Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 kwietnia 2008 r.
18:22
Edytuj ten wpis

Nie chcą deptaka na 1 Maja

0 10 A A

Ponad 200 osób protestuje za przywróceniem ruchu na swojej ulicy 1 Maja. Do Urzędu Miasta trafiło ich pismo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Odkąd ulica została zamknięta, zapanował straszny chaos. Żeby tu wjechać, albo stąd wyjechać trzeba stać w gigantycznym korku, czasem nawet kilkanaście minut - skarży się Krzysztof Barycki.

Przed złożeniem swojego podpisu pod prośba do prezydenta nie wahał się ani chwili. - Urzędnicy uprzykrzyli nam życie. Teraz kierowcy parkują swoje auta gdzie się da - na chodnikach, przejściach dla pieszych. Nikt tego nie kontroluje - przekonuje mężczyzna.

Mieszkańcy twierdzą również, że miasto zamiast usprawnić, utrudniło im korzystanie z komunikacji miejskiej. - Z ulicy znikły przystanki MPK, do nowych mam spory kawałek - mówi pani Barbara, emerytka z 1 Maja. - Co najgorsze, teraz autobusy zatrzymują się na odludziu. O zmierzchu aż strach czekać na transport. No i kapie nam na głowę, bo nie ma wiat - żali się kobieta.

I jeszcze jeden ważny argument - jest niebezpiecznie. Coraz częściej dochodzi do kradzieży. Wandale wybijają szyby w samochodach. - Tak dalej być nie może - twierdzą mieszkańcy ulicy zamienionej w deptak.

Ich zdaniem, ruch powinien zostać przywrócony. - Udrożnienie chociaż jednego pasa, najlepiej w stronę centrum, znacznie poprawiłoby naszą sytuację - twierdzi Witold Zet, właściciel marokańskiego pubu. - Po zamknięciu ulicy liczba klientów drastycznie spadła. Lokal świeci pustkami. Jak tak dalej pójdzie będę musiał zwinąć interes - mówi.

Podobnie uważają inni przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą przy 1 Maja. Dlatego złożyli w Urzędzie Miasta wniosek o przywrócenie ulicy do ruchu. Pod pismem podpisało się 66 firm. - Chcemy uświadomić urzędnikom, że źle się dzieje. Wiele osób może stracić źródło dochodu, pracę - przekonuje Zet.

Lubelski ratusz na razie milczy. - Pismo od mieszkańców ul. 1 Maja wpłynęło do kancelarii prezydenta, ale wniosek nie został jeszcze rozpatrzony - poinformowała nas Barbara Kostecka z biura prasowego Urzędu Miasta w Lublinie. - Podobnie jest z wnioskiem od inwestorów. Nad znalezieniem odpowiedniego rozwiązania pracują urzędnicy z kilku wydziałów.

Sprawa jest w toku i do niej wrócimy.

1 Maja nie dla kół

Zmiana w ruchu drogowym, która tak przeszkadza mieszkańcom została wprowadzona w czerwcu zeszłego roku. Dzięki niej z ronda na Klinie wyjeżdżamy prosto w Trasę Zieloną.

Wjazd w ul. 1 Maja jest zamknięty. Dostać się tu można od strony ul. Wolskiej i Kunickiego. Dostać ale nie przejechać w stronę centrum. Z przelotowej wiecznie zakorkowanej ulicy zrobiła się mieszanka deptaka, parkingu i drogi lokalnej. Ciszej, spokojniej ale i przechodniów czyli klientów mniej.

Zmiany w organizacji ruchu pociągnęły za sobą zmiany w komunikacji miejskiej. Na to też narzekają mieszkańcy ulicy.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2008 r. o 12:17
Kiepsko to wyszło - ta cała zmiana (poprawa?) ruchu w tych okolicach... czas przejazdu w kierunku i z Kunickiego się nie zmniejszył, piękne zawijasy powstały - jakie malownicze... Reorganizacja na Kunickiego jest fatalna, co 20 m światła - wspaniale, hamowanie - gaz - hamowanie, niespodziewane zawężenia - i tak aż do szkoły. Jedynie 1 Maja odetchnie. Dojazd i wyjazd ze stacji dla pasażerów pociągów, którzy przecież nie biorą ze sobą samochodów, muszą targać bagaże, na piechotkę... do i z przystanków MPK. Jakie linie teraz zatrzymują się przy stacji? 34, 13, 1 i 28. Poza 13 i 1 właściwie teraz nie ma czym dojechać do centrum, odpadły wszystkie linie jadące z Kunickiego - bo kto będzie targał walizki z dworca czy do dworca aż z przystanku za serpentynami? Tym bardziej, że 1 jeździ ze dwa razy na godzinę, 13 tak samo, a 34 ma trasę na około... przez niemalże peryferie. Dojazd do PKS pod Zamkiem fatalny. Chyba że PKS pod Zamkiem zostanie przeniesiony pod PKP, tyle że wtedy będzie jeszcze gorzej dla dojeżdżających, bo właściwie nie będzie powiązania z komunikacją miejską, a organizacja ruchu w okolicach nie sprzyja szybkiemu przemieszczaniu się. Rozwiązaniem będzie dopiero kompletna przebudowa - ale wiązać się musi z - wyburzeniami... Kto na to pójdzie?
Kiepsko to wyszło - ta cała zmiana (poprawa?) ruchu w tych okolicach... czas przejazdu w kierunku i z Kunickiego się nie zmniejszył, piękne zawijasy powstały - jakie malownicze... Reorganizacja na Kunickiego jest fatalna, co 20 m światła - wspaniale, hamowanie - gaz - hamowanie, niespodziewane zawężenia - i tak aż do szkoły. Jedynie 1 Maja odetchnie. Dojazd i wyjazd ze stacji dla pasażerów pociągów, którzy przecież nie biorą ze sobą samochodów, muszą targać bagaże, na piechotkę... do i z przystanków MPK. Jakie linie teraz zatrzymują się przy... rozwiń
Avatar
zarys / 22 kwietnia 2008 r. o 12:12
Nie rozumiem czemu nagle zabrakło klientów, ulicę zamknięto ale nadal można w nią wjeżdżać i parkować to chyba nawet lepiej; zresztą zamknięty dużo wcześniej odcinek 1 maja od dworca do kunickiego jest pełen ludzi. Zgodzę się tylko co do przystanku MPK - jadąc od Ambramowic trzeba troche podejść.
Avatar
mieszkaniec 1 maja / 22 kwietnia 2008 r. o 11:47
nie zgadzam z tym zeby na tej ulicy przywrocono ruch na chwile obecna jest dobrze i niech tak zostanie !
Avatar
drB / 22 kwietnia 2008 r. o 09:42
Jeśli wjazd na rondo od strony ul. I Maja jest tymczasowy to jest następny gniot naszych urzedników. Po co wydano kupe forsy na prowizorkę???Ktoś powinien za to beknąć!
Avatar
drB / 22 kwietnia 2008 r. o 09:38
ja napisał:
Do Drb: Człowieku nie wiesz, że to podłączenie Trasy Zielonej do do ronda przy Gali jest tymczasowe? W tym roku ruszy kompleksowy remont tego ronda i wtedy wszystkie wjazdy zosaną zmodyfikowane i nie będzie juz tego zawijasa co jest teraz.

Dziękuję Człowieku za odpowiedź. Niestety nie satysfakcjonuje mnie. Nie wiedziałem że to prowizorka.Uwazam że prowizorki są za drogie. Nie stać nas nato!!!
Avatar
mieszkaniec 1 Maja / 22 kwietnia 2008 r. o 08:24
Ja jako prawowity mieszkaniec ulicy 1 Maja jestem zdecydowanie PRZECIWKO przywracaniu ruchu na ulicy 1 Maja od strony ronda Na klinie. To nie prawda że odkąd zamknięto ruch na tej ulicy to zrobiło się niebezpiecznie. Aby nie prowokować włamania to należy nie zostawiać niczego wartościowego w samochodach!!! A co do policji to jest jej dużo więcej niż było, tylko trzeba się rozejrzeć, ja widzę codziennie patrole i nic się złego nie dzieje. MY MIESZKAŃCY ULICY 1 MAJA CZEKAMY NA DEPTAK!!!
Avatar
ja / 22 kwietnia 2008 r. o 08:14
Do Drb: Człowieku nie wiesz, że to podłączenie Trasy Zielonej do do ronda przy Gali jest tymczasowe? W tym roku ruszy kompleksowy remont tego ronda i wtedy wszystkie wjazdy zosaną zmodyfikowane i nie będzie juz tego zawijasa co jest teraz.
Avatar
drB / 22 kwietnia 2008 r. o 07:49
Ciekawe kto był projektantem tzw. trasy zielonej? Kto też jest odpowiedzialny za zatwierdzenie tego projektu?
Codziennie jeżdżę tą droga zarówno od strony mostu na Bystrzycy jaki i od ul. Piłsudskiego w kierunku Gali. Wjazd na rondo to wymysł chorej wyobraźni! Zrozumiałbym gdyby nie było miejsca na wykonanie wjazdu . Ale zaprojektować coś co utrudnia życie kierowcom i powoduje zagrożenie w ruch pojazdów zamiast ułatwiać -to jakaś paranoja!!! A jeszcze zamknięcie ul. I Maja? Przecież można było zrobić z niej ulicę jednokierunkową. URZĘDASY mają się ddobrze! Gorzej z przeciętnym zjadaczem chleba!
Ciekawe kto był projektantem tzw. trasy zielonej? Kto też jest odpowiedzialny za zatwierdzenie tego projektu?
Codziennie jeżdżę tą droga zarówno od strony mostu na Bystrzycy jaki i od ul. Piłsudskiego w kierunku Gali. Wjazd na rondo to wymysł chorej wyobraźni! Zrozumiałbym gdyby nie było miejsca na wykonanie wjazdu . Ale zaprojektować coś co utrudnia życie kierowcom i powoduje zagrożenie w ruch pojazdów zamiast ułatwiać -to jakaś paranoja!!! A jeszcze zamknięcie ul. I Maja? Przecież można było zrobić z niej ulicę jed... rozwiń
Avatar
mieszkanka / 22 kwietnia 2008 r. o 07:36
Dlaczego Dziennik kłamie!!!!! My jako mieszkańcy 1 Maja NIE JESTEŚMY ZA PPRZYWRÓCENIEM RUCHU NA ULICY!!! I z tego co nam wiadomo to za przywróceniem ruchu są drobne sklepiki znajdujące się na tej ulicy. I skąd liczba 66 firm, skoro ja na palcach u ręki mogę policzyć ile na ulicy 1 Maja znajduje się pseudo firm. Dlaczego Dziennik nie pisze, że w okresie kiedy ulica była przejezdna pękały nam ściany w mieszkaniach??? Że nie można było otworzyć okna, bo non stop jeździły tiry , nie wspomnę o autobusach od których trzęsły się szyby w oknach!!!! A co do bezpieczeństwa , dlaczego nie piszecie o odcinku 1 Maja od strony dworca - tam to dopiero jest niebezpiecznie!!! I jeszcze jedno, wszędzie są złodzieje i jeśli ktoś z przyjezdnych zostawia w samochodzie cenne przedmioty to sam w ten sposób kusi takiego złodziejaszka. I proszę nie mówić, że jest niebezpiecznie - proszę się dobrze rozejrzeć , a zobaczycie Państwo policję czy to w radiowozie czy to w pieszym patrolu. A co do właściciela marokańskiego pub-u, nawet w okresie kiedy ulica była przejezdna to pub świecił pustkami PANIE ZET!!!! I brawo dla Urzędu Miasta w końcu ktoś pomyślał o nas jako mieszkańcach i póki co na ulicy jest cisza i spokój.
I JESLI BĘDZIE TRZEBA TO MY MIESZKAŃCY WYJDZIEMY NA ULICĘ Z PIKIETĄ A NIE POZOLIMY NA PONOWNE JEJ OTWARCIE. Proszę to wziąść pod uwagę!!!!!!!!!
Dlaczego Dziennik kłamie!!!!! My jako mieszkańcy 1 Maja NIE JESTEŚMY ZA PPRZYWRÓCENIEM RUCHU NA ULICY!!! I z tego co nam wiadomo to za przywróceniem ruchu są drobne sklepiki znajdujące się na tej ulicy. I skąd liczba 66 firm, skoro ja na palcach u ręki mogę policzyć ile na ulicy 1 Maja znajduje się pseudo firm. Dlaczego Dziennik nie pisze, że w okresie kiedy ulica była przejezdna pękały nam ściany w mieszkaniach??? Że nie można było otworzyć okna, bo non stop jeździły tiry , nie wspomnę o autobusach od który... rozwiń
Avatar
deptak / 22 kwietnia 2008 r. o 07:14
jestem za deptakiem na ul.1-go Maja gdyby wyprowadzic deptak jeszcze Zamojska mostem zabytkowych na bystrzycy i dalej do Dworca tak jak to planuje miasto byloby super

1-maja Deptakiem,zreszta ta nazwa kojarzy mi sie tylko i wylacznie z chodzeniem od pochodow buhahaha
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2008 r. o 12:17
Kiepsko to wyszło - ta cała zmiana (poprawa?) ruchu w tych okolicach... czas przejazdu w kierunku i z Kunickiego się nie zmniejszył, piękne zawijasy powstały - jakie malownicze... Reorganizacja na Kunickiego jest fatalna, co 20 m światła - wspaniale, hamowanie - gaz - hamowanie, niespodziewane zawężenia - i tak aż do szkoły. Jedynie 1 Maja odetchnie. Dojazd i wyjazd ze stacji dla pasażerów pociągów, którzy przecież nie biorą ze sobą samochodów, muszą targać bagaże, na piechotkę... do i z przystanków MPK. Jakie linie teraz zatrzymują się przy stacji? 34, 13, 1 i 28. Poza 13 i 1 właściwie teraz nie ma czym dojechać do centrum, odpadły wszystkie linie jadące z Kunickiego - bo kto będzie targał walizki z dworca czy do dworca aż z przystanku za serpentynami? Tym bardziej, że 1 jeździ ze dwa razy na godzinę, 13 tak samo, a 34 ma trasę na około... przez niemalże peryferie. Dojazd do PKS pod Zamkiem fatalny. Chyba że PKS pod Zamkiem zostanie przeniesiony pod PKP, tyle że wtedy będzie jeszcze gorzej dla dojeżdżających, bo właściwie nie będzie powiązania z komunikacją miejską, a organizacja ruchu w okolicach nie sprzyja szybkiemu przemieszczaniu się. Rozwiązaniem będzie dopiero kompletna przebudowa - ale wiązać się musi z - wyburzeniami... Kto na to pójdzie?
Kiepsko to wyszło - ta cała zmiana (poprawa?) ruchu w tych okolicach... czas przejazdu w kierunku i z Kunickiego się nie zmniejszył, piękne zawijasy powstały - jakie malownicze... Reorganizacja na Kunickiego jest fatalna, co 20 m światła - wspaniale, hamowanie - gaz - hamowanie, niespodziewane zawężenia - i tak aż do szkoły. Jedynie 1 Maja odetchnie. Dojazd i wyjazd ze stacji dla pasażerów pociągów, którzy przecież nie biorą ze sobą samochodów, muszą targać bagaże, na piechotkę... do i z przystanków MPK. Jakie linie teraz zatrzymują się przy... rozwiń
Avatar
zarys / 22 kwietnia 2008 r. o 12:12
Nie rozumiem czemu nagle zabrakło klientów, ulicę zamknięto ale nadal można w nią wjeżdżać i parkować to chyba nawet lepiej; zresztą zamknięty dużo wcześniej odcinek 1 maja od dworca do kunickiego jest pełen ludzi. Zgodzę się tylko co do przystanku MPK - jadąc od Ambramowic trzeba troche podejść.
Avatar
mieszkaniec 1 maja / 22 kwietnia 2008 r. o 11:47
nie zgadzam z tym zeby na tej ulicy przywrocono ruch na chwile obecna jest dobrze i niech tak zostanie !
Avatar
drB / 22 kwietnia 2008 r. o 09:42
Jeśli wjazd na rondo od strony ul. I Maja jest tymczasowy to jest następny gniot naszych urzedników. Po co wydano kupe forsy na prowizorkę???Ktoś powinien za to beknąć!
Avatar
drB / 22 kwietnia 2008 r. o 09:38
ja napisał:
Do Drb: Człowieku nie wiesz, że to podłączenie Trasy Zielonej do do ronda przy Gali jest tymczasowe? W tym roku ruszy kompleksowy remont tego ronda i wtedy wszystkie wjazdy zosaną zmodyfikowane i nie będzie juz tego zawijasa co jest teraz.

Dziękuję Człowieku za odpowiedź. Niestety nie satysfakcjonuje mnie. Nie wiedziałem że to prowizorka.Uwazam że prowizorki są za drogie. Nie stać nas nato!!!
Avatar
mieszkaniec 1 Maja / 22 kwietnia 2008 r. o 08:24
Ja jako prawowity mieszkaniec ulicy 1 Maja jestem zdecydowanie PRZECIWKO przywracaniu ruchu na ulicy 1 Maja od strony ronda Na klinie. To nie prawda że odkąd zamknięto ruch na tej ulicy to zrobiło się niebezpiecznie. Aby nie prowokować włamania to należy nie zostawiać niczego wartościowego w samochodach!!! A co do policji to jest jej dużo więcej niż było, tylko trzeba się rozejrzeć, ja widzę codziennie patrole i nic się złego nie dzieje. MY MIESZKAŃCY ULICY 1 MAJA CZEKAMY NA DEPTAK!!!
Avatar
ja / 22 kwietnia 2008 r. o 08:14
Do Drb: Człowieku nie wiesz, że to podłączenie Trasy Zielonej do do ronda przy Gali jest tymczasowe? W tym roku ruszy kompleksowy remont tego ronda i wtedy wszystkie wjazdy zosaną zmodyfikowane i nie będzie juz tego zawijasa co jest teraz.
Avatar
drB / 22 kwietnia 2008 r. o 07:49
Ciekawe kto był projektantem tzw. trasy zielonej? Kto też jest odpowiedzialny za zatwierdzenie tego projektu?
Codziennie jeżdżę tą droga zarówno od strony mostu na Bystrzycy jaki i od ul. Piłsudskiego w kierunku Gali. Wjazd na rondo to wymysł chorej wyobraźni! Zrozumiałbym gdyby nie było miejsca na wykonanie wjazdu . Ale zaprojektować coś co utrudnia życie kierowcom i powoduje zagrożenie w ruch pojazdów zamiast ułatwiać -to jakaś paranoja!!! A jeszcze zamknięcie ul. I Maja? Przecież można było zrobić z niej ulicę jednokierunkową. URZĘDASY mają się ddobrze! Gorzej z przeciętnym zjadaczem chleba!
Ciekawe kto był projektantem tzw. trasy zielonej? Kto też jest odpowiedzialny za zatwierdzenie tego projektu?
Codziennie jeżdżę tą droga zarówno od strony mostu na Bystrzycy jaki i od ul. Piłsudskiego w kierunku Gali. Wjazd na rondo to wymysł chorej wyobraźni! Zrozumiałbym gdyby nie było miejsca na wykonanie wjazdu . Ale zaprojektować coś co utrudnia życie kierowcom i powoduje zagrożenie w ruch pojazdów zamiast ułatwiać -to jakaś paranoja!!! A jeszcze zamknięcie ul. I Maja? Przecież można było zrobić z niej ulicę jed... rozwiń
Avatar
mieszkanka / 22 kwietnia 2008 r. o 07:36
Dlaczego Dziennik kłamie!!!!! My jako mieszkańcy 1 Maja NIE JESTEŚMY ZA PPRZYWRÓCENIEM RUCHU NA ULICY!!! I z tego co nam wiadomo to za przywróceniem ruchu są drobne sklepiki znajdujące się na tej ulicy. I skąd liczba 66 firm, skoro ja na palcach u ręki mogę policzyć ile na ulicy 1 Maja znajduje się pseudo firm. Dlaczego Dziennik nie pisze, że w okresie kiedy ulica była przejezdna pękały nam ściany w mieszkaniach??? Że nie można było otworzyć okna, bo non stop jeździły tiry , nie wspomnę o autobusach od których trzęsły się szyby w oknach!!!! A co do bezpieczeństwa , dlaczego nie piszecie o odcinku 1 Maja od strony dworca - tam to dopiero jest niebezpiecznie!!! I jeszcze jedno, wszędzie są złodzieje i jeśli ktoś z przyjezdnych zostawia w samochodzie cenne przedmioty to sam w ten sposób kusi takiego złodziejaszka. I proszę nie mówić, że jest niebezpiecznie - proszę się dobrze rozejrzeć , a zobaczycie Państwo policję czy to w radiowozie czy to w pieszym patrolu. A co do właściciela marokańskiego pub-u, nawet w okresie kiedy ulica była przejezdna to pub świecił pustkami PANIE ZET!!!! I brawo dla Urzędu Miasta w końcu ktoś pomyślał o nas jako mieszkańcach i póki co na ulicy jest cisza i spokój.
I JESLI BĘDZIE TRZEBA TO MY MIESZKAŃCY WYJDZIEMY NA ULICĘ Z PIKIETĄ A NIE POZOLIMY NA PONOWNE JEJ OTWARCIE. Proszę to wziąść pod uwagę!!!!!!!!!
Dlaczego Dziennik kłamie!!!!! My jako mieszkańcy 1 Maja NIE JESTEŚMY ZA PPRZYWRÓCENIEM RUCHU NA ULICY!!! I z tego co nam wiadomo to za przywróceniem ruchu są drobne sklepiki znajdujące się na tej ulicy. I skąd liczba 66 firm, skoro ja na palcach u ręki mogę policzyć ile na ulicy 1 Maja znajduje się pseudo firm. Dlaczego Dziennik nie pisze, że w okresie kiedy ulica była przejezdna pękały nam ściany w mieszkaniach??? Że nie można było otworzyć okna, bo non stop jeździły tiry , nie wspomnę o autobusach od który... rozwiń
Avatar
deptak / 22 kwietnia 2008 r. o 07:14
jestem za deptakiem na ul.1-go Maja gdyby wyprowadzic deptak jeszcze Zamojska mostem zabytkowych na bystrzycy i dalej do Dworca tak jak to planuje miasto byloby super

1-maja Deptakiem,zreszta ta nazwa kojarzy mi sie tylko i wylacznie z chodzeniem od pochodow buhahaha