Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 października 2019 r.
11:32

Zawieszony w maju protest teraz wraca. Nie będzie wycieczek, ani dyskotek

102 33 A A
Odznaczenia państwowe, resortowe, nagrody MEN i lubelskiego Kuratora Oświaty odebrali wczoraj nauczyciele z Lublina i powiatu lubelskiego
Odznaczenia państwowe, resortowe, nagrody MEN i lubelskiego Kuratora Oświaty odebrali wczoraj nauczyciele z Lublina i powiatu lubelskiego

Poniedziałek, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, to w szkołach dzień wolny od zajęć. A we wtorek nauczyciele rozpoczynają strajk włoski

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Koniec tygodnia upływa pod znakiem wojewódzkich obchodów Dnia Nauczyciela. Z okazji swojego święta zasłużeni pedagodzy w Lublinie, Białej Podlaskiej i Chełmie dostają medale. W szkołach nie ma jednak wielu powodów do radości.

– Zawieszony w maju protest teraz wraca, ale nauczyciele są podzieleni. Część ma nadzieję, że tym razem nasze żądania zostaną wysłuchane. Inni twierdzą, że taką formę protestu rządzący łatwo zlekceważą – przyznaje nauczyciel z III LO w Lublinie.

Rozpoczynający się we wtorek strajk włoski to pokłosie ankiety rozpisanej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Wzięło w niej ponad 220 tys. osób: nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Tylko na Lubelszczyźnie – ponad 11 tys. osób. Podobnie jak w całym kraju, ponad 50 proc. opowiedziało się właśnie za taką formą protestu.

– Zaczynamy bezterminową akcję protestacyjną, polegającą na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego – ogłasza Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Nauczyciele nie będą więc prowadzić zajęć pozalekcyjnych, wyjeżdżać na szkolne wycieczki, brać udziału w dyskotekach czy sobotnio-niedzielnych konkursach.  Walczą o zrównanie pensji zasadniczej nauczyciela dyplomowanego z przeciętnym wynagrodzeniem w kraju (4950 zł brutto w porównaniu do otrzymywanego dziś 3817 zł brutto). Na pozostałych stopniach awansu zawodowego wynagrodzenie obliczane ma być procentowo.

Głosy wśród nauczycieli są podzielone. – Liczę na to, że rządzący, którzy przecież też mają dzieci w szkołach, sami zauważa, jak wiele robimy dodatkowo i dlaczego tak istotne są nasze podwyżki – mówi nauczyciel z jednej z podstawówek na lubelskim Czechowie.

– Zlekceważyli nasze żądania, kiedy w kwietniu odeszliśmy od tablic, więc tym bardziej zlekceważą nas teraz. Strajk rozpoczyna się już po wyborach więc politykom nie będzie też zależało na dodatkowych nauczycielskich głosach – uważa nauczycielka ze SP nr 51 w Lublinie. – Co więcej decyzje o przystąpieniu do protestu każdy nauczyciel będzie podejmował indywidualnie. Według mnie większość z nas nie odwoła zaplanowanych już wycieczek. Jak spojrzałoby uczniom w oczy? Myślę, że protest zakończy się fiaskiem.

e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 października 2019 o 21:17
+15
Proszę nie opowiadać bajek i sprawdzić zarobki nauczycieli w oświadczeniach majątkowych ( tych co są np radnymi ) To jest miarodajne bo to dane z PITów czyli wszystkie dodatki itp. I te kwoty są ciekawe od 4500 do 7800 zł miesięcznie. Zwykle to nauczyciele ze szkoły podstawowej ze stażem powyżej 20 lat i średnio 5500- 6500 zł brutto miesiecznie. Czy to jest mała kwota za nauczanie dzieci w szkole przy 18 godz tygodniowo ??
Avatar
Gość / 12 października 2019 o 12:26
+12
Z okazji dnia nauczyciela wszystkim nierobom życzę 40 godzinnego tygodnia pracy.
Avatar
A LIDERZY UNII ZAKAZALI NAUCZYCIELOM STRJKOWAĆ / 12 października 2019 o 17:04
+9
W Niemczech - lidera Unii Jewropejskiej nauczyciele mają ustawowy ZAKAZ STRAJKÓW. I co powiecie ?
Avatar
Uczeń / 12 października 2019 o 14:57
+8
Chyba się powiesze. Nie będzie 3 dyskotek i 2 wycieczek w ciągu roku. Więcej i tak ich nigdy nie było.
Avatar
Gość / 12 października 2019 o 12:07
+8
Niech przychodzą do pracy na 40 godz/ tyg , tam sprawdzają klasówki i przygotowują się do lekcji. Do tego 26 dni urlopu w roku i niech wtedy nikomu łachy nie robią że pojadą na wycieczkę.
Avatar
Holi / 13 października 2019 o 05:18
+7
Córka chodzi do lo prywatnego i jej ten debilny polityczny strajk nie będzie dotyczył, ale innym rodzicom szczerze współczuję eh .
Avatar
Gość / 12 października 2019 o 18:06
+6
Artykuł to ewidentne złamanie ciszy wyborczej! Wiadomo kto i z jakiego ugrupowania namawia naiwnych do strajku.
Avatar
Gość / 12 października 2019 o 14:46
+5
kilkanaście godzin tygodniowo przez miesiąc - toż to katorga i normalnie sybir - czas na strajk
Avatar
Nowakowski / 12 października 2019 o 12:04
+5
Ja też nie będę kupował książek ani zeszytów ćwiczeń które wyręczają nauczycieli.
Avatar
Gość / 12 października 2019 o 11:52
+5
To sobie nauczycielie nie podjeżdżą i nie pozbawia za pieniądze uczniów.
Avatar
Ola / 14 października 2019 o 10:00
-1
Ciekawe ilu pracowników na etacie (oprócz nauczycieli) zarabia przeciętne wynagrodzenie...? Nie podoba się pensja to niech idą do szkół prywatnych i tam negocjują wynagrodzenia. Tyle osób zarabia jeszcze mniej i nie ma szansy na żadne strajki bo pracują w sektorze prywatnym... Nauczyciele mają dużo mniej obowiązków niż pracownicy w innych profesjach. Teraz nauczyciel w szkole nie uczy, tylko każe dzieciom uczyć się w domu, tyle korepetycji dodatkowych dzieci mają... A oni chcą jeszcze podwyżek... Śmieszne...
Avatar
Jan / 13 października 2019 o 21:59
+1
Każdy nauczyciel powinien siedzieć w po 8 godz. przez 5 dni w tygodniu i dopiero żądać podwyżek a nie jak jest teraz 18godz w miesiącu za 7000zl . Za zajęcia dodatkowe maja płacone kupę kasy i jeszcze im mało .
Avatar
plum / 13 października 2019 o 16:47
0
Proszę nie opowiadać bajek i sprawdzić zarobki nauczycieli w oświadczeniach majątkowych ( tych co są np radnymi ) To jest miarodajne bo to dane z PITów czyli wszystkie dodatki itp. I te kwoty są ciekawe od 4500 do 7800 zł miesięcznie. Zwykle to nauczyciele ze szkoły podstawowej ze stażem powyżej 20 lat i średnio 5500- 6500 zł brutto miesiecznie. Czy to jest mała kwota za nauczanie dzieci w szkole przy 18 godz tygodniowo  ??
  No właśnie, ponad 5 tysięcy zarabiają, bo jest oczywistą oczywistością, że wszyscy nauczyciele po 20 latach pracy w szkole zostają z automatu radnymi i dietę posiadają, co w PIT-ach widać.
  No właśnie, ponad 5 tysięcy zarabiają, bo jest oczywistą oczywistością, że wszyscy nauczyciele po 20 latach pracy w szkole zostają z automatu radnymi i dietę posiadają, co w PIT-ach widać. rozwiń
Avatar
Ewkamarchewka / 13 października 2019 o 14:20
-1
Jeśli chodzi o biuro podróży nie wypowiadaj się jak nie wiesz. Fakt dzieci płacą za opiekunów i jeżeli na 40 dzieci jedzie 4 opiekunów a wystarczy 2 to raczej z przymusu nie jadą. A co najlepsze to zawsze od nauczycieli niestety jest najwięcej skarg że to IM się coś nie podobalo. I proszę nie generalizujmy, jest gros nauczycieli, którzy jadąc na wycieczke dzieci nie pilnuja a potem płaczą że dzieci nabroily. Nigdzie wycieczka szkolna nie jest wpisana jako obowiązkowa. Cóż dzieci szkoda, ale myślę że przeżyją.
 Zacznę od końca- jest wielu nauczycieli, którzy opatrznie rozumieją i wykonują swoje zadania, jest wielu lekarzy, którzy dobrze leczą tylko prywatnie, jest wielu masarzy, którzy dodają mnóstwo chemii do wędlin nazywanych "wiejskie bezkonserwantów", jest wielu politków, mających gęby pełne wrażliwości i uczciwości, ale w życiu im nie wychodzi, jest wielu księży, którzy... dopisz, co ci tam jeszcze w duszy gra. Co do biur podróży i doliczania opłat za nauczycieli. Widzisz, nie wystarczy dopisać "jak się nie znasz", żeby błysnąć mądrością.  Muzea opiekunów grup wpuszczają bezpłatnie, kina też, większość teatrów i wystaw również- ekonomia się kłania. Tym instytucjom opłaci się wpuścić nauczyciela za darmo, bo przyprowadził im gromadę, która zapłaci. Podobnie w przypadku posiłków czy noclegów- liczone są dania uczestników, a opieka ma za darmo, bo dzięki temu restaurator/ hotelarz wie, że nauczyciel  dopilnuje dzieciarni i odpowiada za wszelkie szkody/ zniszczenia/ wypadki. Podobnie jak w muzeum czy kinie cieszy się, że ma grupę, którą obsłuży i nie musi czekać na pojedynczych klientów. Zrozumiałe więc, że nakarmienie/ przenocowanie darmowe opiekunów się mu opłaca. Opieka przewodnika liczona nie od stuki, tylko od grupy. A przewodnik odpowiada za to, co pokaże i opowie a nie za to, że zgubił Brajanka czy nóżkę skręciła Dżesika.  Bardziej łopatologicznie się chyba nie da....
 Zacznę od końca- jest wielu nauczycieli, którzy opatrznie rozumieją i wykonują swoje zadania, jest wielu lekarzy, którzy dobrze leczą tylko prywatnie, jest wielu masarzy, którzy dodają mnóstwo chemii do wędlin nazywanych "wiejskie bezkonserwantów", jest wielu politków, mających gęby pełne wrażliwości i uczciwości, ale w życiu im nie wychodzi, jest wielu księży, którzy... dopisz, co ci tam jeszcze w duszy gra. Co do biur podróży i doliczania opłat za nauczycieli. Widzisz, nie wystarczy dopisać "jak się nie zn... rozwiń
Avatar
Ewkamarchewka / 13 października 2019 o 14:09
+1
Niech przychodzą do pracy na 40 godz/ tyg , tam sprawdzają klasówki i przygotowują się do lekcji. Do tego 26 dni urlopu w roku i niech wtedy  nikomu łachy nie robią że pojadą na wycieczkę.
Zagwarantuj im warunki pracy na te 40 godzin i chętnie zrobią to, co proponujesz. Rozumiem, że o 10.20 czy 13.15 przyjdziesz na wywiadówkę. Przy mojej odpowiedzi 5 minusów. Rozumiem, że nie mam racji, bo szkoły dysponują wystarczającą ilością pomieszczeń, żeby nauczyciel wstawił sobie biurko, podłączył komputer, miał ciszę do pracy papierkowej i komfort podczas rozmowy z uczniem czy rodzicem. Na pewno się mylę, bo organ prowadzący z radością opłaci koszty, jakie wygeneruje pracujący w szkole, a nie w domu nauczyciel- urzędnik, a więc dodatkowo zapłaci za prąd, za wodę (no cóż, w toaletach też jest potrzebna), za komputery i urządzenia peryferyjne oraz ich konserwację i naprawę, za telefony służbowe ze służbowego telefonu...  Za kilka dni pojawią się nowi lub osiadą bardziej krzepko  dotychczasowi ministrowie, posłowie, senatorowie. Proponuję od razu na ich starcie, tuż po przysiędze zgłaszać postulaty dot. 40 godz. pracy nauczyciela w budynku szkoły. Przecież elektorat wybiera i ma wpływ na to, jak realizowane są potrzeby społeczne.
 
  rozwiń
Avatar
Gosc / 13 października 2019 o 10:42
-1
Jeśli chodzi o biuro podróży nie wypowiadaj się jak nie wiesz. Fakt dzieci płacą za opiekunów i jeżeli na 40 dzieci jedzie 4 opiekunów a wystarczy 2 to raczej z przymusu nie jadą. A co najlepsze to zawsze od nauczycieli niestety jest najwięcej skarg że to IM się coś nie podobalo. I proszę nie generalizujmy, jest gros nauczycieli, którzy jadąc na wycieczke dzieci nie pilnuja a potem płaczą że dzieci nabroily. Nigdzie wycieczka szkolna nie jest wpisana jako obowiązkowa. Cóż dzieci szkoda, ale myślę że przeżyją. 
Avatar
Holi / 13 października 2019 o 05:18
+7
Córka chodzi do lo prywatnego i jej ten debilny polityczny strajk nie będzie dotyczył, ale innym rodzicom szczerze współczuję eh .
Avatar
nauczyciel / 13 października 2019 o 00:04
+2
Nie głupio to samemu sobie życzenia skladać, nierobie?
Avatar
Gość / 12 października 2019 o 21:17
+15
Proszę nie opowiadać bajek i sprawdzić zarobki nauczycieli w oświadczeniach majątkowych ( tych co są np radnymi ) To jest miarodajne bo to dane z PITów czyli wszystkie dodatki itp. I te kwoty są ciekawe od 4500 do 7800 zł miesięcznie. Zwykle to nauczyciele ze szkoły podstawowej ze stażem powyżej 20 lat i średnio 5500- 6500 zł brutto miesiecznie. Czy to jest mała kwota za nauczanie dzieci w szkole przy 18 godz tygodniowo ??
Avatar
Gość / 12 października 2019 o 18:06
+6
Artykuł to ewidentne złamanie ciszy wyborczej! Wiadomo kto i z jakiego ugrupowania namawia naiwnych do strajku.
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Teatr Andersena świętuje 65 urodziny i zaprasza na ich obchody [program]
16 listopada 2019, 0:00
galeria

Teatr Andersena świętuje 65 urodziny i zaprasza na ich obchody [program] 8 2

Kultura - Centrum świata jest tam, gdzie jest dobry teatr. Lublin jest centrum świata - mówi Krzysztof Rzączyński, dyrektor Teatru Andersena. Teatr właśnie zaprasza na skromne świętowanie, które potrwa od 16 do 30 listopada. W programie spektakle, próby otwarte, film, spotkania, warsztaty, zwiedzanie zakamarków teatru. Organizatorzy zapowiadają, że w trakcie jubileuszu może nawet powstać nowa grupa teatralna

Lublin: Wprowadzą droższe bilety dla osób nie płacących PIT w Lublinie?

Lublin: Wprowadzą droższe bilety dla osób nie płacących PIT w Lublinie? 17 50

Ratusz chce wprowadzić droższe bilety okresowe komunikacji miejskiej dla osób, które nie rozliczają się z podatku PIT w Lublinie. Mają one także stracić prawo do tańszych abonamentów parkingowych typu „M”. Trudniej będzie im również o miejsce dla dziecka w upatrzonym miejskim żłobku, przedszkolu lub podstawówce

Polska - Hiszpania 0:0. Faworytki zatrzymane na Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria

Polska - Hiszpania 0:0. Faworytki zatrzymane na Arenie Lublin [zdjęcia] 40 3

Ponad 7,5 tysiąca kibiców oglądało we wtorek na Arenie Lublin mecz eliminacji mistrzostw Europy pomiędzy Polską, a Hiszpanią. Co najważniejsze, piłkarki Miłosza Stępińskiego urwały punkt faworyzowanym rywalkom. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem

Miał być gotowy we wrześniu, ale ciągle go nie ma. Kiedy zobaczymy raport odnośnie górek czechowskich?

Miał być gotowy we wrześniu, ale ciągle go nie ma. Kiedy zobaczymy raport odnośnie górek czechowskich? 33 38

Do dziś nie został ujawniony raport naukowców, którzy na zlecenie miasta badali wartość przyrodniczą górek czechowskich. Raport miał odpowiedzieć na pytanie o to jak można wykorzystać górki i nie zniszczyć ich walorów. Analiza miała być gotowa we wrześniu, termin przesunięto na 31 października, ale do dzisiaj miasto nie jest w stanie jej pokazać.

Środa pogodna tylko na południowym-wschodzie. Nad resztą kraju opady deszczu
film

Środa pogodna tylko na południowym-wschodzie. Nad resztą kraju opady deszczu 0 0

Środa na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu zapowiada się na ogół pogodnie.

Świdnik: Urząd szuka najemców. Chcą wynająć trzy lokale

Świdnik: Urząd szuka najemców. Chcą wynająć trzy lokale 0 2

Do wynajęcia są trzy lokalne użytkowe na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Hrubieszów: Zabytkowy budynek przy ul. 3 maja czeka remont. Zmieni również swoje zastosowanie

Hrubieszów: Zabytkowy budynek przy ul. 3 maja czeka remont. Zmieni również swoje zastosowanie 2 1

Będzie nadal przypominał o urodzie schyłkowej secesji, ale wszystko inne się zmieni. Zabytkowy budynek stanie się miejscem, które mieszkańcy będą chętnie odwiedzać. W ciągu najbliższych dni wykonawca wchodzi na plac budowy

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu
film

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu 3 25

Profesor Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został wybrany marszałkiem Senatu X kadencji. Poparło go 51 senatorów. Na Stanisława Karczewskiego z PiS zagłosowało 48 senatorów. Wynik głosowania odczytała marszałek senior Senatu Barbara Borys-Damięcka.

"Cichuteńko pośród nocy" - ZPiT im. W. Kaniorowej wystąpi w Filharmonii
6 stycznia 2020, 11:00

"Cichuteńko pośród nocy" - ZPiT im. W. Kaniorowej wystąpi w Filharmonii 0 0

Już 6 stycznia o godz. 11 oraz 7 stycznia o godz. 9 i 11 na scenie Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprezentowane zostanie niezwykłe widowisko świąteczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej.

Na pociągi z Puław do Lublina poczekamy jeszcze miesiąc

Na pociągi z Puław do Lublina poczekamy jeszcze miesiąc 19 17

Do 15 grudnia poczekamy na wznowienie ruchu pociągów pasażerskich między Lublinem a Puławami. Taką datę podała dziś wieczorem spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządzająca siecią torów.

Dlaczego nie warto grabić liści? Uniwersytet Przyrodniczy chce pomóc jeżom i owadom

Dlaczego nie warto grabić liści? Uniwersytet Przyrodniczy chce pomóc jeżom i owadom 429 5

Lublin, dzięki Uniwersytetowi Przyrodniczemu dołączył do miast, które propagują zostawianie liści na trawnikach. Chodzi o stworzenie szansy na przezimowanie owadom a przede wszystkim jeżom

Ryszard Terlecki nowym przewodniczącym klubu PiS
film

Ryszard Terlecki nowym przewodniczącym klubu PiS 0 6

Na pierwszym w dziewiątej kadencji Sejmu zebraniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości na przewodniczącego wybrano Ryszarda Terleckiego. Jak poinformował świeżo upieczony przewodniczący, otrzymał tylko sześć głosów przeciw i cztery wstrzymujące się.

Karuzela stanowisk w CSK. Lubelska instytucja ma nowych wicedyrektorów

Karuzela stanowisk w CSK. Lubelska instytucja ma nowych wicedyrektorów 9 23

Ruchów kadrowych w lubelskim Centrum Spotkania Kultur ciąg dalszy. Największa marszałkowska instytucja kultury ma nowego wicedyrektora.

Tomasz Brzyski pożegna się z Motorem?

Tomasz Brzyski pożegna się z Motorem? 0 14

Kapitan żółto-biało-niebieskich do końca rundy został odsunięty od drużyny. – Między sztabem szkoleniowym, a panem Tomaszem Brzyskim nie było chemii – wyjaśnia powody decyzji prezes klubu Paweł Majka

Spektakl "Siedem grzechów" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
20 listopada 2019, 19:00

Spektakl "Siedem grzechów" na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego 0 0

"Siedem grzechów" to tytuł spektaklu realizowanego w ramach charytatywnego cyklu "Znani a nieznani", w którym wystąpią znani lublinianie. Przedstawienie zobaczymy 20 i 21 listopada o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) oraz 24 listopada o godz. 18 w Collegium Maius UM (ul. Jaczewskiego 4). Środki z pokazów spektaklu zostaną przekazane na zakup sprzętu dla Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.