Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 października 2010 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Lublin w walce o tytuł ESK 2016. W środę werdykt

0 15 A A

Wychodzimy w optymistycznych nastrojach – tak władze miasta podsumowują prezentację Lublina przed ekspertami. Dzisiaj specjaliści oceniali pierwsze miasta, walczące o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W środę poznamy finalistów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Myślę, że wracamy z tarczą – mówi Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta Lublina. – To nie tylko nasze wrażenie. Takie wnioski można wyciągać po reakcjach ekspertów. Konkurencja jest jednak ogromna. Musimy więc czekać na decyzję, by przekonać się, czy przejdziemy do drugiego etapu.
O miano Europejskiej Stolicy Kultury walczy 11 polskich miast. Na finałowej, tzw. krótkiej liście znajdzie się od 3 do 6 z nich.

Dziś zaprezentowały się Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Gdańsk, Łódź. Lublin był przedostatni. Na przesłuchanie naszej delegacji zarezerwowano godzinę. Przed grupą 13 ekspertów stanęli: prezydent Adam Wasilewski, Włodzimierz Wysocki (zastępca prezydenta), Krzysztof Czyżewski (animator kultury, zewnętrzny ekspert, szef Fundacji "Pogranicze” w Sejnach), Rafał Koziński (pracownik Warsztatów Kultury), Grzegorz Kuprianowicz (historyk, wykładowca UMCS) i Karolina Rozwód (animator, menedżer kultury). Pierwsze pół godziny poświęcono na wypowiedzi przedstawicieli miasta. Zilustrowano je multimedialną prezentacją. Później inicjatywę przędli członkowie komisji.

– Ze strony ekspertów padło wiele bardzo szczegółowych pytań. Udało nam się jednak wybronić – dodaje Wysocki. – Moim zdaniem, wypadliśmy dobrze.

Dziś zaprezentują się delegacje z Poznania, Torunia, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. W skład panelu ekspertów oceniających prezentacje wchodzą przedstawiciele Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, Rady UE oraz Komitetu Regionów. Grupę uzupełnia siedem osób nominowanych przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

To w tym gronie zapadnie ostateczna decyzja o wyborze finalistów. Werdykt ekspertów poznamy w środę ok. godz. 17.00. O tym, które z miast z tzw. krótkiej listy zwycięży w rywalizacji, przekonamy się dopiero w połowie przyszłego roku.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MEFISTO / 13 października 2010 o 12:09
0
[color="#0000FF"]reKULtywacja KULtury:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Samym Władzom Lublina mającym w dyspozycji Departamenty KUL-tury uświadomić trza:

1)W latach SOLIDARNOŚCI (1980-te) [color="#FF0000"]KUL-awy Ksiądz mgr-ant uczył z błędami [/color]– błędów tych nie widziały nawet KUL-awe i PAT-ologiczne Umysły Naukowe, a na takich błędach zdobywano też KAT-olickie dyplomy „wyższych uczelni”!

2) Obecny Emeryt Prymas Polski Józef Glemp przy okazji sporu o Jedwabne (czasy prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego) walnął w TVP oświecony Boską Mądrością, że [color="#FF0000"]„ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ”[/color] - odszedł na emeryturę i za Swoją nie przeprosił...

3) Leciały lata... i lecą bez zmiany KAT-olickiego i KUL-awego, a zarazem PAT-ologigcznego poziomu POŻAL SIĘ BOŻE owocującego tym, że od kilku lat lubelscy [color="#FF0000"]Pallotyni (Lublin, Al. Warszawska)[/color] wykorzystując zdobycze techniki cyfrowej [color="#FF0000"]serwują każdej niedzieli o 12.00 „AVE MARIA F. SCHUBERTA! Nie byłoby nycz w tym dziwnego gdyby słyszalny utwór był rzeczywiście tym, co napisał Franciszek Schubert, a tu leci pierwsza połowa zwrotki, po niej następuje jakiś zlepek dźwięków i ponownie pojawia się ta sama pierwsza połowa zwrotki [/color]– nikt tego nie widzi i nie słyszy, a słuchać można przy wykorzystaniu telefonii cyfrowej i internetu w dowolnym miejscu KULi Ziemskiej!

4) Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka [color="#FF0000"]RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO[/color] i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał [color="#FF0000"]„HEPNING” i „...MAN...” [/color](strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań [color="#FF0000"]GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...[/color]

5) Z KULei w Częstochowie (w VIII.2010 r.) grzmiał [color="#FF0000"]abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA[/color]! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY – kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach – [color="#FF0000"]PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego – CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA". [/color]

6) Nikt tak nie daje przykładu w obrażaniu Prezydenta R.P. [color="#FF0000"]Jak Kościół:
poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że W OBRAŻANIU GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO – PREZYDENTA – PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! To w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że „PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY”! Po czym spier...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej – tak na wszelki wypadek.
OBECNEGO ZAŚ PREZYDENTA R.P. BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KLER W SŁOWIE BOŻYM ŁAJAŁ RÓWNIE I IDENTYCZNIE JAK POPRZEDNIKÓW KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA”. [/color]

7)Najwyższa Lubelska Uczelnia UMCS mająca Wydział Artystyczny zafundowała sobie
[color="#FF0000"]Instytut Organów. Improwizacji i Muzyki Sakralnej[/color]! Pracujące tam Zakonnice i Zakonnicy Bezhabitowi, a o prof. to już mowy nie ma [color="#FF0000"]jedną ręką odmawiają Różaniec [/color]– jako, że Październik 2010 r., [color="#FF0000"]drugą zaś uczą grać „Bogurodzicę”[/color] i takim to sposobem zajęte są obydwie rączki. Podobny poziom prezentuje Lubelska Filharmonia!
Jak będzie wyglądał tam finał Roku Chopina 2010?
Jedynym koncertem będzie [color="#FF0000"]flaszka Chopin Vodka na stole i towarzysząca jej Cisowianka Perlage z Kolekcji Limitowanej... [/color]Po takiej Uczcie Autystycznej na cześć Chopina prześwięcą UMCS na Uniwersytet [color="#FF0000"]MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ[/color]..., a cudu tego dokona Ministerstwo KULtury i szKULnictwa (Lublin (Stolica KULtury), Aleje Racławickie 14. pod czujnym Okiem Wielkiegoa Kanclerza KUL-awego pchającego się wszędzie gdzie popadanie. Po takim prześwięceniu Sam ArcyLubelski na wieśc, [color="#FF0000"]że patronką jest Maryja Kuria – Skłodowska [/color]będzie bardziej podexcytowany niż w czasie homilii w Dniu paPIESKIM!

8) Objawem zaś wysokiej KULtury panującej w Lublinie – Stolicy KULtury jest określenie jakie serwowało dla KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[color="#FF0000"] Duchowieństwo od roku 1980-tego:[/color]
[color="#FF0000"]„WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA”.[/color]
W 2003 r. Związek doczekał się od jakiegoś Vatykańczyka („RUDY” lub „SK”) na lamach net Superexpressu modlitwy o pomyślność[color="#FF0000"]:”JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYSCIEC”[/color], a najnowsza historia (po przegranych przez Brata Jarosława wyborach prezydenckich) podaje: [color="#FF0000"]„No nie !!!!!!!! Ten oszołom jeszcze żyje , a już myślałem ,że mu łeb upier***ili. Na moje oko to Palikot ciągle wpisuje te durnoty. To do niego podobne”[/color] . - ( [color="#008000"]Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: Ksiądz porównał Komorowskiego do Szatana” Wpis #26;”~gość~~” 6.VII.2010; godz. 00;24[/color]).

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ
SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color](koniecznie wielkimi literami) czytać należy Związkowe
wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzię
[color="#0000FF"]reKULtywacja KULtury:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Samym Władzom Lublina mającym w dyspozycji Departamenty KUL-tury uświadomić trza:

1)W latach SOLIDARNOŚCI (1980-te) [color=&quo... rozwiń
Avatar
Klemm / 13 października 2010 o 08:51
0
Lublin to niezaprzeczalna stolica biedy, dziadostwa, nieudacznictwa i kolesiostwa. Żal mi tego miasta, bo się w nim urodziłem, na szczęście od 6 lat nie muszę już w nim mieszkać. Takiej niekompetencji urzędników, arogancji i buty próżno szukać w jakimkolwiek innym mieście, nawet na Wschodzie RP (no, może jeszcze w Chełmie...).
Śmiech ogarnia jak teraz lubelscy włodarze wysilają się przez godzinę aby zaprezentować ten grajdoł z jak najlepszej strony. O czym tu mówić? Atutów jest może na 5 minut, reszta to mogą być tylko wstydliwe tłumaczenia i rozkładanie rąk.
Te wszystkie lubelskie "imprezy", "festiwale", "jarmarki" przypominają kalendarium działań średniej wielkości gminy wiejskiej, ot na przykład coś takiego:
1. dożynki gminne z osobistym udziałem wójta i jego świty (dziedzina: patriotyzm)
2. procesja wokół kościoła z okazji poświęcenia nowego dzwonu (dziedzina: wartości chrześcijańskie)
3. festiwal pieśni w wykonaniu chóru koła gospodyń wiejskich (dziedzina: muzyka oratoryjna)
4. kiermasz ludowy z okazji odpustu ku czci świętego Pumpukicyniusza (dziedzina: folklor)
5. otwarcie stałej wystawy rzeźb i obrazów utalentowanego twórcy Alfonsa Kupściuka (dziedzina: sztuka)
6. piknik strażacki z udziałem członków ochotniczej straży pożarnej (dziedzina: bezpieczeństwo i prewencja)
7. mecz piłki nożnej V ligi Tajfun Kozia Wólka - Huragan Kacze Doły (dziedzina: kultura fizyczna)
8. dyskoteka w remizie z dobrze zaopatrzonym bufetem (dziedzina: integracja społeczna)

Podstawcie sobie teraz pod poszczególne numerki "imprezki" organizowane w Lublinie i będziemy mieli ESK 2016
Od razu podpowiadam: poz. 4 = jarmark jagielloński, poz. 7 = Motor RKS
Lublin to niezaprzeczalna stolica biedy, dziadostwa, nieudacznictwa i kolesiostwa. Żal mi tego miasta, bo się w nim urodziłem, na szczęście od 6 lat nie muszę już w nim mieszkać. Takiej niekompetencji urzędników, arogancji i buty próżno szukać w jakimkolwiek innym mieście, nawet na Wschodzie RP (no, może jeszcze w Chełmie...).
Śmiech ogarnia jak teraz lubelscy włodarze wysilają się przez godzinę aby zaprezentować ten grajdoł z jak najlepszej strony. O czym tu mówić? Atutów jest może na 5 minut, reszta to mogą być tylko wstydliwe tłumac... rozwiń
Avatar
brrr / 13 października 2010 o 02:17
0
[quote name='krzysiek' date='13 październik 2010 - 00:30 ' timestamp='1286922601' post='360746']
Fakt, w Lublinie widać to wypieranie naszych narodowych wartości wyjątkowo dobrze. To rekord świata. Głupota niespotykana nigdzie
[/quote]
wartości narodowe - na tak, wartości klerylarne - na nie
Avatar
krzysiek / 13 października 2010 o 00:30
0
Takiej rezygnacji z preferowania własnej kultury na rzecz kultury diaspor nie spotkałem w żadnym innym miejscu a przemierzyłem kawał globu bo od Irkucka do Charente we Francji.

Fakt, w Lublinie widać to wypieranie naszych narodowych wartości wyjątkowo dobrze. To rekord świata. Głupota niespotykana nigdzie
Avatar
Andrzej / 13 października 2010 o 00:19
0
[quote name='kinol' date='12 październik 2010 - 23:31 ' timestamp='1286919114' post='360730']
Nie w każdym przypadku tak jest jak mówisz.Tym z Bramy Grodzkiej podejrzewam,że Wysocki z rana drzwi otwiera.
Hmmmm,ale czy Skrzypka na Dachu napisał Moniuszko? Mam się cieszyć,że coś tu tworzył H.Wieniawski?...skoro Michnik i tak mi zarzuci,że to nie Polak - jak to zrobił w reportażu "zwyczajny marzec" w stosunku do Chopina i Mickiewicza.Takiej rezygnacji z preferowania własnej kultury na rzecz kultury diaspor nie spotkałem w żadnym innym miejscu a przemierzyłem kawał globu bo od Irkucka do Charente we Francji.
[/quote]

A w Krużewnikach TY był?
[quote name='kinol' date='12 październik 2010 - 23:31 ' timestamp='1286919114' post='360730']
Nie w każdym przypadku tak jest jak mówisz.Tym z Bramy Grodzkiej podejrzewam,że Wysocki z rana drzwi otwiera.
Hmmmm,ale czy Skrzypka na Dachu napisał Moniuszko? Mam się cieszyć,że coś tu tworzył H.Wieniawski?...skoro Michnik i tak mi zarzuci,że to nie Polak - jak to zrobił w reportażu "zwyczajny marzec" w stosunku do Chopina i Mickiewicza.Takiej rezygnacji z preferowania własnej kultury na rzecz... rozwiń
Avatar
kinol / 12 października 2010 o 23:31
0
[quote name='Mahoney' date='12 październik 2010 - 22:05 ' timestamp='1286913917' post='360693']
Malone ma rację, gdzie z tym dziadostwem się pchać, jaka tu kultura. Syf i badziewie. Jaka kultura? Czy ktoś wie że na przykład znalezienie w tym mieście sali prób dla zespołu graniczy z cudem? Że takie przybytki jak ACK Chatka Żaka czy Dom Kultury Kolejarza są przede wszystkim osobistym folwarkiem paru ludzi o niespełnionych ambicjach lub miejscem do robienia interesów? Zwłaszcza ten drugi wymieniony. Że w domach kultury nie da się otrzymać chociaż na parę godzin tygodniowo żadnej sali do działań artystycznych, a jeśli już to za taką kasę że głowa mała? Że praktycznie nie ma dobrych klubów gdzie odbywają się koncerty, a jedynym chyba miejscem do tego przeznaczonym na powietrzu jest ciasna Muszla w Saskim z przymałą widownią, gdzie reszta musi obyć się staniem za płotem? A kultura osobista mieszkańców? Kultura i podejście lekarzy w szpitalach, urzędników? Starówka osrana i sypiąca się ruderami. Syf i kiła!! Zadupie Europy 2016 co najwyżej!!
[/quote]
Nie w każdym przypadku tak jest jak mówisz.Tym z Bramy Grodzkiej podejrzewam,że Wysocki z rana drzwi otwiera.
Hmmmm,ale czy Skrzypka na Dachu napisał Moniuszko? Mam się cieszyć,że coś tu tworzył H.Wieniawski?...skoro Michnik i tak mi zarzuci,że to nie Polak - jak to zrobił w reportażu "zwyczajny marzec" w stosunku do Chopina i Mickiewicza.Takiej rezygnacji z preferowania własnej kultury na rzecz kultury diaspor nie spotkałem w żadnym innym miejscu a przemierzyłem kawał globu bo od Irkucka do Charente we Francji.
[quote name='Mahoney' date='12 październik 2010 - 22:05 ' timestamp='1286913917' post='360693']
Malone ma rację, gdzie z tym dziadostwem się pchać, jaka tu kultura. Syf i badziewie. Jaka kultura? Czy ktoś wie że na przykład znalezienie w tym mieście sali prób dla zespołu graniczy z cudem? Że takie przybytki jak ACK Chatka Żaka czy Dom Kultury Kolejarza są przede wszystkim osobistym folwarkiem paru ludzi o niespełnionych ambicjach lub miejscem do robienia interesów? Zwłaszcza ten drugi wymieniony. Że w do... rozwiń
Avatar
http://www.prezydentlublin / 12 października 2010 o 22:51
0
http://www.prezydentlublina.com/
Avatar
Andrzej / 12 października 2010 o 22:20
0
[quote name='Mahoney' date='12 październik 2010 - 22:05 ' timestamp='1286913917' post='360693']
Malone ma rację, gdzie z tym dziadostwem się pchać, jaka tu kultura. Syf i badziewie. Jaka kultura? Czy ktoś wie że na przykład znalezienie w tym mieście sali prób dla zespołu graniczy z cudem? Że takie przybytki jak ACK Chatka Żaka czy Dom Kultury Kolejarza są przede wszystkim osobistym folwarkiem paru ludzi o niespełnionych ambicjach lub miejscem do robienia interesów? Zwłaszcza ten drugi wymieniony. Że w domach kultury nie da się otrzymać chociaż na parę godzin tygodniowo żadnej sali do działań artystycznych, a jeśli już to za taką kasę że głowa mała? Że praktycznie nie ma dobrych klubów gdzie odbywają się koncerty, a jedynym chyba miejscem do tego przeznaczonym na powietrzu jest ciasna Muszla w Saskim z przymałą widownią, gdzie reszta musi obyć się staniem za płotem? A kultura osobista mieszkańców? Kultura i podejście lekarzy w szpitalach, urzędników? Starówka osrana i sypiąca się ruderami. Syf i kiła!! Zadupie Europy 2016 co najwyżej!!
[/quote]

Jesteś malkontentem. Dobrze napisałeś tylko koniec. Od słowa kultura. A tak jak piszesz na końcu. Jesteśmy na pierwszym miejscu i to chyba w UE!
[quote name='Mahoney' date='12 październik 2010 - 22:05 ' timestamp='1286913917' post='360693']
Malone ma rację, gdzie z tym dziadostwem się pchać, jaka tu kultura. Syf i badziewie. Jaka kultura? Czy ktoś wie że na przykład znalezienie w tym mieście sali prób dla zespołu graniczy z cudem? Że takie przybytki jak ACK Chatka Żaka czy Dom Kultury Kolejarza są przede wszystkim osobistym folwarkiem paru ludzi o niespełnionych ambicjach lub miejscem do robienia interesów? Zwłaszcza ten drugi wymieniony. Że w do... rozwiń
Avatar
Mahoney / 12 października 2010 o 22:05
0
Malone ma rację, gdzie z tym dziadostwem się pchać, jaka tu kultura. Syf i badziewie. Jaka kultura? Czy ktoś wie że na przykład znalezienie w tym mieście sali prób dla zespołu graniczy z cudem? Że takie przybytki jak ACK Chatka Żaka czy Dom Kultury Kolejarza są przede wszystkim osobistym folwarkiem paru ludzi o niespełnionych ambicjach lub miejscem do robienia interesów? Zwłaszcza ten drugi wymieniony. Że w domach kultury nie da się otrzymać chociaż na parę godzin tygodniowo żadnej sali do działań artystycznych, a jeśli już to za taką kasę że głowa mała? Że praktycznie nie ma dobrych klubów gdzie odbywają się koncerty, a jedynym chyba miejscem do tego przeznaczonym na powietrzu jest ciasna Muszla w Saskim z przymałą widownią, gdzie reszta musi obyć się staniem za płotem? A kultura osobista mieszkańców? Kultura i podejście lekarzy w szpitalach, urzędników? Starówka osrana i sypiąca się ruderami. Syf i kiła!! Zadupie Europy 2016 co najwyżej!!
Malone ma rację, gdzie z tym dziadostwem się pchać, jaka tu kultura. Syf i badziewie. Jaka kultura? Czy ktoś wie że na przykład znalezienie w tym mieście sali prób dla zespołu graniczy z cudem? Że takie przybytki jak ACK Chatka Żaka czy Dom Kultury Kolejarza są przede wszystkim osobistym folwarkiem paru ludzi o niespełnionych ambicjach lub miejscem do robienia interesów? Zwłaszcza ten drugi wymieniony. Że w domach kultury nie da się otrzymać chociaż na parę godzin tygodniowo żadnej sali do działań artystycznych, a jeśli już to za taką kasę ż... rozwiń
Avatar
Biernat z Lublina / 12 października 2010 o 21:55
0
[quote name='kasia' date='12 październik 2010 - 20:54 ' timestamp='1286909640' post='360649']
startuje lublin z ul narutowicza nie remonowana od 50 lat - to musi byc niebywala zaleta a moze strach prezydenta ?
[/quote]


Stary nie jestem, pięćdziesięciu lat też nie mam a pamiętam remont ul. Narutowicza. Kilka lat temu to było.
Nie jestem fanem Pana Prezydenta miasta i jego ekipy, ale chciałbym by Lublin został ESK 2016.
Avatar
MEFISTO / 13 października 2010 o 12:09
0
[color="#0000FF"]reKULtywacja KULtury:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Samym Władzom Lublina mającym w dyspozycji Departamenty KUL-tury uświadomić trza:

1)W latach SOLIDARNOŚCI (1980-te) [color="#FF0000"]KUL-awy Ksiądz mgr-ant uczył z błędami [/color]– błędów tych nie widziały nawet KUL-awe i PAT-ologiczne Umysły Naukowe, a na takich błędach zdobywano też KAT-olickie dyplomy „wyższych uczelni”!

2) Obecny Emeryt Prymas Polski Józef Glemp przy okazji sporu o Jedwabne (czasy prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego) walnął w TVP oświecony Boską Mądrością, że [color="#FF0000"]„ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ”[/color] - odszedł na emeryturę i za Swoją nie przeprosił...

3) Leciały lata... i lecą bez zmiany KAT-olickiego i KUL-awego, a zarazem PAT-ologigcznego poziomu POŻAL SIĘ BOŻE owocującego tym, że od kilku lat lubelscy [color="#FF0000"]Pallotyni (Lublin, Al. Warszawska)[/color] wykorzystując zdobycze techniki cyfrowej [color="#FF0000"]serwują każdej niedzieli o 12.00 „AVE MARIA F. SCHUBERTA! Nie byłoby nycz w tym dziwnego gdyby słyszalny utwór był rzeczywiście tym, co napisał Franciszek Schubert, a tu leci pierwsza połowa zwrotki, po niej następuje jakiś zlepek dźwięków i ponownie pojawia się ta sama pierwsza połowa zwrotki [/color]– nikt tego nie widzi i nie słyszy, a słuchać można przy wykorzystaniu telefonii cyfrowej i internetu w dowolnym miejscu KULi Ziemskiej!

4) Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka [color="#FF0000"]RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO[/color] i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał [color="#FF0000"]„HEPNING” i „...MAN...” [/color](strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań [color="#FF0000"]GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...[/color]

5) Z KULei w Częstochowie (w VIII.2010 r.) grzmiał [color="#FF0000"]abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA[/color]! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY – kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach – [color="#FF0000"]PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego – CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA". [/color]

6) Nikt tak nie daje przykładu w obrażaniu Prezydenta R.P. [color="#FF0000"]Jak Kościół:
poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że W OBRAŻANIU GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO – PREZYDENTA – PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! To w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że „PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY”! Po czym spier...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej – tak na wszelki wypadek.
OBECNEGO ZAŚ PREZYDENTA R.P. BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KLER W SŁOWIE BOŻYM ŁAJAŁ RÓWNIE I IDENTYCZNIE JAK POPRZEDNIKÓW KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA”. [/color]

7)Najwyższa Lubelska Uczelnia UMCS mająca Wydział Artystyczny zafundowała sobie
[color="#FF0000"]Instytut Organów. Improwizacji i Muzyki Sakralnej[/color]! Pracujące tam Zakonnice i Zakonnicy Bezhabitowi, a o prof. to już mowy nie ma [color="#FF0000"]jedną ręką odmawiają Różaniec [/color]– jako, że Październik 2010 r., [color="#FF0000"]drugą zaś uczą grać „Bogurodzicę”[/color] i takim to sposobem zajęte są obydwie rączki. Podobny poziom prezentuje Lubelska Filharmonia!
Jak będzie wyglądał tam finał Roku Chopina 2010?
Jedynym koncertem będzie [color="#FF0000"]flaszka Chopin Vodka na stole i towarzysząca jej Cisowianka Perlage z Kolekcji Limitowanej... [/color]Po takiej Uczcie Autystycznej na cześć Chopina prześwięcą UMCS na Uniwersytet [color="#FF0000"]MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ[/color]..., a cudu tego dokona Ministerstwo KULtury i szKULnictwa (Lublin (Stolica KULtury), Aleje Racławickie 14. pod czujnym Okiem Wielkiegoa Kanclerza KUL-awego pchającego się wszędzie gdzie popadanie. Po takim prześwięceniu Sam ArcyLubelski na wieśc, [color="#FF0000"]że patronką jest Maryja Kuria – Skłodowska [/color]będzie bardziej podexcytowany niż w czasie homilii w Dniu paPIESKIM!

8) Objawem zaś wysokiej KULtury panującej w Lublinie – Stolicy KULtury jest określenie jakie serwowało dla KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[color="#FF0000"] Duchowieństwo od roku 1980-tego:[/color]
[color="#FF0000"]„WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA”.[/color]
W 2003 r. Związek doczekał się od jakiegoś Vatykańczyka („RUDY” lub „SK”) na lamach net Superexpressu modlitwy o pomyślność[color="#FF0000"]:”JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYSCIEC”[/color], a najnowsza historia (po przegranych przez Brata Jarosława wyborach prezydenckich) podaje: [color="#FF0000"]„No nie !!!!!!!! Ten oszołom jeszcze żyje , a już myślałem ,że mu łeb upier***ili. Na moje oko to Palikot ciągle wpisuje te durnoty. To do niego podobne”[/color] . - ( [color="#008000"]Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: Ksiądz porównał Komorowskiego do Szatana” Wpis #26;”~gość~~” 6.VII.2010; godz. 00;24[/color]).

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ
SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color](koniecznie wielkimi literami) czytać należy Związkowe
wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzię
[color="#0000FF"]reKULtywacja KULtury:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Samym Władzom Lublina mającym w dyspozycji Departamenty KUL-tury uświadomić trza:

1)W latach SOLIDARNOŚCI (1980-te) [color=&quo... rozwiń
Avatar
Klemm / 13 października 2010 o 08:51
0
Lublin to niezaprzeczalna stolica biedy, dziadostwa, nieudacznictwa i kolesiostwa. Żal mi tego miasta, bo się w nim urodziłem, na szczęście od 6 lat nie muszę już w nim mieszkać. Takiej niekompetencji urzędników, arogancji i buty próżno szukać w jakimkolwiek innym mieście, nawet na Wschodzie RP (no, może jeszcze w Chełmie...).
Śmiech ogarnia jak teraz lubelscy włodarze wysilają się przez godzinę aby zaprezentować ten grajdoł z jak najlepszej strony. O czym tu mówić? Atutów jest może na 5 minut, reszta to mogą być tylko wstydliwe tłumaczenia i rozkładanie rąk.
Te wszystkie lubelskie "imprezy", "festiwale", "jarmarki" przypominają kalendarium działań średniej wielkości gminy wiejskiej, ot na przykład coś takiego:
1. dożynki gminne z osobistym udziałem wójta i jego świty (dziedzina: patriotyzm)
2. procesja wokół kościoła z okazji poświęcenia nowego dzwonu (dziedzina: wartości chrześcijańskie)
3. festiwal pieśni w wykonaniu chóru koła gospodyń wiejskich (dziedzina: muzyka oratoryjna)
4. kiermasz ludowy z okazji odpustu ku czci świętego Pumpukicyniusza (dziedzina: folklor)
5. otwarcie stałej wystawy rzeźb i obrazów utalentowanego twórcy Alfonsa Kupściuka (dziedzina: sztuka)
6. piknik strażacki z udziałem członków ochotniczej straży pożarnej (dziedzina: bezpieczeństwo i prewencja)
7. mecz piłki nożnej V ligi Tajfun Kozia Wólka - Huragan Kacze Doły (dziedzina: kultura fizyczna)
8. dyskoteka w remizie z dobrze zaopatrzonym bufetem (dziedzina: integracja społeczna)

Podstawcie sobie teraz pod poszczególne numerki "imprezki" organizowane w Lublinie i będziemy mieli ESK 2016
Od razu podpowiadam: poz. 4 = jarmark jagielloński, poz. 7 = Motor RKS
Lublin to niezaprzeczalna stolica biedy, dziadostwa, nieudacznictwa i kolesiostwa. Żal mi tego miasta, bo się w nim urodziłem, na szczęście od 6 lat nie muszę już w nim mieszkać. Takiej niekompetencji urzędników, arogancji i buty próżno szukać w jakimkolwiek innym mieście, nawet na Wschodzie RP (no, może jeszcze w Chełmie...).
Śmiech ogarnia jak teraz lubelscy włodarze wysilają się przez godzinę aby zaprezentować ten grajdoł z jak najlepszej strony. O czym tu mówić? Atutów jest może na 5 minut, reszta to mogą być tylko wstydliwe tłumac... rozwiń
Avatar
brrr / 13 października 2010 o 02:17
0
[quote name='krzysiek' date='13 październik 2010 - 00:30 ' timestamp='1286922601' post='360746']
Fakt, w Lublinie widać to wypieranie naszych narodowych wartości wyjątkowo dobrze. To rekord świata. Głupota niespotykana nigdzie
[/quote]
wartości narodowe - na tak, wartości klerylarne - na nie
Avatar
krzysiek / 13 października 2010 o 00:30
0
Takiej rezygnacji z preferowania własnej kultury na rzecz kultury diaspor nie spotkałem w żadnym innym miejscu a przemierzyłem kawał globu bo od Irkucka do Charente we Francji.

Fakt, w Lublinie widać to wypieranie naszych narodowych wartości wyjątkowo dobrze. To rekord świata. Głupota niespotykana nigdzie
Avatar
Andrzej / 13 października 2010 o 00:19
0
[quote name='kinol' date='12 październik 2010 - 23:31 ' timestamp='1286919114' post='360730']
Nie w każdym przypadku tak jest jak mówisz.Tym z Bramy Grodzkiej podejrzewam,że Wysocki z rana drzwi otwiera.
Hmmmm,ale czy Skrzypka na Dachu napisał Moniuszko? Mam się cieszyć,że coś tu tworzył H.Wieniawski?...skoro Michnik i tak mi zarzuci,że to nie Polak - jak to zrobił w reportażu "zwyczajny marzec" w stosunku do Chopina i Mickiewicza.Takiej rezygnacji z preferowania własnej kultury na rzecz kultury diaspor nie spotkałem w żadnym innym miejscu a przemierzyłem kawał globu bo od Irkucka do Charente we Francji.
[/quote]

A w Krużewnikach TY był?
[quote name='kinol' date='12 październik 2010 - 23:31 ' timestamp='1286919114' post='360730']
Nie w każdym przypadku tak jest jak mówisz.Tym z Bramy Grodzkiej podejrzewam,że Wysocki z rana drzwi otwiera.
Hmmmm,ale czy Skrzypka na Dachu napisał Moniuszko? Mam się cieszyć,że coś tu tworzył H.Wieniawski?...skoro Michnik i tak mi zarzuci,że to nie Polak - jak to zrobił w reportażu "zwyczajny marzec" w stosunku do Chopina i Mickiewicza.Takiej rezygnacji z preferowania własnej kultury na rzecz... rozwiń
Avatar
kinol / 12 października 2010 o 23:31
0
[quote name='Mahoney' date='12 październik 2010 - 22:05 ' timestamp='1286913917' post='360693']
Malone ma rację, gdzie z tym dziadostwem się pchać, jaka tu kultura. Syf i badziewie. Jaka kultura? Czy ktoś wie że na przykład znalezienie w tym mieście sali prób dla zespołu graniczy z cudem? Że takie przybytki jak ACK Chatka Żaka czy Dom Kultury Kolejarza są przede wszystkim osobistym folwarkiem paru ludzi o niespełnionych ambicjach lub miejscem do robienia interesów? Zwłaszcza ten drugi wymieniony. Że w domach kultury nie da się otrzymać chociaż na parę godzin tygodniowo żadnej sali do działań artystycznych, a jeśli już to za taką kasę że głowa mała? Że praktycznie nie ma dobrych klubów gdzie odbywają się koncerty, a jedynym chyba miejscem do tego przeznaczonym na powietrzu jest ciasna Muszla w Saskim z przymałą widownią, gdzie reszta musi obyć się staniem za płotem? A kultura osobista mieszkańców? Kultura i podejście lekarzy w szpitalach, urzędników? Starówka osrana i sypiąca się ruderami. Syf i kiła!! Zadupie Europy 2016 co najwyżej!!
[/quote]
Nie w każdym przypadku tak jest jak mówisz.Tym z Bramy Grodzkiej podejrzewam,że Wysocki z rana drzwi otwiera.
Hmmmm,ale czy Skrzypka na Dachu napisał Moniuszko? Mam się cieszyć,że coś tu tworzył H.Wieniawski?...skoro Michnik i tak mi zarzuci,że to nie Polak - jak to zrobił w reportażu "zwyczajny marzec" w stosunku do Chopina i Mickiewicza.Takiej rezygnacji z preferowania własnej kultury na rzecz kultury diaspor nie spotkałem w żadnym innym miejscu a przemierzyłem kawał globu bo od Irkucka do Charente we Francji.
[quote name='Mahoney' date='12 październik 2010 - 22:05 ' timestamp='1286913917' post='360693']
Malone ma rację, gdzie z tym dziadostwem się pchać, jaka tu kultura. Syf i badziewie. Jaka kultura? Czy ktoś wie że na przykład znalezienie w tym mieście sali prób dla zespołu graniczy z cudem? Że takie przybytki jak ACK Chatka Żaka czy Dom Kultury Kolejarza są przede wszystkim osobistym folwarkiem paru ludzi o niespełnionych ambicjach lub miejscem do robienia interesów? Zwłaszcza ten drugi wymieniony. Że w do... rozwiń
Avatar
http://www.prezydentlublin / 12 października 2010 o 22:51
0
http://www.prezydentlublina.com/
Avatar
Andrzej / 12 października 2010 o 22:20
0
[quote name='Mahoney' date='12 październik 2010 - 22:05 ' timestamp='1286913917' post='360693']
Malone ma rację, gdzie z tym dziadostwem się pchać, jaka tu kultura. Syf i badziewie. Jaka kultura? Czy ktoś wie że na przykład znalezienie w tym mieście sali prób dla zespołu graniczy z cudem? Że takie przybytki jak ACK Chatka Żaka czy Dom Kultury Kolejarza są przede wszystkim osobistym folwarkiem paru ludzi o niespełnionych ambicjach lub miejscem do robienia interesów? Zwłaszcza ten drugi wymieniony. Że w domach kultury nie da się otrzymać chociaż na parę godzin tygodniowo żadnej sali do działań artystycznych, a jeśli już to za taką kasę że głowa mała? Że praktycznie nie ma dobrych klubów gdzie odbywają się koncerty, a jedynym chyba miejscem do tego przeznaczonym na powietrzu jest ciasna Muszla w Saskim z przymałą widownią, gdzie reszta musi obyć się staniem za płotem? A kultura osobista mieszkańców? Kultura i podejście lekarzy w szpitalach, urzędników? Starówka osrana i sypiąca się ruderami. Syf i kiła!! Zadupie Europy 2016 co najwyżej!!
[/quote]

Jesteś malkontentem. Dobrze napisałeś tylko koniec. Od słowa kultura. A tak jak piszesz na końcu. Jesteśmy na pierwszym miejscu i to chyba w UE!
[quote name='Mahoney' date='12 październik 2010 - 22:05 ' timestamp='1286913917' post='360693']
Malone ma rację, gdzie z tym dziadostwem się pchać, jaka tu kultura. Syf i badziewie. Jaka kultura? Czy ktoś wie że na przykład znalezienie w tym mieście sali prób dla zespołu graniczy z cudem? Że takie przybytki jak ACK Chatka Żaka czy Dom Kultury Kolejarza są przede wszystkim osobistym folwarkiem paru ludzi o niespełnionych ambicjach lub miejscem do robienia interesów? Zwłaszcza ten drugi wymieniony. Że w do... rozwiń
Avatar
Mahoney / 12 października 2010 o 22:05
0
Malone ma rację, gdzie z tym dziadostwem się pchać, jaka tu kultura. Syf i badziewie. Jaka kultura? Czy ktoś wie że na przykład znalezienie w tym mieście sali prób dla zespołu graniczy z cudem? Że takie przybytki jak ACK Chatka Żaka czy Dom Kultury Kolejarza są przede wszystkim osobistym folwarkiem paru ludzi o niespełnionych ambicjach lub miejscem do robienia interesów? Zwłaszcza ten drugi wymieniony. Że w domach kultury nie da się otrzymać chociaż na parę godzin tygodniowo żadnej sali do działań artystycznych, a jeśli już to za taką kasę że głowa mała? Że praktycznie nie ma dobrych klubów gdzie odbywają się koncerty, a jedynym chyba miejscem do tego przeznaczonym na powietrzu jest ciasna Muszla w Saskim z przymałą widownią, gdzie reszta musi obyć się staniem za płotem? A kultura osobista mieszkańców? Kultura i podejście lekarzy w szpitalach, urzędników? Starówka osrana i sypiąca się ruderami. Syf i kiła!! Zadupie Europy 2016 co najwyżej!!
Malone ma rację, gdzie z tym dziadostwem się pchać, jaka tu kultura. Syf i badziewie. Jaka kultura? Czy ktoś wie że na przykład znalezienie w tym mieście sali prób dla zespołu graniczy z cudem? Że takie przybytki jak ACK Chatka Żaka czy Dom Kultury Kolejarza są przede wszystkim osobistym folwarkiem paru ludzi o niespełnionych ambicjach lub miejscem do robienia interesów? Zwłaszcza ten drugi wymieniony. Że w domach kultury nie da się otrzymać chociaż na parę godzin tygodniowo żadnej sali do działań artystycznych, a jeśli już to za taką kasę ż... rozwiń
Avatar
Biernat z Lublina / 12 października 2010 o 21:55
0
[quote name='kasia' date='12 październik 2010 - 20:54 ' timestamp='1286909640' post='360649']
startuje lublin z ul narutowicza nie remonowana od 50 lat - to musi byc niebywala zaleta a moze strach prezydenta ?
[/quote]


Stary nie jestem, pięćdziesięciu lat też nie mam a pamiętam remont ul. Narutowicza. Kilka lat temu to było.
Nie jestem fanem Pana Prezydenta miasta i jego ekipy, ale chciałbym by Lublin został ESK 2016.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 0

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 2

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 16 4

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 7 10

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 26 4

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 18 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 6

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 2

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 20 3

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 35 4

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.