Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 stycznia 2012 r.
19:25
Edytuj ten wpis

Paliwo jest za drogie! W weekend lubelscy kierowcy zablokują drogi

Autor: Zdjęcie autora pp
0 47 A A
W poniedziałek kierowcy z Lublina protestowali na stacji benzynowej przy al. Kraśnickiej (Jacek Świe
W poniedziałek kierowcy z Lublina protestowali na stacji benzynowej przy al. Kraśnickiej (Jacek Świe

Trasa Lublin-Warszawa, centrum Chełma, trasa w kierunku Rzeszowa i odcinek Lublin-Łęczna – na tych wszystkich drogach dziś od południa szykują się korki. Powód? Właściciele czterech kółek będą protestować przeciwko wysokim cenom paliw.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Paliwo jest za drogie!

Protest rozpocznie się w sobotę w południe.

Kolumny samochodów w ślimaczym tempie (30-40 km/godz.) będą poruszać się po głównych drogach regionu. Kierowcy, którzy wezmą udział w proteście, umawiają się na portalu społecznościowym Facebook.

– W Lublinie zbieramy się o godz. 12 na parkingu pod McDonaldem przy ul. Puławskiej. Parę minut później ruszamy w kolumnie na "17” w kierunku Grabowa. Już teraz mamy blisko 200 zgłoszeń. Każdy może jeszcze do nas dołączyć – mówi Kamil Kubaj, organizator protestu.

W regionie do akcji przyłączyła się już Łęczna, Zamość, Janów Lubelski i Chełm.

Policja zapowiada, że będzie się śledzić przebieg protestu. W przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, podejmie interwencję.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2012 r. o 12:53
0
[size="4"][quote name='Niuniek' timestamp='1327699608' post='589247']
Jak nie masz za co zatankować to jezdzij komunikacja miejska a nie bedziesz ruch wstrzymywal jeden z drugim. Nie stac cie na paliwo to sprzedaj samochód, zmień prace, itd.! Tez nie podobaja mi sie ceny paliwa ale to, że bedziesz jechał 30km/h krajówka to nic nie pomoże tylko mnie wpieni. A że ty (specjalnie małą literą) jeden z drugim, jak nie masz za co zatankować to taki protest zorganizujcie sobie pieszy! 30-40km/h na trasie (1-szy, 2-gi bieg) Łęczna-Lublin to mi spali wiecej niz jak bym jechał 70-90km/h. To jaki jest sens takiej jazdy jak i tak wypalicie wiecej paliwka i zapłacicie wiecej niz ja, jak śmigne po waszej lewej?!!!
[/quote]
(...)
[size="4"][quote name='Niuniek' timestamp='1327699608' post='589247']
Jak nie masz za co zatankować to jezdzij komunikacja miejska a nie bedziesz ruch wstrzymywal jeden z drugim. Nie stac cie na paliwo to sprzedaj samochód, zmień prace, itd.! Tez nie podobaja mi sie ceny paliwa ale to, że bedziesz jechał 30km/h krajówka to nic nie pomoże tylko mnie wpieni. A że ty (specjalnie małą literą) jeden z drugim, jak nie masz za co zatankować to taki protest zorganizujcie sobie pieszy! 30-40km/h na tras... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 28 stycznia 2012 r. o 20:01
0
[quote name='eee' timestamp='1327756528' post='589470']
to co tyo tylko 1 czerwono czarny samochód prostestuje na tej stacji, że na kilku zdjęciach jest tylko ten sam samochód z różnych ujęć?!
[/quote]

To nie samochód!
Nie obrażaj "protestanta"... to przecież ledwie 20-letni Mugen (nie mylić z "cywilną" Hondą - cywilna wersja ma czarne tło pod znaczkiem).
Avatar
eee / 28 stycznia 2012 r. o 14:15
0
[quote name='Pracowity' timestamp='1327696051' post='589215']
Tak...a ja jadę na Łęczną jutro do pracy...co taki protest Wam da...nic :/
[/quote]
to co tyo tylko 1 czerwono czarny samochód prostestuje na tej stacji, że na kilku zdjęciach jest tylko ten sam samochód z różnych ujęć?!
Avatar
Bartek / 28 stycznia 2012 r. o 13:49
0
Najlepiej to zablokować ich tam pod sejmem żeby w korkach po parę godzin wracali do domów w cenie 6zł za litr. W razie co nagrywać jak wracają na sygnale w eskortach i publikować w necie hehe. Polecam stronę sejmu i cytat jaki się tam znajduje - "Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu". Nasza wola to chyba nie taki rząd.

PS:
Jeszcze jeden cytat, klient do pracownika stacji benzynowej
- Niedługo będzie po 10 zł
- Damy rade ))
Najlepiej to zablokować ich tam pod sejmem żeby w korkach po parę godzin wracali do domów w cenie 6zł za litr. W razie co nagrywać jak wracają na sygnale w eskortach i publikować w necie hehe. Polecam stronę sejmu i cytat jaki się tam znajduje - "Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu". Nasza wola to chyba nie taki rząd.

PS:
Jeszcze jeden cytat, klient do pracownika stacji benzynowej
- Niedługo będzie po 10 zł
- Damy rade )) rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 28 stycznia 2012 r. o 13:11
0
@Andrzej
Na drodze publicznej masz poruszać się z prędkością nie utrudniającą ruchu innym użytkownikom drogi.
Poczytaj sobie do poduchy art. 19 ust. 2 p. 1 Prawa o Ruchu Drogowym.

@Gość
Student awangardą narodu?
Nie rozśmieszaj mnie... może w czasach, kiedy ja studiowałem, jeszcze jakiś prestiż wiązał się z byciem studentem. Teraz studentem może zostać każdy a uczelnie wprost urządzają łapanki w ramach naboru.
A co do BMW - mam jedno a nie trzy
@Andrzej
Na drodze publicznej masz poruszać się z prędkością nie utrudniającą ruchu innym użytkownikom drogi.
Poczytaj sobie do poduchy art. 19 ust. 2 p. 1 Prawa o Ruchu Drogowym.

@Gość
Student awangardą narodu?
Nie rozśmieszaj mnie... może w czasach, kiedy ja studiowałem, jeszcze jakiś prestiż wiązał się z byciem studentem. Teraz studentem może zostać każdy a uczelnie wprost urządzają łapanki w ramach naboru.
A co do BMW - mam jedno a nie trzy rozwiń
Avatar
Andrzej / 28 stycznia 2012 r. o 09:48
0
" Policja zapowiada, że będzie się śledzić przebieg protestu. W przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, podejmie interwencję."

Postawią fotoradary i znaki z dopuszczalną szybkością przejazu i będą karać za niedosowanie się do NAKAZANEJ szybkości jazy?. To dla "podniesienia bespieczeństwa" nakazana szybkość jazdy będzie większa od 50? czy od 30?.PARANOJA!!!.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2012 r. o 09:22
0
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1327711951' post='589319']
Nie używam taniej wody toaletowej.
Używam wody kolońskiej... a co do reszty - może i mnie irytujesz, ale nie pochlebiaj sobie zbytnio.
Irytuje mnie protest skierowany nie przeciwko tym, przeciwko którym skierowany być powinien i głupota jego organizatorów, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że strzelają sobie w stopę.
Protest, którego durnych założeń skłonny jesteś bezrefleksyjnie bronić.
Umówcie się, miast McPaszy na Puławskiej na Statoilu na Kunickiego... i miast ludziom życie zatruwać na DK17 zablokujcie centralę dystrybucji paliw płynnych Orlen-u... wtedy wasz protest będzie miał sens, bo na chwilę obecną najmniejszego sensu nie ma.
[/quote]
Gdybyś miał też coś we łbie, a nie tylko trzy BMW w garażu panie lubelski biznesmenie dorobiony na głodowych pensjach pracowników gdzie na miejsce każdego niezadowolonego z 1100 zł/m-c czeka stu chętnych - jak sam wiesz i mówisz, to wiedziałbyś, że blokowanie bazy dystrybucyjnej jest sprzeczne z prawem i może mieć skutki prawne w postaci roszczeń finansowych wobec blokujących. Natomiast protest w postaci planowanej jest legalny, medialny, budzi społeczne poparcie (z wyjątkiem prostaków cierpiących na nadmiar kasy, bo elitą finansową nazwać ich nie można) i przyciąga następnych.
Nikt nie jest szaleńcem, nie chce sobie strzelić w stopę i płacić Orlenowi odszkodowań.
A co do studentów o których wypowiadasz się z taką pogardą: studenci, nawet ci którym rodzice sponsorują paliwo zawsze byli awangardą narodu i w dużej części to dzięki nim dokonywał się postęp społeczny, a nie dzięki takim osobnikom jak ty którzy kierują się w życiu tylko własną wygodą, a problemem dnia codziennego jest dla nich czy kupić skrzynkę Johny Walkera czy dwie.
I nie wymądrzaj się, że każdy mógłby robić to co ty, bo gdyby robił to nie miałby kto na ciebie pracować.
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1327711951' post='589319']
Nie używam taniej wody toaletowej.
Używam wody kolońskiej... a co do reszty - może i mnie irytujesz, ale nie pochlebiaj sobie zbytnio.
Irytuje mnie protest skierowany nie przeciwko tym, przeciwko którym skierowany być powinien i głupota jego organizatorów, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że strzelają sobie w stopę.
Protest, którego durnych założeń skłonny jesteś bezrefleksyjnie bronić.
Umówcie się, miast McPaszy n... rozwiń
Avatar
Bolo / 28 stycznia 2012 r. o 09:18
0
A ja się spytam: co da blokada dróg??
Komu na złość zrobią? kierowcom, tylko i wyłącznie!!
Zablokować wjazd do wszystkich stacji paliw na dobę to jest protest, zablokować parkingi rządowe to jest protest!!!
a nie jakieś blokowanie bez sensu dróg.
Avatar
Goguś / 28 stycznia 2012 r. o 09:11
0
Widzę, że niejaki "kierowca bombowca" jest co najwyżej kierowcą malucha... Miota się pomiędzy wypowiedziami forumowiczów przekonując nas jakim jest doświadczonym przez los obywatelem i kim był jego ojciec... ŻENADA !!! Weź się może matole za jakąś pracę, bo o godz. 1:52 na forum może tylko siedzieć nierób na utrzymaniu mamusi-rencistki, który później wyleguje się do 11:00...
Avatar
Josef / 28 stycznia 2012 r. o 07:37
0
Cieszy mnie to,że ludzie zaczęli się organizować i wystąpią przeciw złodziejom.Zadusili Leppera,który wcześniej to przewidywał i chciał nie dopuścić do zbliżającej się tragedii biedy w kraju,ale chociaż część społeczeństwa rozumie kulisy zdrady władzy!!!Władza nas okrada i rządzi wbrew interesom Narodu Polskiego!!!
Avatar
Gość / 29 stycznia 2012 r. o 12:53
0
[size="4"][quote name='Niuniek' timestamp='1327699608' post='589247']
Jak nie masz za co zatankować to jezdzij komunikacja miejska a nie bedziesz ruch wstrzymywal jeden z drugim. Nie stac cie na paliwo to sprzedaj samochód, zmień prace, itd.! Tez nie podobaja mi sie ceny paliwa ale to, że bedziesz jechał 30km/h krajówka to nic nie pomoże tylko mnie wpieni. A że ty (specjalnie małą literą) jeden z drugim, jak nie masz za co zatankować to taki protest zorganizujcie sobie pieszy! 30-40km/h na trasie (1-szy, 2-gi bieg) Łęczna-Lublin to mi spali wiecej niz jak bym jechał 70-90km/h. To jaki jest sens takiej jazdy jak i tak wypalicie wiecej paliwka i zapłacicie wiecej niz ja, jak śmigne po waszej lewej?!!!
[/quote]
(...)
[size="4"][quote name='Niuniek' timestamp='1327699608' post='589247']
Jak nie masz za co zatankować to jezdzij komunikacja miejska a nie bedziesz ruch wstrzymywal jeden z drugim. Nie stac cie na paliwo to sprzedaj samochód, zmień prace, itd.! Tez nie podobaja mi sie ceny paliwa ale to, że bedziesz jechał 30km/h krajówka to nic nie pomoże tylko mnie wpieni. A że ty (specjalnie małą literą) jeden z drugim, jak nie masz za co zatankować to taki protest zorganizujcie sobie pieszy! 30-40km/h na tras... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 28 stycznia 2012 r. o 20:01
0
[quote name='eee' timestamp='1327756528' post='589470']
to co tyo tylko 1 czerwono czarny samochód prostestuje na tej stacji, że na kilku zdjęciach jest tylko ten sam samochód z różnych ujęć?!
[/quote]

To nie samochód!
Nie obrażaj "protestanta"... to przecież ledwie 20-letni Mugen (nie mylić z "cywilną" Hondą - cywilna wersja ma czarne tło pod znaczkiem).
Avatar
eee / 28 stycznia 2012 r. o 14:15
0
[quote name='Pracowity' timestamp='1327696051' post='589215']
Tak...a ja jadę na Łęczną jutro do pracy...co taki protest Wam da...nic :/
[/quote]
to co tyo tylko 1 czerwono czarny samochód prostestuje na tej stacji, że na kilku zdjęciach jest tylko ten sam samochód z różnych ujęć?!
Avatar
Bartek / 28 stycznia 2012 r. o 13:49
0
Najlepiej to zablokować ich tam pod sejmem żeby w korkach po parę godzin wracali do domów w cenie 6zł za litr. W razie co nagrywać jak wracają na sygnale w eskortach i publikować w necie hehe. Polecam stronę sejmu i cytat jaki się tam znajduje - "Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu". Nasza wola to chyba nie taki rząd.

PS:
Jeszcze jeden cytat, klient do pracownika stacji benzynowej
- Niedługo będzie po 10 zł
- Damy rade ))
Najlepiej to zablokować ich tam pod sejmem żeby w korkach po parę godzin wracali do domów w cenie 6zł za litr. W razie co nagrywać jak wracają na sygnale w eskortach i publikować w necie hehe. Polecam stronę sejmu i cytat jaki się tam znajduje - "Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu". Nasza wola to chyba nie taki rząd.

PS:
Jeszcze jeden cytat, klient do pracownika stacji benzynowej
- Niedługo będzie po 10 zł
- Damy rade )) rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 28 stycznia 2012 r. o 13:11
0
@Andrzej
Na drodze publicznej masz poruszać się z prędkością nie utrudniającą ruchu innym użytkownikom drogi.
Poczytaj sobie do poduchy art. 19 ust. 2 p. 1 Prawa o Ruchu Drogowym.

@Gość
Student awangardą narodu?
Nie rozśmieszaj mnie... może w czasach, kiedy ja studiowałem, jeszcze jakiś prestiż wiązał się z byciem studentem. Teraz studentem może zostać każdy a uczelnie wprost urządzają łapanki w ramach naboru.
A co do BMW - mam jedno a nie trzy
@Andrzej
Na drodze publicznej masz poruszać się z prędkością nie utrudniającą ruchu innym użytkownikom drogi.
Poczytaj sobie do poduchy art. 19 ust. 2 p. 1 Prawa o Ruchu Drogowym.

@Gość
Student awangardą narodu?
Nie rozśmieszaj mnie... może w czasach, kiedy ja studiowałem, jeszcze jakiś prestiż wiązał się z byciem studentem. Teraz studentem może zostać każdy a uczelnie wprost urządzają łapanki w ramach naboru.
A co do BMW - mam jedno a nie trzy rozwiń
Avatar
Andrzej / 28 stycznia 2012 r. o 09:48
0
" Policja zapowiada, że będzie się śledzić przebieg protestu. W przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, podejmie interwencję."

Postawią fotoradary i znaki z dopuszczalną szybkością przejazu i będą karać za niedosowanie się do NAKAZANEJ szybkości jazy?. To dla "podniesienia bespieczeństwa" nakazana szybkość jazdy będzie większa od 50? czy od 30?.PARANOJA!!!.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2012 r. o 09:22
0
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1327711951' post='589319']
Nie używam taniej wody toaletowej.
Używam wody kolońskiej... a co do reszty - może i mnie irytujesz, ale nie pochlebiaj sobie zbytnio.
Irytuje mnie protest skierowany nie przeciwko tym, przeciwko którym skierowany być powinien i głupota jego organizatorów, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że strzelają sobie w stopę.
Protest, którego durnych założeń skłonny jesteś bezrefleksyjnie bronić.
Umówcie się, miast McPaszy na Puławskiej na Statoilu na Kunickiego... i miast ludziom życie zatruwać na DK17 zablokujcie centralę dystrybucji paliw płynnych Orlen-u... wtedy wasz protest będzie miał sens, bo na chwilę obecną najmniejszego sensu nie ma.
[/quote]
Gdybyś miał też coś we łbie, a nie tylko trzy BMW w garażu panie lubelski biznesmenie dorobiony na głodowych pensjach pracowników gdzie na miejsce każdego niezadowolonego z 1100 zł/m-c czeka stu chętnych - jak sam wiesz i mówisz, to wiedziałbyś, że blokowanie bazy dystrybucyjnej jest sprzeczne z prawem i może mieć skutki prawne w postaci roszczeń finansowych wobec blokujących. Natomiast protest w postaci planowanej jest legalny, medialny, budzi społeczne poparcie (z wyjątkiem prostaków cierpiących na nadmiar kasy, bo elitą finansową nazwać ich nie można) i przyciąga następnych.
Nikt nie jest szaleńcem, nie chce sobie strzelić w stopę i płacić Orlenowi odszkodowań.
A co do studentów o których wypowiadasz się z taką pogardą: studenci, nawet ci którym rodzice sponsorują paliwo zawsze byli awangardą narodu i w dużej części to dzięki nim dokonywał się postęp społeczny, a nie dzięki takim osobnikom jak ty którzy kierują się w życiu tylko własną wygodą, a problemem dnia codziennego jest dla nich czy kupić skrzynkę Johny Walkera czy dwie.
I nie wymądrzaj się, że każdy mógłby robić to co ty, bo gdyby robił to nie miałby kto na ciebie pracować.
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1327711951' post='589319']
Nie używam taniej wody toaletowej.
Używam wody kolońskiej... a co do reszty - może i mnie irytujesz, ale nie pochlebiaj sobie zbytnio.
Irytuje mnie protest skierowany nie przeciwko tym, przeciwko którym skierowany być powinien i głupota jego organizatorów, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że strzelają sobie w stopę.
Protest, którego durnych założeń skłonny jesteś bezrefleksyjnie bronić.
Umówcie się, miast McPaszy n... rozwiń
Avatar
Bolo / 28 stycznia 2012 r. o 09:18
0
A ja się spytam: co da blokada dróg??
Komu na złość zrobią? kierowcom, tylko i wyłącznie!!
Zablokować wjazd do wszystkich stacji paliw na dobę to jest protest, zablokować parkingi rządowe to jest protest!!!
a nie jakieś blokowanie bez sensu dróg.
Avatar
Goguś / 28 stycznia 2012 r. o 09:11
0
Widzę, że niejaki "kierowca bombowca" jest co najwyżej kierowcą malucha... Miota się pomiędzy wypowiedziami forumowiczów przekonując nas jakim jest doświadczonym przez los obywatelem i kim był jego ojciec... ŻENADA !!! Weź się może matole za jakąś pracę, bo o godz. 1:52 na forum może tylko siedzieć nierób na utrzymaniu mamusi-rencistki, który później wyleguje się do 11:00...
Avatar
Josef / 28 stycznia 2012 r. o 07:37
0
Cieszy mnie to,że ludzie zaczęli się organizować i wystąpią przeciw złodziejom.Zadusili Leppera,który wcześniej to przewidywał i chciał nie dopuścić do zbliżającej się tragedii biedy w kraju,ale chociaż część społeczeństwa rozumie kulisy zdrady władzy!!!Władza nas okrada i rządzi wbrew interesom Narodu Polskiego!!!