Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2007 r.
20:10
Edytuj ten wpis

Nie dla każdego pirata mandat

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 10 A A

W dwie godziny złapaliśmy 250 piratów drogowych - tak nowym fotoradarem chwaliła się wczoraj lubelska drogówka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I zapowiedziała, że posypią się mandaty i punkty karne. My znamy przykład, że policja nie zawsze jest tak bezwzględna.

Policjanci ustawili fotoradar w poniedziałek na ruchliwej ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie. 250 kierowców, którzy tamtędy przejeżdżali, ma kłopot. Urządzenie zrobiło im zdjęcia, bo przekroczyli dozwoloną w mieście prędkość 50 km/h. Rekordzista pędził dużo szybciej - miał na liczniku 113 km/h.

- Teraz po tablicach rejestracyjnych ustalimy właścicieli sfotografowanych aut. Potem wezwiemy ich do naszej sekcji ruchu drogowego. Tam bezwarunkowo dostaną mandat, a jeśli go nie przyjmą, sprawa trafi do sądu grodzkiego - tłumaczy nam Magdalena Jędrejek z lubelskiej policji.

Na karze pieniężnej się jednak nie skończy. Kierowcy, którzy złamali przepisy, dostaną też punkty karne. Po ile? To zależy od tego, jak bardzo przekroczyli dozwoloną prędkość.

Choć policja podkreśla, że nikt z przyłapanych na Nadbystrzyckiej mandatu nie uniknie, my znamy przypadek kierowcy, który od kary pieniężnej się wywinął.

Pod koniec listopada opisaliśmy przygodę Grzegorza Zadrogi, komendanta policji w Białej Podlaskiej. W lipcu pędził pożyczonym od kolegi seatem z prędkością 124 km/h, choć mógł - zgodnie ze znakami drogowymi - najwyżej "siedemdziesiątką”. Za takie wykroczenie policyjny taryfikator mandatów przewiduje 500 zł kary i 10 punktów karnych. Tymczasem komendant otrzymał jedynie upomnienie.

Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji, tłumaczył nam, że Zadroga "przedstawił szczególne okoliczności”, które kazały mu cisnąć gaz do dechy: "musiał pilnie załatwiać rodzinne sprawy”.

Gdzie zatem równość traktowania obywateli?

Dla piratów z Nadbystrzyckiej bezwarunkowy mandat, a dla pirata w policyjnym mundurze wyrozumiałe pogrożenie palcem? Pytamy o to Magdalenę Jędrejek. Policjantka prosi o telefon za 15 minut.

- Rzeczywiście, kodeks wykroczeń przewiduje upomnienie - przyznaje po kwadransie. - Dlatego każdy kierowca, którego wezwiemy, będzie traktowany indywidualnie - zapewnia.

Policja przypomina, że Nadbystrzycka, łącząca dzielnice mieszkalne z centrum Lublina, jest bardzo niebezpieczna. Od początku roku doszło tam do 12 wypadków i 76 kolizji. Zginęły dwie osoby, a 11 zostało rannych.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mec / 26 lutego 2008 o 14:56
0
Ale sie ubawiłem. Komendant, tłumaczacy sie, że przekroczył dozwoloną prędkość dwa razy gdyż spieszył sie bo miał do załatwienia sprawy rodzinne.
Tak jest tylko w tym skorumpowanym kraju - Polsce. Dlatego wszyscy z niego uciekają. To kraj absurdów i głupoty ludzi ze świecznika. Przed chwilą ubawiłem sie podobnie z wiadomości ze Szczecina. Wojewódzki Inspekto Sanitarny w Szczecinie, ktory wykłada na prywatnej uczelni w Szczecinie, nie przyjmuje przez cały dzień interesantów w sprawach sanitarnych bo nie zdążył na uczelni przeegzaminować swoich studentów i właśnie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w swoim gabinecie prowadzi egzaminy i to w czasie pracy. Dla niego to normalne. Dla mnie to polska rzeczywistość paranoidalna.
Ale sie ubawiłem. Komendant, tłumaczacy sie, że przekroczył dozwoloną prędkość dwa razy gdyż spieszył sie bo miał do załatwienia sprawy rodzinne.
Tak jest tylko w tym skorumpowanym kraju - Polsce. Dlatego wszyscy z niego uciekają. To kraj absurdów i głupoty ludzi ze świecznika. Przed chwilą ubawiłem sie podobnie z wiadomości ze Szczecina. Wojewódzki Inspekto Sanitarny w Szczecinie, ktory wykłada na prywatnej uczelni w Szczecinie, nie przyjmuje przez cały dzień interesantów w sprawach sanitarnych bo nie zdążył na uczelni przeegzaminowa... rozwiń
Avatar
kochlik80 / 21 grudnia 2007 o 00:03
0
Avatar
kochlik80 / 21 grudnia 2007 o 00:01
0
jestem z lublina a dokladniej z Poligonowej. Pierwszy raz widzialem tam foto-radar. To jest honda z 99" z silnikiem 1.6 w wersji amerykanskiej a nie jak nie ktorzy twierdza 1.4.
Avatar
kochlik80 / 20 grudnia 2007 o 23:57
0
zastanawiam sie tylko ile wlepia mi punktow i ile zaplace mandatu?
Avatar
kierowca / 20 grudnia 2007 o 17:01
0
Do wszystkich kierowców! Art.92 Kodeksu Wykroczeń mówi nam, że za niezastosowanie się do znaku ograniczenia prędkości grozi nam kara grzywny lub nagany.Przyznajemy się do popełnienia wykroczenia,wyrażamy skruchę i prosimy policjanta o naganę!!! To się należy każdemu obywatelowi tego kraju ale niektorzy policjanci to w łyżce wody utopili by ziomala ale nagany by mu nie dali. Przykład - oglądajcie TVN TURBO i program o piratach drogowych.Tam policja to Bóg i Car i do tego kłamią w żywe oczy.Wszystkim proszącym o łagodniejszą karę wciskają kit czyli KŁAMIĄ ,że jakoby nie mogą inaczej bo obowiazuje ich taryfikator.Powtarzam raz jeszcze - KŁAMIĄ albo nie znają dokładnie Kodeksu Wykroczeń w co bardzo wątpię.A tak na marginesie to wszyscy powinni wiedzieć,że nieznajomość prawa nie pomaga a nawet szkodzi.
Do wszystkich kierowców! Art.92 Kodeksu Wykroczeń mówi nam, że za niezastosowanie się do znaku ograniczenia prędkości grozi nam kara grzywny lub nagany.Przyznajemy się do popełnienia wykroczenia,wyrażamy skruchę i prosimy policjanta o naganę!!! To się należy każdemu obywatelowi tego kraju ale niektorzy policjanci to w łyżce wody utopili by ziomala ale nagany by mu nie dali. Przykład - oglądajcie TVN TURBO i program o piratach drogowych.Tam policja to Bóg i Car i do tego kłamią w żywe oczy.Wszystkim proszącym o łagodniejszą ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2007 o 00:33
0
przez jednego komendanta zmieniają prawo, nieźle, to jest Polska właśnie, inny podobny obrazek z Białej POdl. : [url="http://forumprawne.org/o,71785.html"]http://forumprawne.org/o,71785.html[/url]
Avatar
marecki-46 / 19 grudnia 2007 o 16:36
0
ŻYJEMY W POLSCE I KARY SĄ ALE NIE DLA WSZYSTKICH.CI CO POWINNI DAWAĆ PRZYKŁAD TO ŁAMIĄ PRAWO I BARDZO GŁUPIO SIĘ TŁUMACZĄ, ŻE ZAŁATWIAJĄ PILNE SPRAWY RODZINNE.TAK TO KAŻDY POWINIEN SIĘ TŁUMACZYĆ I PROŚIC O UPOMNIENIE A NIE MANDAT JAK PAN KOMENDANT Z BIAŁEJ POBLASKIEJ.WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW I POLICJANTÓW.
ŻYJEMY W POLSCE I KARY SĄ ALE NIE DLA WSZYSTKICH.CI CO POWINNI DAWAĆ PRZYKŁAD TO ŁAMIĄ PRAWO I BARDZO GŁUPIO SIĘ TŁUMACZĄ, ŻE ZAŁATWIAJĄ PILNE SPRAWY RODZINNE.TAK TO KAŻDY POWINIEN SIĘ TŁUMACZYĆ I PROŚIC O UPOMNIENIE A NIE MANDAT JAK PAN KOMENDANT Z BIAŁEJ POBLASKIEJ.WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW I POLICJANTÓW. rozwiń
Avatar
ja / 19 grudnia 2007 o 09:50
0
o czym tu pisac ladna droga dwupasmowa nawet w Warszawie stwierdzili ze bezpieczniej na takich drogach bedzie podniesc dopuszczalna predkosc i mamy na takich odcinkach 80km/h o ile bezpieczniej w statystykach i plynniej !!!!! niw wspomne o naszych zachodnich sasiadach tam na takich obowiazuje 90km/h a w Belgii 120km/h i mniej wypadkow!!!! daje do myslenia?.
Avatar
Yossarian / 19 grudnia 2007 o 08:42
0
A co będzie jeżeli samochodem nie jechał własciciel?
Avatar
kuty / 19 grudnia 2007 o 07:35
0
I dalej są równi i równiejsi. jak za komuny. jak ja przekroczyłem prędkość to mówili że kamera mnie zarejestrowała i nie pomoże nawet wujek wojewoda.
Avatar
mec / 26 lutego 2008 o 14:56
0
Ale sie ubawiłem. Komendant, tłumaczacy sie, że przekroczył dozwoloną prędkość dwa razy gdyż spieszył sie bo miał do załatwienia sprawy rodzinne.
Tak jest tylko w tym skorumpowanym kraju - Polsce. Dlatego wszyscy z niego uciekają. To kraj absurdów i głupoty ludzi ze świecznika. Przed chwilą ubawiłem sie podobnie z wiadomości ze Szczecina. Wojewódzki Inspekto Sanitarny w Szczecinie, ktory wykłada na prywatnej uczelni w Szczecinie, nie przyjmuje przez cały dzień interesantów w sprawach sanitarnych bo nie zdążył na uczelni przeegzaminować swoich studentów i właśnie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w swoim gabinecie prowadzi egzaminy i to w czasie pracy. Dla niego to normalne. Dla mnie to polska rzeczywistość paranoidalna.
Ale sie ubawiłem. Komendant, tłumaczacy sie, że przekroczył dozwoloną prędkość dwa razy gdyż spieszył sie bo miał do załatwienia sprawy rodzinne.
Tak jest tylko w tym skorumpowanym kraju - Polsce. Dlatego wszyscy z niego uciekają. To kraj absurdów i głupoty ludzi ze świecznika. Przed chwilą ubawiłem sie podobnie z wiadomości ze Szczecina. Wojewódzki Inspekto Sanitarny w Szczecinie, ktory wykłada na prywatnej uczelni w Szczecinie, nie przyjmuje przez cały dzień interesantów w sprawach sanitarnych bo nie zdążył na uczelni przeegzaminowa... rozwiń
Avatar
kochlik80 / 21 grudnia 2007 o 00:03
0
Avatar
kochlik80 / 21 grudnia 2007 o 00:01
0
jestem z lublina a dokladniej z Poligonowej. Pierwszy raz widzialem tam foto-radar. To jest honda z 99" z silnikiem 1.6 w wersji amerykanskiej a nie jak nie ktorzy twierdza 1.4.
Avatar
kochlik80 / 20 grudnia 2007 o 23:57
0
zastanawiam sie tylko ile wlepia mi punktow i ile zaplace mandatu?
Avatar
kierowca / 20 grudnia 2007 o 17:01
0
Do wszystkich kierowców! Art.92 Kodeksu Wykroczeń mówi nam, że za niezastosowanie się do znaku ograniczenia prędkości grozi nam kara grzywny lub nagany.Przyznajemy się do popełnienia wykroczenia,wyrażamy skruchę i prosimy policjanta o naganę!!! To się należy każdemu obywatelowi tego kraju ale niektorzy policjanci to w łyżce wody utopili by ziomala ale nagany by mu nie dali. Przykład - oglądajcie TVN TURBO i program o piratach drogowych.Tam policja to Bóg i Car i do tego kłamią w żywe oczy.Wszystkim proszącym o łagodniejszą karę wciskają kit czyli KŁAMIĄ ,że jakoby nie mogą inaczej bo obowiazuje ich taryfikator.Powtarzam raz jeszcze - KŁAMIĄ albo nie znają dokładnie Kodeksu Wykroczeń w co bardzo wątpię.A tak na marginesie to wszyscy powinni wiedzieć,że nieznajomość prawa nie pomaga a nawet szkodzi.
Do wszystkich kierowców! Art.92 Kodeksu Wykroczeń mówi nam, że za niezastosowanie się do znaku ograniczenia prędkości grozi nam kara grzywny lub nagany.Przyznajemy się do popełnienia wykroczenia,wyrażamy skruchę i prosimy policjanta o naganę!!! To się należy każdemu obywatelowi tego kraju ale niektorzy policjanci to w łyżce wody utopili by ziomala ale nagany by mu nie dali. Przykład - oglądajcie TVN TURBO i program o piratach drogowych.Tam policja to Bóg i Car i do tego kłamią w żywe oczy.Wszystkim proszącym o łagodniejszą ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2007 o 00:33
0
przez jednego komendanta zmieniają prawo, nieźle, to jest Polska właśnie, inny podobny obrazek z Białej POdl. : [url="http://forumprawne.org/o,71785.html"]http://forumprawne.org/o,71785.html[/url]
Avatar
marecki-46 / 19 grudnia 2007 o 16:36
0
ŻYJEMY W POLSCE I KARY SĄ ALE NIE DLA WSZYSTKICH.CI CO POWINNI DAWAĆ PRZYKŁAD TO ŁAMIĄ PRAWO I BARDZO GŁUPIO SIĘ TŁUMACZĄ, ŻE ZAŁATWIAJĄ PILNE SPRAWY RODZINNE.TAK TO KAŻDY POWINIEN SIĘ TŁUMACZYĆ I PROŚIC O UPOMNIENIE A NIE MANDAT JAK PAN KOMENDANT Z BIAŁEJ POBLASKIEJ.WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW I POLICJANTÓW.
ŻYJEMY W POLSCE I KARY SĄ ALE NIE DLA WSZYSTKICH.CI CO POWINNI DAWAĆ PRZYKŁAD TO ŁAMIĄ PRAWO I BARDZO GŁUPIO SIĘ TŁUMACZĄ, ŻE ZAŁATWIAJĄ PILNE SPRAWY RODZINNE.TAK TO KAŻDY POWINIEN SIĘ TŁUMACZYĆ I PROŚIC O UPOMNIENIE A NIE MANDAT JAK PAN KOMENDANT Z BIAŁEJ POBLASKIEJ.WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH KIEROWCÓW I POLICJANTÓW. rozwiń
Avatar
ja / 19 grudnia 2007 o 09:50
0
o czym tu pisac ladna droga dwupasmowa nawet w Warszawie stwierdzili ze bezpieczniej na takich drogach bedzie podniesc dopuszczalna predkosc i mamy na takich odcinkach 80km/h o ile bezpieczniej w statystykach i plynniej !!!!! niw wspomne o naszych zachodnich sasiadach tam na takich obowiazuje 90km/h a w Belgii 120km/h i mniej wypadkow!!!! daje do myslenia?.
Avatar
Yossarian / 19 grudnia 2007 o 08:42
0
A co będzie jeżeli samochodem nie jechał własciciel?
Avatar
kuty / 19 grudnia 2007 o 07:35
0
I dalej są równi i równiejsi. jak za komuny. jak ja przekroczyłem prędkość to mówili że kamera mnie zarejestrowała i nie pomoże nawet wujek wojewoda.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Huragan – Unia Hrubieszów 0:2. Porażka na własne życzenie

Huragan – Unia Hrubieszów 0:2. Porażka na własne życzenie 0 0

Niespodzianka w Międzyrzecu Podlaskim. Tamtejszym Huragan w sobotę przegrał u siebie z innym beniaminkiem – Unią Hrubieszów 1:2

Izrael – Polska 1:2. Wygrywamy grupę G!
film

Izrael – Polska 1:2. Wygrywamy grupę G! 0 1

Reprezentacja Polski wygrała w Jerozolimie z Izraelem 2:1 po trafieniach Grzegorza Krychowiaka i Krzysztofa Piątka. Dzięki temu drużyna selekcjonera Jerzego Brzęczka zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie G

Kłos – Tomasovia 1:2. Jakość po stronie gości

Kłos – Tomasovia 1:2. Jakość po stronie gości 0 0

Tomasovia musiała się mocno napracować na zwycięstwo w Rożdżałowie, ale pokonała na wyjeździe Kłosa Chełm 2:1.

Kryształ Werbkowice – Lublinianka 5:2. Koncert gospodarzy!

Kryształ Werbkowice – Lublinianka 5:2. Koncert gospodarzy! 0 3

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że Kryształ Werbkowice w przyszłym roku będzie dysponował dużo mniejszym budżetem. A to oznacza kłopoty dla klubu. Piłkarze świetnie odpowiedzieli jednak na te wieści. W sobotę rozbili Lubliniankę 5:2.

Nie żyje Jerzy Janiszewski, kultowy lubelski dziennikarz muzyczny

Nie żyje Jerzy Janiszewski, kultowy lubelski dziennikarz muzyczny 207 23

Jerzy Janiszewski miał 75 lat. Na jego programach muzycznych na antenie Radia Lublin wychowały się pokolenia. Był nie tylko znawcą muzyki, ale i wielkim kolekcjonerem płyt. Uznawany za odkrywcę Budki Suflera.

Trefl Sopot – Start Lublin 82:95. Szóste zwycięstwo!

Trefl Sopot – Start Lublin 82:95. Szóste zwycięstwo! 0 5

Niespodzianka w Sopocie. Trefl, który mógł się pochwalić bilansem 6-1 i serią pięciu wygranych z rzędu w sobotę musiał uznać wyższość ekipy z Lublina. Podopieczni Davida Dedka mimo kłopotów kadrowych wygrali 95:82. Co więcej, nikomu wcześniej nie udało się wygrać w Sopocie.

Nowa propozycja dla miłośników biwaków. Rozbijesz namiot legalnie w lesie [mapa miejsc]

Nowa propozycja dla miłośników biwaków. Rozbijesz namiot legalnie w lesie [mapa miejsc] 33 1

Lasy Państwowe wyznaczyły specjalne obszary leśne o łącznej powierzchni ponad 65 tys. ha, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Jeden z takich obszarów znajduje się również w naszym wojewódzkie.

Motor Lublin – Hetman Zamość 4:1. Dwie różne połowy
galeria

Motor Lublin – Hetman Zamość 4:1. Dwie różne połowy 0 10

Motor zasłużenie pokonał w sobotę Hetmana Zamość 4:1. Goście w pierwszej połowie nie mieli zupełnie nic do powiedzenia. Po przerwie spisali się dużo lepiej. Kilka razy postraszyli rywali, ale po końcowym gwizdku i tak musieli długo tłumaczyć się kibicom.

Jubileusz 15-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej
23 listopada 2019, 16:00

Jubileusz 15-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej 0 0

W tym roku Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia. Z tej okazji już 23 listopada o godz. 16 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - koncert podsumowujący bogaty dorobek Zespołu.

Pierwszy dzień Giełdy Minerałów i Biżuterii [zdjęcia]
galeria

Pierwszy dzień Giełdy Minerałów i Biżuterii [zdjęcia] 4 3

Dziś odbył się pierwszy dzień Giełdy Minerałów i Biżuterii „Skarby Ziemi”. W niedzielę przy Akademickiej 15 również będzie można obejrzeć minerałów, skamieniałości, meteorytów, kamiennych ozdób, bursztynów, pereł oraz wyrobów wykonanych ze skarbów natury.

Kolejna wyprzedaż garażowa już w niedzielę

Kolejna wyprzedaż garażowa już w niedzielę 0 1

Setki ludzi, jeszcze więcej przedmiotów do nabycia, a wszystkie z nich w cenach. Lublin po raz kolejny staje się miejscem odbywającej się tam w dwie ostatnie niedziele każdego miesiąca wyprzedaży garażowej. Parking Targu Pod Zamkiem przy Alei Unii Lubelskiej 17 i 24 listopada ponownie zamieni się w prawdziwy jarmark różnorodności.

W Plazie naładujesz samochody elektryczne. Powstały tam stacje ładowania

W Plazie naładujesz samochody elektryczne. Powstały tam stacje ładowania 0 3

W Plazie powstały punkty ładowania pojazdów GreenWay. Na parkingach galerii zostały wydzielone specjalnie oznakowane miejsca, gdzie znajdują się stacje pozwalające na szybkie ładowanie do trzech pojazdów równocześnie.

Połączą ważne ulice w Puławach

Połączą ważne ulice w Puławach 1 6

Duet firm ze Zwolenia i Puław zajmie się budową kolejnych ulic. Po zakończeniu prac na osiedlu Włostowice, PRD i Wod-Gaz przeniosą się na północną część miasta. Czeka ich budowa przedłużenia ul. Komunalnej, Majdan i Mościckiego, ronda oraz ścieżki rowerowej. Cena - niecałe 3,9 mln zł.

Górnik – Garbarnia 1:0. Powtórka z lipca

Górnik – Garbarnia 1:0. Powtórka z lipca 0 1

Skromna wygrana lidera. Zespół prowadzony przez trenera Kamila Kieresia pokonał u siebie Garbarnię Kraków 1:0, a gola na wagę wygranej, tak jak podczas pierwszego starcia obu ekip w tym sezonie, zdobył Paweł Wojciechowski

Lubelskie: Śmiertelne potrącenie kobiety. Policja prowadziła objazdy

Lubelskie: Śmiertelne potrącenie kobiety. Policja prowadziła objazdy 12 9

Dziś około godziny 18 doszło do śmiertelnego wypadku na drodze krajowej nr 74. Samochód przejechał kobietę, która przechodziła na drugą stronę drogi

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?