Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2010 r.
14:28
Edytuj ten wpis

Plakaty wiszą nielegalnie. Ale mundurowym to nie przeszkadza

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 45 A A

Według miejskich urzędników żaden z komitetów wyborczych nie wiesza wszystkich swoich plakatów zgodnie z prawem. Ale usunąć je może tylko straż miejska i policja. Mundurowi jednak problemu nie widzą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Mam już powyżej uszu tej kampanii – denerwuje się Mirosław Olejnik z Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta Lublin. – Ciągle robimy objazdy, fotografujemy plakaty, liczymy ich powierzchnię, wysyłamy wezwania. Nie ma takiego komitetu, który by wieszał swoje plakaty wyłącznie zgodnie z prawem.

Nie wolno wieszać reklam na słupach, na których wiszą znaki i światła, ani na tzw. urządzeniach bezpieczeństwa ruchu, jak stojące przy jezdni płotki. W praktyce jest inaczej. Plakatami obwieszone są m.in. płotki na Głębokiej między Filaretów, a Sowińskiego. Podobnie jak te obok przejścia dla pieszych przy zjeździe z ul. Choiny w Szwajcarską i Paderewskiego.

– Uniemożliwiają obserwację pojazdów nadjeżdżających ul. Choiny w kierunku ronda. Dwa dni temu doszło tam do wypadku z tego powodu – napisał do nas wczoraj Rafał Radliński.

Nielegalne jest też mocowanie podobizn kandydatów na środku ronda. – Nie wolno niczego stawiać w obrębie skrzyżowania – podkreśla Olejnik. – Oczekiwalibyśmy większej inicjatywy ze strony Straży Miejskiej, która powinna takie plakaty zdejmować – dodaje.

Według zapisów ordynacji wyborczej, policja lub Straż Miejska ma obowiązek usuwać "plakaty i hasła, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym”. Co na to mundurowi?

– W sytuacji, gdy stwierdzamy, że plakaty zawieszone są w niedozwolonym miejscu powiadamiany o tym odpowiedni komitet wyborczy oraz Wydział Dróg i Mostów – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Na pytanie, czy w ocenie strażników plakaty na płotkach są zagrożeniem i czy straż usuwa je też z rond, rzecznik Gogola nie chciał odpowiedzieć.

Andrzej Fijołek z zespołu prasowego lubelskiej policji poprosił o przesłanie numeru Dziennika Ustaw, w którym może znaleźć odpowiedni przepis. Podaliśmy mu link do strony Sejmu. – To, że plakat wisi bez zezwolenia nie oznacza, że od razu stwarza zagrożenie – stwierdza Fijołek. – Nie mieliśmy dotąd zgłoszenia dotyczącego niebezpieczeństwa. Policjanci w czasie służby też nie stwierdzają takich zagrożeń.

Miejscy urzędnicy są bezsilni. Niczego zrywać im nie wolno, mogą jedynie karać komitety, których plakaty zawisną tam, gdzie nie powinny. Co za to grozi? 10-krotne podniesienie dobowej stawki wnoszonej do kasy miasta.



Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 listopada 2010 o 22:20
0
ale dowalić mandat innym za byle co to umieją, a tu co, strach ruszyć takiego co startuje, no bo jak wystartuje to może zrobić koło "pióra" a jak nie on, no to są koledzy, a szarak za byle co nie może nawet buzi otworzyć, bo zaraz dostaje zwiększony mandat. Prawo w naszym kraju obowiązuje tylko maluczkich, bo ci na górze to zaraz dostaną pomroczności jasnej.
Avatar
gaga / 18 listopada 2010 o 11:49
0
A niejaki LIs przybił swój plakat do drzewa na Solidarności przy skrzyż. z Al. Warszawskimi.
No i co ? gdzie straż miejska ?
może jakies organizacje ekologów zareaguja . I taki ktoś chce nami rządzić.
Avatar
dsdadsad / 18 listopada 2010 o 10:40
0
[quote name='rychu' timestamp='1290015516' post='383189']
ogarnij sie typie, wracaj do podstawówki bo logiczne rozumowanie szwankuje
[/quote]
Chyba Tobie. Co innego karanie za łamanie przepisów, a co innego sprzątanie.
Avatar
pra / 18 listopada 2010 o 09:51
0
Jeżeli ktoś ,komu nie pasują plakaty śmieciarzy , ma czas na umieszczenie ich nazwisk, to poprosimy!! Nie będziemy na nich głosować !!!
Avatar
crx / 18 listopada 2010 o 09:00
0
Ten przyszły kwiat narodu nie wie,że elementarne zasady przyzwoitości nakazują, by zapytać zarządcę czy można powiesić plakat(nie wspominając już o prawie!).I ta śmieszna formacja "Straż Miejska" która udaje ,że jest niezwykle potrzebna...Są kwiaty pięknych roślin ,są i chwastów.............!!!
Avatar
zuz / 18 listopada 2010 o 08:51
0
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to... rozwiń
Avatar
diegosposampas / 18 listopada 2010 o 08:42
0
Ja już na te mordy patrzeć nie mogę!!!!
Avatar
izcra / 18 listopada 2010 o 08:23
0
Bo teraz wszystkie patrole PP i SM siedzą na przystankach i czyhają na wlepienie mandatu palaczowi. Pozdrawiam.
Avatar
Ullala / 18 listopada 2010 o 08:04
0
[quote name='Tomek' timestamp='1290012597' post='383135']
Masz 100 % racji. W artykule piszą:

"Nie mieliśmy dotąd zgłoszenia dotyczącego niebezpieczeństwa. Policjanci w czasie służby też nie stwierdzają takich zagrożeń"

Otóż zglosilem policji problem, ze plakaty wyborcze kandydatów wiszą nielegalnie i powolalem się na pzrepis 63a kodeksu wykroczen. Zostalem przez policjantów wykpiony. Padaly teksty takie jak:
-"czy pan widzial kto zawieszal te plakaty? bo ja nie widzialem?"
-"moze chce pan tą sprawę zglosić oficjalnie? "(i wyciągnąl druk choc wykroczenia policja ściga, lub raczej powinna scigac bez zawiadomienia. jezeli przejdę przez ulice nie na pasach to czy ktos musi to zglaszac zebym otrzymal mandat?)

w koncu zostalem wylegitymowany i spisany. Więc niech rzecznik lubelskiej policji nie klamie ze nie mieli zadnych sygnalów o tym ze te plakaty przeszkadzają. Spisany w sumie nie wiem za co zostalem bo jestem studentem i w bardzo grzeczny sposób zapytalem dlaczego osoby wieszające plakaty bądź komitety wyborcze nie są podnoszone do odpowiedzialnosci za lamanie prawa
[/quote]

Na to co się dzieje na lubelskich ulicach, to już ręce opadają... Dziwi mnie niefrasobliwość odpowiednich organów, jak i samych kandydujących, bo świadczy to tylko o nich. Wstyd Drodzy Państwo. Smutno rysuje się przyszłość naszego miasta, patrząc na ten brud i chaos. A opowieści z wpisów jak ten cytowany powyżej oraz o panu sprzątającym na rondzie, którego zapakowano do radiowozu, to już nawet komentować mi się nie chce...
I na koniec. Pewnego mocno wietrznego popołudnia, o mały włos nie dostałam w głowę spadającą ze słupu dyktą formatu A3, z drutami wystającymi z każdej strony oraz uśmiechniętą twarzą kandydata. Mnie do śmiechu nie było.
[quote name='Tomek' timestamp='1290012597' post='383135']
Masz 100 % racji. W artykule piszą:

"Nie mieliśmy dotąd zgłoszenia dotyczącego niebezpieczeństwa. Policjanci w czasie służby też nie stwierdzają takich zagrożeń"

Otóż zglosilem policji problem, ze plakaty wyborcze kandydatów wiszą nielegalnie i powolalem się na pzrepis 63a kodeksu wykroczen. Zostalem przez policjantów wykpiony. Padaly teksty takie jak:
-"czy pan widzial kto z... rozwiń
Avatar
POL / 18 listopada 2010 o 01:05
0
PODAJĘ: DZ.U. NR 43, POZ. 430, - W ZAŁĄCZNIKU NR 1 SĄ PODANE SCHEMATY SKRAJNI DRÓG. A JAK WIADOMO, W SKRAJNI DROGI CZY TEŻ ULICY NIE MOGĄ ZNAJDOWAĆ SIĘ ŻADNE PRZESZKODY, OGRANICZAJĄCE WIDOCZNOŚĆ. W ZAŁĄCZNIKU NR 2 PODANO WARUNKI WIDOCZNOŚCI NA SKRZYŻOWANIACH I ZJAZDACH. JAK ZWYKLE, STRAŻ MIEJSKA NIC NIE WIE I NIC NIE ROBI. A POLICJA NIC NIE WIDZI, BO NIC NIE WIDZI.
Avatar
Gość / 18 listopada 2010 o 22:20
0
ale dowalić mandat innym za byle co to umieją, a tu co, strach ruszyć takiego co startuje, no bo jak wystartuje to może zrobić koło "pióra" a jak nie on, no to są koledzy, a szarak za byle co nie może nawet buzi otworzyć, bo zaraz dostaje zwiększony mandat. Prawo w naszym kraju obowiązuje tylko maluczkich, bo ci na górze to zaraz dostaną pomroczności jasnej.
Avatar
gaga / 18 listopada 2010 o 11:49
0
A niejaki LIs przybił swój plakat do drzewa na Solidarności przy skrzyż. z Al. Warszawskimi.
No i co ? gdzie straż miejska ?
może jakies organizacje ekologów zareaguja . I taki ktoś chce nami rządzić.
Avatar
dsdadsad / 18 listopada 2010 o 10:40
0
[quote name='rychu' timestamp='1290015516' post='383189']
ogarnij sie typie, wracaj do podstawówki bo logiczne rozumowanie szwankuje
[/quote]
Chyba Tobie. Co innego karanie za łamanie przepisów, a co innego sprzątanie.
Avatar
pra / 18 listopada 2010 o 09:51
0
Jeżeli ktoś ,komu nie pasują plakaty śmieciarzy , ma czas na umieszczenie ich nazwisk, to poprosimy!! Nie będziemy na nich głosować !!!
Avatar
crx / 18 listopada 2010 o 09:00
0
Ten przyszły kwiat narodu nie wie,że elementarne zasady przyzwoitości nakazują, by zapytać zarządcę czy można powiesić plakat(nie wspominając już o prawie!).I ta śmieszna formacja "Straż Miejska" która udaje ,że jest niezwykle potrzebna...Są kwiaty pięknych roślin ,są i chwastów.............!!!
Avatar
zuz / 18 listopada 2010 o 08:51
0
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to... rozwiń
Avatar
diegosposampas / 18 listopada 2010 o 08:42
0
Ja już na te mordy patrzeć nie mogę!!!!
Avatar
izcra / 18 listopada 2010 o 08:23
0
Bo teraz wszystkie patrole PP i SM siedzą na przystankach i czyhają na wlepienie mandatu palaczowi. Pozdrawiam.
Avatar
Ullala / 18 listopada 2010 o 08:04
0
[quote name='Tomek' timestamp='1290012597' post='383135']
Masz 100 % racji. W artykule piszą:

"Nie mieliśmy dotąd zgłoszenia dotyczącego niebezpieczeństwa. Policjanci w czasie służby też nie stwierdzają takich zagrożeń"

Otóż zglosilem policji problem, ze plakaty wyborcze kandydatów wiszą nielegalnie i powolalem się na pzrepis 63a kodeksu wykroczen. Zostalem przez policjantów wykpiony. Padaly teksty takie jak:
-"czy pan widzial kto zawieszal te plakaty? bo ja nie widzialem?"
-"moze chce pan tą sprawę zglosić oficjalnie? "(i wyciągnąl druk choc wykroczenia policja ściga, lub raczej powinna scigac bez zawiadomienia. jezeli przejdę przez ulice nie na pasach to czy ktos musi to zglaszac zebym otrzymal mandat?)

w koncu zostalem wylegitymowany i spisany. Więc niech rzecznik lubelskiej policji nie klamie ze nie mieli zadnych sygnalów o tym ze te plakaty przeszkadzają. Spisany w sumie nie wiem za co zostalem bo jestem studentem i w bardzo grzeczny sposób zapytalem dlaczego osoby wieszające plakaty bądź komitety wyborcze nie są podnoszone do odpowiedzialnosci za lamanie prawa
[/quote]

Na to co się dzieje na lubelskich ulicach, to już ręce opadają... Dziwi mnie niefrasobliwość odpowiednich organów, jak i samych kandydujących, bo świadczy to tylko o nich. Wstyd Drodzy Państwo. Smutno rysuje się przyszłość naszego miasta, patrząc na ten brud i chaos. A opowieści z wpisów jak ten cytowany powyżej oraz o panu sprzątającym na rondzie, którego zapakowano do radiowozu, to już nawet komentować mi się nie chce...
I na koniec. Pewnego mocno wietrznego popołudnia, o mały włos nie dostałam w głowę spadającą ze słupu dyktą formatu A3, z drutami wystającymi z każdej strony oraz uśmiechniętą twarzą kandydata. Mnie do śmiechu nie było.
[quote name='Tomek' timestamp='1290012597' post='383135']
Masz 100 % racji. W artykule piszą:

"Nie mieliśmy dotąd zgłoszenia dotyczącego niebezpieczeństwa. Policjanci w czasie służby też nie stwierdzają takich zagrożeń"

Otóż zglosilem policji problem, ze plakaty wyborcze kandydatów wiszą nielegalnie i powolalem się na pzrepis 63a kodeksu wykroczen. Zostalem przez policjantów wykpiony. Padaly teksty takie jak:
-"czy pan widzial kto z... rozwiń
Avatar
POL / 18 listopada 2010 o 01:05
0
PODAJĘ: DZ.U. NR 43, POZ. 430, - W ZAŁĄCZNIKU NR 1 SĄ PODANE SCHEMATY SKRAJNI DRÓG. A JAK WIADOMO, W SKRAJNI DROGI CZY TEŻ ULICY NIE MOGĄ ZNAJDOWAĆ SIĘ ŻADNE PRZESZKODY, OGRANICZAJĄCE WIDOCZNOŚĆ. W ZAŁĄCZNIKU NR 2 PODANO WARUNKI WIDOCZNOŚCI NA SKRZYŻOWANIACH I ZJAZDACH. JAK ZWYKLE, STRAŻ MIEJSKA NIC NIE WIE I NIC NIE ROBI. A POLICJA NIC NIE WIDZI, BO NIC NIE WIDZI.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 0 0

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 6

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 36 35

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 10 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 129 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!