Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2007 r.
20:10
Edytuj ten wpis

Nie dla każdego pirata mandat

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 10 A A

W dwie godziny złapaliśmy 250 piratów drogowych - tak nowym fotoradarem chwaliła się wczoraj lubelska drogówka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I zapowiedziała, że posypią się mandaty i punkty karne. My znamy przykład, że policja nie zawsze jest tak bezwzględna.

Policjanci ustawili fotoradar w poniedziałek na ruchliwej ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. 250 kierowców, którzy tamtędy przejeżdżali, ma kłopot. Urządzenie zrobiło im zdjęcia, bo przekroczyli dozwoloną w mieście prędkość 50 km/h. Rekordzista pędził dużo szybciej - miał na liczniku 113 km/h.

- Teraz po tablicach rejestracyjnych ustalimy właścicieli sfotografowanych aut. Potem wezwiemy ich do naszej sekcji ruchu drogowego. Tam bezwarunkowo dostaną mandat, a jeśli go nie przyjmą, sprawa trafi do sądu grodzkiego - tłumaczy nam Magdalena Jędrejek z lubelskiej policji.

Na karze pieniężnej się jednak nie skończy. Kierowcy, którzy złamali przepisy, dostaną też punkty karne. Po ile? To zależy od tego, jak bardzo przekroczyli dozwoloną prędkość.

Choć policja podkreśla, że nikt z przyłapanych na Nadbystrzyckiej mandatu nie uniknie, my znamy przypadek kierowcy, który od kary pieniężnej się wywinął.

Pod koniec listopada opisaliśmy przygodę Grzegorza Zadrogi, komendanta policji w Białej Podlaskiej. W lipcu pędził pożyczonym od kolegi seatem z prędkością 124 km/h, choć mógł - zgodnie ze znakami drogowymi - najwyżej "siedemdziesiątką”. Za takie wykroczenie policyjny taryfikator mandatów przewiduje 500 zł kary i 10 punktów karnych. Tymczasem komendant otrzymał jedynie upomnienie.

Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji, tłumaczył nam, że Zadroga "przedstawił szczególne okoliczności”, które kazały mu cisnąć gaz do dechy: "musiał pilnie załatwiać rodzinne sprawy”.

Gdzie zatem równość traktowania obywateli?

Dla piratów z Nadbystrzyckiej bezwarunkowy mandat, a dla pirata w policyjnym mundurze wyrozumiałe pogrożenie palcem? Pytamy o to Magdalenę Jędrejek. Policjantka prosi o telefon za 15 minut.

- Rzeczywiście, kodeks wykroczeń przewiduje upomnienie - przyznaje po kwadransie. - Dlatego każdy kierowca, którego wezwiemy, będzie traktowany indywidualnie - zapewnia.

Policja przypomina, że Nadbystrzycka, łącząca dzielnice mieszkalne z centrum Lublina, jest bardzo niebezpieczna. Od początku roku doszło tam do 12 wypadków i 76 kolizji. Zginęły dwie osoby, a 11 zostało rannych.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mec / 26 lutego 2008 r. o 14:56
0
Ale sie ubawiłem. Komendant, tłumaczacy sie, że przekroczył dozwoloną prędkość dwa razy gdyż spieszył sie bo miał do załatwienia sprawy rodzinne.
Tak jest tylko w tym skorumpowanym kraju - Polsce. Dlatego wszyscy z niego uciekają. To kraj absurdów i głupoty ludzi ze świecznika. Przed chwilą ubawiłem sie podobnie z wiadomości ze Szczecina. Wojewódzki Inspekto Sanitarny w Szczecinie, ktory wykłada na prywatnej uczelni w Szczecinie, nie przyjmuje przez cały dzień interesantów w sprawach sanitarnych bo nie zdążył na uczelni przeegzaminować swoich studentów i właśnie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w swoim gabinecie prowadzi egzaminy i to w czasie pracy. Dla niego to normalne. Dla mnie to polska rzeczywistość paranoidalna.
Ale sie ubawiłem. Komendant, tłumaczacy sie, że przekroczył dozwoloną prędkość dwa razy gdyż spieszył sie bo miał do załatwienia sprawy rodzinne.
Tak jest tylko w tym skorumpowanym kraju - Polsce. Dlatego wszyscy z niego uciekają. To kraj absurdów i głupoty ludzi ze świecznika. Przed chwilą ubawiłem sie podobnie z wiadomości ze Szczecina. Wojewódzki Inspekto Sanitarny w Szczecinie, ktory wykłada na prywatnej uczelni w Szczecinie, nie przyjmuje przez cały dzień interesantów w sprawach sanitarnych bo nie zdążył na uczelni przeegzaminowa... rozwiń
Avatar
kochlik80 / 21 grudnia 2007 r. o 00:03
0
Avatar
kochlik80 / 21 grudnia 2007 r. o 00:01
0
jestem z lublina a dokladniej z Poligonowej. Pierwszy raz widzialem tam foto-radar. To jest honda z 99" z silnikiem 1.6 w wersji amerykanskiej a nie jak nie ktorzy twierdza 1.4.
Avatar
kochlik80 / 20 grudnia 2007 r. o 23:57
0
zastanawiam sie tylko ile wlepia mi punktow i ile zaplace mandatu?
Avatar
kierowca / 20 grudnia 2007 r. o 17:01
0
Do wszystkich kierowców! Art.92 Kodeksu Wykroczeń mówi nam, że za niezastosowanie się do znaku ograniczenia prędkości grozi nam kara grzywny lub nagany.Przyznajemy się do popełnienia wykroczenia,wyrażamy skruchę i prosimy policjanta o naganę!!! To się należy każdemu obywatelowi tego kraju ale niektorzy policjanci to w łyżce wody utopili by ziomala ale nagany by mu nie dali. Przykład - oglądajcie TVN TURBO i program o piratach drogowych.Tam policja to Bóg i Car i do tego kłamią w żywe oczy.Wszystkim proszącym o łagodniejszą karę wciskają kit czyli KŁAMIĄ ,że jakoby nie mogą inaczej bo obowiazuje ich taryfikator.Powtarzam raz jeszcze - KŁAMIĄ albo nie znają dokładnie Kodeksu Wykroczeń w co bardzo wątpię.A tak na marginesie to wszyscy powinni wiedzieć,że nieznajomość prawa nie pomaga a nawet szkodzi.
Do wszystkich kierowców! Art.92 Kodeksu Wykroczeń mówi nam, że za niezastosowanie się do znaku ograniczenia prędkości grozi nam kara grzywny lub nagany.Przyznajemy się do popełnienia wykroczenia,wyrażamy skruchę i prosimy policjanta o naganę!!! To się należy każdemu obywatelowi tego kraju ale niektorzy policjanci to w łyżce wody utopili by ziomala ale nagany by mu nie dali. Przykład - oglądajcie TVN TURBO i program o piratach drogowych.Tam policja to Bóg i Car i do tego kłamią w żywe oczy.Wszystkim proszącym o łagodniejszą ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2007 r. o 00:33
0
przez jednego komendanta zmieniają prawo, nieźle, to jest Polska właśnie, inny podobny obrazek z Białej POdl. : [url="http://forumprawne.org/o,71785.html"]http://forumprawne.org/o,71785.html[/url]
Avatar
marecki-46 / 19 grudnia 2007 r. o 16:36
0
ŻYJEMY W POLSCE I KARY SĄ ALE NIE DLA WSZYSTKICH.CI CO POWINNI DAWAĆ PRZYKŁAD TO ŁAMIĄ PRAWO I BARDZO GŁUPIO SIĘ TŁUMACZĄ, ŻE ZAŁATWIAJĄ PILNE SPRAWY RODZINNE.TAK TO KAŻDY POWINIEN SIĘ TŁUMACZYĆ I PROŚIC O UPOMNIENIE A NIE MANDAT JAK PAN KOMENDANT Z BIAŁEJ POBLASKIEJ.WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW I POLICJANTÓW.
ŻYJEMY W POLSCE I KARY SĄ ALE NIE DLA WSZYSTKICH.CI CO POWINNI DAWAĆ PRZYKŁAD TO ŁAMIĄ PRAWO I BARDZO GŁUPIO SIĘ TŁUMACZĄ, ŻE ZAŁATWIAJĄ PILNE SPRAWY RODZINNE.TAK TO KAŻDY POWINIEN SIĘ TŁUMACZYĆ I PROŚIC O UPOMNIENIE A NIE MANDAT JAK PAN KOMENDANT Z BIAŁEJ POBLASKIEJ.WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW I POLICJANTÓW. rozwiń
Avatar
ja / 19 grudnia 2007 r. o 09:50
0
o czym tu pisac ladna droga dwupasmowa nawet w Warszawie stwierdzili ze bezpieczniej na takich drogach bedzie podniesc dopuszczalna predkosc i mamy na takich odcinkach 80km/h o ile bezpieczniej w statystykach i plynniej !!!!! niw wspomne o naszych zachodnich sasiadach tam na takich obowiazuje 90km/h a w Belgii 120km/h i mniej wypadkow!!!! daje do myslenia?.
Avatar
Yossarian / 19 grudnia 2007 r. o 08:42
0
A co będzie jeżeli samochodem nie jechał własciciel?
Avatar
kuty / 19 grudnia 2007 r. o 07:35
0
I dalej są równi i równiejsi. jak za komuny. jak ja przekroczyłem prędkość to mówili że kamera mnie zarejestrowała i nie pomoże nawet wujek wojewoda.
Avatar
mec / 26 lutego 2008 r. o 14:56
0
Ale sie ubawiłem. Komendant, tłumaczacy sie, że przekroczył dozwoloną prędkość dwa razy gdyż spieszył sie bo miał do załatwienia sprawy rodzinne.
Tak jest tylko w tym skorumpowanym kraju - Polsce. Dlatego wszyscy z niego uciekają. To kraj absurdów i głupoty ludzi ze świecznika. Przed chwilą ubawiłem sie podobnie z wiadomości ze Szczecina. Wojewódzki Inspekto Sanitarny w Szczecinie, ktory wykłada na prywatnej uczelni w Szczecinie, nie przyjmuje przez cały dzień interesantów w sprawach sanitarnych bo nie zdążył na uczelni przeegzaminować swoich studentów i właśnie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w swoim gabinecie prowadzi egzaminy i to w czasie pracy. Dla niego to normalne. Dla mnie to polska rzeczywistość paranoidalna.
Ale sie ubawiłem. Komendant, tłumaczacy sie, że przekroczył dozwoloną prędkość dwa razy gdyż spieszył sie bo miał do załatwienia sprawy rodzinne.
Tak jest tylko w tym skorumpowanym kraju - Polsce. Dlatego wszyscy z niego uciekają. To kraj absurdów i głupoty ludzi ze świecznika. Przed chwilą ubawiłem sie podobnie z wiadomości ze Szczecina. Wojewódzki Inspekto Sanitarny w Szczecinie, ktory wykłada na prywatnej uczelni w Szczecinie, nie przyjmuje przez cały dzień interesantów w sprawach sanitarnych bo nie zdążył na uczelni przeegzaminowa... rozwiń
Avatar
kochlik80 / 21 grudnia 2007 r. o 00:03
0
Avatar
kochlik80 / 21 grudnia 2007 r. o 00:01
0
jestem z lublina a dokladniej z Poligonowej. Pierwszy raz widzialem tam foto-radar. To jest honda z 99" z silnikiem 1.6 w wersji amerykanskiej a nie jak nie ktorzy twierdza 1.4.
Avatar
kochlik80 / 20 grudnia 2007 r. o 23:57
0
zastanawiam sie tylko ile wlepia mi punktow i ile zaplace mandatu?
Avatar
kierowca / 20 grudnia 2007 r. o 17:01
0
Do wszystkich kierowców! Art.92 Kodeksu Wykroczeń mówi nam, że za niezastosowanie się do znaku ograniczenia prędkości grozi nam kara grzywny lub nagany.Przyznajemy się do popełnienia wykroczenia,wyrażamy skruchę i prosimy policjanta o naganę!!! To się należy każdemu obywatelowi tego kraju ale niektorzy policjanci to w łyżce wody utopili by ziomala ale nagany by mu nie dali. Przykład - oglądajcie TVN TURBO i program o piratach drogowych.Tam policja to Bóg i Car i do tego kłamią w żywe oczy.Wszystkim proszącym o łagodniejszą karę wciskają kit czyli KŁAMIĄ ,że jakoby nie mogą inaczej bo obowiazuje ich taryfikator.Powtarzam raz jeszcze - KŁAMIĄ albo nie znają dokładnie Kodeksu Wykroczeń w co bardzo wątpię.A tak na marginesie to wszyscy powinni wiedzieć,że nieznajomość prawa nie pomaga a nawet szkodzi.
Do wszystkich kierowców! Art.92 Kodeksu Wykroczeń mówi nam, że za niezastosowanie się do znaku ograniczenia prędkości grozi nam kara grzywny lub nagany.Przyznajemy się do popełnienia wykroczenia,wyrażamy skruchę i prosimy policjanta o naganę!!! To się należy każdemu obywatelowi tego kraju ale niektorzy policjanci to w łyżce wody utopili by ziomala ale nagany by mu nie dali. Przykład - oglądajcie TVN TURBO i program o piratach drogowych.Tam policja to Bóg i Car i do tego kłamią w żywe oczy.Wszystkim proszącym o łagodniejszą ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2007 r. o 00:33
0
przez jednego komendanta zmieniają prawo, nieźle, to jest Polska właśnie, inny podobny obrazek z Białej POdl. : [url="http://forumprawne.org/o,71785.html"]http://forumprawne.org/o,71785.html[/url]
Avatar
marecki-46 / 19 grudnia 2007 r. o 16:36
0
ŻYJEMY W POLSCE I KARY SĄ ALE NIE DLA WSZYSTKICH.CI CO POWINNI DAWAĆ PRZYKŁAD TO ŁAMIĄ PRAWO I BARDZO GŁUPIO SIĘ TŁUMACZĄ, ŻE ZAŁATWIAJĄ PILNE SPRAWY RODZINNE.TAK TO KAŻDY POWINIEN SIĘ TŁUMACZYĆ I PROŚIC O UPOMNIENIE A NIE MANDAT JAK PAN KOMENDANT Z BIAŁEJ POBLASKIEJ.WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW I POLICJANTÓW.
ŻYJEMY W POLSCE I KARY SĄ ALE NIE DLA WSZYSTKICH.CI CO POWINNI DAWAĆ PRZYKŁAD TO ŁAMIĄ PRAWO I BARDZO GŁUPIO SIĘ TŁUMACZĄ, ŻE ZAŁATWIAJĄ PILNE SPRAWY RODZINNE.TAK TO KAŻDY POWINIEN SIĘ TŁUMACZYĆ I PROŚIC O UPOMNIENIE A NIE MANDAT JAK PAN KOMENDANT Z BIAŁEJ POBLASKIEJ.WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW I POLICJANTÓW. rozwiń
Avatar
ja / 19 grudnia 2007 r. o 09:50
0
o czym tu pisac ladna droga dwupasmowa nawet w Warszawie stwierdzili ze bezpieczniej na takich drogach bedzie podniesc dopuszczalna predkosc i mamy na takich odcinkach 80km/h o ile bezpieczniej w statystykach i plynniej !!!!! niw wspomne o naszych zachodnich sasiadach tam na takich obowiazuje 90km/h a w Belgii 120km/h i mniej wypadkow!!!! daje do myslenia?.
Avatar
Yossarian / 19 grudnia 2007 r. o 08:42
0
A co będzie jeżeli samochodem nie jechał własciciel?
Avatar
kuty / 19 grudnia 2007 r. o 07:35
0