Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2010 r.
9:37
Edytuj ten wpis

Lublin: Komunikacja darmowa, ale kasowniki działają

Autor: Zdjęcie autora łm
0 42 A A

Od rana dostajemy od Was sygnały na forum i na alarm24@dziennikwschodni.pl, że niektóre kasowniki w autobusach MPK działają, mimo że dzisiaj komunikacja miejska miała być darmowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wygląda na to, że MPK nie informowało rano kierowców wyjeżdżających na trasy o darmowych przejazdach. Sam byłem świadkiem, jak ludzie pytali o to kierowcę. Ten niczego nie wiedział, sprzedawał bilety, a pasażerowie je kasowali. Dopiero po pewnym czasie zadzwonił do dyspozytora i oznajmił wszystkim, że biletów nie muszą kasować. Jak czuli się Ci, którzy skasowali je minutę wcześniej...? - pyta na forum nasz Internauta Paweł.

W MPK dowiedzieliśmy się, że kierowcy dostali informację, by blokować kasowniki. - Niestety w niektórych nowszych autobusach jest z tym problem, bo podczas otwierania drzwi, odblokowują się samoczynnie - tłumaczy Weronika Opasiak, rzecznik prasowy MPK Lublin.

- Nie wszystkie kasowniki z przyczyn technicznych da się zablokować, dlatego planujemy umożliwić pasażerom, by skasowany bilet mogli wymienić na nowy - dodaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Na wymianę biletu będzie prawdopodobnie tydzień. Zrobić to będzie można w biurze obsługi klienta ZTM przy al. Kraśnickiej 25.

Aktualizacja godz. 14:40

Przed chwilą dostaliśmy informację z ZTM ws. zwracania skasowanych dzisiaj biletów komunikacji miejskiej:

- Informuję, że ostateczna decyzja w sprawie wymiany biletów zapadnie w poniedziałek.
Kwestia wymiany biletów jednorazowych jest raczej oczywista, natomiast rozważenia wymaga jeszcze sprawa biletów czasowych - Justyna Góźdź, podinspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami.



Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ktoś / 6 grudnia 2010 o 11:17
0
MPK dało możliwość a nie przymus jazdy za darmo
Avatar
szczęśliwe MPK / 3 grudnia 2010 o 18:40
0
[quote name='lbn' timestamp='1291382924' post='398331']
A ja dzisiaj wziąłem wolne w pracy i jeżdżąc za darmo autobusami załatwiłem dużo swoich spraw w całym mieście:)
[/quote]


Jakże K***a cieszę się Twoim szczęściem!!! Chyba też bujnę się po mieście MPKiem załatwić kilka spraw!!!
Avatar
Mikra / 3 grudnia 2010 o 18:10
0
Jechałem dzisiaj "siódemką" i w środku wisiała kartka, a na niej było napisane, że w dniu 3 grudnia 2010 roku pasażerowie korzystający z autobusów MPK, AKL i Ireksu nie muszą kasować biletów.
Wiem, że w niektórych autobusach nie można zablokować kasowników na stałe, a części po zablokowaniu słychać komunikat "Kasowniki zablokowane. Proszę przygotować bilety do kontroli" - ludzie chyba by zawału dostali, gdyby coś takiego usłyszeli.
Avatar
ws / 3 grudnia 2010 o 17:14
0
[quote name='Kocham Lublin' timestamp='1291385280' post='398365']
Kolejny kant od Krzysztofa Żuka - z jednej strony pokazal się jako dobry wujek, dający mieszkancom darmowe przejazdy, a jednak urząd miasta poinformowal mieszkanców w taki sposób aby mieszkancy o "dniu bez biletu" dowiedzieli się po fakcie.

Popatrzcie na program wyborczy Żuka - On nie chce aby Lublin znowu zacząl się rozwijać i zająl należne mu miejsce wśród największych miast Polski. Żuk chce dać ludziom igrzyska - postawić nowy stadion i na niego wydac mase pieniędzy. A inne problemy? Ogromne zadluzenie miasta, brak obwodnicy, dziurawe drogi, coraz gorsza kondycja mpk, bród i smród w mieście, szczególnie kolo dworca pks? PROGRAM ŻUKA NIE ZAWIERA PROPOZYCJI ROZWIĄZANIE TYCH PROBLEMÓW. Żuk planuje zbudować place zabaw, przedszkola, ogród saski poprawić a NAPRAWDĘ ISToTNE RZECZY? Ludzie, jeżeli zależy Wam na Lublinie nie glosujcie na Żuka. Nie dajcie się zwieść opowiastkom, że żuk jako czlonek PO wytarguje dla Lublina jakieś extra dodatkowe pieniądze, bo wasilewski też byl z PO i jak wygląda nasze miasto każdy widzi. Wyprzedza nas Rzeszów


Wczoraj likwidacja cukrowni, jutro likwidacja Lublina
[/quote]
[quote name='Kocham Lublin' timestamp='1291385280' post='398365']
Kolejny kant od Krzysztofa Żuka - z jednej strony pokazal się jako dobry wujek, dający mieszkancom darmowe przejazdy, a jednak urząd miasta poinformowal mieszkanców w taki sposób aby mieszkancy o "dniu bez biletu" dowiedzieli się po fakcie.

Popatrzcie na program wyborczy Żuka - On nie chce aby Lublin znowu zacząl się rozwijać i zająl należne mu miejsce wśród największych miast Polski. Żuk chce dać ludziom igrzyska - ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 grudnia 2010 o 16:35
0
[quote name='Kocham Lublin' timestamp='1291385280' post='398365']

Popatrzcie na program wyborczy Żuka - On nie chce aby Lublin znowu zacząl się rozwijać i zająl należne mu miejsce wśród największych miast Polski. Żuk chce dać ludziom igrzyska - postawić nowy stadion i na niego wydac mase pieniędzy. A inne problemy? Ogromne zadluzenie miasta, brak obwodnicy, dziurawe drogi, coraz gorsza kondycja mpk, bród i smród w mieście, szczególnie kolo dworca pks? PROGRAM ŻUKA NIE ZAWIERA PROPOZYCJI ROZWIĄZANIE TYCH PROBLEMÓW. Żuk planuje zbudować place zabaw, przedszkola, ogród saski poprawić a NAPRAWDĘ ISToTNE RZECZY? Ludzie, jeżeli zależy Wam na Lublinie nie glosujcie na Żuka. Nie dajcie się zwieść opowiastkom, że żuk jako czlonek PO wytarguje dla Lublina jakieś extra dodatkowe pieniądze, bo wasilewski też byl z PO i jak wygląda nasze miasto każdy widzi. Wyprzedza nas Rzeszów


Wczoraj likwidacja cukrowni, jutro likwidacja Lublina
[/quote]

wszędzie wklejasz pan ten wpis, weź pan już wyluzuj. widać sraka przedwyborcza sie udziela
[quote name='Kocham Lublin' timestamp='1291385280' post='398365']

Popatrzcie na program wyborczy Żuka - On nie chce aby Lublin znowu zacząl się rozwijać i zająl należne mu miejsce wśród największych miast Polski. Żuk chce dać ludziom igrzyska - postawić nowy stadion i na niego wydac mase pieniędzy. A inne problemy? Ogromne zadluzenie miasta, brak obwodnicy, dziurawe drogi, coraz gorsza kondycja mpk, bród i smród w mieście, szczególnie kolo dworca pks? PROGRAM ŻUKA NIE ZAWIERA PROPOZYCJI ROZWIĄZANI... rozwiń
Avatar
kas / 3 grudnia 2010 o 15:29
0
Niestety sama byłam świadkiem jak kierowca 31 pobierał opłaty od nieświadomych pasażerów. Szkoda, że ludzie nie są wobec siebie uczciwi.
Avatar
Kocham Lublin / 3 grudnia 2010 o 15:08
0
Kolejny kant od Krzysztofa Żuka - z jednej strony pokazal się jako dobry wujek, dający mieszkancom darmowe przejazdy, a jednak urząd miasta poinformowal mieszkanców w taki sposób aby mieszkancy o "dniu bez biletu" dowiedzieli się po fakcie.

Popatrzcie na program wyborczy Żuka - On nie chce aby Lublin znowu zacząl się rozwijać i zająl należne mu miejsce wśród największych miast Polski. Żuk chce dać ludziom igrzyska - postawić nowy stadion i na niego wydac mase pieniędzy. A inne problemy? Ogromne zadluzenie miasta, brak obwodnicy, dziurawe drogi, coraz gorsza kondycja mpk, bród i smród w mieście, szczególnie kolo dworca pks? PROGRAM ŻUKA NIE ZAWIERA PROPOZYCJI ROZWIĄZANIE TYCH PROBLEMÓW. Żuk planuje zbudować place zabaw, przedszkola, ogród saski poprawić a NAPRAWDĘ ISToTNE RZECZY? Ludzie, jeżeli zależy Wam na Lublinie nie glosujcie na Żuka. Nie dajcie się zwieść opowiastkom, że żuk jako czlonek PO wytarguje dla Lublina jakieś extra dodatkowe pieniądze, bo wasilewski też byl z PO i jak wygląda nasze miasto każdy widzi. Wyprzedza nas Rzeszów


Wczoraj likwidacja cukrowni, jutro likwidacja Lublina
Kolejny kant od Krzysztofa Żuka - z jednej strony pokazal się jako dobry wujek, dający mieszkancom darmowe przejazdy, a jednak urząd miasta poinformowal mieszkanców w taki sposób aby mieszkancy o "dniu bez biletu" dowiedzieli się po fakcie.

Popatrzcie na program wyborczy Żuka - On nie chce aby Lublin znowu zacząl się rozwijać i zająl należne mu miejsce wśród największych miast Polski. Żuk chce dać ludziom igrzyska - postawić nowy stadion i na niego wydac mase pieniędzy. A inne problemy? Ogromne zadluzenie miast... rozwiń
Avatar
małgorzata / 3 grudnia 2010 o 14:30
0
BANDA KRETYN*W. ta akcja była po to, by kierowcy samochody zostawili w domu i jechali autobusem, a nie, żeby ludzie normalnie nim podróżujący zaoszczędzili 1,20 czy 2,40.. więc możecie sobie skargi wiecie gdzie schować..
Avatar
lbn / 3 grudnia 2010 o 14:28
0
A ja dzisiaj wziąłem wolne w pracy i jeżdżąc za darmo autobusami załatwiłem dużo swoich spraw w całym mieście:)
Avatar
jagda / 3 grudnia 2010 o 14:16
0
"MPK nabiera ludzi - ale wiadomo, monopolista może wszystko. "
ile czasu trzeba, żeby Lublinianie zaakceptowali fakt istnienia Zarządu Transportu Miejskiego [ZTM] i przyzwyzcaili się, że "ŁEMPEKA" jest tylko firmą przewozową, która ma g.... m.in. do tras linii, cen biletów, rozkładów jazdy itd itd? I nie jest monopolistą, po Lublinie pod taryfą ZTM jeździ i IREX, i Meteor, i wozy AKLu.... a nie tylko słychać jak wszyscy na łempeka i łempeka psioczą.... to miasto to jednak potworny ciemnogród... i wcale mi nie szkoda tych, co bilety pokasowali - trzeba się czasem zainteresować, co sie dzieje w mieście, a nie narzekać, trąbili od wczorajszego popołudnia o tym przynajmnniej... fakt, że nie powinny mieć miejsca takie sytuacje, że kierowca nie informuje, no ale też takiego obowiązku nie ma... I zgadzam się z pierwszym wpisem - tutaj cokolwiek by nie było, i tak ludziom nic nie pasuje..

p.s. skutki "darmowej komunikacji" -> 20minutowy korek rano w miejscu, gdzie w normalnym, codziennym szczycie przejazd zajmuje 5 minut w największe korki
"MPK nabiera ludzi - ale wiadomo, monopolista może wszystko. "
ile czasu trzeba, żeby Lublinianie zaakceptowali fakt istnienia Zarządu Transportu Miejskiego [ZTM] i przyzwyzcaili się, że "ŁEMPEKA" jest tylko firmą przewozową, która ma g.... m.in. do tras linii, cen biletów, rozkładów jazdy itd itd? I nie jest monopolistą, po Lublinie pod taryfą ZTM jeździ i IREX, i Meteor, i wozy AKLu.... a nie tylko słychać jak wszyscy na łempeka i łempeka psioczą.... to miasto to jednak potworny ciemnogród... i wcale mi nie szkoda... rozwiń
Avatar
Ktoś / 6 grudnia 2010 o 11:17
0
MPK dało możliwość a nie przymus jazdy za darmo
Avatar
szczęśliwe MPK / 3 grudnia 2010 o 18:40
0
[quote name='lbn' timestamp='1291382924' post='398331']
A ja dzisiaj wziąłem wolne w pracy i jeżdżąc za darmo autobusami załatwiłem dużo swoich spraw w całym mieście:)
[/quote]


Jakże K***a cieszę się Twoim szczęściem!!! Chyba też bujnę się po mieście MPKiem załatwić kilka spraw!!!
Avatar
Mikra / 3 grudnia 2010 o 18:10
0
Jechałem dzisiaj "siódemką" i w środku wisiała kartka, a na niej było napisane, że w dniu 3 grudnia 2010 roku pasażerowie korzystający z autobusów MPK, AKL i Ireksu nie muszą kasować biletów.
Wiem, że w niektórych autobusach nie można zablokować kasowników na stałe, a części po zablokowaniu słychać komunikat "Kasowniki zablokowane. Proszę przygotować bilety do kontroli" - ludzie chyba by zawału dostali, gdyby coś takiego usłyszeli.
Avatar
ws / 3 grudnia 2010 o 17:14
0
[quote name='Kocham Lublin' timestamp='1291385280' post='398365']
Kolejny kant od Krzysztofa Żuka - z jednej strony pokazal się jako dobry wujek, dający mieszkancom darmowe przejazdy, a jednak urząd miasta poinformowal mieszkanców w taki sposób aby mieszkancy o "dniu bez biletu" dowiedzieli się po fakcie.

Popatrzcie na program wyborczy Żuka - On nie chce aby Lublin znowu zacząl się rozwijać i zająl należne mu miejsce wśród największych miast Polski. Żuk chce dać ludziom igrzyska - postawić nowy stadion i na niego wydac mase pieniędzy. A inne problemy? Ogromne zadluzenie miasta, brak obwodnicy, dziurawe drogi, coraz gorsza kondycja mpk, bród i smród w mieście, szczególnie kolo dworca pks? PROGRAM ŻUKA NIE ZAWIERA PROPOZYCJI ROZWIĄZANIE TYCH PROBLEMÓW. Żuk planuje zbudować place zabaw, przedszkola, ogród saski poprawić a NAPRAWDĘ ISToTNE RZECZY? Ludzie, jeżeli zależy Wam na Lublinie nie glosujcie na Żuka. Nie dajcie się zwieść opowiastkom, że żuk jako czlonek PO wytarguje dla Lublina jakieś extra dodatkowe pieniądze, bo wasilewski też byl z PO i jak wygląda nasze miasto każdy widzi. Wyprzedza nas Rzeszów


Wczoraj likwidacja cukrowni, jutro likwidacja Lublina
[/quote]
[quote name='Kocham Lublin' timestamp='1291385280' post='398365']
Kolejny kant od Krzysztofa Żuka - z jednej strony pokazal się jako dobry wujek, dający mieszkancom darmowe przejazdy, a jednak urząd miasta poinformowal mieszkanców w taki sposób aby mieszkancy o "dniu bez biletu" dowiedzieli się po fakcie.

Popatrzcie na program wyborczy Żuka - On nie chce aby Lublin znowu zacząl się rozwijać i zająl należne mu miejsce wśród największych miast Polski. Żuk chce dać ludziom igrzyska - ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 grudnia 2010 o 16:35
0
[quote name='Kocham Lublin' timestamp='1291385280' post='398365']

Popatrzcie na program wyborczy Żuka - On nie chce aby Lublin znowu zacząl się rozwijać i zająl należne mu miejsce wśród największych miast Polski. Żuk chce dać ludziom igrzyska - postawić nowy stadion i na niego wydac mase pieniędzy. A inne problemy? Ogromne zadluzenie miasta, brak obwodnicy, dziurawe drogi, coraz gorsza kondycja mpk, bród i smród w mieście, szczególnie kolo dworca pks? PROGRAM ŻUKA NIE ZAWIERA PROPOZYCJI ROZWIĄZANIE TYCH PROBLEMÓW. Żuk planuje zbudować place zabaw, przedszkola, ogród saski poprawić a NAPRAWDĘ ISToTNE RZECZY? Ludzie, jeżeli zależy Wam na Lublinie nie glosujcie na Żuka. Nie dajcie się zwieść opowiastkom, że żuk jako czlonek PO wytarguje dla Lublina jakieś extra dodatkowe pieniądze, bo wasilewski też byl z PO i jak wygląda nasze miasto każdy widzi. Wyprzedza nas Rzeszów


Wczoraj likwidacja cukrowni, jutro likwidacja Lublina
[/quote]

wszędzie wklejasz pan ten wpis, weź pan już wyluzuj. widać sraka przedwyborcza sie udziela
[quote name='Kocham Lublin' timestamp='1291385280' post='398365']

Popatrzcie na program wyborczy Żuka - On nie chce aby Lublin znowu zacząl się rozwijać i zająl należne mu miejsce wśród największych miast Polski. Żuk chce dać ludziom igrzyska - postawić nowy stadion i na niego wydac mase pieniędzy. A inne problemy? Ogromne zadluzenie miasta, brak obwodnicy, dziurawe drogi, coraz gorsza kondycja mpk, bród i smród w mieście, szczególnie kolo dworca pks? PROGRAM ŻUKA NIE ZAWIERA PROPOZYCJI ROZWIĄZANI... rozwiń
Avatar
kas / 3 grudnia 2010 o 15:29
0
Niestety sama byłam świadkiem jak kierowca 31 pobierał opłaty od nieświadomych pasażerów. Szkoda, że ludzie nie są wobec siebie uczciwi.
Avatar
Kocham Lublin / 3 grudnia 2010 o 15:08
0
Kolejny kant od Krzysztofa Żuka - z jednej strony pokazal się jako dobry wujek, dający mieszkancom darmowe przejazdy, a jednak urząd miasta poinformowal mieszkanców w taki sposób aby mieszkancy o "dniu bez biletu" dowiedzieli się po fakcie.

Popatrzcie na program wyborczy Żuka - On nie chce aby Lublin znowu zacząl się rozwijać i zająl należne mu miejsce wśród największych miast Polski. Żuk chce dać ludziom igrzyska - postawić nowy stadion i na niego wydac mase pieniędzy. A inne problemy? Ogromne zadluzenie miasta, brak obwodnicy, dziurawe drogi, coraz gorsza kondycja mpk, bród i smród w mieście, szczególnie kolo dworca pks? PROGRAM ŻUKA NIE ZAWIERA PROPOZYCJI ROZWIĄZANIE TYCH PROBLEMÓW. Żuk planuje zbudować place zabaw, przedszkola, ogród saski poprawić a NAPRAWDĘ ISToTNE RZECZY? Ludzie, jeżeli zależy Wam na Lublinie nie glosujcie na Żuka. Nie dajcie się zwieść opowiastkom, że żuk jako czlonek PO wytarguje dla Lublina jakieś extra dodatkowe pieniądze, bo wasilewski też byl z PO i jak wygląda nasze miasto każdy widzi. Wyprzedza nas Rzeszów


Wczoraj likwidacja cukrowni, jutro likwidacja Lublina
Kolejny kant od Krzysztofa Żuka - z jednej strony pokazal się jako dobry wujek, dający mieszkancom darmowe przejazdy, a jednak urząd miasta poinformowal mieszkanców w taki sposób aby mieszkancy o "dniu bez biletu" dowiedzieli się po fakcie.

Popatrzcie na program wyborczy Żuka - On nie chce aby Lublin znowu zacząl się rozwijać i zająl należne mu miejsce wśród największych miast Polski. Żuk chce dać ludziom igrzyska - postawić nowy stadion i na niego wydac mase pieniędzy. A inne problemy? Ogromne zadluzenie miast... rozwiń
Avatar
małgorzata / 3 grudnia 2010 o 14:30
0
BANDA KRETYN*W. ta akcja była po to, by kierowcy samochody zostawili w domu i jechali autobusem, a nie, żeby ludzie normalnie nim podróżujący zaoszczędzili 1,20 czy 2,40.. więc możecie sobie skargi wiecie gdzie schować..
Avatar
lbn / 3 grudnia 2010 o 14:28
0
A ja dzisiaj wziąłem wolne w pracy i jeżdżąc za darmo autobusami załatwiłem dużo swoich spraw w całym mieście:)
Avatar
jagda / 3 grudnia 2010 o 14:16
0
"MPK nabiera ludzi - ale wiadomo, monopolista może wszystko. "
ile czasu trzeba, żeby Lublinianie zaakceptowali fakt istnienia Zarządu Transportu Miejskiego [ZTM] i przyzwyzcaili się, że "ŁEMPEKA" jest tylko firmą przewozową, która ma g.... m.in. do tras linii, cen biletów, rozkładów jazdy itd itd? I nie jest monopolistą, po Lublinie pod taryfą ZTM jeździ i IREX, i Meteor, i wozy AKLu.... a nie tylko słychać jak wszyscy na łempeka i łempeka psioczą.... to miasto to jednak potworny ciemnogród... i wcale mi nie szkoda tych, co bilety pokasowali - trzeba się czasem zainteresować, co sie dzieje w mieście, a nie narzekać, trąbili od wczorajszego popołudnia o tym przynajmnniej... fakt, że nie powinny mieć miejsca takie sytuacje, że kierowca nie informuje, no ale też takiego obowiązku nie ma... I zgadzam się z pierwszym wpisem - tutaj cokolwiek by nie było, i tak ludziom nic nie pasuje..

p.s. skutki "darmowej komunikacji" -> 20minutowy korek rano w miejscu, gdzie w normalnym, codziennym szczycie przejazd zajmuje 5 minut w największe korki
"MPK nabiera ludzi - ale wiadomo, monopolista może wszystko. "
ile czasu trzeba, żeby Lublinianie zaakceptowali fakt istnienia Zarządu Transportu Miejskiego [ZTM] i przyzwyzcaili się, że "ŁEMPEKA" jest tylko firmą przewozową, która ma g.... m.in. do tras linii, cen biletów, rozkładów jazdy itd itd? I nie jest monopolistą, po Lublinie pod taryfą ZTM jeździ i IREX, i Meteor, i wozy AKLu.... a nie tylko słychać jak wszyscy na łempeka i łempeka psioczą.... to miasto to jednak potworny ciemnogród... i wcale mi nie szkoda... rozwiń