Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2010 r.
18:54
Edytuj ten wpis

Nie będzie ulicy Lecha Kaczyńskiego w Lublinie?

0 24 A A

Ulica imienia Lecha Kaczyńskiego? Z takim pomysłem zgłosił się do Urzędu Miasta społecznik Adam Głowacz. Ratusz uważa, że w tym momencie nie ma miejsca, gdzie można godnie upamiętnić zmarłego prezydenta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Z wnioskiem wystąpiłem już kilka dni po tragedii – mówi Adam Głowacz z rady dzielnicy Bronowice. – W innych miastach takie pomysły znajdują uznanie władz, dlaczego nie może być tak i w Lublinie?

Głowacz uważa, że imieniem tragiczne zmarłego prezydenta RP należy nazwać ważną ulicę. – A jeśli nie ulica, to może być to jakaś szkoła czy reprezentacyjny budynek.

Ratusz właśnie odpowiedział autorowi pomysłu. – W tym momencie nie ma miejsca, gdzie godnie można by uczcić byłego prezydenta RP – wyjaśnia Joanna Gajak, zastępca dyrektora Wydziału Geodezji Urzędu Miasta w Lublinie. – To nie powinna być jakaś uliczka na peryferiach. A nie ma w tym momencie wolnej, reprezentacyjnej lokalizacji w centrum miasta.

Głowacz nie zamierza jednak składać broni. – W poniedziałek na biurko prezydenta trafi moje odwołanie w tej sprawie – deklaruje społecznik. – Tłumaczenie, że nie ma w Lublinie odpowiedniego miejsca dla uczczenia Lecha Kaczyńskiego jest bezsensowne. Mamy na przykład taką "Trasę Zieloną”, gdzie nie ma żadnych budynków, a jest to ładna arteria w centrum miasta – dodaje.

Na realizację poczeka także pomysł prezydenta Lublina, by część ulicy Głębokiej zamienić na "Katyńską”. Miesiąc temu sprawa wywołała kontrowersje. Ostatecznie, projekt uchwały nie trafił pod głosowanie.

– Musimy się jeszcze nad tym zastanowić – stwierdził Stanisław Fic, zastępca prezydenta Lublina.

Piotr Tyczyński

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nik / 29 maja 2010 o 09:23
0
Jednak to pełowskie środowisko kompletnie zbydlęciało... Zginął człowiek i czy go się lubiło czy nie to tak "protestować" na forum?? po śmierci?? Ja nie ukrywam, że np. Karpiniuka uważałem jak żył za jednego z najwiekszych ch.... partii oszustów, ale zginął, nie może już udowodnić swoim działaniem, że nim jednak nie był, więc do głowy by mi nie przyszło pisać takich rzeczy gdyby jakąś nową uliczkę chcieli mu zadedykować... Co za zbydlęcenie tego plebsu lubelskiego. Wpływ Biłgoraja, niestety....
Avatar
KK / 29 maja 2010 o 09:08
0
JUŻ CZAS PRZEWIETRZYĆ RATUSZ I POZBYĆ SIĘ FICA Z WASILEWSKIM ,NIEZDECYDOWANIE I SŁUŻENIE JAKIMŚ TAM DORAŻNYM CELOM JEDNEJ PARTII TO NIE JEST DOBRE DLA NASZEGO PIĘKNEGO MIASTA,JEŻELI NAZYWA SIĘ ULICĘ NAZWISKIEM KURONIA KTÓRY Z ZE SWOJA PARTIĄ ZNISZCZYŁ GOSPODARCZO POLSKĘ TO DLACZEGO NIE MOŻE BYĆ ULICY KACZYŃSKIEGO KTÓRY ZGINĄŁ W WYPADKU JAKO PREZYDENT NASZEJ OJCZYZNY
Avatar
zadowolony / 29 maja 2010 o 08:55
0
Proszę, tylko nie ulica Kaczyńskiego!!!!!!!! :(
Avatar
lekacz / 29 maja 2010 o 08:15
0
cedet napisał:
A czym ten człowiek zasłużył się dla POLSKI i dla LUBLINA?


dał miliony państwowych pieniędzy dla KUL i dzierżawę działki po koszarach na Majdanku za symboliczną złotówkę z prawem pierszeństwa zakupu za podobną cenę
Avatar
VIP / 29 maja 2010 o 07:44
0
KURENDA napisał:
WIDAĆ ŻE OPRÓCZ GAZETY WYBORCZEJ NICZEGO INNEGO NIE CZYTASZ I STĄD TO GŁUPIE PYTANIE


A może podasz konkretety ?? A przepraszam wczoraj pracowałeś na forum na II zmiane i dziś odpoczywasz. KONKRETY ludzie, konkrety !!!
Avatar
Szu warek / 29 maja 2010 o 07:41
0
A ja powiem temu panu, cytując wielkiego POlaka Lecha Kaczyńskiego, prezydenta IVRP cyt.: ,,spieprzaj dziadu''. To miasto nigdy nie będzie normalne. Histler czy Stalin, też byli wieklkimi swoich narodów... i popierały ich w swoim czasie miliony !! I czy moze mi ktoś wytułmaczyć co takiego wilkiego dla Polski zrobił ten człowiek ?? Tylko prosiłbym o konkrety w punktach.
Avatar
KANTY / 29 maja 2010 o 00:33
0
Andy napisał:
Nieudaczników nie czci się .. howgh ... jak mówią Indianie


w LUBLINIE SAMI PROSTACZKOWIE MAJĄ DOSTĘP DO INTERNETU ....CZY EDUKACJA PŁYNĄCA Z BRAMY GRODZKIEJ I TEKTURY ZROBIŁA TAKIE SPUSTOSZENIE W WASZYCH GŁÓWKACH.OPLUJECIE WSZYSTKICH I WSZYSTKO WIECIE DLACZEGO?... BO SAMI JESTEŚCIE GÓWNO WARCI.
Avatar
kluk / 29 maja 2010 o 00:26
0
moii napisał:
Niech ten społecznik-deb*** wniesie projekt ustawy, żeby każdy nowo narodzony chłopiec dostawał na drugie imię Lech dla upamiętnienia sami wiecie kogo...


W pewnych przypadkach aborcja byłaby wskazana.....no bo co teraz z tąbą zrobić ?edukować cię szkoda czasu , sprawić ci baty ?Szkoda sobie sumienia obciążać. Problem.
Avatar
kanty / 29 maja 2010 o 00:17
0
ToBi napisał:
Macieju kontynuując Twój tok myślenia można by powiedzieć żeby osoby typu tego pana społecznika przestały nas maltretować takimi idiotycznymi pomysłami. śp były prezydent nie był bohaterem narodowym i tak już pozostanie tak więc nie dajmy się zwariować i zaprzestańmy wymyślania co by można nazwać jego nazwiskiem.


Bo ty tak uważasz ? A nie uważasz na ten przykład ,że dla mnie był i ja chcę ulicy jego imienia bardziej niż Karskiego czy Kuronia.Mówisz "nie dajmy się zwariować"-no właśnie.


Bo ty tak uważasz ? A nie uważasz na ten przykład ,że dla mnie był i ja chcę ulicy jego imienia bardziej niż Karskiego czy Kuronia.Mówisz "nie dajmy się zwariować"-no właśnie. rozwiń
Avatar
KURENDA / 29 maja 2010 o 00:11
0
cedet napisał:
A czym ten człowiek zasłużył się dla POLSKI i dla LUBLINA?

WIDAĆ ŻE OPRÓCZ GAZETY WYBORCZEJ NICZEGO INNEGO NIE CZYTASZ I STĄD TO GŁUPIE PYTANIE
Avatar
nik / 29 maja 2010 o 09:23
0
Jednak to pełowskie środowisko kompletnie zbydlęciało... Zginął człowiek i czy go się lubiło czy nie to tak "protestować" na forum?? po śmierci?? Ja nie ukrywam, że np. Karpiniuka uważałem jak żył za jednego z najwiekszych ch.... partii oszustów, ale zginął, nie może już udowodnić swoim działaniem, że nim jednak nie był, więc do głowy by mi nie przyszło pisać takich rzeczy gdyby jakąś nową uliczkę chcieli mu zadedykować... Co za zbydlęcenie tego plebsu lubelskiego. Wpływ Biłgoraja, niestety....
Avatar
KK / 29 maja 2010 o 09:08
0
JUŻ CZAS PRZEWIETRZYĆ RATUSZ I POZBYĆ SIĘ FICA Z WASILEWSKIM ,NIEZDECYDOWANIE I SŁUŻENIE JAKIMŚ TAM DORAŻNYM CELOM JEDNEJ PARTII TO NIE JEST DOBRE DLA NASZEGO PIĘKNEGO MIASTA,JEŻELI NAZYWA SIĘ ULICĘ NAZWISKIEM KURONIA KTÓRY Z ZE SWOJA PARTIĄ ZNISZCZYŁ GOSPODARCZO POLSKĘ TO DLACZEGO NIE MOŻE BYĆ ULICY KACZYŃSKIEGO KTÓRY ZGINĄŁ W WYPADKU JAKO PREZYDENT NASZEJ OJCZYZNY
Avatar
zadowolony / 29 maja 2010 o 08:55
0
Proszę, tylko nie ulica Kaczyńskiego!!!!!!!! :(
Avatar
lekacz / 29 maja 2010 o 08:15
0
cedet napisał:
A czym ten człowiek zasłużył się dla POLSKI i dla LUBLINA?


dał miliony państwowych pieniędzy dla KUL i dzierżawę działki po koszarach na Majdanku za symboliczną złotówkę z prawem pierszeństwa zakupu za podobną cenę
Avatar
VIP / 29 maja 2010 o 07:44
0
KURENDA napisał:
WIDAĆ ŻE OPRÓCZ GAZETY WYBORCZEJ NICZEGO INNEGO NIE CZYTASZ I STĄD TO GŁUPIE PYTANIE


A może podasz konkretety ?? A przepraszam wczoraj pracowałeś na forum na II zmiane i dziś odpoczywasz. KONKRETY ludzie, konkrety !!!
Avatar
Szu warek / 29 maja 2010 o 07:41
0
A ja powiem temu panu, cytując wielkiego POlaka Lecha Kaczyńskiego, prezydenta IVRP cyt.: ,,spieprzaj dziadu''. To miasto nigdy nie będzie normalne. Histler czy Stalin, też byli wieklkimi swoich narodów... i popierały ich w swoim czasie miliony !! I czy moze mi ktoś wytułmaczyć co takiego wilkiego dla Polski zrobił ten człowiek ?? Tylko prosiłbym o konkrety w punktach.
Avatar
KANTY / 29 maja 2010 o 00:33
0
Andy napisał:
Nieudaczników nie czci się .. howgh ... jak mówią Indianie


w LUBLINIE SAMI PROSTACZKOWIE MAJĄ DOSTĘP DO INTERNETU ....CZY EDUKACJA PŁYNĄCA Z BRAMY GRODZKIEJ I TEKTURY ZROBIŁA TAKIE SPUSTOSZENIE W WASZYCH GŁÓWKACH.OPLUJECIE WSZYSTKICH I WSZYSTKO WIECIE DLACZEGO?... BO SAMI JESTEŚCIE GÓWNO WARCI.
Avatar
kluk / 29 maja 2010 o 00:26
0
moii napisał:
Niech ten społecznik-deb*** wniesie projekt ustawy, żeby każdy nowo narodzony chłopiec dostawał na drugie imię Lech dla upamiętnienia sami wiecie kogo...


W pewnych przypadkach aborcja byłaby wskazana.....no bo co teraz z tąbą zrobić ?edukować cię szkoda czasu , sprawić ci baty ?Szkoda sobie sumienia obciążać. Problem.
Avatar
kanty / 29 maja 2010 o 00:17
0
ToBi napisał:
Macieju kontynuując Twój tok myślenia można by powiedzieć żeby osoby typu tego pana społecznika przestały nas maltretować takimi idiotycznymi pomysłami. śp były prezydent nie był bohaterem narodowym i tak już pozostanie tak więc nie dajmy się zwariować i zaprzestańmy wymyślania co by można nazwać jego nazwiskiem.


Bo ty tak uważasz ? A nie uważasz na ten przykład ,że dla mnie był i ja chcę ulicy jego imienia bardziej niż Karskiego czy Kuronia.Mówisz "nie dajmy się zwariować"-no właśnie.


Bo ty tak uważasz ? A nie uważasz na ten przykład ,że dla mnie był i ja chcę ulicy jego imienia bardziej niż Karskiego czy Kuronia.Mówisz "nie dajmy się zwariować"-no właśnie. rozwiń
Avatar
KURENDA / 29 maja 2010 o 00:11
0
cedet napisał:
A czym ten człowiek zasłużył się dla POLSKI i dla LUBLINA?

WIDAĆ ŻE OPRÓCZ GAZETY WYBORCZEJ NICZEGO INNEGO NIE CZYTASZ I STĄD TO GŁUPIE PYTANIE
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 7 5

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 1

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana 8 1

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Według informacji policjantów kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 7 8

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 10 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 32 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 42 20

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce