Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 września 2011 r.
18:31
Edytuj ten wpis

Park Ludowy: Większa hala, nowa koncepcja i festiwal sztukmistrzów w przyszłym roku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A
Nowa hala będzie mieć 10 tys. mkw. powierzchni, obok powstanie plac wystawienniczy o powierzchni 5 t
Nowa hala będzie mieć 10 tys. mkw. powierzchni, obok powstanie plac wystawienniczy o powierzchni 5 t

Już jesienią powinna być gotowa koncepcja przebudowy parku Ludowego – zapowiada Ratusz. W przyszłym roku właśnie tu rozgrywać się będzie Carnaval Sztuk-Mistrzów, jeden z głównych miejskich festiwali. A w marcu gotowa ma być wielka nowa hala targowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Park Ludowy ma być zagospodarowywany wspólnie z leżącym niedaleko parkiem Rusałka. Taką deklarację złożył we wtorek prezydent miasta, Krzysztof Żuk: – Chcemy połączyć te dwie kwestie. Jesteśmy na etapie konsultacji z Radą Kultury Przestrzeni i zainteresowanymi organizacjami pozarządowymi. Te konsultacje mają nam pokazać, jak powinny wyglądać oba parki.

Ratusz zapowiada też, że właśnie tutaj zorganizowana zostanie przyszłoroczna edycja festiwalu Carnaval Sztuk-Mistrzów. Do lata park ma być wstępnie przygotowany do przyjęcia tej imprezy. – Docelowo zostanie przebudowany zgodnie z koncepcją, która powinna być gotowa na jesieni – mówi Żuk.

Część wydarzeń odbywających się w ramach festiwalu ma być ulokowana w nowej hali Targów Lublin, której budowa już się rozpoczęła. – To duże przedsięwzięcie – przyznaje Beata Gorajek, prezes spółki. W podmokły grunt trzeba wbić w sumie 60 km pali, wysypać 55 tys. ton piachu. Budowa ma się zakończyć w marcu przyszłego roku.

– Nowa hala będzie mieć 10 tys. mkw. powierzchni, obok powstanie plac wystawienniczy o powierzchni 5 tys. mkw. A także parking na 450 miejsc, który nie będzie ogrodzony – wylicza Gorajek. Cała inwestycja pochłonie 46,5 mln zł, z czego 19 mln pokryją unijne dotacje, a 14 mln zł wyłożą Międzynarodowe Targi Poznańskie, które są udziałowcem Targów Lublin.

Lubelska spółka liczy, że dzięki rozbudowie nasze targi będą trzecimi pod względem wielkości w Polsce. W zeszłym roku pod względem liczby wystawców zajmowały szóste miejsce, pod względem sprzedaży powierzchni siódme, a liczba zwiedzających klasyfikowała nasze targi na piątym miejscu. I to pomimo, że powierzchnia hali stawiała nas poza pierwszą dziesiątką. Jako sztandarową imprezę Gorajek wskazuje targi energetyczne, największe po tych organizowanych w Bielsku-Białej i Poznaniu. Na przyszły rok Targi Lublin planują w sumie organizację 26 imprez.

Istniejąca hala też zostanie przebudowana i będzie mogła służyć też jako sala konferencyjna na 1500 osób. W łączniku między starą a nową częścią znajdą się jeszcze dwie sale, z których każda pomieści 150 osób.

Na kolejne obiekty targowe nie ma jednak co liczyć. Spółka wyliczyła, że dobudowa nowych hal nie będzie konieczna przez następne osiem lat.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Korba / 21 września 2011 o 14:07
0
ja nie mogę ja to się cieszę że rozbudują te targi i będą jak z prawdziwego zdarzenia i jedne z największych w polsce,a poza tym to parku ludowego mało kto teraz zadląda no chyba że w weekendy ...
Avatar
jan / 21 września 2011 o 10:29
0
Budowa hali pod klucz kosztuje ok. 2 000 000 zł / za 1000 m2 razy 8tys = 16 000 000 zl. Parking 120 zł / m2 razy 500 m2 = 60 000, pale 3 000 000 zł. A GDZIE RESZTA Z 46 000 000 ZŁ ?????????????????????????????????????????????/
Avatar
J-k / 21 września 2011 o 10:22
0
Tak właśnie wygląda lubelska metoda dbania o zieleń. Od lat premedytacją i systematycznie niszczy się istniejący Park Ludowy pod pozorem stworzenia nowego parku. Oczywiście nikt z żyjących lublinian tego nowego parku nie doczeka. Jak zwykle pozostanie tylko kilka wizualizacji i cała masa deklaracji.
Avatar
Porozumienie / 21 września 2011 o 09:30
0
To jest skandal!

Jak mozna tak niszczyc miasto, niszczyc zielen! Tam powinny zostac drzewa, teraz powinien zostac zwrucony mieszkancom, powinno sie tam np zbudowac miasteczko rowerowe!
Avatar
dadi / 21 września 2011 o 08:48
0
radni nie poradni!!!!!pol parku zabrane!zamiast zrobic chodniki plac zabaw z prawdziwego zdarzenia to lepiej wyciac drzewa przeorac i geby zadowolone!mam nadzieje ze wyborach zostaniecie,,docenieni,,
Avatar
piotr / 21 września 2011 o 08:15
0
szkoda że w naszym Lublinie przeciętny obywatel niema nic do powiedzenia w podobnych inwestycjach,wszystko staje się faktem dokonanym
Avatar
Monika / 21 września 2011 o 07:20
0
Jak patrzę na to co dzieje się w Parku Ludowym to mnie szlak trafia! Tyle wyciętych drzew! Pytam po co? Po ty by ktoś znów nabijał kasę !? Dlaczego w centrum miasta Urząd Miasta pozwolił na taką budowę, przecież jest wolny teren po Ursusie? Banda matołów razem z Żukiem dorwała się do władzy, a jak widać na efekty "dobrej władzy" długo nie czekaliśmy!
Avatar
WuJo / 21 września 2011 o 06:25
0
Piękny park? Piękna zieleń? Centrum miasta? To pytania na które nie oczekuję odpowiedzi. Chętnie natomiast wbiłbym te kilometry pali w głowy decydentów za miliony utopione w błocie nie tylko w tym miejscu. Kolejne kilometry pali będą wbijane przy budowie stadionu w centrum miasta.
Avatar
Ananas-ban / 21 września 2011 o 03:08
0
Pisał bym bardziej dosadnie ale zaciągam mocno cugle na moją wypowiedź lecz strasznie denerwuje mnie fakt niszczenia zieleni w Lublinie. Niby bagna tereny podmokłe ale Central Park to też nie był taki jaki teraz (i od razu odpiszę wszystkim, że nie ma co równać się do słabszych lecz zawsze dożyć do najlepszych i za każdym razem dodać kilka "cm" więcej pisząc sportowym żargonem)...

Denerwuje mnie to, że Lublin nie dba o zieleń tylko ją za każdym razem uszczupla...

Denerwuje mnie budowa nowego stadionu w Lublinie !!! ZAPYTAM SIĘ DLA KOGO !!! Mamy drużynę na poziomie ??? lub przynajmniej z mocnym zapleczem iż może być dobra ??? może dla kibiców tej drużyny ??? (gdzie jak słychać o nich to tylko o ustawkach w szczerym polu przy zaciągniętym hamulcu pociągu lub po zdjęciach rozwalonych i przewróconych autach przy stadionie w mieście ???)

To pranie pieniędzy w sposób zatrudnienia swoich z Polityczne pranie ... dajcie Lublinianom piękną zieleń zajmijcie się tym czym trzeba a nie tylko wszystko rozwalacie !
Pisał bym bardziej dosadnie ale zaciągam mocno cugle na moją wypowiedź lecz strasznie denerwuje mnie fakt niszczenia zieleni w Lublinie. Niby bagna tereny podmokłe ale Central Park to też nie był taki jaki teraz (i od razu odpiszę wszystkim, że nie ma co równać się do słabszych lecz zawsze dożyć do najlepszych i za każdym razem dodać kilka "cm" więcej pisząc sportowym żargonem)...

Denerwuje mnie to, że Lublin nie dba o zieleń tylko ją za każdym razem uszczupla...

Denerwuje mnie budowa nowego stadionu w Lub... rozwiń
Avatar
zdenerwowany ludzką głupot / 20 września 2011 o 22:25
0
mieliście Ursus wielka hale idealną wprost , nie to lepiej rozwalić i sprzedać na złom, a potem budować byle małe hale w centrum zamiast zostawiać zieleń w spokoju
Avatar
Korba / 21 września 2011 o 14:07
0
ja nie mogę ja to się cieszę że rozbudują te targi i będą jak z prawdziwego zdarzenia i jedne z największych w polsce,a poza tym to parku ludowego mało kto teraz zadląda no chyba że w weekendy ...
Avatar
jan / 21 września 2011 o 10:29
0
Budowa hali pod klucz kosztuje ok. 2 000 000 zł / za 1000 m2 razy 8tys = 16 000 000 zl. Parking 120 zł / m2 razy 500 m2 = 60 000, pale 3 000 000 zł. A GDZIE RESZTA Z 46 000 000 ZŁ ?????????????????????????????????????????????/
Avatar
J-k / 21 września 2011 o 10:22
0
Tak właśnie wygląda lubelska metoda dbania o zieleń. Od lat premedytacją i systematycznie niszczy się istniejący Park Ludowy pod pozorem stworzenia nowego parku. Oczywiście nikt z żyjących lublinian tego nowego parku nie doczeka. Jak zwykle pozostanie tylko kilka wizualizacji i cała masa deklaracji.
Avatar
Porozumienie / 21 września 2011 o 09:30
0
To jest skandal!

Jak mozna tak niszczyc miasto, niszczyc zielen! Tam powinny zostac drzewa, teraz powinien zostac zwrucony mieszkancom, powinno sie tam np zbudowac miasteczko rowerowe!
Avatar
dadi / 21 września 2011 o 08:48
0
radni nie poradni!!!!!pol parku zabrane!zamiast zrobic chodniki plac zabaw z prawdziwego zdarzenia to lepiej wyciac drzewa przeorac i geby zadowolone!mam nadzieje ze wyborach zostaniecie,,docenieni,,
Avatar
piotr / 21 września 2011 o 08:15
0
szkoda że w naszym Lublinie przeciętny obywatel niema nic do powiedzenia w podobnych inwestycjach,wszystko staje się faktem dokonanym
Avatar
Monika / 21 września 2011 o 07:20
0
Jak patrzę na to co dzieje się w Parku Ludowym to mnie szlak trafia! Tyle wyciętych drzew! Pytam po co? Po ty by ktoś znów nabijał kasę !? Dlaczego w centrum miasta Urząd Miasta pozwolił na taką budowę, przecież jest wolny teren po Ursusie? Banda matołów razem z Żukiem dorwała się do władzy, a jak widać na efekty "dobrej władzy" długo nie czekaliśmy!
Avatar
WuJo / 21 września 2011 o 06:25
0
Piękny park? Piękna zieleń? Centrum miasta? To pytania na które nie oczekuję odpowiedzi. Chętnie natomiast wbiłbym te kilometry pali w głowy decydentów za miliony utopione w błocie nie tylko w tym miejscu. Kolejne kilometry pali będą wbijane przy budowie stadionu w centrum miasta.
Avatar
Ananas-ban / 21 września 2011 o 03:08
0
Pisał bym bardziej dosadnie ale zaciągam mocno cugle na moją wypowiedź lecz strasznie denerwuje mnie fakt niszczenia zieleni w Lublinie. Niby bagna tereny podmokłe ale Central Park to też nie był taki jaki teraz (i od razu odpiszę wszystkim, że nie ma co równać się do słabszych lecz zawsze dożyć do najlepszych i za każdym razem dodać kilka "cm" więcej pisząc sportowym żargonem)...

Denerwuje mnie to, że Lublin nie dba o zieleń tylko ją za każdym razem uszczupla...

Denerwuje mnie budowa nowego stadionu w Lublinie !!! ZAPYTAM SIĘ DLA KOGO !!! Mamy drużynę na poziomie ??? lub przynajmniej z mocnym zapleczem iż może być dobra ??? może dla kibiców tej drużyny ??? (gdzie jak słychać o nich to tylko o ustawkach w szczerym polu przy zaciągniętym hamulcu pociągu lub po zdjęciach rozwalonych i przewróconych autach przy stadionie w mieście ???)

To pranie pieniędzy w sposób zatrudnienia swoich z Polityczne pranie ... dajcie Lublinianom piękną zieleń zajmijcie się tym czym trzeba a nie tylko wszystko rozwalacie !
Pisał bym bardziej dosadnie ale zaciągam mocno cugle na moją wypowiedź lecz strasznie denerwuje mnie fakt niszczenia zieleni w Lublinie. Niby bagna tereny podmokłe ale Central Park to też nie był taki jaki teraz (i od razu odpiszę wszystkim, że nie ma co równać się do słabszych lecz zawsze dożyć do najlepszych i za każdym razem dodać kilka "cm" więcej pisząc sportowym żargonem)...

Denerwuje mnie to, że Lublin nie dba o zieleń tylko ją za każdym razem uszczupla...

Denerwuje mnie budowa nowego stadionu w Lub... rozwiń
Avatar
zdenerwowany ludzką głupot / 20 września 2011 o 22:25
0
mieliście Ursus wielka hale idealną wprost , nie to lepiej rozwalić i sprzedać na złom, a potem budować byle małe hale w centrum zamiast zostawiać zieleń w spokoju
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 1 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 19 9

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 11 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 1

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 103 27

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 3

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!