Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2019 r.
15:57

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch

Autor: Zdjęcie autora drs
10 28 A A

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przejazd stał się tutaj trudniejszy odkąd zasłonięta została zielona strzałka, która wypuszczała kierowców z pl. Bychawskiego w czasie, gdy samochody wyjeżdżające z ul. Kunickiego skręcały w lewo. Teraz kierowcy stoją na pl. Bychawskim i czekają na zielone światło, choć mogliby skręcać ze strzałką w ul. Kunickiego, bo nie kolidowałoby to z żadnymi innymi pojazdami.

Urzędnicy tłumaczą, że przepisy nie pozwalały na dłuższe utrzymanie strzałki, która była wprowadzona tylko „tymczasowo”, w związku z przebudową ronda przy Gali. Miejscy drogowcy pracują już nad nowym rozwiązaniem.

Sygnalizacja na rondzie obok Gali nadal ma działać w trybie pulsującego światła pomarańczowego. Trzy kolory zobaczymy tutaj dopiero po tym, jak otwarty zostanie przejazd przez most w ciągu ul. Pawiej, co ma nastąpić przed świętami. Po otwarciu mostu miasto ma sprawdzić, jak wpływa to na ruch uliczny i dopiero na tej podstawie zaprogramować pracę sygnalizacji.

Ostatnie prace na rondzie obok Gali powinny się zakończyć w przyszłym tygodniu.

Plac Bychawski i ul. Kunickiego w Lublinie

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 23:10
+35
Niech geniusze zamkną jedno przejście dla słoików na Sowińskiego skoro miasto wywaliło kupę kasy na kładkę dla UMCS może to choć trochę odkorkuje przejazd LsmCzechow i sfrezuja te Wykroty
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 22:23
+29
Szkoda że przepisy nie pozwalają na wysłanie takich genialnych urzędników na dożywotnie bezrobocie wraz z tym, który ich zatrudnił.
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 22:29
+27
Gemiusze z ratusza biorą kasę za ograniczanie płynności - patrz dr. Męczenników Majdanka i bus pasy od Gali aż za Krańcową. Efekt korki 2 razy większe bo samochodów coraz więcej a pasów do jazdy o połowę mniej. Ja się tylko pytam co ma most na pawiej do strzałki w prawo z placu bychawskiego w kunickiego???????? Chwilowo był też dozwolony skręt w lewo z Kunickiego w Pocztową, dzięki temu dużo pojazdów omijało Plac Bychawski, ale to też komuś przeszkadzało. Nie macie wrażenia, że ktoś celowo utrudnia życie kierowcom w tym mieście?
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 18:28
+16
A co z systemem czerwonej fali za kilkadziesiąt mln zł? Czasem poza godzinami szczytu nadal sporadycznie zdarza się, że można przejechać skrzyżowanie bez 5-minutowego oczekiwania na zielone. Trzeba uszczelnić ten system - myślę że za 50 mln da się to zrobić.
Avatar
Olek / 21 listopada 2019 o 19:44
+15
tylko lewoskrętu w pocztową nie zabierajcie! bo się doskonale sprawdził!
Avatar
kierowca / 21 listopada 2019 o 21:31
+14
Jaki przepis zabrania utrzymania zielonej strzałki na stałe? niech podadzą konkretny przepis, bo teraz to jest na zasadzie nie bo nie.
Avatar
Jestem robotem / 21 listopada 2019 o 17:11
+14
Chciałem tylko poinformować że za "zaje...ta" organizację ruchu w mieście odpowiada wydział zarządzania ruchem i mobilnością urzędu miasta lublin
Avatar
Jghj / 21 listopada 2019 o 20:56
+12
Oczywiscie swiatla przy gali za chwile wlacza, bo kasa zostala wydana. Jakby nie wlaczyli to przyjdzie ABC i zapyta na wuj to bylo robione. Tak wiec przyznanie sie do winy nie wchodzi w gre. To klincz miedzy nieukami z UM a zadnymi sukcesu na wszelka cene zwolennikami dobrej zmiany. A gdzie rozsadek??
Avatar
realnie patrząc / 21 listopada 2019 o 20:26
+12
Nie wiem co za ignorant z ramienia Ratusza zajmuje się rozwiązaniami komunikacyjnym Miasta . O ile przelotówki prowadzące ruch drogowy wschód-zachód-wschód wygląda w miarę przyzwoicie to już kierunek północ-południe-północ to traaaagedia. A kierunek Biłgoraj to klęęęęska. Że nikomu z tych zakutych główek nie wpadł pomysł aby ciąg ulic od Metalurgicznej poprzez Grygowej ,Dekutowskiego, brakującym odcinkiem do ulicy Głuskiej . Jak katastrofalny jest stan ulic Malwowej i Zorzy . W końcu czemu ktoś się uparł żeby Kunickiego prowadzić do Al. Unii Lubelskiej przez Lubelskiego Lipca a nie przez Wolską i Fabryczną ? Dlaczego też Diamentowa nie ma połączenia z Abramowicką gdzieś poza Orlenem i Zajazdem Ułańskim. Tyle że u nas pierwsze budowane są ulice do chałup krezusów a że my stoimy w korkach i spalamy niepotrzebnie tony paliwa to gó*no ich to obchodzi. Żukowi wyszły te rozwiązania drogowe w sprawie których niewiele miał do powiedzenia ponieważ te wpisywały się w krajowe czy wojewódzkie ciągi komunikacyjne. Nie mamy dobrego gospodarza i to jest nasz problem............. tylko niech nikt mi nie mówi o Tułajewie bo to porażka - taki kościelny KUL-owski
Nie wiem co za ignorant z ramienia Ratusza zajmuje się rozwiązaniami komunikacyjnym Miasta . O ile przelotówki prowadzące ruch drogowy wschód-zachód-wschód wygląda w miarę przyzwoicie to już kierunek północ-południe-północ to traaaagedia. A kierunek Biłgoraj to klęęęęska. Że nikomu z tych zakutych główek nie wpadł pomysł aby ciąg ulic od Metalurgicznej poprzez Grygowej ,Dekutowskiego, brakującym odcinkiem do ulicy Głuskiej . Jak katastrofalny jest stan ulic Malwowej i Zorzy . W końcu czemu ktoś się uparł żeby Kunickiego prowadzić do Al. Unii... rozwiń
Avatar
Kierownica / 21 listopada 2019 o 16:18
+12
Dopóki nie ma durnych świateł to wszystko gra i buczy...zobaczycie co się stanie po ich włączeniu. Każdy rozumny wie, że rondo bez świateł to rondo niemal idealne.
 Dokładnie. To samo było na tzw. starej mełgiewskiej, czyli drogi prowadzącej od Castoramy do Zadębia. Od kiedy zrobili tam światła nie ma opcji żeby nie stać, a kiedyś trzeba było się tylko rozejrzeć a  czasami ustąpić pierwszeństwa.
Avatar
dylo / 23 listopada 2019 o 18:13
+4
Teraz światła migają i nie ma korków przy Gali, włączą światła i zaraz się zakorkuje
Avatar
Tomasz / 23 listopada 2019 o 15:05
+1
Ta zielona strzałka na prawym pasie była wielokrotnie interpretowana przez kierowców z pasa środkowego jako upoważniająca również i ich do skrętu w prawo z środkowego pasa - mimo, że ewidentnie strzałka była tylko przy sygnalizatorze z prawego pasa. Faktycznie robi ona sporo dobrego ale i przy okazji była nadużywana przez sporą grupę kierowców. Zmiany na tym skrzyżowaniu są konieczne bo się ono po prostu "korkuje". Otworzenie Pawiej wiele nie zmieni - nadal będą tam "zatory". Zamiast "kombinacji" z zieloną strzałką wypadałoby tam w czasie gdy dotychczas było ona załączana po prostu dać zielone światło z prawego pasa czyli dla skręcających w Kunickiego.
Ta zielona strzałka na prawym pasie była wielokrotnie interpretowana przez kierowców z pasa środkowego jako upoważniająca również i ich do skrętu w prawo z środkowego pasa - mimo, że ewidentnie strzałka była tylko przy sygnalizatorze z prawego pasa. Faktycznie robi ona sporo dobrego ale i przy okazji była nadużywana przez sporą grupę kierowców. Zmiany na tym skrzyżowaniu są konieczne bo się ono po prostu "korkuje". Otworzenie Pawiej wiele nie zmieni - nadal będą tam "zatory". Zamiast "kombinacji" z zieloną strz... rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 19:48
+1
Dlaczego zlokwidowano zielone strzalki na skrzyzowaniu strzeleckij z al. Warszawską ? Czy chodzi o plynnosc ruchu czy o twarzenie korków ?
Avatar
Gość / 22 listopada 2019 o 16:08
-2
1 maja powinna być ŚLEPA z wjazdem tylko od ronda przy Gali, a skrzyżowanie Wolska-Kunickiego w kształcie litery T. Czyli z Kunickiego można jechać albo w prawo, albo w lewo. Prosto - nie. TAK POWINNI ZROBIĆ.
Avatar
GZ / 22 listopada 2019 o 09:42
+3
Oczywiście, że jest przepis który zabrania zielonej strzałki w tym miejscu przy organizacji ruchu takiej jak jest obecnie. W chwili obecnej są tam dwa pasy ruchu z których można pojechać w prawo w Kunickiego. A przepis poniżej. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury1) z dnia 28 marca 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z dnia 23 kwietnia 2008 r. Nr 67, poz. 413) (...) 6.2.1.3. Stosowanie sygnału dopuszczającego skręcanie w kierunku wskazanym strzałką Sygnał dopuszczający skręcanie w kierunku wskazanym strzałką, wyświetlany przez sygnalizator S-2, stosuje się, jeżeli w czasie, gdy nadawany jest sygnał czerwony ogólny, istnieje możliwość ruchu pojazdów skręcających w prawo lub w lewo, pod warunkiem zapewnienia bezpieczeństwa pieszym i pojazdom, dla których wyświetlany jest w tym czasie sygnał zielony. Sygnału tego nie wolno stosować, gdy do jazdy w kierunku zgodnym z kierunkiem wskazanym strzałką przeznaczone są dwa lub więcej pasów ruchu.
Oczywiście, że jest przepis który zabrania zielonej strzałki w tym miejscu przy organizacji ruchu takiej jak jest obecnie. W chwili obecnej są tam dwa pasy ruchu z których można pojechać w prawo w Kunickiego. A przepis poniżej. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury1) z dnia 28 marca 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z dnia 23 kwietnia 2008 r. Nr 67, poz. 413) (...) ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 23:10
+35
Niech geniusze zamkną jedno przejście dla słoików na Sowińskiego skoro miasto wywaliło kupę kasy na kładkę dla UMCS może to choć trochę odkorkuje przejazd LsmCzechow i sfrezuja te Wykroty
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 22:29
+27
Gemiusze z ratusza biorą kasę za ograniczanie płynności - patrz dr. Męczenników Majdanka i bus pasy od Gali aż za Krańcową. Efekt korki 2 razy większe bo samochodów coraz więcej a pasów do jazdy o połowę mniej. Ja się tylko pytam co ma most na pawiej do strzałki w prawo z placu bychawskiego w kunickiego???????? Chwilowo był też dozwolony skręt w lewo z Kunickiego w Pocztową, dzięki temu dużo pojazdów omijało Plac Bychawski, ale to też komuś przeszkadzało. Nie macie wrażenia, że ktoś celowo utrudnia życie kierowcom w tym mieście?
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 22:23
+29
Szkoda że przepisy nie pozwalają na wysłanie takich genialnych urzędników na dożywotnie bezrobocie wraz z tym, który ich zatrudnił.
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 21:57
0
Ruch i tak się upłynni, przy okazji budowy Dworca Metropolitalnego, takie ulice jak np. 1-go Maja czy Pocztowa zostaną poprawione i dostosowane do obecnych realiów. Odblokowanie ul. 1-go Maja z pewnością odkorkowałoby miasto. A jeśli chodzi o Pocztową, to tutaj należy poprawić nawierzchnię oraz zwiększyć jej drożność. Te ulice trzeba dostosować do obecnych realiów, jak się nimi chciałoby przejść to wygląda to tak jakby tam czas stał w miejscu, te miejsca wyglądały niemal tak samo dobre kilkanaście lat temu. A poza tym uważam, już odbiegając od tematu, że należy także odblokować ruch( ale tylko komunikacji miejskiej i taksówek) na Krakowskim Przedmieściu(obok Poczty Polskiej), i mieszkańcy i kierowcy byliby wdzięczni za takowe rozwiązanie. Autobusy nowe to i ładnie prezentowałyby się na tym odcinku, tym bardziej, że nie jest to dużo linii, bo raptem 3,4,7,13,55 - a więc piątka, a przystanek mpk przy Poczcie Polskiej miał duże znaczenie komunikacyjne jakby nie patrzeć. A z kolei w nocy ładnie prezentowałyby się linie nocne na odrestaurowanym pl. litewskim.
Ruch i tak się upłynni, przy okazji budowy Dworca Metropolitalnego, takie ulice jak np. 1-go Maja czy Pocztowa zostaną poprawione i dostosowane do obecnych realiów. Odblokowanie ul. 1-go Maja z pewnością odkorkowałoby miasto. A jeśli chodzi o Pocztową, to tutaj należy poprawić nawierzchnię oraz zwiększyć jej drożność. Te ulice trzeba dostosować do obecnych realiów, jak się nimi chciałoby przejść to wygląda to tak jakby tam czas stał w miejscu, te miejsca wyglądały niemal tak samo dobre kilkanaście lat temu. A poza tym uważam, już odbiegając ... rozwiń
Avatar
kierowca / 21 listopada 2019 o 21:31
+14
Jaki przepis zabrania utrzymania zielonej strzałki na stałe? niech podadzą konkretny przepis, bo teraz to jest na zasadzie nie bo nie.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy 0 2

Straciliśmy wszystko, nawet wspomnienia poszły z dymem – mówi Angelika Michalska, dorosła córka pani Beaty. W czwartek samotnej matce z Miłocina spłonął dom. Sąsiedzi, urzędnicy, strażacy pospieszyli z pomocą

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców
galeria

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców 13 7

Dziś po południu nieznany sprawca uszkodził szyby i lusterka w dwóch zaparkowanych pojazdach.

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny 0 1

Można brać udział w konkursie „Anioły, gwiazdy, szopki i stroiki”. Autorzy prac mają jeszcze czas do 13 grudnia by dostarczyć je organizatorom

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski 169 17

Szymon Hołownia dziś na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku podjął decyzję w sprawie startu w wyborach. Były prowadzący Mam Talent zdecydował, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta RP.

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora 0 1

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, koszykarzem Startu Lublin

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie
galeria

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie 0 0

Pokaz rollballu w Centrum Handlowym E. Leclerc Tomasza Zana. W sobotę zaprezentowała się drużyna, która uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w tej dyscyplinie w Indiach.

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM
9 grudnia 2019, 18:00

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM 0 0

We wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprezentowane zostanie muzyczno-taneczne widowisko "Idą Święta" w wykonaniu Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza.

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin
galeria

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin 6 0

W weekend ściany Centrum Kultury wypełniła muzyka jazzowa. Ta, w klasycznym rozumieniu i nowa, eksperymentalna. Koncerty zachwycały, wzruszały, a nawet hipnotyzowały.

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim"
Magazyn
galeria

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim" 0 2

Kupili aparat do mierzenia jakości powietrza i prowadzą codzienne pomiary. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, którzy są laureatami naszego ekologicznego konkursu

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020
Magazyn

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020 0 0

30 listopada odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii nie będą mieć jednego lub dwóch państw gospodarzy, a mecze będą rozsiane po całej Europie. Jakie szanse na przyszłorocznym czempionacie kadra narodowa prowadzona przez Jerzego Brzęczka i kogo najbardziej należy się obawiać?

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia] 9 7

Orszak św. Mikołaja jest dla mieszkańców Lublina okazją, by się rozerwać. Pełni też funkcję edukacyjną. Dzieci - oprócz tego, że dostaną prezenty - dowiadują się kim był święty Mikołaj.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia]
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia] 0 0

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego Krispol 1. Ligi Siatkarzy LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia]
galeria

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia] 11 1

– Odwróciłam się dosłownie na kilka sekund i wtedy córka zrzuciła na siebie kubek z gorącą herbatą. Byłam w szoku – opowiada Agnieszka Niewęgłowska z Radzynia Podlaskiego. Jej trzyletnia córka Amelia z poważnym oparzeniem brzucha trafiła w ubiegłym roku do „oparzeniówki” w Łęcznej. – Córka była w szpitalu niecały tydzień, na szczęście wszystko się dobrze zagoiło.