Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2009 r.
19:10
Edytuj ten wpis

Nowa oferta ws. górek czechowskich

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

19 stycznia ma dojść do spotkania przedstawicieli kieleckiej spółki Echo Investment z prezydentem Lublina i miejskimi radnymi. Właśnie wtedy Echo ma przedstawić swą najnowszą propozycję rozwiązania sprawy górek czechowskich, których spółka jest właścicielem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Firma przed laty kupiła ten grunt, wiedząc, że plan zagospodarowania terenu nie pozwala na budowę tego, co Echo chciało tam postawić, czyli dużego centrum handlowego. Ratusz przez lata nie zgadzał się na zmianę planu.

Ostatnio radni odrzucili wynegocjowane przez prezydenta porozumienie, które zakładało, że Echo w zamian za zmianę planu zbuduje wielopoziomowe skrzyżowanie al. Solidarności i al. Sikorskiego oraz na 70 ha górek urządzi ogólnodostępny park, a wszystko to pod groźbą 80 mln zł kary. Radni uznali tę karę za niewystarczającą i nie przystali na tę propozycję.

Wczoraj poznaliśmy szczegóły propozycji, którą spółka złożyła prezydentowi.
Echo chce oddać miastu 45 ha górek czechowskich, a w zamian przejąć teren zajezdni MPK przy al. Kraśnickiej. Nieruchomość zajmowana przez zajezdnię należy do miasta, a plan zagospodarowania pozwala na to, by zabudować ją obiektami komercyjnymi.

- Miastu oddalibyśmy tę część górek, która przewidziana jest pod budownictwo mieszkaniowe. Wartość gruntu jest porównywalna z wartością zajezdni, a dodatkowo miasto mogłoby na tych terenach zarobić 50-60 milionów złotych - mówi Krzysztof Kwapisz z Echo Investment. - Sobie zatrzymalibyśmy część górek przeznaczoną pod obiekty usługowe, biura i tereny rekreacyjne. Trzeba by naprawdę złej woli, by odrzucić tę propozycję.

Gdyby miasto przystało na te warunki, musiałoby przenieść w inne miejsce zajezdnią trolejbusową MPK. Takie plany są, ale rozłożone na kilka lat, tymczasem kielecka spółka chce, by działka przy al. Kraśnickiej została zwolniona w ciągu dwóch lat. Kwapisz, mimo naszych pytań, nie chciał wczoraj ujawnić, co Echo chciałoby zrobić, gdyby miasto nie zdążyło w tym czasie przenieść zajezdni.

- Prezydent ma swoje zdanie na ten temat, ale go nie ujawnia, bo po tym jak Rada Miasta odrzuciła jego wcześniejsze porozumienie z inwestorem chce, by to radni najpierw wypowiedzieli się w tej sprawie - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Michał Widomski / 8 stycznia 2009 o 17:41
0
bez napisał:
Tylko idiota lub ktoś skorumpowany przyjąłby aktualna propozycję spółki Echo. Dlaczego? To proste. Echo chce oddać miastu 45 ha, a na pozostałej części oczywiście mięć możliwość budowy hipermarketu, czyli uzyskać zmianę planu zagospodarowania terenu. W zamian oprócz wspomnianej zmiany planu chce dostać teren obecnej zajezdni MPK, przy Nałęczowskiej-Kraśnickiej.
Ile mogą być warte proponowane do zamiany tereny.
Teren 45 ha poligonu z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe. Biorąc pod uwagę znaczny spadek zainteresowania ofertami deweloperów budujących mieszkania, także i tereny pod budownictwo mieszkaniowe nie będą zbyt drogie, można przyjąć cenę od 100 do 200 zł za 1 m kw (pamiętajmy, że Echo kupiło teren po ok. 10 zł za 1 m kw), czyli teren byłby wart od 45 do 90 mln zł.
Teren zajezdni MPK to ok. 3,5 ha (niestety nie mam tu dokładnych danych; może być więcej). Pamiętamy, że teren przy al. Kraśnickiej, gdzie dziś stoi Tesco został sprzedany za cenę ok. 500 zł za 1 m kw. To było kilka lat temu. Cena terenu po zajezdni MPK winna być co najmniej dwukrotnie wyższa, czyli ok. 1000 zł za 1 m kw. A więc cały teren MPK jest wart co najmniej 350 mln.
Tak więc teren zajezdni jest kilkakrotnie (4-8 razy) więcej wart niż proponowana część poligonu.
Panowie z Echa mają chyba prezydenta i radnych za idiotów, albo jest to zagrywka taktyczna, by to miasto zaproponowało Echu powrót do poprzedniej propozycji Echa. W ten sposób sp. Echo osiągnęłaby swój pierwotny cel.


5 ha to 50 000 m2 x 1000 zł/m2= 50.000.000 czyli 50 mln.


5 ha to 50 000 m2 x 1000 zł/m2= 50.000.000 czyli 50 mln. rozwiń
Avatar
jacek / 8 stycznia 2009 o 16:57
0
DRODZY RADNI

JA ZA ZAJEZDNIĘ NA KRAŚNICKICH proponuję 90h pod Lublinem!!!!!!
W zamian ewentualnie mogę przyjądź dworzec PKP na Ruskiej!!!!!

CHCĘ TAM BUDOWAĆ HIPERMARKET gdzie zatrudnię 30 lublinian a reszta pół lublina będzie zostawiać u mnie swoje oszczędności!!!!!

Proszę o przemyślenie
Avatar
bez / 8 stycznia 2009 o 12:35
0
Tylko idiota lub ktoś skorumpowany przyjąłby aktualna propozycję spółki Echo. Dlaczego? To proste. Echo chce oddać miastu 45 ha, a na pozostałej części oczywiście mięć możliwość budowy hipermarketu, czyli uzyskać zmianę planu zagospodarowania terenu. W zamian oprócz wspomnianej zmiany planu chce dostać teren obecnej zajezdni MPK, przy Nałęczowskiej-Kraśnickiej.
Ile mogą być warte proponowane do zamiany tereny.
Teren 45 ha poligonu z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe. Biorąc pod uwagę znaczny spadek zainteresowania ofertami deweloperów budujących mieszkania, także i tereny pod budownictwo mieszkaniowe nie będą zbyt drogie, można przyjąć cenę od 100 do 200 zł za 1 m kw (pamiętajmy, że Echo kupiło teren po ok. 10 zł za 1 m kw), czyli teren byłby wart od 45 do 90 mln zł.
Teren zajezdni MPK to ok. 3,5 ha (niestety nie mam tu dokładnych danych; może być więcej). Pamiętamy, że teren przy al. Kraśnickiej, gdzie dziś stoi Tesco został sprzedany za cenę ok. 500 zł za 1 m kw. To było kilka lat temu. Cena terenu po zajezdni MPK winna być co najmniej dwukrotnie wyższa, czyli ok. 1000 zł za 1 m kw. A więc cały teren MPK jest wart co najmniej 350 mln.
Tak więc teren zajezdni jest kilkakrotnie (4-8 razy) więcej wart niż proponowana część poligonu.
Panowie z Echa mają chyba prezydenta i radnych za idiotów, albo jest to zagrywka taktyczna, by to miasto zaproponowało Echu powrót do poprzedniej propozycji Echa. W ten sposób sp. Echo osiągnęłaby swój pierwotny cel.
Tylko idiota lub ktoś skorumpowany przyjąłby aktualna propozycję spółki Echo. Dlaczego? To proste. Echo chce oddać miastu 45 ha, a na pozostałej części oczywiście mięć możliwość budowy hipermarketu, czyli uzyskać zmianę planu zagospodarowania terenu. W zamian oprócz wspomnianej zmiany planu chce dostać teren obecnej zajezdni MPK, przy Nałęczowskiej-Kraśnickiej.
Ile mogą być warte proponowane do zamiany tereny.
Teren 45 ha poligonu z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe. Biorąc pod uwagę znaczny spadek zainteresowania ofer... rozwiń
Avatar
teka / 8 stycznia 2009 o 10:02
0
Gdyby ci przemądrzy radni zgodzili się na poprzednią propozycję Echo miałby Lublin bezkolizyjne skrzyżowanie.
Należałoby jako karę kazać radnym jeżdzić przez to skrzżowanie w godzinach szczytu i nie tylko,szybko wyraziliby zgodę.
Mam czasem wrażenie że radni nic nie robią tylko biją pianę ,siedząc w ratuszu i nie wychodzą na miasto nie widzą co się dzieje wokół.
Obowiązkowo przed każdym posiedzeniem rady powinni się przespacerować popytać ludzi i wtedy radzić.
Avatar
Alf / 8 stycznia 2009 o 07:51
0
Echo nie kupiło terenu od miasta tylko od wojska, miasto mogło kupić ten teren od wojksa ale Pruszkowski nie chciał. Więc czego toczysz pianę.
Avatar
logo / 8 stycznia 2009 o 07:16
0
To jest beszczelnośc i granda ze strony Echa i Wasilewskiego. Niech miasto zwróci Echu pieniądze które zapłacilo za teren pod park , następnie zmieni plan zagospodarowania i wystawi działki na sprzedaż to takie proste ale widocznie ktoś tu kręci swoje lody.Prezydent Puław dba o interes mieszkańców i nie chce sprzedać terenu pod galerią zieloną tylko za dobre pieniądze go wydzierżawia i ma w d... pseudoprzedsiębiorców którzy najpierw mówili co innego a teraz co innego.
Avatar
Michał Widomski / 8 stycznia 2009 o 17:41
0
bez napisał:
Tylko idiota lub ktoś skorumpowany przyjąłby aktualna propozycję spółki Echo. Dlaczego? To proste. Echo chce oddać miastu 45 ha, a na pozostałej części oczywiście mięć możliwość budowy hipermarketu, czyli uzyskać zmianę planu zagospodarowania terenu. W zamian oprócz wspomnianej zmiany planu chce dostać teren obecnej zajezdni MPK, przy Nałęczowskiej-Kraśnickiej.
Ile mogą być warte proponowane do zamiany tereny.
Teren 45 ha poligonu z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe. Biorąc pod uwagę znaczny spadek zainteresowania ofertami deweloperów budujących mieszkania, także i tereny pod budownictwo mieszkaniowe nie będą zbyt drogie, można przyjąć cenę od 100 do 200 zł za 1 m kw (pamiętajmy, że Echo kupiło teren po ok. 10 zł za 1 m kw), czyli teren byłby wart od 45 do 90 mln zł.
Teren zajezdni MPK to ok. 3,5 ha (niestety nie mam tu dokładnych danych; może być więcej). Pamiętamy, że teren przy al. Kraśnickiej, gdzie dziś stoi Tesco został sprzedany za cenę ok. 500 zł za 1 m kw. To było kilka lat temu. Cena terenu po zajezdni MPK winna być co najmniej dwukrotnie wyższa, czyli ok. 1000 zł za 1 m kw. A więc cały teren MPK jest wart co najmniej 350 mln.
Tak więc teren zajezdni jest kilkakrotnie (4-8 razy) więcej wart niż proponowana część poligonu.
Panowie z Echa mają chyba prezydenta i radnych za idiotów, albo jest to zagrywka taktyczna, by to miasto zaproponowało Echu powrót do poprzedniej propozycji Echa. W ten sposób sp. Echo osiągnęłaby swój pierwotny cel.


5 ha to 50 000 m2 x 1000 zł/m2= 50.000.000 czyli 50 mln.


5 ha to 50 000 m2 x 1000 zł/m2= 50.000.000 czyli 50 mln. rozwiń
Avatar
jacek / 8 stycznia 2009 o 16:57
0
DRODZY RADNI

JA ZA ZAJEZDNIĘ NA KRAŚNICKICH proponuję 90h pod Lublinem!!!!!!
W zamian ewentualnie mogę przyjądź dworzec PKP na Ruskiej!!!!!

CHCĘ TAM BUDOWAĆ HIPERMARKET gdzie zatrudnię 30 lublinian a reszta pół lublina będzie zostawiać u mnie swoje oszczędności!!!!!

Proszę o przemyślenie
Avatar
bez / 8 stycznia 2009 o 12:35
0
Tylko idiota lub ktoś skorumpowany przyjąłby aktualna propozycję spółki Echo. Dlaczego? To proste. Echo chce oddać miastu 45 ha, a na pozostałej części oczywiście mięć możliwość budowy hipermarketu, czyli uzyskać zmianę planu zagospodarowania terenu. W zamian oprócz wspomnianej zmiany planu chce dostać teren obecnej zajezdni MPK, przy Nałęczowskiej-Kraśnickiej.
Ile mogą być warte proponowane do zamiany tereny.
Teren 45 ha poligonu z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe. Biorąc pod uwagę znaczny spadek zainteresowania ofertami deweloperów budujących mieszkania, także i tereny pod budownictwo mieszkaniowe nie będą zbyt drogie, można przyjąć cenę od 100 do 200 zł za 1 m kw (pamiętajmy, że Echo kupiło teren po ok. 10 zł za 1 m kw), czyli teren byłby wart od 45 do 90 mln zł.
Teren zajezdni MPK to ok. 3,5 ha (niestety nie mam tu dokładnych danych; może być więcej). Pamiętamy, że teren przy al. Kraśnickiej, gdzie dziś stoi Tesco został sprzedany za cenę ok. 500 zł za 1 m kw. To było kilka lat temu. Cena terenu po zajezdni MPK winna być co najmniej dwukrotnie wyższa, czyli ok. 1000 zł za 1 m kw. A więc cały teren MPK jest wart co najmniej 350 mln.
Tak więc teren zajezdni jest kilkakrotnie (4-8 razy) więcej wart niż proponowana część poligonu.
Panowie z Echa mają chyba prezydenta i radnych za idiotów, albo jest to zagrywka taktyczna, by to miasto zaproponowało Echu powrót do poprzedniej propozycji Echa. W ten sposób sp. Echo osiągnęłaby swój pierwotny cel.
Tylko idiota lub ktoś skorumpowany przyjąłby aktualna propozycję spółki Echo. Dlaczego? To proste. Echo chce oddać miastu 45 ha, a na pozostałej części oczywiście mięć możliwość budowy hipermarketu, czyli uzyskać zmianę planu zagospodarowania terenu. W zamian oprócz wspomnianej zmiany planu chce dostać teren obecnej zajezdni MPK, przy Nałęczowskiej-Kraśnickiej.
Ile mogą być warte proponowane do zamiany tereny.
Teren 45 ha poligonu z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe. Biorąc pod uwagę znaczny spadek zainteresowania ofer... rozwiń
Avatar
teka / 8 stycznia 2009 o 10:02
0
Gdyby ci przemądrzy radni zgodzili się na poprzednią propozycję Echo miałby Lublin bezkolizyjne skrzyżowanie.
Należałoby jako karę kazać radnym jeżdzić przez to skrzżowanie w godzinach szczytu i nie tylko,szybko wyraziliby zgodę.
Mam czasem wrażenie że radni nic nie robią tylko biją pianę ,siedząc w ratuszu i nie wychodzą na miasto nie widzą co się dzieje wokół.
Obowiązkowo przed każdym posiedzeniem rady powinni się przespacerować popytać ludzi i wtedy radzić.
Avatar
Alf / 8 stycznia 2009 o 07:51
0
Echo nie kupiło terenu od miasta tylko od wojska, miasto mogło kupić ten teren od wojksa ale Pruszkowski nie chciał. Więc czego toczysz pianę.
Avatar
logo / 8 stycznia 2009 o 07:16
0
To jest beszczelnośc i granda ze strony Echa i Wasilewskiego. Niech miasto zwróci Echu pieniądze które zapłacilo za teren pod park , następnie zmieni plan zagospodarowania i wystawi działki na sprzedaż to takie proste ale widocznie ktoś tu kręci swoje lody.Prezydent Puław dba o interes mieszkańców i nie chce sprzedać terenu pod galerią zieloną tylko za dobre pieniądze go wydzierżawia i ma w d... pseudoprzedsiębiorców którzy najpierw mówili co innego a teraz co innego.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 1 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 1 2

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 5 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 35 8

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 65 43

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 14 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 9

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 13

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 38 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 1

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!