Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lipca 2020 r.
21:15

Nowe bloki koło Gali? Ratusz jest na „tak"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
26 15 A A
Między centrum handlowym Gala a Czerniejówką planiści chcą umożliwić budowę bloków mieszkalnych
Między centrum handlowym Gala a Czerniejówką planiści chcą umożliwić budowę bloków mieszkalnych (fot. Maciej Kaczanowski)

Budowa mieszkań tuż obok centrum handlowego Gala to jedna z inwestycji, które chcą umożliwić władze Lublina. Urząd Miasta ogłosił projekt zmian w planie zagospodarowania terenów koło ul. Fabrycznej, Wolskiej oraz Betonowej. Wszyscy zainteresowani mogą teraz zgłaszać swoje uwagi miejskim planistom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W pobliżu Gali, między centrum handlowym a Czerniejówką planiści chcą umożliwić budowę bloków mieszkalnych, których nie można dziś tu stawiać, bo plan zagospodarowania pozwala wyłącznie na zabudowę usługową. Urząd Miasta proponuje zmianę polegającą na dopisaniu zabudowy wielorodzinnej do wykazu możliwych sposobów zagospodarowania tego obszaru.

Urbaniści zamierzają wpisać przy tym zastrzeżenie, że nowa zabudowa wzdłuż ul. Fabrycznej powinna „harmonizować z istniejącym budynkiem galerii handlowo-usługowej”, a szczególnie górną krawędzią jej elewacji. Jeżeli inwestor będzie chciał postawić budynek przewyższający Galę, będzie musiał go „cofnąć” o dwa metry. W parterach budynków od strony rzeki miałyby się znaleźć lokale usługowe, a wzdłuż Czerniejówki powstałby bulwar.

W upublicznionym w piątek projekcie zmian w planie zagospodarowania mowa jest także o obszarze pomiędzy brzegiem Czerniejówki, ul. Wolską, 1 Maja i Kościelną. Tutaj wykaz możliwych inwestycji ma być rozszerzony o usługi hotelowe i turystyczne.
Kolejna zmiana dotyczy obszaru na końcu ul. Betonowej, naprzeciw skrzyżowania z Piekarską, pomiędzy ul. Ciepłą a posesją kościelną. Z obowiązującego planu zagospodarowania wynika, że jest to teren przeznaczony pod zabudowę usługową. Ogłoszony w piątek projekt zmiany planu ma dodatkowo umożliwić przy Betonowej zabudowę mieszkaniową jedno- i wielorodzinną.

Proponowana zmiana planu miałaby również uszczegółowić katalog dopuszczonych usług poprzez zastrzeżenie, że mają to być usługi nieuciążliwe. Mowa tu m.in. o usługach z zakresu nauki i szkolnictwa, hotelowo-turystycznych i ochrony zdrowia (z wykluczeniem szpitali).

O tych propozycjach będzie można osobiście porozmawiać z miejskimi planistami oraz przesłać im pisemne uwagi i zastrzeżenia. Spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych ma się odbyć w najbliższą środę w siedzibie Wydziału Planowania przy Wieniawskiej 14 (12. piętro, sala 1202, początek o godz. 16).

Uwagi przyjmowane będą wyłącznie pisemnie, nie mogą być anonimowe, muszą też zawierać oznaczenie nieruchomości, której dotyczą. Można je zgłaszać do 17 sierpnia wysyłając je pocztą tradycyjną (Prezydent Miasta Lublin, pl. Łokietka 1, 20-109 Lublin) lub mailem (planowanie@lublin.eu). W tym samym celu można także skorzystać z systemu ePUAP.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MCbolo / 13 lipca 2020 r. o 23:13
+44
Stały element gry lokalnego układu władzy i pieniądza. Najpierw przebudowa i remonty infrastruktury na koszt podatników, a później zmiana MPZP i wydanie pozwoleń na budowę naruszających SUiKZP. Pic polega na tym, że potencjalni nabywcy są opodatkowani potrójnie — finansując koszty uzbrojenia, te same koszty w cenie m2 oraz różnicę w podatku VAT, że o wliczenie w koszty budowy prowizji za przychylność w zmianie MPZP i pozwoleniu na budowę nie wspomnę.
 Obserwuję z boku te bzdury które wypisujesz tutaj notorycznie i powiem ci jedno. Idź do psychiatry człowieku i lecz się na nogi, bo na głowę już za późno. Skąd się biorą tacy farmazoniarze?
 Obserwuję z boku te bzdury które wypisujesz tutaj notorycznie i powiem ci jedno. Idź do psychiatry człowieku i lecz się na nogi, bo na głowę już za późno. Skąd się biorą tacy farmazoniarze? rozwiń
Avatar
Wojtaszko / 13 lipca 2020 r. o 23:23
+41
LBN zgłosiłeś już Ziobrze, że PO wynajęła salę w hotelu na potrzeby wieczoru wyborczego? hihi pisowskie trolle dorobią ideologię do wszystkiego jeśli tylko zajdzie taka potrzeba
Avatar
MCbolo / 14 lipca 2020 r. o 10:06
+13
Stały element gry lokalnego układu władzy i pieniądza. Najpierw przebudowa i remonty infrastruktury na koszt podatników, a później zmiana MPZP i wydanie pozwoleń na budowę naruszających SUiKZP. Pic polega na tym, że potencjalni nabywcy są opodatkowani potrójnie — finansując koszty uzbrojenia, te same koszty w cenie m2 oraz różnicę w podatku VAT, że o wliczenie w koszty budowy prowizji za przychylność w zmianie MPZP i pozwoleniu na budowę nie wspomnę.[/quote] Obserwuję z boku te bzdury które wypisujesz tutaj notorycznie i powiem ci jedno. Idź do psychiatry człowieku i lecz się na nogi, bo na głowę już za późno. Skąd się biorą tacy farmazoniarze?
[quote]Stały element gry lokalnego układu władzy i pieniądza. Najpierw przebudowa i remonty infrastruktury na koszt podatników, a później zmiana MPZP i wydanie pozwoleń na budowę naruszających SUiKZP. Pic polega na tym, że potencjalni nabywcy są opodatkowani potrójnie — finansując koszty uzbrojenia, te same koszty w cenie m2 oraz różnicę w podatku VAT, że o wliczenie w koszty budowy prowizji za przychylność w zmianie MPZP i pozwoleniu na budowę nie wspomnę.
Obserwuję z boku te bzdury które wypisujesz tutaj notorycznie i powiem ci jedno. Idź do psychiatry człowieku i lecz się na nogi, bo na głowę już za późno. Skąd się biorą tacy farmazoniarze?
  W przeciwieństwie do tobie podobnych nie śledzę bliźnich, nie wysyłam ich do psychiatrów i neurologów, bo to sprawa lekarzy pierwszego kontaktu i spoczywającej na nich tajemnicy. Nie wnikam również w to, skąd się biorą tacy jak ty, bo to sprawa ich rodziców. Wyluzuj, bo jeszcze ktoś taki jak ty sprawdzi twoje powiązania z lokalnym światem powiązań     patodeweloperki     i polityki    .  
 Widzisz, mnie nikt do psychiatryka nie wysyła. Pewnie dlatego, że nie konfabuluję w co drugim swoim wpisie, traktując czytelników jak ciemną masę która łyknie każdą propagandową papkę.
 Widzisz, mnie nikt do psychiatryka nie wysyła. Pewnie dlatego, że nie konfabuluję w co drugim swoim wpisie, traktując czytelników jak ciemną masę która łyknie każdą propagandową papkę. rozwiń
Avatar
-Lublin- / 14 lipca 2020 r. o 10:26
+7
co za różnica usługi czy mieszkaniówka? żadna, zabudowa to zabudowa ale rozumiem tych którym się marzy żeby każda działka w mieście była pokryta trawą po której biegałyby zające i sarny tylko nie bardzo wiem skąd wtedy brać pieniądze na nowe inwestycje, nowe bloki i biurowce to więcej pieniędzy w kasie miasta z tytułu podatków a przy okazji więcej miejsc pracy dla mieszkańców podczas ich budowy
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 23:03
+4
--->>>>  CZYTELNIKU !!!- z [b]22/23 marca 2020 po zmianie zasad logowania na DW - TROLLO EKIPA DEVOLCWANIACZKA utworzyła KILKADZIESIĄT lipnych K0NT.... P0 co ???   TROLLOWANIE W OBRONIE ZAMORDYZMU P0-CZYNAŃ DEVELOEKIPY ... i często hejt [/b]wobec działań broniących się przed zalewem betonu mieszkańców. Najlepiej jak sprawdzisz samodzielnie >>> POŚWIĘĆ 10 MINUT  !!!  i przekonaj się kto trolluje na forum - sprawdź  daty/godziny założenia kont oraz pod jakimi art. [b]leją jad:  uwaga_na_trole_z_pis - Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso - Agent_Tomek - ping-pong-peng- luk_sikorski,  K[/b],  _K___K__, ___K___ i szereg innych
--->>>>  CZYTELNIKU !!!- z [b]22/23 marca 2020 po zmianie zasad logowania na DW - TROLLO EKIPA DEVOLCWANIACZKA utworzyła KILKADZIESIĄT lipnych K0NT.... P0 co ???   TROLLOWANIE W OBRONIE ZAMORDYZMU P0-CZYNAŃ DEVELOEKIPY ... i często hejt [/b]wobec działań broniących się przed zalewem betonu mieszkańców. Najlepiej jak sprawdzisz samodzielnie >>> POŚWIĘĆ 10 MINUT  !!!  i przekonaj się kto trolluje n... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 14 lipca 2020 r. o 15:34
+4
Uwaga!!! Nowy gatunek trola!!!![ b] TECZOWY debil[/b] - przepoczwarzył się w idiotoskunksa Łazi jak skończony kretyn cały dzień z tematu na temat i wszędzie tylko smród robi. Za robotę się weź, oszołomie. Szable do boju, trole do gnoju!
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 14 lipca 2020 r. o 10:20
+4
Etatowe pisowskie szczekaczki już zameldowane. Brawo za czujność.
Avatar
Zgredek Edek / 14 lipca 2020 r. o 21:27
0
Szable do boju, trole do gnoju! Gonić idiotoskunksów!!!!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 14:56
0
PAP  -ZUK-  13 września 2018  "Chciałbym, żeby tych mieszkań (komunalnych) powstało nie mniej niż 100 rocznie, nie mniej niż 500 w kadencji, ale oczywiście uzależnione to będzie od modeli finansowania" - Jak dodał, miasto uzyska dostęp do działek, na których może powstać nawet ok. 1400 mieszkań (1000 przy ul. Dekutowskiego i 400 przy ul. Królowej Jadwigi) powiedział Żuk na konferencji prasowej w czwartek w Lublinie. "portalsamorzadowy.pl
Avatar
___K___ / 15 lipca 2020 r. o 07:21
-1
--->>>>  CZYTELNIKU !!!- z [b]22/23 marca 2020 po zmianie zasad logowania na DW - TROLLO EKIPA DEVOLCWANIACZKA utworzyła KILKADZIESIĄT lipnych K0NT.... P0 co ???   TROLLOWANIE W OBRONIE ZAMORDYZMU P0-CZYNAŃ DEVELOEKIPY ... i często hejt [/b]wobec działań broniących się przed zalewem betonu mieszkańców. Najlepiej jak sprawdzisz samodzielnie >>> POŚWIĘĆ 10 MINUT  !!!  i przekonaj się kto trolluje na forum - sprawdź  daty/godziny założenia kont oraz pod jakimi art. [b]leją jad:  uwaga_na_trole_z_pis - Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso - Agent_Tomek - ping-pong-peng- luk_sikorski,  K[/b],  _K_,  __K__, ___K___ i szereg innych
To już jest mistrzostwo świata -troll poszukuje trolli. Mania prześladowcza godna przywódcy pewnej partii politycznej, który boi się nawet własnego cienia.
To już jest mistrzostwo świata -troll poszukuje trolli. Mania prześladowcza godna przywódcy pewnej partii politycznej, który boi się nawet własnego cienia. rozwiń
Avatar
___K___ / 15 lipca 2020 r. o 07:21
-1
--->>>>  CZYTELNIKU !!!- z [b]22/23 marca 2020 po zmianie zasad logowania na DW - TROLLO EKIPA DEVOLCWANIACZKA utworzyła KILKADZIESIĄT lipnych K0NT.... P0 co ???   TROLLOWANIE W OBRONIE ZAMORDYZMU P0-CZYNAŃ DEVELOEKIPY ... i często hejt [/b]wobec działań broniących się przed zalewem betonu mieszkańców. Najlepiej jak sprawdzisz samodzielnie >>> POŚWIĘĆ 10 MINUT  !!!  i przekonaj się kto trolluje na forum - sprawdź  daty/godziny założenia kont oraz pod jakimi art. [b]leją jad:  uwaga_na_trole_z_pis - Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso - Agent_Tomek - ping-pong-peng- luk_sikorski,  K[/b],  _K_,  __K__, ___K___ i szereg innych
To już jest mistrzostwo świata -troll poszukuje trolli. Mania prześladowcza godna przywódcy pewnej partii politycznej, który boi się nawet własnego cienia.
To już jest mistrzostwo świata -troll poszukuje trolli. Mania prześladowcza godna przywódcy pewnej partii politycznej, który boi się nawet własnego cienia. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 23:03
+4
--->>>>  CZYTELNIKU !!!- z [b]22/23 marca 2020 po zmianie zasad logowania na DW - TROLLO EKIPA DEVOLCWANIACZKA utworzyła KILKADZIESIĄT lipnych K0NT.... P0 co ???   TROLLOWANIE W OBRONIE ZAMORDYZMU P0-CZYNAŃ DEVELOEKIPY ... i często hejt [/b]wobec działań broniących się przed zalewem betonu mieszkańców. Najlepiej jak sprawdzisz samodzielnie >>> POŚWIĘĆ 10 MINUT  !!!  i przekonaj się kto trolluje na forum - sprawdź  daty/godziny założenia kont oraz pod jakimi art. [b]leją jad:  uwaga_na_trole_z_pis - Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso - Agent_Tomek - ping-pong-peng- luk_sikorski,  K[/b],  _K___K__, ___K___ i szereg innych
--->>>>  CZYTELNIKU !!!- z [b]22/23 marca 2020 po zmianie zasad logowania na DW - TROLLO EKIPA DEVOLCWANIACZKA utworzyła KILKADZIESIĄT lipnych K0NT.... P0 co ???   TROLLOWANIE W OBRONIE ZAMORDYZMU P0-CZYNAŃ DEVELOEKIPY ... i często hejt [/b]wobec działań broniących się przed zalewem betonu mieszkańców. Najlepiej jak sprawdzisz samodzielnie >>> POŚWIĘĆ 10 MINUT  !!!  i przekonaj się kto trolluje n... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 14 lipca 2020 r. o 21:27
0
Szable do boju, trole do gnoju! Gonić idiotoskunksów!!!!
Avatar
LAS / 14 lipca 2020 r. o 21:13
-1
Stały element gry lokalnego układu władzy i pieniądza. Najpierw przebudowa i remonty infrastruktury na koszt podatników, a później zmiana MPZP i wydanie pozwoleń na budowę naruszających SUiKZP. Pic polega na tym, że potencjalni nabywcy są opodatkowani potrójnie — finansując koszty uzbrojenia, te same koszty w cenie m2 oraz różnicę w podatku VAT, że o wliczenie w koszty budowy prowizji za przychylność w zmianie MPZP i pozwoleniu na budowę nie wspomnę.[/quote] Obserwuję z boku te bzdury które wypisujesz tutaj notorycznie i powiem ci jedno. Idź do psychiatry człowieku i lecz się na nogi, bo na głowę już za późno. Skąd się biorą tacy farmazoniarze?
[quote]Stały element gry lokalnego układu władzy i pieniądza. Najpierw przebudowa i remonty infrastruktury na koszt podatników, a później zmiana MPZP i wydanie pozwoleń na budowę naruszających SUiKZP. Pic polega na tym, że potencjalni nabywcy są opodatkowani potrójnie — finansując koszty uzbrojenia, te same koszty w cenie m2 oraz różnicę w podatku VAT, że o wliczenie w koszty budowy prowizji za przychylność w zmianie MPZP i pozwoleniu na budowę nie wspomnę.
Obserwuję z boku te bzdury które wypisujesz tutaj notorycznie i powiem ci jedno. Idź do psychiatry człowieku i lecz się na nogi, bo na głowę już za późno. Skąd się biorą tacy farmazoniarze?
 W przeciwieństwie do tobie podobnych nie śledzę bliźnich, nie wysyłam ich do psychiatrów i neurologów, bo to sprawa lekarzy pierwszego kontaktu i spoczywającej na nich tajemnicy. Nie wnikam również w to, skąd się biorą tacy jak ty, bo to sprawa ich rodziców. Wyluzuj, bo jeszcze ktoś taki jak ty sprawdzi twoje powiązania z lokalnym światem powiązań     patodeweloperki     i polityki    .  
Widzisz, mnie nikt do psychiatryka nie wysyła. Pewnie dlatego, że nie konfabuluję w co drugim swoim wpisie, traktując czytelników jak ciemną masę która łyknie każdą propagandową papkę.
Gdybym miał być równie złośliwy, to napisałbym, że nie ma potrzeby wysyłać kogoś tam, gdzie już jest. Cytując jednego z klasyków gatunku, napiszę jeszcze tylko, że nikt nie jest w stanie rozpoznać u innych tego samego, co sam czyni na co dzień. Uwagi o traktowaniu innych powinieneś zaadresować przede wszystkim do siebie samego , bo ludzie wolni potrafią sami rozróżnić, co propagandą jest, a co prawdą.
Gdybym miał być równie złośliwy, to napisałbym, że nie ma potrzeby wysyłać kogoś tam, gdzie już jest. Cytując jednego z klasyków gatunku, napiszę jeszcze tylko, że nikt nie jest w stanie rozpoznać u innych tego samego, co sam czyni na co dzień. Uwagi o traktowaniu innych powinieneś zaadresować przede wszystkim do siebie samego , bo ludzie wolni potrafią sami rozróżnić, co propagandą jest, a co prawdą. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 14 lipca 2020 r. o 15:34
+4
Uwaga!!! Nowy gatunek trola!!!![ b] TECZOWY debil[/b] - przepoczwarzył się w idiotoskunksa Łazi jak skończony kretyn cały dzień z tematu na temat i wszędzie tylko smród robi. Za robotę się weź, oszołomie. Szable do boju, trole do gnoju!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 14 lipca 2020 r. o 14:56
0
PAP  -ZUK-  13 września 2018  "Chciałbym, żeby tych mieszkań (komunalnych) powstało nie mniej niż 100 rocznie, nie mniej niż 500 w kadencji, ale oczywiście uzależnione to będzie od modeli finansowania" - Jak dodał, miasto uzyska dostęp do działek, na których może powstać nawet ok. 1400 mieszkań (1000 przy ul. Dekutowskiego i 400 przy ul. Królowej Jadwigi) powiedział Żuk na konferencji prasowej w czwartek w Lublinie. "portalsamorzadowy.pl
Avatar
-Lublin- / 14 lipca 2020 r. o 10:26
+7
co za różnica usługi czy mieszkaniówka? żadna, zabudowa to zabudowa ale rozumiem tych którym się marzy żeby każda działka w mieście była pokryta trawą po której biegałyby zające i sarny tylko nie bardzo wiem skąd wtedy brać pieniądze na nowe inwestycje, nowe bloki i biurowce to więcej pieniędzy w kasie miasta z tytułu podatków a przy okazji więcej miejsc pracy dla mieszkańców podczas ich budowy
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 14 lipca 2020 r. o 10:20
+4
Etatowe pisowskie szczekaczki już zameldowane. Brawo za czujność.
Avatar
MCbolo / 14 lipca 2020 r. o 10:06
+13
Stały element gry lokalnego układu władzy i pieniądza. Najpierw przebudowa i remonty infrastruktury na koszt podatników, a później zmiana MPZP i wydanie pozwoleń na budowę naruszających SUiKZP. Pic polega na tym, że potencjalni nabywcy są opodatkowani potrójnie — finansując koszty uzbrojenia, te same koszty w cenie m2 oraz różnicę w podatku VAT, że o wliczenie w koszty budowy prowizji za przychylność w zmianie MPZP i pozwoleniu na budowę nie wspomnę.[/quote] Obserwuję z boku te bzdury które wypisujesz tutaj notorycznie i powiem ci jedno. Idź do psychiatry człowieku i lecz się na nogi, bo na głowę już za późno. Skąd się biorą tacy farmazoniarze?
[quote]Stały element gry lokalnego układu władzy i pieniądza. Najpierw przebudowa i remonty infrastruktury na koszt podatników, a później zmiana MPZP i wydanie pozwoleń na budowę naruszających SUiKZP. Pic polega na tym, że potencjalni nabywcy są opodatkowani potrójnie — finansując koszty uzbrojenia, te same koszty w cenie m2 oraz różnicę w podatku VAT, że o wliczenie w koszty budowy prowizji za przychylność w zmianie MPZP i pozwoleniu na budowę nie wspomnę.
Obserwuję z boku te bzdury które wypisujesz tutaj notorycznie i powiem ci jedno. Idź do psychiatry człowieku i lecz się na nogi, bo na głowę już za późno. Skąd się biorą tacy farmazoniarze?
  W przeciwieństwie do tobie podobnych nie śledzę bliźnich, nie wysyłam ich do psychiatrów i neurologów, bo to sprawa lekarzy pierwszego kontaktu i spoczywającej na nich tajemnicy. Nie wnikam również w to, skąd się biorą tacy jak ty, bo to sprawa ich rodziców. Wyluzuj, bo jeszcze ktoś taki jak ty sprawdzi twoje powiązania z lokalnym światem powiązań     patodeweloperki     i polityki    .  
 Widzisz, mnie nikt do psychiatryka nie wysyła. Pewnie dlatego, że nie konfabuluję w co drugim swoim wpisie, traktując czytelników jak ciemną masę która łyknie każdą propagandową papkę.
 Widzisz, mnie nikt do psychiatryka nie wysyła. Pewnie dlatego, że nie konfabuluję w co drugim swoim wpisie, traktując czytelników jak ciemną masę która łyknie każdą propagandową papkę. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 14 lipca 2020 r. o 06:22
-26
Jak to? Nikt nie jest zainteresowany stawianiem obiektów usługowych w "tętniącej metroPOlii"??? Z balona stawiania biurowców i hoteli powietrze już całkiem uszło, ale dewelocwaniaki nadal wierzą, że da się jeszcze dopompować banię na apartamĘtach pod wynajem i pod flipping? Przez swoją pazerność kartel zatracił zdolność logicznego myślenia i wziął chyba na poważnie ratuszowy PR o "rozwoju" miasta-wydmuszki, w którym nawet "galerie" znalazły się na skraju upadku.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Niegospodarności w Ministerstwie Zdrowia dotyczy śledztwo, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi m.in. o zakup respiratorów za 200 mln zł od lubelskiej firmy E&K

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków
galeria

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków

O znalezienie nowej siedziby przytuliska dla egzotycznych zwierząt apeluje do Ratusza miejski radny Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Rozmowa z Anną Paniszewą, założycielką Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena
14 sierpnia 2020, 9:30

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena

Od 14 do 16 sierpnia na Facebooku Teatru Andersena będzie można obejrzeć online archiwalny spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

39 nowych zakażeń, dwa nowe ogniska i kolejny zgon. W środę padł kolejny dobowy rekord w statystykach dotyczących koronawirusa w województwie lubelskim.

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Jarosław Stawiarski dołączył do lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Rzadko można zobaczyć marszałka województwa w krótkich spodenkach.

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

W piątek i sobotę koszykarzy Startu Lublin będzie można zobaczyć w akcji przy okazji X Memoriału Zdzisława Niedzieli. W zawodach oprócz czerwono-czarnych wezmą udział: Legia Warszawa, HydroTruck Radom oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Wszystkie mecze odbędą się w hali Globus.

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Poszkodowaną w wypadku koło Świdnika kobietę do szpitala musiał zabrać śmigłowiec. W okolicach Fajsławic kierowca próbował ominąć sarnę.

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Mieszkaniec gminy Drelów oblał benzyną furgonetkę i miał zamiar ją podpalić. Właściciel samochodu zapewnia, że wcześniej żadnego konfliktu z niedoszłym podpalaczem nie miał.

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Mężczyzna przechodząc przez tory przewrócił się i usnął. Drezyna nawet go nie drasnęła.

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Sierż szt. Kamil Trochonowicz i sierż. Marta Golińska-Pieśko sami podtruli się tlenkiem węgla.

Trzech pracowników UMCS zakażonych koronawirusem
covid-19

Trzech pracowników UMCS zakażonych koronawirusem

Trzy przypadki zakażenia koronawirusem stwierdzono wśród pracowników Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Polityczne kuszenie posła Sachajki. Ponownie dostał propozycję objęcia stanowiska ministra rolnictwa

Polityczne kuszenie posła Sachajki. Ponownie dostał propozycję objęcia stanowiska ministra rolnictwa

Poseł z Zamościa ministrem rolnictwa? Według ogólnopolskich mediów, taką propozycję miał otrzymać związany z PSL-Kukiz’15 Jarosław Sachajko. On sam twierdzi, że w ten sposób PiS straszy swoich koalicjantów

Wyniki II rundy Pucharu Polski w okręgu Biała Podlaska

Wyniki II rundy Pucharu Polski w okręgu Biała Podlaska

Zespoły z oddziału Biała Podlaska Lubelskiego Związku Piłki Nożnej rozegrały drugą rundę Pucharu Polski

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.