Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 marca 2008 r.
19:44
Edytuj ten wpis

Prezes Radia Lublin przed Sądem Pracy

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 7 A A

Sąd sprawdzał wczoraj, czy szefowie Radia Lublin zwolnili pracownicę, łamiąc prawo i ukrywają to podczas procesu, który im wytoczyła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Justyna M., b. pracownica działu marketingu RL twierdzi, że bezpośrednia przełożona miała postawić jej ultimatum: albo zgodzi się rozwiązać umowę, albo zostanie zwolniona. Kobieta chciała odejść za porozumieniem stron, domagała się również 14 tys. zł za wykonane projekty graficzne i związane z nimi prawa autorskie.

Z prezesem Mariuszem Deckertem spotkała się w sprawie roszczeń finansowych w kwietniu ubiegłego roku. Rozmowę nagrała. Wczoraj taśmy przesłuchał sąd.

Domniemany głos Deckerta z nagrania: "No ja przyznam się szczerze, w tym momencie nie widzę potrzeby i możliwości dalszej współpracy, dlatego z dniem dzisiejszym wręczam pani rozwiązanie umowy o pracę”.

Tymczasem przed sądem Deckert zapewnił, że sprawa 14 tys. zł nie miała wpływu na zwolnienie Justyny M. - Na pewno nie chodziło o finanse, powody zwolnienia były merytoryczne - powiedział nam i dodał, że nagranie słabo słyszał i nie rozpoznał swojego głosu. O jakie powody merytoryczne chodzi? M.in. przez kilka miesięcy Justyna M. nie uaktualniła listy adresowej, według której rozsyłane są listy.

Pozostał na niej Edward Hunek, polityk zmarły w sierpniu 2006 roku. - Prezes nie dostał koperty zaadresowanej do Hunka, miał tylko nieaktualną listę. Ja miałam właściwą i nie było ryzyka, że jakaś przesyłka trafi do rodziny zmarłego - odpierała zarzuty w sądzie była pracownica Radia Lublin.

Wyrok w sprawie zapadnie 18 marca.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oczywistość / 5 marca 2008 o 10:49
0
Wystarczy wpisać "Mariusz Deckert" w którejkolwiek wyszukiwarce i popatrzeć na wyniki - 90 % linków jest do artykułów o jego sprawach sądowych, to chyba mówi samo przez siebie ?
Avatar
ewi / 5 marca 2008 o 10:37
0
Rafał Panas napisał:
Nie jest ciekawe, że przed sądem szef Radia Lublin mówi co innego niż w rozmowie ze zwalnianym pracownikiem. Panią Justynę M. widziałem pierwszy raz w sądzie.
Pozdrawiam Rafał Panas



Dobrze wiedzieć , że zajmuje się Pan takimi sprawami. Mój kolega odwołał się do sądu i będzie miał sprawę w sądzie pracy. Czy jak Pana zaprosi to Pan przyjdzie???
Avatar
Rafał Panas / 5 marca 2008 o 10:24
0
ewi napisał:
Czy Dziennik będzie teraz pisał o wszystkich sprawach toczących się w sądzie pracy czy też pani Justyna M. została jakoś szczególnie pokrzywdzona??? Chyba że pani Justyna M. jest koleżanką któregoś z redaktorów. To wiele tłumaczy ) . Też mi news.....


Nie jest ciekawe, że przed sądem szef Radia Lublin mówi co innego niż w rozmowie ze zwalnianym pracownikiem. Panią Justynę M. widziałem pierwszy raz w sądzie.
Pozdrawiam Rafał Panas
anym pracownikiem. Panią Justynę M. widziałem pierwszy raz w sądzie.
Pozdrawiam Rafał Panas rozwiń
Avatar
rafał Panas / 5 marca 2008 o 10:03
0
Papuga napisał:
Ciekawe co odpowiedzial pan prezes na retoryczne i standardowe pytanie sądu o niekaralnosc?



Odpowiedział, że nie karany

Pozdrawiam Rafał Panas
Avatar
redaktorek / 5 marca 2008 o 08:20
0
Czy biorąc pod uwagę ilość spraw przeciwko Mariuszowi D. rada nadzorcza radia nie powinna rozważyć, by wysłać go na urlop bezpłatny do czasu zakończenia wszystkich ? Gość spędza więcej czasu w sądach niż w firmie. Z drugiej strony - dla programu radia i atmosfery w firmie to może i lepiej :) Proponuję, by wszystkie rozprawy odbywały sie ok 9 - byłoby trochę spokoju na "odprawach" w Info :)
Avatar
Papuga / 5 marca 2008 o 08:02
0
Ciekawe co odpowiedzial pan prezes na retoryczne i standardowe pytanie sądu o niekaralnosc?
Avatar
ewi / 5 marca 2008 o 07:38
0
Czy Dziennik będzie teraz pisał o wszystkich sprawach toczących się w sądzie pracy czy też pani Justyna M. została jakoś szczególnie pokrzywdzona??? Chyba że pani Justyna M. jest koleżanką któregoś z redaktorów. To wiele tłumaczy ) . Też mi news.....
Avatar
oczywistość / 5 marca 2008 o 10:49
0
Wystarczy wpisać "Mariusz Deckert" w którejkolwiek wyszukiwarce i popatrzeć na wyniki - 90 % linków jest do artykułów o jego sprawach sądowych, to chyba mówi samo przez siebie ?
Avatar
ewi / 5 marca 2008 o 10:37
0
Rafał Panas napisał:
Nie jest ciekawe, że przed sądem szef Radia Lublin mówi co innego niż w rozmowie ze zwalnianym pracownikiem. Panią Justynę M. widziałem pierwszy raz w sądzie.
Pozdrawiam Rafał Panas



Dobrze wiedzieć , że zajmuje się Pan takimi sprawami. Mój kolega odwołał się do sądu i będzie miał sprawę w sądzie pracy. Czy jak Pana zaprosi to Pan przyjdzie???
Avatar
Rafał Panas / 5 marca 2008 o 10:24
0
ewi napisał:
Czy Dziennik będzie teraz pisał o wszystkich sprawach toczących się w sądzie pracy czy też pani Justyna M. została jakoś szczególnie pokrzywdzona??? Chyba że pani Justyna M. jest koleżanką któregoś z redaktorów. To wiele tłumaczy ) . Też mi news.....


Nie jest ciekawe, że przed sądem szef Radia Lublin mówi co innego niż w rozmowie ze zwalnianym pracownikiem. Panią Justynę M. widziałem pierwszy raz w sądzie.
Pozdrawiam Rafał Panas
anym pracownikiem. Panią Justynę M. widziałem pierwszy raz w sądzie.
Pozdrawiam Rafał Panas rozwiń
Avatar
rafał Panas / 5 marca 2008 o 10:03
0
Papuga napisał:
Ciekawe co odpowiedzial pan prezes na retoryczne i standardowe pytanie sądu o niekaralnosc?



Odpowiedział, że nie karany

Pozdrawiam Rafał Panas
Avatar
redaktorek / 5 marca 2008 o 08:20
0
Czy biorąc pod uwagę ilość spraw przeciwko Mariuszowi D. rada nadzorcza radia nie powinna rozważyć, by wysłać go na urlop bezpłatny do czasu zakończenia wszystkich ? Gość spędza więcej czasu w sądach niż w firmie. Z drugiej strony - dla programu radia i atmosfery w firmie to może i lepiej :) Proponuję, by wszystkie rozprawy odbywały sie ok 9 - byłoby trochę spokoju na "odprawach" w Info :)
Avatar
Papuga / 5 marca 2008 o 08:02
0
Ciekawe co odpowiedzial pan prezes na retoryczne i standardowe pytanie sądu o niekaralnosc?
Avatar
ewi / 5 marca 2008 o 07:38
0
Czy Dziennik będzie teraz pisał o wszystkich sprawach toczących się w sądzie pracy czy też pani Justyna M. została jakoś szczególnie pokrzywdzona??? Chyba że pani Justyna M. jest koleżanką któregoś z redaktorów. To wiele tłumaczy ) . Też mi news.....
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prezydent Zamościa złamał prawo wyborcze? Jest reakcja komisarza wyborczego

Prezydent Zamościa złamał prawo wyborcze? Jest reakcja komisarza wyborczego 2 1

Komisarz wyborczy w Zamościu uznał, że niezgodne z prawem jest prezentowanie na bilbordach Andrzeja Wnuka raz jako kandydata na prezydenta, a raz jako osoby popierającej kandydata do Rady Miasta.

Irena Vrancić (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chciałabym zagrać w finale

Irena Vrancić (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chciałabym zagrać w finale 0 0

Rozmową z Ireną Vrancic, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Czy nagranie z wideorejestratora policji jest wiarygodne? Sprawa wraca do sądu

Czy nagranie z wideorejestratora policji jest wiarygodne? Sprawa wraca do sądu 5 7

Sprawa dotycząca stosowania przez drogówkę wideorejestratorów PolCam wróci na wokandę. W pierwszym procesie sąd uznał, że pomiary wykonane tym sprzętem są niewiarygodne i uniewinnił zatrzymanego przez policję kierowcę. Uniewinnienie było przedwczesne – oceniła wczoraj sędzia Anna Samulak z Sądu Okręgowego w Lublinie. – Jak można było to zrobić, skoro obwiniony sam przyznał zatrzymującym policjantom, że przekroczył prędkość.

Kandydat Kukiz'15 wyzwał konkurenta na pojedynek. Jest odpowiedź

Kandydat Kukiz'15 wyzwał konkurenta na pojedynek. Jest odpowiedź 7 12

Kandydat Kukiz 15 na prezydenta Chełma wyzywa swojego rywala na sportowy pojedynek. – To ośmieszanie naszego miasta – komentuje Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 2

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 36 17

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 51 24

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 2

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Awantura i przepychanki na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Awantura i przepychanki na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 36 81

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 6

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!