Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lutego 2009 r.
20:11
Edytuj ten wpis

Nowy stadion w miejscu zlikwidowanej cukrowni

Autor: Zdjęcie autora Dominik SMaga
0 21 A A

Ratusz rezygnuje z budowy nowego stadionu w miejscu starego obiektu przy Al. Zygmuntowskich. Nowy obiekt na ponad 15 tys. miejsc powstać ma na gruntach
po zlikwidowanej Cukrowni "Lublin”, tuż obok parku Ludowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wcześniejsze plany zakładały rozbiórkę trybun starego stadionu przy Zygmuntowskich i zastąpienie ich nowym obiektem, z którego - tak jak teraz - korzystaliby i piłkarze, i żużlowcy. W poniedziałek prezydent Lublina i jego zastępcy zgodnie stwierdzili, że plany trzeba zmienić. Cała para ma być w drugi wariant: budowę stadionu na gruntach po cukrowni, w rejonie osadników.

- Tak będzie taniej - mówi Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta Lublina. - Nie będzie trzeba wydawać pieniędzy na rozbiórkę starych trybun - wyjaśnia. Pierwotne plany mówiły, że przebudowa obiektu przy Zygmuntowskich pochłonie 150 mln zł.

Miasto uniknie wydatku dodatkowych kilkudziesięciu milionów złotych na rozbiórkę i późniejszą odbudowę utrudniających prace obiektów mieszczącego się po sąsiedzku Startu. Zbędny też będzie wydatek 10 mln zł na remont stadionu przy Kresowej, gdzie na czas przebudowy obiektu przy Zygmuntowskich przeniesione miałyby być rozgrywki. Pieniądze zaoszczędzone na stadionie przy Kresowej miałyby być wydane na remont obiektów przy Zygmuntowskich, w tym poszerzenie toru żużlowego i montaż krzesełek.

Dzięki tej operacji na nowym stadionie będą grać piłkarze, a na starym będą się ścigać żużlowcy. Wcześniejsze plany mówiące o budowie dwufunkcyjnego stadionu były mocno krytykowane. Poza tym, na takim stadionie nie można by organizować rozgrywek piłkarskich wyższej rangi. A skoro murawa nie będzie oddzielona od trybun torem żużlowym, kibice będą mogli siedzieć jeszcze bliżej boiska, tak jak na innych nowoczesnych obiektach.

Nie wiadomo jeszcze ostatecznie, ile miejsc znajdzie się na nowym stadionie. Wiadomo, że krzesełek będzie nie mniej niż 15 tys. Takie są wymogi UEFA. Mowa jest o 18 tys. miejsc.

- Ale jeśli projektantom wyjdzie, że powinno być ich mniej, to nie będziemy się upierać. Ważne, żeby były zachowane wymogi UEFA - dodaje Wysocki.

Eksperci czekają teraz na ostateczne potwierdzenie, że na unijnej liście będzie można bez obaw o utratę dotacji zmienić lokalizację stadionu. Ostateczna decyzja w sprawie "przeprowadzki” obiektu należeć będzie do Rady Miasta, która będzie musiała zmienić nazwę zadania zapisanego w budżecie i wycofać 10 mln zł z obiektu przy Kresowej. Rozpoczęcie budowy planowane jest na przyszły rok.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nana / 10 stycznia 2010 o 14:32
0
[quote name='kolo' date='10.02.2009, 11:17:40' post='93502']
NARESZCIE COS SIE DZIEJE NOTO I TA SWOLOCZ Z DZIEZAWNEJ WYGRUZA HE HE HE TYLKO GDZIE MY TYCH JELOPUW NA GRYGOWEJ NIE CHCEMY ZBUDUJCIE IM BARAKI I OGRODZCIE WYSOKIM MUREM.
[/quote
JEŁOPIE Z GRYGOWEJ WYWALILI CIĘ TAM BO SIĘ ZA MIESZKANIE NIE PLACIŁO TY NIEROBIE!!! NA DZIERŻAWNEJ MIESZKAJĄ PRACUJĄCY I PŁACĄCY ZA DOMY LUDZIE A NA TEJ WASZEJ GRYGOWEJ TO JEDNA WIELKA OBORA I TO WAS POWINNO SIĘ ODGRODZIĆ WIELKIM MUREM!!! U NAS MAMY NORMALNE DOMY A U WAS JAK SIĘ WÓDA NIE POLEJE I NIE UKRADNIECIE CZEGOŚ TO NIE POTRAFICIE ŻYĆ.JEŁOPÓW Z GRYGOWEJ ODGRODZIĆ MUREM BO SIĘ DO CYWILIZACJI NIE NADAJĄ!!!!!!!!!!!!
PS.NAUCZ SIĘ PISAĆ JEŁOPIE!!!!!!!!!!
[quote name='kolo' date='10.02.2009, 11:17:40' post='93502']
NARESZCIE COS SIE DZIEJE NOTO I TA SWOLOCZ Z DZIEZAWNEJ WYGRUZA HE HE HE TYLKO GDZIE MY TYCH JELOPUW NA GRYGOWEJ NIE CHCEMY ZBUDUJCIE IM BARAKI I OGRODZCIE WYSOKIM MUREM.
[/quote
JEŁOPIE Z GRYGOWEJ WYWALILI CIĘ TAM BO SIĘ ZA MIESZKANIE NIE PLACIŁO TY NIEROBIE!!! NA DZIERŻAWNEJ MIESZKAJĄ PRACUJĄCY I PŁACĄCY ZA DOMY LUDZIE A NA TEJ WASZEJ GRYGOWEJ TO JEDNA WIELKA OBORA I TO WAS POWINNO SIĘ ODGRODZIĆ WIELKIM MUREM!!! U ... rozwiń
Avatar
orzeł / 27 września 2009 o 08:54
0
park albo miejsce pogolnej rekreacji a nie spęd dla kiboli czy tez innych agresywnych chamów
Avatar
~max~ / 24 września 2009 o 14:06
0
jak znam życie to na terenie po cukrowni wybudują kolejny hipermarket lub jak kto woli "galerię handlową " bo ta nazwa jest łatwiejsza do przełknięcia... stadion gdzie i jaki by nie był wymaga ciągłych wydatków z budżetu miasta a na sklepach zawsze coś miasto zarobi swoje grosze... rachunek jest prosty
Avatar
Dami / 10 sierpnia 2009 o 21:50
0
Według najnowszych informacji to nawet w Chełmie ma być nowoczesny stadion przy ul. I Pułku Szwoleżerów za 25 mln zł.
Ma pomieścić około 9 tyś. widzów, ma mieć zadaszone trybuny, elektroniczną tablicę informacyjną.
To skoro Chełm ma mieć taki okaz to Lublin też może !!!
Avatar
SpeedwayFan / 10 lutego 2009 o 11:48
0
Wszystko pieknie, poza jednym, uwazam ze 10 mln zlotych to zdecydowanie za malo aby doprowadzic do porzadku stadion przy Zygmuntowskich, tam okrzeselkowanie niewiele zmienia bo sam stadion jest popadajacy w ruine, potrzebuje gruntownego remontu a dopiero wowczas okrzeselkowania. Aby miec stadion ktorym nie musieliby wstydzic sie lubelscy zuzlowcy kiedys w extralidze to potrzeba zainwestowania w ten stadion okolo 60 mln zlotych. Oczywiscie mozna spokojnie podzielic ta kwote np. a 3 transze po 20 mln zlotych przez 3 kolejne lata, wtedy nasz stadion moglby wygladac na tyle atrakcyjne ze nie bylby kopciuszkiem przy stadionach zuzlowych w Czestochowie, Gorzowie, Bydgoszczy, Lesznie, Rybniku itd.
Wszystko pieknie, poza jednym, uwazam ze 10 mln zlotych to zdecydowanie za malo aby doprowadzic do porzadku stadion przy Zygmuntowskich, tam okrzeselkowanie niewiele zmienia bo sam stadion jest popadajacy w ruine, potrzebuje gruntownego remontu a dopiero wowczas okrzeselkowania. Aby miec stadion ktorym nie musieliby wstydzic sie lubelscy zuzlowcy kiedys w extralidze to potrzeba zainwestowania w ten stadion okolo 60 mln zlotych. Oczywiscie mozna spokojnie podzielic ta kwote np. a 3 transze po 20 mln zlotych przez 3 kolejne lata, wtedy nasz st... rozwiń
Avatar
KJP-876 / 10 lutego 2009 o 11:25
0
KTO ZWRÓCI PIENIADZE ZA POPRZEDNI PROJEKT? WCZEŚNIEJ PANOWIE PREZYDENCI NIE WIEDZIELI ,ŻE TO ZŁA LOKALIZACJA? ŻENADA!!!
NIEUDACZNICYYYY!!!! PANIE PROKURATORZE PROSZE ZAINTERESOWAĆ SIĘ SPRAWĄ BO TO JEST PRZECIEŻ MARNOTRAWIENIE PUBLICZNYCH PIENIEDZY
Avatar
kolo / 10 lutego 2009 o 11:17
0
NARESZCIE COS SIE DZIEJE NOTO I TA SWOLOCZ Z DZIEZAWNEJ WYGRUZA HE HE HE TYLKO GDZIE MY TYCH JELOPUW NA GRYGOWEJ NIE CHCEMY ZBUDUJCIE IM BARAKI I OGRODZCIE WYSOKIM MUREM.
Avatar
KK / 10 lutego 2009 o 10:52
0
LANIE WODY TRWA W NAJLEPSZE ,JUŻ MAMY LOTNISKO,TUNEL POD RACŁAWICKIMI ,ŚWIETNE CHODNI I ULICE W CAŁYM MIEŚCIE ,INTERNET ZA DARMO ,TERAZ PORA NA STADION DO DZIEŁA MAGISTRACCY URZĘDNICY LAĆ WODĘ NIEUDACZNICY W TYM JESTEŚCIE ŚWIETNI,W KOŃCU BIERZECIE ZA COŚ PIENIĄDZE Z MIEJSKIEJ KASY A CHA PODPOWIADAM NIE ZAPOMNIJCIE SOBIE ZA TO PRZYZNAĆ PREMII
Avatar
ech / 10 lutego 2009 o 09:18
0
To złe miejsce na taką inwestycję.
Ten teren jest dużo więcej warty niż pożytek ze stadionu.
Osobiście popieram rejon Zalewu Zemborzyckiego.
Avatar
~henio~ / 10 lutego 2009 o 08:18
0
tylko po co lublinowi stadion przeciez tu nie ma pilkarzy hi hi hi
Avatar
nana / 10 stycznia 2010 o 14:32
0
[quote name='kolo' date='10.02.2009, 11:17:40' post='93502']
NARESZCIE COS SIE DZIEJE NOTO I TA SWOLOCZ Z DZIEZAWNEJ WYGRUZA HE HE HE TYLKO GDZIE MY TYCH JELOPUW NA GRYGOWEJ NIE CHCEMY ZBUDUJCIE IM BARAKI I OGRODZCIE WYSOKIM MUREM.
[/quote
JEŁOPIE Z GRYGOWEJ WYWALILI CIĘ TAM BO SIĘ ZA MIESZKANIE NIE PLACIŁO TY NIEROBIE!!! NA DZIERŻAWNEJ MIESZKAJĄ PRACUJĄCY I PŁACĄCY ZA DOMY LUDZIE A NA TEJ WASZEJ GRYGOWEJ TO JEDNA WIELKA OBORA I TO WAS POWINNO SIĘ ODGRODZIĆ WIELKIM MUREM!!! U NAS MAMY NORMALNE DOMY A U WAS JAK SIĘ WÓDA NIE POLEJE I NIE UKRADNIECIE CZEGOŚ TO NIE POTRAFICIE ŻYĆ.JEŁOPÓW Z GRYGOWEJ ODGRODZIĆ MUREM BO SIĘ DO CYWILIZACJI NIE NADAJĄ!!!!!!!!!!!!
PS.NAUCZ SIĘ PISAĆ JEŁOPIE!!!!!!!!!!
[quote name='kolo' date='10.02.2009, 11:17:40' post='93502']
NARESZCIE COS SIE DZIEJE NOTO I TA SWOLOCZ Z DZIEZAWNEJ WYGRUZA HE HE HE TYLKO GDZIE MY TYCH JELOPUW NA GRYGOWEJ NIE CHCEMY ZBUDUJCIE IM BARAKI I OGRODZCIE WYSOKIM MUREM.
[/quote
JEŁOPIE Z GRYGOWEJ WYWALILI CIĘ TAM BO SIĘ ZA MIESZKANIE NIE PLACIŁO TY NIEROBIE!!! NA DZIERŻAWNEJ MIESZKAJĄ PRACUJĄCY I PŁACĄCY ZA DOMY LUDZIE A NA TEJ WASZEJ GRYGOWEJ TO JEDNA WIELKA OBORA I TO WAS POWINNO SIĘ ODGRODZIĆ WIELKIM MUREM!!! U ... rozwiń
Avatar
orzeł / 27 września 2009 o 08:54
0
park albo miejsce pogolnej rekreacji a nie spęd dla kiboli czy tez innych agresywnych chamów
Avatar
~max~ / 24 września 2009 o 14:06
0
jak znam życie to na terenie po cukrowni wybudują kolejny hipermarket lub jak kto woli "galerię handlową " bo ta nazwa jest łatwiejsza do przełknięcia... stadion gdzie i jaki by nie był wymaga ciągłych wydatków z budżetu miasta a na sklepach zawsze coś miasto zarobi swoje grosze... rachunek jest prosty
Avatar
Dami / 10 sierpnia 2009 o 21:50
0
Według najnowszych informacji to nawet w Chełmie ma być nowoczesny stadion przy ul. I Pułku Szwoleżerów za 25 mln zł.
Ma pomieścić około 9 tyś. widzów, ma mieć zadaszone trybuny, elektroniczną tablicę informacyjną.
To skoro Chełm ma mieć taki okaz to Lublin też może !!!
Avatar
SpeedwayFan / 10 lutego 2009 o 11:48
0
Wszystko pieknie, poza jednym, uwazam ze 10 mln zlotych to zdecydowanie za malo aby doprowadzic do porzadku stadion przy Zygmuntowskich, tam okrzeselkowanie niewiele zmienia bo sam stadion jest popadajacy w ruine, potrzebuje gruntownego remontu a dopiero wowczas okrzeselkowania. Aby miec stadion ktorym nie musieliby wstydzic sie lubelscy zuzlowcy kiedys w extralidze to potrzeba zainwestowania w ten stadion okolo 60 mln zlotych. Oczywiscie mozna spokojnie podzielic ta kwote np. a 3 transze po 20 mln zlotych przez 3 kolejne lata, wtedy nasz stadion moglby wygladac na tyle atrakcyjne ze nie bylby kopciuszkiem przy stadionach zuzlowych w Czestochowie, Gorzowie, Bydgoszczy, Lesznie, Rybniku itd.
Wszystko pieknie, poza jednym, uwazam ze 10 mln zlotych to zdecydowanie za malo aby doprowadzic do porzadku stadion przy Zygmuntowskich, tam okrzeselkowanie niewiele zmienia bo sam stadion jest popadajacy w ruine, potrzebuje gruntownego remontu a dopiero wowczas okrzeselkowania. Aby miec stadion ktorym nie musieliby wstydzic sie lubelscy zuzlowcy kiedys w extralidze to potrzeba zainwestowania w ten stadion okolo 60 mln zlotych. Oczywiscie mozna spokojnie podzielic ta kwote np. a 3 transze po 20 mln zlotych przez 3 kolejne lata, wtedy nasz st... rozwiń
Avatar
KJP-876 / 10 lutego 2009 o 11:25
0
KTO ZWRÓCI PIENIADZE ZA POPRZEDNI PROJEKT? WCZEŚNIEJ PANOWIE PREZYDENCI NIE WIEDZIELI ,ŻE TO ZŁA LOKALIZACJA? ŻENADA!!!
NIEUDACZNICYYYY!!!! PANIE PROKURATORZE PROSZE ZAINTERESOWAĆ SIĘ SPRAWĄ BO TO JEST PRZECIEŻ MARNOTRAWIENIE PUBLICZNYCH PIENIEDZY
Avatar
kolo / 10 lutego 2009 o 11:17
0
NARESZCIE COS SIE DZIEJE NOTO I TA SWOLOCZ Z DZIEZAWNEJ WYGRUZA HE HE HE TYLKO GDZIE MY TYCH JELOPUW NA GRYGOWEJ NIE CHCEMY ZBUDUJCIE IM BARAKI I OGRODZCIE WYSOKIM MUREM.
Avatar
KK / 10 lutego 2009 o 10:52
0
LANIE WODY TRWA W NAJLEPSZE ,JUŻ MAMY LOTNISKO,TUNEL POD RACŁAWICKIMI ,ŚWIETNE CHODNI I ULICE W CAŁYM MIEŚCIE ,INTERNET ZA DARMO ,TERAZ PORA NA STADION DO DZIEŁA MAGISTRACCY URZĘDNICY LAĆ WODĘ NIEUDACZNICY W TYM JESTEŚCIE ŚWIETNI,W KOŃCU BIERZECIE ZA COŚ PIENIĄDZE Z MIEJSKIEJ KASY A CHA PODPOWIADAM NIE ZAPOMNIJCIE SOBIE ZA TO PRZYZNAĆ PREMII
Avatar
ech / 10 lutego 2009 o 09:18
0
To złe miejsce na taką inwestycję.
Ten teren jest dużo więcej warty niż pożytek ze stadionu.
Osobiście popieram rejon Zalewu Zemborzyckiego.
Avatar
~henio~ / 10 lutego 2009 o 08:18
0
tylko po co lublinowi stadion przeciez tu nie ma pilkarzy hi hi hi
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 7

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 420 37

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 3

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!