Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2011 r.
19:25
Edytuj ten wpis

Oświata: Podwyżki będą, ale za pół roku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 5 A A
Jesienią ubiegłego roku woźne, konserwatorzy i kucharki z lubelskich szkól i przedszkoli zorganizowa
Jesienią ubiegłego roku woźne, konserwatorzy i kucharki z lubelskich szkól i przedszkoli zorganizowa

Nie będzie na razie podwyżki płac dla niepedagogicznych pracowników lubelskiej oświaty, m.in. woźnych, konserwatorów i kucharek. Czekało na nią w Lublinie ok. 2700 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wynagrodzenia pracowników niepedagogicznych wzrosną, ale od połowy roku.

Taki zapis znajdzie się w kolejnej poprawce do projektu budżetu na 2011 rok, nad którą właśnie pracujemy – wyjaśnia Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina. – Gdybyśmy chcieli podnieść płace od początku roku, potrzebowalibyśmy na to aż 4 mln złotych – dodaje.

Podwyżka nie dość, że późno, to będzie nieduża. Wszystko wskazuje na to, że magistrat dorzuci średnio po 100 złotych na etat.

– Mamy już symulację takiej podwyżki – mówi Piotr Burek, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania w lubelskim Urzędzie Miasta. – Jeżeli pensje wzrosną od 1 lipca o 100 złotych na etat, to całkowity koszt dla budżetu miasta wyniesie 1,9 miliona złotych.

W podległych miastu lubelskich szkołach i placówkach oświatowych zatrudnionych jest obecnie dokładnie 2736 pracowników niepedagogicznych, w tym blisko 600 w przedszkolach. To wszyscy, którzy nie są nauczycielami: woźne, sprzątaczki, kadrowe, księgowe, płacowe, sekretarki, kucharki, intendentki, konserwatorzy i kierownicy gospodarczy.

Ich zarobki są mizerne. W pierwszym półroczu 2010 r. średnia pensja wyniosła 1300 złotych netto, a w przedszkolach 1100 zł netto. – To średnia pensja, obejmująca zarówno zarobki głównych księgowych, które mają większe wynagrodzenia, jak i pań sprzątaczek, które zarabiają mniej – mówi Burek.

Wszyscy oni już od dawna domagają się podwyżek. Jesienią ubiegłego roku zorganizowali nawet pikietę w Ratuszu w czasie sesji Rady Miasta.

– O wzroście płac rozmawialiśmy później z obydwoma kandydatami na prezydenta Lublina: zarówno z panem Lechem Sprawką, jak i Krzysztofem Żukiem. Obydwaj opowiedzieli się za wprowadzeniem podwyżek od stycznia – mówi Celina Stasiak, szef lubelskiego ZNP.

– Te 100 złotych na etat od lipca to bardzo mało, zważywszy że stale rosną koszty życia. Ale w obliczu pierwotnego projektu budżetu, gdzie podwyżek nie było wcale, to już jest coś.

Głosowanie nad projektem budżetu zaplanowane jest na 27 stycznia.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość 2 / 9 marca 2011 o 19:22
0
zapowiadana przez samorządowców powyżka dla pracowników aio wysokości 100 zł na etat , śmiechu warte musieli podnieść podstawy,po poszła w górę średnia /od stycznia około 1470/ tak więc dużej łaski nie zrobili , a pensje pracowników jak były tak dalej są niskie można by mówić ze głodowe .
Avatar
Qavtan / 19 stycznia 2011 o 22:38
0
Z tym czy ci pracownicy są 'niepedagogiczni' to bym się kłócił.
Niech ktoś przyjdzie do szkoły i zobaczy sytuację podczas przerw (przede wszystkim), kto pilnuje porządku i poucza dzieci by się nie pozabijały nawzajem? Kto alarmuje o zachowaniu uczniów?
Pracownicy 'niepedagogiczni' mają bardzo ważną rolę do spełnienia w szkole. Są potrzebni w szkole i dobrze byłoby, by zarabiali godziwe pieniądze.
Od nich także zależą losy Rzeczpospolitej.
Avatar
pamiętliwa / 19 stycznia 2011 o 21:25
0
będę pamiętać o tej podwyżce jak przyjdzie mi się opiekować wnukami włodarzy naszego miasta
głodowe pensje jakie dostajemy to po prostu śmiech!
nauczycielom tylko potraficie dawać jakby mało mieli a my to co !?
niepotrzebni?
ciekawe kto waszym dzieciom pupy w przedszkolach wyciera ... bo nie nauczyciele !

następnym razem nie będzie pikiety tylko odejście od pracy .... ot i przedszkole nie będzie funkcjonować ... bo kto poda dzieciom jeść, kto ugotuje to wcześniej, kto rozłoży leżaki, założy pieluchę ................. ?
nauczycielskie raczki są za delikatne !
brud i smród będzie !
o!
będę pamiętać o tej podwyżce jak przyjdzie mi się opiekować wnukami włodarzy naszego miasta
głodowe pensje jakie dostajemy to po prostu śmiech!
nauczycielom tylko potraficie dawać jakby mało mieli a my to co !?
niepotrzebni?
ciekawe kto waszym dzieciom pupy w przedszkolach wyciera ... bo nie nauczyciele !

następnym razem nie będzie pikiety tylko odejście od pracy .... ot i przedszkole nie będzie funkcjonować ... bo kto poda dzieciom jeść, kto ugotuje to wcześniej, kto rozło... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2011 o 20:45
0
[size="3"]radni PO i zuk oszczedza na najslabszych i najbiedniejszych. Nie zapomnimy wam tego.[/size]
Avatar
jan / 19 stycznia 2011 o 20:44
0
[size="3"]PO z zukiem oszczedza na najslabszych i najbiedniejszych. Nie zapomnimy wam tego. [/size]
Avatar
gość 2 / 9 marca 2011 o 19:22
0
zapowiadana przez samorządowców powyżka dla pracowników aio wysokości 100 zł na etat , śmiechu warte musieli podnieść podstawy,po poszła w górę średnia /od stycznia około 1470/ tak więc dużej łaski nie zrobili , a pensje pracowników jak były tak dalej są niskie można by mówić ze głodowe .
Avatar
Qavtan / 19 stycznia 2011 o 22:38
0
Z tym czy ci pracownicy są 'niepedagogiczni' to bym się kłócił.
Niech ktoś przyjdzie do szkoły i zobaczy sytuację podczas przerw (przede wszystkim), kto pilnuje porządku i poucza dzieci by się nie pozabijały nawzajem? Kto alarmuje o zachowaniu uczniów?
Pracownicy 'niepedagogiczni' mają bardzo ważną rolę do spełnienia w szkole. Są potrzebni w szkole i dobrze byłoby, by zarabiali godziwe pieniądze.
Od nich także zależą losy Rzeczpospolitej.
Avatar
pamiętliwa / 19 stycznia 2011 o 21:25
0
będę pamiętać o tej podwyżce jak przyjdzie mi się opiekować wnukami włodarzy naszego miasta
głodowe pensje jakie dostajemy to po prostu śmiech!
nauczycielom tylko potraficie dawać jakby mało mieli a my to co !?
niepotrzebni?
ciekawe kto waszym dzieciom pupy w przedszkolach wyciera ... bo nie nauczyciele !

następnym razem nie będzie pikiety tylko odejście od pracy .... ot i przedszkole nie będzie funkcjonować ... bo kto poda dzieciom jeść, kto ugotuje to wcześniej, kto rozłoży leżaki, założy pieluchę ................. ?
nauczycielskie raczki są za delikatne !
brud i smród będzie !
o!
będę pamiętać o tej podwyżce jak przyjdzie mi się opiekować wnukami włodarzy naszego miasta
głodowe pensje jakie dostajemy to po prostu śmiech!
nauczycielom tylko potraficie dawać jakby mało mieli a my to co !?
niepotrzebni?
ciekawe kto waszym dzieciom pupy w przedszkolach wyciera ... bo nie nauczyciele !

następnym razem nie będzie pikiety tylko odejście od pracy .... ot i przedszkole nie będzie funkcjonować ... bo kto poda dzieciom jeść, kto ugotuje to wcześniej, kto rozło... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2011 o 20:45
0
[size="3"]radni PO i zuk oszczedza na najslabszych i najbiedniejszych. Nie zapomnimy wam tego.[/size]
Avatar
jan / 19 stycznia 2011 o 20:44
0
[size="3"]PO z zukiem oszczedza na najslabszych i najbiedniejszych. Nie zapomnimy wam tego. [/size]
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 91 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 37 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 66 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!