Przyjeżdżając na KUL od razu kierował się do kościoła. Teraz pozostanie tu na zawsze. Relikwie Prymasa Tysiąclecia wystawiono w kościele akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Z Kurii Metropolitalnej Warszawskiej do Lublina sprowadzono relikwię zawierającą fragment włosów błogosławionego absolwenta KUL. Znajdą się obok relikwii św. Jana Pawła II, który również przez lata związany był z uniwersytetem. Relikwie zostały na stałe wystawione dla wiernych w relikwiarzu, znajdującym się w ścianie kościoła obok tabernakulum. Tuż obok znajduje się fragment modlitwy o kanonizację bł. Stefana kard. Wyszyńskiego.
– Przywołujemy orędownictwa błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, abyśmy pośród różnych wyzwań sami się nie pogubili i przeszli przez życie dobrze odczytując Bożą wolę i gorliwie ją wypełniając – mówił podczas Mszy św. w Kościele Akademickim KUL biskup pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej Adam Bab.
Stefan Wyszyński jeszcze jako ksiądz studiował na Wydziale Prawa Kanonicznego, a także Wydziale Prawa i Nauk Społeczno-Ekonomicznych KUL. Studia zakończył doktoratem na podstawie pracy „Prawa rodziny, Kościoła i państwa do szkoły”. W latach 1946-48 jako biskup lubelski pełnił funkcję Wielkiego Kanclerza KUL. Przyczynił się do powstania Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej oraz reaktywowania Instytutu Wyższej Kultury Religijnej, gdzie prowadził wykłady. Z jego inicjatywy Episkopat Polski powierzył KUL zadanie opracowania „Encyklopedii Katolickiej”. W 1949 r. został wyróżniony najwyższą uniwersytecką godnością – tytułem doktora honoris causa. Jako prymas przewodniczył Komisji Episkopatu ds. KUL. Stojąc na czele polskiego Kościoła w niełatwych czasach komunistycznych, pozostawał przyjacielem i dobroczyńcą KUL. Dzięki jego wsparciu, także finansowemu, uczelnia przetrwała najtrudniejszy okres swojej historii.