Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 sierpnia 2008 r.
17:30
Edytuj ten wpis

Palikot maluje swoją kamienicę w błysku fleszy (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 25 A A

Idiotyzm przepisów osiągnął dno i dlatego złamię prawo - oświadczył Janusz Palikot.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po czym włożył roboczy kombinezon, wspiął się na rusztowanie i zaczął malować ścianę swojej kamienicy. Jednak nadzór budowlany popsuł mu cały show.

Zabytkowa kamienica przy Archidiakońskiej w sercu lubelskiego Starego Miasta to chluba Palikota. Kupił ją w fatalnym stanie, doprowadził do ładu i teraz mieszka w niej wraz z rodziną (formalnie budynek należy do jego spółki Kresy). Po kolejnym drobnym remoncie trzeba było jeszcze raz pomalować elewację. I tutaj, według Palikota, zaczęły się schody.

Już w czerwcu poseł tłumaczył: Zanim pędzel po raz pierwszy dotknie ściany zabytkowej kamienicy, inwestor musi mieć komplet dokumentów. Czyli zgodę od konserwatora zabytków i pozwolenie na budowę z magistratu.

- Żeby dostać pozwolenie trzeba przygotować projekt budowlany, a żaden architekt nie chce tego zrobić - Janusz Palikot zapowiedział, że nie będzie oglądał się na przepisy.

Na czwartek zaprosił dziennikarzy. Wyszedł do nich w malarskiej czapce i białym kombinezonie z napisem: "Obywatelu nie daj się obłupić”.

- Idiotyzm przepisów osiągnął dno. Prawo trzeba zmienić, moja komisja Przyjaznego Państwa zajmie się tym we wrześniu. Żeby zgodnie z prawem pomalować ścianę na ten sam kolor, trzeba zebrać 250 stron różnych dokumentów - dowodził poseł.



- A architekt, którego wreszcie znalazłem, za projekt zażyczył sobie 28 tys. zł. Bardziej opłaca się złamać prawo. Nie zachęcam do tego. Zachęcam, żeby zgłaszać do komisji głupie przepisy - dodał i otoczony fotoreporterami zaczął malować.

Jeszcze przed konferencją posła zapytaliśmy nadzór budowlany, czy będzie interweniował. - Wstrzymamy roboty, a poseł dostanie dwa miesiące na zalegalizowanie prac - powiedział Robert Lenarcik, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego miasta Lublin. Przypomniał, że za samowolę budowlaną grozi grzywna od 5 do 10 tys. zł.

Lenarcik wysłał na Stare Miasto inspektorów. Obejrzeli show Palikota i zdali relację swemu szefowi. - Okazało się, że poseł tylko pomaluje ścianę. To jest bieżąca konserwacja, a nie remont. Nie potrzeba pozwolenia na budowę - uznał Lenarcik. - Wystarczą uzgodnienia z konserwatorem i takie poseł uzyskał.

- Jeśli właściciele zabytkowych obiektów mają wątpliwości, czy potrzebują pozwolenia na budowę czy nie, mogą konsultować się z nadzorem budowlanym - podpowiada Lidia Koper, naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego w lubelskim starostwie.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
unknown / 1 września 2008 o 11:55
0
Architekt żąda 28000 złotych a grzywna maksymalnie za pomalowanie 10000 zł. Logika nakazuje, że pomalować, zapłacić grzywnę i jeszcze się zaoszczędzić. Ciekawy kraj i interesujące przepisy.
Ps. Przychodzi chwilami refleksja , dla kogo te przepisy bo napewno nie dla zwykłego obywatela
Avatar
aGA / 25 sierpnia 2008 o 21:37
0
Co tak ucichło, brak argumentów? Jestem z siebie dumna.
Avatar
aGA / 24 sierpnia 2008 o 14:16
0
caprio napisał:
masz moze jakis problem do Ciecierzyna ???
Palikot lubi robic show jest troche zakrecony ale ma racje w tym panstwie jest za duzo przepisow idiotycznych.


Przecież to sam Palikot stoi na czele komisji od "idiotycznych przepisów", więc niech się weźmie wreszcie do roboty, żeby je w sposób prawny zmniwelować, a nie łamie prawo. On złamie prawo i nic mu nie będzie a ktoś inny zrobi tak samo jak on i wtedy, przepraszam za wyrazenie, "beknie". Bo jednym wolno - w imię prawa (czytaj: show) a innym NIE.


Przecież to sam Palikot stoi na czele komisji od "idiotycznych przepisów", więc niech się weźmie wreszcie do roboty, żeby je w sposób prawny zmniwelować, a nie łamie prawo. On złamie prawo i nic mu nie będzie a ktoś inny zrobi tak samo jak on i wtedy, przepraszam za wyrazenie, "beknie". Bo jednym wolno - w imię prawa (czytaj: show) a innym NIE. rozwiń
Avatar
zmija / 23 sierpnia 2008 o 21:24
0
hahha napisał:
[/quote CYT,,A może zastanów się tak naprawdę z czym on walczy. To co zrobił miało przesłanie SYMBOLICZNE,ale jesteś za ciemną Żmiją żeby to zrozumieć." -To nie ja jestem ciemna , ale TY człowieku. Co to znaczy cyt:,,Właśnie z racji tego, że on jest nietykalny pokazuje ludziom, że trzeba walczyć z durnym prawem we własnym interesie." Co to znaczy ,,ON JEST NIETYKALNY"?????????? Czyżby dlatego że ma więcej pieniędzy od NORMALNEGO śmiertelnika- WSZYSTKO MU WOLNO ? Zresztą ,czyżby na zbijaniu palet ,dorobił się aż takiej fortuny??????? (alkohole ,to wielki znak zapytania).Jest POSŁEM NA SEJM, wybranym przez NARÓD (czy jego wybór był uczciwy to też wielki znak zapytania) i powinien swój URZĄD I NARÓD SZANOWAĆ.Ten człowiek nie jest NORMALNY,on właściwie nie musi robić z siebie błazna , on JEST NAJWIĘKSZYM BŁAZNEM NA ŚWIECIE.Ty tego nie pojmujesz ,bo jesteś ciemny... Cyt,,Mądry zrozumie w lot ,głupcowi potrzebny młot"...On zrobi wszystko ,nawet ,jak trzeba będzie to z gołą dupą będzie latał po Krakowskim Przedmieściu ,żeby tylko odwrócić uwagę od najważniejszych spraw w Polsce ,które miały być ,ale nie są realizowane... . Cyt. ,,Najpierw określ czego oczekujesz od rządzących,"-oczekuję tego , co wszyscy --OBIECANEK TUSKA I JEGO PARTII-,,TANIE PAŃSTWO"-mówi Ci to coś? Co nam serwują? ,,DROGIE PAŃSTWO"--podwyżka ,goni podwyżkę-gaz , energia ,paliwa ,mieszkania ,leki itd. Co robi TUSK i JEGO BŁAZEN--wszystko ,aby zająć miejsce PREZYDENTA. Palikot faktycznie uważa ,ze jest nietykalny -niejednokrotnie ubliża prezydentowi naszego kraju-jakby nie było GŁOWIE PAŃSTWA,-wyzywając go od pijaków i chamów (w tym drugim przypadku chwaląc się ,że premier Tusk to popiera cyt:,,- Rozmawiałem z premierem kilka dni temu po tym całym incydencie z prezydentem. Pan premier wyraził uznanie, powiedział, że to dobra robota - dodaje Palikot."..Chyba wyrażnie widać ,na czyje polecenie Palikot robi z siebie IDIOTĘ. Niech się błazen zajmie tym ,czym powinien ,jako szef komisji ,,PRZYJAZNE PAŃSTWO",bo jak dotąd prawie NIC nie zrobił...NA marginesie ,nie jestem zrzeszona w żadnym ugrupowaniu partyjnym,jestem obywatelką tego kraju i wstyd mi ,że taka kreatura reprezentuje Nasze miasto.... CIEMNIAKU-ocknij sie wr


A CO ZROBILI KACZYNSCY Z TEGO CO NAOBIECYWALI HE????????????????????????????????????????????????????

A KTO MA WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE : KOALICJA PO I PSL, CZY KACZYŃSCY HE ??????????????????????????????????????? Komu łatwiej przepchnąć ustawy???????????????????????

A KTO MA WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE : KOALICJA PO I PSL, CZY KACZYŃSCY HE ??????????????????????????????????????? Komu łatwiej przepchnąć ustawy??????????????????????? rozwiń
Avatar
Szpilowyhajama / 23 sierpnia 2008 o 18:00
0
Szkoda ze Ślonsk niy mo takigo POSŁA, Ej Januszku jak bydzies poczebowoł hanlagra, to za wołej byda czekoł koło Czarci Łapie
Avatar
hahha / 23 sierpnia 2008 o 02:20
0
[/quote CYT,,A może zastanów się tak naprawdę z czym on walczy. To co zrobił miało przesłanie SYMBOLICZNE,ale jesteś za ciemną Żmiją żeby to zrozumieć." -To nie ja jestem ciemna , ale TY człowieku. Co to znaczy cyt:,,Właśnie z racji tego, że on jest nietykalny pokazuje ludziom, że trzeba walczyć z durnym prawem we własnym interesie." Co to znaczy ,,ON JEST NIETYKALNY"?????????? Czyżby dlatego że ma więcej pieniędzy od NORMALNEGO śmiertelnika- WSZYSTKO MU WOLNO ? Zresztą ,czyżby na zbijaniu palet ,dorobił się aż takiej fortuny??????? (alkohole ,to wielki znak zapytania).Jest POSŁEM NA SEJM, wybranym przez NARÓD (czy jego wybór był uczciwy to też wielki znak zapytania) i powinien swój URZĄD I NARÓD SZANOWAĆ.Ten człowiek nie jest NORMALNY,on właściwie nie musi robić z siebie błazna , on JEST NAJWIĘKSZYM BŁAZNEM NA ŚWIECIE.Ty tego nie pojmujesz ,bo jesteś ciemny... Cyt,,Mądry zrozumie w lot ,głupcowi potrzebny młot"...On zrobi wszystko ,nawet ,jak trzeba będzie to z gołą dupą będzie latał po Krakowskim Przedmieściu ,żeby tylko odwrócić uwagę od najważniejszych spraw w Polsce ,które miały być ,ale nie są realizowane... . Cyt. ,,Najpierw określ czego oczekujesz od rządzących,"-oczekuję tego , co wszyscy --OBIECANEK TUSKA I JEGO PARTII-,,TANIE PAŃSTWO"-mówi Ci to coś? Co nam serwują? ,,DROGIE PAŃSTWO"--podwyżka ,goni podwyżkę-gaz , energia ,paliwa ,mieszkania ,leki itd. Co robi TUSK i JEGO BŁAZEN--wszystko ,aby zająć miejsce PREZYDENTA. Palikot faktycznie uważa ,ze jest nietykalny -niejednokrotnie ubliża prezydentowi naszego kraju-jakby nie było GŁOWIE PAŃSTWA,-wyzywając go od pijaków i chamów (w tym drugim przypadku chwaląc się ,że premier Tusk to popiera cyt:,,- Rozmawiałem z premierem kilka dni temu po tym całym incydencie z prezydentem. Pan premier wyraził uznanie, powiedział, że to dobra robota - dodaje Palikot."..Chyba wyrażnie widać ,na czyje polecenie Palikot robi z siebie IDIOTĘ. Niech się błazen zajmie tym ,czym powinien ,jako szef komisji ,,PRZYJAZNE PAŃSTWO",bo jak dotąd prawie NIC nie zrobił...NA marginesie ,nie jestem zrzeszona w żadnym ugrupowaniu partyjnym,jestem obywatelką tego kraju i wstyd mi ,że taka kreatura reprezentuje Nasze miasto.... CIEMNIAKU-ocknij sie wreszcie.
[/quote]



A CO ZROBILI KACZYNSCY Z TEGO CO NAOBIECYWALI HE????????????????????????????????????????????????????
[/quote CYT,,A może zastanów się tak naprawdę z czym on walczy. To co zrobił miało przesłanie SYMBOLICZNE,ale jesteś za ciemną Żmiją żeby to zrozumieć." -To nie ja jestem ciemna , ale TY człowieku. Co to znaczy cyt:,,Właśnie z racji tego, że on jest nietykalny pokazuje ludziom, że trzeba walczyć z durnym prawem we własnym interesie." Co to znaczy ,,ON JEST NIETYKALNY"?????????? Czyżby dlatego że ma więcej pieniędzy od NORMALNEGO śmiertelnika- WSZYSTKO MU WOLNO ? Zresztą ,czyżby na zbijaniu palet ,dorobił się aż takiej fortuny?... rozwiń
Avatar
arietta / 22 sierpnia 2008 o 13:21
0
go-card napisał:
JEDEN POSEŁ NIE JEST W STANIE NIC ZMIENIĆ!!!! więc twoim zdaniem powinien w tej sytuacji nie robić nic, skoro nie jest sam w stanie zmienić durnych przepisów? ON chciał tylko zwrócić uwagę na to,co się dzieje w Polskim prawie, ale was od razu obchodzą jego diety:/ Nie rozumiecie symbolicznego przesłania tych występów. DLa mnie nieważne z jakiej jest partii, ani jak się nazywa, robi wokół siebie szum, przez co zwraca uwagę Polaków na ważne sprawy polityczne, żeby ludzie w końcu też coś zaczęli robić, żeby się zainteresowali czymś, a nie tylko wybrali rząd i 4 lata czekali, czy ci zrobią więcej niż poprzedni,czy mniej. Zastanówcie się ludzie tak naprawdę o co wam chodzi, każdy poseł bierze "dietetyczne", ale wy nie czepiacie się wszystkich, tylko niektórych. Zazwyczaj Ci, co pracują najwięcej, nie mają czasu chodzić po takich portalach i komentować co chwila durnych artykułów. I jeśli tak mówisz, że to Ty pracujesz na posłów, to powiedz, ile miesięcznej pensji poświęcasz na taki cel? ile dokładnie podatku MIESIĘCZNIE płacisz?

Jak widać niektórzy ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko ,tylko nie w prawdę.....Cyt,,JEDEN POSEŁ NIE JEST W STANIE NIC ZMIENIĆ!!!! "-no właśnie ,jak mu się ,,coś" nie podoba ,to niech mówi o tym głośno tam ,gdzie powinien (SEJM),a nie robi z siebie pośmiewisko. Jego wygłupy - to ŻENADA. Urząd ,który reprezentuje zmusza do powagi ,a nie pośmiewiska.On już ze swoimi głupimi pomysłami zwyczajnie się ludziom ,,przejadł". Są owszem tacy ,których jego wygłupy bawią np; wymachiwanie sztucznym penisem, ale inni przyjmują to z niesmakiem. No cóż ,,Właściwością człowieka mądrego jest błądzić, głupiego -trwać w błędzie"

Jak widać niektórzy ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko ,tylko nie w prawdę.....Cyt,,JEDEN POSEŁ NIE JEST W STANIE NIC ZMIENIĆ!!!! "-no właśnie ,jak mu się ,,coś" nie podoba ,to niech mówi o tym głośno tam ,gdzie powinien (SEJM),a nie robi z siebie pośmiewisko. Jego wygłupy - to ŻENADA. Urząd ,który reprezentuje zmusza do powagi ,a nie pośmiewiska.On już ze swoimi głupimi pomysłami zwyczajnie się ludziom ,,przejadł". Są owszem tacy ,których jego wygłupy bawią np; wymachiwanie sztucznym pe... rozwiń
Avatar
lublinianin / 22 sierpnia 2008 o 13:16
0
Inny człowiek na jego miejscu już by siedział w kiciu, ale członek i to SZTURMOWY PO JEST NIETYKALNY i jeszcze będzie zmieniał prawo-nie daj Boże!!!!!Tego człowieka powinien zbadać cały zespół PSYCHIATRÓW, a jego wyborcy POWINNI TERAZ POMYŚLEĆ JAK GO ODWOŁAĆ, BO ICH K O M P R O M I T U J E !!!!!!
Avatar
zmija / 22 sierpnia 2008 o 12:59
0
[quote name='hahha' date='22.08.2008, 02:58' post='46257']
A może zastanów się tak naprawdę z czym on walczy. To co zrobił miało przesłanie SYMBOLICZNE,ale jesteś za ciemną Żmiją żeby to zrozumieć. Właśnie z racji tego, że on jest nietykalny pokazuje ludziom, że trzeba walczyć z durnym prawem we własnym interesie. ALe od razu jest nagonka, że Palikot Palikot Palikot, a gdyby to zrobił Putra fiej z Pisu to by nie było afery. Czepiliście się człowieka i nieważne czy będzie robił źle czy dobrze i tak oplujecie, zdepczecie i zwyzywacie. A CO WY ROBICIE NIEROBY? siedzicie na dupach i narzekacie, jak to źle się dzieje w tym kraju, ojojoj jakie nieszczęście. Jak chcesz zmienić ten kraj zacznij od siebie. Najpierw określ czego oczekujesz od rządzących, a później wybierz odpowiednią partię, a nie na odwrót.
[/quote CYT,,A może zastanów się tak naprawdę z czym on walczy. To co zrobił miało przesłanie SYMBOLICZNE,ale jesteś za ciemną Żmiją żeby to zrozumieć." -To nie ja jestem ciemna , ale TY człowieku. Co to znaczy cyt:,,Właśnie z racji tego, że on jest nietykalny pokazuje ludziom, że trzeba walczyć z durnym prawem we własnym interesie." Co to znaczy ,,ON JEST NIETYKALNY"?????????? Czyżby dlatego że ma więcej pieniędzy od NORMALNEGO śmiertelnika- WSZYSTKO MU WOLNO ? Zresztą ,czyżby na zbijaniu palet ,dorobił się aż takiej fortuny??????? (alkohole ,to wielki znak zapytania).Jest POSŁEM NA SEJM, wybranym przez NARÓD (czy jego wybór był uczciwy to też wielki znak zapytania) i powinien swój URZĄD I NARÓD SZANOWAĆ.Ten człowiek nie jest NORMALNY,on właściwie nie musi robić z siebie błazna , on JEST NAJWIĘKSZYM BŁAZNEM NA ŚWIECIE.Ty tego nie pojmujesz ,bo jesteś ciemny... Cyt,,Mądry zrozumie w lot ,głupcowi potrzebny młot"...On zrobi wszystko ,nawet ,jak trzeba będzie to z gołą dupą będzie latał po Krakowskim Przedmieściu ,żeby tylko odwrócić uwagę od najważniejszych spraw w Polsce ,które miały być ,ale nie są realizowane... . Cyt. ,,Najpierw określ czego oczekujesz od rządzących,"-oczekuję tego , co wszyscy --OBIECANEK TUSKA I JEGO PARTII-,,TANIE PAŃSTWO"-mówi Ci to coś? Co nam serwują? ,,DROGIE PAŃSTWO"--podwyżka ,goni podwyżkę-gaz , energia ,paliwa ,mieszkania ,leki itd. Co robi TUSK i JEGO BŁAZEN--wszystko ,aby zająć miejsce PREZYDENTA. Palikot faktycznie uważa ,ze jest nietykalny -niejednokrotnie ubliża prezydentowi naszego kraju-jakby nie było GŁOWIE PAŃSTWA,-wyzywając go od pijaków i chamów (w tym drugim przypadku chwaląc się ,że premier Tusk to popiera cyt:,,- Rozmawiałem z premierem kilka dni temu po tym całym incydencie z prezydentem. Pan premier wyraził uznanie, powiedział, że to dobra robota - dodaje Palikot."..Chyba wyrażnie widać ,na czyje polecenie Palikot robi z siebie IDIOTĘ. Niech się błazen zajmie tym ,czym powinien ,jako szef komisji ,,PRZYJAZNE PAŃSTWO",bo jak dotąd prawie NIC nie zrobił...NA marginesie ,nie jestem zrzeszona w żadnym ugrupowaniu partyjnym,jestem obywatelką tego kraju i wstyd mi ,że taka kreatura reprezentuje Nasze miasto.... CIEMNIAKU-ocknij sie wreszcie.
[quote name='hahha' date='22.08.2008, 02:58' post='46257']
A może zastanów się tak naprawdę z czym on walczy. To co zrobił miało przesłanie SYMBOLICZNE,ale jesteś za ciemną Żmiją żeby to zrozumieć. Właśnie z racji tego, że on jest nietykalny pokazuje ludziom, że trzeba walczyć z durnym prawem we własnym interesie. ALe od razu jest nagonka, że Palikot Palikot Palikot, a gdyby to zrobił Putra fiej z Pisu to by nie było afery. Czepiliście się człowieka i nieważne czy będzie robił źle czy dobrze i tak oplujecie, zde... rozwiń
Avatar
go-card / 22 sierpnia 2008 o 12:38
0
Sztuka walki napisał:
"Poseł w kombinezonie stanął do walki z głupimi przepisami, ale przeciwnik się nie stawił" Alez stawil sie przeciwnik, stawil. To jest walka z wlasnym cieniem bo jezeli jest sie czlonkiem organu ustawodawczego to albo cos sie robi albo rezygnuje na znak wlasnej niemocy. Tylko jak zrezygnowac jak miesieczna dieta to dwukrotnosc pensji nauczyciela, strazaka, policjanta, pielegniarki, lekarza po stazu, kierowcy zawodowego, ekspedientki, urzednika i dziesiatek innych grup zawodowych i to na czysto - bez podatku, obowiazkowych skladek ubezpieczeniowych i kosztow przejazdu oraz komunikacji elektronicznej. Biorac pod uwage, ze czesciej nie bywal w pracy niz bywal/posiedzenia sejmu/ to wcale sie nie dziwie, ze zamienil biznes na mandat poselski i jeszcze zapomnial wykazac w oswiadczeniu majatkowym za 2007 rok otrzymywane z kancelarii sejmu diety.
Pytasz co my robimy? Pracujemy na takich jak posel Palikot wiec mamy prawo oczekiwac i wymagac wydajnej i efektywenej pracy.
Druga kadencja czyli 6 rok bezskutecznosci i kolejna medialna akcja. Mysle, ze z takim jak Ty elektoratem jak tylko bedzie chcial to prezydentem RP w nagrode zostanie.



JEDEN POSEŁ NIE JEST W STANIE NIC ZMIENIĆ!!!! więc twoim zdaniem powinien w tej sytuacji nie robić nic, skoro nie jest sam w stanie zmienić durnych przepisów? ON chciał tylko zwrócić uwagę na to,co się dzieje w Polskim prawie, ale was od razu obchodzą jego diety:/ Nie rozumiecie symbolicznego przesłania tych występów. DLa mnie nieważne z jakiej jest partii, ani jak się nazywa, robi wokół siebie szum, przez co zwraca uwagę Polaków na ważne sprawy polityczne, żeby ludzie w końcu też coś zaczęli robić, żeby się zainteresowali czymś, a nie tylko wybrali rząd i 4 lata czekali, czy ci zrobią więcej niż poprzedni,czy mniej. Zastanówcie się ludzie tak naprawdę o co wam chodzi, każdy poseł bierze "dietetyczne", ale wy nie czepiacie się wszystkich, tylko niektórych. Zazwyczaj Ci, co pracują najwięcej, nie mają czasu chodzić po takich portalach i komentować co chwila durnych artykułów. I jeśli tak mówisz, że to Ty pracujesz na posłów, to powiedz, ile miesięcznej pensji poświęcasz na taki cel? ile dokładnie podatku MIESIĘCZNIE płacisz?



JEDEN POSEŁ NIE JEST W STANIE NIC ZMIENIĆ!!!! więc twoim zdaniem powinien w tej sytuacji nie robić nic, skoro nie jest sam w stanie zmienić durnych przepisów? ON chciał tylko zwrócić uwagę na to,co się dzieje w Polskim prawie, ale was od razu obchodzą jego diety:/ Nie rozumiecie symbolicznego przesłania tych występów. DLa mnie nieważne z jakiej jest partii, ani jak się nazywa, robi wokół siebie szum, przez co zwraca uwagę Polaków na ważne sprawy polityczne, żeby ludzie w końcu też coś zaczęl... rozwiń
Avatar
unknown / 1 września 2008 o 11:55
0
Architekt żąda 28000 złotych a grzywna maksymalnie za pomalowanie 10000 zł. Logika nakazuje, że pomalować, zapłacić grzywnę i jeszcze się zaoszczędzić. Ciekawy kraj i interesujące przepisy.
Ps. Przychodzi chwilami refleksja , dla kogo te przepisy bo napewno nie dla zwykłego obywatela
Avatar
aGA / 25 sierpnia 2008 o 21:37
0
Co tak ucichło, brak argumentów? Jestem z siebie dumna.
Avatar
aGA / 24 sierpnia 2008 o 14:16
0
caprio napisał:
masz moze jakis problem do Ciecierzyna ???
Palikot lubi robic show jest troche zakrecony ale ma racje w tym panstwie jest za duzo przepisow idiotycznych.


Przecież to sam Palikot stoi na czele komisji od "idiotycznych przepisów", więc niech się weźmie wreszcie do roboty, żeby je w sposób prawny zmniwelować, a nie łamie prawo. On złamie prawo i nic mu nie będzie a ktoś inny zrobi tak samo jak on i wtedy, przepraszam za wyrazenie, "beknie". Bo jednym wolno - w imię prawa (czytaj: show) a innym NIE.


Przecież to sam Palikot stoi na czele komisji od "idiotycznych przepisów", więc niech się weźmie wreszcie do roboty, żeby je w sposób prawny zmniwelować, a nie łamie prawo. On złamie prawo i nic mu nie będzie a ktoś inny zrobi tak samo jak on i wtedy, przepraszam za wyrazenie, "beknie". Bo jednym wolno - w imię prawa (czytaj: show) a innym NIE. rozwiń
Avatar
zmija / 23 sierpnia 2008 o 21:24
0
hahha napisał:
[/quote CYT,,A może zastanów się tak naprawdę z czym on walczy. To co zrobił miało przesłanie SYMBOLICZNE,ale jesteś za ciemną Żmiją żeby to zrozumieć." -To nie ja jestem ciemna , ale TY człowieku. Co to znaczy cyt:,,Właśnie z racji tego, że on jest nietykalny pokazuje ludziom, że trzeba walczyć z durnym prawem we własnym interesie." Co to znaczy ,,ON JEST NIETYKALNY"?????????? Czyżby dlatego że ma więcej pieniędzy od NORMALNEGO śmiertelnika- WSZYSTKO MU WOLNO ? Zresztą ,czyżby na zbijaniu palet ,dorobił się aż takiej fortuny??????? (alkohole ,to wielki znak zapytania).Jest POSŁEM NA SEJM, wybranym przez NARÓD (czy jego wybór był uczciwy to też wielki znak zapytania) i powinien swój URZĄD I NARÓD SZANOWAĆ.Ten człowiek nie jest NORMALNY,on właściwie nie musi robić z siebie błazna , on JEST NAJWIĘKSZYM BŁAZNEM NA ŚWIECIE.Ty tego nie pojmujesz ,bo jesteś ciemny... Cyt,,Mądry zrozumie w lot ,głupcowi potrzebny młot"...On zrobi wszystko ,nawet ,jak trzeba będzie to z gołą dupą będzie latał po Krakowskim Przedmieściu ,żeby tylko odwrócić uwagę od najważniejszych spraw w Polsce ,które miały być ,ale nie są realizowane... . Cyt. ,,Najpierw określ czego oczekujesz od rządzących,"-oczekuję tego , co wszyscy --OBIECANEK TUSKA I JEGO PARTII-,,TANIE PAŃSTWO"-mówi Ci to coś? Co nam serwują? ,,DROGIE PAŃSTWO"--podwyżka ,goni podwyżkę-gaz , energia ,paliwa ,mieszkania ,leki itd. Co robi TUSK i JEGO BŁAZEN--wszystko ,aby zająć miejsce PREZYDENTA. Palikot faktycznie uważa ,ze jest nietykalny -niejednokrotnie ubliża prezydentowi naszego kraju-jakby nie było GŁOWIE PAŃSTWA,-wyzywając go od pijaków i chamów (w tym drugim przypadku chwaląc się ,że premier Tusk to popiera cyt:,,- Rozmawiałem z premierem kilka dni temu po tym całym incydencie z prezydentem. Pan premier wyraził uznanie, powiedział, że to dobra robota - dodaje Palikot."..Chyba wyrażnie widać ,na czyje polecenie Palikot robi z siebie IDIOTĘ. Niech się błazen zajmie tym ,czym powinien ,jako szef komisji ,,PRZYJAZNE PAŃSTWO",bo jak dotąd prawie NIC nie zrobił...NA marginesie ,nie jestem zrzeszona w żadnym ugrupowaniu partyjnym,jestem obywatelką tego kraju i wstyd mi ,że taka kreatura reprezentuje Nasze miasto.... CIEMNIAKU-ocknij sie wr


A CO ZROBILI KACZYNSCY Z TEGO CO NAOBIECYWALI HE????????????????????????????????????????????????????

A KTO MA WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE : KOALICJA PO I PSL, CZY KACZYŃSCY HE ??????????????????????????????????????? Komu łatwiej przepchnąć ustawy???????????????????????

A KTO MA WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE : KOALICJA PO I PSL, CZY KACZYŃSCY HE ??????????????????????????????????????? Komu łatwiej przepchnąć ustawy??????????????????????? rozwiń
Avatar
Szpilowyhajama / 23 sierpnia 2008 o 18:00
0
Szkoda ze Ślonsk niy mo takigo POSŁA, Ej Januszku jak bydzies poczebowoł hanlagra, to za wołej byda czekoł koło Czarci Łapie
Avatar
hahha / 23 sierpnia 2008 o 02:20
0
[/quote CYT,,A może zastanów się tak naprawdę z czym on walczy. To co zrobił miało przesłanie SYMBOLICZNE,ale jesteś za ciemną Żmiją żeby to zrozumieć." -To nie ja jestem ciemna , ale TY człowieku. Co to znaczy cyt:,,Właśnie z racji tego, że on jest nietykalny pokazuje ludziom, że trzeba walczyć z durnym prawem we własnym interesie." Co to znaczy ,,ON JEST NIETYKALNY"?????????? Czyżby dlatego że ma więcej pieniędzy od NORMALNEGO śmiertelnika- WSZYSTKO MU WOLNO ? Zresztą ,czyżby na zbijaniu palet ,dorobił się aż takiej fortuny??????? (alkohole ,to wielki znak zapytania).Jest POSŁEM NA SEJM, wybranym przez NARÓD (czy jego wybór był uczciwy to też wielki znak zapytania) i powinien swój URZĄD I NARÓD SZANOWAĆ.Ten człowiek nie jest NORMALNY,on właściwie nie musi robić z siebie błazna , on JEST NAJWIĘKSZYM BŁAZNEM NA ŚWIECIE.Ty tego nie pojmujesz ,bo jesteś ciemny... Cyt,,Mądry zrozumie w lot ,głupcowi potrzebny młot"...On zrobi wszystko ,nawet ,jak trzeba będzie to z gołą dupą będzie latał po Krakowskim Przedmieściu ,żeby tylko odwrócić uwagę od najważniejszych spraw w Polsce ,które miały być ,ale nie są realizowane... . Cyt. ,,Najpierw określ czego oczekujesz od rządzących,"-oczekuję tego , co wszyscy --OBIECANEK TUSKA I JEGO PARTII-,,TANIE PAŃSTWO"-mówi Ci to coś? Co nam serwują? ,,DROGIE PAŃSTWO"--podwyżka ,goni podwyżkę-gaz , energia ,paliwa ,mieszkania ,leki itd. Co robi TUSK i JEGO BŁAZEN--wszystko ,aby zająć miejsce PREZYDENTA. Palikot faktycznie uważa ,ze jest nietykalny -niejednokrotnie ubliża prezydentowi naszego kraju-jakby nie było GŁOWIE PAŃSTWA,-wyzywając go od pijaków i chamów (w tym drugim przypadku chwaląc się ,że premier Tusk to popiera cyt:,,- Rozmawiałem z premierem kilka dni temu po tym całym incydencie z prezydentem. Pan premier wyraził uznanie, powiedział, że to dobra robota - dodaje Palikot."..Chyba wyrażnie widać ,na czyje polecenie Palikot robi z siebie IDIOTĘ. Niech się błazen zajmie tym ,czym powinien ,jako szef komisji ,,PRZYJAZNE PAŃSTWO",bo jak dotąd prawie NIC nie zrobił...NA marginesie ,nie jestem zrzeszona w żadnym ugrupowaniu partyjnym,jestem obywatelką tego kraju i wstyd mi ,że taka kreatura reprezentuje Nasze miasto.... CIEMNIAKU-ocknij sie wreszcie.
[/quote]



A CO ZROBILI KACZYNSCY Z TEGO CO NAOBIECYWALI HE????????????????????????????????????????????????????
[/quote CYT,,A może zastanów się tak naprawdę z czym on walczy. To co zrobił miało przesłanie SYMBOLICZNE,ale jesteś za ciemną Żmiją żeby to zrozumieć." -To nie ja jestem ciemna , ale TY człowieku. Co to znaczy cyt:,,Właśnie z racji tego, że on jest nietykalny pokazuje ludziom, że trzeba walczyć z durnym prawem we własnym interesie." Co to znaczy ,,ON JEST NIETYKALNY"?????????? Czyżby dlatego że ma więcej pieniędzy od NORMALNEGO śmiertelnika- WSZYSTKO MU WOLNO ? Zresztą ,czyżby na zbijaniu palet ,dorobił się aż takiej fortuny?... rozwiń
Avatar
arietta / 22 sierpnia 2008 o 13:21
0
go-card napisał:
JEDEN POSEŁ NIE JEST W STANIE NIC ZMIENIĆ!!!! więc twoim zdaniem powinien w tej sytuacji nie robić nic, skoro nie jest sam w stanie zmienić durnych przepisów? ON chciał tylko zwrócić uwagę na to,co się dzieje w Polskim prawie, ale was od razu obchodzą jego diety:/ Nie rozumiecie symbolicznego przesłania tych występów. DLa mnie nieważne z jakiej jest partii, ani jak się nazywa, robi wokół siebie szum, przez co zwraca uwagę Polaków na ważne sprawy polityczne, żeby ludzie w końcu też coś zaczęli robić, żeby się zainteresowali czymś, a nie tylko wybrali rząd i 4 lata czekali, czy ci zrobią więcej niż poprzedni,czy mniej. Zastanówcie się ludzie tak naprawdę o co wam chodzi, każdy poseł bierze "dietetyczne", ale wy nie czepiacie się wszystkich, tylko niektórych. Zazwyczaj Ci, co pracują najwięcej, nie mają czasu chodzić po takich portalach i komentować co chwila durnych artykułów. I jeśli tak mówisz, że to Ty pracujesz na posłów, to powiedz, ile miesięcznej pensji poświęcasz na taki cel? ile dokładnie podatku MIESIĘCZNIE płacisz?

Jak widać niektórzy ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko ,tylko nie w prawdę.....Cyt,,JEDEN POSEŁ NIE JEST W STANIE NIC ZMIENIĆ!!!! "-no właśnie ,jak mu się ,,coś" nie podoba ,to niech mówi o tym głośno tam ,gdzie powinien (SEJM),a nie robi z siebie pośmiewisko. Jego wygłupy - to ŻENADA. Urząd ,który reprezentuje zmusza do powagi ,a nie pośmiewiska.On już ze swoimi głupimi pomysłami zwyczajnie się ludziom ,,przejadł". Są owszem tacy ,których jego wygłupy bawią np; wymachiwanie sztucznym penisem, ale inni przyjmują to z niesmakiem. No cóż ,,Właściwością człowieka mądrego jest błądzić, głupiego -trwać w błędzie"

Jak widać niektórzy ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko ,tylko nie w prawdę.....Cyt,,JEDEN POSEŁ NIE JEST W STANIE NIC ZMIENIĆ!!!! "-no właśnie ,jak mu się ,,coś" nie podoba ,to niech mówi o tym głośno tam ,gdzie powinien (SEJM),a nie robi z siebie pośmiewisko. Jego wygłupy - to ŻENADA. Urząd ,który reprezentuje zmusza do powagi ,a nie pośmiewiska.On już ze swoimi głupimi pomysłami zwyczajnie się ludziom ,,przejadł". Są owszem tacy ,których jego wygłupy bawią np; wymachiwanie sztucznym pe... rozwiń
Avatar
lublinianin / 22 sierpnia 2008 o 13:16
0
Inny człowiek na jego miejscu już by siedział w kiciu, ale członek i to SZTURMOWY PO JEST NIETYKALNY i jeszcze będzie zmieniał prawo-nie daj Boże!!!!!Tego człowieka powinien zbadać cały zespół PSYCHIATRÓW, a jego wyborcy POWINNI TERAZ POMYŚLEĆ JAK GO ODWOŁAĆ, BO ICH K O M P R O M I T U J E !!!!!!
Avatar
zmija / 22 sierpnia 2008 o 12:59
0
[quote name='hahha' date='22.08.2008, 02:58' post='46257']
A może zastanów się tak naprawdę z czym on walczy. To co zrobił miało przesłanie SYMBOLICZNE,ale jesteś za ciemną Żmiją żeby to zrozumieć. Właśnie z racji tego, że on jest nietykalny pokazuje ludziom, że trzeba walczyć z durnym prawem we własnym interesie. ALe od razu jest nagonka, że Palikot Palikot Palikot, a gdyby to zrobił Putra fiej z Pisu to by nie było afery. Czepiliście się człowieka i nieważne czy będzie robił źle czy dobrze i tak oplujecie, zdepczecie i zwyzywacie. A CO WY ROBICIE NIEROBY? siedzicie na dupach i narzekacie, jak to źle się dzieje w tym kraju, ojojoj jakie nieszczęście. Jak chcesz zmienić ten kraj zacznij od siebie. Najpierw określ czego oczekujesz od rządzących, a później wybierz odpowiednią partię, a nie na odwrót.
[/quote CYT,,A może zastanów się tak naprawdę z czym on walczy. To co zrobił miało przesłanie SYMBOLICZNE,ale jesteś za ciemną Żmiją żeby to zrozumieć." -To nie ja jestem ciemna , ale TY człowieku. Co to znaczy cyt:,,Właśnie z racji tego, że on jest nietykalny pokazuje ludziom, że trzeba walczyć z durnym prawem we własnym interesie." Co to znaczy ,,ON JEST NIETYKALNY"?????????? Czyżby dlatego że ma więcej pieniędzy od NORMALNEGO śmiertelnika- WSZYSTKO MU WOLNO ? Zresztą ,czyżby na zbijaniu palet ,dorobił się aż takiej fortuny??????? (alkohole ,to wielki znak zapytania).Jest POSŁEM NA SEJM, wybranym przez NARÓD (czy jego wybór był uczciwy to też wielki znak zapytania) i powinien swój URZĄD I NARÓD SZANOWAĆ.Ten człowiek nie jest NORMALNY,on właściwie nie musi robić z siebie błazna , on JEST NAJWIĘKSZYM BŁAZNEM NA ŚWIECIE.Ty tego nie pojmujesz ,bo jesteś ciemny... Cyt,,Mądry zrozumie w lot ,głupcowi potrzebny młot"...On zrobi wszystko ,nawet ,jak trzeba będzie to z gołą dupą będzie latał po Krakowskim Przedmieściu ,żeby tylko odwrócić uwagę od najważniejszych spraw w Polsce ,które miały być ,ale nie są realizowane... . Cyt. ,,Najpierw określ czego oczekujesz od rządzących,"-oczekuję tego , co wszyscy --OBIECANEK TUSKA I JEGO PARTII-,,TANIE PAŃSTWO"-mówi Ci to coś? Co nam serwują? ,,DROGIE PAŃSTWO"--podwyżka ,goni podwyżkę-gaz , energia ,paliwa ,mieszkania ,leki itd. Co robi TUSK i JEGO BŁAZEN--wszystko ,aby zająć miejsce PREZYDENTA. Palikot faktycznie uważa ,ze jest nietykalny -niejednokrotnie ubliża prezydentowi naszego kraju-jakby nie było GŁOWIE PAŃSTWA,-wyzywając go od pijaków i chamów (w tym drugim przypadku chwaląc się ,że premier Tusk to popiera cyt:,,- Rozmawiałem z premierem kilka dni temu po tym całym incydencie z prezydentem. Pan premier wyraził uznanie, powiedział, że to dobra robota - dodaje Palikot."..Chyba wyrażnie widać ,na czyje polecenie Palikot robi z siebie IDIOTĘ. Niech się błazen zajmie tym ,czym powinien ,jako szef komisji ,,PRZYJAZNE PAŃSTWO",bo jak dotąd prawie NIC nie zrobił...NA marginesie ,nie jestem zrzeszona w żadnym ugrupowaniu partyjnym,jestem obywatelką tego kraju i wstyd mi ,że taka kreatura reprezentuje Nasze miasto.... CIEMNIAKU-ocknij sie wreszcie.
[quote name='hahha' date='22.08.2008, 02:58' post='46257']
A może zastanów się tak naprawdę z czym on walczy. To co zrobił miało przesłanie SYMBOLICZNE,ale jesteś za ciemną Żmiją żeby to zrozumieć. Właśnie z racji tego, że on jest nietykalny pokazuje ludziom, że trzeba walczyć z durnym prawem we własnym interesie. ALe od razu jest nagonka, że Palikot Palikot Palikot, a gdyby to zrobił Putra fiej z Pisu to by nie było afery. Czepiliście się człowieka i nieważne czy będzie robił źle czy dobrze i tak oplujecie, zde... rozwiń
Avatar
go-card / 22 sierpnia 2008 o 12:38
0
Sztuka walki napisał:
"Poseł w kombinezonie stanął do walki z głupimi przepisami, ale przeciwnik się nie stawił" Alez stawil sie przeciwnik, stawil. To jest walka z wlasnym cieniem bo jezeli jest sie czlonkiem organu ustawodawczego to albo cos sie robi albo rezygnuje na znak wlasnej niemocy. Tylko jak zrezygnowac jak miesieczna dieta to dwukrotnosc pensji nauczyciela, strazaka, policjanta, pielegniarki, lekarza po stazu, kierowcy zawodowego, ekspedientki, urzednika i dziesiatek innych grup zawodowych i to na czysto - bez podatku, obowiazkowych skladek ubezpieczeniowych i kosztow przejazdu oraz komunikacji elektronicznej. Biorac pod uwage, ze czesciej nie bywal w pracy niz bywal/posiedzenia sejmu/ to wcale sie nie dziwie, ze zamienil biznes na mandat poselski i jeszcze zapomnial wykazac w oswiadczeniu majatkowym za 2007 rok otrzymywane z kancelarii sejmu diety.
Pytasz co my robimy? Pracujemy na takich jak posel Palikot wiec mamy prawo oczekiwac i wymagac wydajnej i efektywenej pracy.
Druga kadencja czyli 6 rok bezskutecznosci i kolejna medialna akcja. Mysle, ze z takim jak Ty elektoratem jak tylko bedzie chcial to prezydentem RP w nagrode zostanie.



JEDEN POSEŁ NIE JEST W STANIE NIC ZMIENIĆ!!!! więc twoim zdaniem powinien w tej sytuacji nie robić nic, skoro nie jest sam w stanie zmienić durnych przepisów? ON chciał tylko zwrócić uwagę na to,co się dzieje w Polskim prawie, ale was od razu obchodzą jego diety:/ Nie rozumiecie symbolicznego przesłania tych występów. DLa mnie nieważne z jakiej jest partii, ani jak się nazywa, robi wokół siebie szum, przez co zwraca uwagę Polaków na ważne sprawy polityczne, żeby ludzie w końcu też coś zaczęli robić, żeby się zainteresowali czymś, a nie tylko wybrali rząd i 4 lata czekali, czy ci zrobią więcej niż poprzedni,czy mniej. Zastanówcie się ludzie tak naprawdę o co wam chodzi, każdy poseł bierze "dietetyczne", ale wy nie czepiacie się wszystkich, tylko niektórych. Zazwyczaj Ci, co pracują najwięcej, nie mają czasu chodzić po takich portalach i komentować co chwila durnych artykułów. I jeśli tak mówisz, że to Ty pracujesz na posłów, to powiedz, ile miesięcznej pensji poświęcasz na taki cel? ile dokładnie podatku MIESIĘCZNIE płacisz?



JEDEN POSEŁ NIE JEST W STANIE NIC ZMIENIĆ!!!! więc twoim zdaniem powinien w tej sytuacji nie robić nic, skoro nie jest sam w stanie zmienić durnych przepisów? ON chciał tylko zwrócić uwagę na to,co się dzieje w Polskim prawie, ale was od razu obchodzą jego diety:/ Nie rozumiecie symbolicznego przesłania tych występów. DLa mnie nieważne z jakiej jest partii, ani jak się nazywa, robi wokół siebie szum, przez co zwraca uwagę Polaków na ważne sprawy polityczne, żeby ludzie w końcu też coś zaczęl... rozwiń