Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2019 r.
19:03

Pomóż uchodźcom. Możesz oddać koc albo szampon

Autor: Zdjęcie autora am
4 17 A A
W Lublinie zbiórka ruszyła 25 czerwca
W Lublinie zbiórka ruszyła 25 czerwca (fot. Maciej Kaczanowski)

Najwięcej jest ubrań i koców, najmniej artykułów higienicznych. W Galerii Labirynt w Lublinie trwa zbiórka rzeczy, które zostaną wysłane do obozów dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najbardziej potrzebne są przybory szkolne, przybory toaletowe, śpiwory, ręczniki, namioty. A także mydła, szampony, pasty i szczoteczki do zębów, pieluchy, środki na komary, żywność. Rzeczy zebrane w Lublinie (i 11 innych polskich miastach) trafią do dwóch obozów dla uchodźców: Kara Tepe i Moria. W tym drugim powstaje właśnie szkoła.

– Szkoła to inicjatywa oddolna uchodźców, mieszkańców tego miejsca – tłumaczy Michał Wolny, wolontariusz Fundacji The Hope Project Polska. To organizacja założona przez parę Brytyjczyków - Erica i Philippę Kempson, którzy po przejściu na emeryturę przenieśli się na Lesbos. – Organizują tam wielki magazyn, do którego trafią rzeczy, które właśnie zbieramy. A z magazynu bezpośrednio do tych, którzy ich potrzebują – tłumaczy Wolny.

W Lublinie zbiórka rzeczy ruszyła 25 czerwca.

– Odzew jest spory – przyznaje Katarzyna Boraca z Galerii Labirynt. – Codziennie ktoś się zjawia z rzeczami. Najwięcej jest ubrań, najmniej artykułów higienicznych.

Zbiórka potrwa do niedzieli, 7 lipca. Rzeczy można przynosić do siedziby galerii (ul. Popiełuszki 5) w godz. 12-19.

e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Nowakowski / 4 lipca 2019 o 21:29
+9
Powinni ich nauczyć że produkty kupuje się w sklepie za pieniądze, a pieniądze zarabia się pracą. Nic za darmo.
Avatar
czytelnik / 4 lipca 2019 o 22:01
+8
Do roboty darmozjady... Ja żeby kupić mieszkanie to musiałem brać kredyt na trzydzieści lat, pracuję i go spłacam i nie oglądam się aż mi ktoś da za darmo, dziś w kraju jest dużo pracy ale po co oni mają pracować skoro są nauczeni że wszystko dostają za darmo.... Żenada!!!
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 23:33
+6
A kto mi pracującemu i płacącemu coraz to nowe podatki pomoże ??
Avatar
Marcin / 4 lipca 2019 o 20:26
+6
broń do ręki i walczyć o swój kraj o swoją ojczyznę a nie "uchodzić"powietrze może uchodzić z mojego lexsusa co najwyżej jak wjadę na gwoździa;-) ci co będą dawać łapkę w dół to za lexusa czy za fakt który napisałem j.w? Proszę o merytoryczne odpowiedzi,aczkolwiek wiem że lewacy nie potrafią tego robić,pozdrawiam wszystkich,szczęść Boże
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 19:42
+5
niby wyznawcy allacha ,a arabia, kuwejt katar iran ,ma tych uchodzców głęboko w du...? może ktoś sobie zada pytanie w swym zrytym mózgu przez lgbt i lewactwo-dlaczego?? a oni ni chcą głupiego szamponu ,tylko nowego sfartfona
Avatar
Dajmy sobie na luz / 5 lipca 2019 o 03:09
+4
I zasiłek im jeszcze dajmy żeby nic już nie robili tylko żyli za nasze pieniądze z podatków tak jak wszystkie te nieroby co siedzą w kryminale powinno być to co rodzina da to będziesz jadł a jak nie to nara pasożycie. Opamiętajmy się ludzie !!!!!!!!;
Avatar
?? / 4 lipca 2019 o 22:11
+3
Jutro zawiozę. Tak mnie wychowali rodzice. Zawsze powtarzali że dobroć powraca.
do gupiej zosi ; niedługo przypłynie cały  statek tej dobroci w ramach powrotu dobra i co zrobisz ,jak po 20,  strach bedzie z domu wyjść gupia zosiu?
Oj dziecko. Mało ty jeszcze w życiu widziałeś... nie głupio ci że piszesz takie inwektywy do 70 latki?
 droga Pani,głupota nie zna co to wiek ,poza tym jesteśmy stale manipulowani .mam raptem 13 l mniej,ale co tam, mogą zostać dzieckiem ,specjalnie dla Pani
Avatar
?? / 4 lipca 2019 o 21:06
+1
Jutro zawiozę. Tak mnie wychowali rodzice. Zawsze powtarzali że dobroć powraca.
 do gupiej zosi ; niedługo przypłynie cały  statek tej dobroci w ramach powrotu dobra i co zrobisz ,jak po 20,  strach bedzie z domu wyjść gupia zosiu?
Avatar
Jerry / 4 lipca 2019 o 20:50
+1
broń do ręki i walczyć o swój kraj o swoją ojczyznę a nie "uchodzić"powietrze może uchodzić z mojego lexsusa co najwyżej jak wjadę na gwoździa;-) ci co będą dawać łapkę w dół to za lexusa czy za fakt który napisałem j.w? Proszę o merytoryczne odpowiedzi,aczkolwiek wiem że lewacy nie potrafią tego robić,pozdrawiam wszystkich,szczęść Boże
 Merytoryczne odpowiedzi. A jakie było pytanie?
Avatar
zofia / 5 lipca 2019 o 12:49
0
Jutro zawiozę. Tak mnie wychowali rodzice. Zawsze powtarzali że dobroć powraca.
do gupiej zosi ; niedługo przypłynie cały  statek tej dobroci w ramach powrotu dobra i co zrobisz ,jak po 20,  strach bedzie z domu wyjść gupia zosiu?
Oj dziecko. Mało ty jeszcze w życiu widziałeś... nie głupio ci że piszesz takie inwektywy do 70 latki?
droga Pani,głupota nie zna co to wiek ,poza tym jesteśmy stale manipulowani .mam raptem 13 l mniej,ale co tam, mogą zostać dzieckiem ,specjalnie dla Pani
 Jeżeli pomaganie potrzebującym jest według ciebie głupotą, to rzeczywiście pozostań dzieckiem. Niestety, dzieckiem upośledzonym...
 Jeżeli pomaganie potrzebującym jest według ciebie głupotą, to rzeczywiście pozostań dzieckiem. Niestety, dzieckiem upośledzonym... rozwiń
Avatar
zofia / 5 lipca 2019 o 12:49
0
Jutro zawiozę. Tak mnie wychowali rodzice. Zawsze powtarzali że dobroć powraca.
do gupiej zosi ; niedługo przypłynie cały  statek tej dobroci w ramach powrotu dobra i co zrobisz ,jak po 20,  strach bedzie z domu wyjść gupia zosiu?
Oj dziecko. Mało ty jeszcze w życiu widziałeś... nie głupio ci że piszesz takie inwektywy do 70 latki?
droga Pani,głupota nie zna co to wiek ,poza tym jesteśmy stale manipulowani .mam raptem 13 l mniej,ale co tam, mogą zostać dzieckiem ,specjalnie dla Pani
 Jeżeli pomaganie potrzebującym jest według ciebie głupotą, to rzeczywiście pozostań dzieckiem. Niestety, dzieckiem upośledzonym...
 Jeżeli pomaganie potrzebującym jest według ciebie głupotą, to rzeczywiście pozostań dzieckiem. Niestety, dzieckiem upośledzonym... rozwiń
Avatar
kmać / 5 lipca 2019 o 11:59
0
Do przygłupów, czyli większości: to są dary, które zostaną przekazane ludziom, również dzieciom w ich kraju, w kraju zniszczonym wojną, w którym większość ludzi nie pracuje, ponieważ pracodawcy nie mogą prowadzić swoją działalność gospodarczą. Jeżeli nie chcecie, nie dawajcie, Wasza wola, ale dziwcie się, że za chlebem emigrują do innych krajów. Jeść trzeba... a ten dzban co napisał o kredycie na mieszkanie na 30 lat lepiej, żeby przestał pić i/lub ćpać.
 jak nie rozumiesz kretynie o co chodzi ,to głupot nie smaruj ,poczyta sobie marxa ,a lenina sobie na pamięć naucz i du.py ludziom nie zawracaj ,masz zniszczony mózgotrzepem mózg
 jak nie rozumiesz kretynie o co chodzi ,to głupot nie smaruj ,poczyta sobie marxa ,a lenina sobie na pamięć naucz i du.py ludziom nie zawracaj ,masz zniszczony mózgotrzepem mózg rozwiń
Avatar
Bat na kretynów / 5 lipca 2019 o 07:05
-3
Do przygłupów, czyli większości: to są dary, które zostaną przekazane ludziom, również dzieciom w ich kraju, w kraju zniszczonym wojną, w którym większość ludzi nie pracuje, ponieważ pracodawcy nie mogą prowadzić swoją działalność gospodarczą. Jeżeli nie chcecie, nie dawajcie, Wasza wola, ale dziwcie się, że za chlebem emigrują do innych krajów. Jeść trzeba... a ten dzban co napisał o kredycie na mieszkanie na 30 lat lepiej, żeby przestał pić i/lub ćpać.
Avatar
Dajmy sobie na luz / 5 lipca 2019 o 03:09
+4
I zasiłek im jeszcze dajmy żeby nic już nie robili tylko żyli za nasze pieniądze z podatków tak jak wszystkie te nieroby co siedzą w kryminale powinno być to co rodzina da to będziesz jadł a jak nie to nara pasożycie. Opamiętajmy się ludzie !!!!!!!!;
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 23:33
+6
A kto mi pracującemu i płacącemu coraz to nowe podatki pomoże ??
Avatar
good apetite / 4 lipca 2019 o 22:20
0
Nareszcie przybędą uchodźcy.Uchodźcy są bardzo potrzebni!Oni, czyli uchodźcy robią dobrą robotę, czyli jak mawiają anglosasi :"good job" Oni, mianowicie siusiają i walą kupy, pod okolicznymi drzewkami i krzaczkami. Ku zadowoleniu okolicznych piesków i ich właścicieli,czyli tzw."psiarzy", bo pieski te mają co wąchać i co lizać, a właściciele, którzy im mordy liżą, też!! smacznego!!
Avatar
on daily bases / 4 lipca 2019 o 22:18
-3
Niech przybywają immigranci.Oni, czyli immigranci robią dobrą robotę, czyli jak mawiają anglosasi :"good job" Oni, mianowicie siusiają i walą kupy, pod okolicznymi drzewkami i krzaczkami, ku zadowoleniu okolicznych piesków i ich właścicieli,czyli tzw."psiarzy", bo pieski te mają co wąchać i co lizać, a ich właściciele,czyli psiarze, którzy im mordy liżą, też!! smacznego!!Liżą im ofajdane mordki : "on daily basis" jak mawiają anglosasi!
Avatar
?? / 4 lipca 2019 o 22:11
+3
Jutro zawiozę. Tak mnie wychowali rodzice. Zawsze powtarzali że dobroć powraca.
do gupiej zosi ; niedługo przypłynie cały  statek tej dobroci w ramach powrotu dobra i co zrobisz ,jak po 20,  strach bedzie z domu wyjść gupia zosiu?
Oj dziecko. Mało ty jeszcze w życiu widziałeś... nie głupio ci że piszesz takie inwektywy do 70 latki?
 droga Pani,głupota nie zna co to wiek ,poza tym jesteśmy stale manipulowani .mam raptem 13 l mniej,ale co tam, mogą zostać dzieckiem ,specjalnie dla Pani
Avatar
czytelnik / 4 lipca 2019 o 22:01
+8
Do roboty darmozjady... Ja żeby kupić mieszkanie to musiałem brać kredyt na trzydzieści lat, pracuję i go spłacam i nie oglądam się aż mi ktoś da za darmo, dziś w kraju jest dużo pracy ale po co oni mają pracować skoro są nauczeni że wszystko dostają za darmo.... Żenada!!!
Avatar
Zofia / 4 lipca 2019 o 21:53
-2
Jutro zawiozę. Tak mnie wychowali rodzice. Zawsze powtarzali że dobroć powraca.
do gupiej zosi ; niedługo przypłynie cały  statek tej dobroci w ramach powrotu dobra i co zrobisz ,jak po 20,  strach bedzie z domu wyjść gupia zosiu?
 Oj dziecko. Mało ty jeszcze w życiu widziałeś... nie głupio ci że piszesz takie inwektywy do 70 latki?