Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 sierpnia 2020 r.
21:02

Lublin: Osiedle Botanik poczeka na wyrok. Deweloper chce zabudować teren pomiędzy blokami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 22 A A
(fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Dopiero w październiku może zostać rozstrzygnięty sądowy spór między deweloperem, który chce zabudować teren wśród bloków na os. Botanik a władzami miasta, które nie pozwoliły na tę inwestycję. Precedensowa w skali Lublina sprawa od miesięcy czeka na rozpatrzenie w warszawskim sądzie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spór toczy się między spółką Interbud Apartments a Radą Miasta i dotyczy gruntów przy Relaksowej. Spółka planuje zbudować dwa bloki mieszkalne i przedszkole na terenie, który nie jest przeznaczony pod zabudowę, bo obowiązujący plan zagospodarowania wyznacza tutaj strefę zieleni dla osiedla.

Firma chciała ominąć to ograniczenie, korzystając z ustawy „lex deweloper”, która pozwala na inwestycje mieszkaniowe sprzeczne z planami zagospodarowania, o ile inwestor dostanie zgodę radnych.

O taką zgodę spółka poprosiła w kwietniu zeszłego roku, ale Rada Miasta podjęła uchwałę odmowną, na co nalegali mieszkańcy okolicznych bloków, którzy nie chcieli mieć za oknami betonu zamiast zieleni. Inwestor skorzystał z prawa do zaskarżenia uchwały i w ten sposób spór przeniósł się do sądu. Jako pierwszy zajął się nim Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie, który we wrześniu zeszłego roku orzekł, że Rada Miasta miała prawo odmówić deweloperowi. – Przepis pozwala radzie odmówić zgody na realizację inwestycji w trybie specustawy, nawet jeżeli spełnia ona wszystkie wymagane parametry, a wniosek jest poprawny formalnie – mówiła sędzia Joanna Cylc-Malec w ustnym uzasadnieniu wyroku.

Deweloper nie zgodził się z orzeczeniem WSA i złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Zgodnie z ustawą „lex deweloper” sąd powinien zdążyć rozpatrzeć skargę w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od jego otrzymania, ale akta tkwią w Warszawie do dziś.

Pierwsza rozprawa odbyła się w lutym, jednak wyrok nie zapadł, bo z powodu choroby sędziego konieczna okazała się zmiana składu orzekającego. To oznaczało, że sprawa przed NSA powinna ruszyć od początku. Później pojawił się kolejny problem w postaci epidemii koronawirusa, przez którą wstrzymano sądowe rozprawy. Jak ustaliliśmy, spór o zabudowę skweru na os. Botanik ma być rozpoznany w październiku na niejawnym posiedzeniu NSA.

Interbud Apartments to jedyny deweloper, który odwołał się od odmownej uchwały Rady Miasta uniemożliwiającej mu budowę mieszkań w trybie „lex deweloper”. Tymczasem ze wspomnianej ustawy chce już skorzystać kolejny inwestor (spółka BIK z podkarpackiego Jasła), który zamierza postawić na Tatarach sześć bloków z 388 mieszkaniami. Takie osiedle chciałby umieścić między ul. Gospodarczą a torami kolejowymi na zdegradowanym terenie po dawnej wytwórni prefabrykatów betonowych. Głosowania Rady Miasta nad wnioskiem spółki BIK można się spodziewać już 3 września.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
koronaswirus / 11 sierpnia 2020 r. o 23:37
+51
I po co pisać takie bzdury, że nie ma w mieście żadnych deweloperów spoza Lublina????????? Mak Dom, Napollo, Wartico, Arche, 7R, MTL Group to tylko parę przykładów z brzegu. Wiadomo, że tych lokalnych jest znacznie więcej, ale tak jak w Warszawie budują głównie warszawscy deweloperzy, w Poznaniu poznańscy, a we Wrocławiu czy Krakowie odpowiednio wrocławscy i krakowscy, tak w Lublinie prym wiodą lubelscy. Taka jest specyfika tej branży. I czy naprawdę jest coś złego w tym, że na deweloperce w Lublinie zarabiają głównie lokalne firmy a nie warszawskie czy krakowskie? Aż tak ci się marzy, żeby podatki szły do stolicy zamiast wzmacniać i nakręcać lokalną lubelską gospodarkę?
I po co pisać takie bzdury, że nie ma w mieście żadnych deweloperów spoza Lublina????????? Mak Dom, Napollo, Wartico, Arche, 7R, MTL Group to tylko parę przykładów z brzegu. Wiadomo, że tych lokalnych jest znacznie więcej, ale tak jak w Warszawie budują głównie warszawscy deweloperzy, w Poznaniu poznańscy, a we Wrocławiu czy Krakowie odpowiednio wrocławscy i krakowscy, tak w Lublinie prym wiodą lubelscy. Taka jest specyfika tej branży. I czy naprawdę jest coś złego w tym, że na deweloperce w Lublinie zarabiają głównie lokalne firmy a nie war... rozwiń
Avatar
Waco / 12 sierpnia 2020 r. o 08:48
+38
Jeden deweloper może zabudować tereny zielone na górkach. A innemu nie pozwalają postawić bloku między innymi blokami. Coś tu śmierdzi.
 Niestety najbardziej śmierdzi twoja ignorancja. Jakie tereny zielone na górkach? Przecież to co ma iść pod bloki to nie są żadne tereny zielone, tylko tereny przewidziane w planie uchwalonym 15 lat temu pod usługi, obiekty sportowo-rekreacyjne, mieszkaniówkę.
Avatar
Krioo / 12 sierpnia 2020 r. o 09:00
+36
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
Avatar
Rukevitsa / 12 sierpnia 2020 r. o 10:52
+33
I po co pisać takie bzdury, że nie ma w mieście żadnych deweloperów spoza Lublina????????? Mak Dom, Napollo, Wartico, Arche, 7R, MTL Group to tylko parę przykładów z brzegu. Wiadomo, że tych lokalnych jest znacznie więcej, ale tak jak w Warszawie budują głównie warszawscy deweloperzy, w Poznaniu poznańscy, a we Wrocławiu czy Krakowie odpowiednio wrocławscy i krakowscy, tak w Lublinie prym wiodą lubelscy. Taka jest specyfika tej branży. I czy naprawdę jest coś złego w tym, że na deweloperce w Lublinie zarabiają głównie lokalne firmy a nie warszawskie czy krakowskie? Aż tak ci się marzy, żeby podatki szły do stolicy zamiast wzmacniać i nakręcać lokalną lubelską gospodarkę?[/quote] Ze niby Mak Dom jest obcy bo ze Swidnika? Reszta to pojedynczy plankton. Myślisz ze Echo Inwestment , duży doświadczony deweloper, sprzedalo by gorki w tak niskiej cenie gdyby samo moglo przeksztalcic teren pod bloki?  Obecny wspolnik wlasciciela gorek, byly radny lubelski, sam osobiście zablokował Echu inwestycje na gorkach. Wiedzieli ze lokalnej mafii nie przeskoczą. Niedawno aresztowany byly przewodniczacy rady miasta takze jest powiązany kapitałowo z lokalną deweloperką. A ta sieć powiązań jest dosyć ciekawa.
[quote]I po co pisać takie bzdury, że nie ma w mieście żadnych deweloperów spoza Lublina????????? Mak Dom, Napollo, Wartico, Arche, 7R, MTL Group to tylko parę przykładów z brzegu. Wiadomo, że tych lokalnych jest znacznie więcej, ale tak jak w Warszawie budują głównie warszawscy deweloperzy, w Poznaniu poznańscy, a we Wrocławiu czy Krakowie odpowiednio wrocławscy i krakowscy, tak w Lublinie prym wiodą lubelscy. Taka jest specyfika tej branży. I czy naprawdę jest coś złego w tym, że na deweloperce w Lublinie zarabiają głównie lokalne firmy a nie warszawskie czy krakowskie? Aż tak ci się marzy, żeby podatki szły do stolicy zamiast wzmacniać i nakręcać lokalną lubelską gospodarkę?
 Operujesz paradygmatami i to nie tylko w kwestii     "    pisania bzdur', bo miejsce działalności nie zawsze pokrywa się z miejscem rejestracji siedziby spółek. Tak poza tym, jeżeli są zyski, to i tak idą do spółek matek, o których istnieniu i siedzibie nie masz zielonego pojęcia, albo udajesz, że nie znasz miejsc odprowadzania     podatków.
 Najważniejsze, że Pan o wszystkim ma pojęcie i na wszystkim się zna i ma coś do powiedzenia w każdym temacie.
 Najważniejsze, że Pan o wszystkim ma pojęcie i na wszystkim się zna i ma coś do powiedzenia w każdym temacie. rozwiń
Avatar
Agent_Tomek / 12 sierpnia 2020 r. o 12:06
+29
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w centrum na miejskim gruncie i wynajął go miastu. Lublin jest przeżarty układami i powiązaniami i to jest fakt niezaprzeczalny bo widoczny gołym okiem. Ta patologia rozlewa się na całe miasto i gnije od środka. Wystarczy pojechac w okolice dożynkowej gdzie przez kilka lat obowiązywały 2 plany , ten oficjalny i ten dla swoich, a ratuszowa planistka nic o tym nie wiedziała. Efekty urbanisyczne widac tam gołym okiem. Deweloperka to obecnie grube miliony a kasa przysłoniła niektórym rozum.
 Co drugie słowo w twoich komentarzach wrzucanych natrętnie pod każdy artykuł o każdej porze dnia i nocy to "układ". Zatem może w końcu jakieś konkrety? Jaki układ? Kto, komu i za ile? To co ty wyprawiasz na tym forum, to zwykłe bezpodstawne oczernianie. Populizm, demagogia i oczernianie. Jakieś dziwne teorie, domysły, ogólniki, plotki i za każdym razem zero konkretów. Do rzeczy, poprosimy w końcu o jakieś konkrety. Przeliteruję jakbyś miał problem, K O N K R E T Y. Czas zacząć traktować czytelników poważnie, a nie jak jakąś ciemną masę która kupi każdą głupotę napisaną w internecie.
 Co drugie słowo w twoich komentarzach wrzucanych natrętnie pod każdy artykuł o każdej porze dnia i nocy to "układ". Zatem może w końcu jakieś konkrety? Jaki układ? Kto, komu i za ile? To co ty wyprawiasz na tym forum, to zwykłe bezpodstawne oczernianie. Populizm, demagogia i oczernianie. Jakieś dziwne teorie, domysły, ogólniki, plotki i za każdym razem zero konkretów. Do rzeczy, poprosimy w końcu o jakieś konkrety. Przeliteruję jakbyś miał problem, K O N K R E T Y. Czas zacząć traktować czytelników poważnie, a nie j... rozwiń
Avatar
anne / 12 sierpnia 2020 r. o 12:28
+22
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w centrum na miejskim gruncie i wynajął go miastu. Lublin jest przeżarty układami i powiązaniami i to jest fakt niezaprzeczalny bo widoczny gołym okiem. Ta patologia rozlewa się na całe miasto i gnije od środka. Wystarczy pojechac w okolice dożynkowej gdzie przez kilka lat obowiązywały 2 plany , ten oficjalny i ten dla swoich, a ratuszowa planistka nic o tym nie wiedziała. Efekty urbanisyczne widac tam gołym okiem. Deweloperka to obecnie grube miliony a kasa przysłoniła niektórym rozum.
Co drugie słowo w twoich komentarzach wrzucanych natrętnie pod każdy artykuł o każdej porze dnia i nocy to "układ". Zatem może w końcu jakieś konkrety? Jaki układ? Kto, komu i za ile? To co ty wyprawiasz na tym forum, to zwykłe bezpodstawne oczernianie. Populizm, demagogia i oczernianie. Jakieś dziwne teorie, domysły, ogólniki, plotki i za każdym razem zero konkretów. Do rzeczy, poprosimy w końcu o jakieś konkrety. Przeliteruję jakbyś miał problem, K O N K R E T Y. Czas zacząć traktować czytelników poważnie, a nie jak jakąś ciemną masę która kupi każdą głupotę napisaną w internecie.
 Trolle z Marszałkowskiego walczą o większe premie na koniec roku. Im więcej dodanych wpisów na Dzienniku Wschodnim ze słowami "Żuk", "deweloperzy" / "dewelo-cwaniaki", "układ", tym większa premia dla danego urzędnika. A potem wielkie zdziwienie wśród gawiedzi, że bierni mierni ale wierni misiewicze od marszałka nie potrafią nawet zorganizować konkursu polegającego na rozdaniu unijnych pieniędzy przedsiębiorcom pognębionym koronawirusem.
 Trolle z Marszałkowskiego walczą o większe premie na koniec roku. Im więcej dodanych wpisów na Dzienniku Wschodnim ze słowami "Żuk", "deweloperzy" / "dewelo-cwaniaki", "układ", tym większa premia dla danego urzędnika. A potem wielkie zdziwienie wśród gawiedzi, że bierni mierni ale wierni misiewicze od marszałka nie potrafią nawet zorganizować konkursu polegającego na rozdaniu unijnych pieniędzy przedsiębiorcom pognębionym koronawirusem. rozwiń
Avatar
Smeagol / 12 sierpnia 2020 r. o 12:38
+18
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w centrum na miejskim gruncie i wynajął go miastu. Lublin jest przeżarty układami i powiązaniami i to jest fakt niezaprzeczalny bo widoczny gołym okiem. Ta patologia rozlewa się na całe miasto i gnije od środka. Wystarczy pojechac w okolice dożynkowej gdzie przez kilka lat obowiązywały 2 plany , ten oficjalny i ten dla swoich, a ratuszowa planistka nic o tym nie wiedziała. Efekty urbanisyczne widac tam gołym okiem. Deweloperka to obecnie grube miliony a kasa przysłoniła niektórym rozum.
Co drugie słowo w twoich komentarzach wrzucanych natrętnie pod każdy artykuł o każdej porze dnia i nocy to "układ". Zatem może w końcu jakieś konkrety? Jaki układ? Kto, komu i za ile? To co ty wyprawiasz na tym forum, to zwykłe bezpodstawne oczernianie. Populizm, demagogia i oczernianie. Jakieś dziwne teorie, domysły, ogólniki, plotki i za każdym razem zero konkretów. Do rzeczy, poprosimy w końcu o jakieś konkrety. Przeliteruję jakbyś miał problem, K O N K R E T Y. Czas zacząć traktować czytelników poważnie, a nie jak jakąś ciemną masę która kupi każdą głupotę napisaną w internecie.
Nawet jeżeli twój nick odzwierciedla pełnioną w społeczeństwie funkcję, to są jakieś zasady i normy postępowania. Choć akurat w tym konkretnym przypadku informacja na forum jest wystarczająca przesłanką do podjęcia działań z urzędu. Jeżeli za mało, to proszę wezwać na przesłuchania do urzędu, a nie tak bez gry wstępnej wzywać do uległości na forum publicznym. Chyba aż tak nie upadły w firmie obyczaje?
 TY MASZ JAKIEŚ KOMPLEKSY? CZUJESZ SIĘ NIEDOWARTOŚCIOWANY I DLATEGO ZA WSZELKĄ CENĘ PRÓBUJESZ ZWRÓCIĆ NA SIEBIE UWAGĘ INNYCH? NIEPROSZONY WCINASZ SIĘ W KAŻDĄ DYSKUSJĘ MIĘDZY INTERNAUTAMI. DAJ SOBIE NA WSTRZYMANIE INTERNETOWY PIENIACZU! NIE WIEM MOŻE POSZUKAJ SOBIE JAKIEGOŚ ZAJĘCIA?
 TY MASZ JAKIEŚ KOMPLEKSY? CZUJESZ SIĘ NIEDOWARTOŚCIOWANY I DLATEGO ZA WSZELKĄ CENĘ PRÓBUJESZ ZWRÓCIĆ NA SIEBIE UWAGĘ INNYCH? NIEPROSZONY WCINASZ SIĘ W KAŻDĄ DYSKUSJĘ MIĘDZY INTERNAUTAMI. DAJ SOBIE NA WSTRZYMANIE INTERNETOWY PIENIACZU! NIE WIEM MOŻE POSZUKAJ SOBIE JAKIEGOŚ ZAJĘCIA? rozwiń
Avatar
Smeagol / 12 sierpnia 2020 r. o 13:02
+16
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w centrum na miejskim gruncie i wynajął go miastu. Lublin jest przeżarty układami i powiązaniami i to jest fakt niezaprzeczalny bo widoczny gołym okiem. Ta patologia rozlewa się na całe miasto i gnije od środka. Wystarczy pojechac w okolice dożynkowej gdzie przez kilka lat obowiązywały 2 plany , ten oficjalny i ten dla swoich, a ratuszowa planistka nic o tym nie wiedziała. Efekty urbanisyczne widac tam gołym okiem. Deweloperka to obecnie grube miliony a kasa przysłoniła niektórym rozum.
Co drugie słowo w twoich komentarzach wrzucanych natrętnie pod każdy artykuł o każdej porze dnia i nocy to "układ". Zatem może w końcu jakieś konkrety? Jaki układ? Kto, komu i za ile? To co ty wyprawiasz na tym forum, to zwykłe bezpodstawne oczernianie. Populizm, demagogia i oczernianie. Jakieś dziwne teorie, domysły, ogólniki, plotki i za każdym razem zero konkretów. Do rzeczy, poprosimy w końcu o jakieś konkrety. Przeliteruję jakbyś miał problem, K O N K R E T Y. Czas zacząć traktować czytelników poważnie, a nie jak jakąś ciemną masę która kupi każdą głupotę napisaną w internecie.
Nawet jeżeli twój nick odzwierciedla pełnioną w społeczeństwie funkcję, to są jakieś zasady i normy postępowania. Choć akurat w tym konkretnym przypadku informacja na forum jest wystarczająca przesłanką do podjęcia działań z urzędu. Jeżeli za mało, to proszę wezwać na przesłuchania do urzędu, a nie tak bez gry wstępnej wzywać do uległości na forum publicznym. Chyba aż tak nie upadły w firmie obyczaje?
TY MASZ JAKIEŚ KOMPLEKSY? CZUJESZ SIĘ NIEDOWARTOŚCIOWANY I DLATEGO ZA WSZELKĄ CENĘ PRÓBUJESZ ZWRÓCIĆ NA SIEBIE UWAGĘ INNYCH? NIEPROSZONY WCINASZ SIĘ W KAŻDĄ DYSKUSJĘ MIĘDZY INTERNAUTAMI. DAJ SOBIE NA WSTRZYMANIE INTERNETOWY PIENIACZU! NIE WIEM MOŻE POSZUKAJ SOBIE JAKIEGOŚ ZAJĘCIA?
Ja tylko korzystam z prawa do swobody wypowiedzi. Ty próbujesz nadużywać władzy, a na dodatek krzyczysz bez potrzeby.
NO TO POWIEM CI, ŻE W DOŚĆ CIEKAWY SPOSÓB INTERPRETUJESZ PRAWO DO SWOBODY WYPOWIEDZI. SZCZEGÓLNIE ŻE JESZCZE PARĘ MINUT TEMU JEDNEMU INERNAUCIE KAZAŁEŚ WZYWAĆ INNYCH NA PRZESŁUCHANIA DO URZĘDU. JESTEŚ JAK CHORĄGIEWKA NA WIETRZE. W MOIM ODCZUCIU MASZ COŚ Z GŁOWĄ I PROSZĘ JUŻ MI NIE ODPISYWAĆ. WYKORZYSTAŁEM JEDYNIE SWOJE PRAWO DO SWOBODNEJ WYPOWIEDZI.
NO TO POWIEM CI, ŻE W DOŚĆ CIEKAWY SPOSÓB INTERPRETUJESZ PRAWO DO SWOBODY WYPOWIEDZI. SZCZEGÓLNIE ŻE JESZCZE PARĘ MINUT TEMU JEDNEMU INERNAUCIE KAZAŁEŚ WZYWAĆ INNYCH NA PRZESŁUCHANIA DO URZĘDU. JESTEŚ JAK CHORĄGIEWKA NA WIETRZE. W MOIM ODCZUCIU MASZ COŚ Z GŁOWĄ I PROSZĘ JUŻ MI NIE ODPISYWAĆ. WYKORZYSTAŁEM JEDYNIE SWOJE PRAWO DO SWOBODNEJ WYPOWIEDZI. rozwiń
Avatar
Motormaxx / 11 sierpnia 2020 r. o 22:23
+4
Każdy w miarę myślący człowiek domyśla się o co tu chodzi. Za dużo współrzędnych zbiega się w jednym punkcie oznaczonym słowem "Kasa". I do tego punktu wiele wpływowych osób ciągnie jak beduini na pustyni do wodopoju jak się domyślam...
Avatar
LAS / 12 sierpnia 2020 r. o 16:31
-3
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w centrum na miejskim gruncie i wynajął go miastu. Lublin jest przeżarty układami i powiązaniami i to jest fakt niezaprzeczalny bo widoczny gołym okiem. Ta patologia rozlewa się na całe miasto i gnije od środka. Wystarczy pojechac w okolice dożynkowej gdzie przez kilka lat obowiązywały 2 plany , ten oficjalny i ten dla swoich, a ratuszowa planistka nic o tym nie wiedziała. Efekty urbanisyczne widac tam gołym okiem. Deweloperka to obecnie grube miliony a kasa przysłoniła niektórym rozum.
Co drugie słowo w twoich komentarzach wrzucanych natrętnie pod każdy artykuł o każdej porze dnia i nocy to "układ". Zatem może w końcu jakieś konkrety? Jaki układ? Kto, komu i za ile? To co ty wyprawiasz na tym forum, to zwykłe bezpodstawne oczernianie. Populizm, demagogia i oczernianie. Jakieś dziwne teorie, domysły, ogólniki, plotki i za każdym razem zero konkretów. Do rzeczy, poprosimy w końcu o jakieś konkrety. Przeliteruję jakbyś miał problem, K O N K R E T Y. Czas zacząć traktować czytelników poważnie, a nie jak jakąś ciemną masę która kupi każdą głupotę napisaną w internecie.
Nawet jeżeli twój nick odzwierciedla pełnioną w społeczeństwie funkcję, to są jakieś zasady i normy postępowania. Choć akurat w tym konkretnym przypadku informacja na forum jest wystarczająca przesłanką do podjęcia działań z urzędu. Jeżeli za mało, to proszę wezwać na przesłuchania do urzędu, a nie tak bez gry wstępnej wzywać do uległości na forum publicznym. Chyba aż tak nie upadły w firmie obyczaje?
TY MASZ JAKIEŚ KOMPLEKSY? CZUJESZ SIĘ NIEDOWARTOŚCIOWANY I DLATEGO ZA WSZELKĄ CENĘ PRÓBUJESZ ZWRÓCIĆ NA SIEBIE UWAGĘ INNYCH? NIEPROSZONY WCINASZ SIĘ W KAŻDĄ DYSKUSJĘ MIĘDZY INTERNAUTAMI. DAJ SOBIE NA WSTRZYMANIE INTERNETOWY PIENIACZU! NIE WIEM MOŻE POSZUKAJ SOBIE JAKIEGOŚ ZAJĘCIA?
Ja tylko korzystam z prawa do swobody wypowiedzi. Ty próbujesz nadużywać władzy, a na dodatek krzyczysz bez potrzeby.
NO TO POWIEM CI, ŻE W DOŚĆ CIEKAWY SPOSÓB INTERPRETUJESZ PRAWO DO SWOBODY WYPOWIEDZI. SZCZEGÓLNIE ŻE JESZCZE PARĘ MINUT TEMU JEDNEMU INERNAUCIE KAZAŁEŚ WZYWAĆ INNYCH NA PRZESŁUCHANIA DO URZĘDU. JESTEŚ JAK CHORĄGIEWKA NA WIETRZE. W MOIM ODCZUCIU MASZ COŚ Z GŁOWĄ I PROSZĘ JUŻ MI NIE ODPISYWAĆ. WYKORZYSTAŁEM JEDYNIE SWOJE PRAWO DO SWOBODNEJ WYPOWIEDZI.
 Tylko po co ten krzyk?!
 Tylko po co ten krzyk?! rozwiń
Avatar
LAS / 12 sierpnia 2020 r. o 16:31
-3
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w centrum na miejskim gruncie i wynajął go miastu. Lublin jest przeżarty układami i powiązaniami i to jest fakt niezaprzeczalny bo widoczny gołym okiem. Ta patologia rozlewa się na całe miasto i gnije od środka. Wystarczy pojechac w okolice dożynkowej gdzie przez kilka lat obowiązywały 2 plany , ten oficjalny i ten dla swoich, a ratuszowa planistka nic o tym nie wiedziała. Efekty urbanisyczne widac tam gołym okiem. Deweloperka to obecnie grube miliony a kasa przysłoniła niektórym rozum.
Co drugie słowo w twoich komentarzach wrzucanych natrętnie pod każdy artykuł o każdej porze dnia i nocy to "układ". Zatem może w końcu jakieś konkrety? Jaki układ? Kto, komu i za ile? To co ty wyprawiasz na tym forum, to zwykłe bezpodstawne oczernianie. Populizm, demagogia i oczernianie. Jakieś dziwne teorie, domysły, ogólniki, plotki i za każdym razem zero konkretów. Do rzeczy, poprosimy w końcu o jakieś konkrety. Przeliteruję jakbyś miał problem, K O N K R E T Y. Czas zacząć traktować czytelników poważnie, a nie jak jakąś ciemną masę która kupi każdą głupotę napisaną w internecie.
Nawet jeżeli twój nick odzwierciedla pełnioną w społeczeństwie funkcję, to są jakieś zasady i normy postępowania. Choć akurat w tym konkretnym przypadku informacja na forum jest wystarczająca przesłanką do podjęcia działań z urzędu. Jeżeli za mało, to proszę wezwać na przesłuchania do urzędu, a nie tak bez gry wstępnej wzywać do uległości na forum publicznym. Chyba aż tak nie upadły w firmie obyczaje?
TY MASZ JAKIEŚ KOMPLEKSY? CZUJESZ SIĘ NIEDOWARTOŚCIOWANY I DLATEGO ZA WSZELKĄ CENĘ PRÓBUJESZ ZWRÓCIĆ NA SIEBIE UWAGĘ INNYCH? NIEPROSZONY WCINASZ SIĘ W KAŻDĄ DYSKUSJĘ MIĘDZY INTERNAUTAMI. DAJ SOBIE NA WSTRZYMANIE INTERNETOWY PIENIACZU! NIE WIEM MOŻE POSZUKAJ SOBIE JAKIEGOŚ ZAJĘCIA?
Ja tylko korzystam z prawa do swobody wypowiedzi. Ty próbujesz nadużywać władzy, a na dodatek krzyczysz bez potrzeby.
NO TO POWIEM CI, ŻE W DOŚĆ CIEKAWY SPOSÓB INTERPRETUJESZ PRAWO DO SWOBODY WYPOWIEDZI. SZCZEGÓLNIE ŻE JESZCZE PARĘ MINUT TEMU JEDNEMU INERNAUCIE KAZAŁEŚ WZYWAĆ INNYCH NA PRZESŁUCHANIA DO URZĘDU. JESTEŚ JAK CHORĄGIEWKA NA WIETRZE. W MOIM ODCZUCIU MASZ COŚ Z GŁOWĄ I PROSZĘ JUŻ MI NIE ODPISYWAĆ. WYKORZYSTAŁEM JEDYNIE SWOJE PRAWO DO SWOBODNEJ WYPOWIEDZI.
 Tylko po co ten krzyk?!
 Tylko po co ten krzyk?! rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 12 sierpnia 2020 r. o 13:12
-12
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w centrum na miejskim gruncie i wynajął go miastu. Lublin jest przeżarty układami i powiązaniami i to jest fakt niezaprzeczalny bo widoczny gołym okiem. Ta patologia rozlewa się na całe miasto i gnije od środka. Wystarczy pojechac w okolice dożynkowej gdzie przez kilka lat obowiązywały 2 plany , ten oficjalny i ten dla swoich, a ratuszowa planistka nic o tym nie wiedziała. Efekty urbanisyczne widac tam gołym okiem. Deweloperka to obecnie grube miliony a kasa przysłoniła niektórym rozum.
 Deweloszur z agencji próbuje Cię podpuścić do "podania więcej konkretów". Kartel, nad którym parasol trzyma lokalny sojusz władzy i mamony obejmujący faktycznie całość organów (oprócz, jak się wydaje, WSA), tylko czeka na pretekst, żeby poszczuć krytyków dewelorozwoju prokuratorem czy milicją z art. 212 albo 226 kk. A tymczasem, dewelocwaniak, który urządził na strzelnicy wysypisko odpadów budowlanych na skalę przemysłową, nie dostał nawet mandatu, a dewelo-księżniczka licząca na mega-posag z racji geszeftu górkowego, za rwanie tipsami plakatów referendalnych obrońców dostała bodajże tylko POuczenie.
 Deweloszur z agencji próbuje Cię podpuścić do "podania więcej konkretów". Kartel, nad którym parasol trzyma lokalny sojusz władzy i mamony obejmujący faktycznie całość organów (oprócz, jak się wydaje, WSA), tylko czeka na pretekst, żeby poszczuć krytyków dewelorozwoju prokuratorem czy milicją z art. 212 albo 226 kk. A tymczasem, dewelocwaniak, który urządził na strzelnicy wysypisko odpadów budowlanych na skalę przemysłową, nie dostał nawet mandatu, a dewelo-księżniczka licząca na mega-posag z racji geszeftu górkoweg... rozwiń
Avatar
Smeagol / 12 sierpnia 2020 r. o 13:02
+16
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w centrum na miejskim gruncie i wynajął go miastu. Lublin jest przeżarty układami i powiązaniami i to jest fakt niezaprzeczalny bo widoczny gołym okiem. Ta patologia rozlewa się na całe miasto i gnije od środka. Wystarczy pojechac w okolice dożynkowej gdzie przez kilka lat obowiązywały 2 plany , ten oficjalny i ten dla swoich, a ratuszowa planistka nic o tym nie wiedziała. Efekty urbanisyczne widac tam gołym okiem. Deweloperka to obecnie grube miliony a kasa przysłoniła niektórym rozum.
Co drugie słowo w twoich komentarzach wrzucanych natrętnie pod każdy artykuł o każdej porze dnia i nocy to "układ". Zatem może w końcu jakieś konkrety? Jaki układ? Kto, komu i za ile? To co ty wyprawiasz na tym forum, to zwykłe bezpodstawne oczernianie. Populizm, demagogia i oczernianie. Jakieś dziwne teorie, domysły, ogólniki, plotki i za każdym razem zero konkretów. Do rzeczy, poprosimy w końcu o jakieś konkrety. Przeliteruję jakbyś miał problem, K O N K R E T Y. Czas zacząć traktować czytelników poważnie, a nie jak jakąś ciemną masę która kupi każdą głupotę napisaną w internecie.
Nawet jeżeli twój nick odzwierciedla pełnioną w społeczeństwie funkcję, to są jakieś zasady i normy postępowania. Choć akurat w tym konkretnym przypadku informacja na forum jest wystarczająca przesłanką do podjęcia działań z urzędu. Jeżeli za mało, to proszę wezwać na przesłuchania do urzędu, a nie tak bez gry wstępnej wzywać do uległości na forum publicznym. Chyba aż tak nie upadły w firmie obyczaje?
TY MASZ JAKIEŚ KOMPLEKSY? CZUJESZ SIĘ NIEDOWARTOŚCIOWANY I DLATEGO ZA WSZELKĄ CENĘ PRÓBUJESZ ZWRÓCIĆ NA SIEBIE UWAGĘ INNYCH? NIEPROSZONY WCINASZ SIĘ W KAŻDĄ DYSKUSJĘ MIĘDZY INTERNAUTAMI. DAJ SOBIE NA WSTRZYMANIE INTERNETOWY PIENIACZU! NIE WIEM MOŻE POSZUKAJ SOBIE JAKIEGOŚ ZAJĘCIA?
Ja tylko korzystam z prawa do swobody wypowiedzi. Ty próbujesz nadużywać władzy, a na dodatek krzyczysz bez potrzeby.
NO TO POWIEM CI, ŻE W DOŚĆ CIEKAWY SPOSÓB INTERPRETUJESZ PRAWO DO SWOBODY WYPOWIEDZI. SZCZEGÓLNIE ŻE JESZCZE PARĘ MINUT TEMU JEDNEMU INERNAUCIE KAZAŁEŚ WZYWAĆ INNYCH NA PRZESŁUCHANIA DO URZĘDU. JESTEŚ JAK CHORĄGIEWKA NA WIETRZE. W MOIM ODCZUCIU MASZ COŚ Z GŁOWĄ I PROSZĘ JUŻ MI NIE ODPISYWAĆ. WYKORZYSTAŁEM JEDYNIE SWOJE PRAWO DO SWOBODNEJ WYPOWIEDZI.
NO TO POWIEM CI, ŻE W DOŚĆ CIEKAWY SPOSÓB INTERPRETUJESZ PRAWO DO SWOBODY WYPOWIEDZI. SZCZEGÓLNIE ŻE JESZCZE PARĘ MINUT TEMU JEDNEMU INERNAUCIE KAZAŁEŚ WZYWAĆ INNYCH NA PRZESŁUCHANIA DO URZĘDU. JESTEŚ JAK CHORĄGIEWKA NA WIETRZE. W MOIM ODCZUCIU MASZ COŚ Z GŁOWĄ I PROSZĘ JUŻ MI NIE ODPISYWAĆ. WYKORZYSTAŁEM JEDYNIE SWOJE PRAWO DO SWOBODNEJ WYPOWIEDZI. rozwiń
Avatar
LAS / 12 sierpnia 2020 r. o 12:46
-18
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w centrum na miejskim gruncie i wynajął go miastu. Lublin jest przeżarty układami i powiązaniami i to jest fakt niezaprzeczalny bo widoczny gołym okiem. Ta patologia rozlewa się na całe miasto i gnije od środka. Wystarczy pojechac w okolice dożynkowej gdzie przez kilka lat obowiązywały 2 plany , ten oficjalny i ten dla swoich, a ratuszowa planistka nic o tym nie wiedziała. Efekty urbanisyczne widac tam gołym okiem. Deweloperka to obecnie grube miliony a kasa przysłoniła niektórym rozum.
Co drugie słowo w twoich komentarzach wrzucanych natrętnie pod każdy artykuł o każdej porze dnia i nocy to "układ". Zatem może w końcu jakieś konkrety? Jaki układ? Kto, komu i za ile? To co ty wyprawiasz na tym forum, to zwykłe bezpodstawne oczernianie. Populizm, demagogia i oczernianie. Jakieś dziwne teorie, domysły, ogólniki, plotki i za każdym razem zero konkretów. Do rzeczy, poprosimy w końcu o jakieś konkrety. Przeliteruję jakbyś miał problem, K O N K R E T Y. Czas zacząć traktować czytelników poważnie, a nie jak jakąś ciemną masę która kupi każdą głupotę napisaną w internecie.
Nawet jeżeli twój nick odzwierciedla pełnioną w społeczeństwie funkcję, to są jakieś zasady i normy postępowania. Choć akurat w tym konkretnym przypadku informacja na forum jest wystarczająca przesłanką do podjęcia działań z urzędu. Jeżeli za mało, to proszę wezwać na przesłuchania do urzędu, a nie tak bez gry wstępnej wzywać do uległości na forum publicznym. Chyba aż tak nie upadły w firmie obyczaje?
TY MASZ JAKIEŚ KOMPLEKSY? CZUJESZ SIĘ NIEDOWARTOŚCIOWANY I DLATEGO ZA WSZELKĄ CENĘ PRÓBUJESZ ZWRÓCIĆ NA SIEBIE UWAGĘ INNYCH? NIEPROSZONY WCINASZ SIĘ W KAŻDĄ DYSKUSJĘ MIĘDZY INTERNAUTAMI. DAJ SOBIE NA WSTRZYMANIE INTERNETOWY PIENIACZU! NIE WIEM MOŻE POSZUKAJ SOBIE JAKIEGOŚ ZAJĘCIA?
 Ja tylko korzystam z prawa do swobody wypowiedzi. Ty próbujesz nadużywać władzy, a na dodatek krzyczysz bez potrzeby.
 Ja tylko korzystam z prawa do swobody wypowiedzi. Ty próbujesz nadużywać władzy, a na dodatek krzyczysz bez potrzeby. rozwiń
Avatar
Smeagol / 12 sierpnia 2020 r. o 12:38
+18
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w centrum na miejskim gruncie i wynajął go miastu. Lublin jest przeżarty układami i powiązaniami i to jest fakt niezaprzeczalny bo widoczny gołym okiem. Ta patologia rozlewa się na całe miasto i gnije od środka. Wystarczy pojechac w okolice dożynkowej gdzie przez kilka lat obowiązywały 2 plany , ten oficjalny i ten dla swoich, a ratuszowa planistka nic o tym nie wiedziała. Efekty urbanisyczne widac tam gołym okiem. Deweloperka to obecnie grube miliony a kasa przysłoniła niektórym rozum.
Co drugie słowo w twoich komentarzach wrzucanych natrętnie pod każdy artykuł o każdej porze dnia i nocy to "układ". Zatem może w końcu jakieś konkrety? Jaki układ? Kto, komu i za ile? To co ty wyprawiasz na tym forum, to zwykłe bezpodstawne oczernianie. Populizm, demagogia i oczernianie. Jakieś dziwne teorie, domysły, ogólniki, plotki i za każdym razem zero konkretów. Do rzeczy, poprosimy w końcu o jakieś konkrety. Przeliteruję jakbyś miał problem, K O N K R E T Y. Czas zacząć traktować czytelników poważnie, a nie jak jakąś ciemną masę która kupi każdą głupotę napisaną w internecie.
Nawet jeżeli twój nick odzwierciedla pełnioną w społeczeństwie funkcję, to są jakieś zasady i normy postępowania. Choć akurat w tym konkretnym przypadku informacja na forum jest wystarczająca przesłanką do podjęcia działań z urzędu. Jeżeli za mało, to proszę wezwać na przesłuchania do urzędu, a nie tak bez gry wstępnej wzywać do uległości na forum publicznym. Chyba aż tak nie upadły w firmie obyczaje?
 TY MASZ JAKIEŚ KOMPLEKSY? CZUJESZ SIĘ NIEDOWARTOŚCIOWANY I DLATEGO ZA WSZELKĄ CENĘ PRÓBUJESZ ZWRÓCIĆ NA SIEBIE UWAGĘ INNYCH? NIEPROSZONY WCINASZ SIĘ W KAŻDĄ DYSKUSJĘ MIĘDZY INTERNAUTAMI. DAJ SOBIE NA WSTRZYMANIE INTERNETOWY PIENIACZU! NIE WIEM MOŻE POSZUKAJ SOBIE JAKIEGOŚ ZAJĘCIA?
 TY MASZ JAKIEŚ KOMPLEKSY? CZUJESZ SIĘ NIEDOWARTOŚCIOWANY I DLATEGO ZA WSZELKĄ CENĘ PRÓBUJESZ ZWRÓCIĆ NA SIEBIE UWAGĘ INNYCH? NIEPROSZONY WCINASZ SIĘ W KAŻDĄ DYSKUSJĘ MIĘDZY INTERNAUTAMI. DAJ SOBIE NA WSTRZYMANIE INTERNETOWY PIENIACZU! NIE WIEM MOŻE POSZUKAJ SOBIE JAKIEGOŚ ZAJĘCIA? rozwiń
Avatar
anne / 12 sierpnia 2020 r. o 12:28
+22
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w centrum na miejskim gruncie i wynajął go miastu. Lublin jest przeżarty układami i powiązaniami i to jest fakt niezaprzeczalny bo widoczny gołym okiem. Ta patologia rozlewa się na całe miasto i gnije od środka. Wystarczy pojechac w okolice dożynkowej gdzie przez kilka lat obowiązywały 2 plany , ten oficjalny i ten dla swoich, a ratuszowa planistka nic o tym nie wiedziała. Efekty urbanisyczne widac tam gołym okiem. Deweloperka to obecnie grube miliony a kasa przysłoniła niektórym rozum.
Co drugie słowo w twoich komentarzach wrzucanych natrętnie pod każdy artykuł o każdej porze dnia i nocy to "układ". Zatem może w końcu jakieś konkrety? Jaki układ? Kto, komu i za ile? To co ty wyprawiasz na tym forum, to zwykłe bezpodstawne oczernianie. Populizm, demagogia i oczernianie. Jakieś dziwne teorie, domysły, ogólniki, plotki i za każdym razem zero konkretów. Do rzeczy, poprosimy w końcu o jakieś konkrety. Przeliteruję jakbyś miał problem, K O N K R E T Y. Czas zacząć traktować czytelników poważnie, a nie jak jakąś ciemną masę która kupi każdą głupotę napisaną w internecie.
 Trolle z Marszałkowskiego walczą o większe premie na koniec roku. Im więcej dodanych wpisów na Dzienniku Wschodnim ze słowami "Żuk", "deweloperzy" / "dewelo-cwaniaki", "układ", tym większa premia dla danego urzędnika. A potem wielkie zdziwienie wśród gawiedzi, że bierni mierni ale wierni misiewicze od marszałka nie potrafią nawet zorganizować konkursu polegającego na rozdaniu unijnych pieniędzy przedsiębiorcom pognębionym koronawirusem.
 Trolle z Marszałkowskiego walczą o większe premie na koniec roku. Im więcej dodanych wpisów na Dzienniku Wschodnim ze słowami "Żuk", "deweloperzy" / "dewelo-cwaniaki", "układ", tym większa premia dla danego urzędnika. A potem wielkie zdziwienie wśród gawiedzi, że bierni mierni ale wierni misiewicze od marszałka nie potrafią nawet zorganizować konkursu polegającego na rozdaniu unijnych pieniędzy przedsiębiorcom pognębionym koronawirusem. rozwiń
Avatar
LAS / 12 sierpnia 2020 r. o 12:28
-24
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w centrum na miejskim gruncie i wynajął go miastu. Lublin jest przeżarty układami i powiązaniami i to jest fakt niezaprzeczalny bo widoczny gołym okiem. Ta patologia rozlewa się na całe miasto i gnije od środka. Wystarczy pojechac w okolice dożynkowej gdzie przez kilka lat obowiązywały 2 plany , ten oficjalny i ten dla swoich, a ratuszowa planistka nic o tym nie wiedziała. Efekty urbanisyczne widac tam gołym okiem. Deweloperka to obecnie grube miliony a kasa przysłoniła niektórym rozum.
Co drugie słowo w twoich komentarzach wrzucanych natrętnie pod każdy artykuł o każdej porze dnia i nocy to "układ". Zatem może w końcu jakieś konkrety? Jaki układ? Kto, komu i za ile? To co ty wyprawiasz na tym forum, to zwykłe bezpodstawne oczernianie. Populizm, demagogia i oczernianie. Jakieś dziwne teorie, domysły, ogólniki, plotki i za każdym razem zero konkretów. Do rzeczy, poprosimy w końcu o jakieś konkrety. Przeliteruję jakbyś miał problem, K O N K R E T Y. Czas zacząć traktować czytelników poważnie, a nie jak jakąś ciemną masę która kupi każdą głupotę napisaną w internecie.
 Nawet jeżeli twój nick odzwierciedla pełnioną w społeczeństwie funkcję, to są jakieś zasady i normy postępowania. Choć akurat w tym konkretnym przypadku informacja na forum jest wystarczająca przesłanką do podjęcia działań z urzędu. Jeżeli za mało, to proszę wezwać na przesłuchania do urzędu, a nie tak bez gry wstępnej wzywać do uległości na forum publicznym. Chyba aż tak nie upadły w firmie obyczaje?
 Nawet jeżeli twój nick odzwierciedla pełnioną w społeczeństwie funkcję, to są jakieś zasady i normy postępowania. Choć akurat w tym konkretnym przypadku informacja na forum jest wystarczająca przesłanką do podjęcia działań z urzędu. Jeżeli za mało, to proszę wezwać na przesłuchania do urzędu, a nie tak bez gry wstępnej wzywać do uległości na forum publicznym. Chyba aż tak nie upadły w firmie obyczaje? rozwiń
Avatar
Agent_Tomek / 12 sierpnia 2020 r. o 12:06
+29
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w centrum na miejskim gruncie i wynajął go miastu. Lublin jest przeżarty układami i powiązaniami i to jest fakt niezaprzeczalny bo widoczny gołym okiem. Ta patologia rozlewa się na całe miasto i gnije od środka. Wystarczy pojechac w okolice dożynkowej gdzie przez kilka lat obowiązywały 2 plany , ten oficjalny i ten dla swoich, a ratuszowa planistka nic o tym nie wiedziała. Efekty urbanisyczne widac tam gołym okiem. Deweloperka to obecnie grube miliony a kasa przysłoniła niektórym rozum.
 Co drugie słowo w twoich komentarzach wrzucanych natrętnie pod każdy artykuł o każdej porze dnia i nocy to "układ". Zatem może w końcu jakieś konkrety? Jaki układ? Kto, komu i za ile? To co ty wyprawiasz na tym forum, to zwykłe bezpodstawne oczernianie. Populizm, demagogia i oczernianie. Jakieś dziwne teorie, domysły, ogólniki, plotki i za każdym razem zero konkretów. Do rzeczy, poprosimy w końcu o jakieś konkrety. Przeliteruję jakbyś miał problem, K O N K R E T Y. Czas zacząć traktować czytelników poważnie, a nie jak jakąś ciemną masę która kupi każdą głupotę napisaną w internecie.
 Co drugie słowo w twoich komentarzach wrzucanych natrętnie pod każdy artykuł o każdej porze dnia i nocy to "układ". Zatem może w końcu jakieś konkrety? Jaki układ? Kto, komu i za ile? To co ty wyprawiasz na tym forum, to zwykłe bezpodstawne oczernianie. Populizm, demagogia i oczernianie. Jakieś dziwne teorie, domysły, ogólniki, plotki i za każdym razem zero konkretów. Do rzeczy, poprosimy w końcu o jakieś konkrety. Przeliteruję jakbyś miał problem, K O N K R E T Y. Czas zacząć traktować czytelników poważnie, a nie j... rozwiń
Avatar
LAS / 12 sierpnia 2020 r. o 11:58
-28
Jeden deweloper może zabudować tereny zielone na górkach. A innemu nie pozwalają postawić bloku między innymi blokami. Coś tu śmierdzi.
Niestety najbardziej śmierdzi twoja ignorancja. Jakie tereny zielone na górkach? Przecież to co ma iść pod bloki to nie są żadne tereny zielone, tylko tereny przewidziane w planie uchwalonym 15 lat temu pod usługi, obiekty sportowo-rekreacyjne, mieszkaniówkę.
 Zakładając, że rzeczony plan miejscowy jest zgodny z ustaleniami nadrzędnego nad nim SUiKZP, to wpisane tam funkcje podporządkowane są podstawowemu przeznaczeniu, którym są tereny zielone pomiędzy obszarami zurbanizowanymi. Być może właśnie ten aspekt spowodował usunięcie z raportu i inwentaryzacji wykładni strefy ESOCh oraz prawnej interpretacji urbanistycznej przypisanych tam funkcji. Smród powstał z winy i odpowiedzialności lokalnego samorządu, a nie suwerena, bo to urzędnicy dokonali canzury poprzez usunięcie ponad 107 stron raportu, a nie krasnoludki.
 Zakładając, że rzeczony plan miejscowy jest zgodny z ustaleniami nadrzędnego nad nim SUiKZP, to wpisane tam funkcje podporządkowane są podstawowemu przeznaczeniu, którym są tereny zielone pomiędzy obszarami zurbanizowanymi. Być może właśnie ten aspekt spowodował usunięcie z raportu i inwentaryzacji wykładni strefy ESOCh oraz prawnej interpretacji urbanistycznej przypisanych tam funkcji. Smród powstał z winy i odpowiedzialności lokalnego samorządu, a nie suwerena, bo to urzędnicy dokonali canzury poprzez usunięcie ponad 107 st... rozwiń
Avatar
LBN / 12 sierpnia 2020 r. o 11:49
-30
W Lublinie taki plankton buduje najwięcej mieszkań. Co dzielnica i osiedle to inna spółka. Jeśli ktoś twierdzi, że w kółko budują ci sami i tylko wybrane firmy dostają zielone światło w ratuszu, to zwyczajnie kłamie. Na dowód wystarczy prześledzić inwestycje deweloperskie z ostatnich kilku lat np. na portalu rynekpierwotny.pl. Tam można w dość prosty i szybki sposób wszystko zweryfikować.
 Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w centrum na miejskim gruncie i wynajął go miastu. Lublin jest przeżarty układami i powiązaniami i to jest fakt niezaprzeczalny bo widoczny gołym okiem. Ta patologia rozlewa się na całe miasto i gnije od środka. Wystarczy pojechac w okolice dożynkowej gdzie przez kilka lat obowiązywały 2 plany , ten oficjalny i ten dla swoich, a ratuszowa planistka nic o tym nie wiedziała. Efekty urbanisyczne widac tam gołym okiem. Deweloperka to obecnie grube miliony a kasa przysłoniła niektórym rozum.
 Tylko że ci wybrani mający dobre powiązania z ratuszem budują na terenach które przekształcają na budowlane, czyli kupuja tanio działki nie przeznaczone na mieszkaniówkę i budują bloki. W normalnym trybie takie przekształcenie było by nie do zrealizowania. Poza tym to pewnie zupełny przypadek że np. były prezydent Lublina stał się właścicielem kilkudziesięciu ha na węglinku, kupionych za grosze, gdzie teraz stawia dziesiątki bloków. Na pewno nie wykorzystał układów aby ten cel zrealizować. Na pewno też zbudował by biurowiec w... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Z czego wykonać podjazd do garażu?

Z czego wykonać podjazd do garażu?

Solidny, estetyczny podjazd do garażu nie tylko stanowi funkcjonalny element posesji, lecz także podnosi walory wizualne otoczenia. Warto zatem starannie wybrać materiał, z jakiego podjazd zostanie wykonany. Doskonale do tego może sprawdzić się kostka brukowa.

Miejscy aktywiści stają po stronie lubelskiego ratusza w sprawie krzewów i parkingów
galeria

Miejscy aktywiści stają po stronie lubelskiego ratusza w sprawie krzewów i parkingów

W obronie zapowiadanych przez Urząd Miasta zmian na Krakowskim Przedmieściu wystąpili działacze ruchu społecznego Pieszy Lublin. Zmiany zostały wcześniej oprotestowane przez działających tu przedsiębiorców

Konsultacje dermatologiczne przez internet – jak wyglądają i jak się do nich przygotować?

Konsultacje dermatologiczne przez internet – jak wyglądają i jak się do nich przygotować?

W dzisiejszym świecie internet to potężne narzędzie, które bardzo ułatwia wiele spraw, w tym także uzyskanie szybkiej porady lekarskiej bez wychodzenia z domu. Konsultacje dermatologiczne online zdobyły popularność już kilka lat temu, a zainteresowanie nimi dodatkowo wzrosło w czasach epidemii. Na czym polega takie spotkanie? Jak przygotować się do konsultacji dermatologicznej przez internet?

Co krok to grzyb. Lubelskie lasy są ich pełne – zdjęcia Czytelników Dziennika Wschodniego
zdjęcia
galeria

Co krok to grzyb. Lubelskie lasy są ich pełne – zdjęcia Czytelników Dziennika Wschodniego

Pełne kosze, łubianki, wiadra i skrzynki. Nasi Czytelnicy chwalą się swoimi leśnymi zdobyczami. Z przesłanych przez nich zdjęć wynika, że lubelskie lasy są pełne grzybów. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie szukać. Pani Monika na przykład zbierała grzyby koło Sobiboru. Jak mówi, nie było to trudne, bo grzyby rosną tuż przy drodze. Nie trzeba nawet wchodzić głęboko w las.

Muzeum Lubelskie to od 1 października Muzeum Narodowe w Lublinie. Dyrektor już z nominacją
galeria

Muzeum Lubelskie to od 1 października Muzeum Narodowe w Lublinie. Dyrektor już z nominacją

Od 1 października Muzeum Lubelskie będzie Muzeum Narodowym. W poniedziałek zielone światło do zmiany dali radni wojewódzcy, a we wtorek marszałek województwa podpisał z ministrem kultury umowę o przekształceniu największej jednostki muzealnej w regionie. Jej dyrektorką pozostanie Katarzyna Mieczkowska.

Ariel Wawszczyk (Motor Lublin): Z debiutu nie do końca jestem zadowolony

Ariel Wawszczyk (Motor Lublin): Z debiutu nie do końca jestem zadowolony

Rozmowa z Arielem Wawszczykiem, piłkarzem Motoru Lublin

Kurów. Usłyszał huk przed domem, wyjrzał, a na jego rabatce stoi rozbite volvo

Kurów. Usłyszał huk przed domem, wyjrzał, a na jego rabatce stoi rozbite volvo

Z samochodu wysiadł mężczyzna, oświadczył że nie potrzebuje pomocy i odszedł. Kiedy zatrzymała go policja, miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zakażony koronawirusem

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zakażony koronawirusem

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar ma pozytywny wynik testu na COVID-19 – poinformowało biuro RPO.

Musiał wracać na piechotę ze szpitala. Z siekierą w dłoni rzucił się na matkę

Musiał wracać na piechotę ze szpitala. Z siekierą w dłoni rzucił się na matkę

45-latek z okolic Józefowa nad Wisłą odpowie za usiłowanie zabójstwa. Wpadł w szał po tym, jak musiał piechotą wracać ze szpitala w Kraśniku. Z siekierą w rękach zaatakował swoją matkę i wujka.

Burmistrz Kazimierza Dolnego już bez zastępcy. „Nasza forma współpracy wyczerpała się”

Burmistrz Kazimierza Dolnego już bez zastępcy. „Nasza forma współpracy wyczerpała się”

Dariusz Wróbel nie jest już zastępcą burmistrza Kazimierza Dolnego. Na razie nie wiadomo co było powodem takiej decyzji burmistrza.

Panika w szkole w Zielonej Górze. Uczennica zaczęła atakować nożem przypadkowe osoby

Panika w szkole w Zielonej Górze. Uczennica zaczęła atakować nożem przypadkowe osoby

Do dramatycznych wydarzeń doszło we wtorek rano w 5 LO w Zielonej Górze. W szkole wybuchła panika po tym jak jedna z uczennic zaczęła atakować nożem przypadkowe osoby.

Witold Chwastyniak (Polski Cukier Avia): Na tabelę spojrzę w połowie lub końcówce sezonu

Witold Chwastyniak (Polski Cukier Avia): Na tabelę spojrzę w połowie lub końcówce sezonu

Rozmowa z Witoldem Chwastyniakiem, trenerem Polski Cukier Avii Świdnik

Cyber - podróż – atrakcje Wojciechowa w aplikacji on-line
galeria

Cyber - podróż – atrakcje Wojciechowa w aplikacji on-line

Zagadkowa wieża, kuźnia, tajemnicze artefakty z żelaza i odległa, barwna historia w tle – to nie scenariusz filmu fantasy, ani gry komputerowej. To największe atrakcje podlubelskiego Wojciechowa, zaprezentowane w nowopowstałej aplikacji on-line. Dzięki niej ci, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z ofertą turystyczną tej malowniczej miejscowości, mogą to zrobić bez wychodzenia z domu. Dla osób znających wojciechowskie zabytki, aplikacja to możliwość spojrzenia na nie z nowego punktu widzenia

Dwa podobne wypadki koło Puław jednego dnia. Dwie ciężarówki w rowie i obie marki Daf
galeria

Dwa podobne wypadki koło Puław jednego dnia. Dwie ciężarówki w rowie i obie marki Daf

– W obydwu przypadkach kierujący ciężarowymi dafami, na skutek zaśnięcia spowodowanego zmęczeniem zjechali do rowu – informuje policja.

Spowodował czołowy wypadek koło Ryk i uciekł
galeria

Spowodował czołowy wypadek koło Ryk i uciekł

Kierowca porzucił rozbite w wypadku auto i zostawił rannego bez pomocy. Mężczyzna jest już aresztowany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.