Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 października 2009 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Lublin: Policja ukryła fotoradar w śmietniku i ustrzeliła 1300 kierowców

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 313 A A
Takie sztuczki stosuje nasza policja – napisał do nas pan Darek. – Fotoradar ukryty w pojemniku na ś
Takie sztuczki stosuje nasza policja – napisał do nas pan Darek. – Fotoradar ukryty w pojemniku na ś

Najnowszy pomysł lubelskiej drogówki to fotoradar w pojemniku na śmieci. Przez dwa dni ustrzelił 1300 piratów. – To maszynka do robienia pieniędzy, a nie forma prewencji – komentują zdegustowani kierowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pstrykali piratom zdjęcia ze śmietnika Zamaskowany fotoradar działał w ten weekend m.in. na al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Zdjęcie sprytnie ukrytego urządzenia przysłał nam Czytelnik Darek na nasz: alarm24@dziennikwschodni.pl. W sobotę i niedzielę policja po raz pierwszy użyła tak zakamuflowanego fotoradaru. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. – Fotoradar ukryty w śmietniku pracował przez dwa dni w Lublinie, przy ulicach Sikorskiego, Witosa, Spółdzielczości Pracy i Kraśnickiej. Zrobił blisko 1300 zdjęć, które właśnie są w obróbce – mówi Arkadiusz Arciszewski z lubelskiej policji. Urządzenie w ciągu dnia działało bez lampy błyskowej. Kierowcy nawet nie zauważyli, że są fotografowani. Wkrótce przeżyją niemiłe i kosztowne zdziwienie. Przeciętne przekroczenie dozwolonej prędkości wynosiło bowiem od 30 do 50 km/h. A za to grozi od 6 do 10 karnych punktów oraz mandat – 200 do 500 zł. – To jest bez sensu, bo policji wcale nie chodzi o działanie prewencyjne, a jedynie o robienie kasy – mówi Tomasz Kośmider, kierowca z Lublina. – Przecież i tak nikt nie jeździ 50 km/h po mieście, szczególnie na szerokich ulicach przelotowych. A taka partyzantka naraża policję tylko na śmieszność – dodaje Anna Pietrzyk z Lublina. Wątpliwości na temat pomysłu lubelskiej drogówki mają nawet policjanci z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w Warszawie. Młodszy inspektor Marek Kąkolewski uważa, że z punktu widzenia kierowcy takie działanie policji irytuje. – Po drugie, policjanci narażają drogi sprzęt na zniszczenie, bo ktoś przypadkowo może wjechać w śmietnik stojący przy drodze – zauważa Kąkolewski. – Mam wątpliwości, czy maskowanie fotoradaru spełnia funkcję prewencyjną. Być może trzeba było oznaczyć rejon działania takiego fotoradaru tablicami ostrzegającymi z elektronicznym pomiarem prędkości. Co zresztą zaleca, ale nie wymaga, Unia Europejska. Tymczasem lubelska policja zapowiada maskowanie na szerszą skalę 5 pracujących w naszym garnizonie fotoradarów. – To zgodne z prawem. Wymusza na kierowcach jazdę zgodną z przepisami na wszystkich drogach, a nie tylko tam, gdzie stoi maszt fotoradaru. Dlatego zamaskowane fotoradary mogą pojawić się na drogach w całym województwie – ostrzega Arciszewski. W kwietniu ubiegłego roku policjanci z Krasnegostawu fotoradar ukryli w starym żuku. Przez 4 dni namierzyli 139 piratów drogowych. Internauci tak to wtedy komentowali: Gal: Bardzo dobry pomysł. Kierowca przekraczając dozwoloną prędkość powinien się liczyć z tym, że zostanie ukarany. A gdzie schowają fotoradar, to zależy od pomysłowości policjantów. Jestem "za”. Gość: W Polsce policja stoi tam, gdzie można zarobić, a nie tam, gdzie jest niebezpiecznie. Mundurowi nastawieni są tylko na wypisywanie mandatów. A później wysyłają komunikat do prasy, ilu to kierowców przekroczyło prędkość. Pit: Ludzie, macie pretensje, że policja się ukrywa? Taka jej praca. Albo jeździsz przepisowo i nie płacisz, albo jeździsz jak pirat i płacisz.


Komentarze 313

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kaz / 15 czerwca 2010 o 09:28
0
A ,ja wam powiem ze to totalne chamstwo z tymi radarami w smietnikach . Mieszkam od kilku lat w Uk i w tym kraju jest duuuuzo radarow ,wiezcie mi
naprawde duzo , stoja sobie normalnie w swiecie na slupkach , kilkadziesiat metrow wczesniej sa znaki ze takowe takowy radar jest zainstalowany .
To jest skandal i gdybym to ja trafil na taki radar smietnikowy to policja ma sprawe w sadzie poniewaz kazdy radar jest forma prewencji , a nie forma wyludzania pieniedzy, nie ma oznakowania radaru, to wlasciwie go nie ma,a zdjecia zrobione z niego sa nielegalne . Tak jak gwiazdy podaja Paparazzi
do sadu za zdjecia tak i my mozemy podac polska policje do sadu za probe wyludzenia pieniedzy pzr
A ,ja wam powiem ze to totalne chamstwo z tymi radarami w smietnikach . Mieszkam od kilku lat w Uk i w tym kraju jest duuuuzo radarow ,wiezcie mi
naprawde duzo , stoja sobie normalnie w swiecie na slupkach , kilkadziesiat metrow wczesniej sa znaki ze takowe takowy radar jest zainstalowany .
To jest skandal i gdybym to ja trafil na taki radar smietnikowy to policja ma sprawe w sadzie poniewaz kazdy radar jest forma prewencji , a nie forma wyludzania pieniedzy, nie ma oznakowania radaru, to wlasciwie go nie ma,a zdjecia zrobione z... rozwiń
Avatar
Jacek / 10 kwietnia 2010 o 11:13
0
W Solcu Kujawskim niedaleko Bydgoszczy jest ulica a na jej krzyżówce stoi znak stop i nigdy tam policja nie stała , ale jak poprzeczna do niej ulica była zamknięta bo była remontowana to nie było sensu się zatrzymywać przy barierkach nad którymi stał znak stop to nasza kochana policja upodobała sobie to miejsce do zarabiania pieniędzy . Policja nie jest dla nas , ale przeciwko nam .
Avatar
Gość / 25 listopada 2009 o 12:01
0
malinka napisał:
Jestem za, wkońcu ci co jeżdżą nieodpowiedzialnie zostaną ukarani. Zacznijcie jeźdźić zgodnie z przepisami, bezpieczne nie stwarzając zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Przecież to tylko i wyłącznie dla naszego bezpieczeństwa są te ograniczenia i to wszystko.


Każdy kto przekroczy prędkość to zaraz "pirat", albo "nieodpowiedzialny", a i tak wszyscy mniej lub więcej przekraczają dozwoloną prędkość. Należałoby to usankcjonować i na najbliższych wyborach przyjrzeć się, który kandydat obiecuje podniesienie dozwolonych prędkości i budowę dobrych dróg i na niego zagłosować. Ponadto, ponad pięć tysięcy ofiar na drogach, to dowód, że należą nam się dobre drogi. A przez 20 lat nic właściwie tu nie zrobiono.
Jak na razie milicja nazywana policją nie zmieniła swoich złych przyzwyczajeń z dawnego okresu.


Każdy kto przekroczy prędkość to zaraz "pirat", albo "nieodpowiedzialny", a i tak wszyscy mniej lub więcej przekraczają dozwoloną prędkość. Należałoby to usankcjonować i na najbliższych wyborach przyjrzeć się, który kandydat obiecuje podniesienie dozwolonych prędkości i budowę dobrych dróg i na niego zagłosować. Ponadto, ponad pięć tysięcy ofiar na drogach, to dowód, że należą nam się dobre drogi. A przez 20 lat nic właściwie tu nie zrobiono.
Jak na razie milicja nazywana policją nie zmien... rozwiń
Avatar
malinka / 23 listopada 2009 o 08:25
0
Jestem za, wkońcu ci co jeżdżą nieodpowiedzialnie zostaną ukarani. Zacznijcie jeźdźić zgodnie z przepisami, bezpieczne nie stwarzając zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Przecież to tylko i wyłącznie dla naszego bezpieczeństwa są te ograniczenia i to wszystko.
Avatar
antyradar / 21 listopada 2009 o 14:11
0
pragne tylko poinformowac, ze zdjecia zrobione ze smietnika w mysl przepisow sa niezgodne z prawem, bo taki fotoradar musi byc homologowany i zamocowany na homologowanym statywie, w innym wypadku taki odczyt predkosci moze zostac spokojnie zakwestionowany, bo rownie dobrze policja moglaby strzelac zdjecia z takiego fotoradaru zamocowanego w aucie jadacym z naprzeciwka :] tak ze prosta sprawa prosze o pokazanie homologacji na to ze smietnik jest odpowiednim statywem dla fotoradaru, i ten w tym przypadku nie przeklamuje pomiarow
pragne tylko poinformowac, ze zdjecia zrobione ze smietnika w mysl przepisow sa niezgodne z prawem, bo taki fotoradar musi byc homologowany i zamocowany na homologowanym statywie, w innym wypadku taki odczyt predkosci moze zostac spokojnie zakwestionowany, bo rownie dobrze policja moglaby strzelac zdjecia z takiego fotoradaru zamocowanego w aucie jadacym z naprzeciwka :] tak ze prosta sprawa prosze o pokazanie homologacji na to ze smietnik jest odpowiednim statywem dla fotoradaru, i ten w tym przypadku nie przeklamuje pomiarow rozwiń
Avatar
~gość~ / 24 października 2009 o 13:01
0
Zwalniaja przy niebezpiecznych miejsach i to jest dobre , a poźniej już droga jest taka że albo mozesz jechac szybciej albo nie możesz.

Chyba dużo nie jeździsz albo wcale nie jeździsz Samochodem jako kierwoca.
Avatar
Gość / 23 października 2009 o 14:19
0
Ja jestem za... Zwalniają przy pustych puszkach a potem pędzą 60km za dużo, to ich powinno zmobilizować do normalnej jazdy.
Avatar
JaB / 22 października 2009 o 11:50
0
Takie działania Policji są śmieszne CAŁA POLSKA SIĘ Z TEGO NABIJA JAKĄ MAMY POLICJE I CO ONI WYPRAWIAJĄ , PANOWE uspokoujcie sie i nie róbcie z siebie STRAŻY MIEJSKIEJ.
TO JEST ZWYKŁE WYŁUDZANIE PIĘNIĘDZY pomijając fakt że za jedno wykroczenie są 2 kary - Punkty Karne i Zapłata Pieniężna a za jedno wykroczenie można ukarać tylko RAZ.
WY POLICJANCI I STRAZ MIEJSKA ROBICIE SOBIE MNÓSTWO WROGÓW ZA CO JAK WSZYSTKIE PIENIĄDZE ODDAJEDZICIE I kazdy ma waas gdzies.

pozdro, MAM NADZIEJE ZE NIEJEDEN POLICJANT I STRAZAK MIESJKI (służbista) STRACI PRAWKO NABIJAJĄC SIĘ NA FOTORADARY.
Takie działania Policji są śmieszne CAŁA POLSKA SIĘ Z TEGO NABIJA JAKĄ MAMY POLICJE I CO ONI WYPRAWIAJĄ , PANOWE uspokoujcie sie i nie róbcie z siebie STRAŻY MIEJSKIEJ.
TO JEST ZWYKŁE WYŁUDZANIE PIĘNIĘDZY pomijając fakt że za jedno wykroczenie są 2 kary - Punkty Karne i Zapłata Pieniężna a za jedno wykroczenie można ukarać tylko RAZ.
WY POLICJANCI I STRAZ MIEJSKA ROBICIE SOBIE MNÓSTWO WROGÓW ZA CO JAK WSZYSTKIE PIENIĄDZE ODDAJEDZICIE I kazdy ma waas gdzies.

pozdro, MAM NADZIEJE ZE NIEJEDEN POLICJANT I STRAZAK MIESJKI... rozwiń
Avatar
misio007 / 21 października 2009 o 12:11
0
Juliette* napisał:
jestem za RADARAMI w różnych miejscach tez mam dość okolicznego chamstwa na ulicach!!! BRAWO,BRAWO,BRAWO


PEWNIE JESTES PSEM I KOMENDANT TAK CI KAZAŁ NAPISAC NA FORUM...
Avatar
Juliette* / 21 października 2009 o 10:56
0
jestem za RADARAMI w różnych miejscach tez mam dość okolicznego chamstwa na ulicach!!! BRAWO,BRAWO,BRAWO
Avatar
kaz / 15 czerwca 2010 o 09:28
0
A ,ja wam powiem ze to totalne chamstwo z tymi radarami w smietnikach . Mieszkam od kilku lat w Uk i w tym kraju jest duuuuzo radarow ,wiezcie mi
naprawde duzo , stoja sobie normalnie w swiecie na slupkach , kilkadziesiat metrow wczesniej sa znaki ze takowe takowy radar jest zainstalowany .
To jest skandal i gdybym to ja trafil na taki radar smietnikowy to policja ma sprawe w sadzie poniewaz kazdy radar jest forma prewencji , a nie forma wyludzania pieniedzy, nie ma oznakowania radaru, to wlasciwie go nie ma,a zdjecia zrobione z niego sa nielegalne . Tak jak gwiazdy podaja Paparazzi
do sadu za zdjecia tak i my mozemy podac polska policje do sadu za probe wyludzenia pieniedzy pzr
A ,ja wam powiem ze to totalne chamstwo z tymi radarami w smietnikach . Mieszkam od kilku lat w Uk i w tym kraju jest duuuuzo radarow ,wiezcie mi
naprawde duzo , stoja sobie normalnie w swiecie na slupkach , kilkadziesiat metrow wczesniej sa znaki ze takowe takowy radar jest zainstalowany .
To jest skandal i gdybym to ja trafil na taki radar smietnikowy to policja ma sprawe w sadzie poniewaz kazdy radar jest forma prewencji , a nie forma wyludzania pieniedzy, nie ma oznakowania radaru, to wlasciwie go nie ma,a zdjecia zrobione z... rozwiń
Avatar
Jacek / 10 kwietnia 2010 o 11:13
0
W Solcu Kujawskim niedaleko Bydgoszczy jest ulica a na jej krzyżówce stoi znak stop i nigdy tam policja nie stała , ale jak poprzeczna do niej ulica była zamknięta bo była remontowana to nie było sensu się zatrzymywać przy barierkach nad którymi stał znak stop to nasza kochana policja upodobała sobie to miejsce do zarabiania pieniędzy . Policja nie jest dla nas , ale przeciwko nam .
Avatar
Gość / 25 listopada 2009 o 12:01
0
malinka napisał:
Jestem za, wkońcu ci co jeżdżą nieodpowiedzialnie zostaną ukarani. Zacznijcie jeźdźić zgodnie z przepisami, bezpieczne nie stwarzając zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Przecież to tylko i wyłącznie dla naszego bezpieczeństwa są te ograniczenia i to wszystko.


Każdy kto przekroczy prędkość to zaraz "pirat", albo "nieodpowiedzialny", a i tak wszyscy mniej lub więcej przekraczają dozwoloną prędkość. Należałoby to usankcjonować i na najbliższych wyborach przyjrzeć się, który kandydat obiecuje podniesienie dozwolonych prędkości i budowę dobrych dróg i na niego zagłosować. Ponadto, ponad pięć tysięcy ofiar na drogach, to dowód, że należą nam się dobre drogi. A przez 20 lat nic właściwie tu nie zrobiono.
Jak na razie milicja nazywana policją nie zmieniła swoich złych przyzwyczajeń z dawnego okresu.


Każdy kto przekroczy prędkość to zaraz "pirat", albo "nieodpowiedzialny", a i tak wszyscy mniej lub więcej przekraczają dozwoloną prędkość. Należałoby to usankcjonować i na najbliższych wyborach przyjrzeć się, który kandydat obiecuje podniesienie dozwolonych prędkości i budowę dobrych dróg i na niego zagłosować. Ponadto, ponad pięć tysięcy ofiar na drogach, to dowód, że należą nam się dobre drogi. A przez 20 lat nic właściwie tu nie zrobiono.
Jak na razie milicja nazywana policją nie zmien... rozwiń
Avatar
malinka / 23 listopada 2009 o 08:25
0
Jestem za, wkońcu ci co jeżdżą nieodpowiedzialnie zostaną ukarani. Zacznijcie jeźdźić zgodnie z przepisami, bezpieczne nie stwarzając zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Przecież to tylko i wyłącznie dla naszego bezpieczeństwa są te ograniczenia i to wszystko.
Avatar
antyradar / 21 listopada 2009 o 14:11
0
pragne tylko poinformowac, ze zdjecia zrobione ze smietnika w mysl przepisow sa niezgodne z prawem, bo taki fotoradar musi byc homologowany i zamocowany na homologowanym statywie, w innym wypadku taki odczyt predkosci moze zostac spokojnie zakwestionowany, bo rownie dobrze policja moglaby strzelac zdjecia z takiego fotoradaru zamocowanego w aucie jadacym z naprzeciwka :] tak ze prosta sprawa prosze o pokazanie homologacji na to ze smietnik jest odpowiednim statywem dla fotoradaru, i ten w tym przypadku nie przeklamuje pomiarow
pragne tylko poinformowac, ze zdjecia zrobione ze smietnika w mysl przepisow sa niezgodne z prawem, bo taki fotoradar musi byc homologowany i zamocowany na homologowanym statywie, w innym wypadku taki odczyt predkosci moze zostac spokojnie zakwestionowany, bo rownie dobrze policja moglaby strzelac zdjecia z takiego fotoradaru zamocowanego w aucie jadacym z naprzeciwka :] tak ze prosta sprawa prosze o pokazanie homologacji na to ze smietnik jest odpowiednim statywem dla fotoradaru, i ten w tym przypadku nie przeklamuje pomiarow rozwiń
Avatar
~gość~ / 24 października 2009 o 13:01
0
Zwalniaja przy niebezpiecznych miejsach i to jest dobre , a poźniej już droga jest taka że albo mozesz jechac szybciej albo nie możesz.

Chyba dużo nie jeździsz albo wcale nie jeździsz Samochodem jako kierwoca.
Avatar
Gość / 23 października 2009 o 14:19
0
Ja jestem za... Zwalniają przy pustych puszkach a potem pędzą 60km za dużo, to ich powinno zmobilizować do normalnej jazdy.
Avatar
JaB / 22 października 2009 o 11:50
0
Takie działania Policji są śmieszne CAŁA POLSKA SIĘ Z TEGO NABIJA JAKĄ MAMY POLICJE I CO ONI WYPRAWIAJĄ , PANOWE uspokoujcie sie i nie róbcie z siebie STRAŻY MIEJSKIEJ.
TO JEST ZWYKŁE WYŁUDZANIE PIĘNIĘDZY pomijając fakt że za jedno wykroczenie są 2 kary - Punkty Karne i Zapłata Pieniężna a za jedno wykroczenie można ukarać tylko RAZ.
WY POLICJANCI I STRAZ MIEJSKA ROBICIE SOBIE MNÓSTWO WROGÓW ZA CO JAK WSZYSTKIE PIENIĄDZE ODDAJEDZICIE I kazdy ma waas gdzies.

pozdro, MAM NADZIEJE ZE NIEJEDEN POLICJANT I STRAZAK MIESJKI (służbista) STRACI PRAWKO NABIJAJĄC SIĘ NA FOTORADARY.
Takie działania Policji są śmieszne CAŁA POLSKA SIĘ Z TEGO NABIJA JAKĄ MAMY POLICJE I CO ONI WYPRAWIAJĄ , PANOWE uspokoujcie sie i nie róbcie z siebie STRAŻY MIEJSKIEJ.
TO JEST ZWYKŁE WYŁUDZANIE PIĘNIĘDZY pomijając fakt że za jedno wykroczenie są 2 kary - Punkty Karne i Zapłata Pieniężna a za jedno wykroczenie można ukarać tylko RAZ.
WY POLICJANCI I STRAZ MIEJSKA ROBICIE SOBIE MNÓSTWO WROGÓW ZA CO JAK WSZYSTKIE PIENIĄDZE ODDAJEDZICIE I kazdy ma waas gdzies.

pozdro, MAM NADZIEJE ZE NIEJEDEN POLICJANT I STRAZAK MIESJKI... rozwiń
Avatar
misio007 / 21 października 2009 o 12:11
0
Juliette* napisał:
jestem za RADARAMI w różnych miejscach tez mam dość okolicznego chamstwa na ulicach!!! BRAWO,BRAWO,BRAWO


PEWNIE JESTES PSEM I KOMENDANT TAK CI KAZAŁ NAPISAC NA FORUM...
Avatar
Juliette* / 21 października 2009 o 10:56
0
jestem za RADARAMI w różnych miejscach tez mam dość okolicznego chamstwa na ulicach!!! BRAWO,BRAWO,BRAWO
Zobacz wszystkie komentarze 313

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach 5 0

Dwoje kierowców może mówić o naprawdę dużym szczęściu – przez swoją nieuwagę zderzyli się z pociągami. Skończyło się tylko na strachu i na zniszczonych pojazdach

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin
24 listopada 2018, 19:00
film

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert w ramach projektu Alameda.

Chełmianka – Wisła Sandomierz 0:1. Dobry tylko początek

Chełmianka – Wisła Sandomierz 0:1. Dobry tylko początek 0 0

Nie było przełamania w Chełmie. Drużyna Artura Bożyka zanotowała właśnie ósmy z rzędu mecz bez zwycięstwa. Biało-zieloni przegrali w sobotę u siebie z Wisłą Sandomierz 0:1

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia]
galeria

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia] 78 7

Pierwszy śnieg spadł dzisiaj na ulice Lublina. Miejskie służby od razu ruszyły do pracy i na ulice wyjechały solarki. Na intensywne opady białego puchu będziemy musieli jeszcze poczekać

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży 0 1

Rozmowa z Dariuszem Gawłem, prezesem AZS UMCS Lublin

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo]
film

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo] 16 7

Nieznany mężczyzna zniszczył dwa zaparkowane na dworcu w Lublinie autobusy rejsowe. Straty wyceniono na ponad 22 tysiące złotych. Sprawcy poszukuje policja

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca 1 0

Co Gdzie Kiedy. Jeśli publiczność wychodzi tanecznym krokiem to znak, że było super. Bo było. Zapowiadany jako gwiazda Ailey II gwiazdorstwo potwierdził

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem 6 1

Dwa auta zderzyły się ze sobą w miejscowości Przytoczno, koło Lubartowa. Nikt nie został ranny, ale przejazd drogą krajową numer 48 w kierunku Dęblina jest utrudniony

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu
22 listopada 2018, 12:00

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu 1 2

Co Gdzie Kiedy. Centrum Synagoga Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu (ul. Pereca 14) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Geniusz Kresów", który odbędzie się w czwartek, 22 listopada o godz. 12.

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs 0 0

Aplikacja poszukiwana. Ma to być takie rozwiązanie, które pomoże w uszczelnieniu systemu opłat za wywóz i zagospodarowanie śmieci w Świdniku. Wniosek o dopuszczenie do pilotażowego konkursu w ramach programu GovTech Polska można składać do końca listopada.

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia 9 3

W oddziałach NFZ w całej Polsce działa już Telefoniczna Informacja Pacjenta (TIP) – wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia]
galeria

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia] 217 24

Znany YouTuber - Naruciak - spotkał się w sobotę ze swoimi fanami z Lublina w Tarasach Zamkowych. Tłumy chętnych chciały sobie zrobić zdjęcie i porozmawiać ze swoim idolem.

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 2

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 20 12

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 6

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010