Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 marca 2011 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Plac abp. Życińskiego w centrum Lublina?

0 27 A A
Plac katedralny jest w centrum i nie ma swojej oficjalnej nazwy, dlatego warto go nazwać imieniem zm
Plac katedralny jest w centrum i nie ma swojej oficjalnej nazwy, dlatego warto go nazwać imieniem zm

Plac przed archikatedrą lubelską czy uliczka biegnąca z tyłu kurii? Jedno z tych miejsc chcą nazwać imieniem śp. Abp. Józefa Życińskiego członkowie Koła Literatów Polskich. Właśnie złożyli wniosek w tej sprawie do Ratusza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Lublin jest to winny tak wielkiemu pasterzowi, jakim był abp. Życiński. Jedna z ulic naszego miasta powinna być uczczona jego imieniem – mówi ksiądz Paweł Maciąg z Koła Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta.

Organizacja właśnie złożyła wniosek o nadanie imienia zmarłego metropolity lubelskiego jednemu z dwóch miejsc w Lublinie. – Chodzi o plac przed archikatedrą lubelską albo przedłużenie ulicy Misjonarskiej, biegnące wzdłuż muru kurii biskupiej. To miejsca w centrum nie mające oficjalnej nazwy. Dlatego uważamy, że są odpowiednie – dodaje.

Wniosek trafił do lubelskiego Ratusza 4 marca. Czy ma szansę realizację? – Plac katedralny nie należy do miasta, tylko do parafii rzymskokatolickiej – mówi Joanna Gajak, zastępca dyrektora Wydziału Geodezji Urzędu Miasta w Lublinie. – Z tego powodu nie możemy zająć się w tym momencie tą sprawą, bo nie mamy do tego prawa. Musi się zgodzić właściciel terenu.

Okazuje się, że nikt z Koła Literatów Polskich nie rozmawiał ze stroną kościelną o tej sprawie. – Od "Dziennika Wschodniego” dowiaduję się, że jest taki pomysł. Przykro mi, że nie powiadomiono mnie o takiej inicjatywie – komentuje ks. Adam Lewandowski, proboszcz archikatedry lubelskiej. – Jeśli ktoś się zgłosi do nas z taką inicjatywą, to na pewno przedyskutujemy ją z członkami kurii – dodaje.

Dopiero gdy Koło Literatów Polskich otrzyma zgodę władz archikatedry, wniosek będą analizować urzędnicy i członkowie zespołu ds. nazewnictwa ulic, który działa przy prezydencie Lublina. – To nie jest prosty proces, opinie o danej propozycji muszą wyrazić historycy, językoznawcy, czy przewodnicy, którzy wchodzą w skład zespołu – wyjaśnia Halina Danczowska, szef zespołu ds. nazewnictwa ulic.

– Na pewno warto wskazać jakieś miejsce poświęcone pamięci abp. Życińskiego. Myślę, że dla nas wszystkich był ważny – komentuje radna Elżbieta Mroczkowska (PO), członek zespołu ds. nazewnictwa.
Kościół na razie nie chce zabierać w tej sprawie głosu. – Nikt nie zgłosił się do nas z takim wnioskiem. Jeśli taki wpłynie, wtedy będziemy mogli to komentować – zaznacza ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik archidiecezji lubelskiej.

Gdyby prezydent Lublina stwierdził, że jedno z proponowanych miejsc jest odpowiednie do uczczenia pamięci abp. Józefa Życińskiego, powinien przygotować projekt uchwały. Potem muszą ją zaakceptować radni.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 marca 2011 o 14:52
0
Proponuję ten plac nazwać imieniem jakiegoś oficera gestapo bo przynajmniej to zrzeszenie ma mniej ofiar na sumieniu niż kościół w swoich dziejach inkwizycji. A poza tym to gratuluję głupoty wszystkim tym co wierzą w tą sektę tak krwawo okupioną przez setki lat
Avatar
PATRON / 11 marca 2011 o 00:10
0
[quote name='Rodak' timestamp='1299753793' post='448731']
"PATRON" co będziesz się wysilał i tłumaczył ćwokowi skoro ten na trwale został zaprogramowany przez mełameda podczas wyprawy na któryś z kierkutów.Dzisiaj ci pewnie obejrzą sobie na TVN film "OPÓR" gdzie będą się zachwycać kolejną historyczną hucpą jak to ;
Tewje,Zus,Asael,i Aaron Bielscy wygrali II-gą Wojnę Światową rozprawiając się z Niemcami
......bo kto się odważy głośno zapytać-tak żeby cały świat usłyszał ,co ci zrobili
z mieszkańcami (Polakami)zamieszkałymi we wsi Naliboki ?
[/quote]
Ty to pewnie wiesz, ale napiszę dla wszelkiej maści "mędrców" z tego forum. Tewe Bielski i jego banda w sile dwóch batalionów (w/g raportów AK) przez kilka lat "walki" POKONAŁA kilkunastu Niemców (a raczej Białorusinów z policji pomocniczej) i "kolaborantów" (którzy akurat mieli na sobie kożuch, albo buty w rozmiarze "partyzanta"). Zdobyli też "twierdze" Naliboki w maju 1943r. zabijając przynajmniej 128 osób (w tym kobiety i dzieci) i Koniuchy w styczniu 1944r. Tam ich ofiarą padło przynajmniej 40 osób, choć sami przyznawali się do zabicia 300 Polaków. Nie pamiętam też, żeby za te zbrodnie przeprosił mnie kiedyś prezydent Izraela, jak zrobił to w stosunku do Żydów "nasz" prezydent Aleksander Stolzman-Kwaśniewski w Jedwabnem.
[quote name='Rodak' timestamp='1299753793' post='448731']
"PATRON" co będziesz się wysilał i tłumaczył ćwokowi skoro ten na trwale został zaprogramowany przez mełameda podczas wyprawy na któryś z kierkutów.Dzisiaj ci pewnie obejrzą sobie na TVN film "OPÓR" gdzie będą się zachwycać kolejną historyczną hucpą jak to ;
Tewje,Zus,Asael,i Aaron Bielscy wygrali II-gą Wojnę Światową rozprawiając się z Niemcami
......bo kto się odważy głośno zapytać-tak żeby cały świat usłyszał ,co ci zro... rozwiń
Avatar
PATRON / 10 marca 2011 o 23:25
0
[quote name='realista' timestamp='1299795190' post='449001']
Mianownik,lubelak nie wiedzą co piszą! przecież abp Życiński nie był ulubieńcem moherów i nie od nich wyszedł pomysł nadania jego imieniem ulicy tylko od oświeconych panów literatów z PO! Ludzie za nim coś napiszecie to pomyślcie bo właśnie sami wystawiacie sobie świadectwo oszołomstwa i ignorancji. Przecież ta inicjatywa nie wypłynęła od ciemnego ludu i Kościoła. Jasno wynika to z artykułu. Radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
[/quote]
Święte słowa. Skąd oni czerpią wiedzę? Z niewiedzy? Przecież "z próżnego i Salomon nie naleje". Jeśli ktoś się orientuje w temacie, to akurat abp Życiński miał słabe notowania wśród środowisk prawicowych. Zresztą jak większość innych TW. Ignorancja i oszołomstwo wyłazi (jak to słusznie zresztą zauważyłeś).
[quote name='realista' timestamp='1299795190' post='449001']
Mianownik,lubelak nie wiedzą co piszą! przecież abp Życiński nie był ulubieńcem moherów i nie od nich wyszedł pomysł nadania jego imieniem ulicy tylko od oświeconych panów literatów z PO! Ludzie za nim coś napiszecie to pomyślcie bo właśnie sami wystawiacie sobie świadectwo oszołomstwa i ignorancji. Przecież ta inicjatywa nie wypłynęła od ciemnego ludu i Kościoła. Jasno wynika to z artykułu. Radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
[/quo... rozwiń
Avatar
realista / 10 marca 2011 o 23:13
0
Mianownik,lubelak nie wiedzą co piszą! przecież abp Życiński nie był ulubieńcem moherów i nie od nich wyszedł pomysł nadania jego imieniem ulicy tylko od oświeconych panów literatów z PO! Ludzie za nim coś napiszecie to pomyślcie bo właśnie sami wystawiacie sobie świadectwo oszołomstwa i ignorancji. Przecież ta inicjatywa nie wypłynęła od ciemnego ludu i Kościoła. Jasno wynika to z artykułu. Radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
Avatar
ktosik / 10 marca 2011 o 15:39
0
[quote name='lubelak' timestamp='1299747323' post='448667']
Była w pobliżu ulica M.Buczka,H.Sawickiej ale moherom nawiedzonym w duchu świętym to przeszkadzało.Lepsza jest ul.zamojska,ul.świętoduska itp. a za jakiś czas znowu nastąpią zmiany na tych "właściwych i zasłużonych" tylko po co?
[/quote]
Mniemam, że słowem " mohery" określasz sposób myślenia. W takim razie jeston ci bliższy niż komu innemu.
Prostota i zaściankowość z ciebie wyłazi kolego.
Avatar
Betanka / 10 marca 2011 o 15:11
0
[quote name='kinol' timestamp='1299752419' post='448718']
BetAnka,BetAnka .........czyli dokonując analizy twojego Nicka i tłumacząc na j.polski
przedstawiasz się jako "łóżkowaAnka"..."łóżkowa Anka" .
Mam pytanko ....Aniutka w którym burdeliku machasz nóżkami i obciągasz wacka ?
[/quote]
[color="#FF0000"] [size="5"]Trochę masz racji, bo w owym czasie Beanki wycięły niezły numer w Kazimierzu![/size][/color]
[quote name='kinol' timestamp='1299752419' post='448718']
BetAnka,BetAnka .........czyli dokonując analizy twojego Nicka i tłumacząc na j.polski
przedstawiasz się jako "łóżkowaAnka"..."łóżkowa Anka" .
Mam pytanko ....Aniutka w którym burdeliku machasz nóżkami i obciągasz wacka ?
[/quote]
[color="#FF0000"] [size="5"]Trochę masz racji, bo w owym czasie Beanki wycięły niezły numer w Kazimierzu![/size][/color] rozwiń
Avatar
tacowy / 10 marca 2011 o 11:55
0
[quote name='co łaska' timestamp='1299741793' post='448629']
a kto przyjdzie i poświęci nowy plac
komu za to trzeba będzie wystawić fakture
[/quote]
Kościół nie przyjmuje faktur,ko0ściół nie ma kas fiskalnych.Ludzie kościoła wykonują swoje czynności za Bóg Zapłać.A to,że urzędy wręczają na siłę GRUBE kopert,to już nie jest wina kościoła.
No i później są niedobory w kasie miasta (defraudacje).
[url="http://[color="#FF0000"]www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110310/PRZEGLADPRASY/926979284"]NIK: Lublin stracił miliony złotych[/color][/url]
Skądś trzeba było wziąść pieniądze,aby wręczać "Bóg Zapłać"
[quote name='co łaska' timestamp='1299741793' post='448629']
a kto przyjdzie i poświęci nowy plac
komu za to trzeba będzie wystawić fakture
[/quote]
Kościół nie przyjmuje faktur,ko0ściół nie ma kas fiskalnych.Ludzie kościoła wykonują swoje czynności za Bóg Zapłać.A to,że urzędy wręczają na siłę GRUBE kopert,to już nie jest wina kościoła.
No i później są niedobory w kasie miasta (defraudacje).
[url="http://[color="#FF0000"]www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/articl... rozwiń
Avatar
mianownik / 10 marca 2011 o 11:48
0
Mam swoje zdanie na ten temat,ale jednocześnie rodzi się pytanie:czy nie za dużo ulic,placów,skrzyżowańdynków,szkół,przedszkoli,skwerów i tablic pamiątkowych w tym zaściankowym mieście?Już niedługo nie bedzie żadnej świeckiej nazwy,a kosciół bedzie się upominał o nieruchomości,gdyż jak same nazwy wskazują-zostałe nazwane imionami ludzi kościoła,więc automatycznie staną sioę własnością kościoła.Ludzie,opamiętajcie się wreszcie.Jak tak można rozgrabiać mienie społeczne.Wszystko dla pazernego kościoła.Aż strach się bać..........A pazerny kościół wszystko zabierze.Nawet publiczne wychodki zwane sławojkami (czyżby od imienia biskupa)
Mam swoje zdanie na ten temat,ale jednocześnie rodzi się pytanie:czy nie za dużo ulic,placów,skrzyżowańdynków,szkół,przedszkoli,skwerów i tablic pamiątkowych w tym zaściankowym mieście?Już niedługo nie bedzie żadnej świeckiej nazwy,a kosciół bedzie się upominał o nieruchomości,gdyż jak same nazwy wskazują-zostałe nazwane imionami ludzi kościoła,więc automatycznie staną sioę własnością kościoła.Ludzie,opamiętajcie się wreszcie.Jak tak można rozgrabiać mienie społeczne.Wszystko dla pazernego kościoła.Aż strach się bać..........A pazerny kości... rozwiń
Avatar
Rodak / 10 marca 2011 o 11:43
0
[quote name='PATRON' timestamp='1299749127' post='448678']
Dla ciebie jest wszystko jedno gdzie mieszkasz, jak nazywa się dana ulica, czy kraj w którym mieszkasz? Marian Buczek: komunista, członek wojskowej sekcji Komunistycznej Partii Polski, która to była agenturą Związku Radzieckiego. Hanka Sawicka (Hanna Szapiro): komunistka żydowskiego pochodzenia. Przy ulicy jej imienia zaraz po "wyzwoleniu" mieścił się areszt NKWD. Jak myślisz kogo w nim trzymali? Dla takiego bezpaństwowca jak ty nazwa Polska, Związek Radziecki, czy Judeopolonia nie robią różnicy. Z ciebie taki "lubelak" jak z koziej d***py trąba. Pewnie twój dziadek przyszedł tu razem z armią czerwoną z Ukrainy, albo był obrzezany we lwowskiej synagodze. A prawdziwego ojca nie znasz, bo matka na czynach społecznych ZSMP dawała na lewo i prawo.
[/quote]
"PATRON" co będziesz się wysilał i tłumaczył ćwokowi skoro ten na trwale został zaprogramowany przez mełameda podczas wyprawy na któryś z kierkutów.Dzisiaj ci pewnie obejrzą sobie na TVN film "OPÓR" gdzie będą się zachwycać kolejną historyczną hucpą jak to ;
Tewje,Zus,Asael,i Aaron Bielscy wygrali II-gą Wojnę Światową rozprawiając się z Niemcami
......bo kto się odważy głośno zapytać-tak żeby cały świat usłyszał ,co ci zrobili
z mieszkańcami (Polakami)zamieszkałymi we wsi Naliboki ?
[quote name='PATRON' timestamp='1299749127' post='448678']
Dla ciebie jest wszystko jedno gdzie mieszkasz, jak nazywa się dana ulica, czy kraj w którym mieszkasz? Marian Buczek: komunista, członek wojskowej sekcji Komunistycznej Partii Polski, która to była agenturą Związku Radzieckiego. Hanka Sawicka (Hanna Szapiro): komunistka żydowskiego pochodzenia. Przy ulicy jej imienia zaraz po "wyzwoleniu" mieścił się areszt NKWD. Jak myślisz kogo w nim trzymali? Dla takiego bezpaństwowca jak ty nazwa Polska, Z... rozwiń
Avatar
kinol / 10 marca 2011 o 11:20
0
BetAnka,BetAnka .........czyli dokonując analizy twojego Nicka i tłumacząc na j.polski
przedstawiasz się jako "łóżkowaAnka"..."łóżkowa Anka" .
Mam pytanko ....Aniutka w którym burdeliku machasz nóżkami i obciągasz wacka ?
Avatar
Gość / 14 marca 2011 o 14:52
0
Proponuję ten plac nazwać imieniem jakiegoś oficera gestapo bo przynajmniej to zrzeszenie ma mniej ofiar na sumieniu niż kościół w swoich dziejach inkwizycji. A poza tym to gratuluję głupoty wszystkim tym co wierzą w tą sektę tak krwawo okupioną przez setki lat
Avatar
PATRON / 11 marca 2011 o 00:10
0
[quote name='Rodak' timestamp='1299753793' post='448731']
"PATRON" co będziesz się wysilał i tłumaczył ćwokowi skoro ten na trwale został zaprogramowany przez mełameda podczas wyprawy na któryś z kierkutów.Dzisiaj ci pewnie obejrzą sobie na TVN film "OPÓR" gdzie będą się zachwycać kolejną historyczną hucpą jak to ;
Tewje,Zus,Asael,i Aaron Bielscy wygrali II-gą Wojnę Światową rozprawiając się z Niemcami
......bo kto się odważy głośno zapytać-tak żeby cały świat usłyszał ,co ci zrobili
z mieszkańcami (Polakami)zamieszkałymi we wsi Naliboki ?
[/quote]
Ty to pewnie wiesz, ale napiszę dla wszelkiej maści "mędrców" z tego forum. Tewe Bielski i jego banda w sile dwóch batalionów (w/g raportów AK) przez kilka lat "walki" POKONAŁA kilkunastu Niemców (a raczej Białorusinów z policji pomocniczej) i "kolaborantów" (którzy akurat mieli na sobie kożuch, albo buty w rozmiarze "partyzanta"). Zdobyli też "twierdze" Naliboki w maju 1943r. zabijając przynajmniej 128 osób (w tym kobiety i dzieci) i Koniuchy w styczniu 1944r. Tam ich ofiarą padło przynajmniej 40 osób, choć sami przyznawali się do zabicia 300 Polaków. Nie pamiętam też, żeby za te zbrodnie przeprosił mnie kiedyś prezydent Izraela, jak zrobił to w stosunku do Żydów "nasz" prezydent Aleksander Stolzman-Kwaśniewski w Jedwabnem.
[quote name='Rodak' timestamp='1299753793' post='448731']
"PATRON" co będziesz się wysilał i tłumaczył ćwokowi skoro ten na trwale został zaprogramowany przez mełameda podczas wyprawy na któryś z kierkutów.Dzisiaj ci pewnie obejrzą sobie na TVN film "OPÓR" gdzie będą się zachwycać kolejną historyczną hucpą jak to ;
Tewje,Zus,Asael,i Aaron Bielscy wygrali II-gą Wojnę Światową rozprawiając się z Niemcami
......bo kto się odważy głośno zapytać-tak żeby cały świat usłyszał ,co ci zro... rozwiń
Avatar
PATRON / 10 marca 2011 o 23:25
0
[quote name='realista' timestamp='1299795190' post='449001']
Mianownik,lubelak nie wiedzą co piszą! przecież abp Życiński nie był ulubieńcem moherów i nie od nich wyszedł pomysł nadania jego imieniem ulicy tylko od oświeconych panów literatów z PO! Ludzie za nim coś napiszecie to pomyślcie bo właśnie sami wystawiacie sobie świadectwo oszołomstwa i ignorancji. Przecież ta inicjatywa nie wypłynęła od ciemnego ludu i Kościoła. Jasno wynika to z artykułu. Radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
[/quote]
Święte słowa. Skąd oni czerpią wiedzę? Z niewiedzy? Przecież "z próżnego i Salomon nie naleje". Jeśli ktoś się orientuje w temacie, to akurat abp Życiński miał słabe notowania wśród środowisk prawicowych. Zresztą jak większość innych TW. Ignorancja i oszołomstwo wyłazi (jak to słusznie zresztą zauważyłeś).
[quote name='realista' timestamp='1299795190' post='449001']
Mianownik,lubelak nie wiedzą co piszą! przecież abp Życiński nie był ulubieńcem moherów i nie od nich wyszedł pomysł nadania jego imieniem ulicy tylko od oświeconych panów literatów z PO! Ludzie za nim coś napiszecie to pomyślcie bo właśnie sami wystawiacie sobie świadectwo oszołomstwa i ignorancji. Przecież ta inicjatywa nie wypłynęła od ciemnego ludu i Kościoła. Jasno wynika to z artykułu. Radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
[/quo... rozwiń
Avatar
realista / 10 marca 2011 o 23:13
0
Mianownik,lubelak nie wiedzą co piszą! przecież abp Życiński nie był ulubieńcem moherów i nie od nich wyszedł pomysł nadania jego imieniem ulicy tylko od oświeconych panów literatów z PO! Ludzie za nim coś napiszecie to pomyślcie bo właśnie sami wystawiacie sobie świadectwo oszołomstwa i ignorancji. Przecież ta inicjatywa nie wypłynęła od ciemnego ludu i Kościoła. Jasno wynika to z artykułu. Radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
Avatar
ktosik / 10 marca 2011 o 15:39
0
[quote name='lubelak' timestamp='1299747323' post='448667']
Była w pobliżu ulica M.Buczka,H.Sawickiej ale moherom nawiedzonym w duchu świętym to przeszkadzało.Lepsza jest ul.zamojska,ul.świętoduska itp. a za jakiś czas znowu nastąpią zmiany na tych "właściwych i zasłużonych" tylko po co?
[/quote]
Mniemam, że słowem " mohery" określasz sposób myślenia. W takim razie jeston ci bliższy niż komu innemu.
Prostota i zaściankowość z ciebie wyłazi kolego.
Avatar
Betanka / 10 marca 2011 o 15:11
0
[quote name='kinol' timestamp='1299752419' post='448718']
BetAnka,BetAnka .........czyli dokonując analizy twojego Nicka i tłumacząc na j.polski
przedstawiasz się jako "łóżkowaAnka"..."łóżkowa Anka" .
Mam pytanko ....Aniutka w którym burdeliku machasz nóżkami i obciągasz wacka ?
[/quote]
[color="#FF0000"] [size="5"]Trochę masz racji, bo w owym czasie Beanki wycięły niezły numer w Kazimierzu![/size][/color]
[quote name='kinol' timestamp='1299752419' post='448718']
BetAnka,BetAnka .........czyli dokonując analizy twojego Nicka i tłumacząc na j.polski
przedstawiasz się jako "łóżkowaAnka"..."łóżkowa Anka" .
Mam pytanko ....Aniutka w którym burdeliku machasz nóżkami i obciągasz wacka ?
[/quote]
[color="#FF0000"] [size="5"]Trochę masz racji, bo w owym czasie Beanki wycięły niezły numer w Kazimierzu![/size][/color] rozwiń
Avatar
tacowy / 10 marca 2011 o 11:55
0
[quote name='co łaska' timestamp='1299741793' post='448629']
a kto przyjdzie i poświęci nowy plac
komu za to trzeba będzie wystawić fakture
[/quote]
Kościół nie przyjmuje faktur,ko0ściół nie ma kas fiskalnych.Ludzie kościoła wykonują swoje czynności za Bóg Zapłać.A to,że urzędy wręczają na siłę GRUBE kopert,to już nie jest wina kościoła.
No i później są niedobory w kasie miasta (defraudacje).
[url="http://[color="#FF0000"]www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110310/PRZEGLADPRASY/926979284"]NIK: Lublin stracił miliony złotych[/color][/url]
Skądś trzeba było wziąść pieniądze,aby wręczać "Bóg Zapłać"
[quote name='co łaska' timestamp='1299741793' post='448629']
a kto przyjdzie i poświęci nowy plac
komu za to trzeba będzie wystawić fakture
[/quote]
Kościół nie przyjmuje faktur,ko0ściół nie ma kas fiskalnych.Ludzie kościoła wykonują swoje czynności za Bóg Zapłać.A to,że urzędy wręczają na siłę GRUBE kopert,to już nie jest wina kościoła.
No i później są niedobory w kasie miasta (defraudacje).
[url="http://[color="#FF0000"]www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/articl... rozwiń
Avatar
mianownik / 10 marca 2011 o 11:48
0
Mam swoje zdanie na ten temat,ale jednocześnie rodzi się pytanie:czy nie za dużo ulic,placów,skrzyżowańdynków,szkół,przedszkoli,skwerów i tablic pamiątkowych w tym zaściankowym mieście?Już niedługo nie bedzie żadnej świeckiej nazwy,a kosciół bedzie się upominał o nieruchomości,gdyż jak same nazwy wskazują-zostałe nazwane imionami ludzi kościoła,więc automatycznie staną sioę własnością kościoła.Ludzie,opamiętajcie się wreszcie.Jak tak można rozgrabiać mienie społeczne.Wszystko dla pazernego kościoła.Aż strach się bać..........A pazerny kościół wszystko zabierze.Nawet publiczne wychodki zwane sławojkami (czyżby od imienia biskupa)
Mam swoje zdanie na ten temat,ale jednocześnie rodzi się pytanie:czy nie za dużo ulic,placów,skrzyżowańdynków,szkół,przedszkoli,skwerów i tablic pamiątkowych w tym zaściankowym mieście?Już niedługo nie bedzie żadnej świeckiej nazwy,a kosciół bedzie się upominał o nieruchomości,gdyż jak same nazwy wskazują-zostałe nazwane imionami ludzi kościoła,więc automatycznie staną sioę własnością kościoła.Ludzie,opamiętajcie się wreszcie.Jak tak można rozgrabiać mienie społeczne.Wszystko dla pazernego kościoła.Aż strach się bać..........A pazerny kości... rozwiń
Avatar
Rodak / 10 marca 2011 o 11:43
0
[quote name='PATRON' timestamp='1299749127' post='448678']
Dla ciebie jest wszystko jedno gdzie mieszkasz, jak nazywa się dana ulica, czy kraj w którym mieszkasz? Marian Buczek: komunista, członek wojskowej sekcji Komunistycznej Partii Polski, która to była agenturą Związku Radzieckiego. Hanka Sawicka (Hanna Szapiro): komunistka żydowskiego pochodzenia. Przy ulicy jej imienia zaraz po "wyzwoleniu" mieścił się areszt NKWD. Jak myślisz kogo w nim trzymali? Dla takiego bezpaństwowca jak ty nazwa Polska, Związek Radziecki, czy Judeopolonia nie robią różnicy. Z ciebie taki "lubelak" jak z koziej d***py trąba. Pewnie twój dziadek przyszedł tu razem z armią czerwoną z Ukrainy, albo był obrzezany we lwowskiej synagodze. A prawdziwego ojca nie znasz, bo matka na czynach społecznych ZSMP dawała na lewo i prawo.
[/quote]
"PATRON" co będziesz się wysilał i tłumaczył ćwokowi skoro ten na trwale został zaprogramowany przez mełameda podczas wyprawy na któryś z kierkutów.Dzisiaj ci pewnie obejrzą sobie na TVN film "OPÓR" gdzie będą się zachwycać kolejną historyczną hucpą jak to ;
Tewje,Zus,Asael,i Aaron Bielscy wygrali II-gą Wojnę Światową rozprawiając się z Niemcami
......bo kto się odważy głośno zapytać-tak żeby cały świat usłyszał ,co ci zrobili
z mieszkańcami (Polakami)zamieszkałymi we wsi Naliboki ?
[quote name='PATRON' timestamp='1299749127' post='448678']
Dla ciebie jest wszystko jedno gdzie mieszkasz, jak nazywa się dana ulica, czy kraj w którym mieszkasz? Marian Buczek: komunista, członek wojskowej sekcji Komunistycznej Partii Polski, która to była agenturą Związku Radzieckiego. Hanka Sawicka (Hanna Szapiro): komunistka żydowskiego pochodzenia. Przy ulicy jej imienia zaraz po "wyzwoleniu" mieścił się areszt NKWD. Jak myślisz kogo w nim trzymali? Dla takiego bezpaństwowca jak ty nazwa Polska, Z... rozwiń
Avatar
kinol / 10 marca 2011 o 11:20
0
BetAnka,BetAnka .........czyli dokonując analizy twojego Nicka i tłumacząc na j.polski
przedstawiasz się jako "łóżkowaAnka"..."łóżkowa Anka" .
Mam pytanko ....Aniutka w którym burdeliku machasz nóżkami i obciągasz wacka ?
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 6 2

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 2

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 2 6

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 23 5

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 15

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 29 11

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!