Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 listopada 2010 r.
18:49
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina zagrożona. Ratujmy ekspresówkę Piaski-Kurów

0 38 A A

Czy powstanie 68-kilometrowy odcinek ekspresowej "siedemnastki" z obwodnicą Lublina? O tym dowiemy się 12 listopada w południe. – O tę budowę będziemy walczyć do upadłego – zapowiadają nasi politycy. Walkę o obwodnicę zapowiadają też Internauci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ubiegłym tygodniu rząd ustalił projekt budżetu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na 2011 rok. Drogowcy, z planowanych 37,5 miliarda złotych (w skali całego kraju), otrzymali zaledwie 23,5 miliarda zł.

– W przyszłym roku absolutnym priorytetem są budowy autostrad. Dlatego obawiamy się, że termin rozpoczęcia budowy naszej "ekspresówki” może być zagrożony – przyznaje Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dodaje: Budowa 68-kilometrowej drogi wraz z obwodnicą Lublina może nie zostać zakwalifikowana do priorytetowych inwestycji i jej powstanie może odsunąć się w czasie. Nie ma decyzji, ale są obawy.

– Na moje pytanie o ekspresówkę podsekretarz stanu Radosław Stępień z Ministerstwa Finansów odparł, że nie ma zagrożenia, ale też i nie ma 100-procentowej pewności. Decyzję w tej sprawie zapadną do końca listopada. Mam jednak spore wątpliwości czy realizacja nie zostanie odsunięta w czasie – mówi Jan Łopata, poseł PSL.

Dodaje, że w przyszłym roku Podkarpackie może dostać na drogi nawet kilka miliardów złotych. – A dla Lubelszczyzny trudno wykroić miliard. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji – stwierdza Łopata i zapowiada twardą walkę o obwodnicę.

Pierwsza bitwa w tej wojnie zacznie się 12 listopada o godz. 12 podczas oficjalnego otwarcia obwodnicy Kraśnika. Weźmie w nim udział Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury. – W tym dniu planowane jest spotkanie ministra z lubelskimi posłami i politykami. Być może minister rozwieje nasze wątpliwości – mówi Wójtowicz.

68-kilometrowy odcinek "ekspresówki”, od węzła Sielce (koło Kurowa) do obwodnicy Piask, został podzielony na 5 odcinków. Całość ma kosztować 3,5 miliarda zł. Roboty miały ruszyć w tym roku i zakończyć się do końca 2012 roku. Na podpis w Warszawie czeka umowa w sprawie budowy odcinka Piaski–Lublin.

– Ministerstwo Finansów szuka wszelkich sposobów, żeby nie zwiększyć zadłużenia kraju. Jest rekomendacja, by wstrzymać podpisywanie umów na wielkie inwestycje. Sytuacja jest poważna, ale zrobię wszystko, żeby rząd podpisał umowę. To niemożliwe żeby obwodnica Lublina nie powstała – podkreśla Stanisław Żmija, lider lubelskiej PO. Gorzko zauważa, że ta trasa już dawno powinna powstać, ale były protesty mieszkańców i inwestycja ugrzęzła na etapie przygotowań.

Udostępnij artykuł na Facebooku

Internauci walczą o drogę Lublin - Piaski

W sprawę bardzo mocno zaangażowali się Internauci z Lubelszczyzny, którzy chcą zasypać Ministra Infrastruktury listami i e-mailami: - Ogromna prośba do wszystkich, którym zależy na zrównoważonym rozwoju naszego kraju i poprawie bezpieczeństwa na tym zbierającym bardzo wiele ofiar rocznie odcinku DK12/17/19. Piszemy list do pana ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, aby wpłynął na to, żeby ta inwestycja doczekała się realizacji. Nasze argumenty przedstawiliśmy w liście i apel jet taki, by wysłało go jak najwięcej osób. Niech rządzący zobaczą jak wielu ludziom zależy na rozwoju Polski Wschodniej! - piszą na jednej ze stron społecznościowych.

Oto treść listu:

................, dn. ..................

(miejscowość, data)

Pan

Cezary Grabarczyk

Minister Infrastruktury

Szanowny Panie Ministrze

Z dużym niepokojem, przyjąłem wypowiedź dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA Pana Janusza Wójtowicza sugerującą, że budowa drogi ekspresowej S12/17 utraciła finansowanie z powodu cięć budżetowych. Nie ulega wątpliwości, że ten odcinek ma absolutnie strategiczne znaczenie dla dalszego rozwoju zarówno Lublina, jak i całego naszego regionu. Niezrealizowanie tej inwestycji w najbliższym czasie oznacza dalsze marginalizowanie Lublina, największego miasta na wschód od Wisły, na tle innych miast wojewódzkich.

Budowa tego odcinka to bardzo ważny krok do poprawy komunikacji na terenie ponad półmilionowej aglomeracji Lublina. Nasze miasto leży na szlaku tranzytowym pomiędzy wschodem a zachodem Europy. Takie położenie generuje duży ruchu w kierunku wschodniej granicy. W chwili obecnej tysiące samochodów cieżarowych przejeżdża przez centrum Lublina tworząc korki i zanieczyszczając powietrze. Niedostosowanie obecnej drogi do tak dużego ruchu sprawia, że należy ona do najniebezpieczniejszych w kraju.

Kluczowe jest zapewnienie szybkiego połączenia ze stolicą kraju gdzie pracuje i uczy się duża część lokalnej społecznosci. Droga ekspresowa gwarantuje wzrost zainteresowania inwestorów naszym regionem, który mocno odczuwa brak poważnych inwestycji i miejsc pracy.

Obecnie w centralnej i zachodniej części kraju realizuje się wiele inwestycji w infrastrukturę drogową. Jest to całkowicie nieproporcjonalne do liczby nowych dróg szybkiego ruchu w Województwie Lubelskim . Budowa drogi S12/17 na docinku od Kurowa do Piask jest w chwili obecnej jedyną poważniejszą inwestycją infrastrukturalną w naszym regionie. Odebranie finansowania jest tym bardziej zaskakujące, że w grudniu zeszłego roku zostały ogłoszone przetargi na budowę.

Jako osoba, dla której los Lubelszczyzny nie jest obojętny zdecydowanie sprzeciwiam się dalszemu opóźnianiu budowy drogi ekspresowej S12/17 wraz z obwodnicą Lublina. Ta decyzja godzi w interesy gospodarcze regionu i nie pozostanie bez konsekwencji dla jego dalszego rozwoju.

Z poważaniem

……………………..
(podpis)

List można wysyłać drogą mailową do ministerstwa infrastruktury http://www.mi.gov.pl/ lub listownie na adres:

Ministerstwo Infrastruktury

ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa

ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
biały kieł / 15 stycznia 2011 o 23:53
0
za rządów Millera wprowadzono nas do Unii Europejskiej. Tusk zamknie nas w rezerwacie Natura 2000
Avatar
Ferdynant / 15 stycznia 2011 o 22:35
0
A co na to nowa lokalna władza?
Leją na to.

A może by tak obywatelski bojkot podatkowy ogłosić.
Bo po co płacić podatki ludziom prowadzącym miasto do zapaści.

Sami studenci nie utrzymają miejsc pracy w Lublinie
bo niedługo nie będzie studentów skoro nowe pokolenia są mniejsze liczebnie.
Avatar
obieltywny / 3 listopada 2010 o 20:01
0
Moi Drodzy jakie listy i po co? Czy Nasi politycy utrzymali Cukrownię i ile dali miejsc pracy itd itd
Avatar
CodeZero / 3 listopada 2010 o 16:16
0
[quote name='Gość' timestamp='1288792483' post='372885']
[size="5"]Dlaczego Janusz Palikot milczy ? Jest Posłem z Lublina a walczy tylko z kościołem i z Kaczyńskimi.
Do choroby jasnej, czy nie może poprzeć tego protestu ?
[/size]
[/quote]

Niestety on nie może... bo to dla niego skórka za wyprawkę
Avatar
Gość / 3 listopada 2010 o 14:54
0
[size="5"]Dlaczego Janusz Palikot milczy ? Jest Posłem z Lublina a walczy tylko z kościołem i z Kaczyńskimi.
Do choroby jasnej, czy nie może poprzeć tego protestu ?
[/size]
Avatar
szofer / 3 listopada 2010 o 14:51
0
[quote name='HEHE' timestamp='1288791459' post='372858']
Tak apropos tych funduszy unijnych artykuł z Wyborczej:

Pół miliarda euro. Taką kwotą dodatkowych funduszy europejskich będą mogły się podzielić te województwa, które najsprawniej radziły sobie z wydawaniem funduszy europejskich ze swoich własnych regionalnych programów operacyjnych.
Jak poinformowała minister rozwoju Elżbieta Bieńkowska, 12 województw już teraz może spać spokojnie, na pewno dostaną dodatkowe fundusze - są to: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, świętokrzyskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Dużo mniej powodów do zadowolenia mają władze tych czterech samorządów, które na razie nie załapały się na listę premiowaną. Wybory samorządowe tuż i może się okazać, że wyborcy surowo ocenią tych samorządowców, którzy wykluczają region z podziału premii.

W szczególnie złej sytuacji jest województwo lubelskie (rządzi tam PO i PSL) - na koniec października miało tylko 11,4 proc. wydanych funduszy.
[/quote]
NIE PRZEŻYWAJCIE PIS ZBIERA POD-PISY BĘDZIE DROGA Z WY-PIS-ANYCH DŁUGO-PIS-ÓW.
[quote name='HEHE' timestamp='1288791459' post='372858']
Tak apropos tych funduszy unijnych artykuł z Wyborczej:

Pół miliarda euro. Taką kwotą dodatkowych funduszy europejskich będą mogły się podzielić te województwa, które najsprawniej radziły sobie z wydawaniem funduszy europejskich ze swoich własnych regionalnych programów operacyjnych.
Jak poinformowała minister rozwoju Elżbieta Bieńkowska, 12 województw już teraz może spać spokojnie, na pewno dostaną dodatkowe fundusze - są to: dolnośląs... rozwiń
Avatar
HEHE / 3 listopada 2010 o 14:37
0
Tak apropos tych funduszy unijnych artykuł z Wyborczej:

Pół miliarda euro. Taką kwotą dodatkowych funduszy europejskich będą mogły się podzielić te województwa, które najsprawniej radziły sobie z wydawaniem funduszy europejskich ze swoich własnych regionalnych programów operacyjnych.
Jak poinformowała minister rozwoju Elżbieta Bieńkowska, 12 województw już teraz może spać spokojnie, na pewno dostaną dodatkowe fundusze - są to: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, świętokrzyskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Dużo mniej powodów do zadowolenia mają władze tych czterech samorządów, które na razie nie załapały się na listę premiowaną. Wybory samorządowe tuż i może się okazać, że wyborcy surowo ocenią tych samorządowców, którzy wykluczają region z podziału premii.

W szczególnie złej sytuacji jest województwo lubelskie (rządzi tam PO i PSL) - na koniec października miało tylko 11,4 proc. wydanych funduszy.
Tak apropos tych funduszy unijnych artykuł z Wyborczej:

Pół miliarda euro. Taką kwotą dodatkowych funduszy europejskich będą mogły się podzielić te województwa, które najsprawniej radziły sobie z wydawaniem funduszy europejskich ze swoich własnych regionalnych programów operacyjnych.
Jak poinformowała minister rozwoju Elżbieta Bieńkowska, 12 województw już teraz może spać spokojnie, na pewno dostaną dodatkowe fundusze - są to: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, podlas... rozwiń
Avatar
Gość / 3 listopada 2010 o 12:36
0
[size="5"][color="#FF0000"]POdleciała droga, dziękujemy POsłom z PO !![/color][/size]
Avatar
zenek / 3 listopada 2010 o 12:32
0
Lubelskie ma nieudaczników posłów dlatego nie ma inwestycji na lubelszczyżnie,mają miękkie fotele w sejmie to po co mają sobie zawracać głowę jakimiś drogami,lub ściąganiem inwestycji przemyslowych. wybraliście ich,teraz nie narzekajcie jak sobie poscieliliście tak bedziecie spać.
Avatar
```` / 3 listopada 2010 o 12:30
0
[quote name='lublinianka' timestamp='1288782152' post='372430']
No właśnie, głosujcie na Żuka, to będziecie mieli ekspresówkę, obwodnicę i... latające dywany
I pełno gruszek na wierzbach
[/quote]
OOOOOOO TAAAAK
[quote name='lublinianka' timestamp='1288782152' post='372430']
No właśnie, głosujcie na Żuka, to będziecie mieli ekspresówkę, obwodnicę i... latające dywany
I pełno gruszek na wierzbach
[/quote]
OOOOOOO TAAAAK rozwiń
Avatar
biały kieł / 15 stycznia 2011 o 23:53
0
za rządów Millera wprowadzono nas do Unii Europejskiej. Tusk zamknie nas w rezerwacie Natura 2000
Avatar
Ferdynant / 15 stycznia 2011 o 22:35
0
A co na to nowa lokalna władza?
Leją na to.

A może by tak obywatelski bojkot podatkowy ogłosić.
Bo po co płacić podatki ludziom prowadzącym miasto do zapaści.

Sami studenci nie utrzymają miejsc pracy w Lublinie
bo niedługo nie będzie studentów skoro nowe pokolenia są mniejsze liczebnie.
Avatar
obieltywny / 3 listopada 2010 o 20:01
0
Moi Drodzy jakie listy i po co? Czy Nasi politycy utrzymali Cukrownię i ile dali miejsc pracy itd itd
Avatar
CodeZero / 3 listopada 2010 o 16:16
0
[quote name='Gość' timestamp='1288792483' post='372885']
[size="5"]Dlaczego Janusz Palikot milczy ? Jest Posłem z Lublina a walczy tylko z kościołem i z Kaczyńskimi.
Do choroby jasnej, czy nie może poprzeć tego protestu ?
[/size]
[/quote]

Niestety on nie może... bo to dla niego skórka za wyprawkę
Avatar
Gość / 3 listopada 2010 o 14:54
0
[size="5"]Dlaczego Janusz Palikot milczy ? Jest Posłem z Lublina a walczy tylko z kościołem i z Kaczyńskimi.
Do choroby jasnej, czy nie może poprzeć tego protestu ?
[/size]
Avatar
szofer / 3 listopada 2010 o 14:51
0
[quote name='HEHE' timestamp='1288791459' post='372858']
Tak apropos tych funduszy unijnych artykuł z Wyborczej:

Pół miliarda euro. Taką kwotą dodatkowych funduszy europejskich będą mogły się podzielić te województwa, które najsprawniej radziły sobie z wydawaniem funduszy europejskich ze swoich własnych regionalnych programów operacyjnych.
Jak poinformowała minister rozwoju Elżbieta Bieńkowska, 12 województw już teraz może spać spokojnie, na pewno dostaną dodatkowe fundusze - są to: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, świętokrzyskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Dużo mniej powodów do zadowolenia mają władze tych czterech samorządów, które na razie nie załapały się na listę premiowaną. Wybory samorządowe tuż i może się okazać, że wyborcy surowo ocenią tych samorządowców, którzy wykluczają region z podziału premii.

W szczególnie złej sytuacji jest województwo lubelskie (rządzi tam PO i PSL) - na koniec października miało tylko 11,4 proc. wydanych funduszy.
[/quote]
NIE PRZEŻYWAJCIE PIS ZBIERA POD-PISY BĘDZIE DROGA Z WY-PIS-ANYCH DŁUGO-PIS-ÓW.
[quote name='HEHE' timestamp='1288791459' post='372858']
Tak apropos tych funduszy unijnych artykuł z Wyborczej:

Pół miliarda euro. Taką kwotą dodatkowych funduszy europejskich będą mogły się podzielić te województwa, które najsprawniej radziły sobie z wydawaniem funduszy europejskich ze swoich własnych regionalnych programów operacyjnych.
Jak poinformowała minister rozwoju Elżbieta Bieńkowska, 12 województw już teraz może spać spokojnie, na pewno dostaną dodatkowe fundusze - są to: dolnośląs... rozwiń
Avatar
HEHE / 3 listopada 2010 o 14:37
0
Tak apropos tych funduszy unijnych artykuł z Wyborczej:

Pół miliarda euro. Taką kwotą dodatkowych funduszy europejskich będą mogły się podzielić te województwa, które najsprawniej radziły sobie z wydawaniem funduszy europejskich ze swoich własnych regionalnych programów operacyjnych.
Jak poinformowała minister rozwoju Elżbieta Bieńkowska, 12 województw już teraz może spać spokojnie, na pewno dostaną dodatkowe fundusze - są to: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, świętokrzyskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Dużo mniej powodów do zadowolenia mają władze tych czterech samorządów, które na razie nie załapały się na listę premiowaną. Wybory samorządowe tuż i może się okazać, że wyborcy surowo ocenią tych samorządowców, którzy wykluczają region z podziału premii.

W szczególnie złej sytuacji jest województwo lubelskie (rządzi tam PO i PSL) - na koniec października miało tylko 11,4 proc. wydanych funduszy.
Tak apropos tych funduszy unijnych artykuł z Wyborczej:

Pół miliarda euro. Taką kwotą dodatkowych funduszy europejskich będą mogły się podzielić te województwa, które najsprawniej radziły sobie z wydawaniem funduszy europejskich ze swoich własnych regionalnych programów operacyjnych.
Jak poinformowała minister rozwoju Elżbieta Bieńkowska, 12 województw już teraz może spać spokojnie, na pewno dostaną dodatkowe fundusze - są to: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, podlas... rozwiń
Avatar
Gość / 3 listopada 2010 o 12:36
0
[size="5"][color="#FF0000"]POdleciała droga, dziękujemy POsłom z PO !![/color][/size]
Avatar
zenek / 3 listopada 2010 o 12:32
0
Lubelskie ma nieudaczników posłów dlatego nie ma inwestycji na lubelszczyżnie,mają miękkie fotele w sejmie to po co mają sobie zawracać głowę jakimiś drogami,lub ściąganiem inwestycji przemyslowych. wybraliście ich,teraz nie narzekajcie jak sobie poscieliliście tak bedziecie spać.
Avatar
```` / 3 listopada 2010 o 12:30
0
[quote name='lublinianka' timestamp='1288782152' post='372430']
No właśnie, głosujcie na Żuka, to będziecie mieli ekspresówkę, obwodnicę i... latające dywany
I pełno gruszek na wierzbach
[/quote]
OOOOOOO TAAAAK
[quote name='lublinianka' timestamp='1288782152' post='372430']
No właśnie, głosujcie na Żuka, to będziecie mieli ekspresówkę, obwodnicę i... latające dywany
I pełno gruszek na wierzbach
[/quote]
OOOOOOO TAAAAK rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca
Zdjęcia
galeria

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca 0 0

230 uczniów ze szkół całego regionu otrzymało w poniedziałek w Lublinie stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin?

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin? 0 0

Dawid Daszkiewicz z Hetmana Zamość ma być sprawdzany w najbliższych dniach przez klub z Lublina. Z Motoru mogą za to odejść: Irakli Meskhia i Patryk Słotwiński, którzy w rundzie jesiennej rzadko pojawiali się w składzie

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie
31 grudnia 2018, 21:00

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie 0 2

Fundacja ArtBiz zaprasza na wyjątkową noc sylwestrową, podczas której zabiorą gości muzyczną i kulinarną w podróż do Francji. - Niech to będzie noc inna niż wszystkie! - zachęcają organizatorzy.

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja 45 7

Służby mundurowe wypowiedziały wojnę kierowcom świadczącym usługi przewozowe za pomocą aplikacji Taxify. Do akcji ścigania takich kierowców włączyła się policja. W minionym tygodniu w Lublinie skontrolowano kolejne cztery samochody.

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski 1 0

AZS AWF Biała Podlaska przegrał na wyjeździe z MTS Chrzanów. MKS Padwa Zamość lepsza od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły II Płock

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym
galeria

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym 3 2

Przy parafii św. Brata Alberta w Zamościu powstała pierwsza w mieście jadłodzielnia. Można z niej już korzystać.

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie 0 1

Futsaliści  AZS UMCS Lublin wreszcie z kompletem punktów. Po serii meczów bez zwycięstwa zawodnicy trenera Artura Gadzickiego w ostatnim meczu w 2018 roku pokonali w hali Globus Odrę Opole chociaż do przerwy przegrywali dwiema bramkami

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska 8 10

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Maria Piastowicz w ubiegłym tygodniu złożyła wniosek o przejście na emeryturę. Prezydent już go zaakceptował i zdecydował, że wkrótce rozpisany zostanie konkurs na to stanowisko.

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku 4 6

W niedzielę przed północą policjanci zostali poinformowali o kolizji w miejscowości Panieńszczyzna. Ze zgłoszenia wynikało, że BMW miało uderzyć w słup latarni i wylądować w rowie.

Lekkoatleci AZS UMCS Lublin podsumowali sezon

Lekkoatleci AZS UMCS Lublin podsumowali sezon 3 0

Taki sezon trzeba było podsumować. W sobotę, w Chatce Żaka spotkali się najlepsi zawodnicy AZS UMCS. Lublinianie w 2018 roku osiągnęli mnóstwo świetnych wyników. Oczywiście, wisienką na torcie był złoty medal mistrzostw Europy w Berlinie, który w pchnięciu kulą wywalczyła Paulina Guba

Krępiec: Wypadek na S12. Zderzyły się dwa samochody osobowe

Krępiec: Wypadek na S12. Zderzyły się dwa samochody osobowe 2 0

Do wypadku doszło około godz. 14.30 na drodze ekspresowej S12 na wysokości miejscowości Krępiec.

Wystawa "Grayscale" w Galerii Białej
14 grudnia 2018, 18:00

Wystawa "Grayscale" w Galerii Białej 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 14 grudnia o godz. 18 w Galerii Białej w Lublinie (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się wernisaż wystawy prac Moniki Chlebek i Dawida Czycza: Grayscale.

"Miś był obleśny, futro śmierdziało". Nietypowe spotkanie w przedszkolu. Kurator zajmie się sprawą

"Miś był obleśny, futro śmierdziało". Nietypowe spotkanie w przedszkolu. Kurator zajmie się sprawą 16 9

Przedszkolaki zawiedzione, rodzice zdenerwowani, dyrekcja zniechęcona i interweniujące Kuratorium Oświaty – to efekt wizyty w lubelskim Przedszkolu nr 2 Misia Wędrowniczka

Pewna wygrana Avii, horror Politechniki w Rzeszowie

Pewna wygrana Avii, horror Politechniki w Rzeszowie 0 3

Avia Świdnik pokonała na wyjeździe Karpaty Krosno 3:1. LUK Politechnika Lublin wrócił tylko z dwoma punktami z Rzeszowa po wygranej 3:2 z AKS V LO

Były komendant Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej ma nową pracę

Były komendant Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej ma nową pracę 2 23

Artur Kozioł, do niedawna komendant Straży Miejskiej, ma zostać zastępcą dyrektora pogotowia w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!