Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 października 2009 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Lublin: Policja ukryła fotoradar w śmietniku i ustrzeliła 1300 kierowców

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 313 A A
Takie sztuczki stosuje nasza policja – napisał do nas pan Darek. – Fotoradar ukryty w pojemniku na ś
Takie sztuczki stosuje nasza policja – napisał do nas pan Darek. – Fotoradar ukryty w pojemniku na ś

Najnowszy pomysł lubelskiej drogówki to fotoradar w pojemniku na śmieci. Przez dwa dni ustrzelił 1300 piratów. – To maszynka do robienia pieniędzy, a nie forma prewencji – komentują zdegustowani kierowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pstrykali piratom zdjęcia ze śmietnika Zamaskowany fotoradar działał w ten weekend m.in. na al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Zdjęcie sprytnie ukrytego urządzenia przysłał nam Czytelnik Darek na nasz: alarm24@dziennikwschodni.pl. W sobotę i niedzielę policja po raz pierwszy użyła tak zakamuflowanego fotoradaru. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. – Fotoradar ukryty w śmietniku pracował przez dwa dni w Lublinie, przy ulicach Sikorskiego, Witosa, Spółdzielczości Pracy i Kraśnickiej. Zrobił blisko 1300 zdjęć, które właśnie są w obróbce – mówi Arkadiusz Arciszewski z lubelskiej policji. Urządzenie w ciągu dnia działało bez lampy błyskowej. Kierowcy nawet nie zauważyli, że są fotografowani. Wkrótce przeżyją niemiłe i kosztowne zdziwienie. Przeciętne przekroczenie dozwolonej prędkości wynosiło bowiem od 30 do 50 km/h. A za to grozi od 6 do 10 karnych punktów oraz mandat – 200 do 500 zł. – To jest bez sensu, bo policji wcale nie chodzi o działanie prewencyjne, a jedynie o robienie kasy – mówi Tomasz Kośmider, kierowca z Lublina. – Przecież i tak nikt nie jeździ 50 km/h po mieście, szczególnie na szerokich ulicach przelotowych. A taka partyzantka naraża policję tylko na śmieszność – dodaje Anna Pietrzyk z Lublina. Wątpliwości na temat pomysłu lubelskiej drogówki mają nawet policjanci z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w Warszawie. Młodszy inspektor Marek Kąkolewski uważa, że z punktu widzenia kierowcy takie działanie policji irytuje. – Po drugie, policjanci narażają drogi sprzęt na zniszczenie, bo ktoś przypadkowo może wjechać w śmietnik stojący przy drodze – zauważa Kąkolewski. – Mam wątpliwości, czy maskowanie fotoradaru spełnia funkcję prewencyjną. Być może trzeba było oznaczyć rejon działania takiego fotoradaru tablicami ostrzegającymi z elektronicznym pomiarem prędkości. Co zresztą zaleca, ale nie wymaga, Unia Europejska. Tymczasem lubelska policja zapowiada maskowanie na szerszą skalę 5 pracujących w naszym garnizonie fotoradarów. – To zgodne z prawem. Wymusza na kierowcach jazdę zgodną z przepisami na wszystkich drogach, a nie tylko tam, gdzie stoi maszt fotoradaru. Dlatego zamaskowane fotoradary mogą pojawić się na drogach w całym województwie – ostrzega Arciszewski. W kwietniu ubiegłego roku policjanci z Krasnegostawu fotoradar ukryli w starym żuku. Przez 4 dni namierzyli 139 piratów drogowych. Internauci tak to wtedy komentowali: Gal: Bardzo dobry pomysł. Kierowca przekraczając dozwoloną prędkość powinien się liczyć z tym, że zostanie ukarany. A gdzie schowają fotoradar, to zależy od pomysłowości policjantów. Jestem "za”. Gość: W Polsce policja stoi tam, gdzie można zarobić, a nie tam, gdzie jest niebezpiecznie. Mundurowi nastawieni są tylko na wypisywanie mandatów. A później wysyłają komunikat do prasy, ilu to kierowców przekroczyło prędkość. Pit: Ludzie, macie pretensje, że policja się ukrywa? Taka jej praca. Albo jeździsz przepisowo i nie płacisz, albo jeździsz jak pirat i płacisz.


Komentarze 313

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kaz / 15 czerwca 2010 o 09:28
0
A ,ja wam powiem ze to totalne chamstwo z tymi radarami w smietnikach . Mieszkam od kilku lat w Uk i w tym kraju jest duuuuzo radarow ,wiezcie mi
naprawde duzo , stoja sobie normalnie w swiecie na slupkach , kilkadziesiat metrow wczesniej sa znaki ze takowe takowy radar jest zainstalowany .
To jest skandal i gdybym to ja trafil na taki radar smietnikowy to policja ma sprawe w sadzie poniewaz kazdy radar jest forma prewencji , a nie forma wyludzania pieniedzy, nie ma oznakowania radaru, to wlasciwie go nie ma,a zdjecia zrobione z niego sa nielegalne . Tak jak gwiazdy podaja Paparazzi
do sadu za zdjecia tak i my mozemy podac polska policje do sadu za probe wyludzenia pieniedzy pzr
A ,ja wam powiem ze to totalne chamstwo z tymi radarami w smietnikach . Mieszkam od kilku lat w Uk i w tym kraju jest duuuuzo radarow ,wiezcie mi
naprawde duzo , stoja sobie normalnie w swiecie na slupkach , kilkadziesiat metrow wczesniej sa znaki ze takowe takowy radar jest zainstalowany .
To jest skandal i gdybym to ja trafil na taki radar smietnikowy to policja ma sprawe w sadzie poniewaz kazdy radar jest forma prewencji , a nie forma wyludzania pieniedzy, nie ma oznakowania radaru, to wlasciwie go nie ma,a zdjecia zrobione z... rozwiń
Avatar
Jacek / 10 kwietnia 2010 o 11:13
0
W Solcu Kujawskim niedaleko Bydgoszczy jest ulica a na jej krzyżówce stoi znak stop i nigdy tam policja nie stała , ale jak poprzeczna do niej ulica była zamknięta bo była remontowana to nie było sensu się zatrzymywać przy barierkach nad którymi stał znak stop to nasza kochana policja upodobała sobie to miejsce do zarabiania pieniędzy . Policja nie jest dla nas , ale przeciwko nam .
Avatar
Gość / 25 listopada 2009 o 12:01
0
malinka napisał:
Jestem za, wkońcu ci co jeżdżą nieodpowiedzialnie zostaną ukarani. Zacznijcie jeźdźić zgodnie z przepisami, bezpieczne nie stwarzając zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Przecież to tylko i wyłącznie dla naszego bezpieczeństwa są te ograniczenia i to wszystko.


Każdy kto przekroczy prędkość to zaraz "pirat", albo "nieodpowiedzialny", a i tak wszyscy mniej lub więcej przekraczają dozwoloną prędkość. Należałoby to usankcjonować i na najbliższych wyborach przyjrzeć się, który kandydat obiecuje podniesienie dozwolonych prędkości i budowę dobrych dróg i na niego zagłosować. Ponadto, ponad pięć tysięcy ofiar na drogach, to dowód, że należą nam się dobre drogi. A przez 20 lat nic właściwie tu nie zrobiono.
Jak na razie milicja nazywana policją nie zmieniła swoich złych przyzwyczajeń z dawnego okresu.


Każdy kto przekroczy prędkość to zaraz "pirat", albo "nieodpowiedzialny", a i tak wszyscy mniej lub więcej przekraczają dozwoloną prędkość. Należałoby to usankcjonować i na najbliższych wyborach przyjrzeć się, który kandydat obiecuje podniesienie dozwolonych prędkości i budowę dobrych dróg i na niego zagłosować. Ponadto, ponad pięć tysięcy ofiar na drogach, to dowód, że należą nam się dobre drogi. A przez 20 lat nic właściwie tu nie zrobiono.
Jak na razie milicja nazywana policją nie zmien... rozwiń
Avatar
malinka / 23 listopada 2009 o 08:25
0
Jestem za, wkońcu ci co jeżdżą nieodpowiedzialnie zostaną ukarani. Zacznijcie jeźdźić zgodnie z przepisami, bezpieczne nie stwarzając zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Przecież to tylko i wyłącznie dla naszego bezpieczeństwa są te ograniczenia i to wszystko.
Avatar
antyradar / 21 listopada 2009 o 14:11
0
pragne tylko poinformowac, ze zdjecia zrobione ze smietnika w mysl przepisow sa niezgodne z prawem, bo taki fotoradar musi byc homologowany i zamocowany na homologowanym statywie, w innym wypadku taki odczyt predkosci moze zostac spokojnie zakwestionowany, bo rownie dobrze policja moglaby strzelac zdjecia z takiego fotoradaru zamocowanego w aucie jadacym z naprzeciwka :] tak ze prosta sprawa prosze o pokazanie homologacji na to ze smietnik jest odpowiednim statywem dla fotoradaru, i ten w tym przypadku nie przeklamuje pomiarow
pragne tylko poinformowac, ze zdjecia zrobione ze smietnika w mysl przepisow sa niezgodne z prawem, bo taki fotoradar musi byc homologowany i zamocowany na homologowanym statywie, w innym wypadku taki odczyt predkosci moze zostac spokojnie zakwestionowany, bo rownie dobrze policja moglaby strzelac zdjecia z takiego fotoradaru zamocowanego w aucie jadacym z naprzeciwka :] tak ze prosta sprawa prosze o pokazanie homologacji na to ze smietnik jest odpowiednim statywem dla fotoradaru, i ten w tym przypadku nie przeklamuje pomiarow rozwiń
Avatar
~gość~ / 24 października 2009 o 13:01
0
Zwalniaja przy niebezpiecznych miejsach i to jest dobre , a poźniej już droga jest taka że albo mozesz jechac szybciej albo nie możesz.

Chyba dużo nie jeździsz albo wcale nie jeździsz Samochodem jako kierwoca.
Avatar
Gość / 23 października 2009 o 14:19
0
Ja jestem za... Zwalniają przy pustych puszkach a potem pędzą 60km za dużo, to ich powinno zmobilizować do normalnej jazdy.
Avatar
JaB / 22 października 2009 o 11:50
0
Takie działania Policji są śmieszne CAŁA POLSKA SIĘ Z TEGO NABIJA JAKĄ MAMY POLICJE I CO ONI WYPRAWIAJĄ , PANOWE uspokoujcie sie i nie róbcie z siebie STRAŻY MIEJSKIEJ.
TO JEST ZWYKŁE WYŁUDZANIE PIĘNIĘDZY pomijając fakt że za jedno wykroczenie są 2 kary - Punkty Karne i Zapłata Pieniężna a za jedno wykroczenie można ukarać tylko RAZ.
WY POLICJANCI I STRAZ MIEJSKA ROBICIE SOBIE MNÓSTWO WROGÓW ZA CO JAK WSZYSTKIE PIENIĄDZE ODDAJEDZICIE I kazdy ma waas gdzies.

pozdro, MAM NADZIEJE ZE NIEJEDEN POLICJANT I STRAZAK MIESJKI (służbista) STRACI PRAWKO NABIJAJĄC SIĘ NA FOTORADARY.
Takie działania Policji są śmieszne CAŁA POLSKA SIĘ Z TEGO NABIJA JAKĄ MAMY POLICJE I CO ONI WYPRAWIAJĄ , PANOWE uspokoujcie sie i nie róbcie z siebie STRAŻY MIEJSKIEJ.
TO JEST ZWYKŁE WYŁUDZANIE PIĘNIĘDZY pomijając fakt że za jedno wykroczenie są 2 kary - Punkty Karne i Zapłata Pieniężna a za jedno wykroczenie można ukarać tylko RAZ.
WY POLICJANCI I STRAZ MIEJSKA ROBICIE SOBIE MNÓSTWO WROGÓW ZA CO JAK WSZYSTKIE PIENIĄDZE ODDAJEDZICIE I kazdy ma waas gdzies.

pozdro, MAM NADZIEJE ZE NIEJEDEN POLICJANT I STRAZAK MIESJKI... rozwiń
Avatar
misio007 / 21 października 2009 o 12:11
0
Juliette* napisał:
jestem za RADARAMI w różnych miejscach tez mam dość okolicznego chamstwa na ulicach!!! BRAWO,BRAWO,BRAWO


PEWNIE JESTES PSEM I KOMENDANT TAK CI KAZAŁ NAPISAC NA FORUM...
Avatar
Juliette* / 21 października 2009 o 10:56
0
jestem za RADARAMI w różnych miejscach tez mam dość okolicznego chamstwa na ulicach!!! BRAWO,BRAWO,BRAWO
Avatar
kaz / 15 czerwca 2010 o 09:28
0
A ,ja wam powiem ze to totalne chamstwo z tymi radarami w smietnikach . Mieszkam od kilku lat w Uk i w tym kraju jest duuuuzo radarow ,wiezcie mi
naprawde duzo , stoja sobie normalnie w swiecie na slupkach , kilkadziesiat metrow wczesniej sa znaki ze takowe takowy radar jest zainstalowany .
To jest skandal i gdybym to ja trafil na taki radar smietnikowy to policja ma sprawe w sadzie poniewaz kazdy radar jest forma prewencji , a nie forma wyludzania pieniedzy, nie ma oznakowania radaru, to wlasciwie go nie ma,a zdjecia zrobione z niego sa nielegalne . Tak jak gwiazdy podaja Paparazzi
do sadu za zdjecia tak i my mozemy podac polska policje do sadu za probe wyludzenia pieniedzy pzr
A ,ja wam powiem ze to totalne chamstwo z tymi radarami w smietnikach . Mieszkam od kilku lat w Uk i w tym kraju jest duuuuzo radarow ,wiezcie mi
naprawde duzo , stoja sobie normalnie w swiecie na slupkach , kilkadziesiat metrow wczesniej sa znaki ze takowe takowy radar jest zainstalowany .
To jest skandal i gdybym to ja trafil na taki radar smietnikowy to policja ma sprawe w sadzie poniewaz kazdy radar jest forma prewencji , a nie forma wyludzania pieniedzy, nie ma oznakowania radaru, to wlasciwie go nie ma,a zdjecia zrobione z... rozwiń
Avatar
Jacek / 10 kwietnia 2010 o 11:13
0
W Solcu Kujawskim niedaleko Bydgoszczy jest ulica a na jej krzyżówce stoi znak stop i nigdy tam policja nie stała , ale jak poprzeczna do niej ulica była zamknięta bo była remontowana to nie było sensu się zatrzymywać przy barierkach nad którymi stał znak stop to nasza kochana policja upodobała sobie to miejsce do zarabiania pieniędzy . Policja nie jest dla nas , ale przeciwko nam .
Avatar
Gość / 25 listopada 2009 o 12:01
0
malinka napisał:
Jestem za, wkońcu ci co jeżdżą nieodpowiedzialnie zostaną ukarani. Zacznijcie jeźdźić zgodnie z przepisami, bezpieczne nie stwarzając zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Przecież to tylko i wyłącznie dla naszego bezpieczeństwa są te ograniczenia i to wszystko.


Każdy kto przekroczy prędkość to zaraz "pirat", albo "nieodpowiedzialny", a i tak wszyscy mniej lub więcej przekraczają dozwoloną prędkość. Należałoby to usankcjonować i na najbliższych wyborach przyjrzeć się, który kandydat obiecuje podniesienie dozwolonych prędkości i budowę dobrych dróg i na niego zagłosować. Ponadto, ponad pięć tysięcy ofiar na drogach, to dowód, że należą nam się dobre drogi. A przez 20 lat nic właściwie tu nie zrobiono.
Jak na razie milicja nazywana policją nie zmieniła swoich złych przyzwyczajeń z dawnego okresu.


Każdy kto przekroczy prędkość to zaraz "pirat", albo "nieodpowiedzialny", a i tak wszyscy mniej lub więcej przekraczają dozwoloną prędkość. Należałoby to usankcjonować i na najbliższych wyborach przyjrzeć się, który kandydat obiecuje podniesienie dozwolonych prędkości i budowę dobrych dróg i na niego zagłosować. Ponadto, ponad pięć tysięcy ofiar na drogach, to dowód, że należą nam się dobre drogi. A przez 20 lat nic właściwie tu nie zrobiono.
Jak na razie milicja nazywana policją nie zmien... rozwiń
Avatar
malinka / 23 listopada 2009 o 08:25
0
Jestem za, wkońcu ci co jeżdżą nieodpowiedzialnie zostaną ukarani. Zacznijcie jeźdźić zgodnie z przepisami, bezpieczne nie stwarzając zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Przecież to tylko i wyłącznie dla naszego bezpieczeństwa są te ograniczenia i to wszystko.
Avatar
antyradar / 21 listopada 2009 o 14:11
0
pragne tylko poinformowac, ze zdjecia zrobione ze smietnika w mysl przepisow sa niezgodne z prawem, bo taki fotoradar musi byc homologowany i zamocowany na homologowanym statywie, w innym wypadku taki odczyt predkosci moze zostac spokojnie zakwestionowany, bo rownie dobrze policja moglaby strzelac zdjecia z takiego fotoradaru zamocowanego w aucie jadacym z naprzeciwka :] tak ze prosta sprawa prosze o pokazanie homologacji na to ze smietnik jest odpowiednim statywem dla fotoradaru, i ten w tym przypadku nie przeklamuje pomiarow
pragne tylko poinformowac, ze zdjecia zrobione ze smietnika w mysl przepisow sa niezgodne z prawem, bo taki fotoradar musi byc homologowany i zamocowany na homologowanym statywie, w innym wypadku taki odczyt predkosci moze zostac spokojnie zakwestionowany, bo rownie dobrze policja moglaby strzelac zdjecia z takiego fotoradaru zamocowanego w aucie jadacym z naprzeciwka :] tak ze prosta sprawa prosze o pokazanie homologacji na to ze smietnik jest odpowiednim statywem dla fotoradaru, i ten w tym przypadku nie przeklamuje pomiarow rozwiń
Avatar
~gość~ / 24 października 2009 o 13:01
0
Zwalniaja przy niebezpiecznych miejsach i to jest dobre , a poźniej już droga jest taka że albo mozesz jechac szybciej albo nie możesz.

Chyba dużo nie jeździsz albo wcale nie jeździsz Samochodem jako kierwoca.
Avatar
Gość / 23 października 2009 o 14:19
0
Ja jestem za... Zwalniają przy pustych puszkach a potem pędzą 60km za dużo, to ich powinno zmobilizować do normalnej jazdy.
Avatar
JaB / 22 października 2009 o 11:50
0
Takie działania Policji są śmieszne CAŁA POLSKA SIĘ Z TEGO NABIJA JAKĄ MAMY POLICJE I CO ONI WYPRAWIAJĄ , PANOWE uspokoujcie sie i nie róbcie z siebie STRAŻY MIEJSKIEJ.
TO JEST ZWYKŁE WYŁUDZANIE PIĘNIĘDZY pomijając fakt że za jedno wykroczenie są 2 kary - Punkty Karne i Zapłata Pieniężna a za jedno wykroczenie można ukarać tylko RAZ.
WY POLICJANCI I STRAZ MIEJSKA ROBICIE SOBIE MNÓSTWO WROGÓW ZA CO JAK WSZYSTKIE PIENIĄDZE ODDAJEDZICIE I kazdy ma waas gdzies.

pozdro, MAM NADZIEJE ZE NIEJEDEN POLICJANT I STRAZAK MIESJKI (służbista) STRACI PRAWKO NABIJAJĄC SIĘ NA FOTORADARY.
Takie działania Policji są śmieszne CAŁA POLSKA SIĘ Z TEGO NABIJA JAKĄ MAMY POLICJE I CO ONI WYPRAWIAJĄ , PANOWE uspokoujcie sie i nie róbcie z siebie STRAŻY MIEJSKIEJ.
TO JEST ZWYKŁE WYŁUDZANIE PIĘNIĘDZY pomijając fakt że za jedno wykroczenie są 2 kary - Punkty Karne i Zapłata Pieniężna a za jedno wykroczenie można ukarać tylko RAZ.
WY POLICJANCI I STRAZ MIEJSKA ROBICIE SOBIE MNÓSTWO WROGÓW ZA CO JAK WSZYSTKIE PIENIĄDZE ODDAJEDZICIE I kazdy ma waas gdzies.

pozdro, MAM NADZIEJE ZE NIEJEDEN POLICJANT I STRAZAK MIESJKI... rozwiń
Avatar
misio007 / 21 października 2009 o 12:11
0
Juliette* napisał:
jestem za RADARAMI w różnych miejscach tez mam dość okolicznego chamstwa na ulicach!!! BRAWO,BRAWO,BRAWO


PEWNIE JESTES PSEM I KOMENDANT TAK CI KAZAŁ NAPISAC NA FORUM...
Avatar
Juliette* / 21 października 2009 o 10:56
0
jestem za RADARAMI w różnych miejscach tez mam dość okolicznego chamstwa na ulicach!!! BRAWO,BRAWO,BRAWO
Zobacz wszystkie komentarze 313

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 3 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!