Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 czerwca 2008 r.
14:45
Edytuj ten wpis

Nigdzie nie ma książki o Wałęsie (wideo)

0 8 A A

Dziś w sprzedaży miała pojawić się książka "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii” Ale w Lublinie nigdzie nie można jej kupić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przed lubelskimi księgarniami już od rana ustawiali się chętni do jej zakupu. Ale odchodzili z kwitkiem, bo okazało się, że książka do Lublina nie dotarła. Do lubelskiego i warszawskiego IPN urywały się cały dzień telefony.

- Książka wyszła w nakładzie 4 tys. egzemplarzy. Nie wiem, ile z tego dotarło do Lublina, ani gdzie ją można kupić - mówi Andrzej Arseniuk, rzecznik IPN w Warszawie. - Zaczynamy dodruk kolejnych egzemplarzy. Docelowy nakład do końca lipca to 40 tys. egzemplarzy.

Do lubelskiego IPN ma trafić 12 egzemplarzy tego wydawnictwa. Kiedy to sie stanie? Nie wiadomo.

Książka od kilku dni budzi wielkie emocje. Zostały w niej opisane losy dokumentów dotyczących tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek” po 1990 r. (mag)

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
POLAN / 28 czerwca 2008 o 01:33
0
STYX napisał:
Ludzie !!! czemu zamiast przeczytać cokolwiek godnego uwagi tracicie czas na czytanie takich pierdół podsycanych przez prawicokatolicką ciemnotę !!!! Jest tyle wspaniałych książek do przeczytania a czas ucieka ....



FACET ZA MALO WIESZ OTYM KIEDY MY TWORZYLISMY "S" JA ZNAM TA WIERCHUSZKE Z OTOCZENIA WALESY , ZNAM TYCH JEGO DORADCOW Z KOR-u Z GWIAZDAMI DAWIDA , ZNAM KPT. SB WACHOWSKIEGO CZY TO NIE PRZESADZA O ROLI "BOLKA" JAKA PELNIL , JAK ROZWALIL ZWIAZEK 10 MILJONOWY BY ZAREJESTROWAC NOWY PODPORZADKOWANY CZERWONYM ZGODNIE Z USTALENIAMI OKRAGLEGO STOLU BIESIADNEGO W MAGDALENCE . POLECAM FILM "NOCNA ZMIANA" ORAZ "PLUSY DODATNIE , PLUSY UJEMNE" A TAK ZE TW "BOLEK"


Miroslaw Krupinski odpowiadajac Lechowi Walesie

Wirtualna Polonia: "Odpowiadanie na belkot jest chyba najtrudniejszym rodzajem odpowiedzi jaka czlowiek moze podjac. Dlatego odpowiadanie na to co podpisal Lech Walesa (bo pisal to ktos inny, biegly w pisaniu a nie podpisany) nie sprawia mi ani przyjemnosci ani satysfakcji. Uwazam jednak ze odpowiedziec musze i to odpowiedziec niejako z urzedu w imieniu tych w wypowiedzi Pana oplutych. Jest to dla mnie tym trudniejsze ze kiedys bylismy bliskimi wspolpracownikami i to Lech Walesa wysunal moja kandydature na wiceprzewodniczacego KK na I Zjezdzie „S”, co po uzgodnieniu ze swoim Regionem (Warminsko Mazurskim), ktorego bylem wczesniej przewodniczacym – zaakceptowalem.

Zaczne od przyznania pewnej marginalnej dla sprawy racji Walesie na ktorego publiczny list adresowany do ogolu Polonii tu publicznie odpowiadam: - Prawda jest ze na poczatku lat 80tych wyjechalo z Polski wielu opiortunistow, wielu wyslanych przez PRL agentow, wielu ludzi przedkladajacych wyjazd (najczesciej z rodzina) ponad wiezienie czy represje – czasem bardzo dotkliwe i uniemozliwiajace normalne zycie. Pisze mi sie to latwo bo nie naleze do zadnej z tych kategorii o czym L.Walesa wie.

Inna prawda jest tez, ze wiecej ludzi wyjechalo z III RP uciekajac przed ubostwem i przesladowaniami nie wiele rozniacymi sie od PRLowskich, wielu wyjechalo z III RP rownie sluzbowo w czasie prezydentury Lecha Walesy i Aleksandra Kwasniewskiego w celu inwigilacji i sterowania Polonia. Znow - jest mi latwo o tym pisac bo i do tych kategorii nie nalezalem. Ludzie Ci zostali przez Pana & Consortes na wyjazd skazani, zmuszeni, lub sluzbowo wydelegowani..

Wyjechalem z Polski (a pisze o tym bo bylo zapewne wielu innych o podobnej motywacji) bo zaobserwowalem rozpoczynajacy sie proces dawania sobie buzi naszego bylego „Wodza” i jego wspolnikow z naszymi bylymi wrogami. Dla mnie i dla tych mnie podobnych alternatywa wyjazdu nie bylo wiezienie, nie byla smierc glodowa, a checia wyjazdu nie byla chec poprawienie sobie bytu. Wrecz przeciwnie – ja zdawalem sobie sprawe, ze wyjezdzajac z pustymi kieszeniami bytu lepszego niz mialem w PRL (szczegolnie przed uwiezieniem, ktore odsiedzialem w calosci, bez ubiegania sie o laske ani o warunkowe zwolnienie) na emigracji sobie nie zbuduje.

O scenariuszu przyszlej Magdalenki, oczywiscie bez jej nazwy i daty – wiedzialem od wczesnej wiosny roku 1983, a dowiedzialem sie o nim w wieziemniu w Leczycy od Frasyniuka, ktory wybelkotal cala prawde o planach majac mnie za swojego - no bo bylem wiceprzewodniczacym Zwiazku z kandydatury Walesy, a poza tym kto, w pojeciu Frasyniuka, mogl taka swietna oferte udzialu odrzucic, nieprawdaz?

W detale tej ofertu nie wierzylem przez ponad pol roku bo byly zbyt odrazajace. Dlatego prosto z wiezienia udalem sie w dniu 17 wrzesnia 1983 roku do Lecha Walesy, z moim stanowojennym adwokatem, ktory mnie na Zaspe zawiozl i ktory byl swiadkiem naszej krotkiej rozmowy. Chcialem Walese ostrzec przed kielkujaca za naszymi (jego i moimi) plecami zdrada. Zamiast tego zaskoczylem go i wyraznie zmieszalem faktem ze o tym wiem i ze rozmawiamy o tym przy osobie trzeciej. Kilkakrotnie usilowal zmienic temat i zbagatelizowac go powtarzanym pytaniem dlaczego z takim durniem jak Frasyniuk w ogole rozmawialem. Reakcje byly czytelne i przekonalem sie ze o sprawie wiedzial. Nie przeciagalem rozmowy i wyszedlem wraz ze wspomnianym swiadkiem. Bylo to moje ostatnie spotkanie z Lechem Walesa, nie liczac otarcia sie w Kosciele Swietej Brygidy, gdzie w czasie pozniejszego zabiegu (koroneografia w Klinice Akademii Medycznej) wstapilem.

Jeszcze przez jakis czas mialem watpliwosci czy „wiedziec” znaczylo w przypadku Walesy „uczestniczyc” w planie. Watpliwosci rozwialy sie na poczatku roku 1986 (sledzilem uwaznie dostepne relacje o sytuacji w mozliwych zrodlach polskich, z bibula konspiracyjna wlacznie) i zagranicznych. Relacje te i widoczne dla mnie zjawiska potwierdzaly mi zaawansowany juz etap planu o jakim uslyszalem w ZK Leczyca. Obrzydzenie jakie mnie wtedy opanowalo bylo glownym powodem mojego wyjazdu

Rok czasu zajelo mi zalatwienie formalnosci emigracyjnych i likwidacja swoich spraw w Polsce (od wyjscia z wiezienia bylem pozbawiony pracy ale mialem zarejestrowana i dzialajaca pracownie projektowa – jestem inzynierem). Wyjechalem 7 maja 1987 roku (a wiec przwie cztery lata po wyjsciu z wiezienia), na zaproszenie i na koszt rzadu Australii, ktory uznal moje kwalifikacje zawodowe za uzyteczne w nowym kraju.

Aby dopowiedziec do konca – wyjechalem z „obrzydzenia” do zycia w Kraju, gdzie rzadza bandyci a flirtuja z nimi, juz otwarcie, moi wczesniejsi wspoluczesnicy walki z tymze bandytyzmem politycznym. Pierwsze lata byly emocjonalnie trudne i pracowite bo odbudowywalem swoja baze zyciowa od zera, a wyjechalem majac lat prawie 48) . Do roku 1996 moje wiadomosci o sytuacji w Polsce i o zaistnialych ukladach politycznych i mafijnych pochodzily glownie z listow od znajomych, rodziny i bylych kolegow z „S”. Tresc tych informacji sprawila ze nigdy nie zalowalem swojej decyzji wyjazdu, aczkolwiek brakowalo mi Polski i moich wlasnych wydeptanych w niej sciezek.

Od roku 1996 mialem dostep do internetu, zalozylem swoja witryne internetowa i zaczalem czytac i pisac o Polsce. W roku 1997 skonczylem pisanie ksiazki „Zaulki Zbrodni”, dostepnej w calosci na mojej witrynie wraz z glownymi dokumentami z opisywanego okresu (13 grudzien 1981 – 17 wrzesien 1983). Ksiazka wywolala wiele odpowiedzi i zdziwienie ze zyje i ze wogole istnialem. Dowiedzialem sie ze wraz z poczatkiem III RP zaczeto i przeprowadzono w Polsce dokladna czystke moich Sbeckich, prokuratordkich i sadowych dokumentow i sladow istnienia. Zostalo mi to co wywiozlem – a poniewaz zawsze bylem systematyczny i skrupulatny – zostaly mi oryginalne wtorniki urz



FACET ZA MALO WIESZ OTYM KIEDY MY TWORZYLISMY "S" JA ZNAM TA WIERCHUSZKE Z OTOCZENIA WALESY , ZNAM TYCH JEGO DORADCOW Z KOR-u Z GWIAZDAMI DAWIDA , ZNAM KPT. SB WACHOWSKIEGO CZY TO NIE PRZESADZA O ROLI "BOLKA" JAKA PELNIL , JAK ROZWALIL ZWIAZEK 10 MILJONOWY BY ZAREJESTROWAC NOWY PODPORZADKOWANY CZERWONYM ZGODNIE Z USTALENIAMI OKRAGLEGO STOLU BIESIADNEGO W MAGDALENCE . POLECAM FILM "NOCNA ZMIANA" ORAZ "PLUSY DODATNIE , PLUSY UJEMNE" A TAK ZE TW &qu... rozwiń
Avatar
Polan / 28 czerwca 2008 o 01:12
0
KSIAZKI DO POBRANIA ZE STRONY [url="http://www.freewebs.com/naszeksiazki/index3.htm"]http://www.freewebs.com/naszeksiazki/index3.htm[/url]
Avatar
laseczka / 25 czerwca 2008 o 11:49
0
[url="http://rs145.rapidshare.com/files/124880945/cenckiewicz__gontarczyk_lech_walesa_a_sb_ipn_1.pdf"]http://rs145.rapidshare.com/files/12488094..._a_sb_ipn_1.pdf[/url] łapcie linka...hasło: jutrzenka
Avatar
bolo / 24 czerwca 2008 o 07:55
0
Andrzej napisał:
Jaki bohater, tacy obrońcy!

a ty powinieneś zostać wysłany fajfusie z powrotem do PRL-u !!!! też byś tak szczekał psie ????
Avatar
STYX / 23 czerwca 2008 o 19:17
0
Ludzie !!! czemu zamiast przeczytać cokolwiek godnego uwagi tracicie czas na czytanie takich pierdół podsycanych przez prawicokatolicką ciemnotę !!!! Jest tyle wspaniałych książek do przeczytania a czas ucieka ....
Avatar
Andrzej / 23 czerwca 2008 o 17:22
0
Jaki bohater, tacy obrońcy!
Avatar
wer / 23 czerwca 2008 o 16:40
0
Spokojnie, za parę miesięcy będzie można kupić to nędzne dziełko w cenie makulatury....
Avatar
tykol / 23 czerwca 2008 o 16:20
0
autorzy tej szmiry to zdrajcy Polski !!!! nie mają szumowiny żadnych wartości oprócz dwóch jednojajowych pacanów !!!!!
Avatar
POLAN / 28 czerwca 2008 o 01:33
0
STYX napisał:
Ludzie !!! czemu zamiast przeczytać cokolwiek godnego uwagi tracicie czas na czytanie takich pierdół podsycanych przez prawicokatolicką ciemnotę !!!! Jest tyle wspaniałych książek do przeczytania a czas ucieka ....



FACET ZA MALO WIESZ OTYM KIEDY MY TWORZYLISMY "S" JA ZNAM TA WIERCHUSZKE Z OTOCZENIA WALESY , ZNAM TYCH JEGO DORADCOW Z KOR-u Z GWIAZDAMI DAWIDA , ZNAM KPT. SB WACHOWSKIEGO CZY TO NIE PRZESADZA O ROLI "BOLKA" JAKA PELNIL , JAK ROZWALIL ZWIAZEK 10 MILJONOWY BY ZAREJESTROWAC NOWY PODPORZADKOWANY CZERWONYM ZGODNIE Z USTALENIAMI OKRAGLEGO STOLU BIESIADNEGO W MAGDALENCE . POLECAM FILM "NOCNA ZMIANA" ORAZ "PLUSY DODATNIE , PLUSY UJEMNE" A TAK ZE TW "BOLEK"


Miroslaw Krupinski odpowiadajac Lechowi Walesie

Wirtualna Polonia: "Odpowiadanie na belkot jest chyba najtrudniejszym rodzajem odpowiedzi jaka czlowiek moze podjac. Dlatego odpowiadanie na to co podpisal Lech Walesa (bo pisal to ktos inny, biegly w pisaniu a nie podpisany) nie sprawia mi ani przyjemnosci ani satysfakcji. Uwazam jednak ze odpowiedziec musze i to odpowiedziec niejako z urzedu w imieniu tych w wypowiedzi Pana oplutych. Jest to dla mnie tym trudniejsze ze kiedys bylismy bliskimi wspolpracownikami i to Lech Walesa wysunal moja kandydature na wiceprzewodniczacego KK na I Zjezdzie „S”, co po uzgodnieniu ze swoim Regionem (Warminsko Mazurskim), ktorego bylem wczesniej przewodniczacym – zaakceptowalem.

Zaczne od przyznania pewnej marginalnej dla sprawy racji Walesie na ktorego publiczny list adresowany do ogolu Polonii tu publicznie odpowiadam: - Prawda jest ze na poczatku lat 80tych wyjechalo z Polski wielu opiortunistow, wielu wyslanych przez PRL agentow, wielu ludzi przedkladajacych wyjazd (najczesciej z rodzina) ponad wiezienie czy represje – czasem bardzo dotkliwe i uniemozliwiajace normalne zycie. Pisze mi sie to latwo bo nie naleze do zadnej z tych kategorii o czym L.Walesa wie.

Inna prawda jest tez, ze wiecej ludzi wyjechalo z III RP uciekajac przed ubostwem i przesladowaniami nie wiele rozniacymi sie od PRLowskich, wielu wyjechalo z III RP rownie sluzbowo w czasie prezydentury Lecha Walesy i Aleksandra Kwasniewskiego w celu inwigilacji i sterowania Polonia. Znow - jest mi latwo o tym pisac bo i do tych kategorii nie nalezalem. Ludzie Ci zostali przez Pana & Consortes na wyjazd skazani, zmuszeni, lub sluzbowo wydelegowani..

Wyjechalem z Polski (a pisze o tym bo bylo zapewne wielu innych o podobnej motywacji) bo zaobserwowalem rozpoczynajacy sie proces dawania sobie buzi naszego bylego „Wodza” i jego wspolnikow z naszymi bylymi wrogami. Dla mnie i dla tych mnie podobnych alternatywa wyjazdu nie bylo wiezienie, nie byla smierc glodowa, a checia wyjazdu nie byla chec poprawienie sobie bytu. Wrecz przeciwnie – ja zdawalem sobie sprawe, ze wyjezdzajac z pustymi kieszeniami bytu lepszego niz mialem w PRL (szczegolnie przed uwiezieniem, ktore odsiedzialem w calosci, bez ubiegania sie o laske ani o warunkowe zwolnienie) na emigracji sobie nie zbuduje.

O scenariuszu przyszlej Magdalenki, oczywiscie bez jej nazwy i daty – wiedzialem od wczesnej wiosny roku 1983, a dowiedzialem sie o nim w wieziemniu w Leczycy od Frasyniuka, ktory wybelkotal cala prawde o planach majac mnie za swojego - no bo bylem wiceprzewodniczacym Zwiazku z kandydatury Walesy, a poza tym kto, w pojeciu Frasyniuka, mogl taka swietna oferte udzialu odrzucic, nieprawdaz?

W detale tej ofertu nie wierzylem przez ponad pol roku bo byly zbyt odrazajace. Dlatego prosto z wiezienia udalem sie w dniu 17 wrzesnia 1983 roku do Lecha Walesy, z moim stanowojennym adwokatem, ktory mnie na Zaspe zawiozl i ktory byl swiadkiem naszej krotkiej rozmowy. Chcialem Walese ostrzec przed kielkujaca za naszymi (jego i moimi) plecami zdrada. Zamiast tego zaskoczylem go i wyraznie zmieszalem faktem ze o tym wiem i ze rozmawiamy o tym przy osobie trzeciej. Kilkakrotnie usilowal zmienic temat i zbagatelizowac go powtarzanym pytaniem dlaczego z takim durniem jak Frasyniuk w ogole rozmawialem. Reakcje byly czytelne i przekonalem sie ze o sprawie wiedzial. Nie przeciagalem rozmowy i wyszedlem wraz ze wspomnianym swiadkiem. Bylo to moje ostatnie spotkanie z Lechem Walesa, nie liczac otarcia sie w Kosciele Swietej Brygidy, gdzie w czasie pozniejszego zabiegu (koroneografia w Klinice Akademii Medycznej) wstapilem.

Jeszcze przez jakis czas mialem watpliwosci czy „wiedziec” znaczylo w przypadku Walesy „uczestniczyc” w planie. Watpliwosci rozwialy sie na poczatku roku 1986 (sledzilem uwaznie dostepne relacje o sytuacji w mozliwych zrodlach polskich, z bibula konspiracyjna wlacznie) i zagranicznych. Relacje te i widoczne dla mnie zjawiska potwierdzaly mi zaawansowany juz etap planu o jakim uslyszalem w ZK Leczyca. Obrzydzenie jakie mnie wtedy opanowalo bylo glownym powodem mojego wyjazdu

Rok czasu zajelo mi zalatwienie formalnosci emigracyjnych i likwidacja swoich spraw w Polsce (od wyjscia z wiezienia bylem pozbawiony pracy ale mialem zarejestrowana i dzialajaca pracownie projektowa – jestem inzynierem). Wyjechalem 7 maja 1987 roku (a wiec przwie cztery lata po wyjsciu z wiezienia), na zaproszenie i na koszt rzadu Australii, ktory uznal moje kwalifikacje zawodowe za uzyteczne w nowym kraju.

Aby dopowiedziec do konca – wyjechalem z „obrzydzenia” do zycia w Kraju, gdzie rzadza bandyci a flirtuja z nimi, juz otwarcie, moi wczesniejsi wspoluczesnicy walki z tymze bandytyzmem politycznym. Pierwsze lata byly emocjonalnie trudne i pracowite bo odbudowywalem swoja baze zyciowa od zera, a wyjechalem majac lat prawie 48) . Do roku 1996 moje wiadomosci o sytuacji w Polsce i o zaistnialych ukladach politycznych i mafijnych pochodzily glownie z listow od znajomych, rodziny i bylych kolegow z „S”. Tresc tych informacji sprawila ze nigdy nie zalowalem swojej decyzji wyjazdu, aczkolwiek brakowalo mi Polski i moich wlasnych wydeptanych w niej sciezek.

Od roku 1996 mialem dostep do internetu, zalozylem swoja witryne internetowa i zaczalem czytac i pisac o Polsce. W roku 1997 skonczylem pisanie ksiazki „Zaulki Zbrodni”, dostepnej w calosci na mojej witrynie wraz z glownymi dokumentami z opisywanego okresu (13 grudzien 1981 – 17 wrzesien 1983). Ksiazka wywolala wiele odpowiedzi i zdziwienie ze zyje i ze wogole istnialem. Dowiedzialem sie ze wraz z poczatkiem III RP zaczeto i przeprowadzono w Polsce dokladna czystke moich Sbeckich, prokuratordkich i sadowych dokumentow i sladow istnienia. Zostalo mi to co wywiozlem – a poniewaz zawsze bylem systematyczny i skrupulatny – zostaly mi oryginalne wtorniki urz



FACET ZA MALO WIESZ OTYM KIEDY MY TWORZYLISMY "S" JA ZNAM TA WIERCHUSZKE Z OTOCZENIA WALESY , ZNAM TYCH JEGO DORADCOW Z KOR-u Z GWIAZDAMI DAWIDA , ZNAM KPT. SB WACHOWSKIEGO CZY TO NIE PRZESADZA O ROLI "BOLKA" JAKA PELNIL , JAK ROZWALIL ZWIAZEK 10 MILJONOWY BY ZAREJESTROWAC NOWY PODPORZADKOWANY CZERWONYM ZGODNIE Z USTALENIAMI OKRAGLEGO STOLU BIESIADNEGO W MAGDALENCE . POLECAM FILM "NOCNA ZMIANA" ORAZ "PLUSY DODATNIE , PLUSY UJEMNE" A TAK ZE TW &qu... rozwiń
Avatar
Polan / 28 czerwca 2008 o 01:12
0
KSIAZKI DO POBRANIA ZE STRONY [url="http://www.freewebs.com/naszeksiazki/index3.htm"]http://www.freewebs.com/naszeksiazki/index3.htm[/url]
Avatar
laseczka / 25 czerwca 2008 o 11:49
0
[url="http://rs145.rapidshare.com/files/124880945/cenckiewicz__gontarczyk_lech_walesa_a_sb_ipn_1.pdf"]http://rs145.rapidshare.com/files/12488094..._a_sb_ipn_1.pdf[/url] łapcie linka...hasło: jutrzenka
Avatar
bolo / 24 czerwca 2008 o 07:55
0
Andrzej napisał:
Jaki bohater, tacy obrońcy!

a ty powinieneś zostać wysłany fajfusie z powrotem do PRL-u !!!! też byś tak szczekał psie ????
Avatar
STYX / 23 czerwca 2008 o 19:17
0
Ludzie !!! czemu zamiast przeczytać cokolwiek godnego uwagi tracicie czas na czytanie takich pierdół podsycanych przez prawicokatolicką ciemnotę !!!! Jest tyle wspaniałych książek do przeczytania a czas ucieka ....
Avatar
Andrzej / 23 czerwca 2008 o 17:22
0
Jaki bohater, tacy obrońcy!
Avatar
wer / 23 czerwca 2008 o 16:40
0
Spokojnie, za parę miesięcy będzie można kupić to nędzne dziełko w cenie makulatury....
Avatar
tykol / 23 czerwca 2008 o 16:20
0
autorzy tej szmiry to zdrajcy Polski !!!! nie mają szumowiny żadnych wartości oprócz dwóch jednojajowych pacanów !!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 0 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 8

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 26 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 10 4

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 40 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 118 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską