Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2012 r.
17:22
Edytuj ten wpis

Nabór do Straży Miejskiej: Gigantyczna kolejka chętnych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A
Nowi strażnicy zaczną pracę pod koniec roku. Ich pierwsza wypłata wyniesie 1800 zł brutto. (Maciej K
Nowi strażnicy zaczną pracę pod koniec roku. Ich pierwsza wypłata wyniesie 1800 zł brutto. (Maciej K

Ponad 30 osób na jedno miejsce, tak duża jest konkurencja w naborze do Straży Miejskiej. Miejsc jest osiem, chętnych już 268, a część zgłoszeń dotrze jeszcze pocztą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spodziewaliśmy się takiego zainteresowania – przyznaje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. – Stale przychodzili do nas ludzie dopytując o to, kiedy zorganizujemy nabór. Zainteresowanie było też widać na targach pracy, w których braliśmy udział – dodaje. Przykładem jest też poprzednia rekrutacja, kiedy miejsc było 5, a chętnych 128.

Termin na składanie dokumentów upłynął we wtorek, ale straż czeka jeszcze na dokumenty, które dotrą pocztą. Regulamin pozwalał na taki tryb zgłoszenia. Jak dotąd na 268 podań, 94 złożyły kobiety.

Rekrutacja ma wyglądać zupełnie inaczej, niż pod rządami poprzedniego komendanta. Wtedy kandydaci musieli składać dokumenty pisane ręcznie, by komisja poznała ich charakter pisma. Później czekało ich dyktando, które było sprawdzane nierzetelnie. Za taki sprawdzian z ortografii można było dostać tyle samo punktów, co za znajomość trzech ważnych ustaw. Straż wynajęła też wtedy psychologa z poradni dziecięcej, który miał oceniać chętnych. Do finału weszły jednak osoby, które uznał za agresywne i nieopanowane. Były też przypadki przeróbek w kartach z punktacją kandydatów.

Teraz ma być inaczej. Dokumenty można było napisać komputerowo, nie będzie żadnego dyktanda, za to wszyscy muszą przejść test sprawności fizycznej z płotkami, skokiem przez skrzynię, slalomem i rzutem piłką lekarską. Kto go nie zaliczy, ten nie przejdzie do drugiego etapu, czyli testu z Ustawy o strażach gminnych i Ustawy o pracownikach samorządowych. 60 proc. poprawnych odpowiedzi pozwala przejść dalej, do rozmowy kwalifikacyjnej. Zwyciężyć mają najlepsi.

Nowi strażnicy zaczną pracę pod koniec roku. Ich pierwsza wypłata wyniesie 1800 zł brutto.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zuza / 29 listopada 2012 o 19:41
0
nie pracy w Polsce B i stąd tyle podań
Avatar
M. / 29 listopada 2012 o 16:36
0
A ja uważam, że jak najbardziej powinny być testy z ortografii, potem wstyd jak się czyta jakieś raporty...Nagle wszyscy cierpią na dysortografię, dysleksję, etc. a kiedyś to zjawisko nie było aż tak rozpowszechnione.....Po prostu łatwiej się zasłonić taka dysfunkcją niż przyłozyć się do nauki.......................................Społeczeństwo głupieje i nie tylko w straży miejskiej są tępaki.....
Avatar
MMM / 29 listopada 2012 o 13:59
0
[quote name='ja_sama' timestamp='1354181786' post='701940']
Wiele do poprawy panie nowy Komendancie Straży Miejskiej. Dziś miałam (nie)przyjemność zadzwonić w sprawie nieżywego szczura leżacego na chodniku, pan strażnik powiedział, że dzwoni się do schroniska:)
[/quote]

Nie dziwcie się, że nie ma ich wtedy kiedy są potrzebni, jeśli ludzie dzwonią z takimi sprawami. haha padłem. Było wziąć łopatkę i sobie go zakopać.
[quote name='ja_sama' timestamp='1354181786' post='701940']
Wiele do poprawy panie nowy Komendancie Straży Miejskiej. Dziś miałam (nie)przyjemność zadzwonić w sprawie nieżywego szczura leżacego na chodniku, pan strażnik powiedział, że dzwoni się do schroniska:)
[/quote]

Nie dziwcie się, że nie ma ich wtedy kiedy są potrzebni, jeśli ludzie dzwonią z takimi sprawami. haha padłem. Było wziąć łopatkę i sobie go zakopać. rozwiń
Avatar
Lokka / 29 listopada 2012 o 13:54
0
A ja nie wiem po co te nabory. Tą pseudo straż powinni zlikidować, na rzecz policji, a tak płacimy na nich pieniądze, a oni nic nie robią. Ostatnio odmówili interwencji w szkole, bo to nie teren miasta i oni nie mogą przyjechać. Nie maja żadnych praw i żadnych obowiązków. Jednocześnie ukłon w stronę policji - przyjechali po 5 minutach.
Avatar
ravajas@wp.pl / 29 listopada 2012 o 12:21
0
Boże, nie wiedziałem, że mamy tylu degeneratów w Lublinie. Ja wiem, że żadna praca nie hańbi, ale miejcie-ż jakąś godność, ludzie.
Avatar
mk / 29 listopada 2012 o 12:04
0
ludzie tam płacą 1300zł do czego wy się pchacie!
Avatar
Gość / 29 listopada 2012 o 11:16
0
nie podniecajcie sie , jak nie macie pociotkow , znajomków i poparcia w radzie parafialnej , to gówno z tego
Avatar
ja_sama / 29 listopada 2012 o 10:36
0
Wiele do poprawy panie nowy Komendancie Straży Miejskiej. Dziś miałam (nie)przyjemność zadzwonić w sprawie nieżywego szczura leżacego na chodniku, pan strażnik powiedział, że dzwoni się do schroniska:)
Avatar
ggg / 29 listopada 2012 o 10:20
0
http://www.youtube.com/watch?v=slvutTBwyr4
Avatar
chętny / 29 listopada 2012 o 10:02
0
Którą grupę inwalidzką wymagają ???????
Avatar
zuza / 29 listopada 2012 o 19:41
0
nie pracy w Polsce B i stąd tyle podań
Avatar
M. / 29 listopada 2012 o 16:36
0
A ja uważam, że jak najbardziej powinny być testy z ortografii, potem wstyd jak się czyta jakieś raporty...Nagle wszyscy cierpią na dysortografię, dysleksję, etc. a kiedyś to zjawisko nie było aż tak rozpowszechnione.....Po prostu łatwiej się zasłonić taka dysfunkcją niż przyłozyć się do nauki.......................................Społeczeństwo głupieje i nie tylko w straży miejskiej są tępaki.....
Avatar
MMM / 29 listopada 2012 o 13:59
0
[quote name='ja_sama' timestamp='1354181786' post='701940']
Wiele do poprawy panie nowy Komendancie Straży Miejskiej. Dziś miałam (nie)przyjemność zadzwonić w sprawie nieżywego szczura leżacego na chodniku, pan strażnik powiedział, że dzwoni się do schroniska:)
[/quote]

Nie dziwcie się, że nie ma ich wtedy kiedy są potrzebni, jeśli ludzie dzwonią z takimi sprawami. haha padłem. Było wziąć łopatkę i sobie go zakopać.
[quote name='ja_sama' timestamp='1354181786' post='701940']
Wiele do poprawy panie nowy Komendancie Straży Miejskiej. Dziś miałam (nie)przyjemność zadzwonić w sprawie nieżywego szczura leżacego na chodniku, pan strażnik powiedział, że dzwoni się do schroniska:)
[/quote]

Nie dziwcie się, że nie ma ich wtedy kiedy są potrzebni, jeśli ludzie dzwonią z takimi sprawami. haha padłem. Było wziąć łopatkę i sobie go zakopać. rozwiń
Avatar
Lokka / 29 listopada 2012 o 13:54
0
A ja nie wiem po co te nabory. Tą pseudo straż powinni zlikidować, na rzecz policji, a tak płacimy na nich pieniądze, a oni nic nie robią. Ostatnio odmówili interwencji w szkole, bo to nie teren miasta i oni nie mogą przyjechać. Nie maja żadnych praw i żadnych obowiązków. Jednocześnie ukłon w stronę policji - przyjechali po 5 minutach.
Avatar
ravajas@wp.pl / 29 listopada 2012 o 12:21
0
Boże, nie wiedziałem, że mamy tylu degeneratów w Lublinie. Ja wiem, że żadna praca nie hańbi, ale miejcie-ż jakąś godność, ludzie.
Avatar
mk / 29 listopada 2012 o 12:04
0
ludzie tam płacą 1300zł do czego wy się pchacie!
Avatar
Gość / 29 listopada 2012 o 11:16
0
nie podniecajcie sie , jak nie macie pociotkow , znajomków i poparcia w radzie parafialnej , to gówno z tego
Avatar
ja_sama / 29 listopada 2012 o 10:36
0
Wiele do poprawy panie nowy Komendancie Straży Miejskiej. Dziś miałam (nie)przyjemność zadzwonić w sprawie nieżywego szczura leżacego na chodniku, pan strażnik powiedział, że dzwoni się do schroniska:)
Avatar
ggg / 29 listopada 2012 o 10:20
0
http://www.youtube.com/watch?v=slvutTBwyr4
Avatar
chętny / 29 listopada 2012 o 10:02
0
Którą grupę inwalidzką wymagają ???????
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powstaną nowe drogi w Lublinie. Będzie łatwiej wyjechać sprzed dworca kolejowego

Powstaną nowe drogi w Lublinie. Będzie łatwiej wyjechać sprzed dworca kolejowego 0 0

Nowa droga biegnąca częściowo wiaduktem na skraju parku Ludowego ma wyprowadzić ruch sprzed dworca kolejowego do ul. Lubelskiego Lipca ’80. Prezydent miasta szykuje już zezwolenie na przebudowę dróg koło parku i Targów Lublin. To część przygotowań do budowy przez miasto dużego dworca autobusowego.

Lubelskie: Tragiczny finał poszukiwań zaginionego tydzień temu 21-latka

Lubelskie: Tragiczny finał poszukiwań zaginionego tydzień temu 21-latka 9 1

Tragicznie zakończyły się poszukiwania młodego mężczyzny, z okolic Łęcznej. W poniedziałek wyłowiono jego zwłoki z rzeki Wieprz. Dokładne przyczyny śmierci 21-latka wyjaśniają policja i prokuratura.

Instalacja kamer do monitoringu – krok po kroku

Instalacja kamer do monitoringu – krok po kroku 0 0

Monitoring domu to dzisiaj standard, o który powinien zadbać każdy właściciel posesji. Warto więc mieć pod kontrolą swoje cztery kąty nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Kamery pomogą Ci dowiedzieć się, jak doszło do zdarzenia i kto w nim uczestniczył. Jeśli chcesz wiedzieć na czym polega instalacja kamer i jak je zamontować, by dobrze chroniły każdą część nieruchomości, zapraszamy do lektury.

Czas na “polskie przełamanie”? Zapowiedź PŚ w Klingenthal

Czas na “polskie przełamanie”? Zapowiedź PŚ w Klingenthal 0

Po nieudanych zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile dla polskich zawodników, karuzela pucharowych zmagań przenosi się do Niemiec. W najbliższy weekend, czeka nas rywalizacja w Klingenthal. Czy Kamil Stoch i spółka zdołają zameldować się na podium zarówno w konkursie drużynowym, jak i indywidualnym?

Czekając na wiosnę z optymizmem. Górnik Łęczna w liczbach

Czekając na wiosnę z optymizmem. Górnik Łęczna w liczbach 0 0

Pierwsza część sezonu drugiej ligi kilkanaście dni temu dobiegła końca. Kibice w Łęcznej po jej zakończeniu mają wiele powodów do optymizmu. Zespół trenera Kamila Kieresia nadawał ton rozgrywkom i wiosną będzie bić się o awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy

Strzelanina w szpitalu w Ostrawie, sześć osób nie żyje. Zamachowiec się zastrzelił
film

Strzelanina w szpitalu w Ostrawie, sześć osób nie żyje. Zamachowiec się zastrzelił 1 1

Co najmniej sześć osób zginęło wskutek strzelaniny w szpitalu w Ostrawie. Czeska policja poszukuje sprawcy.

Ukrainiec zatrzymany za planowanie zamachu terrorystycznego w centrum handlowym w Puławach
pilne

Ukrainiec zatrzymany za planowanie zamachu terrorystycznego w centrum handlowym w Puławach 226 23

Ukraiński fanatyk religijny Maksym S. miał planować zamach terrorystyczny w centrum Puław. Zdaniem Prokuratury Krajowej, chodziło o detonację materiałów wybuchowych w "samochodzie-pułapce". Mężczyzna został aresztowany.

Wypadek pod Białą Podlaską. Volkswagen wypadł z drogi i zarył w polu
galeria

Wypadek pod Białą Podlaską. Volkswagen wypadł z drogi i zarył w polu 0 2

Do wypadku doszło w poniedziałek po godz. 20.30 w miejscowości Terebela. Kierowca volkswagenem na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem.

The Best of Pink Floyd - koncert w Centrum Spotkania Kultur
13 grudnia 2019, 20:00

The Best of Pink Floyd - koncert w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Polish Floyd to krakowska formacja koncertująca z najsłynniejszymi utworami kultowego zespołu Pink Floyd. Już 13 grudnia o godz. 20 grupa wystąpi w Centrum Spotkania Kultur z wyjątkowym koncertem-spektaklem "The Best of Pink Floyd Experience".

Koncert Natalii Przybysz w Klubie30
12 grudnia 2019, 20:00

Koncert Natalii Przybysz w Klubie30 0 1

12 grudnia o godz. 20 na scenie Klubu30 (ul. Jasna 7) wystąpi Natalia Przybysz. Piosenkarka będzie promować swoją nową płytę.

Ferie Zimowe w Teatrze Andersena

Ferie Zimowe w Teatrze Andersena 0 0

Warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 7-12 lat, to propozycja Teatrum im. Hansa Christiana Andersena oraz Centrum Spotkania Kultur na ferie zimowe. Zajęcia odbędą się w dniach 14-24 stycznia.

700-metrowy lokal w centrum Lublina stoi pusty. Nie ma na niego chętnych

700-metrowy lokal w centrum Lublina stoi pusty. Nie ma na niego chętnych 22 58

Od nowa zaczyna się szukanie chętnych na puste lokale w gmachu Astorii. Pomimo dobrej lokalizacji nikt nie chce się tu wprowadzić. Tym razem Ratusz postanowił obniżyć stawkę za największy z lokali, ten po kurczakach i pizzy. Na nowego gospodarza czekają także inne miejskie adresy do wynajęcia.

Bór Dąbie spędzi zimę nad strefą spadkową

Bór Dąbie spędzi zimę nad strefą spadkową 0 0

Beniaminek Bór Dąbie ma dobrą pozycję wyjściową na drodze do pozostania w lidze na kolejny sezon

Sześć firm chce projektować stadion Lublinianki

Sześć firm chce projektować stadion Lublinianki 8 8

Sześć pracowni architektonicznych rywalizuje o kontrakt na zaprojektowanie budynku z trybunami dla stadionu piłkarskiego przy ul. Leszczyńskiego

W Lublinie powstaje 5 nowych kościołów. Niektóre przyciągają uwagę swoim wyglądem
galeria

W Lublinie powstaje 5 nowych kościołów. Niektóre przyciągają uwagę swoim wyglądem 179 64

Miedziana blacha na wieżach kościoła budowanego nieopodal ul. Nadbystrzyckiej przykuwa uwagę internautów. To jedna z pięciu budowanych obecnie świątyń w mieście.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!