Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2007 r.
20:10
Edytuj ten wpis

Nie dla każdego pirata mandat

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 10 A A

W dwie godziny złapaliśmy 250 piratów drogowych - tak nowym fotoradarem chwaliła się wczoraj lubelska drogówka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I zapowiedziała, że posypią się mandaty i punkty karne. My znamy przykład, że policja nie zawsze jest tak bezwzględna.

Policjanci ustawili fotoradar w poniedziałek na ruchliwej ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. 250 kierowców, którzy tamtędy przejeżdżali, ma kłopot. Urządzenie zrobiło im zdjęcia, bo przekroczyli dozwoloną w mieście prędkość 50 km/h. Rekordzista pędził dużo szybciej - miał na liczniku 113 km/h.

- Teraz po tablicach rejestracyjnych ustalimy właścicieli sfotografowanych aut. Potem wezwiemy ich do naszej sekcji ruchu drogowego. Tam bezwarunkowo dostaną mandat, a jeśli go nie przyjmą, sprawa trafi do sądu grodzkiego - tłumaczy nam Magdalena Jędrejek z lubelskiej policji.

Na karze pieniężnej się jednak nie skończy. Kierowcy, którzy złamali przepisy, dostaną też punkty karne. Po ile? To zależy od tego, jak bardzo przekroczyli dozwoloną prędkość.

Choć policja podkreśla, że nikt z przyłapanych na Nadbystrzyckiej mandatu nie uniknie, my znamy przypadek kierowcy, który od kary pieniężnej się wywinął.

Pod koniec listopada opisaliśmy przygodę Grzegorza Zadrogi, komendanta policji w Białej Podlaskiej. W lipcu pędził pożyczonym od kolegi seatem z prędkością 124 km/h, choć mógł - zgodnie ze znakami drogowymi - najwyżej "siedemdziesiątką”. Za takie wykroczenie policyjny taryfikator mandatów przewiduje 500 zł kary i 10 punktów karnych. Tymczasem komendant otrzymał jedynie upomnienie.

Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji, tłumaczył nam, że Zadroga "przedstawił szczególne okoliczności”, które kazały mu cisnąć gaz do dechy: "musiał pilnie załatwiać rodzinne sprawy”.

Gdzie zatem równość traktowania obywateli?

Dla piratów z Nadbystrzyckiej bezwarunkowy mandat, a dla pirata w policyjnym mundurze wyrozumiałe pogrożenie palcem? Pytamy o to Magdalenę Jędrejek. Policjantka prosi o telefon za 15 minut.

- Rzeczywiście, kodeks wykroczeń przewiduje upomnienie - przyznaje po kwadransie. - Dlatego każdy kierowca, którego wezwiemy, będzie traktowany indywidualnie - zapewnia.

Policja przypomina, że Nadbystrzycka, łącząca dzielnice mieszkalne z centrum Lublina, jest bardzo niebezpieczna. Od początku roku doszło tam do 12 wypadków i 76 kolizji. Zginęły dwie osoby, a 11 zostało rannych.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mec / 26 lutego 2008 r. o 14:56
Ale sie ubawiłem. Komendant, tłumaczacy sie, że przekroczył dozwoloną prędkość dwa razy gdyż spieszył sie bo miał do załatwienia sprawy rodzinne.
Tak jest tylko w tym skorumpowanym kraju - Polsce. Dlatego wszyscy z niego uciekają. To kraj absurdów i głupoty ludzi ze świecznika. Przed chwilą ubawiłem sie podobnie z wiadomości ze Szczecina. Wojewódzki Inspekto Sanitarny w Szczecinie, ktory wykłada na prywatnej uczelni w Szczecinie, nie przyjmuje przez cały dzień interesantów w sprawach sanitarnych bo nie zdążył na uczelni przeegzaminować swoich studentów i właśnie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w swoim gabinecie prowadzi egzaminy i to w czasie pracy. Dla niego to normalne. Dla mnie to polska rzeczywistość paranoidalna.
Ale sie ubawiłem. Komendant, tłumaczacy sie, że przekroczył dozwoloną prędkość dwa razy gdyż spieszył sie bo miał do załatwienia sprawy rodzinne.
Tak jest tylko w tym skorumpowanym kraju - Polsce. Dlatego wszyscy z niego uciekają. To kraj absurdów i głupoty ludzi ze świecznika. Przed chwilą ubawiłem sie podobnie z wiadomości ze Szczecina. Wojewódzki Inspekto Sanitarny w Szczecinie, ktory wykłada na prywatnej uczelni w Szczecinie, nie przyjmuje przez cały dzień interesantów w sprawach sanitarnych bo nie zdążył na uczelni przeegzaminowa... rozwiń
Avatar
kochlik80 / 21 grudnia 2007 r. o 00:03
Avatar
kochlik80 / 21 grudnia 2007 r. o 00:01
jestem z lublina a dokladniej z Poligonowej. Pierwszy raz widzialem tam foto-radar. To jest honda z 99" z silnikiem 1.6 w wersji amerykanskiej a nie jak nie ktorzy twierdza 1.4.
Avatar
kochlik80 / 20 grudnia 2007 r. o 23:57
zastanawiam sie tylko ile wlepia mi punktow i ile zaplace mandatu?
Avatar
kierowca / 20 grudnia 2007 r. o 17:01
Do wszystkich kierowców! Art.92 Kodeksu Wykroczeń mówi nam, że za niezastosowanie się do znaku ograniczenia prędkości grozi nam kara grzywny lub nagany.Przyznajemy się do popełnienia wykroczenia,wyrażamy skruchę i prosimy policjanta o naganę!!! To się należy każdemu obywatelowi tego kraju ale niektorzy policjanci to w łyżce wody utopili by ziomala ale nagany by mu nie dali. Przykład - oglądajcie TVN TURBO i program o piratach drogowych.Tam policja to Bóg i Car i do tego kłamią w żywe oczy.Wszystkim proszącym o łagodniejszą karę wciskają kit czyli KŁAMIĄ ,że jakoby nie mogą inaczej bo obowiazuje ich taryfikator.Powtarzam raz jeszcze - KŁAMIĄ albo nie znają dokładnie Kodeksu Wykroczeń w co bardzo wątpię.A tak na marginesie to wszyscy powinni wiedzieć,że nieznajomość prawa nie pomaga a nawet szkodzi.
Do wszystkich kierowców! Art.92 Kodeksu Wykroczeń mówi nam, że za niezastosowanie się do znaku ograniczenia prędkości grozi nam kara grzywny lub nagany.Przyznajemy się do popełnienia wykroczenia,wyrażamy skruchę i prosimy policjanta o naganę!!! To się należy każdemu obywatelowi tego kraju ale niektorzy policjanci to w łyżce wody utopili by ziomala ale nagany by mu nie dali. Przykład - oglądajcie TVN TURBO i program o piratach drogowych.Tam policja to Bóg i Car i do tego kłamią w żywe oczy.Wszystkim proszącym o łagodniejszą ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2007 r. o 00:33
przez jednego komendanta zmieniają prawo, nieźle, to jest Polska właśnie, inny podobny obrazek z Białej POdl. : [url="http://forumprawne.org/o,71785.html"]http://forumprawne.org/o,71785.html[/url]
Avatar
marecki-46 / 19 grudnia 2007 r. o 16:36
ŻYJEMY W POLSCE I KARY SĄ ALE NIE DLA WSZYSTKICH.CI CO POWINNI DAWAĆ PRZYKŁAD TO ŁAMIĄ PRAWO I BARDZO GŁUPIO SIĘ TŁUMACZĄ, ŻE ZAŁATWIAJĄ PILNE SPRAWY RODZINNE.TAK TO KAŻDY POWINIEN SIĘ TŁUMACZYĆ I PROŚIC O UPOMNIENIE A NIE MANDAT JAK PAN KOMENDANT Z BIAŁEJ POBLASKIEJ.WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW I POLICJANTÓW.
ŻYJEMY W POLSCE I KARY SĄ ALE NIE DLA WSZYSTKICH.CI CO POWINNI DAWAĆ PRZYKŁAD TO ŁAMIĄ PRAWO I BARDZO GŁUPIO SIĘ TŁUMACZĄ, ŻE ZAŁATWIAJĄ PILNE SPRAWY RODZINNE.TAK TO KAŻDY POWINIEN SIĘ TŁUMACZYĆ I PROŚIC O UPOMNIENIE A NIE MANDAT JAK PAN KOMENDANT Z BIAŁEJ POBLASKIEJ.WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW I POLICJANTÓW. rozwiń
Avatar
ja / 19 grudnia 2007 r. o 09:50
o czym tu pisac ladna droga dwupasmowa nawet w Warszawie stwierdzili ze bezpieczniej na takich drogach bedzie podniesc dopuszczalna predkosc i mamy na takich odcinkach 80km/h o ile bezpieczniej w statystykach i plynniej !!!!! niw wspomne o naszych zachodnich sasiadach tam na takich obowiazuje 90km/h a w Belgii 120km/h i mniej wypadkow!!!! daje do myslenia?.
Avatar
Yossarian / 19 grudnia 2007 r. o 08:42
A co będzie jeżeli samochodem nie jechał własciciel?
Avatar
kuty / 19 grudnia 2007 r. o 07:35
I dalej są równi i równiejsi. jak za komuny. jak ja przekroczyłem prędkość to mówili że kamera mnie zarejestrowała i nie pomoże nawet wujek wojewoda.
Avatar
mec / 26 lutego 2008 r. o 14:56
Ale sie ubawiłem. Komendant, tłumaczacy sie, że przekroczył dozwoloną prędkość dwa razy gdyż spieszył sie bo miał do załatwienia sprawy rodzinne.
Tak jest tylko w tym skorumpowanym kraju - Polsce. Dlatego wszyscy z niego uciekają. To kraj absurdów i głupoty ludzi ze świecznika. Przed chwilą ubawiłem sie podobnie z wiadomości ze Szczecina. Wojewódzki Inspekto Sanitarny w Szczecinie, ktory wykłada na prywatnej uczelni w Szczecinie, nie przyjmuje przez cały dzień interesantów w sprawach sanitarnych bo nie zdążył na uczelni przeegzaminować swoich studentów i właśnie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w swoim gabinecie prowadzi egzaminy i to w czasie pracy. Dla niego to normalne. Dla mnie to polska rzeczywistość paranoidalna.
Ale sie ubawiłem. Komendant, tłumaczacy sie, że przekroczył dozwoloną prędkość dwa razy gdyż spieszył sie bo miał do załatwienia sprawy rodzinne.
Tak jest tylko w tym skorumpowanym kraju - Polsce. Dlatego wszyscy z niego uciekają. To kraj absurdów i głupoty ludzi ze świecznika. Przed chwilą ubawiłem sie podobnie z wiadomości ze Szczecina. Wojewódzki Inspekto Sanitarny w Szczecinie, ktory wykłada na prywatnej uczelni w Szczecinie, nie przyjmuje przez cały dzień interesantów w sprawach sanitarnych bo nie zdążył na uczelni przeegzaminowa... rozwiń
Avatar
kochlik80 / 21 grudnia 2007 r. o 00:03
Avatar
kochlik80 / 21 grudnia 2007 r. o 00:01
jestem z lublina a dokladniej z Poligonowej. Pierwszy raz widzialem tam foto-radar. To jest honda z 99" z silnikiem 1.6 w wersji amerykanskiej a nie jak nie ktorzy twierdza 1.4.
Avatar
kochlik80 / 20 grudnia 2007 r. o 23:57
zastanawiam sie tylko ile wlepia mi punktow i ile zaplace mandatu?
Avatar
kierowca / 20 grudnia 2007 r. o 17:01
Do wszystkich kierowców! Art.92 Kodeksu Wykroczeń mówi nam, że za niezastosowanie się do znaku ograniczenia prędkości grozi nam kara grzywny lub nagany.Przyznajemy się do popełnienia wykroczenia,wyrażamy skruchę i prosimy policjanta o naganę!!! To się należy każdemu obywatelowi tego kraju ale niektorzy policjanci to w łyżce wody utopili by ziomala ale nagany by mu nie dali. Przykład - oglądajcie TVN TURBO i program o piratach drogowych.Tam policja to Bóg i Car i do tego kłamią w żywe oczy.Wszystkim proszącym o łagodniejszą karę wciskają kit czyli KŁAMIĄ ,że jakoby nie mogą inaczej bo obowiazuje ich taryfikator.Powtarzam raz jeszcze - KŁAMIĄ albo nie znają dokładnie Kodeksu Wykroczeń w co bardzo wątpię.A tak na marginesie to wszyscy powinni wiedzieć,że nieznajomość prawa nie pomaga a nawet szkodzi.
Do wszystkich kierowców! Art.92 Kodeksu Wykroczeń mówi nam, że za niezastosowanie się do znaku ograniczenia prędkości grozi nam kara grzywny lub nagany.Przyznajemy się do popełnienia wykroczenia,wyrażamy skruchę i prosimy policjanta o naganę!!! To się należy każdemu obywatelowi tego kraju ale niektorzy policjanci to w łyżce wody utopili by ziomala ale nagany by mu nie dali. Przykład - oglądajcie TVN TURBO i program o piratach drogowych.Tam policja to Bóg i Car i do tego kłamią w żywe oczy.Wszystkim proszącym o łagodniejszą ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2007 r. o 00:33
przez jednego komendanta zmieniają prawo, nieźle, to jest Polska właśnie, inny podobny obrazek z Białej POdl. : [url="http://forumprawne.org/o,71785.html"]http://forumprawne.org/o,71785.html[/url]
Avatar
marecki-46 / 19 grudnia 2007 r. o 16:36
ŻYJEMY W POLSCE I KARY SĄ ALE NIE DLA WSZYSTKICH.CI CO POWINNI DAWAĆ PRZYKŁAD TO ŁAMIĄ PRAWO I BARDZO GŁUPIO SIĘ TŁUMACZĄ, ŻE ZAŁATWIAJĄ PILNE SPRAWY RODZINNE.TAK TO KAŻDY POWINIEN SIĘ TŁUMACZYĆ I PROŚIC O UPOMNIENIE A NIE MANDAT JAK PAN KOMENDANT Z BIAŁEJ POBLASKIEJ.WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW I POLICJANTÓW.
ŻYJEMY W POLSCE I KARY SĄ ALE NIE DLA WSZYSTKICH.CI CO POWINNI DAWAĆ PRZYKŁAD TO ŁAMIĄ PRAWO I BARDZO GŁUPIO SIĘ TŁUMACZĄ, ŻE ZAŁATWIAJĄ PILNE SPRAWY RODZINNE.TAK TO KAŻDY POWINIEN SIĘ TŁUMACZYĆ I PROŚIC O UPOMNIENIE A NIE MANDAT JAK PAN KOMENDANT Z BIAŁEJ POBLASKIEJ.WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW I POLICJANTÓW. rozwiń
Avatar
ja / 19 grudnia 2007 r. o 09:50
o czym tu pisac ladna droga dwupasmowa nawet w Warszawie stwierdzili ze bezpieczniej na takich drogach bedzie podniesc dopuszczalna predkosc i mamy na takich odcinkach 80km/h o ile bezpieczniej w statystykach i plynniej !!!!! niw wspomne o naszych zachodnich sasiadach tam na takich obowiazuje 90km/h a w Belgii 120km/h i mniej wypadkow!!!! daje do myslenia?.
Avatar
Yossarian / 19 grudnia 2007 r. o 08:42
A co będzie jeżeli samochodem nie jechał własciciel?
Avatar
kuty / 19 grudnia 2007 r. o 07:35
I dalej są równi i równiejsi. jak za komuny. jak ja przekroczyłem prędkość to mówili że kamera mnie zarejestrowała i nie pomoże nawet wujek wojewoda.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi
Zdjęcia
galeria

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi

Biegacze mają wielkie serca. W sobotę pobiegli, by wesprzeć leczenie 10–letniej Gabrysi Bryk. Dziewczynka ma szansę na operację w USA.

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła nie miała problemów z ograniem trzecioligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Drużyna Mariusza Pawlaka pokonała niżej notowanych rywali 4:0.

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny z Radzynia Podlaskiego chce nauczyć się strzelać. – Co, jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy, czy jesteśmy przygotowani? – zastanawia się Mariasz Szczygieł i proponuje utworzenie strzelnicy w mieście.

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym
galeria

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym

14 par otrzymało medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz medal prezydenta Lublina.

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Trwa przebudowa tzw. małej obwodnicy Zamościa, czyli drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja, przez ul. Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na ul. Szczebrzeskiej. Utrudnień tam nie brakuje od przeszło roku, a po niedzieli wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Stand-up w Just Crafted
12 lutego 2023, 19:30

Stand-up w Just Crafted

Pub Just Crafted (ul. Cicha 2) zaprasza na stand-upowy wieczór z udziałem Macieja "Lobo" Linke i Tomasza Kwiatkowskiego. Wydarzenie odbędzie się 12 lutego o godz. 19.30.

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia
galeria

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia

Znane są najnowsze ustalenia prokuratury w sprawie tragicznego wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Zginęło w nim troje młodych ludzi.

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

W szesnastym wieku przypłynęły z Ameryki do Europy. Według legendy w Polsce zawdzięczamy je królowi Janowi III Sobieskiemu, który wśród zdobyczy wiedeńskich przywiózł do Polski twarde „jabłka ziemne”, bez których nie wyobrażamy sobie dziś smakowitej kartoflanki, kartofli z piekarnika czy chrupiących placków ze śmietaną.

Lublin. Śnieg sypie, aż gęsto. Na ulicach jest diabelsko ślisko
galeria

Lublin. Śnieg sypie, aż gęsto. Na ulicach jest diabelsko ślisko

Zgodnie z zapowiedziami, właśnie wróciła zima. W Lublinie sypie i trudno jest jeździć samochodem.

Podsumowanie Roku Sportowego w Lublinie. Lista nagrodzonych. Dużo zdjęć
galeria

Podsumowanie Roku Sportowego w Lublinie. Lista nagrodzonych. Dużo zdjęć

Wiadomo już, czyje sukcesy sportowe w ubiegłym roku zasłużyły na docenienie. Lublin podsumował rok 2022.

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

Ruszyli wiosną 2016. Z każdym rokiem przybywało pacjentów. Po siedmiu latach działalności NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu, ściśle współpracującym z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu, jest w stanie zapewnić leczenie aż 1500 pacjentom rocznie. Co ważne: leczenie w ośrodku w całości odbywa się w ramach kontraktu z NFZ, oznacza to, że pacjent nie ponosi opłat.

Tak się bawi XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie
Studniówka 2023
galeria

Tak się bawi XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie

Kolejna szkoła zorganizowała bal studniówkowy, a oznacza to, że uczniowie teraz muszą porzucić wszelkie rozrywki i skupić się na nauce. Że właśnie zaczynają przygotowania do matury.

Spółdzielnia zapytała urząd o powody podwyżki cen ciepła. Odpowiedź na blisko 600 stron