Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 stycznia 2010 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Nie odcinajcie nas od Lublina!

0 9 A A

Gdy al. Solidarności zostanie przedłużona do obwodnicy, to nasze domy zostaną w praktyce odcięte od świata – skarżą się mieszkańcy ul. Jaśminowej. Chcą zmiany projektu przedłużenia al. Solidarności. Ratusz odmawia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według planów, ul. Jaśminowa ma być zamknięta z obu stron – nie będzie obecnego zjazdu z al. Warszawskiej, a z drugiej strony ulica zostanie zamknięta na wysokości numeru 16.

– Na pierwotnych mapach jest przewidziany prawoskręt z ul. Jaśminowej w projektowane przedłużenie al. Solidarności, dzięki czemu mielibyśmy łatwy wyjazd w stronę miasta – mówi Maciej Łuczak z ul. Jaśminowej. – Teraz okazuje się, że zjazdu jednak ma nie być.

Protestujący wysłali do Ratusza oficjalne pismo, w którym sprzeciwiają się projektowi. Pod protestem podpisali się też mieszkańcy kilku okolicznych ulic: Podchorążych, Jasińskiego i Dzieci Zamojszczyzny.

– Chcą nas tu zamknąć w betonowym getcie – oburza się Andrzej Paśnikowski z ul. Podchorążych. – Praktycznie odciąć od świata.

Mieszkańcy chcą, by Ratusz wrócił do wcześniejszych koncepcji. – Na planach, które widzieliśmy w poprzednich latach, było rondo na skrzyżowaniu przedłużonych al. Solidarności i Głębokiej – mówi Łuczak. – Wystarczyłoby przedłużyć Klonową do ronda, by rozwiązać nasze problemy – dodaje Paśnikowski. – Teraz okazuje się, że nie będzie ani ronda, ani dojazdu do niego od nas.

A co będzie? – Urzędnicy chcą nam zostawić jedynie wyjazd z ul. Podchorążych w kierunku ul. Dzieci Zamojszczyzny – mówi Andrzej Sagan z ul. Jaśminowej. – Problem w tym, że ten podjazd ma 16 procent nachylenia! Praktycznie nie można nim jeździć.

Urzędnicy twierdzą, że projektu nie da się zmienić. – Przedłużenie al. Solidarności ma już komplet decyzji niezbędnych do rozpoczęcia budowy. Sprawa jest zamknięta – ucina Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta.

Ratusz zapewnia, że nawet gdyby projekty nie były jeszcze gotowe, to i tak niemożliwe byłoby stworzenie skrętu z al. Solidarności w Jaśminową. – To nie jest tak, że w dowolnym miejscu drogi można robić wyjazd – wyjaśnia Stanisław Fic, zastępca prezydenta Lublina.

– 20 lat temu kupowałem tu działkę, znając całą koncepcję budowy nowych dróg w tym rejonie – mówi Paśnikowski. – Powstaje projekt, który ma ręce i nogi. Pokazuje się go ludziom. A potem tnie po kosztach, nie patrząc, jaką krzywdę się komuś wyrządza.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Agata / 29 września 2014 r. o 08:25

Kiedyś miałam wypadek na ul. podchorążych, NIGDY WIĘCEJ NIE ODWAŻĘ SIĘ TAM JECHAĆ ZIMĄ, nie mieszkam tam na szczęście, ale mam działkę, która jest teraz warta okrągłe ZERO, zostałam pozbawiona wszystkiego bo przecież nikt o zdrowych zmysłach tej ziemi teraz nie kupi. Przecież ten jedyny zjazd jest po prostu nebezpieczny, czy urzędnicy tego nie widzą? ta sytuacja skończy się tragedią kiedyś, jak karetka zamiast dojechać do pacjenta przekoziołkuje albo uderzy komuś w płot. Ja wtedy o mało nie wjechałam w bawiące się dzieci, cudem nic się nie stalo ale mogło dojśc do tragedii. Miasto takie cwane już nie będzie jak komuś umrze dziecko i rodzice wytoczą proces w Strasburgu. Tylko czy takie rzeczy muszą mieć miejsce?

Kiedyś miałam wypadek na ul. podchorążych, NIGDY WIĘCEJ NIE ODWAŻĘ SIĘ TAM JECHAĆ ZIMĄ, nie mieszkam tam na szczęście, ale mam działkę, która jest teraz warta okrągłe ZERO, zostałam pozbawiona wszystkiego bo przecież nikt o zdrowych zmysłach tej ziemi teraz nie kupi. Przecież ten jedyny zjazd jest po prostu nebezpieczny, czy urzędnicy tego nie widzą? ta sytuacja skończy się tragedią kiedyś, jak karetka zamiast dojechać do pacjenta przekoziołkuje albo uderzy komuś w płot. Ja wtedy o mało nie wjechałam w bawiące się dzieci, cudem nic się ni... rozwiń

Avatar
Sławiniak / 18 maja 2013 r. o 17:45
Temat po 3 latach dalej jest aktualny. Widać że nikt z urzędników nie chciał zadbać o dojazd mieszkańców pomimo upływającego czasu.
Avatar
~Karol~ / 14 stycznia 2010 r. o 09:17
Ja proponuje zeby ten urzednik wjechal i wyjechal na ul. Pochorazych swoim samochodem.
Wlasnie tędy, ktoredy proponuje dojazd.
Dodam tylko ze np. samochem z przyczepka nie da sie wjechac pod te gore bo dyszel sie wylamie.
Sam wyjazc na gorze jest zalamany.
I niech zapytaja jeszcze MPO i Komeko czy beda jezdzic tym dojazdem !!!!!!!!
Dodam tylko ze tam nie mieszkam ale iles tam razy tamtedy jezdzilem.
Avatar
betrhjyjh / 13 stycznia 2010 r. o 09:28
Jeszce czego , może każdemu kostkę przed domem i
Avatar
Janecek / 13 stycznia 2010 r. o 09:26
Przecież sami mieszkańcy nie planowali że kiedyś powróci prawdziwa zima skoro budowali się w naturalnym rozlewisku Czechówki.Pamiętam czasy kiedy tam zawsze na wiosnę stała woda,można było tam zalew z plażą niskimi kosztami utworzyć.
Avatar
qwerty / 13 stycznia 2010 r. o 09:05
Trzeba być strasznym deb***em żeby pisać takie rzeczy ToBi, jak nie znasz okolicy buraku to nie pisz. Żadna z tych uliczek nie jest włączona do Warszawskiej, tylko Jaśminowa - w tym problem. To przez 5 miesięcy ludzie mają siedzieć w domu ? A co z karetkami, strażą itp. Góra ta jest bardzo stroma, nawet samochodom osobowym ciężko pod nią wjechać.
Avatar
J-k / 13 stycznia 2010 r. o 09:04
ToBi napisał:
No ale o co ten krzyk? Przecież wyraźnie widać na zdjęciu, że do Warszawskiej wpada 5 uliczek. Tymi uliczkami mogą ludzie wyjeżdżać. Czy to jakiś problem? Nie rozumiem też tego co Pan mówi o tym wzniesieniu. Może w zimie to się i nie da tamtędy podjechać ale w lecie? Jeżeli jest tam droga tzn. że da się tamtędy jeździć.

A, że w naszej strefie klimatycznej zimy praktycznie nie ma, to i problemu nie ma, prawda? Kolejny raz okazuje się, że plany są ważniejsze od mieszkańców. Jeżeli ktoś ma głowę, to wcale nie oznacza, że myśli.

A, że w naszej strefie klimatycznej zimy praktycznie nie ma, to i problemu nie ma, prawda? Kolejny raz okazuje się, że plany są ważniejsze od mieszkańców. Jeżeli ktoś ma głowę, to wcale nie oznacza, że myśli. rozwiń
Avatar
KLERW2 / 13 stycznia 2010 r. o 08:49
JAK FIC I SPÓŁKA COŚ ROBI TO NA PEWNO BĘDZIE Z TEGO WIELKIE G. ,PO DRUGIE PEWNIE GDYBY TAM MIAŁ SWE WILLE ALBO JEGO KOLEŚ TO PEWNIE I DROGA BY SIĘ ZNALAZŁA I RONDO BY DAŁO SIĘ WYBUDOWAĆ A TAK TO NIECH MIESZKAŃCY SP...I SE SAMI RADZĄ!!W OGÓLE JAK CZYTAM HISTORIĘ BUDOWY TEJ TFUUU OBWODNICY TO POWIEM TAK DZIECI W PODSTAWÓWCE BY JĄ DAWNO WYTYCZYŁY I ZBUDOWAŁY,NIE MAJĄC TYTUŁÓW,WYKSZTAŁCENIA, STOŁKÓW!!ŻARTUJĘ OCZYWIŚCIE, ALE SŁUCHAJĄC BEŁKOTU NASZYCH DECYDENTÓW I WYPOWIEDZI DZIECI Z PRZEDSZKOLA TO DZIECI WYPADAJĄ LEPIEJ !!
Avatar
ToBi / 13 stycznia 2010 r. o 08:34
No ale o co ten krzyk? Przecież wyraźnie widać na zdjęciu, że do Warszawskiej wpada 5 uliczek. Tymi uliczkami mogą ludzie wyjeżdżać. Czy to jakiś problem? Nie rozumiem też tego co Pan mówi o tym wzniesieniu. Może w zimie to się i nie da tamtędy podjechać ale w lecie? Jeżeli jest tam droga tzn. że da się tamtędy jeździć.
Avatar
Agata / 29 września 2014 r. o 08:25

Kiedyś miałam wypadek na ul. podchorążych, NIGDY WIĘCEJ NIE ODWAŻĘ SIĘ TAM JECHAĆ ZIMĄ, nie mieszkam tam na szczęście, ale mam działkę, która jest teraz warta okrągłe ZERO, zostałam pozbawiona wszystkiego bo przecież nikt o zdrowych zmysłach tej ziemi teraz nie kupi. Przecież ten jedyny zjazd jest po prostu nebezpieczny, czy urzędnicy tego nie widzą? ta sytuacja skończy się tragedią kiedyś, jak karetka zamiast dojechać do pacjenta przekoziołkuje albo uderzy komuś w płot. Ja wtedy o mało nie wjechałam w bawiące się dzieci, cudem nic się nie stalo ale mogło dojśc do tragedii. Miasto takie cwane już nie będzie jak komuś umrze dziecko i rodzice wytoczą proces w Strasburgu. Tylko czy takie rzeczy muszą mieć miejsce?

Kiedyś miałam wypadek na ul. podchorążych, NIGDY WIĘCEJ NIE ODWAŻĘ SIĘ TAM JECHAĆ ZIMĄ, nie mieszkam tam na szczęście, ale mam działkę, która jest teraz warta okrągłe ZERO, zostałam pozbawiona wszystkiego bo przecież nikt o zdrowych zmysłach tej ziemi teraz nie kupi. Przecież ten jedyny zjazd jest po prostu nebezpieczny, czy urzędnicy tego nie widzą? ta sytuacja skończy się tragedią kiedyś, jak karetka zamiast dojechać do pacjenta przekoziołkuje albo uderzy komuś w płot. Ja wtedy o mało nie wjechałam w bawiące się dzieci, cudem nic się ni... rozwiń

Avatar
Sławiniak / 18 maja 2013 r. o 17:45
Temat po 3 latach dalej jest aktualny. Widać że nikt z urzędników nie chciał zadbać o dojazd mieszkańców pomimo upływającego czasu.
Avatar
~Karol~ / 14 stycznia 2010 r. o 09:17
Ja proponuje zeby ten urzednik wjechal i wyjechal na ul. Pochorazych swoim samochodem.
Wlasnie tędy, ktoredy proponuje dojazd.
Dodam tylko ze np. samochem z przyczepka nie da sie wjechac pod te gore bo dyszel sie wylamie.
Sam wyjazc na gorze jest zalamany.
I niech zapytaja jeszcze MPO i Komeko czy beda jezdzic tym dojazdem !!!!!!!!
Dodam tylko ze tam nie mieszkam ale iles tam razy tamtedy jezdzilem.
Avatar
betrhjyjh / 13 stycznia 2010 r. o 09:28
Jeszce czego , może każdemu kostkę przed domem i
Avatar
Janecek / 13 stycznia 2010 r. o 09:26
Przecież sami mieszkańcy nie planowali że kiedyś powróci prawdziwa zima skoro budowali się w naturalnym rozlewisku Czechówki.Pamiętam czasy kiedy tam zawsze na wiosnę stała woda,można było tam zalew z plażą niskimi kosztami utworzyć.
Avatar
qwerty / 13 stycznia 2010 r. o 09:05
Trzeba być strasznym deb***em żeby pisać takie rzeczy ToBi, jak nie znasz okolicy buraku to nie pisz. Żadna z tych uliczek nie jest włączona do Warszawskiej, tylko Jaśminowa - w tym problem. To przez 5 miesięcy ludzie mają siedzieć w domu ? A co z karetkami, strażą itp. Góra ta jest bardzo stroma, nawet samochodom osobowym ciężko pod nią wjechać.
Avatar
J-k / 13 stycznia 2010 r. o 09:04
ToBi napisał:
No ale o co ten krzyk? Przecież wyraźnie widać na zdjęciu, że do Warszawskiej wpada 5 uliczek. Tymi uliczkami mogą ludzie wyjeżdżać. Czy to jakiś problem? Nie rozumiem też tego co Pan mówi o tym wzniesieniu. Może w zimie to się i nie da tamtędy podjechać ale w lecie? Jeżeli jest tam droga tzn. że da się tamtędy jeździć.

A, że w naszej strefie klimatycznej zimy praktycznie nie ma, to i problemu nie ma, prawda? Kolejny raz okazuje się, że plany są ważniejsze od mieszkańców. Jeżeli ktoś ma głowę, to wcale nie oznacza, że myśli.

A, że w naszej strefie klimatycznej zimy praktycznie nie ma, to i problemu nie ma, prawda? Kolejny raz okazuje się, że plany są ważniejsze od mieszkańców. Jeżeli ktoś ma głowę, to wcale nie oznacza, że myśli. rozwiń
Avatar
KLERW2 / 13 stycznia 2010 r. o 08:49
JAK FIC I SPÓŁKA COŚ ROBI TO NA PEWNO BĘDZIE Z TEGO WIELKIE G. ,PO DRUGIE PEWNIE GDYBY TAM MIAŁ SWE WILLE ALBO JEGO KOLEŚ TO PEWNIE I DROGA BY SIĘ ZNALAZŁA I RONDO BY DAŁO SIĘ WYBUDOWAĆ A TAK TO NIECH MIESZKAŃCY SP...I SE SAMI RADZĄ!!W OGÓLE JAK CZYTAM HISTORIĘ BUDOWY TEJ TFUUU OBWODNICY TO POWIEM TAK DZIECI W PODSTAWÓWCE BY JĄ DAWNO WYTYCZYŁY I ZBUDOWAŁY,NIE MAJĄC TYTUŁÓW,WYKSZTAŁCENIA, STOŁKÓW!!ŻARTUJĘ OCZYWIŚCIE, ALE SŁUCHAJĄC BEŁKOTU NASZYCH DECYDENTÓW I WYPOWIEDZI DZIECI Z PRZEDSZKOLA TO DZIECI WYPADAJĄ LEPIEJ !!
Avatar
ToBi / 13 stycznia 2010 r. o 08:34
No ale o co ten krzyk? Przecież wyraźnie widać na zdjęciu, że do Warszawskiej wpada 5 uliczek. Tymi uliczkami mogą ludzie wyjeżdżać. Czy to jakiś problem? Nie rozumiem też tego co Pan mówi o tym wzniesieniu. Może w zimie to się i nie da tamtędy podjechać ale w lecie? Jeżeli jest tam droga tzn. że da się tamtędy jeździć.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna w piątek poza sparingiem z Motorem Lublin zmierzył się jeszcze z Legionovią Legionowo. Skład desygnowany do gry przeciwko ekipie z trzeciej ligi zagrał na remis 2:2, a jedną z bramek dla zielono-czarnych strzelił 15-letni Michał Wachowicz

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia

Uczniowie kolejnej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie zaczęli odliczanie do matury. To LO Paderewski.

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Lider Nowej Lewicy zaapelował do całej opozycji o przedyskutowanie zgłoszenia wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o aferę dotyczącą milionowych dotacji dla organizacji pozarządowych związanych z PiS na zakup nieruchomości. Jednocześnie Włodzimierz Czarzasty poinformował o porozumieniu z prezydentem Lublina.

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Nie było niespodzianki w meczu na szczycie PGNiG Superligi kobiet. Zdecydowany lider tabeli nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem drugiej drużyny. Wyrównana walka toczyła się tak naprawdę przez 10 minut. Od stanu 5:5 Zagłębie Lubin zdobyło jednak sześć bramek z rzędu i już do przerwy prowadziło aż 19:9. Ostatecznie „Miedziowie” rozbiły MKS FunFloor 38:24.

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie powstały dwie nowe pracownie informatyczne. Uczniowie mają do dyspozycji 36 stanowisk komputerowych.

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia
galeria

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie już po raz szósty wiązł udział w Światowym Dniu Mokradeł. Święto było okazją do przedstawienia globalnej akcji edukacyjnej, która ukazuje problemy ochrony tych ważnych, a zarazem wyjątkowych dla ludzi i przyrody, ekosystemów.

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

150 par z Lublina do końca 2025 roku będzie mogło skorzystać z dopłat do zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro. Ratusz ogłosił właśnie konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej w tym zakresie.

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Rozmowa z Kacprem Wełniakiem, nowym napastnikiem Motoru Lublin

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy
galeria

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy

W sobotę, 4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl „Nowy wspaniały świat” w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety
4 lutego 2023, 0:00

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety

Startuje kolejna edycja cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać uroki Lublina z przewodnikami.

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Po raz pierwszy w tym roku kibice w Zamościu będą mieli okazję zobaczyć swoich pupili w akcji. KPR Padwa podejmie w sobotę MKS Wieluń. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia
galeria

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia

Za dwa tygodnie premierę będzie miał „Dziewczyna i kosmonauta”. To serial Netflixa, do którego sceny powstawały w Lublinie. Trwają też prace nad nową wersją „Znachora”.

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym
galeria

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz VI zorganizowała konkurs fotograficzny #LublinTravel. Znamy jego zwycięzców.

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Nadal nie znamy mistrza w Olimp Lidze Oldbojów. Od kilku tygodni lider Progres Lublin prowadzi korespondencyjny pojedynek z obrońcami tytułu czyli Dywanami Łuszczów.

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

IMGW wydali alert pogodowy dla 14 powiatów województwa lubelskiego. Chodzi o sytuację w nocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!