a'propos całej sytuacji
[/quote]

przed którymiś tam świętami walnęła sygnalizacja przed tesco orkana/roztocze i wjazd pod tesco korków zero przejazd na bieżąco dzień wcześniej auta nie mieściły sie na skrzyżowaniu, jesli chodzi zas o aleje JP kto dzisiaj projektu... rozwiń
Avatar
1,2,3 / 26 czerwca 2011 o 07:57
0
Jeżeli dbamy o bezpieczeństwo na JPII, to przede wszystkim trzeba postawić stałe patrole policji z radarem !!! Bo po minięciu świateł, kierowcy nie zważają na znaki...szczególnie dotyczy to skrzyżowania z ul. Tymiankową, gdzie znak ograniczenia prędkosci to.....dla wielu kierowców "atrapa" bez znaczenia !!!
Avatar
gajowy / 26 czerwca 2011 o 07:43
0
[quote name='Michał' timestamp='1309049090' post='493891']
Jest o wiele więcej ruchliwych skrzyżowań gdzie nie ma świateł, ludzie żyją i nie lamentują. Żeby nie być gołosłownym skrzyżowanie w Konopnicy droga 747 z K19.
[/quote]
zgoda w 100%!! tam światła powinny być już od dawna!! a jana pawła to nie jest obwodnica tego smutnego jak pippa miasta więc skąd zdziwienie że światła będą kierować ruchem??
Avatar
lucypher / 26 czerwca 2011 o 07:43
0
w Krakowie swojego czasu zrobiono eksperyment polegający na wyłączeniu całkowitym sygnalizacji świetlnej - skończyły się korki w zakorkowanym wiecznie Krakowie - to tak a'propos całej sytuacji
Avatar
lucypher / 26 czerwca 2011 o 07:39
0
[quote name='Andrzej' timestamp='1309042966' post='493889']
Lub tych idiotów jadących w mieście setką lub więcej. Do poprzednika:. Nie zawsze jeździsz samochodem!. Czasem chodzisz piechotą, i wtedy co?. Klniesz na "idiotów "za kółkiem którzy nie chcą cię przepuścić na przejściu?. Tobie i im się śpieszy!. W obecnym czasie, sygnalizacja nie jest taka głupia i potrafi sama ocenić natężenie ruchu samochodów i pieszych(przyciski przy przejściach dla pieszych).
[/quote]
nie rozumiem co ma wspólnego znak dotyczący wyłącznie kierowców z pieszymi???? gdzie tu logika argumentu?? gdzie tu jakakolwiek logika odpowiedzi??? ma się to jak pięść do nosa
[quote name='Andrzej' timestamp='1309042966' post='493889']
Lub tych idiotów jadących w mieście setką lub więcej. Do poprzednika:. Nie zawsze jeździsz samochodem!. Czasem chodzisz piechotą, i wtedy co?. Klniesz na "idiotów "za kółkiem którzy nie chcą cię przepuścić na przejściu?. Tobie i im się śpieszy!. W obecnym czasie, sygnalizacja nie jest taka głupia i potrafi sama ocenić natężenie ruchu samochodów i pieszych(przyciski przy przejściach dla pieszych).
[/quote]
nie rozumiem co ma... rozwiń
Avatar
Michał / 26 czerwca 2011 o 02:44
0
Współczuje kierowcom, którzy mają tak wielki problem z wyjazdem. Pewnie tam się kilometrowe korki tworzą. Faktycznie sygnalizację trzeba uruchomić jak nic. Niedługo to na osiedlach będą wam musieli montować, ba często na parkingach zdarzają się kolizje też sobie światła pomontujcie.

Na JPII na tym odcinku nie ma jeszcze tak dużego natężenia ruchu, żeby się nie dało wyjechać, a uruchamianie świateł i blokowanie wielu kierowców tylko dlatego że jakaś oferma ma problemy z wyjazdem jest dla mnie śmieszne.

Jest o wiele więcej ruchliwych skrzyżowań gdzie nie ma świateł, ludzie żyją i nie lamentują. Żeby nie być gołosłownym skrzyżowanie w Konopnicy droga 747 z K19.
Współczuje kierowcom, którzy mają tak wielki problem z wyjazdem. Pewnie tam się kilometrowe korki tworzą. Faktycznie sygnalizację trzeba uruchomić jak nic. Niedługo to na osiedlach będą wam musieli montować, ba często na parkingach zdarzają się kolizje też sobie światła pomontujcie.

Na JPII na tym odcinku nie ma jeszcze tak dużego natężenia ruchu, żeby się nie dało wyjechać, a uruchamianie świateł i blokowanie wielu kierowców tylko dlatego że jakaś oferma ma problemy z wyjazdem jest dla mnie śmieszne.

Jest o wiele w... rozwiń
Avatar
Andrzej / 26 czerwca 2011 o 01:02
0
[quote name='lucypher' timestamp='1309040855' post='493888']
dzwony są czasem - powodowane przez idiotów nie znających podstawowego znaku drogowego "ustąp pierwszeństwa przejazdu"
[/quote]
Lub tych idiotów jadących w mieście setką lub więcej. Do poprzednika:. Nie zawsze jeździsz samochodem!. Czasem chodzisz piechotą, i wtedy co?. Klniesz na "idiotów "za kółkiem którzy nie chcą cię przepuścić na przejściu?. Tobie i im się śpieszy!. W obecnym czasie, sygnalizacja nie jest taka głupia i potrafi sama ocenić natężenie ruchu samochodów i pieszych(przyciski przy przejściach dla pieszych).
[quote name='lucypher' timestamp='1309040855' post='493888']
dzwony są czasem - powodowane przez idiotów nie znających podstawowego znaku drogowego "ustąp pierwszeństwa przejazdu"
[/quote]
Lub tych idiotów jadących w mieście setką lub więcej. Do poprzednika:. Nie zawsze jeździsz samochodem!. Czasem chodzisz piechotą, i wtedy co?. Klniesz na "idiotów "za kółkiem którzy nie chcą cię przepuścić na przejściu?. Tobie i im się śpieszy!. W obecnym czasie, sygnalizacja nie jest ta... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!