Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2019 r.
11:44

Lublin: Niedawno powstały tu nowe przystanki. Ale żaden autobus już tędy nie jeździ

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
63 61 A A
Przez Wyścigową nie kursuje już żadna miejska linia, a przystanki przy drodze, którą chwali się Ratusz, są kompletnie bezużyteczne
Przez Wyścigową nie kursuje już żadna miejska linia, a przystanki przy drodze, którą chwali się Ratusz, są kompletnie bezużyteczne (fot. Maciej Kaczanowski)

Żaden autobus nie kursuje już nową drogą łączącą ul. Kunickiego z Wrotkowską, choć zbudowano tu także przystanki. Przez krótki czas jeździła tu linia 21, ułatwiając dojazd do szkół dla dzieci niepełnosprawnych, ale wróciła na starą trasę. – Dzieci stają się uzależnione od rodziców – ubolewa nasza Czytelniczka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowa dwupasmówka jest jedną z tych, którymi chętnie chwalą się władze miasta. Zaledwie we wtorek arteria była wymieniana jako jeden z przykładów udanych inwestycji dofinansowanych przez Unię Europejską. Najbardziej ucieszyli się z niej lubelscy kierowcy, bo nowy odcinek ul. Wyścigowej stał się wygodnym skrótem między odległymi dzielnicami miasta.

Większa samodzielność

Z nowej drogi ucieszyli się również rodzice posyłający dzieci do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych. Młodzi ludzie mogą tu zdobyć zawód technika informatyka, masażysty, archiwisty, introligatora, kucharza, czy ogrodnika. Dzięki nowej trasie łatwiejszy stał się dojazd do placówki.

– Przy szkole znajdowały się przystanki i jeździł tędy autobus linii 21 – podkreśla pani Lidia, nasza Czytelniczka. – Dzieciaki niepełnosprawne odważyły się jeździć samodzielnie do szkoły, m.in. mój siostrzeniec, który jest niepełnosprawny.

Radość rodziców i uczniów nie trwała długo, bo linia 21 została skierowana na starą trasę przez Nowy Świat. Domagały się tego osoby dojeżdżające do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, który jest jedną z bardziej obleganych placówek medycznych w Lublinie. Działają tu także gabinety rehabilitacyjne, z których korzysta sporo starszych osób.

Jednym kosztem drugich

Ci sami urzędnicy, którzy wcześniej zabrali linię 21 pacjentom z Nowego Światu i dali niepełnosprawnym uczniom z Wyścigowej postanowili odkręcić swoją decyzję. W efekcie pacjenci odzyskali autobus, a uczniowie go stracili.

Od 26 października przez Wyścigową nie kursuje już żadna miejska linia, a przystanki przy drodze, którą chwali się Ratusz, są kompletnie bezużyteczne.

– Owszem, dzieciaki idą na Nowy Świat, jednak sprawia im to trudność – ubolewa pani Lidia. – A co będzie, gdy pogoda zrobi się bardziej paskudna, a dzień się skróci? Znowu uczniowie staną się uzależnieni od swoich rodziców. Warto to nagłośnić i pozwolić dzieciakom czuć się niezależnymi.

Jak wyjść z tego z twarzą

Urzędnicy szukają pomysłu na wybrnięcie z tej sytuacji. – Obecnie rozważamy skierowanie przez ul. Wyścigową linii 25 – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. – Jednak jest to jeszcze bardzo wstępna koncepcja, która wymaga konsultacji, przede wszystkim z Radą Dzielnicy Zemborzyce.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gisc / 14 listopada 2019 r. o 13:23
+19
Mówiłem że ludzie odpowiedzialni za tworzenie infrastruktury czy odpowiedzialni za ruch w mieście to są niekompetentni powołani na stanowiska z przypadku lub totalnie imbecyle. Szkoda bo z czasem spotkamy się z większymi idiityzmani które nam zaserwują
Avatar
B... / 14 listopada 2019 r. o 12:25
+14
No proszę a jak kilka razy pisałam do dyrektora MPKz prośbą o wiatę nawet taką z odzysku już nie mówiąc o nowej żeby postawić na Uni Lubelskiej na przystanku Stolarska gdzie ludzie korzystali z przystanku to zawsze mi podpisywali że nie ma na to ani pieniędzy ani wiat. A tu się jednak okazuje że stawia się je tam gdzie są niepotrzebne. Draństwo!!!!!!!!!
Avatar
pt2000 / 14 listopada 2019 r. o 12:25
+11
Wydluzyc i zmienic trase 152, obecnie po skroceniu jej trasa ta jest tak malo popularna , co z latwoscia mozna zaoobserwowac po pustych trolejbusach. Niech jezdzi jak kiedys z Abramowic na Porebe wlasnie przez nowa Wyscigowa, skrecajac z Kunickiego na nowa trase, pozniej Wrotkowska, Krochmalna do Dworca PKP skad po obecnej trasie na os. Poreba.
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 r. o 12:20
+11
w tym mieście jest wiele nowych ulic z miejscami na przystanki ale tam nikt autobusu nigdy nie widział..np..na Czechowie jest fajna ulica Zelwerowicza i tam też żaden autobus nie jeździ..mam na myśli odcinek od Choiny do Koncertowej
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 r. o 22:30
+10
Można utworzyć nową linię, po co zabierać te co już są. Warto wprowadzać nowe rozwiązania.
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 r. o 12:52
+10
Zobacz (d)efekty.
Avatar
Japolan / 14 listopada 2019 r. o 13:36
+8
No to skoro niedawno powstały, to może trzeba grzecznie poczekać aż puszczą tędy linie a nie skrobać na "biegu" kolejny pretensjonalny artykuł.
Można by nawet klęnkąć. Tylko po co? Życia szkoda!
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 r. o 14:30
+7
Żeby jeszcze te przystanki były praktyczne to można się chwalić. A one nie chronią ludzi przed niczym.
Avatar
jaro / 14 listopada 2019 r. o 12:26
+6
Żukowszczyzna jako synonim tandety i byle jakości
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 r. o 12:02
+6
linia 25 kursuje bardzo rzadko, to nie jest dobre rozwiązanie, może linia 6, 157
Avatar
Gość / 20 listopada 2019 r. o 10:11
+3
Kazdy pomysl dobry bo wiadomo ze trzeba cos z tym zrobic i taka burza mozgow jest jak najbardziej zasadna, ale...wszyscy wiemy ze mozliwosci ZTM sa ograniczone i jesli mowa jest o ewentualnej zmianie linii 25 to mysle ze na tym powinno sie skoncentrowac generowanie pomyslow. W tym wypadku koncepcja kierowania linii 157 z Dywizjonu 303 przez Wyscigowa do Nowego Swiatu by wrocila na skrzyzowanie Kunickiego-Dywizjou-Wyscigowa po kolejnych 15 minutach krazenia i stania w korkach na Kunkickiego jest chyba troszke nietrafiona. Ale rozwazac mozna wszystko, cos przez te Wyscigowa powinno jezdzic skoro to teraz najszybsze polaczenie Bronowic na Czuby i Lsm. zgadzam sie z propozycja linii 25, rozwazalbym rowniez wyslanie przez Wyscigowa linii 73, mozna ja modtfikowac dowolnie gdyz teraz jezdzi ona glownie miedzy Abramowicami Prywatnymi a Mickiewicza, ta linia w takim wariancie sluzy wylacznie tym 5 mieszkancom ktorzy w takiej liczbi zazwyczaj kursuja 73. Mozna zrobic Wygodna-Weglin, Wygodna -zana Leclerc, Glus-zeglarska...rozne wariant a kazdy bedzie lepszy od obecnego.
Kazdy pomysl dobry bo wiadomo ze trzeba cos z tym zrobic i taka burza mozgow jest jak najbardziej zasadna, ale...wszyscy wiemy ze mozliwosci ZTM sa ograniczone i jesli mowa jest o ewentualnej zmianie linii 25 to mysle ze na tym powinno sie skoncentrowac generowanie pomyslow. W tym wypadku koncepcja kierowania linii 157 z Dywizjonu 303 przez Wyscigowa do Nowego Swiatu by wrocila na skrzyzowanie Kunickiego-Dywizjou-Wyscigowa po kolejnych 15 minutach krazenia i stania w korkach na Kunkickiego jest chyba troszke nietrafiona. Ale rozwazac mozna... rozwiń
Avatar
Japolan / 20 listopada 2019 r. o 08:59
+1
Chyba wszyscy przeoczyliśmy jeden wariant. On wprost rzuca się w oczy, gdy patrzy się od wschodu, od strony Drogi Męczenników Majdanka. Chodzi o linię nr 157. Jej trasę można by zmodyfikować następująco: ... Krańcowa, Dywizjonu 303, Wyścigowa, Smoluchowskiego (ewentualnie także rejon Elektrociepłowni i Wrotkowska), Nowy Świat, Kunickiego, Zemborzycka ... . W ten sposób wzmocnionoby także obsługę komunikacyjną Nowego Światu.
Avatar
JaM / 19 listopada 2019 r. o 12:08
+5
Pomysł by zrobić coś z linią 73 jest jak najbardziej na miejscu! Podobnie jak bardzo dobra i godna rozważenia propozycja zmiany trasy linii 25!
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 10:19
+2
Zgoda co do tego że linia 73 to największa zagadka i tak naprawdę jest po to by przez Kalinowke gdzie są same przystanki na żądanie połączyć Felin z Abramowicami. To jest strata wozokilometrow! Jakikolwiek inny wariant byłby lepszy niż obecny. Połączyc ja z 38? Od Abramowic przez Kunickiego, Wyścigowa, Wrotkowska, do Inżynierskiej, Herberta i od Zemborzyckiej tak jak teraz na Weglin?
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 r. o 01:11
+3
Co do linii 73 nie wypowiem się bo nie wiem jakim konkretnie celom ona służy i nie mogę ocenić czy Pana propozycje byłyby właściwe czy też nie, należałoby spytać tych co tą linią jeżdżą, co sądzą o ewentualnej jej modyfikacji tudzież wysłać wniosek do ZTM-u celem uzyskania wyjaśnienia. Paradoksalnie jest to jedna z tych linii o których najmniej wiem, więc trudno mi się wypowiedzieć na jej temat, tak więc Panie Japolan, odwaga w sprawie poruszania tej tematyki leży już po Pana stronie ale lepiej byłoby to z kimś mającym wiedzę o tej linii przedyskutować, tak uważam
Co do linii 73 nie wypowiem się bo nie wiem jakim konkretnie celom ona służy i nie mogę ocenić czy Pana propozycje byłyby właściwe czy też nie, należałoby spytać tych co tą linią jeżdżą, co sądzą o ewentualnej jej modyfikacji tudzież wysłać wniosek do ZTM-u celem uzyskania wyjaśnienia. Paradoksalnie jest to jedna z tych linii o których najmniej wiem, więc trudno mi się wypowiedzieć na jej temat, tak więc Panie Japolan, odwaga w sprawie poruszania tej tematyki leży już po Pana stronie ale lepiej byłoby to z kimś mającym wiedzę o tej linii prz... rozwiń
Avatar
Japolan / 19 listopada 2019 r. o 00:19
+1
linię 74 przedłużamy przez ul. Lipową, Piłsudskiego, Pl. Bychawski, Kunickiego, Wyścigowa, Smoluchowskiego i na końcowy przy Kruczkowskiego(Herberta) i mają bardzo dobre połączenie z centrum i w dodatku co 15 minut, a i os. Kruczkowskiego także odżyje, bo tam połączeń mpk mało było i w dodatku mało atrakcyjne. Dajmy im linię 74, a co!. Ciekawy jestem co ZTM sądziłoby o takim rozwiązaniu.
Teoretycznie linię nr 74 dałoby się połączyć np. z linią nr 25. Tylko po co? Za to warto rozważyć uporządkowanie trasy linii nr 73; ta linia (z końcowym i zarazem początkowym przystankiem naprzeciwko "Stokrotki" między Mickiewicza a Zemborzycką) kapitalnie nadawałaby się do skierowania zarówno na ul. Nowy Świat, jak i na ulicę Wyścigową. Moim zdaniem, najlepszym wariantem byłoby skierowanie jej trasą: ... Kunickiego, Nowy Świat, Smoluchowskiego, Wyścigowa, Dunikowskiego, os. Kruczkowskiego, Smoluchowskiego, Wrotkowska, Inżynierska. Linia nr 73 i tak jest "zakręcona", więc parę "zawijasów" więcej byłoby czymś dla niej właściwym. Należałoby tylko podjąć męską decyzję odnośnie do jej trasy w kierunku Felinu (a i tak o wiele lepsze byłoby jej dociągnięcie do pętli przy ul. Rataja). Kursowanie raz Abramowicką i Kunickiego (od Abdamowickiej do Mickiewicza), a raz Mickiewicza i Wyzwolenia wydaje się nieracjonalne.
Teoretycznie linię nr 74 dałoby się połączyć np. z linią nr 25. Tylko po co? Za to warto rozważyć uporządkowanie trasy linii nr 73; ta linia (z końcowym i zarazem początkowym przystankiem naprzeciwko "Stokrotki" między Mickiewicza a Zemborzycką) kapitalnie nadawałaby się do skierowania zarówno na ul. Nowy Świat, jak i na ulicę Wyścigową. Moim zdaniem, najlepszym wariantem byłoby skierowanie jej trasą: ... Kunickiego, Nowy Świat, Smoluchowskiego, Wyścigowa, Dunikowskiego, os. Kruczkowskiego, Smoluchowskiego, Wrotko... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 r. o 18:47
+1
linię 74 przedłużamy przez ul. Lipową, Piłsudskiego, Pl. Bychawski, Kunickiego, Wyścigowa, Smoluchowskiego i na końcowy przy Kruczkowskiego(Herberta) i mają bardzo dobre połączenie z centrum i w dodatku co 15 minut, a i os. Kruczkowskiego także odżyje, bo tam połączeń mpk mało było i w dodatku mało atrakcyjne. Dajmy im linię 74, a co!. Ciekawy jestem co ZTM sądziłoby o takim rozwiązaniu.
Avatar
pt2000 / 17 listopada 2019 r. o 22:38
+4
Mozna rozwazyc zmiane trasy 25 tak by jej modyfikacja nie przyniosla wiekszych strat mieszkancom wzdluz ulicy Zemborzyckiej a przyniosla dodatkowe korzysci pasazerom z Zemborzyc. Dlatego proponuje by trasa 25 przebiegala tak jak do tej pory z Prawiednik az do ulicy Zemborzyckiej, gdzie na skrzyzowaniu z Herberta skrecalaby wlasnie w te ulice i dalej po trasie: Herberta, Smoluchowskiego, Inzynierska,( dodatkowa obsluga zakladow wzdluz Inzynierskiej nie tylko w godzinach szczytu) Wrotkowska, Wyscigowa, Dywizjonu 303, Krancowa, Dr Meczennikow Majdanka, Wolska, Plac Bychawski, Lubelskiego Lipca, Dworzec Gl PKP. W ten sposob mieszkancy Prawiednik/ Zemborzyc maja to samo polaczenie Prawiedniki - Dworzec Gl PKP, nie traca oblsugi z ulica Zeglarska, osiedlem Nalkowskich, z ulica Diamentowa i Zemborzycka, z osiedlem Kruczkowskiego/ Herberta, dojezdzaja w rejon ulicy Kunickiego gdzie sie moga dogodnie przesiasc na inne linie, jadace wzdluz Kunickiego, zyskuja dodatkowo polaczenie ulicami Wrotkowska, Wyscigowa, Krancowa i Dr Meczennikow Majdanka. Taka zmiane naprawde warto rozwazyc zanim od razu sie ja skrytykuje i powie NIE. Tym bardziej ze z zamieszczonych komentarzy wynika ze glownym powodem na NIE jest ewentualne zabranie tej linii z ulicy Diamentowej i Zemborzyckiej, a w tym wariancie linii 25 ten argument odpada.
Mozna rozwazyc zmiane trasy 25 tak by jej modyfikacja nie przyniosla wiekszych strat mieszkancom wzdluz ulicy Zemborzyckiej a przyniosla dodatkowe korzysci pasazerom z Zemborzyc. Dlatego proponuje by trasa 25 przebiegala tak jak do tej pory z Prawiednik az do ulicy Zemborzyckiej, gdzie na skrzyzowaniu z Herberta skrecalaby wlasnie w te ulice i dalej po trasie: Herberta, Smoluchowskiego, Inzynierska,( dodatkowa obsluga zakladow wzdluz Inzynierskiej nie tylko w godzinach szczytu) Wrotkowska, Wyscigowa, Dywizjonu 303, Krancowa, Dr Meczennikow ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 r. o 17:35
+1
"Zmiana linii 11 jak proponował pete.t78 nie wyklucza bezpośredniego dojazdu do ścisłego centrum, linia 6 jedzie na Królewska, pod Bramę Krakowska, trudno o bardziej centralne miejsce w mieście. Poza tym linia 11 jest raz na godzinę, kompromis ma to do siebie że zawsze jest coś kosztem czegoś." - Owszem linia 6 jedzie na ul. Królewską( pod Bramę Krakowską) i można to uznać za centralne miejsce ale jest to miejsce głównie wizytówkowe, jak ktoś chce pochodzić sobie na pl. Litewskim albo na starówkę się udać, bardziej zapalnymi i pożądanymi kierunkami są ul. Lipowa i al. Racławickie oraz Krakowskie Przedmieście/3 Maja. I to, że linia 11 jeździ co prawda tylko raz na godzinę to nie zmienia faktu, że była długo wyczekiwaną linią dla pasażerów Nowego Światu, jeździ ta linia rzadko ale ludzi bywa sporo. "kompromis ma to do siebie że zawsze jest coś kosztem czegoś" - Nie zawsze, pytanie tylko jak duży jest taki kompromis, sztuką jest wypracowywać taki aby nie był zbyt uciążliwy, co faktycznie bywa trudnym zadaniem. O dobrym kompromisie można mówić wtedy, kiedy np. dzielnica utraci jakieś połączenie ale zyska np. wzmocnienie częstotliwości innej linii, zły kompromis jest wtedy, kiedy więcej tracimy niż zyskujemy. Zasada coś kosztem czegoś musi opierać się na zdrowym konsensusie/zrównoważeniu i warto podkreślić raz jeszcze, że nie zawsze bywa tak, że wszyscy są zadowoleni i każdy z osobna, zabierając coś należy rekompensować sensownie ubytek
"Zmiana linii 11 jak proponował pete.t78 nie wyklucza bezpośredniego dojazdu do ścisłego centrum, linia 6 jedzie na Królewska, pod Bramę Krakowska, trudno o bardziej centralne miejsce w mieście. Poza tym linia 11 jest raz na godzinę, kompromis ma to do siebie że zawsze jest coś kosztem czegoś." - Owszem linia 6 jedzie na ul. Królewską( pod Bramę Krakowską) i można to uznać za centralne miejsce ale jest to miejsce głównie wizytówkowe, jak ktoś chce pochodzić sobie na pl. Litewskim albo na starówkę się udać, bardziej zapalnymi i pożą... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 r. o 17:08
+2
Do użytkownika JaM: "NOWA LINIA TROLEJBUSOWA!! ZTM/MPK ma dużo trolejbusow, czas je wykorzystać na nowa trasę. Zróbmy 163 z os. Poręba, przez Jana Pawła, Wrotkowska, Wyścigowa, Dywizjonu 303, Krancowa, Dr Meczennikow Majdanka, Fabryczna, Unii Lubelskiej, Podzamcze, Unicka, Obywatelska I od szpitala na Chodzki po nowo zawieszonej trakcji do nowej pętli przy ul. Choiny. Zróbmy 163!!!!" - Pomysł ciekawy ale "Dr Meczennikow Majdanka, Fabryczna, Unii Lubelskiej, Podzamcze, Unicka, Obywatelska I od szpitala na Chodzki po nowo zawieszonej trakcji do nowej pętli przy ul. Choiny." - Ten fragment to 90% trasy obecnej linii 156, byłoby więc zbyt duże pokrycie trasy i jeszcze inna kwestia - obecna pętla na Os. Poręba już pęka w szwach, za dużo jest tam linii( ale dodam, że słyszałem coś o przebudowie tejże pętli, by było więcej miejsca, nie wiem zaś kiedy ona ruszy). I jeszcze jedna kwestia - obecnie jest kryzys taborowy - Warbus uciekł a wraz z nim 10 pojazdów standardowych i 20 przegubowych, więc na chwilę obecną mowa o tworzeniu jakiegoś nowego połączenia nie wchodzi w rachubę.
Do użytkownika JaM: "NOWA LINIA TROLEJBUSOWA!! ZTM/MPK ma dużo trolejbusow, czas je wykorzystać na nowa trasę. Zróbmy 163 z os. Poręba, przez Jana Pawła, Wrotkowska, Wyścigowa, Dywizjonu 303, Krancowa, Dr Meczennikow Majdanka, Fabryczna, Unii Lubelskiej, Podzamcze, Unicka, Obywatelska I od szpitala na Chodzki po nowo zawieszonej trakcji do nowej pętli przy ul. Choiny. Zróbmy 163!!!!" - Pomysł ciekawy ale "Dr Meczennikow Majdanka, Fabryczna, Unii Lubelskiej, Podzamcze, Unicka, Obywatelska I od szpitala na Chodzki po nowo zawies... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0

Creative Jam w Warsztatach Kultury
4 grudnia 2020, 17:30

Creative Jam w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w spotkaniach online pt. "Creative Jam", które zostaną poświęcone szeroko pojętej kreatywności, szczególnie w sektorze kultury. Spotkania odbędą się 4 i 11 grudnia o godz. 17.30.

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Jutro mają być już gotowe zbiorniki tlenu, które od dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin montuje firma Messer Polska. Kolejny krok to odbiór instalacji tlenowej wewnątrz budynku i przyłączy.

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]
galeria

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]

Prace przy budowie nowego placu zabaw, który powstaje pomiędzy osiedlem Atrium, ul. Pileckiego i Miejskim Przedszkolem nr 3, dobiegają końca. To będzie największy i najdroższy obiekt tego rodzaju w Puławach. Jego koszt to 1,41 mln zł.

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Na czele lubelskiej spółki, która pracuje nad „polskim lekiem na Covid-19”, nie stoi już Marcin Piróg. W poniedziałek Biomed Lublin poinformował o rezygnacji prezesa ze stanowiska, a on sam przestał wypowiadać się w mediach

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Problem z remontem zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej. Miasto, które jest inwestorem i wykonawca prac konserwatorskich są w sporze. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało poinformowane o sytuacji

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Na terenie Parku Miejskiego w Lubartowie kończą się prace rewitalizacyjne. W tej chwili wykonawca utwardza alejki.

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Kilkudziesięcioma maszynami do odśnieżania i solenia jezdni będzie dysponować tej zimy Zarząd Dróg i Mostów, który odpowiada za stan lubelskich ulic. Drogi jak zwykle podzielono na kilka „kolejności utrzymania”, a na tych najważniejszych luźny śnieg będzie mógł zalegać do dwóch godzin po ustaniu opadów

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie
5 grudnia 2020, 19:00

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie

Centrum Kultury w Lublinie zaprosi w dniach 5-8 grudnia na internetowe premiery czterech postpandemicznych spektakli o nadziei z cyklu "I co teraz?", pierwotnie prezentowanych w ramach tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych.

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Dawny most kolejki wąskotorowej w Białej Podlaskiej jest w złym stanie technicznym. Zdaniem radnego Zjednoczonej Prawicy nie jest odpowiednio oznaczony. Władze miasta obiecują to poprawić.

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Ludzi do sezonowej pracy w sortowni paczek i doręczaniu przesyłek szuka przed świętami Poczta Polska. Rekrutacja wciąż trwa. Sporo pracy przy paczkach z Azji mają też celnicy i służbowe psy

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych
film

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych

Sekhupura, Pakistan. Trzynaście osób zginęło, a piętnaście zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w poniedziałek (30 listopada) w Sekhupurze w prowincji Pendżab w Pakistanie.

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"
Magazyn

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"

Rozmowa z Celiną Lisek-Lewicką, autorką bloga „Cel w podróży”. Podróżniczka pochodzi z Rejowca Fabrycznego, obecnie mieszka w Warszawie. Odwiedziła ponad 50 krajów. Ostatnio reprezentowała Lubelszczyznę w konkursie „Turystyczne Mistrzostwa Blogerów”

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia
galeria

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia

W ramach protestu wyłączona została na godzinę iluminacja pl. Litewskiego. W ten sposób samorządy miast sprzeciwiają się zmianom w polskim prawie mogącym uszczuplić ich dochody oraz protestują przeciw zapowiedzianemu przez rząd zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!