Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 września 2007 r.
16:55
Edytuj ten wpis

Miejski klikon grymasi

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

Jeden z lokatorów kamienicy, która zawaliła się w zeszłym tygodniu, stawia Ratuszowi warunki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Władysław Stefan Grzyb chce mieszkać tylko na Starym Mieście. Ale oferowany lokal przy. ul. Jezuickiej nie podoba mu się. Woli mieszkać w hotelu.

Narożnik kamienicy przy ul. Noworybnej 4 runął w ubiegłym tygodniu. Gdy nadzór budowlany orzekł, że siedem mieszkań nie nadaje się do użytku, miasto zapewniło ewakuowanym lokatorom schronienie w hotelu,. Część lokatorów poradziła sobie sama. Innym pomógł Ratusz. - Zapewniliśmy im lokale przy ul. Zamojskiej, Skibińskiej i Górskiej - informuje Joanna Kapica z Urzędu Miasta.
Wśród wyłączonych z użytku mieszkań jest jeż lokal miejskiego krzykacza. - Od razu zastrzegłem, że nie wyniosę się ze Starego Miasta - mówi Władysław Stefan Grzyb. - Mieszkam tu od 57 lat. Mam tytuł honorowego obywatela Lublina, przyznany w 1989 r. Poza tym, jako klikon muszę być dyspozycyjny. A nie mam samochodu.
- Spełniliśmy prośby pana Władysława proponując mu lokal przy Jezuickiej. Są tam lepsze warunki niż przy Noworybnej - mówi Kapica.
- Chcą żebym się wyprowadził z hotelu, za który miasto płaci 129 złotych za dobę. Ale na Jezuicką się nie przeniosę - mówi Grzyb. - Tam bym tylko jedną szafę z książkami wstawił, a mam ich sporo. Poza tym to mieszkanie na parterze i bez kuchni, tyle że ma centralne ogrzewanie, którego nie miałem.
Opuszczonych mieszkań przy Noworybnej 4 przez całą dobą strzeże policja. I strzec będzie, póki ostatni lokator nie zabierze wszystkich swoich rzeczy. A Grzyb po dobytek nie wróci, póki nie dostanie takiego mieszkania, jakiego chce.
- Chcę co najmniej 33 mkw. i koniecznie w tej dzielnicy - mówi klikon.
- Inny lokal na Starym Mieście będziemy mogli zaoferować dopiero za trzy miesiące - informuje Kapica.
Oznacza to, że mundurowi będą pilnować kamienicy jeszcze przez kwartał. - Takiej sytuacji chcielibyśmy uniknąć, bo bardzo utrudnia nam służbę. Ten patrol, który pilnuje dwóch ulic, mógłby strzec całego centrum - mówi Witold Laskowski z Komendy Miejskiej Policji.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
(Anonimowy) / 22 września 2007 r. o 08:06
0
Miałem kilkkrotnie kontakt z tym człowiekiem - moja firma korzystała odpłatnie z jego "usług". Dziadkowi kompletnie odbiło, myśli, że jest gwiazdą z Hollywood.
Avatar
współczujący / 22 września 2007 r. o 07:43
0
Przeczytaj jeszcze raz artykuł.NIkt tu nie zionie jadem.Klikon otrzymał zakwaterowanie w hotelu za 129 zł/dobę!A innego mieszkania ten pajac nie chce.Zmusić go i przekwaterować siłą.Zakonnice z Kazimierza też przecież to czeka.I wladze ponoć sobie poradzą z tym problemem.A takiego grzyba nik niepotrafi ruszyć?Popsikać środkiem przeciwgrzybiczym i po problemie.Każdy mykolog wie jakpostępuje się z grzybami
Avatar
lub / 21 września 2007 r. o 16:03
0
przecież to nie zawalił się dom pana Grzyba - niech sobie wynajmie inne mieszkanie, czym On (Grzyb) się różni od prawie 400000 pozostałych obywateli okrzyczanego miasta? Miasto w naszym imieniu powinno zapewnić tylko jeden awaryjny noclego - pozostałe noclegi to tak jak każdy z nas - na własny koszt.
Avatar
pat / 21 września 2007 r. o 15:57
0
najpierw trzeba sobie kupić mieszkanie/dom następnie ubezpieczyć i mieszkać - a jeśli nie to tylko pod most............
Avatar
współczująca / 21 września 2007 r. o 15:11
0
Ludzie , skąd w was tyle jadu i nienawiści? A gdyby waszym rodzinom się to przytrafiło czy też byście im życzyli miejsce w psychiatryku ? Czemu dziwicie się , ze człowiek , który jednak coś dla miasta robi , gdy mu sie wali dom to chce inny i nie gorszy????
Avatar
miejski klakson / 21 września 2007 r. o 13:25
0
To chory,stetryczały człowiek.Sam nie wie czego chce.Od tego wszystkiego już mu dokładnie odwaliło.Jaki on ma być dyspozycyjny.Po co taki błazen w mieście.Skoro nie chce się przenieść dobrowolnie,należy dziada wykwaterować pod przymusem.Przenieść graty do wskazanego lokalu i po kłopocie.A nie trzymać pierdziela w hotelu.
Avatar
@ / 21 września 2007 r. o 13:02
0
Coś się Panu Grzybowi popsuło pod sufitem i to nie tym w mieszkaniu.Jak mu nie odpowiada mieszkanie proponowane przez miasto to niech weźmie anonse i kupi sobie mieszkanie jakie będzie chciał.Następny który uważa że mu sie należy.
Avatar
pol / 21 września 2007 r. o 12:53
0
ten pan zawsze wg mnie był ninormalny. przecież sam sobie może zapewnić mieszkanie. mnie i mojej rodzinie nikt nigdy nic nie dawał i nie życzę sobie aby "miasto" rozdawało pieniądze z moich podatków łożąc na darmozjadów.
Avatar
;;;;;;;;;;; / 21 września 2007 r. o 12:24
0
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Avatar
.............. / 21 września 2007 r. o 09:33
0
.........................
Avatar
(Anonimowy) / 22 września 2007 r. o 08:06
0
Miałem kilkkrotnie kontakt z tym człowiekiem - moja firma korzystała odpłatnie z jego "usług". Dziadkowi kompletnie odbiło, myśli, że jest gwiazdą z Hollywood.
Avatar
współczujący / 22 września 2007 r. o 07:43
0
Przeczytaj jeszcze raz artykuł.NIkt tu nie zionie jadem.Klikon otrzymał zakwaterowanie w hotelu za 129 zł/dobę!A innego mieszkania ten pajac nie chce.Zmusić go i przekwaterować siłą.Zakonnice z Kazimierza też przecież to czeka.I wladze ponoć sobie poradzą z tym problemem.A takiego grzyba nik niepotrafi ruszyć?Popsikać środkiem przeciwgrzybiczym i po problemie.Każdy mykolog wie jakpostępuje się z grzybami
Avatar
lub / 21 września 2007 r. o 16:03
0
przecież to nie zawalił się dom pana Grzyba - niech sobie wynajmie inne mieszkanie, czym On (Grzyb) się różni od prawie 400000 pozostałych obywateli okrzyczanego miasta? Miasto w naszym imieniu powinno zapewnić tylko jeden awaryjny noclego - pozostałe noclegi to tak jak każdy z nas - na własny koszt.
Avatar
pat / 21 września 2007 r. o 15:57
0
najpierw trzeba sobie kupić mieszkanie/dom następnie ubezpieczyć i mieszkać - a jeśli nie to tylko pod most............
Avatar
współczująca / 21 września 2007 r. o 15:11
0
Ludzie , skąd w was tyle jadu i nienawiści? A gdyby waszym rodzinom się to przytrafiło czy też byście im życzyli miejsce w psychiatryku ? Czemu dziwicie się , ze człowiek , który jednak coś dla miasta robi , gdy mu sie wali dom to chce inny i nie gorszy????
Avatar
miejski klakson / 21 września 2007 r. o 13:25
0
To chory,stetryczały człowiek.Sam nie wie czego chce.Od tego wszystkiego już mu dokładnie odwaliło.Jaki on ma być dyspozycyjny.Po co taki błazen w mieście.Skoro nie chce się przenieść dobrowolnie,należy dziada wykwaterować pod przymusem.Przenieść graty do wskazanego lokalu i po kłopocie.A nie trzymać pierdziela w hotelu.
Avatar
@ / 21 września 2007 r. o 13:02
0
Coś się Panu Grzybowi popsuło pod sufitem i to nie tym w mieszkaniu.Jak mu nie odpowiada mieszkanie proponowane przez miasto to niech weźmie anonse i kupi sobie mieszkanie jakie będzie chciał.Następny który uważa że mu sie należy.
Avatar
pol / 21 września 2007 r. o 12:53
0
ten pan zawsze wg mnie był ninormalny. przecież sam sobie może zapewnić mieszkanie. mnie i mojej rodzinie nikt nigdy nic nie dawał i nie życzę sobie aby "miasto" rozdawało pieniądze z moich podatków łożąc na darmozjadów.
Avatar
;;;;;;;;;;; / 21 września 2007 r. o 12:24
0
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Avatar
.............. / 21 września 2007 r. o 09:33
0
.........................
Zobacz wszystkie komentarze 13
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. Więcej osób niż w pierwszej turze
galeria

Chełm: Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. Więcej osób niż w pierwszej turze

– Pierwszy głosujący praktycznie otwierał ze mną drzwi – mówi Jarosław Kopczyński, przewodniczący komisji nr 12 na ul. Starościńskiej w Chełmie.

Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli. Tysiące róż ozdobią Pałac Czartoryskich w Puławach
18 lipca 2020, 16:00

Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli. Tysiące róż ozdobią Pałac Czartoryskich w Puławach

Mistrzowie florystyki z całego kraju przyjadą do Puław, by stworzyć oryginalne, kwietne aranżacje. Podczas wystawy zaplanowanej na 18 i 19 lipca będzie można obejrzeć m.in. „pływające platformy”, kwietnie żyrandole, huśtawki oraz utkaną z kwiatów suknię księżnej Izabeli Czartoryskiej.

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Tak wyglądały obchody wojewódzkie
galeria

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Tak wyglądały obchody wojewódzkie

W Szczuczkach w gminie Wojciechów odbyły się tegoroczne obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Obecny był na nich marszałek województwa i wojewoda lubelski.

Kazimierz Dolny. Volvo staranowało ogrodzenie. Pijany kierowca nie miał prawa jazdy

Kazimierz Dolny. Volvo staranowało ogrodzenie. Pijany kierowca nie miał prawa jazdy

45-latek trafił do policyjnego aresztu. Samochodem wjechał w ogrodzenie. Okazało się, że kilka lat temu sąd zakazał temu kierowcy prowadzić pojazdy mechaniczne.

Kłos Chełm wysoko pokonał Włodawiankę. Szykują się na Puchar Polski

Kłos Chełm wysoko pokonał Włodawiankę. Szykują się na Puchar Polski

Dobry prognostyk przed nowym sezonem dla Kłosa. Drużyna Roberta Tarnowskiego w sobotnim sparingu pokonała wicemistrza poprzednich rozgrywek – Włodawiankę aż 3:0. Już w środę czwartoligowiec zagra pierwszy od dawna mecz o coś – w ramach zaległego spotkania Pucharu Polski zmierzy się z Chełmianką.

Ryki. Samochód w rowie, ale pijany kierowca chciał jechać dalej

Ryki. Samochód w rowie, ale pijany kierowca chciał jechać dalej

49-letni mężczyzna zakończył jazdę w rowie. Chciał jednak podróżować dalej, ale zatrzymali go okoliczni mieszkańcy.

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Wyrównane starcie 34:38 [relacja na żywo]

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Wyrównane starcie 34:38 [relacja na żywo]

Swoje piąte spotkanie w tegorocznych zmaganiach w PGE Ekstralidze rozegrają dzisiaj (godz. 16.30) żużlowcy Motoru Lublin. W Częstochowie zmierzą się z niepokonanym jak dotąd Eltrox Włókniarzem. Transmisja z tego meczu będzie dostępna na antenie nSport+ oraz w internecie. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

3-latek w koszulce i majtkach błąkał się sam po ulicy w Puławach. Matka pijana

3-latek w koszulce i majtkach błąkał się sam po ulicy w Puławach. Matka pijana

Puławscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że małe dziecko samo błąka się po ulicy. Dziecko ubrane było tylko w majtki, koszulkę i klapki.

Lubelskie: W których miastach i gminach zagłosowało najwięcej osób? Szczegółowa frekwencja
galeria

Lubelskie: W których miastach i gminach zagłosowało najwięcej osób? Szczegółowa frekwencja

Frekwencja do 12 w drugiej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. Dane z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wybory prezydenckie w powiecie puławskim. Bardzo wysoka frekwencja w Kazimierzu Dolnym

Wybory prezydenckie w powiecie puławskim. Bardzo wysoka frekwencja w Kazimierzu Dolnym

Co czwarty mieszkaniec powiatu puławskiego oddał już głos w II turze wyborów prezydenckich. Frekwencja do godz. 12 wyniosła 25,70 proc. Najwyższa była w gminie Kazimierz Dolny, mieście Puławy oraz gminie Janowiec. Najniższa - w gminie Markuszów.

Lubelskie: Znamy frekwencję do godz. 12 w drugiej turze wyborów w naszym regionie

Lubelskie: Znamy frekwencję do godz. 12 w drugiej turze wyborów w naszym regionie

23,39 proc. wyniosła do godz. 12 frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich w Lubelskiem. Wśród szesnastu województw to czwarty wynik od końca.

Wykład i projekcja filmu "Rocky" na dachu CSK
16 lipca 2020, 21:00

Wykład i projekcja filmu "Rocky" na dachu CSK

W ramach cyklu Kultowe Lato Filmowe na dachu Centrum Spotkania Kultur, 16 lipca o godz. 21 odbędzie się plenerowy pokaz klasyka z Sylvestrem Stallone'em - "Rocky". Pokaz zostanie poprzedzony wykładem "Wytrwać do ostatniej rundy" w ramach Akademii Kina CSK.

Wybory 2020. Frekwencja do godz. 12 jest wyższa niż w pierwszej turze

Wybory 2020. Frekwencja do godz. 12 jest wyższa niż w pierwszej turze

Do godz. 12 w całym kraju zagłosowało 24,73 proc. uprawnionych do głosowania – poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Frekwencja jest nieco wyższa niż dwa tygodnie temu, gdy do południa wynosiła 24,08 proc.

Start Lublin wraca do treningów

Start Lublin wraca do treningów

W poniedziałek o godz. 18 czerwono-czarni spotkają się na pierwszym treningu. W najbliższym czasie można się też spodziewać transferów zagranicznych graczy.

Nowe ognisko koronawirusa w powiecie bialskim. Zakażenia w zakładach mięsnych

Nowe ognisko koronawirusa w powiecie bialskim. Zakażenia w zakładach mięsnych

Aż 39 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj w województwie lubelskim. Wciąż najwięcej chorych jest z powiatu bialskiego, gdzie jest nowe, piąte już ognisko SARS-CoV-2.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!