Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 czerwca 2019 r.
14:40

Marsz Równości w Lublinie i sąd nad radnym PiS. Świadek: "To była rocznica objawień fatimskich"

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 39 A A

Tomasz Pitucha, lubelski radny PiS broni się w sądzie przed zarzutami o zniesławienie. Chodzi o jego wypowiedzi dotyczące ubiegłorocznego Marszu Równości w Lublinie. Zdaniem radnego, promuje on homoseksualizm i pedofilię.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Najzagorzalsi fani filmu W. Smarzowskiego ( „Kler” – red.) chcą zorganizować w Lublinie tzw. Marsz równości, promujący homoseksualizm, pedofilię – napisał miejski radny Prawa i Sprawiedliwości.

Organizator marszu – Bartosz Staszewski zarzucił Tomaszowi Pitusze zniesławienie. Skierował przeciwko niemu prywatny akt oskarżenia, domagając się przeprosin. Sprawa trafiła na wokandę Sądu Rejonowego Lublin – Zachód. Podczas wtorkowej rozprawy zeznawał Marek W. – kolega radnego. Z zawodu handlowiec. Jak sam przyznał, nie uczestniczył w lubelskim marszu. Miał jednak wyrobione zdanie na temat wydarzenia.

– Prezentowane tam postulaty budzą moje obawy. Chodzi np. o „rzetelne wychowanie seksualne dzieci”. Szkoła nie jest miejscem na takie wychowanie. Może to prowadzić do rozbudzania i seksualizacji dzieci już od wieku przedszkolnego – ocenił Marek W. Dodał również, że celem marszów równości jest „promocja” homoseksualizmu.

– Skutkiem może być demoralizacja społeczeństwa, w tym dzieci – dodał 43-latek. W swoich zeznaniach dowodził również, że data zgromadzenia nie była przypadkowa.

– To była rocznica objawień fatimskich. Marsz to była prowokacja w stosunku do ludzi wierzących – podsumował Marek W.

Tomasz Pitucha i powoływani przez obronę świadkowie dowodzą, że zamieszczony na Facebooku wpis nie odnosił się bezpośrednio do organizatora marszu. Tymczasem przedstawiciele środowisk LGBT, podczas kolejnych tłumaczą radnemu, że stawianie znaku równości między homoseksualizmem, a pedofilią jest krzywdzące.

– Oburzyło mnie, że radny miasta wypowiada się w ten sposób o mieszkańcach Lublina – tak wpis Pituchy oceniła Mirosława Marzec, reprezentująca Stowarzyszenie „My Rodzice”, skupiające rodziców osób LGBT. – Pedofilia jest ciężkim przestępstwem. Przypisywanie komuś takiego czynu jest wielce niestosowne i szerzące nienawiść. Dla mnie jako nauczyciela jest to szczególnie bolesne. Wiem, jakie dramaty przeżywają młodzi ludzie, kiedy odkrywają w sobie orientację homoseksualną – przypomniała.

Dodała również, że wypowiedź Tomasza Pituchy „rozgrzała nienawistną atmosferę wokół organizatorów marszu”, co z kolei dało niektórym przyzwolenie na zaatakowanie uczestników manifestacji. Kilkaset osób próbowało zablokować przemarsz. W centrum miasta doszło do starć z policją. Tomasz Pitucha dowodzi, że nie miał zamiaru kogokolwiek obrażać. Wyraził jedynie swoją opinię w stosunku do wydarzenia, które „nie powinno mieć miejsca w przestrzeni publicznej”. Radny, powołując się na „materiały dostępne w internecie” oraz „dane z USA” stara się również wykazać bezpośredni związek między homoseksualizmem, a pedofilią. Sprawa wróci na wokandę w przyszłym tygodniu.

e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 czerwca 2019 o 14:52
+21
Oszołomy który zamiast pracować, biega po marszach i nakręca ludzi. Katolik szczujacy na innych ziejąc nienawiścią. Ot cały obraz zagorzałego wierzącego
Avatar
jo / 18 czerwca 2019 o 14:51
+20
jaka normalność ,nigdzie nie było tyle pedofilii i homoseksualizmu niż w kosciele pomimo milczenia w tamtym ustroju,a przeżyłam PRL i twierdzę,że wiem co piszę. takiej obłudy i pruderyjności na pokaz nigdy nie było
Avatar
Gość / 18 czerwca 2019 o 18:22
+15
Gdyby kierować się rocznicami, które sobie wymyślili kieckowi to cały rok nic w tym kraju nie możnaby zrobić z obawy przed obrazą tego czy innego szamana. Taki może być ideał pislamistów.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2019 o 16:53
+15
A co pan radny Pitucha zrobił dobrego dla Lublina? Szczuje jednych na drugich zapominając, że osoby o nienormatywnej orientacji seksualnej częściej pracują i płacą podatki niż jego zwolennicy. Rolą radnych powinno być likwidowanie/łagodzenie konfliktów a nie szerzenie nienawiści. Z tego człowieka jest taki chrześcijanin jak ze mnie astronauta: proponuję aby przeczytał ze zrozumieniem (o ile to możliwe) nowy testament (stanowiący podstawę katolicyzmu). Gdyby żył w czasach Chrystusa to byłby przez niego oceniony z pewnością jak ci obłudnicy stojący w opłotkach.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2019 o 15:31
+15
A może Pan Pitucha, tak dla odmiany, zajął y się pracą? A nie obrażanie innych i szukaniem problemów tam gdzie ich nie ma?
Avatar
Lubelak / 18 czerwca 2019 o 17:17
+13
Co ma " Kler" wspólnego z marszem ?! Typowa retoryka idiotów z Pisu. Myślą , że Polacy to idioci .
Avatar
pytam / 18 czerwca 2019 o 16:15
+12
Tak wygląda zapracowany człowiek ? czy zwierzę u koryta? Na wygląd widać sobie zapracował!!!
Avatar
K / 18 czerwca 2019 o 16:06
+12
Praktycznie zawsze znajdzie się jakaś rocznica, więc niech nie pierdaczą głupot o rocznicy obawień fatimskich. Pewnie ze 70% katolików zapytanych o datę, kiedy to miało miejsce owo objawienie, nie potrafiłoby podać dokładnego dnia. Ba, pewnie nawet roku. Poza tym w marszu mogły brać udział osoby niewierzące i ta data, to dla nich dzień, jak każdy inny. Póki co w tym kraju obowiązuje normalne prawo. Polska nie jest - oficjalnie - państwem wyznaniowym, a PiS niech zacznie przestrzegać prawa obowiązującego, a nie próbować je zmieniać na modłę kleru. Sam zaś radny chyba w obowiązkach, za które pobiera kasę, nie ma walki z odmiennościami seksualnymi, prawda?
Praktycznie zawsze znajdzie się jakaś rocznica, więc niech nie pierdaczą głupot o rocznicy obawień fatimskich. Pewnie ze 70% katolików zapytanych o datę, kiedy to miało miejsce owo objawienie, nie potrafiłoby podać dokładnego dnia. Ba, pewnie nawet roku. Poza tym w marszu mogły brać udział osoby niewierzące i ta data, to dla nich dzień, jak każdy inny. Póki co w tym kraju obowiązuje normalne prawo. Polska nie jest - oficjalnie - państwem wyznaniowym, a PiS niech zacznie przestrzegać prawa obowiązującego, a nie próbować je zmieniać na modłę... rozwiń
Avatar
Pisiory fintucha / 18 czerwca 2019 o 16:04
+12
Pitucha nie broń tych czarnych nierobow jakby nie ta czarna zbieranina nierobow to byś pewnie na kasie w Biedrze siedział razem z ta twoja partyjka a te twoje wynaturzenia to o kant D ...y rozbic
Avatar
gorsiejszy sort / 18 czerwca 2019 o 15:45
+12
w szkole nie ma też miejsca na religię i pranie dzieciom mózgów bajkami
Avatar
HERBERT / 2 lipca 2019 o 01:08
+1
Wierzę że są rzeczy piękne i brzydkie, dobre i złe, szlachetne i podłe. I biada takim strukturom w których te granice zostaną zatarte w imię czegokolwiek
Avatar
Kimpango / 26 czerwca 2019 o 09:45
0
Biorąc pod uwagę radosną twórczość Kościoła w dziedzinie świętych , błogosławionych oraz na przestrzeni wieków wymyślanie świąt i przy okazji oglądanie odpustow dla zdarcia kasy i odpuszczenia grzechów praktycznie z każdego dnia wychodzi rocznica , święto . 
Avatar
Łysy / 19 czerwca 2019 o 14:51
-1
Tłumaczyć TO można komu mądremu A pisowiec bigot,niewolnik dogmatu SZKODA gadać,ale powiem krótko pedofil=sutanna.
Avatar
K / 19 czerwca 2019 o 14:26
+1
Czy ma przepraszać za prawdę??? Przecież te marsze promują homoseksualizm , w mniemaniu organizatorów w znaczeniu pozytywnym ale promują , no bo po co w końcu są organizowane jak nie w tym celu. Z drugiej strony gdzieś czytałem że wg badań 80 % pedofili to homoseksualiści. Więc wg tych informacji istnieje związek przyczynowo-skutkowy między jednym a drugim. W trakcie marszu nikt wprost nie promuje pedofilii bo to zakazane ale promocja homoseksualizmu biorąc pod uwagę te proporcje o których powyżej oznacza de facto właśnie to , i to pewnie Pitucha miał na myśli . Nie ma się co o prawdę obrażać ... to są tylko suche fakty,  bez oceny . A swoją drogą to są to marsze ekshibicjonistów w pewnym sensie. Obnoszenie się publiczne ze swoją odmiennością seksualną jest co najmniej niesmaczne. Dlaczego mamy to oglądać ??  Niech sobie robią co chcą nic mnie to nie obchodzi ani ich nie potępiam,  ale nie życzę sobie być o tym i to w nachalny sposób informowany. Co mnie to obchodzi  co i z kim robią pod kołdrą. ?? To jakaś paranoja z tymi marszami
To, co napisałeś, to żadne fakty, jak by chciał twój nick. Marsze są wg mnie po to, by zwrócić uwagę na nierówności niektórych kwestii prawa wobec środowiska LGBT. Trudno też nazwać marsze promocją homoseksualizmu. Nie słyszałem, żeby się ktoś tym "zaraził". Nie chcesz, nie oglądaj. Ja takiego marszu na żywo nie widziałem, nie kręci mnie to, nie jestem w żaden sposób osobą związaną z LGBT, ale nie odmawiam tym środowiskom prawa do maszerowania. Nie łamią prawa - niech maszerują. Złamią - niech poniosą konsekwencje. Poza tym skoro piszesz "Co mnie to obchodzi  co i z kim robią pod kołdrą", to prymitywnie spłycasz kwestie LGBT do seksu, więc nie rozumiesz całego zagadnienia. Typowo po polsku. Masz swoje zdanie i je miej, ale nie narzucaj go innym, zwłaszcza, gdy nie rozumiesz, o co w sprawie chodzi.
To, co napisałeś, to żadne fakty, jak by chciał twój nick. Marsze są wg mnie po to, by zwrócić uwagę na nierówności niektórych kwestii prawa wobec środowiska LGBT. Trudno też nazwać marsze promocją homoseksualizmu. Nie słyszałem, żeby się ktoś tym "zaraził". Nie chcesz, nie oglądaj. Ja takiego marszu na żywo nie widziałem, nie kręci mnie to, nie jestem w żaden sposób osobą związaną z LGBT, ale nie odmawiam tym środowiskom prawa do maszerowania. Nie łamią prawa - niech maszerują. Złamią - niech poniosą konsekwencje. P... rozwiń
Avatar
Krycha / 19 czerwca 2019 o 13:42
+2
Dlaczego lewak i zboczeniec jest równy?
 W równej mierze jak debil i pisior
Avatar
vtr4tfv / 19 czerwca 2019 o 13:06
+2
"Tymczasem przedstawiciele środowisk LGBT, podczas kolejnych tłumaczą radnemu, że stawianie znaku równości między homoseksualizmem, a pedofilią jest krzywdzące." - za to stawianie takiego samego znaku między Kościołem Katolickim i kapłanami a pedofilią jest już w pełni uprawnione, tak? Szczególnie, że pedofilia w Kościele jest bardzo mocno związana z kościelnymi środowiskami homoseksualnymi (ok. 80% przypadków pedofilii wśród księży, to przypadki homoseksualne). Ale sami "działacze LGBT" gdy chodzi o Kościół, to wręcz z lubością chcą stosowania odpowiedzialności zbiorowej. Tymczasem gdy chodzi o pedofilię "niekościelną" to "oj tam oj tam" i "krzywdzicie nas"....
"Tymczasem przedstawiciele środowisk LGBT, podczas kolejnych tłumaczą radnemu, że stawianie znaku równości między homoseksualizmem, a pedofilią jest krzywdzące." - za to stawianie takiego samego znaku między Kościołem Katolickim i kapłanami a pedofilią jest już w pełni uprawnione, tak? Szczególnie, że pedofilia w Kościele jest bardzo mocno związana z kościelnymi środowiskami homoseksualnymi (ok. 80% przypadków pedofilii wśród księży, to przypadki homoseksualne). Ale sami "działacze LGBT" gdy chodzi o Kościół, to wręcz z l... rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 08:32
+2
Tułajew za marszem, Pitucha przeciw
Avatar
Jj / 19 czerwca 2019 o 07:41
+6
Pitucha a weź sie ty czlowieku do roboty
Avatar
Żuk waha się czy zakazać marszu / 19 czerwca 2019 o 07:33
+1
Istnieje ryzyko, że pisowski sąd znowu uchyli zakaz marszu a podległa wojewodzie z PIS policja spałuje kontrmanifestantów. Tak było w 2018.
Avatar
Lubelak / 19 czerwca 2019 o 07:23
+7
Kończ waść wstydu oszczędź i zajmij się sprawami miasta
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekarz z woj. lubelskiego w zorganizowanej grupie przestępczej? Usłyszał zarzuty

Lekarz z woj. lubelskiego w zorganizowanej grupie przestępczej? Usłyszał zarzuty 0 1

Prokuratura Regionalna w Lublinie prowadzi śledztwo, w którym zarzuty usłyszał i został zatrzymany Piotr R., lekarz z Parczewa, który współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie 0 1

A pierwszy miesiąc za darmo. W pakiecie wszystkie części serii Assassin's Creed, Far Cry, Anno, Tom Clancy's... Usługa Uplay+ wystartuje 3 września.

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina
galeria

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina 0 2

W Trybunale Koronnym wyróżniono zawodników AZS UMCS Lublin, którzy na półmetku sezonu zdążyli już zdobyć wiele medali na imprezach światowych i krajowych

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka 0 3

Zwabili bezbronnego, samotnego mężczyznę na wspólne wypicie piwa, po czym pobili go i okradli.

"Furia" i inne hity w Kinie Perła
19 lipca 2019, 21:00

"Furia" i inne hity w Kinie Perła 0 1

W najbliższy weekend w Kinie Perła zobaczymy m.in. wojenny przebój z Bradem Pittem "Furia. Będzie też kultowy "Żywot Briana". Projekcje w dniach 19-21 lipca przy ul. Bernardyńskiej 15 o godz. 21.

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski?

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski? 0 1

To może być ostatni sezon polskiego klubu w elitarnych rozgrywkach. Europejska Federacja Piłki Ręcznej podała szczegóły kwalifikacji do zreformowanej Ligi Mistrzyń

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo]
galeria
film

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo] 130 67

Tomasz Pitucha został skazany za pomówienie. Ma zapłacić 5 tys. zł na rzecz Marszu Równości i opublikować informację o dzisiejszym wyroku sądu na łamach Dziennika Wschodniego i Gazety Wyborczej. Wyrok jest nieprawomocny. Radny zapowiedział złożenie apelacji

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca 0 2

Zakończyła się inwentaryzacja w składach materiałów zdjętych z przebudowywanych ulic. Kostka brukowa posłuży do wyrównania zdegradowanych chodników, a zdarty z jezdni asfalt przyda się do utwardzenia bocznych dróg. Takie „przeszczepy” odbywają się nawet w ścisłym centrum miasta

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł 0 7

Co najmniej 1,8 mln zł będzie kosztować przebudowa miejskiej kamienicy przy ul. Rybnej 7, którą zleca Zarząd Nieruchomości Komunalnych

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu 0 0

Selekcjoner Biało-Czerwonych Mike Taylor wybrał 19 zawodników, których zabierze na zgrupowanie do Wałbrzycha. Treningi rozpoczną się 29 lipca

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy 8 41

Piotr S. pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna odpowiada za usiłowanie wyłudzenia

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia]
galeria

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia] 70 15

Nie żyje 14-letnia dziewczyna, troje nastolatków trafiło do szpitala. Znanych jest więcej okoliczności wczorajszego wypadku w miejscowości Horodyszcze w powiecie bialskim. Według wstępnych ustaleń policji autem kierował 14-latek

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak 0 0

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek bez zwycięstwa zakończyły udział w turnieju World Tour w szwajcarskim Gstaad

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej"

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej" 88 27

Syn kładzie się z bólem i z bólem wstaje. Najgorsze jest to, że to ogromne cierpienie nie ustąpi. Będzie jutro i w kolejnych dniach – mówi ze łzami w oczach Ewa Smalira, matka 33-latka z Lublina. Mężczyzna od 6 lat walczy ze bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy. Potrzebne są szczegółowe badania, by móc dokładnie określić śmiertelnego przeciwnika

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca
19 lipca 2019, 20:00

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca 0 0

Pub u Szewca (ul. Grodzka 19) zaprasza na koncert krakowskiej formacji Voda. Krakowskie trio będzie promować swój najnowszy krążek "Amphibia". Wydarzenie odbędzie się 19 lipca o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!