Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 kwietnia 2008 r.
19:37
Edytuj ten wpis

Policja zlekceważyła świadka egzekucji

0 11 A A

Bandyta podniósł młot i z całej siły uderzył w głowę leżącego mężczyzny. Jest świadek, który to widział, ale policja nie spisała jego danych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj opublikowaliśmy apel policji o zgłaszanie się mieszkańców, którzy widzieli pobicie 29-letniego lublinianina. W poniedziałek ok. godz. 15 mężczyzna został skatowany w okolicach przystanku MPK przy al. Zygmuntowskich w Lublinie. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

Świadek zajścia zgłosił się wczoraj do naszej redakcji. - Wszystko widziałem, ale policjanci mnie zlekceważyli - mówi pan Piotr (dane do wiadomości redakcji). - Teraz nie mam zamiaru odpowiadać na ich apele.

Pan Piotr był w poniedziałek w wesołym miasteczku, które rozłożyło się przy al. Zygmuntowskich tuż obok miejsca, w którym doszło do brutalnego zajścia. - Usłyszałem głosy kobiet ubliżających dwóm mężczyznom, którzy bili się z trzecim - opowiada świadek. - Ten trzeci górował nad nimi posturą. Pewnie by sobie poradził, ale potknął się i upadł.

Jeden z przeciwników kopnął go w głowę. Drugi podniósł oburącz pokaźny młot i uderzył nim ofiarę w głowę. Potem oprawcy spokojnie podeszli do białego samochodu i ruszyli.

- Stanęli na czerwonym świetle - relacjonuje dalej pan Piotr. - Wtedy zobaczyłem, że z drugiej strony nadjeżdża radiowóz. Zacząłem dawać znaki kierowcy. Widziałem, że patrzy w moim kierunku, ale policyjny pojazd ruszył dalej.

Przy pobitym pojawili się tymczasem jego znajomi. Z ich rozmów wynikało, że znają napastników. Padali nawet jakiś pseudonim. Przyjechał inny radiowóz. Nasz świadek podał funkcjonariuszowi numery rejestracyjne auta, którym odjechali bandyci i zasłyszany pseudonim. - Policjant nic nie odpowiedział, nawet nie zapytał mnie o dane - mówi. - Wróciłem więc do domu.

Policjanci, którzy pierwsi byli na miejscu, pamiętają mężczyznę relacjonującego im, co się stało. - Zabezpieczali miejsce zajścia. Najpierw rozmawiali jednak z innym świadkiem. Kobieta powiedziała im, że wie, kim byli napastnicy, ale nie poda ich nazwisk - tłumaczy Magdalena Jędrzejek z lubelskiej policji. - Potem chcieli spisać dane mężczyzny, ale go już nie było. Chcielibyśmy, żeby się jednak do nas zgłosił.

Sprawców pobicia szuka teraz prokuratura. W izbie zatrzymań siedział wczoraj jeden z mężczyzn, którzy mógł brać udział w rozróbie. Śledczy dotarli do niego po numerze rejestracyjnym samochodu.

Wczoraj nie mieli jednak dowodów, aby postawić mu zarzut. Jeśli nic się nie zmieni, dziś rano wyjdzie. - Analizujemy zapis monitoringu z okolic miejsca, w którym doszło do pobicia oraz inne dowody - mówi Dorota Kawa, zastępca prokuratora rejonowego w Lublinie.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ppczuby / 17 kwietnia 2008 o 12:40
0
Policja potrafi ścigać za okruszek marihuany ale w takich sprawach jak uprowadzonego Olewnika albo z ciężkich pobić nic sobie nie robi.
Avatar
maxi / 17 kwietnia 2008 o 11:46
0
Ten swiadek łaski nie robi musi podać swoje dane jest świadkiem przestepstwa komu chce nazłosc zrobic policji chyba wazniejsze jest zeby złapać przestepców. Co za znieczulica ludzka
Avatar
T44635Y7463 / 17 kwietnia 2008 o 10:12
0
ormo napisał:
Proszę o pozytywną ocenę policji.Przecież złapali w 40-milinowym kraju coś ponad 20 pedofili.Wprawdzie nie udało się odbić bandytom Olewnika,ale to szczegół.

TYCH PEDOFILI TO PODAŁA IM ZACHODNIA POLICJA TZN. ORGANY ŚLEDCZE POLICJI HISZPAŃSKIEJ I INTERPOL!!!NASI TO BY MOGLI POGLĄDAĆ FILMY NA DVD Z TAKIM PODEJŚCIEM I SPRZETEM!!!LUBLIN 350 TYS. MIESZKAŃCÓW A NIE MA MONITORINGU MIEJŚC O NAWJIĘKSZEJ ILOŚCI ZAJŚC PRZETĘPCZYCH!!!ALE JAK U NAS NOŻEM TRKATUJE SIE RADNYCH TO O CZYM MY MÓWIMY!!!

TYCH PEDOFILI TO PODAŁA IM ZACHODNIA POLICJA TZN. ORGANY ŚLEDCZE POLICJI HISZPAŃSKIEJ I INTERPOL!!!NASI TO BY MOGLI POGLĄDAĆ FILMY NA DVD Z TAKIM PODEJŚCIEM I SPRZETEM!!!LUBLIN 350 TYS. MIESZKAŃCÓW A NIE MA MONITORINGU MIEJŚC O NAWJIĘKSZEJ ILOŚCI ZAJŚC PRZETĘPCZYCH!!!ALE JAK U NAS NOŻEM TRKATUJE SIE RADNYCH TO O CZYM MY MÓWIMY!!! rozwiń
Avatar
KK / 17 kwietnia 2008 o 08:55
0
AMATORSZCZYZNA POLICJI PORAżA ,NAJEPIEJ NIC NIE ROBIć PENSYJKA LECI,JAK U NASZYCH URZęDNIKóW
Avatar
ormo / 17 kwietnia 2008 o 08:49
0
Proszę o pozytywną ocenę policji.Przecież złapali w 40-milinowym kraju coś ponad 20 pedofili.Wprawdzie nie udało się odbić bandytom Olewnika,ale to szczegół.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2008 o 08:31
0
Tak to prawda, nie ma juz policjantów z powołania. Pokamuflować się, czyli poslizgać przez kilka latek, potem szybka emeryturka, taksóweczka i w butelkę. dla wydody. W Lublinie wszystko na p jak policja.
Avatar
ss / 17 kwietnia 2008 o 08:20
0
Coś to nie gra , jeszcze wczoraj czytałem że było ich 10 -15 , że dostał nożem w brzuch , a tu sie okazuje że było 2 , młotek ??? zamiast noża (skąd gość miał młotek?? co ś mi sie wydaje że to kolejny blef). W dodatku widać że to były zwykłe porachunki jakiś dresów między sobą. Nic sie kupy nie trzyma.
Avatar
zorra / 17 kwietnia 2008 o 07:41
0
Pan Piotr się obraził! Za co? Jeśli jego jakoś tam pokrętnie pojęta duma jest ważniejsza od sprawiedliwości, to znaczy, że on nie ma sumienia. Każdy uczciwy człowiek w takiej sytuacji wie, jak należy postąpić. Jeśli panu Piotrowi chciało się fatygować do redakcji, aby obwieścić światu swoje poniżenie przez policję, to powinno mu się też chcieć, zgodnie z sumieniem praworządnego obywatela, pójść jednak na policję i złożyć zeznania.
A dziennikarze gazety, rozumiem, na pierwszy plan wysuwają w tym artykule postawę pana Piotra, jako społecznie naganną i godną potępienia, a nie w celu podżegania do głupawej dyskusji o funkcjonowaniu policji?
Pan Piotr się obraził! Za co? Jeśli jego jakoś tam pokrętnie pojęta duma jest ważniejsza od sprawiedliwości, to znaczy, że on nie ma sumienia. Każdy uczciwy człowiek w takiej sytuacji wie, jak należy postąpić. Jeśli panu Piotrowi chciało się fatygować do redakcji, aby obwieścić światu swoje poniżenie przez policję, to powinno mu się też chcieć, zgodnie z sumieniem praworządnego obywatela, pójść jednak na policję i złożyć zeznania.
A dziennikarze gazety, rozumiem, na pierwszy plan wysuwają w tym artykule postawę pana Piotra, jako sp... rozwiń
Avatar
nieryba / 17 kwietnia 2008 o 07:12
0
A ja myślałem,że Karol Młot nie żyje,a on żyje diabeł i to w Lublinie
Avatar
anty smerf / 17 kwietnia 2008 o 06:36
0
Niestety, POLICJA, jaką widzimy w serialach takich jak "Kryminalni" to tylko albo wymysł, albo pojedyncze przypadki. Po prostu nie ma policjantów z powołania, są tylko w większości policjanci bumelanci. Ignorują wskazówki świadków, nie chce im się robić, jeżdżą samochodami po budkach z hot-dogami (sam wiele razy widziałem zaparkowany samochód policyjny przed tego typu punktami)... Sorry, ale przy takim podejściu, to obywatel nie ma prawa czuć się bezpiecznie, a tym bardziej liczyć na pomoc, skoro sygnały są - powiedzmy sobie jasno - OLEWANE. Policjant powinien odznaczać się wysoką inteligencją "dochodzeniową", mieć tzw. "nosa". Ale w większości Ci którzy jeżdżą w patrolach to cwaniaczki i półgłówki.
Niestety, POLICJA, jaką widzimy w serialach takich jak "Kryminalni" to tylko albo wymysł, albo pojedyncze przypadki. Po prostu nie ma policjantów z powołania, są tylko w większości policjanci bumelanci. Ignorują wskazówki świadków, nie chce im się robić, jeżdżą samochodami po budkach z hot-dogami (sam wiele razy widziałem zaparkowany samochód policyjny przed tego typu punktami)... Sorry, ale przy takim podejściu, to obywatel nie ma prawa czuć się bezpiecznie, a tym bardziej liczyć na pomoc, skoro sygnały są - powie... rozwiń
Avatar
ppczuby / 17 kwietnia 2008 o 12:40
0
Policja potrafi ścigać za okruszek marihuany ale w takich sprawach jak uprowadzonego Olewnika albo z ciężkich pobić nic sobie nie robi.
Avatar
maxi / 17 kwietnia 2008 o 11:46
0
Ten swiadek łaski nie robi musi podać swoje dane jest świadkiem przestepstwa komu chce nazłosc zrobic policji chyba wazniejsze jest zeby złapać przestepców. Co za znieczulica ludzka
Avatar
T44635Y7463 / 17 kwietnia 2008 o 10:12
0
ormo napisał:
Proszę o pozytywną ocenę policji.Przecież złapali w 40-milinowym kraju coś ponad 20 pedofili.Wprawdzie nie udało się odbić bandytom Olewnika,ale to szczegół.

TYCH PEDOFILI TO PODAŁA IM ZACHODNIA POLICJA TZN. ORGANY ŚLEDCZE POLICJI HISZPAŃSKIEJ I INTERPOL!!!NASI TO BY MOGLI POGLĄDAĆ FILMY NA DVD Z TAKIM PODEJŚCIEM I SPRZETEM!!!LUBLIN 350 TYS. MIESZKAŃCÓW A NIE MA MONITORINGU MIEJŚC O NAWJIĘKSZEJ ILOŚCI ZAJŚC PRZETĘPCZYCH!!!ALE JAK U NAS NOŻEM TRKATUJE SIE RADNYCH TO O CZYM MY MÓWIMY!!!

TYCH PEDOFILI TO PODAŁA IM ZACHODNIA POLICJA TZN. ORGANY ŚLEDCZE POLICJI HISZPAŃSKIEJ I INTERPOL!!!NASI TO BY MOGLI POGLĄDAĆ FILMY NA DVD Z TAKIM PODEJŚCIEM I SPRZETEM!!!LUBLIN 350 TYS. MIESZKAŃCÓW A NIE MA MONITORINGU MIEJŚC O NAWJIĘKSZEJ ILOŚCI ZAJŚC PRZETĘPCZYCH!!!ALE JAK U NAS NOŻEM TRKATUJE SIE RADNYCH TO O CZYM MY MÓWIMY!!! rozwiń
Avatar
KK / 17 kwietnia 2008 o 08:55
0
AMATORSZCZYZNA POLICJI PORAżA ,NAJEPIEJ NIC NIE ROBIć PENSYJKA LECI,JAK U NASZYCH URZęDNIKóW
Avatar
ormo / 17 kwietnia 2008 o 08:49
0
Proszę o pozytywną ocenę policji.Przecież złapali w 40-milinowym kraju coś ponad 20 pedofili.Wprawdzie nie udało się odbić bandytom Olewnika,ale to szczegół.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2008 o 08:31
0
Tak to prawda, nie ma juz policjantów z powołania. Pokamuflować się, czyli poslizgać przez kilka latek, potem szybka emeryturka, taksóweczka i w butelkę. dla wydody. W Lublinie wszystko na p jak policja.
Avatar
ss / 17 kwietnia 2008 o 08:20
0
Coś to nie gra , jeszcze wczoraj czytałem że było ich 10 -15 , że dostał nożem w brzuch , a tu sie okazuje że było 2 , młotek ??? zamiast noża (skąd gość miał młotek?? co ś mi sie wydaje że to kolejny blef). W dodatku widać że to były zwykłe porachunki jakiś dresów między sobą. Nic sie kupy nie trzyma.
Avatar
zorra / 17 kwietnia 2008 o 07:41
0
Pan Piotr się obraził! Za co? Jeśli jego jakoś tam pokrętnie pojęta duma jest ważniejsza od sprawiedliwości, to znaczy, że on nie ma sumienia. Każdy uczciwy człowiek w takiej sytuacji wie, jak należy postąpić. Jeśli panu Piotrowi chciało się fatygować do redakcji, aby obwieścić światu swoje poniżenie przez policję, to powinno mu się też chcieć, zgodnie z sumieniem praworządnego obywatela, pójść jednak na policję i złożyć zeznania.
A dziennikarze gazety, rozumiem, na pierwszy plan wysuwają w tym artykule postawę pana Piotra, jako społecznie naganną i godną potępienia, a nie w celu podżegania do głupawej dyskusji o funkcjonowaniu policji?
Pan Piotr się obraził! Za co? Jeśli jego jakoś tam pokrętnie pojęta duma jest ważniejsza od sprawiedliwości, to znaczy, że on nie ma sumienia. Każdy uczciwy człowiek w takiej sytuacji wie, jak należy postąpić. Jeśli panu Piotrowi chciało się fatygować do redakcji, aby obwieścić światu swoje poniżenie przez policję, to powinno mu się też chcieć, zgodnie z sumieniem praworządnego obywatela, pójść jednak na policję i złożyć zeznania.
A dziennikarze gazety, rozumiem, na pierwszy plan wysuwają w tym artykule postawę pana Piotra, jako sp... rozwiń
Avatar
nieryba / 17 kwietnia 2008 o 07:12
0
A ja myślałem,że Karol Młot nie żyje,a on żyje diabeł i to w Lublinie
Avatar
anty smerf / 17 kwietnia 2008 o 06:36
0
Niestety, POLICJA, jaką widzimy w serialach takich jak "Kryminalni" to tylko albo wymysł, albo pojedyncze przypadki. Po prostu nie ma policjantów z powołania, są tylko w większości policjanci bumelanci. Ignorują wskazówki świadków, nie chce im się robić, jeżdżą samochodami po budkach z hot-dogami (sam wiele razy widziałem zaparkowany samochód policyjny przed tego typu punktami)... Sorry, ale przy takim podejściu, to obywatel nie ma prawa czuć się bezpiecznie, a tym bardziej liczyć na pomoc, skoro sygnały są - powiedzmy sobie jasno - OLEWANE. Policjant powinien odznaczać się wysoką inteligencją "dochodzeniową", mieć tzw. "nosa". Ale w większości Ci którzy jeżdżą w patrolach to cwaniaczki i półgłówki.
Niestety, POLICJA, jaką widzimy w serialach takich jak "Kryminalni" to tylko albo wymysł, albo pojedyncze przypadki. Po prostu nie ma policjantów z powołania, są tylko w większości policjanci bumelanci. Ignorują wskazówki świadków, nie chce im się robić, jeżdżą samochodami po budkach z hot-dogami (sam wiele razy widziałem zaparkowany samochód policyjny przed tego typu punktami)... Sorry, ale przy takim podejściu, to obywatel nie ma prawa czuć się bezpiecznie, a tym bardziej liczyć na pomoc, skoro sygnały są - powie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie
16 listopada 2018, 19:00

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie 0 0

16 listopada o godz. 19 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Telewizja Kłamie.

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi 0 1

Miejski program in vitro i darmowa komunikacja miejska dla seniorów znalazły się w programie wyborczym komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Członkowie świdnickiego stowarzyszenia idą do wyborów szeroką koalicją m.in. z Nowoczesną, PSL i SLD. Wczoraj komitet oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do powiatu i miasta a także kandydata na burmistrza miasta.

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 4 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 1 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 6 4

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu 8 10

W dużych korkach utknęli dzisiaj rano kierowcy jadący ul. Jana Pawła II w stronę Krochmalnej i dalej do Diamentowej i dworca kolejowego. To efekt zmian w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową.

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach
27 września 2018, 18:00

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. Puławska Akademia Plastyczna, świętująca X-lecie istnienia, organizuje jubileuszową wystawę Kwiaty, której wernisaż odbędzie się 27 września o godz. 18 w Galerii Inter Libros w Puławach (ul. Głęboka 7a).

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower
film

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower 35 7

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w niedzielę do Wąwolnicy. Weźmie udział w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie 2 2

Nie zatrzymał się do kontroli w Lubartowie, dlatego policjanci ruszyli za nim w pościg. 31-latek był po narkotykach.

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują 0

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało 18 5

Zakończyły się poszukiwania zaginionego w marcu 30-latka z Hutkowa. Ciało mężczyzny znaleziono na posesji jego rodziny.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników. 0

Kondycja firmy zależy od wielu czynników, a jednym z ważniejszych są jej pracownicy. Można mieć najlepsze urządzenia, sale konferencyjne, pracować w pięknych wnętrzach, ale nie znaczyć nic na rynku, jeśli zatrudniona kadra nie spełnia pokładanych w niej nadziei. Czasem dzieje się tak z prozaicznego powodu - braku współpracy między różnymi działami. Im większa organizacja, tym kryzys może narastać. Rozwiązaniem tego problemu są wyjazdy integracyjne, które jednak wyglądają zupełnie inaczej niż dawniej. Co się zmieniło?

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia 0 0

Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Dowiedzą się tego uczniowie szkół, które przystąpią do projektu „Lekcje z ZUS”. A uczniowie, którzy wezmą również udział w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, mają szansę na cenne nagrody i indeksy na studia.

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna"

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna" 1 2