Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2010 r.
16:20
Edytuj ten wpis

Miasto tonie w śniegu. Kar na razie nie będzie (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga mb
0 24 A A

Duchowny postanowił wyręczyć drogowców. Pastor adwentystów odśnieżał we wtorek chodnik w samym centrum Lublina. A na niedzielę skrzykuje wiernych. Jak mówi - ktoś to musi zrobić.


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mariusz / 8 grudnia 2010 o 18:56
0
[quote name='Diar' timestamp='1291740083' post='400749']
Panie dyrektorze to w niedzielę nie ma zajęć w szkółce lansu i baunsu?
[/quote]
A kto pyta o zajęcia? Student, który nie podołał nauce? Proszę napisać na adres szkolny-= prześlemy rozkład zajęć w tym roku akademickim. pozdrawiam! ITKB
Avatar
ewa / 8 grudnia 2010 o 15:14
0
Ta zima rozłożyła juz teraz na łopatki Urząd Miasta i odpowiednie słuzby a co będzie dalej wg mnie napewno gorzej.Zapraszam urzędników odpowiedzialnych za sprzątanie nie tylko sniegu, do swojej dzielnicy i teraz i o kazdej innej porze roku. Proszę bardzo - ul.Prusa cała, Jaczewskiego - skrzyzowanie z PÓlnocną -do przejścia dla pieszych prawie nie ma dostepu -kupa śniegu teraz z błotem, Lubartowska - przy Bazarze, przejśc nie można bo breja śniezno-błotna po kostki, Wodopojna cała- breja sniezno-błotna, Biernackiego to samo, Ruska to samo. To jest centrum miasta, tylko 10 minut drogi do Ratusza. A w innych porach roku - walające sie smieci, wszędzie - bo brak śmietników - nagminny!!!! I nikt nie sprząta. może czasami na interwencje poprzez Straz Miejską.Wstyd, duże miasto i wcale nie żadna wiocha, (jak to czytam u innych), tylko brak dobrego gospodarza miasta. Bo Lublin nie ma szczęścia, wojewodztwo zreszta tez. Panie Prezydencie prosze wybrac tych swoich zastępców i niech ruszaja się po mieście i po prostu zauwazaja rózne rzeczy. Niech patrzą na ten nasz Lublin okiem gospodarza, tak jak na swój dom i swoje najbliższe otoczenie. Bo to tylko trzeba chcieć zauważyć, i snieg nie sprzatniety i smieci, nie skoszona trawę i rózne inne rzeczy. Mamy sporo zagranicznych studentów w Lublinie - co zapamietaja? napewno to że Lublin jest miastem brudnym, a szkoda - bo nasze miasto ma piekne położenie a jest zaniedbane. Lublinianka
Ta zima rozłożyła juz teraz na łopatki Urząd Miasta i odpowiednie słuzby a co będzie dalej wg mnie napewno gorzej.Zapraszam urzędników odpowiedzialnych za sprzątanie nie tylko sniegu, do swojej dzielnicy i teraz i o kazdej innej porze roku. Proszę bardzo - ul.Prusa cała, Jaczewskiego - skrzyzowanie z PÓlnocną -do przejścia dla pieszych prawie nie ma dostepu -kupa śniegu teraz z błotem, Lubartowska - przy Bazarze, przejśc nie można bo breja śniezno-błotna po kostki, Wodopojna cała- breja sniezno-błotna, Biernackiego to samo, Ruska to samo. ... rozwiń
Avatar
Kuba / 8 grudnia 2010 o 14:19
0
Chciałbym pogratulować straży miejskiej wlepiania mandatów za parkowanie na ulicach, które nie są we właściwy sposób odśnieżone (a co najlepsze za odśnieżenie niektórych z tych ulic odpowiada UM), nie obchodzi ich, że może trzeba się zainteresować do kogo należy odśnieżenie danej ulicy, chodnika, parkingu etc. tylko najłatwiej wlepić mandat kierowcy, przecież można się potem wykazać przełożonym ilością mandatów, a abstrahując od tego, we wszystkich cywilizowanych krajach straż miejska (lub ich odpowiednik) zajmuje się wszystkim tylko nie parkowaniem bo wszyscy sobie zdają sprawę że ulicę nie są przystosowane, tylko dbaniem o porządek i bezpieczeństewo na ulicach, ale u nas po co? I takie pytanie na koniec - czy ktoś kiedyś widział strażnika miejskiego np. o godz, 19 patrolującego np. park gdzie jest ciemno i głucho?
PS. Życze strażnikom miłego polowania na kierowców, aha i nie zapomnijcie o babciach sprzedających pietruszkę pod sklepami, na szczęscie szybko nie uciekają.
Chciałbym pogratulować straży miejskiej wlepiania mandatów za parkowanie na ulicach, które nie są we właściwy sposób odśnieżone (a co najlepsze za odśnieżenie niektórych z tych ulic odpowiada UM), nie obchodzi ich, że może trzeba się zainteresować do kogo należy odśnieżenie danej ulicy, chodnika, parkingu etc. tylko najłatwiej wlepić mandat kierowcy, przecież można się potem wykazać przełożonym ilością mandatów, a abstrahując od tego, we wszystkich cywilizowanych krajach straż miejska (lub ich odpowiednik) zajmuje się wszystkim tylko nie par... rozwiń
Avatar
Tomek / 8 grudnia 2010 o 13:30
0
Witam,

Mieszkam przy jednej z ulic na Czechowie w Lublinie. Machając ostatnio łopatą z dużym
mozołem, bo nie byłem w stanie wyjechać samochodem z parkingu przy tej
właśnie ulicy, przyszla mi taka oto myśl do głowy, że chyba są w
Lublinie służby i ludzie odpowiedzialni za odśnieżenie miasta. Co
więcej, pamiętałem, że chyba jest w Polsce prawo, które nakazuje
zarządcy drogi czy ulicy utrzymywać je w należytym stanie. Pomyślalem, że skoro ja i moi sądziedzi machamy łopatami, ja wypycham sądziadów z zasp na ulicy, a sąsiedzi wypychają mnie, jeżdzę z łopatą w bagażniku do normalnej jazdy miejskiej to stan naszych ulic daleki jest od "należyty".....
W związku z tą myślą, nie dalej jak w czwartek 2 grudnia br. zadzwoniłem
do KMP w Lublinie chcąc podzielić się moją refleksją. Niestety,
policjant dyżurny w zasadzie potwierdził moją wiedzę, co do prawnego
obowiązku utrzymania przez zarządcę jezdni w należytym stanie ale
wyraźnie unikał rozmowy na temat ew. odpowiedzialności zarządcy, który
nie wywiązuje się z tego obowiązku, a ja uważałem, że tak właśnie jest, a także możliwości wyegzekowania tego prawa. Po dłuższej rozmowie i moich naleganiach dyż. stwierdził, że przyśle
patrol. Patrol rzeczywiście się pojawił (widziałem) trafił akurat na
moment, kiedy utworzył się korek, bo samochody nie były w stanie wykopać
się ze śniegu. Pan policjant wysiadł nawet z radiowozu, z pewnej
odległości przyjrzał się zajściu, wsiadł do radiowozu, zawrócił (droga
była zablokowana więc nie mógł nią przejechać) i odjechał. Prawdę
powiedziawszy nie zaobserwowałem u niego żadnej chęci pomocy w
wydobyaniu samochodów lub udrożnienia ulicy. Ponieważ pojechał,
zadzwoniłem ponownie do dyż. KMP, który powiedział, że patrol
potwierdził moje spostrzeżenia i przekazują sprawę straży miejskiej.
Zadzwoniłem również tam, ale rozmowa miała podobny przebieg jak z
policją: w zasadzie to zarządca ma obowiązek utrzymania drogi w
nalezytym stanie, ale kiedy próbowałem przejść do kwestii egzekwowania
tego obowiązku i konsekwencji jeśli tego nie czyni, rozmowa stała się
zdecydowanie trudniejsza. Dyżurny polecił mi porozmawiać w tej sprawie z
naczelnikem i podał numer tel. (pod który od dwóch dni nie udało mi się
dodzwonić.)
Jakoż wczesnym popołudniem tego dnia pojawił się pierwszy pług.
Przejechal raz w wyniku czego drożny stał się jeden pas ruchu (droga
jest dwukierunkowa) oraz spowodował to, że śnieg z jezdni utworzył
potężne zaspy przy jej krawędziach (które są do dziś) zasypując
samochody stojące na parkingu oraz uniemożliwiając wejście na chodni
pieszym (trudno jest wejść na chodnik przez zaspę do pasa). Ponieważ
drożny był jeden pas ruchu (na drodze dwukierunkowej) samochody nie
mogły się mijać, a kiedy próbowaly do doszło do kolizji (na szczęście
chyba niegroźnej).
Piątek miał bardzo podobny przebieg - happeningowe działania z łopatą,
tel. do KMP (podobny przebieg) i straży miejskiej (również bardzo
podobna rozmowa). Była jedna różnica: dyżurny dopytywał, czy teren o
którym mowiłem jest miejski czy spółdzielczy - dla mnie to dziwne
pytania: zarządca jest zarządca, a ja po pierwsze nie muszę wiedzieć,
kto nim jest, po wtóre jest mi wszystko jedno, kto nie odśnieżył, ważne,
że jest nieodśnieżone, a to - moim zdaniem - właśnie straż miejska
powinna ustalić zarządcę i przywołać go do porządku...Jakoś się nie
dogadaliśmy....Próbowałem wyjaśnić, że sam przejazd pługu niewiele daje,
gdyż zwały śniegu przy krawędziach zasypują samochody i uniemożliwiają
im wyjad a pieszym uniemożliwiają wejście na chodniku, więc może warto
byłoby te zaspy śniegu wywieźć.....Zarówno dyż. KMP jak i straży
miejskiej uświadamiali mi ;-) że identyczna sytuacja jest w całym
mieście......
W związku z powyższym mam kilka uprzejmych pytań do instytucji odpowiedzialnych w Lublinie za pilnownie przestrzegania prawa:


1. Czy w Polsce obowiązuje prawo nakazujące utrzymania ulicy i jezdni w
należytym stanie przez jej zarządcę?

2. Jeżeli jest takie prawo, o którym mowa powyżej, czy policja lub/i
staż miejska powinna przyjąć interwencję, wyegzekwować stosowanie tego
prawa, i ew. ukarać zarządcę. który z takiego prawnego obowiązuje? Czy
też istnieje jakaś inna instytucja, która powinna się tym zająć?

3. Jeżeli istnieje prawo o którym mowa w pukncie pierwszym, a zarządca
(zarządcy?) dróg w Lublinie w ewidentny (moje spostrzeżenia, obecny stam
dróg i ulic, liczne publikacje mediów) sposób nie wywiązywali się z
obowiązku należytego utrzymania dróg i ulic jakie spotkały ich
konsewencje?

4. Czy nie wywiązywanie się z obowiązku należytej dbałości o ulice i
jezdnie powoduje zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia mieszkańców
Lublinia?

Tomek
Witam,

Mieszkam przy jednej z ulic na Czechowie w Lublinie. Machając ostatnio łopatą z dużym
mozołem, bo nie byłem w stanie wyjechać samochodem z parkingu przy tej
właśnie ulicy, przyszla mi taka oto myśl do głowy, że chyba są w
Lublinie służby i ludzie odpowiedzialni za odśnieżenie miasta. Co
więcej, pamiętałem, że chyba jest w Polsce prawo, które nakazuje
zarządcy drogi czy ulicy utrzymywać je w należytym stanie. Pomyślalem, że skoro ja i moi sądziedzi machamy łopatami, ja wypycham sądziadów ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 o 08:09
0
[quote name='czesiek' timestamp='1291742603' post='400778']
P.s. Podobno jeden kurs ciężarówki wywożącej śnieg kosztuje 350 zł; [/quote]
Interes lepszy niż kopalnia złota, ale że to nie za własne a za pieniędze podatników (czyli niczyje) to czemu nie zaszaleć?
Avatar
gość / 8 grudnia 2010 o 00:59
0
Lublin to wielka wieś i nic więcej. Co roku jest ta sama sytuacja trochę śniegu i miasto jest całe sparaliżowane. Ulica Langiewicza od początków opadów nie była ani razu odśnieżana. Ja osobiście nie mogę się doczekać aż zerwie mi się zawieszenie w samochodzie jak ta cała breja zamarznie i wtedy odpowiedni rachunek wystawie władzom miasta. W ostatnich dniach z akademika UMCSU spadła dość pokaźna bryła lodu dobrze że tylko na samochód z czego oczywiście właściciel się nie cieszył. A co by było gdyby tak na jakiegoś przechodnia by spadła ta bryła lodu? Tak jest w całym lublinie. W jedynym miejscu w lublinie a dość sporo chodzę ostatnio widziałem wywożony śnieg ale to nie za pieniądze z ratusza lecz z pieniędzy uczelni bo był odśnieżany parking na skromnej przy wydziale nauk o żywności i biotechnologi. Też kocham tych wszystkich kierowców bez wyobraźni gdzie chcą ruszać z piskiem opon a tylko niestety się zagrzebują bardziej bo po co próbować z dwójki? jak można z jedynki i gaz do podłogi . To też dzięki nim nie raz lublin jest zakorkowany bo tacy niby kierowcy nie potrafią jeździć zimą. Ja osobiście nie mam opon zimowych lecz wielosezonowe i o wiele lepiej sobie radzę zimą niż nie jeden gówniarz za kierownicą w porządnym aucie z nowymi zimówkami wciskający gaz do oporu. Też żeby nie było że się czepiam młodych to i starsi są też zajebiści szczególnie kobiety tak około 40 za kółkiem . Do MPK barany się pchać a nie własnymi samochodami jeździcie i życie własne jak i innych ludzi narażacie ! A tak dla osłody to całe woj. Lubelskiem jest częścią naszego wspaniałego kraju o kategorii F jeśli chodzi o rozwój, płace, miejsca pracy.W lublinie co drugi dziadek ma szkołę wyższa skończoną a pracował dawniej za psie grosze. Brawo !
Lublin to wielka wieś i nic więcej. Co roku jest ta sama sytuacja trochę śniegu i miasto jest całe sparaliżowane. Ulica Langiewicza od początków opadów nie była ani razu odśnieżana. Ja osobiście nie mogę się doczekać aż zerwie mi się zawieszenie w samochodzie jak ta cała breja zamarznie i wtedy odpowiedni rachunek wystawie władzom miasta. W ostatnich dniach z akademika UMCSU spadła dość pokaźna bryła lodu dobrze że tylko na samochód z czego oczywiście właściciel się nie cieszył. A co by było gdyby tak na jakiegoś przechodnia by spadła ta bry... rozwiń
Avatar
Łukasz / 7 grudnia 2010 o 22:01
0
Tylko czekać jak będziemy pływać gondolami po głównych ulicach naszej wschodniej Wenecji
Avatar
f....k o...f / 7 grudnia 2010 o 22:00
0
a czemu dziennik o tym nie pisał w takim świetle przed wyborami :-) hahaha
Avatar
Basia / 7 grudnia 2010 o 20:52
0
Też nie poszłam z tego powodu na wybory- nie zamierzałam brnąć w śniegu po to, żeby ułatwić komuś pobieranie niezłej pensyjki przez cała cieplutką kadencję.
Avatar
czesiek / 7 grudnia 2010 o 20:40
0
"Oj naiwna, naiwna, naiwna
dziecko w kwiecie sił,
choć w intencjach,
to w zasadzie pozytywna ..."
Avatar
Mariusz / 8 grudnia 2010 o 18:56
0
[quote name='Diar' timestamp='1291740083' post='400749']
Panie dyrektorze to w niedzielę nie ma zajęć w szkółce lansu i baunsu?
[/quote]
A kto pyta o zajęcia? Student, który nie podołał nauce? Proszę napisać na adres szkolny-= prześlemy rozkład zajęć w tym roku akademickim. pozdrawiam! ITKB
Avatar
ewa / 8 grudnia 2010 o 15:14
0
Ta zima rozłożyła juz teraz na łopatki Urząd Miasta i odpowiednie słuzby a co będzie dalej wg mnie napewno gorzej.Zapraszam urzędników odpowiedzialnych za sprzątanie nie tylko sniegu, do swojej dzielnicy i teraz i o kazdej innej porze roku. Proszę bardzo - ul.Prusa cała, Jaczewskiego - skrzyzowanie z PÓlnocną -do przejścia dla pieszych prawie nie ma dostepu -kupa śniegu teraz z błotem, Lubartowska - przy Bazarze, przejśc nie można bo breja śniezno-błotna po kostki, Wodopojna cała- breja sniezno-błotna, Biernackiego to samo, Ruska to samo. To jest centrum miasta, tylko 10 minut drogi do Ratusza. A w innych porach roku - walające sie smieci, wszędzie - bo brak śmietników - nagminny!!!! I nikt nie sprząta. może czasami na interwencje poprzez Straz Miejską.Wstyd, duże miasto i wcale nie żadna wiocha, (jak to czytam u innych), tylko brak dobrego gospodarza miasta. Bo Lublin nie ma szczęścia, wojewodztwo zreszta tez. Panie Prezydencie prosze wybrac tych swoich zastępców i niech ruszaja się po mieście i po prostu zauwazaja rózne rzeczy. Niech patrzą na ten nasz Lublin okiem gospodarza, tak jak na swój dom i swoje najbliższe otoczenie. Bo to tylko trzeba chcieć zauważyć, i snieg nie sprzatniety i smieci, nie skoszona trawę i rózne inne rzeczy. Mamy sporo zagranicznych studentów w Lublinie - co zapamietaja? napewno to że Lublin jest miastem brudnym, a szkoda - bo nasze miasto ma piekne położenie a jest zaniedbane. Lublinianka
Ta zima rozłożyła juz teraz na łopatki Urząd Miasta i odpowiednie słuzby a co będzie dalej wg mnie napewno gorzej.Zapraszam urzędników odpowiedzialnych za sprzątanie nie tylko sniegu, do swojej dzielnicy i teraz i o kazdej innej porze roku. Proszę bardzo - ul.Prusa cała, Jaczewskiego - skrzyzowanie z PÓlnocną -do przejścia dla pieszych prawie nie ma dostepu -kupa śniegu teraz z błotem, Lubartowska - przy Bazarze, przejśc nie można bo breja śniezno-błotna po kostki, Wodopojna cała- breja sniezno-błotna, Biernackiego to samo, Ruska to samo. ... rozwiń
Avatar
Kuba / 8 grudnia 2010 o 14:19
0
Chciałbym pogratulować straży miejskiej wlepiania mandatów za parkowanie na ulicach, które nie są we właściwy sposób odśnieżone (a co najlepsze za odśnieżenie niektórych z tych ulic odpowiada UM), nie obchodzi ich, że może trzeba się zainteresować do kogo należy odśnieżenie danej ulicy, chodnika, parkingu etc. tylko najłatwiej wlepić mandat kierowcy, przecież można się potem wykazać przełożonym ilością mandatów, a abstrahując od tego, we wszystkich cywilizowanych krajach straż miejska (lub ich odpowiednik) zajmuje się wszystkim tylko nie parkowaniem bo wszyscy sobie zdają sprawę że ulicę nie są przystosowane, tylko dbaniem o porządek i bezpieczeństewo na ulicach, ale u nas po co? I takie pytanie na koniec - czy ktoś kiedyś widział strażnika miejskiego np. o godz, 19 patrolującego np. park gdzie jest ciemno i głucho?
PS. Życze strażnikom miłego polowania na kierowców, aha i nie zapomnijcie o babciach sprzedających pietruszkę pod sklepami, na szczęscie szybko nie uciekają.
Chciałbym pogratulować straży miejskiej wlepiania mandatów za parkowanie na ulicach, które nie są we właściwy sposób odśnieżone (a co najlepsze za odśnieżenie niektórych z tych ulic odpowiada UM), nie obchodzi ich, że może trzeba się zainteresować do kogo należy odśnieżenie danej ulicy, chodnika, parkingu etc. tylko najłatwiej wlepić mandat kierowcy, przecież można się potem wykazać przełożonym ilością mandatów, a abstrahując od tego, we wszystkich cywilizowanych krajach straż miejska (lub ich odpowiednik) zajmuje się wszystkim tylko nie par... rozwiń
Avatar
Tomek / 8 grudnia 2010 o 13:30
0
Witam,

Mieszkam przy jednej z ulic na Czechowie w Lublinie. Machając ostatnio łopatą z dużym
mozołem, bo nie byłem w stanie wyjechać samochodem z parkingu przy tej
właśnie ulicy, przyszla mi taka oto myśl do głowy, że chyba są w
Lublinie służby i ludzie odpowiedzialni za odśnieżenie miasta. Co
więcej, pamiętałem, że chyba jest w Polsce prawo, które nakazuje
zarządcy drogi czy ulicy utrzymywać je w należytym stanie. Pomyślalem, że skoro ja i moi sądziedzi machamy łopatami, ja wypycham sądziadów z zasp na ulicy, a sąsiedzi wypychają mnie, jeżdzę z łopatą w bagażniku do normalnej jazdy miejskiej to stan naszych ulic daleki jest od "należyty".....
W związku z tą myślą, nie dalej jak w czwartek 2 grudnia br. zadzwoniłem
do KMP w Lublinie chcąc podzielić się moją refleksją. Niestety,
policjant dyżurny w zasadzie potwierdził moją wiedzę, co do prawnego
obowiązku utrzymania przez zarządcę jezdni w należytym stanie ale
wyraźnie unikał rozmowy na temat ew. odpowiedzialności zarządcy, który
nie wywiązuje się z tego obowiązku, a ja uważałem, że tak właśnie jest, a także możliwości wyegzekowania tego prawa. Po dłuższej rozmowie i moich naleganiach dyż. stwierdził, że przyśle
patrol. Patrol rzeczywiście się pojawił (widziałem) trafił akurat na
moment, kiedy utworzył się korek, bo samochody nie były w stanie wykopać
się ze śniegu. Pan policjant wysiadł nawet z radiowozu, z pewnej
odległości przyjrzał się zajściu, wsiadł do radiowozu, zawrócił (droga
była zablokowana więc nie mógł nią przejechać) i odjechał. Prawdę
powiedziawszy nie zaobserwowałem u niego żadnej chęci pomocy w
wydobyaniu samochodów lub udrożnienia ulicy. Ponieważ pojechał,
zadzwoniłem ponownie do dyż. KMP, który powiedział, że patrol
potwierdził moje spostrzeżenia i przekazują sprawę straży miejskiej.
Zadzwoniłem również tam, ale rozmowa miała podobny przebieg jak z
policją: w zasadzie to zarządca ma obowiązek utrzymania drogi w
nalezytym stanie, ale kiedy próbowałem przejść do kwestii egzekwowania
tego obowiązku i konsekwencji jeśli tego nie czyni, rozmowa stała się
zdecydowanie trudniejsza. Dyżurny polecił mi porozmawiać w tej sprawie z
naczelnikem i podał numer tel. (pod który od dwóch dni nie udało mi się
dodzwonić.)
Jakoż wczesnym popołudniem tego dnia pojawił się pierwszy pług.
Przejechal raz w wyniku czego drożny stał się jeden pas ruchu (droga
jest dwukierunkowa) oraz spowodował to, że śnieg z jezdni utworzył
potężne zaspy przy jej krawędziach (które są do dziś) zasypując
samochody stojące na parkingu oraz uniemożliwiając wejście na chodni
pieszym (trudno jest wejść na chodnik przez zaspę do pasa). Ponieważ
drożny był jeden pas ruchu (na drodze dwukierunkowej) samochody nie
mogły się mijać, a kiedy próbowaly do doszło do kolizji (na szczęście
chyba niegroźnej).
Piątek miał bardzo podobny przebieg - happeningowe działania z łopatą,
tel. do KMP (podobny przebieg) i straży miejskiej (również bardzo
podobna rozmowa). Była jedna różnica: dyżurny dopytywał, czy teren o
którym mowiłem jest miejski czy spółdzielczy - dla mnie to dziwne
pytania: zarządca jest zarządca, a ja po pierwsze nie muszę wiedzieć,
kto nim jest, po wtóre jest mi wszystko jedno, kto nie odśnieżył, ważne,
że jest nieodśnieżone, a to - moim zdaniem - właśnie straż miejska
powinna ustalić zarządcę i przywołać go do porządku...Jakoś się nie
dogadaliśmy....Próbowałem wyjaśnić, że sam przejazd pługu niewiele daje,
gdyż zwały śniegu przy krawędziach zasypują samochody i uniemożliwiają
im wyjad a pieszym uniemożliwiają wejście na chodniku, więc może warto
byłoby te zaspy śniegu wywieźć.....Zarówno dyż. KMP jak i straży
miejskiej uświadamiali mi ;-) że identyczna sytuacja jest w całym
mieście......
W związku z powyższym mam kilka uprzejmych pytań do instytucji odpowiedzialnych w Lublinie za pilnownie przestrzegania prawa:


1. Czy w Polsce obowiązuje prawo nakazujące utrzymania ulicy i jezdni w
należytym stanie przez jej zarządcę?

2. Jeżeli jest takie prawo, o którym mowa powyżej, czy policja lub/i
staż miejska powinna przyjąć interwencję, wyegzekwować stosowanie tego
prawa, i ew. ukarać zarządcę. który z takiego prawnego obowiązuje? Czy
też istnieje jakaś inna instytucja, która powinna się tym zająć?

3. Jeżeli istnieje prawo o którym mowa w pukncie pierwszym, a zarządca
(zarządcy?) dróg w Lublinie w ewidentny (moje spostrzeżenia, obecny stam
dróg i ulic, liczne publikacje mediów) sposób nie wywiązywali się z
obowiązku należytego utrzymania dróg i ulic jakie spotkały ich
konsewencje?

4. Czy nie wywiązywanie się z obowiązku należytej dbałości o ulice i
jezdnie powoduje zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia mieszkańców
Lublinia?

Tomek
Witam,

Mieszkam przy jednej z ulic na Czechowie w Lublinie. Machając ostatnio łopatą z dużym
mozołem, bo nie byłem w stanie wyjechać samochodem z parkingu przy tej
właśnie ulicy, przyszla mi taka oto myśl do głowy, że chyba są w
Lublinie służby i ludzie odpowiedzialni za odśnieżenie miasta. Co
więcej, pamiętałem, że chyba jest w Polsce prawo, które nakazuje
zarządcy drogi czy ulicy utrzymywać je w należytym stanie. Pomyślalem, że skoro ja i moi sądziedzi machamy łopatami, ja wypycham sądziadów ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 o 08:09
0
[quote name='czesiek' timestamp='1291742603' post='400778']
P.s. Podobno jeden kurs ciężarówki wywożącej śnieg kosztuje 350 zł; [/quote]
Interes lepszy niż kopalnia złota, ale że to nie za własne a za pieniędze podatników (czyli niczyje) to czemu nie zaszaleć?
Avatar
gość / 8 grudnia 2010 o 00:59
0
Lublin to wielka wieś i nic więcej. Co roku jest ta sama sytuacja trochę śniegu i miasto jest całe sparaliżowane. Ulica Langiewicza od początków opadów nie była ani razu odśnieżana. Ja osobiście nie mogę się doczekać aż zerwie mi się zawieszenie w samochodzie jak ta cała breja zamarznie i wtedy odpowiedni rachunek wystawie władzom miasta. W ostatnich dniach z akademika UMCSU spadła dość pokaźna bryła lodu dobrze że tylko na samochód z czego oczywiście właściciel się nie cieszył. A co by było gdyby tak na jakiegoś przechodnia by spadła ta bryła lodu? Tak jest w całym lublinie. W jedynym miejscu w lublinie a dość sporo chodzę ostatnio widziałem wywożony śnieg ale to nie za pieniądze z ratusza lecz z pieniędzy uczelni bo był odśnieżany parking na skromnej przy wydziale nauk o żywności i biotechnologi. Też kocham tych wszystkich kierowców bez wyobraźni gdzie chcą ruszać z piskiem opon a tylko niestety się zagrzebują bardziej bo po co próbować z dwójki? jak można z jedynki i gaz do podłogi . To też dzięki nim nie raz lublin jest zakorkowany bo tacy niby kierowcy nie potrafią jeździć zimą. Ja osobiście nie mam opon zimowych lecz wielosezonowe i o wiele lepiej sobie radzę zimą niż nie jeden gówniarz za kierownicą w porządnym aucie z nowymi zimówkami wciskający gaz do oporu. Też żeby nie było że się czepiam młodych to i starsi są też zajebiści szczególnie kobiety tak około 40 za kółkiem . Do MPK barany się pchać a nie własnymi samochodami jeździcie i życie własne jak i innych ludzi narażacie ! A tak dla osłody to całe woj. Lubelskiem jest częścią naszego wspaniałego kraju o kategorii F jeśli chodzi o rozwój, płace, miejsca pracy.W lublinie co drugi dziadek ma szkołę wyższa skończoną a pracował dawniej za psie grosze. Brawo !
Lublin to wielka wieś i nic więcej. Co roku jest ta sama sytuacja trochę śniegu i miasto jest całe sparaliżowane. Ulica Langiewicza od początków opadów nie była ani razu odśnieżana. Ja osobiście nie mogę się doczekać aż zerwie mi się zawieszenie w samochodzie jak ta cała breja zamarznie i wtedy odpowiedni rachunek wystawie władzom miasta. W ostatnich dniach z akademika UMCSU spadła dość pokaźna bryła lodu dobrze że tylko na samochód z czego oczywiście właściciel się nie cieszył. A co by było gdyby tak na jakiegoś przechodnia by spadła ta bry... rozwiń
Avatar
Łukasz / 7 grudnia 2010 o 22:01
0
Tylko czekać jak będziemy pływać gondolami po głównych ulicach naszej wschodniej Wenecji
Avatar
f....k o...f / 7 grudnia 2010 o 22:00
0
a czemu dziennik o tym nie pisał w takim świetle przed wyborami :-) hahaha
Avatar
Basia / 7 grudnia 2010 o 20:52
0
Też nie poszłam z tego powodu na wybory- nie zamierzałam brnąć w śniegu po to, żeby ułatwić komuś pobieranie niezłej pensyjki przez cała cieplutką kadencję.
Avatar
czesiek / 7 grudnia 2010 o 20:40
0
"Oj naiwna, naiwna, naiwna
dziecko w kwiecie sił,
choć w intencjach,
to w zasadzie pozytywna ..."
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 3 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 0 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 3

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 3

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!