Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2009 r.
15:40
Edytuj ten wpis

Podzielili parking przy cmentarzu. Trzeba płacić

Autor: Zdjęcie autora ANNA HERETA
0 8 A A

Parking obok cmentarza przy ul. Lipowej w Lublinie został podzielony na dwie strefy: płatną i bezpłatną. Część bezpłatna nie ma wielu miejsc parkingowych. Dlatego osoby przyjeżdżające tu, by odwiedzić groby, muszą zostawiać auta w części płatnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Kto zrobił taki podział?! - oburza się Zofia Wojciechowska, często odwiedzająca cmentarz przy ulicy Lipowej. - To jest ze szkodą dla ludzi odwiedzających cmentarz. Przyjechałam odwiedzić groby bliskich i musiałam zapłacić za postój auta. Bo na bezpłatnym parkingu nie było miejsca do zaparkowania.

Część osób, dla których nie starcza miejsca na parkingu bezpłatnym, zostawia samochody w podziemnym parkingu pobliskiego Centrum Handlowego "Plaza”.

Zarządcą placu obok cmentarza, gdzie znajduje się wzbudzający emocje parking, jest parafia ewangelicko-augsburska.

- Teren, na którym znajduje się parking, należy w jednej części do parafii, a w drugiej do miasta. Rada parafialna zadecydowała o wydzierżawieniu parkingu należącego do parafii osobie prywatnej - mówi Dariusz Chwastek, proboszcz parafii ewangelicko-ausburgskiej w Lublinie.

- Pieniądze z dzierżawy są przeznaczone na bieżące potrzeby remontowe i porządkowe w części cmentarza należącej do parafii. A to i tak mała kropla w morzu potrzeb - dodaje proboszcz.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
asd / 9 lutego 2009 o 11:50
0
Nie rozumiem oburzenia, grunt prywatny.
Do plazy trzeba wjechac i po kłopocie ! Niektorym ludziom wydaje sie ze zlapali diabla za rogi... postoja, zmarzna g zarobia, ale przeciez prawo maja skoro maja grunt, na nauke nigdy nie za pozno...
Avatar
marsel / 9 lutego 2009 o 11:31
0
niedługo nie będzie żadnego bezpłatnego miejsca do parkowania w mieście:/ i tak w godzinach szczytu nie ma gdzie postawić auta, jezd zdecydowanie za mało parkingów i na co idą pieniądze z tych płatnych?? co do parkingu przy cmentarzu zastanawia mnie jak to będzie wyglądac we Wszystkich Świętych?? pieniądze na utrzymanie cmetarzy w innych parafiach również tych poza Lublinem idą z zupełnie czegoś innego niż opłaty za przycmentarny parking...
Avatar
poeta / 9 lutego 2009 o 11:14
0
chcieliscie demokracji...to macie:)
Avatar
Andziaa / 9 lutego 2009 o 10:44
0
Ja uważam, że żaden bojkot nic nie da!! cmentarz jest w centrum miasta więc i tak to jest dziwne, że dopiero teraz zrobili ten parking płatny. Poza tym teraz za wszystko sie płaci, więc niech Was ta sprawa nie dziwi:) napewno będzie ich więcej...
Avatar
judasze / 9 lutego 2009 o 01:07
0
Ten płatny parking to istne draństwo! W sobotę jakimś cudem zabrakło miejsc na parkingu podziemnym w Plazie. To był zwykły kit! Wystarczyło pójść na piechotę i sprawdzić - miejsca do parkowania były!!! Wygląda na to, że ci z parkingu obok cmentarza przekupili ochroniarzy z Plazy!!!
Avatar
Fang / 8 lutego 2009 o 23:57
0
Co do parkingów to w metropolii są tak zlokalizowane jakoś przy obiektach sakralnych.Plac Katedralny,przy kościele na ul.Staszica czy też za księgarnią katolicka na Placu wolności.Nie dziwi więc że i obok cmentarza też sobie każą płacić.
Avatar
Pani Wanda / 8 lutego 2009 o 23:22
0
Proponuję wstrzymac się z tydzień, dwa a jak trzeba to i miesiąc i zbojkotować płatny parking. Bojkot! Proszę tam nie parkowć i wziąć `ich` na przeczekanie. Nie można na każdym kroku wyciągać pieniążków z bieddnego społeczeństwa!
Avatar
RaPi / 8 lutego 2009 o 20:54
0
Opłata za ten parking to istna głupota. Kto może parkuje na darmowej części a reszta jedzie pod plazę...
Avatar
asd / 9 lutego 2009 o 11:50
0
Nie rozumiem oburzenia, grunt prywatny.
Do plazy trzeba wjechac i po kłopocie ! Niektorym ludziom wydaje sie ze zlapali diabla za rogi... postoja, zmarzna g zarobia, ale przeciez prawo maja skoro maja grunt, na nauke nigdy nie za pozno...
Avatar
marsel / 9 lutego 2009 o 11:31
0
niedługo nie będzie żadnego bezpłatnego miejsca do parkowania w mieście:/ i tak w godzinach szczytu nie ma gdzie postawić auta, jezd zdecydowanie za mało parkingów i na co idą pieniądze z tych płatnych?? co do parkingu przy cmentarzu zastanawia mnie jak to będzie wyglądac we Wszystkich Świętych?? pieniądze na utrzymanie cmetarzy w innych parafiach również tych poza Lublinem idą z zupełnie czegoś innego niż opłaty za przycmentarny parking...
Avatar
poeta / 9 lutego 2009 o 11:14
0
chcieliscie demokracji...to macie:)
Avatar
Andziaa / 9 lutego 2009 o 10:44
0
Ja uważam, że żaden bojkot nic nie da!! cmentarz jest w centrum miasta więc i tak to jest dziwne, że dopiero teraz zrobili ten parking płatny. Poza tym teraz za wszystko sie płaci, więc niech Was ta sprawa nie dziwi:) napewno będzie ich więcej...
Avatar
judasze / 9 lutego 2009 o 01:07
0
Ten płatny parking to istne draństwo! W sobotę jakimś cudem zabrakło miejsc na parkingu podziemnym w Plazie. To był zwykły kit! Wystarczyło pójść na piechotę i sprawdzić - miejsca do parkowania były!!! Wygląda na to, że ci z parkingu obok cmentarza przekupili ochroniarzy z Plazy!!!
Avatar
Fang / 8 lutego 2009 o 23:57
0
Co do parkingów to w metropolii są tak zlokalizowane jakoś przy obiektach sakralnych.Plac Katedralny,przy kościele na ul.Staszica czy też za księgarnią katolicka na Placu wolności.Nie dziwi więc że i obok cmentarza też sobie każą płacić.
Avatar
Pani Wanda / 8 lutego 2009 o 23:22
0
Proponuję wstrzymac się z tydzień, dwa a jak trzeba to i miesiąc i zbojkotować płatny parking. Bojkot! Proszę tam nie parkowć i wziąć `ich` na przeczekanie. Nie można na każdym kroku wyciągać pieniążków z bieddnego społeczeństwa!
Avatar
RaPi / 8 lutego 2009 o 20:54
0
Opłata za ten parking to istna głupota. Kto może parkuje na darmowej części a reszta jedzie pod plazę...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 24 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!