Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 sierpnia 2012 r.
12:46
Edytuj ten wpis

Policja zatrzymała księdza. Zarzut: molestowanie ministrantów

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 37 A A
Policja zatrzymała dzisiaj księdza Bogusława P. Duchowny podejrzewany jest o wykorzystanie seksualne
Policja zatrzymała dzisiaj księdza Bogusława P. Duchowny podejrzewany jest o wykorzystanie seksualne

Policja zatrzymała dzisiaj księdza Bogusława P. Duchowny podejrzewany jest o wykorzystanie seksualne dwóch nastolatków spod Lublina. Ten sam ksiądz oskarżony jest również o molestowanie ministranta w Niemczech.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przed kilkoma tygodniami proces księdza rozpoczął się w Sądzie Rejonowym w Krasnymstawie. Prokuratura oskarżyła go o to, że od lutego 2004 r. do lutego 2005 r., w miejscowości Pocking w Dolnej Bawarii, co najmniej trzykrotnie molestował 11-letniego ministranta Michaela H.

Ksiądz Bogusław P. pracował tam jako wikary. Według aktu oskarżenia nawiązał intymne kontakty z ministrantem: zapraszał chłopca do swojego mieszkania, nakłaniał do położenia się z nim w łóżku i dotykał jego narządów płciowych.

Wniosek o ściganie księdza przekazała do Polski prokuratura niemiecka. Sprawa trafiła do Krasnegostawu, ponieważ ksiądz zameldowany jest na stałe w powiecie krasnostawskim. Władze kościelne odsunęły go od zajęć z dziećmi i młodzieżą.

Sprawdź za darmo artykuły z 42 portali - zarejestruj się i czytaj teksty z kategorii Premium
Proces toczy się z wyłączeniem jawności. Adwokat duchownego powiedział przed salą rozpraw, że Bogusław P. nie przyznał się do winy, a w sprawie nie ma dowodów.

Kiedy lubelskie media opublikowały informacje o oskarżeniu księdza do prokuratury zgłosił się kolejny pokrzywdzony. Księdza P. poznał przed ponad 10 laty, gdy duchowny był proboszczem w podlubelskiej Turce. To doprowadziło do wszczęcia przeciwko księdzu kolejnego śledztwa. Duchownego obciążyło w sumie dwóch dorosłych już mężczyzn.

Ksiądz usłyszał w prokuraturze zarzut molestowania dwóch nastolatków. Nie przyznał się. Prokuratura wystąpiła o jego aresztowanie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anna / 8 sierpnia 2012 r. o 15:09
0
znow komuna walczy z religią
Avatar
Pan Kościelny / 8 sierpnia 2012 r. o 09:53
0
[quote name='ŁYSA PAŁA' timestamp='1344341024' post='661757']
Ksiadz też człowiek chce mu sie seksu!
[/quote]
To niech wydyma kozę.Koza jest ponoć dyskretna i księdza nie wyda.Chyba że cała sytuację zobaczy "zazdrosna" gosposia
Avatar
Amelia / 8 sierpnia 2012 r. o 09:16
0
[quote name='Barbara' timestamp='1344409792' post='662078']
chroni go ,,czarny immunitet''
[/quote] I tak czerwoni komucho-konfidenci są gorśi od tych czarnych.Przez tych pierwszych się nie rozwijamy,a wręcz cofamy w rozwoju.
Avatar
Barbara / 8 sierpnia 2012 r. o 09:09
0
chroni go ,,czarny immunitet''
Avatar
Już w Kościół nie wirzę / 8 sierpnia 2012 r. o 07:28
0
Co to jest Kościół !to jestesmy My...czyli księża i wierni...jak sa wśród Nas pedofile,Geye,zboczeńcy i księża co żyja ponad stan to trzeba ich karać lub wywaliac na zbity pysk z Kościoła !a jak Ich szefostwo Kościoła broni to Oni tez są winni....patologia Kościoła jest ogromna...
Avatar
Quasimodo xxl / 8 sierpnia 2012 r. o 06:32
0
Jeszcze prędzej go wypuszczą, niż go zatrzymali. U nas niestety wszyscy się boją księży, dlatego są zwykle traktowani szczególnie ulgowo. Dlatego każdy księżulo jest ponad prawem.
Avatar
Slawek "Kajo" W. / 7 sierpnia 2012 r. o 23:54
0
[quote name='Kowalski' timestamp='1344370563' post='661967']
Nie wiem czy to ma być głęboko zakamuflowana ironia ale jeśli tak naprawde myślisz to się mylisz.
Winny jest ksiądz i tylko on - niestety kościół polski nie uporał się jeszcze z kwestią pedofilii księży a będzie musiał się z tym zmierzyć tak jak kościoły w innych krajach. Na razie chowa głowę w piasek i udaje, że problemu nie ma.
I takie właśnie sprawy dają do ręki argumenty przeciwnikom kościoła (kościoła, którego jestem członkiem) i odstręczają ludzi od niego. A ja chciałbym żeby mój kościół potrafił powiedzieć "mea culpa" i podjąć realne działania żeby takie przypadki wykryć, rozliczyć i uniemożliwić powstawanie takich sytuacji w przyszłości. Wierzę, że tak się stanie
[/quote]

Nie, to zadna ironia, ani jawna, ani tez ukryta! Panstwo w wynuku podpisania Konkordatu z Watykanem pozbawilo samo siebie narzedzi represyjnych wobec "Duchownych" i nie moze w zasadzie nic im zrobic bez zgody odpowiedniej Kurii, a w najdrastyczniejszych sytuacjach Episkopatu!
Z pewnoscia wiesz jakie wspolualeznienia homoseksualne rzadza w tym Waszym Kosciele.
Rodzice zas ponosza calkowita odpowiedzialnosc za bezpieczenstwo swoich dzieci az do pelnoletnosci!
Jesli zas nie reaguja aktywnie celem ochrody dobr osobistych nieletniego pozostajacego pod opieka tego rodzica, to nalezy wyciagnac bardzo surowe konsekwencje.
Wcale nie zartuje...czy pozwolisz swojemu dziecku pojsc na niestrzezona plaze bez opieki osob doroslych?
Czy swiadomie dopuscisz do zabawy dziecka z niebezpiecznymi narzedziami, zapalkami, niewybuchami....?
Pedofilia i wystepki przeciw dzieciom wsrod kleru nie jest fenomenem odosobnionym, wyjatkowym i ogolnie nieznanym!

Jesli swiadomie pozostawiasz swoje potomstwo pod opieka ksiedza, musisz liczyc sie z mozliwoscia wyrzadzenia mu krzywdy!

Jesli juz musisz, to idz z dzieckiem i dopilnuj, aby zaden bydlak go nie skrzywdzil!
[quote name='Kowalski' timestamp='1344370563' post='661967']
Nie wiem czy to ma być głęboko zakamuflowana ironia ale jeśli tak naprawde myślisz to się mylisz.
Winny jest ksiądz i tylko on - niestety kościół polski nie uporał się jeszcze z kwestią pedofilii księży a będzie musiał się z tym zmierzyć tak jak kościoły w innych krajach. Na razie chowa głowę w piasek i udaje, że problemu nie ma.
I takie właśnie sprawy dają do ręki argumenty przeciwnikom kościoła (kościoła, którego jestem członkiem) i odstr... rozwiń
Avatar
gość / 7 sierpnia 2012 r. o 22:51
0
[quote name='kaze' timestamp='1344372316' post='661980']


cicho ubeki i pacholki diabła
[/quote]
Zamilcz faryzeuszu.
Avatar
kaze / 7 sierpnia 2012 r. o 22:45
0
[quote name='niunia' timestamp='1344357798' post='661880']
je***e czarne pedofile
[/quote]

cicho ubeki i pacholki diabła
Avatar
Kowalski / 7 sierpnia 2012 r. o 22:16
0
[quote name='Slawek "Kajo"W.' timestamp='1344342144' post='661765']
I coz to za sensacja? Zaraz beda wszyscy wylewali wiadra pomyj na ksiedza, a winni sa...nie duchowni (moze troszeczke), ale rodzice!!!!!i To Oni wlasnie powinni stanac przed obliczem rozsadnego, sprawiedliwego i srogiego sedziego!
Wiadomym jest wszak, ze jesli zagonisz owce do stada wilkow, to jej szanse sa kompletnie zadne.
Rodzice zas ponosza odpowiedzialnosc za swoje pociechy !!!! Jesli swiadomie narazaja wlasne dzieci na niebezpieczenstwo, to powinni byc karani z cala surowoscia prawa!

Ksiadz nie biega po ulicach i nie gwalci. Dorosli zas w swojej sredniowiecznej glupocie sami podsylaja im obiekt molestowania!
[/quote]

Nie wiem czy to ma być głęboko zakamuflowana ironia ale jeśli tak naprawde myślisz to się mylisz.
Winny jest ksiądz i tylko on - niestety kościół polski nie uporał się jeszcze z kwestią pedofilii księży a będzie musiał się z tym zmierzyć tak jak kościoły w innych krajach. Na razie chowa głowę w piasek i udaje, że problemu nie ma.
I takie właśnie sprawy dają do ręki argumenty przeciwnikom kościoła (kościoła, którego jestem członkiem) i odstręczają ludzi od niego. A ja chciałbym żeby mój kościół potrafił powiedzieć "mea culpa" i podjąć realne działania żeby takie przypadki wykryć, rozliczyć i uniemożliwić powstawanie takich sytuacji w przyszłości. Wierzę, że tak się stanie
[quote name='Slawek "Kajo"W.' timestamp='1344342144' post='661765']
I coz to za sensacja? Zaraz beda wszyscy wylewali wiadra pomyj na ksiedza, a winni sa...nie duchowni (moze troszeczke), ale rodzice!!!!!i To Oni wlasnie powinni stanac przed obliczem rozsadnego, sprawiedliwego i srogiego sedziego!
Wiadomym jest wszak, ze jesli zagonisz owce do stada wilkow, to jej szanse sa kompletnie zadne.
Rodzice zas ponosza odpowiedzialnosc za swoje pociechy !!!! ... rozwiń
Avatar
Anna / 8 sierpnia 2012 r. o 15:09
0
znow komuna walczy z religią
Avatar
Pan Kościelny / 8 sierpnia 2012 r. o 09:53
0
[quote name='ŁYSA PAŁA' timestamp='1344341024' post='661757']
Ksiadz też człowiek chce mu sie seksu!
[/quote]
To niech wydyma kozę.Koza jest ponoć dyskretna i księdza nie wyda.Chyba że cała sytuację zobaczy "zazdrosna" gosposia
Avatar
Amelia / 8 sierpnia 2012 r. o 09:16
0
[quote name='Barbara' timestamp='1344409792' post='662078']
chroni go ,,czarny immunitet''
[/quote] I tak czerwoni komucho-konfidenci są gorśi od tych czarnych.Przez tych pierwszych się nie rozwijamy,a wręcz cofamy w rozwoju.
Avatar
Barbara / 8 sierpnia 2012 r. o 09:09
0
chroni go ,,czarny immunitet''
Avatar
Już w Kościół nie wirzę / 8 sierpnia 2012 r. o 07:28
0
Co to jest Kościół !to jestesmy My...czyli księża i wierni...jak sa wśród Nas pedofile,Geye,zboczeńcy i księża co żyja ponad stan to trzeba ich karać lub wywaliac na zbity pysk z Kościoła !a jak Ich szefostwo Kościoła broni to Oni tez są winni....patologia Kościoła jest ogromna...
Avatar
Quasimodo xxl / 8 sierpnia 2012 r. o 06:32
0
Jeszcze prędzej go wypuszczą, niż go zatrzymali. U nas niestety wszyscy się boją księży, dlatego są zwykle traktowani szczególnie ulgowo. Dlatego każdy księżulo jest ponad prawem.
Avatar
Slawek "Kajo" W. / 7 sierpnia 2012 r. o 23:54
0
[quote name='Kowalski' timestamp='1344370563' post='661967']
Nie wiem czy to ma być głęboko zakamuflowana ironia ale jeśli tak naprawde myślisz to się mylisz.
Winny jest ksiądz i tylko on - niestety kościół polski nie uporał się jeszcze z kwestią pedofilii księży a będzie musiał się z tym zmierzyć tak jak kościoły w innych krajach. Na razie chowa głowę w piasek i udaje, że problemu nie ma.
I takie właśnie sprawy dają do ręki argumenty przeciwnikom kościoła (kościoła, którego jestem członkiem) i odstręczają ludzi od niego. A ja chciałbym żeby mój kościół potrafił powiedzieć "mea culpa" i podjąć realne działania żeby takie przypadki wykryć, rozliczyć i uniemożliwić powstawanie takich sytuacji w przyszłości. Wierzę, że tak się stanie
[/quote]

Nie, to zadna ironia, ani jawna, ani tez ukryta! Panstwo w wynuku podpisania Konkordatu z Watykanem pozbawilo samo siebie narzedzi represyjnych wobec "Duchownych" i nie moze w zasadzie nic im zrobic bez zgody odpowiedniej Kurii, a w najdrastyczniejszych sytuacjach Episkopatu!
Z pewnoscia wiesz jakie wspolualeznienia homoseksualne rzadza w tym Waszym Kosciele.
Rodzice zas ponosza calkowita odpowiedzialnosc za bezpieczenstwo swoich dzieci az do pelnoletnosci!
Jesli zas nie reaguja aktywnie celem ochrody dobr osobistych nieletniego pozostajacego pod opieka tego rodzica, to nalezy wyciagnac bardzo surowe konsekwencje.
Wcale nie zartuje...czy pozwolisz swojemu dziecku pojsc na niestrzezona plaze bez opieki osob doroslych?
Czy swiadomie dopuscisz do zabawy dziecka z niebezpiecznymi narzedziami, zapalkami, niewybuchami....?
Pedofilia i wystepki przeciw dzieciom wsrod kleru nie jest fenomenem odosobnionym, wyjatkowym i ogolnie nieznanym!

Jesli swiadomie pozostawiasz swoje potomstwo pod opieka ksiedza, musisz liczyc sie z mozliwoscia wyrzadzenia mu krzywdy!

Jesli juz musisz, to idz z dzieckiem i dopilnuj, aby zaden bydlak go nie skrzywdzil!
[quote name='Kowalski' timestamp='1344370563' post='661967']
Nie wiem czy to ma być głęboko zakamuflowana ironia ale jeśli tak naprawde myślisz to się mylisz.
Winny jest ksiądz i tylko on - niestety kościół polski nie uporał się jeszcze z kwestią pedofilii księży a będzie musiał się z tym zmierzyć tak jak kościoły w innych krajach. Na razie chowa głowę w piasek i udaje, że problemu nie ma.
I takie właśnie sprawy dają do ręki argumenty przeciwnikom kościoła (kościoła, którego jestem członkiem) i odstr... rozwiń
Avatar
gość / 7 sierpnia 2012 r. o 22:51
0
[quote name='kaze' timestamp='1344372316' post='661980']


cicho ubeki i pacholki diabła
[/quote]
Zamilcz faryzeuszu.
Avatar
kaze / 7 sierpnia 2012 r. o 22:45
0
[quote name='niunia' timestamp='1344357798' post='661880']
je***e czarne pedofile
[/quote]

cicho ubeki i pacholki diabła
Avatar
Kowalski / 7 sierpnia 2012 r. o 22:16
0
[quote name='Slawek "Kajo"W.' timestamp='1344342144' post='661765']
I coz to za sensacja? Zaraz beda wszyscy wylewali wiadra pomyj na ksiedza, a winni sa...nie duchowni (moze troszeczke), ale rodzice!!!!!i To Oni wlasnie powinni stanac przed obliczem rozsadnego, sprawiedliwego i srogiego sedziego!
Wiadomym jest wszak, ze jesli zagonisz owce do stada wilkow, to jej szanse sa kompletnie zadne.
Rodzice zas ponosza odpowiedzialnosc za swoje pociechy !!!! Jesli swiadomie narazaja wlasne dzieci na niebezpieczenstwo, to powinni byc karani z cala surowoscia prawa!

Ksiadz nie biega po ulicach i nie gwalci. Dorosli zas w swojej sredniowiecznej glupocie sami podsylaja im obiekt molestowania!
[/quote]

Nie wiem czy to ma być głęboko zakamuflowana ironia ale jeśli tak naprawde myślisz to się mylisz.
Winny jest ksiądz i tylko on - niestety kościół polski nie uporał się jeszcze z kwestią pedofilii księży a będzie musiał się z tym zmierzyć tak jak kościoły w innych krajach. Na razie chowa głowę w piasek i udaje, że problemu nie ma.
I takie właśnie sprawy dają do ręki argumenty przeciwnikom kościoła (kościoła, którego jestem członkiem) i odstręczają ludzi od niego. A ja chciałbym żeby mój kościół potrafił powiedzieć "mea culpa" i podjąć realne działania żeby takie przypadki wykryć, rozliczyć i uniemożliwić powstawanie takich sytuacji w przyszłości. Wierzę, że tak się stanie
[quote name='Slawek "Kajo"W.' timestamp='1344342144' post='661765']
I coz to za sensacja? Zaraz beda wszyscy wylewali wiadra pomyj na ksiedza, a winni sa...nie duchowni (moze troszeczke), ale rodzice!!!!!i To Oni wlasnie powinni stanac przed obliczem rozsadnego, sprawiedliwego i srogiego sedziego!
Wiadomym jest wszak, ze jesli zagonisz owce do stada wilkow, to jej szanse sa kompletnie zadne.
Rodzice zas ponosza odpowiedzialnosc za swoje pociechy !!!! ... rozwiń