Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 marca 2015 r.
17:30
Edytuj ten wpis

Praca Straży Miejskiej w Lublinie w liczbach. Ile wlepili mandatów i za co

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
99 18 A A

Interwencji przybyło o jedną piątą, posypało się ponad 17 tys. mandatów i ponad siedmiokrotnie wzrosła liczba przypadków, gdy właściciel źle zaparkowanego auta dotarł na miejsce szybciej, niż holownik. Co jeszcze jest w sprawozdaniu za 2014 r., które dostali radni?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
1 939 279 zł
to wartość mandatów wystawionych w 2014 r., z czego aż 78 proc. to mandaty za wykroczenia drogowe, pozostałe dotyczyły wykroczeń porządkowych. Wartość mandatów była większa o blisko 190 tys. zł w porównaniu z 2013 r.

838 820 zł
na taką kwotę opiewały mandaty za wykroczenia drogowe, takie jak np. parkowanie na zakazie

668 350 zł
to wartość mandatów wystawionych na podstawie zdjęć z fotoradaru. Takich mandatów było 4613

163 550 zł
to suma mandatów za spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych

25 485
zgłoszeń od mieszkańców odebrała Straż Miejska w ciągu roku. To o 22 proc. więcej niż rok wcześniej

23 203
na tylu posesjach straż sprawdzała obecność czytelnej i oświetlonej tabliczki z adresem. Stwierdziła 989 uchybień. Takie kontrole objęły 89 proc. ulic

6 105
pouczeń zamiast wlepiania mandatu udzielili strażnicy miejscy, głównie dotyczyło to wykroczeń drogowych

5 014
interwencji przekazali strażnikom dyżurni monitoringu miejskiego

1 717
zdjęć wykonał fotoradar na rekordowej pod tym względem ul. Jana Pawła II

728
mandatów dostały osoby palące papierosy tam, gdzie jest to zabronione, m.in. na przystankach i placach zabaw

507
razy na zlecenie straży odholowano samochód z ulicy

318
tylu pojazdów nie odholowano, bo do auta szybciej dotarł jego właściciel niż holownik. W 2013 r. były 44 takie przypadki
301
osób ukarano mandatem na pl. Kaczyńskiego. Głównie za imprezowanie pod chmurką

165
razy karano osoby bezprawnie zajmujące miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych

106
zgłoszeń dotyczyło nielegalnie umieszczonych plakatów wyborczych, z czego za zasadne uznano 88 sygnałów

71
mandatów wystawiono za niezgodne z prawem wieszanie plakatów

28
pijanych osób strażnicy dostarczyli do domu. Rok wcześniej było 18 takich przypadków

21
mandatów dostały osoby, które nie sprzątnęły po psie. To mniej niż jeden mandat na 2 tygodnie, choć rok wcześniej były prawie dwa na tydzień

19
mandatów wlepili funkcjonariusze za spalanie odpadów

5
mandatów wystawiono za złamanie zakazu wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego (wszedł w życie w kwietniu ub. r.)

1
mandat dostał właściciel posesji, który mimo wcześniejszego pouczenia nie oznakował posesji tabliczką z adresem
Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Paweł / 23 marca 2015 o 10:26
0

Śmieszne to, bo dostałem fotke z fotoradaru od strazy miejskiej. Było to dość dawno bo nawet nie pamietam kto prowadzil moje auto.  Wiec jak niby mam podac sprawce, ktorego ode mnie wymagają? Kolega mi mowil o strone odwalaniemandatu.yanosik.pl pobralem wniosek i sprawa w toku. zobaczymy

Avatar
MP / 19 marca 2015 o 10:53
0

21 mandatów dostały osoby ,które nie sprzątnęły po psie. A gdzie reszta mandatów???

Zapraszam do wąwozu przy ul Krokusowej 6.Powstał tam ,,park''moc pieniędzy włożonych w alejki i krzaczki...korę i takie tam. I co się dzieje?Ano właśnie każdego dnia o 8.30 pan wychodzi ze swoim psem a raczej chciałoby się powiedzieć pies wyprowadza pana. Bo gdyby pan miał mózg i kulturę to zachowywałby się jak człowiek a tak to trudno stwierdzić kto jest mądrzejszy z tej pary .Ale do rzeczy owy pan nie potrafi chodzić alejką tylko tak jak pies chodzi po ziemi która przygotowana jest na trawę i po korze...tam czeka aż piesek załatwi swoje potrzeby ,idą jeszcze kawałek i wracają tą samą drogą...I takich spacerowiczów jest moc!!!a SM nie ma;(

21 mandatów dostały osoby ,które nie sprzątnęły po psie. A gdzie reszta mandatów???

Zapraszam do wąwozu przy ul Krokusowej 6.Powstał tam ,,park''moc pieniędzy włożonych w alejki i krzaczki...korę i takie tam. I co się dzieje?Ano właśnie każdego dnia o 8.30 pan wychodzi ze swoim psem a raczej chciałoby się powiedzieć pies wyprowadza pana. Bo gdyby pan miał mózg i kulturę to zachowywałby się jak człowiek a tak to trudno stwierdzić kto jest mądrzejszy z tej pary .Ale do rzeczy owy pan nie potrafi chodzić alejką tylko tak jak pies chod... rozwiń

Avatar
Andrzej / 19 marca 2015 o 07:25
0

21mandatów za psie gówna ??

Niech rozejrzą się dookoła

Fakt. Chłopcy ze SM skupili się na złotodajnych akcjach, radary, blokady, natomiast uznali że ganianie za paniusiami i babciami z psinkami co to piaskownice paskudzą, to kiepski czyli gów****y interes i odpuścili ..

Avatar
Andrzej / 19 marca 2015 o 07:21
0

"  Obużony " ? ? to Ty chyba znad Buga ?  No chyba że jesteś Oburzony .. a to co innego .. :)

Na Bronowicach spotkać strażników graniczy z cudem. Na każdym trawniku setki psich gówien, za co się należy mandat do 500PLN. Może tutaj poszukacie kasy a nie tylko blokady zakładać i przestawiać fotoradary umiecie. Od karania kierowców jest drogówka!!!

Avatar
inhu / 18 marca 2015 o 21:41
0

Zgadza się, nic nie rozumiesz.

Tam gdzie Straż jest potrzebna to jej nie ma bo w tym czasie stoi ze skarbonką przy drodze, wykonując zadania Policji.

Jest nadzieja że wezmą się za rowerzystów na chodnikach. Będzie to coś pożytecznego.

Avatar
re / 18 marca 2015 o 20:26
0

Nie do końca rozumiem to oburzenie za mandaty.

Zgadza się, nic nie rozumiesz.

Tam gdzie Straż jest potrzebna to jej nie ma bo w tym czasie stoi ze skarbonką przy drodze, wykonując zadania Policji.

Avatar
policmarcin / 18 marca 2015 o 20:23
0

Rudy,widziałeś sondę jak społeczeństwo ocenia twoją i twoich podwładnych pracę??miło ci?

Avatar
fy / 18 marca 2015 o 20:20
0

z zestawienia jasno wynika że Straż Miejska wykonuje głównie zadania Policji - Wydziału Ruchu Drogowego!

Chyba nie do tego została powołana!

Avatar
Obużony / 18 marca 2015 o 20:18
0

Na Bronowicach spotkać strażników graniczy z cudem. Na każdym trawniku setki psich gówien, za co się należy mandat do 500PLN. Może tutaj poszukacie kasy a nie tylko blokady zakładać i przestawiać fotoradary umiecie. Od karania kierowców jest drogówka!!!

Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 19:58
0

Rozpieprzyc tych nierobow.Po co oni potrzebni?Obibasy i lenie.Wożą dupy i nic nie robią.

Avatar
Paweł / 23 marca 2015 o 10:26
0

Śmieszne to, bo dostałem fotke z fotoradaru od strazy miejskiej. Było to dość dawno bo nawet nie pamietam kto prowadzil moje auto.  Wiec jak niby mam podac sprawce, ktorego ode mnie wymagają? Kolega mi mowil o strone odwalaniemandatu.yanosik.pl pobralem wniosek i sprawa w toku. zobaczymy

Avatar
MP / 19 marca 2015 o 10:53
0

21 mandatów dostały osoby ,które nie sprzątnęły po psie. A gdzie reszta mandatów???

Zapraszam do wąwozu przy ul Krokusowej 6.Powstał tam ,,park''moc pieniędzy włożonych w alejki i krzaczki...korę i takie tam. I co się dzieje?Ano właśnie każdego dnia o 8.30 pan wychodzi ze swoim psem a raczej chciałoby się powiedzieć pies wyprowadza pana. Bo gdyby pan miał mózg i kulturę to zachowywałby się jak człowiek a tak to trudno stwierdzić kto jest mądrzejszy z tej pary .Ale do rzeczy owy pan nie potrafi chodzić alejką tylko tak jak pies chodzi po ziemi która przygotowana jest na trawę i po korze...tam czeka aż piesek załatwi swoje potrzeby ,idą jeszcze kawałek i wracają tą samą drogą...I takich spacerowiczów jest moc!!!a SM nie ma;(

21 mandatów dostały osoby ,które nie sprzątnęły po psie. A gdzie reszta mandatów???

Zapraszam do wąwozu przy ul Krokusowej 6.Powstał tam ,,park''moc pieniędzy włożonych w alejki i krzaczki...korę i takie tam. I co się dzieje?Ano właśnie każdego dnia o 8.30 pan wychodzi ze swoim psem a raczej chciałoby się powiedzieć pies wyprowadza pana. Bo gdyby pan miał mózg i kulturę to zachowywałby się jak człowiek a tak to trudno stwierdzić kto jest mądrzejszy z tej pary .Ale do rzeczy owy pan nie potrafi chodzić alejką tylko tak jak pies chod... rozwiń

Avatar
Andrzej / 19 marca 2015 o 07:25
0

21mandatów za psie gówna ??

Niech rozejrzą się dookoła

Fakt. Chłopcy ze SM skupili się na złotodajnych akcjach, radary, blokady, natomiast uznali że ganianie za paniusiami i babciami z psinkami co to piaskownice paskudzą, to kiepski czyli gów****y interes i odpuścili ..

Avatar
Andrzej / 19 marca 2015 o 07:21
0

"  Obużony " ? ? to Ty chyba znad Buga ?  No chyba że jesteś Oburzony .. a to co innego .. :)

Na Bronowicach spotkać strażników graniczy z cudem. Na każdym trawniku setki psich gówien, za co się należy mandat do 500PLN. Może tutaj poszukacie kasy a nie tylko blokady zakładać i przestawiać fotoradary umiecie. Od karania kierowców jest drogówka!!!

Avatar
inhu / 18 marca 2015 o 21:41
0

Zgadza się, nic nie rozumiesz.

Tam gdzie Straż jest potrzebna to jej nie ma bo w tym czasie stoi ze skarbonką przy drodze, wykonując zadania Policji.

Jest nadzieja że wezmą się za rowerzystów na chodnikach. Będzie to coś pożytecznego.

Avatar
re / 18 marca 2015 o 20:26
0

Nie do końca rozumiem to oburzenie za mandaty.

Zgadza się, nic nie rozumiesz.

Tam gdzie Straż jest potrzebna to jej nie ma bo w tym czasie stoi ze skarbonką przy drodze, wykonując zadania Policji.

Avatar
policmarcin / 18 marca 2015 o 20:23
0

Rudy,widziałeś sondę jak społeczeństwo ocenia twoją i twoich podwładnych pracę??miło ci?

Avatar
fy / 18 marca 2015 o 20:20
0

z zestawienia jasno wynika że Straż Miejska wykonuje głównie zadania Policji - Wydziału Ruchu Drogowego!

Chyba nie do tego została powołana!

Avatar
Obużony / 18 marca 2015 o 20:18
0

Na Bronowicach spotkać strażników graniczy z cudem. Na każdym trawniku setki psich gówien, za co się należy mandat do 500PLN. Może tutaj poszukacie kasy a nie tylko blokady zakładać i przestawiać fotoradary umiecie. Od karania kierowców jest drogówka!!!

Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 19:58
0

Rozpieprzyc tych nierobow.Po co oni potrzebni?Obibasy i lenie.Wożą dupy i nic nie robią.

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 3 1

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 1 1

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 17 9

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 14

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!