Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2010 r.
16:20
Edytuj ten wpis

Miasto tonie w śniegu. Kar na razie nie będzie (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga mb
0 24 A A

Duchowny postanowił wyręczyć drogowców. Pastor adwentystów odśnieżał we wtorek chodnik w samym centrum Lublina. A na niedzielę skrzykuje wiernych. Jak mówi - ktoś to musi zrobić.


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mariusz / 8 grudnia 2010 r. o 18:56
0
[quote name='Diar' timestamp='1291740083' post='400749']
Panie dyrektorze to w niedzielę nie ma zajęć w szkółce lansu i baunsu?
[/quote]
A kto pyta o zajęcia? Student, który nie podołał nauce? Proszę napisać na adres szkolny-= prześlemy rozkład zajęć w tym roku akademickim. pozdrawiam! ITKB
Avatar
ewa / 8 grudnia 2010 r. o 15:14
0
Ta zima rozłożyła juz teraz na łopatki Urząd Miasta i odpowiednie słuzby a co będzie dalej wg mnie napewno gorzej.Zapraszam urzędników odpowiedzialnych za sprzątanie nie tylko sniegu, do swojej dzielnicy i teraz i o kazdej innej porze roku. Proszę bardzo - ul.Prusa cała, Jaczewskiego - skrzyzowanie z PÓlnocną -do przejścia dla pieszych prawie nie ma dostepu -kupa śniegu teraz z błotem, Lubartowska - przy Bazarze, przejśc nie można bo breja śniezno-błotna po kostki, Wodopojna cała- breja sniezno-błotna, Biernackiego to samo, Ruska to samo. To jest centrum miasta, tylko 10 minut drogi do Ratusza. A w innych porach roku - walające sie smieci, wszędzie - bo brak śmietników - nagminny!!!! I nikt nie sprząta. może czasami na interwencje poprzez Straz Miejską.Wstyd, duże miasto i wcale nie żadna wiocha, (jak to czytam u innych), tylko brak dobrego gospodarza miasta. Bo Lublin nie ma szczęścia, wojewodztwo zreszta tez. Panie Prezydencie prosze wybrac tych swoich zastępców i niech ruszaja się po mieście i po prostu zauwazaja rózne rzeczy. Niech patrzą na ten nasz Lublin okiem gospodarza, tak jak na swój dom i swoje najbliższe otoczenie. Bo to tylko trzeba chcieć zauważyć, i snieg nie sprzatniety i smieci, nie skoszona trawę i rózne inne rzeczy. Mamy sporo zagranicznych studentów w Lublinie - co zapamietaja? napewno to że Lublin jest miastem brudnym, a szkoda - bo nasze miasto ma piekne położenie a jest zaniedbane. Lublinianka
Ta zima rozłożyła juz teraz na łopatki Urząd Miasta i odpowiednie słuzby a co będzie dalej wg mnie napewno gorzej.Zapraszam urzędników odpowiedzialnych za sprzątanie nie tylko sniegu, do swojej dzielnicy i teraz i o kazdej innej porze roku. Proszę bardzo - ul.Prusa cała, Jaczewskiego - skrzyzowanie z PÓlnocną -do przejścia dla pieszych prawie nie ma dostepu -kupa śniegu teraz z błotem, Lubartowska - przy Bazarze, przejśc nie można bo breja śniezno-błotna po kostki, Wodopojna cała- breja sniezno-błotna, Biernackiego to samo, Ruska to samo. ... rozwiń
Avatar
Kuba / 8 grudnia 2010 r. o 14:19
0
Chciałbym pogratulować straży miejskiej wlepiania mandatów za parkowanie na ulicach, które nie są we właściwy sposób odśnieżone (a co najlepsze za odśnieżenie niektórych z tych ulic odpowiada UM), nie obchodzi ich, że może trzeba się zainteresować do kogo należy odśnieżenie danej ulicy, chodnika, parkingu etc. tylko najłatwiej wlepić mandat kierowcy, przecież można się potem wykazać przełożonym ilością mandatów, a abstrahując od tego, we wszystkich cywilizowanych krajach straż miejska (lub ich odpowiednik) zajmuje się wszystkim tylko nie parkowaniem bo wszyscy sobie zdają sprawę że ulicę nie są przystosowane, tylko dbaniem o porządek i bezpieczeństewo na ulicach, ale u nas po co? I takie pytanie na koniec - czy ktoś kiedyś widział strażnika miejskiego np. o godz, 19 patrolującego np. park gdzie jest ciemno i głucho?
PS. Życze strażnikom miłego polowania na kierowców, aha i nie zapomnijcie o babciach sprzedających pietruszkę pod sklepami, na szczęscie szybko nie uciekają.
Chciałbym pogratulować straży miejskiej wlepiania mandatów za parkowanie na ulicach, które nie są we właściwy sposób odśnieżone (a co najlepsze za odśnieżenie niektórych z tych ulic odpowiada UM), nie obchodzi ich, że może trzeba się zainteresować do kogo należy odśnieżenie danej ulicy, chodnika, parkingu etc. tylko najłatwiej wlepić mandat kierowcy, przecież można się potem wykazać przełożonym ilością mandatów, a abstrahując od tego, we wszystkich cywilizowanych krajach straż miejska (lub ich odpowiednik) zajmuje się wszystkim tylko nie par... rozwiń
Avatar
Tomek / 8 grudnia 2010 r. o 13:30
0
Witam,

Mieszkam przy jednej z ulic na Czechowie w Lublinie. Machając ostatnio łopatą z dużym
mozołem, bo nie byłem w stanie wyjechać samochodem z parkingu przy tej
właśnie ulicy, przyszla mi taka oto myśl do głowy, że chyba są w
Lublinie służby i ludzie odpowiedzialni za odśnieżenie miasta. Co
więcej, pamiętałem, że chyba jest w Polsce prawo, które nakazuje
zarządcy drogi czy ulicy utrzymywać je w należytym stanie. Pomyślalem, że skoro ja i moi sądziedzi machamy łopatami, ja wypycham sądziadów z zasp na ulicy, a sąsiedzi wypychają mnie, jeżdzę z łopatą w bagażniku do normalnej jazdy miejskiej to stan naszych ulic daleki jest od "należyty".....
W związku z tą myślą, nie dalej jak w czwartek 2 grudnia br. zadzwoniłem
do KMP w Lublinie chcąc podzielić się moją refleksją. Niestety,
policjant dyżurny w zasadzie potwierdził moją wiedzę, co do prawnego
obowiązku utrzymania przez zarządcę jezdni w należytym stanie ale
wyraźnie unikał rozmowy na temat ew. odpowiedzialności zarządcy, który
nie wywiązuje się z tego obowiązku, a ja uważałem, że tak właśnie jest, a także możliwości wyegzekowania tego prawa. Po dłuższej rozmowie i moich naleganiach dyż. stwierdził, że przyśle
patrol. Patrol rzeczywiście się pojawił (widziałem) trafił akurat na
moment, kiedy utworzył się korek, bo samochody nie były w stanie wykopać
się ze śniegu. Pan policjant wysiadł nawet z radiowozu, z pewnej
odległości przyjrzał się zajściu, wsiadł do radiowozu, zawrócił (droga
była zablokowana więc nie mógł nią przejechać) i odjechał. Prawdę
powiedziawszy nie zaobserwowałem u niego żadnej chęci pomocy w
wydobyaniu samochodów lub udrożnienia ulicy. Ponieważ pojechał,
zadzwoniłem ponownie do dyż. KMP, który powiedział, że patrol
potwierdził moje spostrzeżenia i przekazują sprawę straży miejskiej.
Zadzwoniłem również tam, ale rozmowa miała podobny przebieg jak z
policją: w zasadzie to zarządca ma obowiązek utrzymania drogi w
nalezytym stanie, ale kiedy próbowałem przejść do kwestii egzekwowania
tego obowiązku i konsekwencji jeśli tego nie czyni, rozmowa stała się
zdecydowanie trudniejsza. Dyżurny polecił mi porozmawiać w tej sprawie z
naczelnikem i podał numer tel. (pod który od dwóch dni nie udało mi się
dodzwonić.)
Jakoż wczesnym popołudniem tego dnia pojawił się pierwszy pług.
Przejechal raz w wyniku czego drożny stał się jeden pas ruchu (droga
jest dwukierunkowa) oraz spowodował to, że śnieg z jezdni utworzył
potężne zaspy przy jej krawędziach (które są do dziś) zasypując
samochody stojące na parkingu oraz uniemożliwiając wejście na chodni
pieszym (trudno jest wejść na chodnik przez zaspę do pasa). Ponieważ
drożny był jeden pas ruchu (na drodze dwukierunkowej) samochody nie
mogły się mijać, a kiedy próbowaly do doszło do kolizji (na szczęście
chyba niegroźnej).
Piątek miał bardzo podobny przebieg - happeningowe działania z łopatą,
tel. do KMP (podobny przebieg) i straży miejskiej (również bardzo
podobna rozmowa). Była jedna różnica: dyżurny dopytywał, czy teren o
którym mowiłem jest miejski czy spółdzielczy - dla mnie to dziwne
pytania: zarządca jest zarządca, a ja po pierwsze nie muszę wiedzieć,
kto nim jest, po wtóre jest mi wszystko jedno, kto nie odśnieżył, ważne,
że jest nieodśnieżone, a to - moim zdaniem - właśnie straż miejska
powinna ustalić zarządcę i przywołać go do porządku...Jakoś się nie
dogadaliśmy....Próbowałem wyjaśnić, że sam przejazd pługu niewiele daje,
gdyż zwały śniegu przy krawędziach zasypują samochody i uniemożliwiają
im wyjad a pieszym uniemożliwiają wejście na chodniku, więc może warto
byłoby te zaspy śniegu wywieźć.....Zarówno dyż. KMP jak i straży
miejskiej uświadamiali mi ;-) że identyczna sytuacja jest w całym
mieście......
W związku z powyższym mam kilka uprzejmych pytań do instytucji odpowiedzialnych w Lublinie za pilnownie przestrzegania prawa:


1. Czy w Polsce obowiązuje prawo nakazujące utrzymania ulicy i jezdni w
należytym stanie przez jej zarządcę?

2. Jeżeli jest takie prawo, o którym mowa powyżej, czy policja lub/i
staż miejska powinna przyjąć interwencję, wyegzekwować stosowanie tego
prawa, i ew. ukarać zarządcę. który z takiego prawnego obowiązuje? Czy
też istnieje jakaś inna instytucja, która powinna się tym zająć?

3. Jeżeli istnieje prawo o którym mowa w pukncie pierwszym, a zarządca
(zarządcy?) dróg w Lublinie w ewidentny (moje spostrzeżenia, obecny stam
dróg i ulic, liczne publikacje mediów) sposób nie wywiązywali się z
obowiązku należytego utrzymania dróg i ulic jakie spotkały ich
konsewencje?

4. Czy nie wywiązywanie się z obowiązku należytej dbałości o ulice i
jezdnie powoduje zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia mieszkańców
Lublinia?

Tomek
Witam,

Mieszkam przy jednej z ulic na Czechowie w Lublinie. Machając ostatnio łopatą z dużym
mozołem, bo nie byłem w stanie wyjechać samochodem z parkingu przy tej
właśnie ulicy, przyszla mi taka oto myśl do głowy, że chyba są w
Lublinie służby i ludzie odpowiedzialni za odśnieżenie miasta. Co
więcej, pamiętałem, że chyba jest w Polsce prawo, które nakazuje
zarządcy drogi czy ulicy utrzymywać je w należytym stanie. Pomyślalem, że skoro ja i moi sądziedzi machamy łopatami, ja wypycham sądziadów ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 r. o 08:09
0
[quote name='czesiek' timestamp='1291742603' post='400778']
P.s. Podobno jeden kurs ciężarówki wywożącej śnieg kosztuje 350 zł; [/quote]
Interes lepszy niż kopalnia złota, ale że to nie za własne a za pieniędze podatników (czyli niczyje) to czemu nie zaszaleć?
Avatar
gość / 8 grudnia 2010 r. o 00:59
0
Lublin to wielka wieś i nic więcej. Co roku jest ta sama sytuacja trochę śniegu i miasto jest całe sparaliżowane. Ulica Langiewicza od początków opadów nie była ani razu odśnieżana. Ja osobiście nie mogę się doczekać aż zerwie mi się zawieszenie w samochodzie jak ta cała breja zamarznie i wtedy odpowiedni rachunek wystawie władzom miasta. W ostatnich dniach z akademika UMCSU spadła dość pokaźna bryła lodu dobrze że tylko na samochód z czego oczywiście właściciel się nie cieszył. A co by było gdyby tak na jakiegoś przechodnia by spadła ta bryła lodu? Tak jest w całym lublinie. W jedynym miejscu w lublinie a dość sporo chodzę ostatnio widziałem wywożony śnieg ale to nie za pieniądze z ratusza lecz z pieniędzy uczelni bo był odśnieżany parking na skromnej przy wydziale nauk o żywności i biotechnologi. Też kocham tych wszystkich kierowców bez wyobraźni gdzie chcą ruszać z piskiem opon a tylko niestety się zagrzebują bardziej bo po co próbować z dwójki? jak można z jedynki i gaz do podłogi . To też dzięki nim nie raz lublin jest zakorkowany bo tacy niby kierowcy nie potrafią jeździć zimą. Ja osobiście nie mam opon zimowych lecz wielosezonowe i o wiele lepiej sobie radzę zimą niż nie jeden gówniarz za kierownicą w porządnym aucie z nowymi zimówkami wciskający gaz do oporu. Też żeby nie było że się czepiam młodych to i starsi są też zajebiści szczególnie kobiety tak około 40 za kółkiem . Do MPK barany się pchać a nie własnymi samochodami jeździcie i życie własne jak i innych ludzi narażacie ! A tak dla osłody to całe woj. Lubelskiem jest częścią naszego wspaniałego kraju o kategorii F jeśli chodzi o rozwój, płace, miejsca pracy.W lublinie co drugi dziadek ma szkołę wyższa skończoną a pracował dawniej za psie grosze. Brawo !
Lublin to wielka wieś i nic więcej. Co roku jest ta sama sytuacja trochę śniegu i miasto jest całe sparaliżowane. Ulica Langiewicza od początków opadów nie była ani razu odśnieżana. Ja osobiście nie mogę się doczekać aż zerwie mi się zawieszenie w samochodzie jak ta cała breja zamarznie i wtedy odpowiedni rachunek wystawie władzom miasta. W ostatnich dniach z akademika UMCSU spadła dość pokaźna bryła lodu dobrze że tylko na samochód z czego oczywiście właściciel się nie cieszył. A co by było gdyby tak na jakiegoś przechodnia by spadła ta bry... rozwiń
Avatar
Łukasz / 7 grudnia 2010 r. o 22:01
0
Tylko czekać jak będziemy pływać gondolami po głównych ulicach naszej wschodniej Wenecji
Avatar
f....k o...f / 7 grudnia 2010 r. o 22:00
0
a czemu dziennik o tym nie pisał w takim świetle przed wyborami :-) hahaha
Avatar
Basia / 7 grudnia 2010 r. o 20:52
0
Też nie poszłam z tego powodu na wybory- nie zamierzałam brnąć w śniegu po to, żeby ułatwić komuś pobieranie niezłej pensyjki przez cała cieplutką kadencję.
Avatar
czesiek / 7 grudnia 2010 r. o 20:40
0
"Oj naiwna, naiwna, naiwna
dziecko w kwiecie sił,
choć w intencjach,
to w zasadzie pozytywna ..."
Avatar
Mariusz / 8 grudnia 2010 r. o 18:56
0
[quote name='Diar' timestamp='1291740083' post='400749']
Panie dyrektorze to w niedzielę nie ma zajęć w szkółce lansu i baunsu?
[/quote]
A kto pyta o zajęcia? Student, który nie podołał nauce? Proszę napisać na adres szkolny-= prześlemy rozkład zajęć w tym roku akademickim. pozdrawiam! ITKB
Avatar
ewa / 8 grudnia 2010 r. o 15:14
0
Ta zima rozłożyła juz teraz na łopatki Urząd Miasta i odpowiednie słuzby a co będzie dalej wg mnie napewno gorzej.Zapraszam urzędników odpowiedzialnych za sprzątanie nie tylko sniegu, do swojej dzielnicy i teraz i o kazdej innej porze roku. Proszę bardzo - ul.Prusa cała, Jaczewskiego - skrzyzowanie z PÓlnocną -do przejścia dla pieszych prawie nie ma dostepu -kupa śniegu teraz z błotem, Lubartowska - przy Bazarze, przejśc nie można bo breja śniezno-błotna po kostki, Wodopojna cała- breja sniezno-błotna, Biernackiego to samo, Ruska to samo. To jest centrum miasta, tylko 10 minut drogi do Ratusza. A w innych porach roku - walające sie smieci, wszędzie - bo brak śmietników - nagminny!!!! I nikt nie sprząta. może czasami na interwencje poprzez Straz Miejską.Wstyd, duże miasto i wcale nie żadna wiocha, (jak to czytam u innych), tylko brak dobrego gospodarza miasta. Bo Lublin nie ma szczęścia, wojewodztwo zreszta tez. Panie Prezydencie prosze wybrac tych swoich zastępców i niech ruszaja się po mieście i po prostu zauwazaja rózne rzeczy. Niech patrzą na ten nasz Lublin okiem gospodarza, tak jak na swój dom i swoje najbliższe otoczenie. Bo to tylko trzeba chcieć zauważyć, i snieg nie sprzatniety i smieci, nie skoszona trawę i rózne inne rzeczy. Mamy sporo zagranicznych studentów w Lublinie - co zapamietaja? napewno to że Lublin jest miastem brudnym, a szkoda - bo nasze miasto ma piekne położenie a jest zaniedbane. Lublinianka
Ta zima rozłożyła juz teraz na łopatki Urząd Miasta i odpowiednie słuzby a co będzie dalej wg mnie napewno gorzej.Zapraszam urzędników odpowiedzialnych za sprzątanie nie tylko sniegu, do swojej dzielnicy i teraz i o kazdej innej porze roku. Proszę bardzo - ul.Prusa cała, Jaczewskiego - skrzyzowanie z PÓlnocną -do przejścia dla pieszych prawie nie ma dostepu -kupa śniegu teraz z błotem, Lubartowska - przy Bazarze, przejśc nie można bo breja śniezno-błotna po kostki, Wodopojna cała- breja sniezno-błotna, Biernackiego to samo, Ruska to samo. ... rozwiń
Avatar
Kuba / 8 grudnia 2010 r. o 14:19
0
Chciałbym pogratulować straży miejskiej wlepiania mandatów za parkowanie na ulicach, które nie są we właściwy sposób odśnieżone (a co najlepsze za odśnieżenie niektórych z tych ulic odpowiada UM), nie obchodzi ich, że może trzeba się zainteresować do kogo należy odśnieżenie danej ulicy, chodnika, parkingu etc. tylko najłatwiej wlepić mandat kierowcy, przecież można się potem wykazać przełożonym ilością mandatów, a abstrahując od tego, we wszystkich cywilizowanych krajach straż miejska (lub ich odpowiednik) zajmuje się wszystkim tylko nie parkowaniem bo wszyscy sobie zdają sprawę że ulicę nie są przystosowane, tylko dbaniem o porządek i bezpieczeństewo na ulicach, ale u nas po co? I takie pytanie na koniec - czy ktoś kiedyś widział strażnika miejskiego np. o godz, 19 patrolującego np. park gdzie jest ciemno i głucho?
PS. Życze strażnikom miłego polowania na kierowców, aha i nie zapomnijcie o babciach sprzedających pietruszkę pod sklepami, na szczęscie szybko nie uciekają.
Chciałbym pogratulować straży miejskiej wlepiania mandatów za parkowanie na ulicach, które nie są we właściwy sposób odśnieżone (a co najlepsze za odśnieżenie niektórych z tych ulic odpowiada UM), nie obchodzi ich, że może trzeba się zainteresować do kogo należy odśnieżenie danej ulicy, chodnika, parkingu etc. tylko najłatwiej wlepić mandat kierowcy, przecież można się potem wykazać przełożonym ilością mandatów, a abstrahując od tego, we wszystkich cywilizowanych krajach straż miejska (lub ich odpowiednik) zajmuje się wszystkim tylko nie par... rozwiń
Avatar
Tomek / 8 grudnia 2010 r. o 13:30
0
Witam,

Mieszkam przy jednej z ulic na Czechowie w Lublinie. Machając ostatnio łopatą z dużym
mozołem, bo nie byłem w stanie wyjechać samochodem z parkingu przy tej
właśnie ulicy, przyszla mi taka oto myśl do głowy, że chyba są w
Lublinie służby i ludzie odpowiedzialni za odśnieżenie miasta. Co
więcej, pamiętałem, że chyba jest w Polsce prawo, które nakazuje
zarządcy drogi czy ulicy utrzymywać je w należytym stanie. Pomyślalem, że skoro ja i moi sądziedzi machamy łopatami, ja wypycham sądziadów z zasp na ulicy, a sąsiedzi wypychają mnie, jeżdzę z łopatą w bagażniku do normalnej jazdy miejskiej to stan naszych ulic daleki jest od "należyty".....
W związku z tą myślą, nie dalej jak w czwartek 2 grudnia br. zadzwoniłem
do KMP w Lublinie chcąc podzielić się moją refleksją. Niestety,
policjant dyżurny w zasadzie potwierdził moją wiedzę, co do prawnego
obowiązku utrzymania przez zarządcę jezdni w należytym stanie ale
wyraźnie unikał rozmowy na temat ew. odpowiedzialności zarządcy, który
nie wywiązuje się z tego obowiązku, a ja uważałem, że tak właśnie jest, a także możliwości wyegzekowania tego prawa. Po dłuższej rozmowie i moich naleganiach dyż. stwierdził, że przyśle
patrol. Patrol rzeczywiście się pojawił (widziałem) trafił akurat na
moment, kiedy utworzył się korek, bo samochody nie były w stanie wykopać
się ze śniegu. Pan policjant wysiadł nawet z radiowozu, z pewnej
odległości przyjrzał się zajściu, wsiadł do radiowozu, zawrócił (droga
była zablokowana więc nie mógł nią przejechać) i odjechał. Prawdę
powiedziawszy nie zaobserwowałem u niego żadnej chęci pomocy w
wydobyaniu samochodów lub udrożnienia ulicy. Ponieważ pojechał,
zadzwoniłem ponownie do dyż. KMP, który powiedział, że patrol
potwierdził moje spostrzeżenia i przekazują sprawę straży miejskiej.
Zadzwoniłem również tam, ale rozmowa miała podobny przebieg jak z
policją: w zasadzie to zarządca ma obowiązek utrzymania drogi w
nalezytym stanie, ale kiedy próbowałem przejść do kwestii egzekwowania
tego obowiązku i konsekwencji jeśli tego nie czyni, rozmowa stała się
zdecydowanie trudniejsza. Dyżurny polecił mi porozmawiać w tej sprawie z
naczelnikem i podał numer tel. (pod który od dwóch dni nie udało mi się
dodzwonić.)
Jakoż wczesnym popołudniem tego dnia pojawił się pierwszy pług.
Przejechal raz w wyniku czego drożny stał się jeden pas ruchu (droga
jest dwukierunkowa) oraz spowodował to, że śnieg z jezdni utworzył
potężne zaspy przy jej krawędziach (które są do dziś) zasypując
samochody stojące na parkingu oraz uniemożliwiając wejście na chodni
pieszym (trudno jest wejść na chodnik przez zaspę do pasa). Ponieważ
drożny był jeden pas ruchu (na drodze dwukierunkowej) samochody nie
mogły się mijać, a kiedy próbowaly do doszło do kolizji (na szczęście
chyba niegroźnej).
Piątek miał bardzo podobny przebieg - happeningowe działania z łopatą,
tel. do KMP (podobny przebieg) i straży miejskiej (również bardzo
podobna rozmowa). Była jedna różnica: dyżurny dopytywał, czy teren o
którym mowiłem jest miejski czy spółdzielczy - dla mnie to dziwne
pytania: zarządca jest zarządca, a ja po pierwsze nie muszę wiedzieć,
kto nim jest, po wtóre jest mi wszystko jedno, kto nie odśnieżył, ważne,
że jest nieodśnieżone, a to - moim zdaniem - właśnie straż miejska
powinna ustalić zarządcę i przywołać go do porządku...Jakoś się nie
dogadaliśmy....Próbowałem wyjaśnić, że sam przejazd pługu niewiele daje,
gdyż zwały śniegu przy krawędziach zasypują samochody i uniemożliwiają
im wyjad a pieszym uniemożliwiają wejście na chodniku, więc może warto
byłoby te zaspy śniegu wywieźć.....Zarówno dyż. KMP jak i straży
miejskiej uświadamiali mi ;-) że identyczna sytuacja jest w całym
mieście......
W związku z powyższym mam kilka uprzejmych pytań do instytucji odpowiedzialnych w Lublinie za pilnownie przestrzegania prawa:


1. Czy w Polsce obowiązuje prawo nakazujące utrzymania ulicy i jezdni w
należytym stanie przez jej zarządcę?

2. Jeżeli jest takie prawo, o którym mowa powyżej, czy policja lub/i
staż miejska powinna przyjąć interwencję, wyegzekwować stosowanie tego
prawa, i ew. ukarać zarządcę. który z takiego prawnego obowiązuje? Czy
też istnieje jakaś inna instytucja, która powinna się tym zająć?

3. Jeżeli istnieje prawo o którym mowa w pukncie pierwszym, a zarządca
(zarządcy?) dróg w Lublinie w ewidentny (moje spostrzeżenia, obecny stam
dróg i ulic, liczne publikacje mediów) sposób nie wywiązywali się z
obowiązku należytego utrzymania dróg i ulic jakie spotkały ich
konsewencje?

4. Czy nie wywiązywanie się z obowiązku należytej dbałości o ulice i
jezdnie powoduje zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia mieszkańców
Lublinia?

Tomek
Witam,

Mieszkam przy jednej z ulic na Czechowie w Lublinie. Machając ostatnio łopatą z dużym
mozołem, bo nie byłem w stanie wyjechać samochodem z parkingu przy tej
właśnie ulicy, przyszla mi taka oto myśl do głowy, że chyba są w
Lublinie służby i ludzie odpowiedzialni za odśnieżenie miasta. Co
więcej, pamiętałem, że chyba jest w Polsce prawo, które nakazuje
zarządcy drogi czy ulicy utrzymywać je w należytym stanie. Pomyślalem, że skoro ja i moi sądziedzi machamy łopatami, ja wypycham sądziadów ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2010 r. o 08:09
0
[quote name='czesiek' timestamp='1291742603' post='400778']
P.s. Podobno jeden kurs ciężarówki wywożącej śnieg kosztuje 350 zł; [/quote]
Interes lepszy niż kopalnia złota, ale że to nie za własne a za pieniędze podatników (czyli niczyje) to czemu nie zaszaleć?
Avatar
gość / 8 grudnia 2010 r. o 00:59
0
Lublin to wielka wieś i nic więcej. Co roku jest ta sama sytuacja trochę śniegu i miasto jest całe sparaliżowane. Ulica Langiewicza od początków opadów nie była ani razu odśnieżana. Ja osobiście nie mogę się doczekać aż zerwie mi się zawieszenie w samochodzie jak ta cała breja zamarznie i wtedy odpowiedni rachunek wystawie władzom miasta. W ostatnich dniach z akademika UMCSU spadła dość pokaźna bryła lodu dobrze że tylko na samochód z czego oczywiście właściciel się nie cieszył. A co by było gdyby tak na jakiegoś przechodnia by spadła ta bryła lodu? Tak jest w całym lublinie. W jedynym miejscu w lublinie a dość sporo chodzę ostatnio widziałem wywożony śnieg ale to nie za pieniądze z ratusza lecz z pieniędzy uczelni bo był odśnieżany parking na skromnej przy wydziale nauk o żywności i biotechnologi. Też kocham tych wszystkich kierowców bez wyobraźni gdzie chcą ruszać z piskiem opon a tylko niestety się zagrzebują bardziej bo po co próbować z dwójki? jak można z jedynki i gaz do podłogi . To też dzięki nim nie raz lublin jest zakorkowany bo tacy niby kierowcy nie potrafią jeździć zimą. Ja osobiście nie mam opon zimowych lecz wielosezonowe i o wiele lepiej sobie radzę zimą niż nie jeden gówniarz za kierownicą w porządnym aucie z nowymi zimówkami wciskający gaz do oporu. Też żeby nie było że się czepiam młodych to i starsi są też zajebiści szczególnie kobiety tak około 40 za kółkiem . Do MPK barany się pchać a nie własnymi samochodami jeździcie i życie własne jak i innych ludzi narażacie ! A tak dla osłody to całe woj. Lubelskiem jest częścią naszego wspaniałego kraju o kategorii F jeśli chodzi o rozwój, płace, miejsca pracy.W lublinie co drugi dziadek ma szkołę wyższa skończoną a pracował dawniej za psie grosze. Brawo !
Lublin to wielka wieś i nic więcej. Co roku jest ta sama sytuacja trochę śniegu i miasto jest całe sparaliżowane. Ulica Langiewicza od początków opadów nie była ani razu odśnieżana. Ja osobiście nie mogę się doczekać aż zerwie mi się zawieszenie w samochodzie jak ta cała breja zamarznie i wtedy odpowiedni rachunek wystawie władzom miasta. W ostatnich dniach z akademika UMCSU spadła dość pokaźna bryła lodu dobrze że tylko na samochód z czego oczywiście właściciel się nie cieszył. A co by było gdyby tak na jakiegoś przechodnia by spadła ta bry... rozwiń
Avatar
Łukasz / 7 grudnia 2010 r. o 22:01
0
Tylko czekać jak będziemy pływać gondolami po głównych ulicach naszej wschodniej Wenecji
Avatar
f....k o...f / 7 grudnia 2010 r. o 22:00
0
a czemu dziennik o tym nie pisał w takim świetle przed wyborami :-) hahaha
Avatar
Basia / 7 grudnia 2010 r. o 20:52
0
Też nie poszłam z tego powodu na wybory- nie zamierzałam brnąć w śniegu po to, żeby ułatwić komuś pobieranie niezłej pensyjki przez cała cieplutką kadencję.
Avatar
czesiek / 7 grudnia 2010 r. o 20:40
0
"Oj naiwna, naiwna, naiwna
dziecko w kwiecie sił,
choć w intencjach,
to w zasadzie pozytywna ..."
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Właściciel sieci Biedronka odwoła się od 115-milionowej kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za rozbieżności między cenami na półkach a cenami w systemie kasowym. Spółka twierdzi, że różnice wynikały wyłącznie z nieumyślnych błędów pracowników

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

Pełne ręce roboty mieli w ostatnich dniach funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali aż 50 automatów do gier, a z nimi gotówkę na wypłaty wygranych i amfetaminę. Przestępcy nie pozostają dłużni – na śledczych czyhają zasadzki z miotaczami gazu.

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Tydzień przed inauguracją nowego sezon Edach Budowlani Lublin rozegrali mecz kontrolny z Awentą Pogonią Siedlce. Już w weekend obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w walce o ligowe punkty.

Slavic Jazz Underground w Muszli Koncertowej
14 sierpnia 2020, 19:00

Slavic Jazz Underground w Muszli Koncertowej

Jedną z gwiazd najbliższego weekendu w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego będzie formacja Slavic Jazz Underground. Tradycyjnie nie zabraknie również teatru i dodatkowych atrakcji.

"Sztuka kochania" w Kinie Perła
14 sierpnia 2020, 21:00

"Sztuka kochania" w Kinie Perła

14 sieprnia w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15) będzie można zobaczyć m.in. docenioną "Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej" oraz kultowego "Misia".

Jazda z duszą na ramieniu. Jedzie pociąg, a zapory podniesione
ALARM 24
galeria

Jazda z duszą na ramieniu. Jedzie pociąg, a zapory podniesione

Na przejazd wjeżdża pociąg, a rogatki są podniesione – tak działały szlabany w Miłocinie, gdzie tory krzyżują się z drogą wojewódzką Lublin-Nałęczów. Zdarzało się również i tak, że zapory były opuszczone, chociaż do przejazdu nie zbliżał się żaden pociąg

Zegarki sportowe Garmin - jakość, która się opłaca.

Zegarki sportowe Garmin - jakość, która się opłaca.

Firma Garmin jest jednym z najprężniej rozwijających się producentów zegarków sportowych. Łącząc nowoczesne moduły GPS z innowacyjnymi funkcjami sportowymi, producent uzyskał kompaktowe urządzenia, które wspomagają w planowaniu treningów i odczytywaniu ich wyników. Dlaczego warto zwrócić uwagę na zegarki Garmin?

Koronawirus w Lubelskiem: szwalnia, komisariat, gminny dom kultury

Koronawirus w Lubelskiem: szwalnia, komisariat, gminny dom kultury

Dziś Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował o 17 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Pięć dotyczy Lublina, trzy – Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego i kolejne trzy – powiatu opolskiego.

18. Festiwal Objazdowy Watch Docs w Lublinie
20 sierpnia 2020, 20:00

18. Festiwal Objazdowy Watch Docs w Lublinie

20-23 sierpnia w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zobaczymy filmy z 18. edycji Festiwalu Objazdowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie.

Nowy film Szumowskiej polskim kandydatem do Oscara

Nowy film Szumowskiej polskim kandydatem do Oscara

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta polskim kandydatem do Oscara. Czy „Śniegu już więcej nie będzie” powtórzy sukces „Idy”?

Lublin: Zamojska zamknięta dla ruchu, komunikacja na objazdach
galeria

Lublin: Zamojska zamknięta dla ruchu, komunikacja na objazdach

Do godz. 15.30 mogą potrwać utrudnienia w ruchu w centrum Lublina gdzie zamknięta jest ul. Zamojska.