Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2012 r.
16:40
Edytuj ten wpis

Pracownicy wrócili z demonstracji, przebadali ich alkomatem

0 29 A A
– Chcieli nas zastraszyć – mówi Jerzy Pielaszkiewicz, związkowiec z Kraśnika. – A tylko nas zmotywow
– Chcieli nas zastraszyć – mówi Jerzy Pielaszkiewicz, związkowiec z Kraśnika. – A tylko nas zmotywow

Dzień po powrocie z demonstracji w Warszawie na energetyków czekała w pracy niemiła niespodzianka – badanie alkomatem. Skarga jest już w drodze do inspekcji pracy. PGE tłumaczy, że badanie nie ma nic wspólnego z demonstracją, tylko z bezpieczeństwem i… ostatkami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To był odwet za udział w manifestacji – mówił wczoraj Krzysztof Marzec, przewodniczący komisji międzyzakładowej NSZZ "Solidarność” w Lubelskich Zakładach Energetycznych. – Takie działanie nosi znamiona zastraszania, wywoływania nacisku, wręcz mobbingu.

We wtorek 320 pracowników lubelskiego oddziału PGE Dystrybucja manifestowało w Warszawie. Energetycy z różnych miast regionu protestowali przeciw zapowiadanej przez władze firmy reorganizacji. Dzień po powrocie ze stolicy na pracowników czekała niemiła niespodzianka. – Dyrekcja zarządziła "akcję alkomat” – opowiada Marzec. – Rano w alkomat dmuchali pracownicy z Kraśnika, Puław, Kocka i Radzynia Podlaskiego. Ci, którzy we wtorek pikietowali, a także inni.

– Pracuję 20 lat i o takiej akcji nie słyszałem. U nas przebadali ok. 30 osób, połowa z nich wyjeżdżała na manifestację – wylicza Jerzy Pielaszkiewicz, związkowiec z Kraśnika. – Przebadaliby więcej, tylko skończyły się ustniki.

Tomasz Flis, dyr. generalny PGE Dystrybucja, podczas czwartkowego zebrania ze związkowcami i pracownikami w Lubartowie, wiązał badanie alkomatem z zapewnieniem bezpieczeństwa w pracy. – Żadnych szykan za uczestnictwo w proteście nie ma – zapewnia.
Przedstawiciele PGE tłumaczą, że kontrole są prowadzone w całej Polsce. I mają związek z dwoma tragicznymi wypadkami, do których doszło w grudniu. To nie jedyny powód. – 21 lutego były ostatki – mówi Dorota Szkodziak z PGE Dystrybucja SA Oddział Lublin.

Według niej pracodawca uznał, że następnego dnia rano było ryzyko przyjścia do pracy w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

Związkowcy wysłali skargę do inspekcji pracy. Pismo jeszcze nie dotarło, ale inspektorzy już o sprawie słyszeli. – Pracodawca ma prawo w uzasadnionych przypadkach zażądać badania alkomatem, ale pracownik ma też prawo odmówić poddaniu się takiemu badaniu – wyjaśnia Krzysztof Goldman, okręgowy inspektor pracy w Lublinie. – Jeśli związkowcy uważają, że naruszona została ich godność, albo są szykanowani, mogą pójść do sądu. Aby uznać to działanie za mobbing, musiałoby się ono notorycznie powtarzać wobec określonej osoby czy grupy osób.

Dyr. Flis zapewnił pracowników, że takie kontrole będą powtarzane.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
energia / 27 lutego 2012 o 07:26
0
Popieram akcje , w końcu biorą taką kasę a nie chcą za nic odpowiadać... i jeszcze jaki sprzeciw . To w FŁT dmuchasz i nie masz nic do gadania , a tu co trafiło na wyższą klasę ??? Czy to oznacza równych i równiejszych?
Avatar
lublinianka / 26 lutego 2012 o 18:45
0
[quote name='Dobosz...' timestamp='1330177838' post='602325']
jestes zwykla komunistyczna propagantka co my znamy z czasow prl.
nie wypisuj takich spraw o ludziach co chca wszystkim wam otworzyc oczy na to co sie dzieje dookola nas
praca jest najwazniejsza i o nia trzeba sie bic na kazdym kroku
jesli ktos napije sie piwa to tez nie caly swiat sie zawali a kontrolowanie jest tylko oznaka pogardy dla ludzi pracy
znamy to z otepsji i codzinnego kontaktu z pelowcami nie szanujacymi wiernych ojczyznie i wierze ojcow pracownikami roznych branz
[/quote]
Panie Dobosz, naucz się języka polskiego, a dopiero potem wypisuj swoje "bzdurki". Jeśli tak szanujesz swoją Ojczyznę, to pisz to słowo z dużej litery. Zdania też zaczyna się pisać dużą literą. Używaj również polskich liter, jeśli uważasz się za Polaka (dla przypomnienia w polskim alfabecie istnieją: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź). Dodaję, że opisywana przeze mnie sytuacja niekoniecznie dotyczyła akurat tych związkowców. Kontrola pracowników wcale nie jest oznaką pogardy dla pracowników. Tak samo jak kontrola drogowa kierowców. Jeśli pracodawca dowiedział się, że mogło dojść do nadużywania alkoholu podczas demonstracji lub po niej, to miał prawo sprawdzić, czy jego pracownicy są trzeźwi przed przystąpieniem do pracy. Takie zapisy są w kodeksie pracy. Gdyby stało się nieszczęście, bo pracownik pod wpływem alkoholu doprowadziłby do wypadku w czasie pracy, to również pracodawca mógłby za to odpowiadać, ze dopuścił tego pracownika do pracy.
[quote name='Dobosz...' timestamp='1330177838' post='602325']
jestes zwykla komunistyczna propagantka co my znamy z czasow prl.
nie wypisuj takich spraw o ludziach co chca wszystkim wam otworzyc oczy na to co sie dzieje dookola nas
praca jest najwazniejsza i o nia trzeba sie bic na kazdym kroku
jesli ktos napije sie piwa to tez nie caly swiat sie zawali a kontrolowanie jest tylko oznaka pogardy dla ludzi pracy
znamy to z otepsji i codzinnego kontaktu z pelowcami nie szanujacymi wiernych o... rozwiń
Avatar
wyrobnik / 26 lutego 2012 o 09:00
0
Ludzie ci co za 1,5 tys. netto pracujecie to macie wiedze, ze srednia pensja w PGE to prawdopobnie dwie srednie krajowe, i ze z tych ludzi nikt na bruku nie zostanie, to co sie martwic nimi, dostano odprawe o jakiej wy mozecie tylko marzyc, a niech walczo o swoje, ciekawe czy ci pracownicy krasnickiego PGE tak by sie martwili o ludzi zwalnianych z FLT
Avatar
henry / 26 lutego 2012 o 02:30
0
Jeżeli w stanie wskazujacym.. ktoś obsługuje WN to naraża siebie i współpracowników. Zatem akcja byla OK!
Avatar
Gość / 25 lutego 2012 o 22:43
0
Skoro byli trzeźwi to z czego robić problem. Dmuchnąć w alkomat i roześmiać się w twarz badającemu.
Chyba że na złodzieju czapka goreje, czy coś w tym rodzaju.
Avatar
grazzzyna / 25 lutego 2012 o 21:15
0
I słusznie! Praca to nie piknik i nie zabawa!
Avatar
korba / 25 lutego 2012 o 18:34
0
[quote name='Nikt' timestamp='1330161284' post='602182']
Nie no skandal na miare trybunału w Starsburgu. Każą przychodzić do pracy trzeźwym. Ludziom to się już w głowach poprzewracało od tego dobrobytu, jak to trzeźwym do pracy ??
[/quote
Jak masz dziecko to proponuję abyś od czasu do czasu sprawdził żonę alkomatem bo sprawowanie opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości też jest zabronione.
Takie coś gamoniu to się stosuje w przypadku wyraźnych przesłanek że pracownik może być pod wpływem alkoholu a nie w formie wskazującej na perfidną łapankę.
Ja bym z chęcią przebadał tym alkomatem Flisa i jego kumpli z PGE w podczas którejś z wyjazdowych narad.
[quote name='Nikt' timestamp='1330161284' post='602182']
Nie no skandal na miare trybunału w Starsburgu. Każą przychodzić do pracy trzeźwym. Ludziom to się już w głowach poprzewracało od tego dobrobytu, jak to trzeźwym do pracy ??
[/quote
Jak masz dziecko to proponuję abyś od czasu do czasu sprawdził żonę alkomatem bo sprawowanie opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości też jest zabronione.
Takie coś ga... rozwiń
Avatar
korba / 25 lutego 2012 o 18:32
0
[quote name='Nikt' timestamp='1330161284' post='602182']
Nie no skandal na miare trybunału w Starsburgu. Każą przychodzić do pracy trzeźwym. Ludziom to się już w głowach poprzewracało od tego dobrobytu, jak to trzeźwym do pracy ??
[/quote
Jak masz dziecko to proponuję abyś od czasu do czasu sprawdził żonę alkomatem bo sprawowanie opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości też jest zabronione.
Takie coś gamoniu to się stosuje w przypadku wyraźnych przesłanek że pracownik może być pod wpływem alkoholu a nie w formie wskazującej na perfidną łapankę.
Ja bym z chęcią przebadał tym alkomatem Flisa i jego kumpli z PGE w podczas którejś z wyjazdowych narad.
[quote name='Nikt' timestamp='1330161284' post='602182']
Nie no skandal na miare trybunału w Starsburgu. Każą przychodzić do pracy trzeźwym. Ludziom to się już w głowach poprzewracało od tego dobrobytu, jak to trzeźwym do pracy ??
[/quote
Jak masz dziecko to proponuję abyś od czasu do czasu sprawdził żonę alkomatem bo sprawowanie opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości też jest zabronione.
Takie coś gamoniu to się stosuje w przypadku wyraźnych przesłanek że pracownik może być pod wpływem a... rozwiń
Avatar
korba / 25 lutego 2012 o 18:21
0
Kiedy Wałęsa z Michnikiem obiecywali braci robotniczej demokrację w Polsce to zapomnieli dodać,że to będzie demokracja nieco inna niż ta zachodnia. Że tu z demokracji będzie korzystał
tylko ten kto będzie trzymał z Wałęsą,Michnikiem,Kuroniem itd. a reszcie założą "AKTA" - potem może i kolczyki z chipami-bo jakże barany bez chipów ?.Ludzie przejrzyjcie na oczy .....wy już nie jesteście
partnerami w dialogu ...WY STALIŚCIE SIĘ "ZA-SO-BA-MI LUDZKIMI" .Natomiast wszelakiego rodzaju "ZASOBY" podlegają różnego rodzaju obróbkom (teraz do 67 lat) a potem recykling i utylizacja.
Kiedy Wałęsa z Michnikiem obiecywali braci robotniczej demokrację w Polsce to zapomnieli dodać,że to będzie demokracja nieco inna niż ta zachodnia. Że tu z demokracji będzie korzystał
tylko ten kto będzie trzymał z Wałęsą,Michnikiem,Kuroniem itd. a reszcie założą "AKTA" - potem może i kolczyki z chipami-bo jakże barany bez chipów ?.Ludzie przejrzyjcie na oczy .....wy już nie jesteście
partnerami w dialogu ...WY STALIŚCIE SIĘ "ZA-SO-BA-MI LUDZKIMI" .Natomiast wszelakiego rodzaju "ZASOBY" podlegają róż... rozwiń
Avatar
Maciek / 25 lutego 2012 o 18:18
0
Biedni związkowcy.....jak zwykle więzienia są przepełnione niewinnymi,a świat przestępcami:).Państwo związkowcy doskonale wiecie że na manifestacji chlaliście ile wlazło,co by się odważniej darło ryja na rządzących,a teraz udajecie niewiniątka:).
Avatar
energia / 27 lutego 2012 o 07:26
0
Popieram akcje , w końcu biorą taką kasę a nie chcą za nic odpowiadać... i jeszcze jaki sprzeciw . To w FŁT dmuchasz i nie masz nic do gadania , a tu co trafiło na wyższą klasę ??? Czy to oznacza równych i równiejszych?
Avatar
lublinianka / 26 lutego 2012 o 18:45
0
[quote name='Dobosz...' timestamp='1330177838' post='602325']
jestes zwykla komunistyczna propagantka co my znamy z czasow prl.
nie wypisuj takich spraw o ludziach co chca wszystkim wam otworzyc oczy na to co sie dzieje dookola nas
praca jest najwazniejsza i o nia trzeba sie bic na kazdym kroku
jesli ktos napije sie piwa to tez nie caly swiat sie zawali a kontrolowanie jest tylko oznaka pogardy dla ludzi pracy
znamy to z otepsji i codzinnego kontaktu z pelowcami nie szanujacymi wiernych ojczyznie i wierze ojcow pracownikami roznych branz
[/quote]
Panie Dobosz, naucz się języka polskiego, a dopiero potem wypisuj swoje "bzdurki". Jeśli tak szanujesz swoją Ojczyznę, to pisz to słowo z dużej litery. Zdania też zaczyna się pisać dużą literą. Używaj również polskich liter, jeśli uważasz się za Polaka (dla przypomnienia w polskim alfabecie istnieją: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź). Dodaję, że opisywana przeze mnie sytuacja niekoniecznie dotyczyła akurat tych związkowców. Kontrola pracowników wcale nie jest oznaką pogardy dla pracowników. Tak samo jak kontrola drogowa kierowców. Jeśli pracodawca dowiedział się, że mogło dojść do nadużywania alkoholu podczas demonstracji lub po niej, to miał prawo sprawdzić, czy jego pracownicy są trzeźwi przed przystąpieniem do pracy. Takie zapisy są w kodeksie pracy. Gdyby stało się nieszczęście, bo pracownik pod wpływem alkoholu doprowadziłby do wypadku w czasie pracy, to również pracodawca mógłby za to odpowiadać, ze dopuścił tego pracownika do pracy.
[quote name='Dobosz...' timestamp='1330177838' post='602325']
jestes zwykla komunistyczna propagantka co my znamy z czasow prl.
nie wypisuj takich spraw o ludziach co chca wszystkim wam otworzyc oczy na to co sie dzieje dookola nas
praca jest najwazniejsza i o nia trzeba sie bic na kazdym kroku
jesli ktos napije sie piwa to tez nie caly swiat sie zawali a kontrolowanie jest tylko oznaka pogardy dla ludzi pracy
znamy to z otepsji i codzinnego kontaktu z pelowcami nie szanujacymi wiernych o... rozwiń
Avatar
wyrobnik / 26 lutego 2012 o 09:00
0
Ludzie ci co za 1,5 tys. netto pracujecie to macie wiedze, ze srednia pensja w PGE to prawdopobnie dwie srednie krajowe, i ze z tych ludzi nikt na bruku nie zostanie, to co sie martwic nimi, dostano odprawe o jakiej wy mozecie tylko marzyc, a niech walczo o swoje, ciekawe czy ci pracownicy krasnickiego PGE tak by sie martwili o ludzi zwalnianych z FLT
Avatar
henry / 26 lutego 2012 o 02:30
0
Jeżeli w stanie wskazujacym.. ktoś obsługuje WN to naraża siebie i współpracowników. Zatem akcja byla OK!
Avatar
Gość / 25 lutego 2012 o 22:43
0
Skoro byli trzeźwi to z czego robić problem. Dmuchnąć w alkomat i roześmiać się w twarz badającemu.
Chyba że na złodzieju czapka goreje, czy coś w tym rodzaju.
Avatar
grazzzyna / 25 lutego 2012 o 21:15
0
I słusznie! Praca to nie piknik i nie zabawa!
Avatar
korba / 25 lutego 2012 o 18:34
0
[quote name='Nikt' timestamp='1330161284' post='602182']
Nie no skandal na miare trybunału w Starsburgu. Każą przychodzić do pracy trzeźwym. Ludziom to się już w głowach poprzewracało od tego dobrobytu, jak to trzeźwym do pracy ??
[/quote
Jak masz dziecko to proponuję abyś od czasu do czasu sprawdził żonę alkomatem bo sprawowanie opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości też jest zabronione.
Takie coś gamoniu to się stosuje w przypadku wyraźnych przesłanek że pracownik może być pod wpływem alkoholu a nie w formie wskazującej na perfidną łapankę.
Ja bym z chęcią przebadał tym alkomatem Flisa i jego kumpli z PGE w podczas którejś z wyjazdowych narad.
[quote name='Nikt' timestamp='1330161284' post='602182']
Nie no skandal na miare trybunału w Starsburgu. Każą przychodzić do pracy trzeźwym. Ludziom to się już w głowach poprzewracało od tego dobrobytu, jak to trzeźwym do pracy ??
[/quote
Jak masz dziecko to proponuję abyś od czasu do czasu sprawdził żonę alkomatem bo sprawowanie opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości też jest zabronione.
Takie coś ga... rozwiń
Avatar
korba / 25 lutego 2012 o 18:32
0
[quote name='Nikt' timestamp='1330161284' post='602182']
Nie no skandal na miare trybunału w Starsburgu. Każą przychodzić do pracy trzeźwym. Ludziom to się już w głowach poprzewracało od tego dobrobytu, jak to trzeźwym do pracy ??
[/quote
Jak masz dziecko to proponuję abyś od czasu do czasu sprawdził żonę alkomatem bo sprawowanie opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości też jest zabronione.
Takie coś gamoniu to się stosuje w przypadku wyraźnych przesłanek że pracownik może być pod wpływem alkoholu a nie w formie wskazującej na perfidną łapankę.
Ja bym z chęcią przebadał tym alkomatem Flisa i jego kumpli z PGE w podczas którejś z wyjazdowych narad.
[quote name='Nikt' timestamp='1330161284' post='602182']
Nie no skandal na miare trybunału w Starsburgu. Każą przychodzić do pracy trzeźwym. Ludziom to się już w głowach poprzewracało od tego dobrobytu, jak to trzeźwym do pracy ??
[/quote
Jak masz dziecko to proponuję abyś od czasu do czasu sprawdził żonę alkomatem bo sprawowanie opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości też jest zabronione.
Takie coś gamoniu to się stosuje w przypadku wyraźnych przesłanek że pracownik może być pod wpływem a... rozwiń
Avatar
korba / 25 lutego 2012 o 18:21
0
Kiedy Wałęsa z Michnikiem obiecywali braci robotniczej demokrację w Polsce to zapomnieli dodać,że to będzie demokracja nieco inna niż ta zachodnia. Że tu z demokracji będzie korzystał
tylko ten kto będzie trzymał z Wałęsą,Michnikiem,Kuroniem itd. a reszcie założą "AKTA" - potem może i kolczyki z chipami-bo jakże barany bez chipów ?.Ludzie przejrzyjcie na oczy .....wy już nie jesteście
partnerami w dialogu ...WY STALIŚCIE SIĘ "ZA-SO-BA-MI LUDZKIMI" .Natomiast wszelakiego rodzaju "ZASOBY" podlegają różnego rodzaju obróbkom (teraz do 67 lat) a potem recykling i utylizacja.
Kiedy Wałęsa z Michnikiem obiecywali braci robotniczej demokrację w Polsce to zapomnieli dodać,że to będzie demokracja nieco inna niż ta zachodnia. Że tu z demokracji będzie korzystał
tylko ten kto będzie trzymał z Wałęsą,Michnikiem,Kuroniem itd. a reszcie założą "AKTA" - potem może i kolczyki z chipami-bo jakże barany bez chipów ?.Ludzie przejrzyjcie na oczy .....wy już nie jesteście
partnerami w dialogu ...WY STALIŚCIE SIĘ "ZA-SO-BA-MI LUDZKIMI" .Natomiast wszelakiego rodzaju "ZASOBY" podlegają róż... rozwiń
Avatar
Maciek / 25 lutego 2012 o 18:18
0
Biedni związkowcy.....jak zwykle więzienia są przepełnione niewinnymi,a świat przestępcami:).Państwo związkowcy doskonale wiecie że na manifestacji chlaliście ile wlazło,co by się odważniej darło ryja na rządzących,a teraz udajecie niewiniątka:).
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 28 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 99 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!