Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 czerwca 2019 r.
14:40

Marsz Równości w Lublinie i sąd nad radnym PiS. Świadek: "To była rocznica objawień fatimskich"

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 39 A A

Tomasz Pitucha, lubelski radny PiS broni się w sądzie przed zarzutami o zniesławienie. Chodzi o jego wypowiedzi dotyczące ubiegłorocznego Marszu Równości w Lublinie. Zdaniem radnego, promuje on homoseksualizm i pedofilię.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Najzagorzalsi fani filmu W. Smarzowskiego ( „Kler” – red.) chcą zorganizować w Lublinie tzw. Marsz równości, promujący homoseksualizm, pedofilię – napisał miejski radny Prawa i Sprawiedliwości.

Organizator marszu – Bartosz Staszewski zarzucił Tomaszowi Pitusze zniesławienie. Skierował przeciwko niemu prywatny akt oskarżenia, domagając się przeprosin. Sprawa trafiła na wokandę Sądu Rejonowego Lublin – Zachód. Podczas wtorkowej rozprawy zeznawał Marek W. – kolega radnego. Z zawodu handlowiec. Jak sam przyznał, nie uczestniczył w lubelskim marszu. Miał jednak wyrobione zdanie na temat wydarzenia.

– Prezentowane tam postulaty budzą moje obawy. Chodzi np. o „rzetelne wychowanie seksualne dzieci”. Szkoła nie jest miejscem na takie wychowanie. Może to prowadzić do rozbudzania i seksualizacji dzieci już od wieku przedszkolnego – ocenił Marek W. Dodał również, że celem marszów równości jest „promocja” homoseksualizmu.

– Skutkiem może być demoralizacja społeczeństwa, w tym dzieci – dodał 43-latek. W swoich zeznaniach dowodził również, że data zgromadzenia nie była przypadkowa.

– To była rocznica objawień fatimskich. Marsz to była prowokacja w stosunku do ludzi wierzących – podsumował Marek W.

Tomasz Pitucha i powoływani przez obronę świadkowie dowodzą, że zamieszczony na Facebooku wpis nie odnosił się bezpośrednio do organizatora marszu. Tymczasem przedstawiciele środowisk LGBT, podczas kolejnych tłumaczą radnemu, że stawianie znaku równości między homoseksualizmem, a pedofilią jest krzywdzące.

– Oburzyło mnie, że radny miasta wypowiada się w ten sposób o mieszkańcach Lublina – tak wpis Pituchy oceniła Mirosława Marzec, reprezentująca Stowarzyszenie „My Rodzice”, skupiające rodziców osób LGBT. – Pedofilia jest ciężkim przestępstwem. Przypisywanie komuś takiego czynu jest wielce niestosowne i szerzące nienawiść. Dla mnie jako nauczyciela jest to szczególnie bolesne. Wiem, jakie dramaty przeżywają młodzi ludzie, kiedy odkrywają w sobie orientację homoseksualną – przypomniała.

Dodała również, że wypowiedź Tomasza Pituchy „rozgrzała nienawistną atmosferę wokół organizatorów marszu”, co z kolei dało niektórym przyzwolenie na zaatakowanie uczestników manifestacji. Kilkaset osób próbowało zablokować przemarsz. W centrum miasta doszło do starć z policją. Tomasz Pitucha dowodzi, że nie miał zamiaru kogokolwiek obrażać. Wyraził jedynie swoją opinię w stosunku do wydarzenia, które „nie powinno mieć miejsca w przestrzeni publicznej”. Radny, powołując się na „materiały dostępne w internecie” oraz „dane z USA” stara się również wykazać bezpośredni związek między homoseksualizmem, a pedofilią. Sprawa wróci na wokandę w przyszłym tygodniu.

e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 czerwca 2019 o 14:52
+21
Oszołomy który zamiast pracować, biega po marszach i nakręca ludzi. Katolik szczujacy na innych ziejąc nienawiścią. Ot cały obraz zagorzałego wierzącego
Avatar
jo / 18 czerwca 2019 o 14:51
+20
jaka normalność ,nigdzie nie było tyle pedofilii i homoseksualizmu niż w kosciele pomimo milczenia w tamtym ustroju,a przeżyłam PRL i twierdzę,że wiem co piszę. takiej obłudy i pruderyjności na pokaz nigdy nie było
Avatar
Gość / 18 czerwca 2019 o 18:22
+15
Gdyby kierować się rocznicami, które sobie wymyślili kieckowi to cały rok nic w tym kraju nie możnaby zrobić z obawy przed obrazą tego czy innego szamana. Taki może być ideał pislamistów.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2019 o 16:53
+15
A co pan radny Pitucha zrobił dobrego dla Lublina? Szczuje jednych na drugich zapominając, że osoby o nienormatywnej orientacji seksualnej częściej pracują i płacą podatki niż jego zwolennicy. Rolą radnych powinno być likwidowanie/łagodzenie konfliktów a nie szerzenie nienawiści. Z tego człowieka jest taki chrześcijanin jak ze mnie astronauta: proponuję aby przeczytał ze zrozumieniem (o ile to możliwe) nowy testament (stanowiący podstawę katolicyzmu). Gdyby żył w czasach Chrystusa to byłby przez niego oceniony z pewnością jak ci obłudnicy stojący w opłotkach.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2019 o 15:31
+15
A może Pan Pitucha, tak dla odmiany, zajął y się pracą? A nie obrażanie innych i szukaniem problemów tam gdzie ich nie ma?
Avatar
Lubelak / 18 czerwca 2019 o 17:17
+13
Co ma " Kler" wspólnego z marszem ?! Typowa retoryka idiotów z Pisu. Myślą , że Polacy to idioci .
Avatar
pytam / 18 czerwca 2019 o 16:15
+12
Tak wygląda zapracowany człowiek ? czy zwierzę u koryta? Na wygląd widać sobie zapracował!!!
Avatar
K / 18 czerwca 2019 o 16:06
+12
Praktycznie zawsze znajdzie się jakaś rocznica, więc niech nie pierdaczą głupot o rocznicy obawień fatimskich. Pewnie ze 70% katolików zapytanych o datę, kiedy to miało miejsce owo objawienie, nie potrafiłoby podać dokładnego dnia. Ba, pewnie nawet roku. Poza tym w marszu mogły brać udział osoby niewierzące i ta data, to dla nich dzień, jak każdy inny. Póki co w tym kraju obowiązuje normalne prawo. Polska nie jest - oficjalnie - państwem wyznaniowym, a PiS niech zacznie przestrzegać prawa obowiązującego, a nie próbować je zmieniać na modłę kleru. Sam zaś radny chyba w obowiązkach, za które pobiera kasę, nie ma walki z odmiennościami seksualnymi, prawda?
Praktycznie zawsze znajdzie się jakaś rocznica, więc niech nie pierdaczą głupot o rocznicy obawień fatimskich. Pewnie ze 70% katolików zapytanych o datę, kiedy to miało miejsce owo objawienie, nie potrafiłoby podać dokładnego dnia. Ba, pewnie nawet roku. Poza tym w marszu mogły brać udział osoby niewierzące i ta data, to dla nich dzień, jak każdy inny. Póki co w tym kraju obowiązuje normalne prawo. Polska nie jest - oficjalnie - państwem wyznaniowym, a PiS niech zacznie przestrzegać prawa obowiązującego, a nie próbować je zmieniać na modłę... rozwiń
Avatar
Pisiory fintucha / 18 czerwca 2019 o 16:04
+12
Pitucha nie broń tych czarnych nierobow jakby nie ta czarna zbieranina nierobow to byś pewnie na kasie w Biedrze siedział razem z ta twoja partyjka a te twoje wynaturzenia to o kant D ...y rozbic
Avatar
gorsiejszy sort / 18 czerwca 2019 o 15:45
+12
w szkole nie ma też miejsca na religię i pranie dzieciom mózgów bajkami
Avatar
HERBERT / 2 lipca 2019 o 01:08
+1
Wierzę że są rzeczy piękne i brzydkie, dobre i złe, szlachetne i podłe. I biada takim strukturom w których te granice zostaną zatarte w imię czegokolwiek
Avatar
Kimpango / 26 czerwca 2019 o 09:45
0
Biorąc pod uwagę radosną twórczość Kościoła w dziedzinie świętych , błogosławionych oraz na przestrzeni wieków wymyślanie świąt i przy okazji oglądanie odpustow dla zdarcia kasy i odpuszczenia grzechów praktycznie z każdego dnia wychodzi rocznica , święto . 
Avatar
Łysy / 19 czerwca 2019 o 14:51
-1
Tłumaczyć TO można komu mądremu A pisowiec bigot,niewolnik dogmatu SZKODA gadać,ale powiem krótko pedofil=sutanna.
Avatar
K / 19 czerwca 2019 o 14:26
+1
Czy ma przepraszać za prawdę??? Przecież te marsze promują homoseksualizm , w mniemaniu organizatorów w znaczeniu pozytywnym ale promują , no bo po co w końcu są organizowane jak nie w tym celu. Z drugiej strony gdzieś czytałem że wg badań 80 % pedofili to homoseksualiści. Więc wg tych informacji istnieje związek przyczynowo-skutkowy między jednym a drugim. W trakcie marszu nikt wprost nie promuje pedofilii bo to zakazane ale promocja homoseksualizmu biorąc pod uwagę te proporcje o których powyżej oznacza de facto właśnie to , i to pewnie Pitucha miał na myśli . Nie ma się co o prawdę obrażać ... to są tylko suche fakty,  bez oceny . A swoją drogą to są to marsze ekshibicjonistów w pewnym sensie. Obnoszenie się publiczne ze swoją odmiennością seksualną jest co najmniej niesmaczne. Dlaczego mamy to oglądać ??  Niech sobie robią co chcą nic mnie to nie obchodzi ani ich nie potępiam,  ale nie życzę sobie być o tym i to w nachalny sposób informowany. Co mnie to obchodzi  co i z kim robią pod kołdrą. ?? To jakaś paranoja z tymi marszami
To, co napisałeś, to żadne fakty, jak by chciał twój nick. Marsze są wg mnie po to, by zwrócić uwagę na nierówności niektórych kwestii prawa wobec środowiska LGBT. Trudno też nazwać marsze promocją homoseksualizmu. Nie słyszałem, żeby się ktoś tym "zaraził". Nie chcesz, nie oglądaj. Ja takiego marszu na żywo nie widziałem, nie kręci mnie to, nie jestem w żaden sposób osobą związaną z LGBT, ale nie odmawiam tym środowiskom prawa do maszerowania. Nie łamią prawa - niech maszerują. Złamią - niech poniosą konsekwencje. Poza tym skoro piszesz "Co mnie to obchodzi  co i z kim robią pod kołdrą", to prymitywnie spłycasz kwestie LGBT do seksu, więc nie rozumiesz całego zagadnienia. Typowo po polsku. Masz swoje zdanie i je miej, ale nie narzucaj go innym, zwłaszcza, gdy nie rozumiesz, o co w sprawie chodzi.
To, co napisałeś, to żadne fakty, jak by chciał twój nick. Marsze są wg mnie po to, by zwrócić uwagę na nierówności niektórych kwestii prawa wobec środowiska LGBT. Trudno też nazwać marsze promocją homoseksualizmu. Nie słyszałem, żeby się ktoś tym "zaraził". Nie chcesz, nie oglądaj. Ja takiego marszu na żywo nie widziałem, nie kręci mnie to, nie jestem w żaden sposób osobą związaną z LGBT, ale nie odmawiam tym środowiskom prawa do maszerowania. Nie łamią prawa - niech maszerują. Złamią - niech poniosą konsekwencje. P... rozwiń
Avatar
Krycha / 19 czerwca 2019 o 13:42
+2
Dlaczego lewak i zboczeniec jest równy?
 W równej mierze jak debil i pisior
Avatar
vtr4tfv / 19 czerwca 2019 o 13:06
+2
"Tymczasem przedstawiciele środowisk LGBT, podczas kolejnych tłumaczą radnemu, że stawianie znaku równości między homoseksualizmem, a pedofilią jest krzywdzące." - za to stawianie takiego samego znaku między Kościołem Katolickim i kapłanami a pedofilią jest już w pełni uprawnione, tak? Szczególnie, że pedofilia w Kościele jest bardzo mocno związana z kościelnymi środowiskami homoseksualnymi (ok. 80% przypadków pedofilii wśród księży, to przypadki homoseksualne). Ale sami "działacze LGBT" gdy chodzi o Kościół, to wręcz z lubością chcą stosowania odpowiedzialności zbiorowej. Tymczasem gdy chodzi o pedofilię "niekościelną" to "oj tam oj tam" i "krzywdzicie nas"....
"Tymczasem przedstawiciele środowisk LGBT, podczas kolejnych tłumaczą radnemu, że stawianie znaku równości między homoseksualizmem, a pedofilią jest krzywdzące." - za to stawianie takiego samego znaku między Kościołem Katolickim i kapłanami a pedofilią jest już w pełni uprawnione, tak? Szczególnie, że pedofilia w Kościele jest bardzo mocno związana z kościelnymi środowiskami homoseksualnymi (ok. 80% przypadków pedofilii wśród księży, to przypadki homoseksualne). Ale sami "działacze LGBT" gdy chodzi o Kościół, to wręcz z l... rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2019 o 08:32
+2
Tułajew za marszem, Pitucha przeciw
Avatar
Jj / 19 czerwca 2019 o 07:41
+6
Pitucha a weź sie ty czlowieku do roboty
Avatar
Żuk waha się czy zakazać marszu / 19 czerwca 2019 o 07:33
+1
Istnieje ryzyko, że pisowski sąd znowu uchyli zakaz marszu a podległa wojewodzie z PIS policja spałuje kontrmanifestantów. Tak było w 2018.
Avatar
Lubelak / 19 czerwca 2019 o 07:23
+7
Kończ waść wstydu oszczędź i zajmij się sprawami miasta
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekarz z woj. lubelskiego w zorganizowanej grupie przestępczej? Usłyszał zarzuty

Lekarz z woj. lubelskiego w zorganizowanej grupie przestępczej? Usłyszał zarzuty 0 1

Prokuratura Regionalna w Lublinie prowadzi śledztwo, w którym zarzuty usłyszał i został zatrzymany Piotr R., lekarz z Parczewa, który współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie 0 1

A pierwszy miesiąc za darmo. W pakiecie wszystkie części serii Assassin's Creed, Far Cry, Anno, Tom Clancy's... Usługa Uplay+ wystartuje 3 września.

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina
galeria

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina 0 2

W Trybunale Koronnym wyróżniono zawodników AZS UMCS Lublin, którzy na półmetku sezonu zdążyli już zdobyć wiele medali na imprezach światowych i krajowych

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka 0 3

Zwabili bezbronnego, samotnego mężczyznę na wspólne wypicie piwa, po czym pobili go i okradli.

"Furia" i inne hity w Kinie Perła
19 lipca 2019, 21:00

"Furia" i inne hity w Kinie Perła 0 1

W najbliższy weekend w Kinie Perła zobaczymy m.in. wojenny przebój z Bradem Pittem "Furia. Będzie też kultowy "Żywot Briana". Projekcje w dniach 19-21 lipca przy ul. Bernardyńskiej 15 o godz. 21.

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski?

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski? 0 1

To może być ostatni sezon polskiego klubu w elitarnych rozgrywkach. Europejska Federacja Piłki Ręcznej podała szczegóły kwalifikacji do zreformowanej Ligi Mistrzyń

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo]
galeria
film

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo] 130 67

Tomasz Pitucha został skazany za pomówienie. Ma zapłacić 5 tys. zł na rzecz Marszu Równości i opublikować informację o dzisiejszym wyroku sądu na łamach Dziennika Wschodniego i Gazety Wyborczej. Wyrok jest nieprawomocny. Radny zapowiedział złożenie apelacji

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca 0 2

Zakończyła się inwentaryzacja w składach materiałów zdjętych z przebudowywanych ulic. Kostka brukowa posłuży do wyrównania zdegradowanych chodników, a zdarty z jezdni asfalt przyda się do utwardzenia bocznych dróg. Takie „przeszczepy” odbywają się nawet w ścisłym centrum miasta

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł 0 7

Co najmniej 1,8 mln zł będzie kosztować przebudowa miejskiej kamienicy przy ul. Rybnej 7, którą zleca Zarząd Nieruchomości Komunalnych

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu 0 0

Selekcjoner Biało-Czerwonych Mike Taylor wybrał 19 zawodników, których zabierze na zgrupowanie do Wałbrzycha. Treningi rozpoczną się 29 lipca

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy 8 41

Piotr S. pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna odpowiada za usiłowanie wyłudzenia

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia]
galeria

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia] 70 15

Nie żyje 14-letnia dziewczyna, troje nastolatków trafiło do szpitala. Znanych jest więcej okoliczności wczorajszego wypadku w miejscowości Horodyszcze w powiecie bialskim. Według wstępnych ustaleń policji autem kierował 14-latek

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak 0 0

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek bez zwycięstwa zakończyły udział w turnieju World Tour w szwajcarskim Gstaad

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej"

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej" 88 27

Syn kładzie się z bólem i z bólem wstaje. Najgorsze jest to, że to ogromne cierpienie nie ustąpi. Będzie jutro i w kolejnych dniach – mówi ze łzami w oczach Ewa Smalira, matka 33-latka z Lublina. Mężczyzna od 6 lat walczy ze bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy. Potrzebne są szczegółowe badania, by móc dokładnie określić śmiertelnego przeciwnika

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca
19 lipca 2019, 20:00

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca 0 0

Pub u Szewca (ul. Grodzka 19) zaprasza na koncert krakowskiej formacji Voda. Krakowskie trio będzie promować swój najnowszy krążek "Amphibia". Wydarzenie odbędzie się 19 lipca o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.