Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2019 r.
15:57

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch

Autor: Zdjęcie autora drs
10 28 A A

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przejazd stał się tutaj trudniejszy odkąd zasłonięta została zielona strzałka, która wypuszczała kierowców z pl. Bychawskiego w czasie, gdy samochody wyjeżdżające z ul. Kunickiego skręcały w lewo. Teraz kierowcy stoją na pl. Bychawskim i czekają na zielone światło, choć mogliby skręcać ze strzałką w ul. Kunickiego, bo nie kolidowałoby to z żadnymi innymi pojazdami.

Urzędnicy tłumaczą, że przepisy nie pozwalały na dłuższe utrzymanie strzałki, która była wprowadzona tylko „tymczasowo”, w związku z przebudową ronda przy Gali. Miejscy drogowcy pracują już nad nowym rozwiązaniem.

Sygnalizacja na rondzie obok Gali nadal ma działać w trybie pulsującego światła pomarańczowego. Trzy kolory zobaczymy tutaj dopiero po tym, jak otwarty zostanie przejazd przez most w ciągu ul. Pawiej, co ma nastąpić przed świętami. Po otwarciu mostu miasto ma sprawdzić, jak wpływa to na ruch uliczny i dopiero na tej podstawie zaprogramować pracę sygnalizacji.

Ostatnie prace na rondzie obok Gali powinny się zakończyć w przyszłym tygodniu.

Plac Bychawski i ul. Kunickiego w Lublinie

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 23:10
+35
Niech geniusze zamkną jedno przejście dla słoików na Sowińskiego skoro miasto wywaliło kupę kasy na kładkę dla UMCS może to choć trochę odkorkuje przejazd LsmCzechow i sfrezuja te Wykroty
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 22:23
+29
Szkoda że przepisy nie pozwalają na wysłanie takich genialnych urzędników na dożywotnie bezrobocie wraz z tym, który ich zatrudnił.
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 22:29
+27
Gemiusze z ratusza biorą kasę za ograniczanie płynności - patrz dr. Męczenników Majdanka i bus pasy od Gali aż za Krańcową. Efekt korki 2 razy większe bo samochodów coraz więcej a pasów do jazdy o połowę mniej. Ja się tylko pytam co ma most na pawiej do strzałki w prawo z placu bychawskiego w kunickiego???????? Chwilowo był też dozwolony skręt w lewo z Kunickiego w Pocztową, dzięki temu dużo pojazdów omijało Plac Bychawski, ale to też komuś przeszkadzało. Nie macie wrażenia, że ktoś celowo utrudnia życie kierowcom w tym mieście?
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 18:28
+16
A co z systemem czerwonej fali za kilkadziesiąt mln zł? Czasem poza godzinami szczytu nadal sporadycznie zdarza się, że można przejechać skrzyżowanie bez 5-minutowego oczekiwania na zielone. Trzeba uszczelnić ten system - myślę że za 50 mln da się to zrobić.
Avatar
Olek / 21 listopada 2019 o 19:44
+15
tylko lewoskrętu w pocztową nie zabierajcie! bo się doskonale sprawdził!
Avatar
kierowca / 21 listopada 2019 o 21:31
+14
Jaki przepis zabrania utrzymania zielonej strzałki na stałe? niech podadzą konkretny przepis, bo teraz to jest na zasadzie nie bo nie.
Avatar
Jestem robotem / 21 listopada 2019 o 17:11
+14
Chciałem tylko poinformować że za "zaje...ta" organizację ruchu w mieście odpowiada wydział zarządzania ruchem i mobilnością urzędu miasta lublin
Avatar
Jghj / 21 listopada 2019 o 20:56
+12
Oczywiscie swiatla przy gali za chwile wlacza, bo kasa zostala wydana. Jakby nie wlaczyli to przyjdzie ABC i zapyta na wuj to bylo robione. Tak wiec przyznanie sie do winy nie wchodzi w gre. To klincz miedzy nieukami z UM a zadnymi sukcesu na wszelka cene zwolennikami dobrej zmiany. A gdzie rozsadek??
Avatar
realnie patrząc / 21 listopada 2019 o 20:26
+12
Nie wiem co za ignorant z ramienia Ratusza zajmuje się rozwiązaniami komunikacyjnym Miasta . O ile przelotówki prowadzące ruch drogowy wschód-zachód-wschód wygląda w miarę przyzwoicie to już kierunek północ-południe-północ to traaaagedia. A kierunek Biłgoraj to klęęęęska. Że nikomu z tych zakutych główek nie wpadł pomysł aby ciąg ulic od Metalurgicznej poprzez Grygowej ,Dekutowskiego, brakującym odcinkiem do ulicy Głuskiej . Jak katastrofalny jest stan ulic Malwowej i Zorzy . W końcu czemu ktoś się uparł żeby Kunickiego prowadzić do Al. Unii Lubelskiej przez Lubelskiego Lipca a nie przez Wolską i Fabryczną ? Dlaczego też Diamentowa nie ma połączenia z Abramowicką gdzieś poza Orlenem i Zajazdem Ułańskim. Tyle że u nas pierwsze budowane są ulice do chałup krezusów a że my stoimy w korkach i spalamy niepotrzebnie tony paliwa to gó*no ich to obchodzi. Żukowi wyszły te rozwiązania drogowe w sprawie których niewiele miał do powiedzenia ponieważ te wpisywały się w krajowe czy wojewódzkie ciągi komunikacyjne. Nie mamy dobrego gospodarza i to jest nasz problem............. tylko niech nikt mi nie mówi o Tułajewie bo to porażka - taki kościelny KUL-owski
Nie wiem co za ignorant z ramienia Ratusza zajmuje się rozwiązaniami komunikacyjnym Miasta . O ile przelotówki prowadzące ruch drogowy wschód-zachód-wschód wygląda w miarę przyzwoicie to już kierunek północ-południe-północ to traaaagedia. A kierunek Biłgoraj to klęęęęska. Że nikomu z tych zakutych główek nie wpadł pomysł aby ciąg ulic od Metalurgicznej poprzez Grygowej ,Dekutowskiego, brakującym odcinkiem do ulicy Głuskiej . Jak katastrofalny jest stan ulic Malwowej i Zorzy . W końcu czemu ktoś się uparł żeby Kunickiego prowadzić do Al. Unii... rozwiń
Avatar
Kierownica / 21 listopada 2019 o 16:18
+12
Dopóki nie ma durnych świateł to wszystko gra i buczy...zobaczycie co się stanie po ich włączeniu. Każdy rozumny wie, że rondo bez świateł to rondo niemal idealne.
 Dokładnie. To samo było na tzw. starej mełgiewskiej, czyli drogi prowadzącej od Castoramy do Zadębia. Od kiedy zrobili tam światła nie ma opcji żeby nie stać, a kiedyś trzeba było się tylko rozejrzeć a  czasami ustąpić pierwszeństwa.
Avatar
dylo / 23 listopada 2019 o 18:13
+4
Teraz światła migają i nie ma korków przy Gali, włączą światła i zaraz się zakorkuje
Avatar
Tomasz / 23 listopada 2019 o 15:05
+1
Ta zielona strzałka na prawym pasie była wielokrotnie interpretowana przez kierowców z pasa środkowego jako upoważniająca również i ich do skrętu w prawo z środkowego pasa - mimo, że ewidentnie strzałka była tylko przy sygnalizatorze z prawego pasa. Faktycznie robi ona sporo dobrego ale i przy okazji była nadużywana przez sporą grupę kierowców. Zmiany na tym skrzyżowaniu są konieczne bo się ono po prostu "korkuje". Otworzenie Pawiej wiele nie zmieni - nadal będą tam "zatory". Zamiast "kombinacji" z zieloną strzałką wypadałoby tam w czasie gdy dotychczas było ona załączana po prostu dać zielone światło z prawego pasa czyli dla skręcających w Kunickiego.
Ta zielona strzałka na prawym pasie była wielokrotnie interpretowana przez kierowców z pasa środkowego jako upoważniająca również i ich do skrętu w prawo z środkowego pasa - mimo, że ewidentnie strzałka była tylko przy sygnalizatorze z prawego pasa. Faktycznie robi ona sporo dobrego ale i przy okazji była nadużywana przez sporą grupę kierowców. Zmiany na tym skrzyżowaniu są konieczne bo się ono po prostu "korkuje". Otworzenie Pawiej wiele nie zmieni - nadal będą tam "zatory". Zamiast "kombinacji" z zieloną strz... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 19:48
+1
Dlaczego zlokwidowano zielone strzalki na skrzyzowaniu strzeleckij z al. Warszawską ? Czy chodzi o plynnosc ruchu czy o twarzenie korków ?
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 16:08
-2
1 maja powinna być ŚLEPA z wjazdem tylko od ronda przy Gali, a skrzyżowanie Wolska-Kunickiego w kształcie litery T. Czyli z Kunickiego można jechać albo w prawo, albo w lewo. Prosto - nie. TAK POWINNI ZROBIĆ.
Avatar
GZ / 22 listopada 2019 o 09:42
+3
Oczywiście, że jest przepis który zabrania zielonej strzałki w tym miejscu przy organizacji ruchu takiej jak jest obecnie. W chwili obecnej są tam dwa pasy ruchu z których można pojechać w prawo w Kunickiego. A przepis poniżej. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury1) z dnia 28 marca 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z dnia 23 kwietnia 2008 r. Nr 67, poz. 413) (...) 6.2.1.3. Stosowanie sygnału dopuszczającego skręcanie w kierunku wskazanym strzałką Sygnał dopuszczający skręcanie w kierunku wskazanym strzałką, wyświetlany przez sygnalizator S-2, stosuje się, jeżeli w czasie, gdy nadawany jest sygnał czerwony ogólny, istnieje możliwość ruchu pojazdów skręcających w prawo lub w lewo, pod warunkiem zapewnienia bezpieczeństwa pieszym i pojazdom, dla których wyświetlany jest w tym czasie sygnał zielony. Sygnału tego nie wolno stosować, gdy do jazdy w kierunku zgodnym z kierunkiem wskazanym strzałką przeznaczone są dwa lub więcej pasów ruchu.
Oczywiście, że jest przepis który zabrania zielonej strzałki w tym miejscu przy organizacji ruchu takiej jak jest obecnie. W chwili obecnej są tam dwa pasy ruchu z których można pojechać w prawo w Kunickiego. A przepis poniżej. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury1) z dnia 28 marca 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z dnia 23 kwietnia 2008 r. Nr 67, poz. 413) (...) ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 23:10
+35
Niech geniusze zamkną jedno przejście dla słoików na Sowińskiego skoro miasto wywaliło kupę kasy na kładkę dla UMCS może to choć trochę odkorkuje przejazd LsmCzechow i sfrezuja te Wykroty
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 22:29
+27
Gemiusze z ratusza biorą kasę za ograniczanie płynności - patrz dr. Męczenników Majdanka i bus pasy od Gali aż za Krańcową. Efekt korki 2 razy większe bo samochodów coraz więcej a pasów do jazdy o połowę mniej. Ja się tylko pytam co ma most na pawiej do strzałki w prawo z placu bychawskiego w kunickiego???????? Chwilowo był też dozwolony skręt w lewo z Kunickiego w Pocztową, dzięki temu dużo pojazdów omijało Plac Bychawski, ale to też komuś przeszkadzało. Nie macie wrażenia, że ktoś celowo utrudnia życie kierowcom w tym mieście?
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 22:23
+29
Szkoda że przepisy nie pozwalają na wysłanie takich genialnych urzędników na dożywotnie bezrobocie wraz z tym, który ich zatrudnił.
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 21:57
0
Ruch i tak się upłynni, przy okazji budowy Dworca Metropolitalnego, takie ulice jak np. 1-go Maja czy Pocztowa zostaną poprawione i dostosowane do obecnych realiów. Odblokowanie ul. 1-go Maja z pewnością odkorkowałoby miasto. A jeśli chodzi o Pocztową, to tutaj należy poprawić nawierzchnię oraz zwiększyć jej drożność. Te ulice trzeba dostosować do obecnych realiów, jak się nimi chciałoby przejść to wygląda to tak jakby tam czas stał w miejscu, te miejsca wyglądały niemal tak samo dobre kilkanaście lat temu. A poza tym uważam, już odbiegając od tematu, że należy także odblokować ruch( ale tylko komunikacji miejskiej i taksówek) na Krakowskim Przedmieściu(obok Poczty Polskiej), i mieszkańcy i kierowcy byliby wdzięczni za takowe rozwiązanie. Autobusy nowe to i ładnie prezentowałyby się na tym odcinku, tym bardziej, że nie jest to dużo linii, bo raptem 3,4,7,13,55 - a więc piątka, a przystanek mpk przy Poczcie Polskiej miał duże znaczenie komunikacyjne jakby nie patrzeć. A z kolei w nocy ładnie prezentowałyby się linie nocne na odrestaurowanym pl. litewskim.
Ruch i tak się upłynni, przy okazji budowy Dworca Metropolitalnego, takie ulice jak np. 1-go Maja czy Pocztowa zostaną poprawione i dostosowane do obecnych realiów. Odblokowanie ul. 1-go Maja z pewnością odkorkowałoby miasto. A jeśli chodzi o Pocztową, to tutaj należy poprawić nawierzchnię oraz zwiększyć jej drożność. Te ulice trzeba dostosować do obecnych realiów, jak się nimi chciałoby przejść to wygląda to tak jakby tam czas stał w miejscu, te miejsca wyglądały niemal tak samo dobre kilkanaście lat temu. A poza tym uważam, już odbiegając ... rozwiń
Avatar
kierowca / 21 listopada 2019 o 21:31
+14
Jaki przepis zabrania utrzymania zielonej strzałki na stałe? niech podadzą konkretny przepis, bo teraz to jest na zasadzie nie bo nie.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy 0 2

Straciliśmy wszystko, nawet wspomnienia poszły z dymem – mówi Angelika Michalska, dorosła córka pani Beaty. W czwartek samotnej matce z Miłocina spłonął dom. Sąsiedzi, urzędnicy, strażacy pospieszyli z pomocą

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców
galeria

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców 13 7

Dziś po południu nieznany sprawca uszkodził szyby i lusterka w dwóch zaparkowanych pojazdach.

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny 0 1

Można brać udział w konkursie „Anioły, gwiazdy, szopki i stroiki”. Autorzy prac mają jeszcze czas do 13 grudnia by dostarczyć je organizatorom

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski 169 17

Szymon Hołownia dziś na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku podjął decyzję w sprawie startu w wyborach. Były prowadzący Mam Talent zdecydował, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta RP.

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora 0 1

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, koszykarzem Startu Lublin

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie
galeria

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie 0 0

Pokaz rollballu w Centrum Handlowym E. Leclerc Tomasza Zana. W sobotę zaprezentowała się drużyna, która uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w tej dyscyplinie w Indiach.

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM
9 grudnia 2019, 18:00

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM 0 0

We wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprezentowane zostanie muzyczno-taneczne widowisko "Idą Święta" w wykonaniu Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza.

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin
galeria

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin 6 0

W weekend ściany Centrum Kultury wypełniła muzyka jazzowa. Ta, w klasycznym rozumieniu i nowa, eksperymentalna. Koncerty zachwycały, wzruszały, a nawet hipnotyzowały.

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim"
Magazyn
galeria

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim" 0 2

Kupili aparat do mierzenia jakości powietrza i prowadzą codzienne pomiary. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, którzy są laureatami naszego ekologicznego konkursu

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020
Magazyn

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020 0 0

30 listopada odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii nie będą mieć jednego lub dwóch państw gospodarzy, a mecze będą rozsiane po całej Europie. Jakie szanse na przyszłorocznym czempionacie kadra narodowa prowadzona przez Jerzego Brzęczka i kogo najbardziej należy się obawiać?

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia] 9 7

Orszak św. Mikołaja jest dla mieszkańców Lublina okazją, by się rozerwać. Pełni też funkcję edukacyjną. Dzieci - oprócz tego, że dostaną prezenty - dowiadują się kim był święty Mikołaj.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia]
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia] 0 0

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego Krispol 1. Ligi Siatkarzy LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia]
galeria

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia] 11 1

– Odwróciłam się dosłownie na kilka sekund i wtedy córka zrzuciła na siebie kubek z gorącą herbatą. Byłam w szoku – opowiada Agnieszka Niewęgłowska z Radzynia Podlaskiego. Jej trzyletnia córka Amelia z poważnym oparzeniem brzucha trafiła w ubiegłym roku do „oparzeniówki” w Łęcznej. – Córka była w szpitalu niecały tydzień, na szczęście wszystko się dobrze zagoiło.

Inaczej przejedziemy przez ul. Diamentową

Inaczej przejedziemy przez ul. Diamentową 0 6

W poniedziałek zmieniona ma być organizacja ruchu pod przebudowywanym wiaduktem kolejowym nad ul. Diamentową.

Poziom II Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę będzie wyższy niż przed rokiem

Poziom II Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę będzie wyższy niż przed rokiem 0 0

Wielkimi krokami zbliża się II Charytatywny Turniej w Siatkonogę. Jeżeli ktoś chce wziąć w nim udział, to musi się spieszyć, bo zgłosiło się już kilkanaście drużyn. Ponownie gospodarzem zawodów będzie hala im. Arkadiusz Gołasia w Kraśniku, a impreza odbędzie się 21 grudnia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.