Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 grudnia 2019 r.
19:48

Lublin: Policjanci karali i pieszych i kierowców. Ale to jedna z tych grup popełniła znacznie więcej wykroczeń

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
14 29 A A

Policjantów można było spotkać w okolic przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów usytuowanych na ruchliwych drogach Lublina i okolic.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili kolejną akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i rowerzystów. 

Policjanci z lubelskiej drogówki ujawnili 262 wykroczenia, w tym 206 popełnione przez kierujących, a 56 przez pieszych. Zdecydowana większość z nich dotyczyła nieprawidłowych zachowań w stosunku do pieszych.

W działania zaangażowano również policjantów grupy „SPEED”, którzy zatrzymali ponad 100 kierujących, którzy w rejonie przejść dla pieszych przekroczyli dozwoloną prędkość. Ponadto podczas działań policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących oraz jedną osobę poszukiwaną.

Mundurowi zatrzymali również prawo jazdy 80-latkowi z Lublina. Starszy mężczyzna kierując renault na ul. Lwowskiej w Lublinie potrącił znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych 15-latkę.

– Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża – podkreśla sierż. szt. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc / 15 grudnia 2019 o 23:40
+23
Czasami na przejściu dla pieszych można stać i stać. Żaden samochód się nie zatrzyma. Wciąż się im spieszy. I nie puszcza.
 Moja sąsiadka często stała przy przejściu dla pieszych - i nie chcieli jej "puszczać" :-(  Wiecie, co zrobiła ??? Sama zaczęła się... "puszczać" !!! A tak na serio: jestem pieszym - i jestem kierowcą. Jedno mnie przeraża w polskim społeczeństwie: nie zachowują szczególnej uwagi podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych !!!  Zauważcie, że na WSZYSTKICH filmikach z wypadków widać "jak byk", że pieszy nie zachowuje szczególnej ostrożności !!!  Jeśli nawet bym przechodził przez przejście - i dostrzegłbym samochód zapiertalający w moim kierunku - to spiertalał bym czy prędzej z przejścia ! Gadki/nauki z podstawówki, że: "przed wejściem na przejście dla pieszych trzeba się rozejrzeć w...." są (jak widać) już dawno nieaktualne. A szkoda !
 Moja sąsiadka często stała przy przejściu dla pieszych - i nie chcieli jej "puszczać" :-(  Wiecie, co zrobiła ??? Sama zaczęła się... "puszczać" !!! A tak na serio: jestem pieszym - i jestem kierowcą. Jedno mnie przeraża w polskim społeczeństwie: nie zachowują szczególnej uwagi podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych !!!  Zauważcie, że na WSZYSTKICH filmikach z wypadków widać "jak byk", że pieszy nie zachowuje szczególnej ostrożności !!!  Jeśli nawet bym przechodził przez przejście - ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2019 o 21:15
+22
wiecie dlaczego tak mało pieszych zostało ukaranych przez policję? bo złapali tylko emerytów i inwalidów a reszta spier....ła na nogach
Avatar
gosc / 16 grudnia 2019 o 09:26
+17
Jeszcze cyklistom dać pierwszeństwo przy wyjeździe z podporządkowanej i będzie w tym kraju się jeździło zajebiście.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2019 o 23:20
+16
Czasami na przejściu dla pieszych można stać i stać. Żaden samochód się nie zatrzyma. Wciąż się im spieszy. I nie puszcza.
Avatar
dijdijd / 15 grudnia 2019 o 21:08
+16
Pusty ryjj w kapturze i ze słuchawkami wchodzi na przejście na Nadbystrzyckiej ot tak sobie, na pałę. Teraz ja mam przewidzieć, niby jak??, że ten pusty łeb zaraz może wejdzie na przejście...a może jednak nie... Ludzie, kuźwa, ten człowiek w TV chyba nigdy samochodem nie jeździł. Nie da się tak uprzywilejować pieszych!! Zobaczycie co się będzie działo na Sowińskiego. Wspomnicie moje słowa - dojdzie do samosądów na pustych łbach w kapturach.
Avatar
ośka / 15 grudnia 2019 o 21:18
+13
wiecie dlaczego tak mało pieszych zostało ukaranych przez policję? bo złapali tylko emerytów i inwalidów a reszta spier....ła na nogach
 o towerzystach nie wspomnę
Avatar
ddt / 16 grudnia 2019 o 07:55
+10
Taki nieśmiały pomysł. Może by tak zamiast "akcyjności" osoby zatrudnione (bo trudno póki co nazwać je funkcjonariuszami) w Wydziałach Ruchu Drogowego Policji ruszyły tyłki zza biurek i pokazywały się prewencyjnie na ulicach i drogach kraju nad Wisłą - wyjazdy i stanie z hamburgerem w MD nie są w to wliczane. Odniosłoby to dużo większy skutek jak występy w telewizji i narzekanie na złych: kierowców, pieszych, rowerzystów, traktorzystów, ufoludki, itp., itd. ...
Avatar
olo / 15 grudnia 2019 o 20:45
+9
Morawiecki dzisiaj mowil w TV, ze od dzisiaj buraki w burakowozach beda musieli sie zatrzymywac przed przejsciem dla pieszych jezeli pieszy przed nim stoi a wiec przykro mi buraczki ale skonczylo sie prawo silniejszego obowiazujace w dzikich krajach. Taki mamy klimat hahaha...
 Napiszą ci na nagrobku "Ten co miał pierszeństwo" hahahaha
Avatar
_K_ / 16 grudnia 2019 o 08:12
+7
"– Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. " - przypomnijmy, ze od dzisiaj kierowca ma OBOWIAZEK ustapic pierwszenstwa pieszemu na przejsciu dla pieszych a przekraczanie predkosci w terenie zabudowanym o 50 km ma byc karane odebraniem prawa jazdy. Widac policja nawet nie wie co ustalili jej zwierzchnicy na Wiejskiej;p
Nieprawda. To że premier coś tam bąknął w telewizji, to nie znaczy, że to prawo obowiązuje! to dopiero pomysł.
Nieprawda. To że premier coś tam bąknął w telewizji, to nie znaczy, że to prawo obowiązuje! to dopiero pomysł. rozwiń
Avatar
Henio / 15 grudnia 2019 o 20:40
+5
"– Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. " - przypomnijmy, ze od dzisiaj kierowca ma OBOWIAZEK ustapic pierwszenstwa pieszemu na przejsciu dla pieszych a przekraczanie predkosci w terenie zabudowanym o 50 km ma byc karane odebraniem prawa jazdy. Widac policja nawet nie wie co ustalili jej zwierzchnicy na Wiejskiej;p
 Na razie to sobie pogadali.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 18:25
-4
Niech się wezmą za oszustwa związane z urządzeniami pomiarowymi prędkości które nie powinny być wykorzystywane bo nie są wiarygodne i miarodajne. Jeśli chcą wprowadzać zmiany to dla wszystkich policja, BOR itd. Traktujmy się równo albo jak gówno
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 18:07
+3
Bo zatrzymywanie się przed przejściem jest nie ekologiczne. A przecież wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem. Jak już jadę tym trujacym samochodem to chce chociaż jechać płynnie dla dobra pieszych.
Avatar
Zenon / 16 grudnia 2019 o 16:30
+1
Morawiecki dzisiaj mowil w TV, ze od dzisiaj buraki w burakowozach beda musieli sie zatrzymywac przed przejsciem dla pieszych jezeli pieszy przed nim stoi a wiec przykro mi buraczki ale skonczylo sie prawo silniejszego obowiazujace w dzikich krajach. Taki mamy klimat hahaha...
 Jak premier przywoła do porządku piratów drogowych z SOPu i spowoduje wreszcie ukaranie Macierewicza za ucieczke z miejsca wypadku to bedę w stanie uwierzyć, ze mówi prawdę. Bo na razie to tylko bije pianę, tak jak ma to w zwyczaju..
Avatar
Przepisy są jasne / 16 grudnia 2019 o 09:51
0
(...) kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu Ergo: kierujący pojazdem nie powinien ustępować pierwszeństwa pieszemu czekającemu przed przejściem dla pieszych
Avatar
gosc / 16 grudnia 2019 o 09:26
+17
Jeszcze cyklistom dać pierwszeństwo przy wyjeździe z podporządkowanej i będzie w tym kraju się jeździło zajebiście.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 08:39
+2
To co bredzi premier spowoduje zakorkowanie juz zakorkowanych miast,Jezdnie jak wszem i wobec wiadomo są dla pojazdów które nie potrafia się zatrzymać na 5 metrach,i to trzeba wpoić ciemnocie i tym oświeconym w kapturach słuchawkami w uszach i telefonem w ŁAPIE..Czy ogranicznie 50km/godz. ograniczyło w miastach ilość wypadków ????????? oczywiście że NIE,pokazać STATYSTYKĘ.Rozum może ograniczyć każdy PROBLEM a nie LIPNE USTAWY klepane o północy
Avatar
_K_ / 16 grudnia 2019 o 08:12
+7
"– Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. " - przypomnijmy, ze od dzisiaj kierowca ma OBOWIAZEK ustapic pierwszenstwa pieszemu na przejsciu dla pieszych a przekraczanie predkosci w terenie zabudowanym o 50 km ma byc karane odebraniem prawa jazdy. Widac policja nawet nie wie co ustalili jej zwierzchnicy na Wiejskiej;p
Nieprawda. To że premier coś tam bąknął w telewizji, to nie znaczy, że to prawo obowiązuje! to dopiero pomysł.
Nieprawda. To że premier coś tam bąknął w telewizji, to nie znaczy, że to prawo obowiązuje! to dopiero pomysł. rozwiń
Avatar
ddt / 16 grudnia 2019 o 07:55
+10
Taki nieśmiały pomysł. Może by tak zamiast "akcyjności" osoby zatrudnione (bo trudno póki co nazwać je funkcjonariuszami) w Wydziałach Ruchu Drogowego Policji ruszyły tyłki zza biurek i pokazywały się prewencyjnie na ulicach i drogach kraju nad Wisłą - wyjazdy i stanie z hamburgerem w MD nie są w to wliczane. Odniosłoby to dużo większy skutek jak występy w telewizji i narzekanie na złych: kierowców, pieszych, rowerzystów, traktorzystów, ufoludki, itp., itd. ...
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 01:06
-11
Święte krowy w poniemieckich puszkach z przebiegiem 400 tyś. takim jak wy to tylko z buta w szybę.
Avatar
gosc / 15 grudnia 2019 o 23:40
+23
Czasami na przejściu dla pieszych można stać i stać. Żaden samochód się nie zatrzyma. Wciąż się im spieszy. I nie puszcza.
 Moja sąsiadka często stała przy przejściu dla pieszych - i nie chcieli jej "puszczać" :-(  Wiecie, co zrobiła ??? Sama zaczęła się... "puszczać" !!! A tak na serio: jestem pieszym - i jestem kierowcą. Jedno mnie przeraża w polskim społeczeństwie: nie zachowują szczególnej uwagi podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych !!!  Zauważcie, że na WSZYSTKICH filmikach z wypadków widać "jak byk", że pieszy nie zachowuje szczególnej ostrożności !!!  Jeśli nawet bym przechodził przez przejście - i dostrzegłbym samochód zapiertalający w moim kierunku - to spiertalał bym czy prędzej z przejścia ! Gadki/nauki z podstawówki, że: "przed wejściem na przejście dla pieszych trzeba się rozejrzeć w...." są (jak widać) już dawno nieaktualne. A szkoda !
 Moja sąsiadka często stała przy przejściu dla pieszych - i nie chcieli jej "puszczać" :-(  Wiecie, co zrobiła ??? Sama zaczęła się... "puszczać" !!! A tak na serio: jestem pieszym - i jestem kierowcą. Jedno mnie przeraża w polskim społeczeństwie: nie zachowują szczególnej uwagi podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych !!!  Zauważcie, że na WSZYSTKICH filmikach z wypadków widać "jak byk", że pieszy nie zachowuje szczególnej ostrożności !!!  Jeśli nawet bym przechodził przez przejście - ... rozwiń