Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2021 r.
21:07

Prokuratura Krajowa włączyła się do sporu o górki czechowskie. "Tutaj powinna być zieleń"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
243 73 A A
Prokuratura Krajowa w swojej opinii podkreśla, że tereny zielone, takie jak górki czechowskie, stanowią istotną wartość dla lokalnej społeczności
Prokuratura Krajowa w swojej opinii podkreśla, że tereny zielone, takie jak górki czechowskie, stanowią istotną wartość dla lokalnej społeczności (fot. Maciej Kaczanowski)

Tutaj powinna być zieleń – twierdzi Prokuratura Krajowa, która włączyła się do sądowego sporu o przyszłość górek czechowskich i otwarcie wystąpiła przeciw władzom Lublina. Złożyła oficjalny wniosek o utrzymanie w mocy wyroku, który stwierdził częściową nieważność uchwały pozwalającej budować tu bloki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Losy górek czechowskich zależą od Naczelnego Sądu Administracyjnego, który na 17 lutego wyznaczył niejawne posiedzenie w tej sprawie. Tego dnia zajmie się zaskarżonym przez prezydenta wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, który orzekł, że Rada Miasta złamała zasady godząc się na powstanie tutaj osiedli mieszkaniowych.

Przypomnijmy, że wyrok unieważnił mapę wyznaczającą na górkach strefy pod budowę bloków. Mapa jest częścią zatwierdzonego przez radnych studium przestrzennego, który określa przeznaczenie każdej części Lublina. To samo studium w części tekstowej mówi o tym, że górki to jeden z najcenniejszych przyrodniczo obszarów miasta. Sąd wytknął radnym, że mapa nie zgadza się z tekstem i orzekł nieważność uchwały w części dotyczącej górek. Prezydent Lublina nie pogodził się z wyrokiem i odwołał się do NSA.

Na tym etapie do sporu dołączyła Prokuratura Krajowa, o co apelował do ministra Zbigniewa Ziobry poseł jego ugrupowania Jan Kanthak (został wybrany do Sejmu z okręgu lubelskiego). Minister uznał, że jest to zasadne, w efekcie prokuratura stała się czynnym graczem w tej sprawie. Wniosła do sądu o oddalenie skargi miasta, bo według niej wyrok lubelskich sędziów jest słuszny i należy go utrzymać w mocy.

Ma być zielono

– Prokuratura podziela pogląd sądu I instancji, zgodnie z którym tereny zielone wpisują się w wartości chronione i stanowią istotną z punktu widzenia funkcjonowania społeczeństwa lokalnego wartość – tak PK wyjaśnia nam swój wniosek o oddalenie skargi Ratusza. – Z zasady proporcjonalności wynika, że teren górek czechowskich winien być przeznaczony pod zieleń.

– Nawet niewielka zabudowa mieszkaniowa, przy jednoczesnym pozostawieniu na pozostałej części górek czechowskich terenów zieleni, godziłaby w zasadę zrównoważonego rozwoju – ocenia Prokuratura Krajowa.

Do takiego samego wniosku doszedł w swym wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny. Stwierdził, że nawet zabudowanie części górek odmieni całość tego terenu. – Przestałaby ona być obszarem zielonym i stała się terenem zabudowy mieszkaniowej – czytamy w wyroku wydanym przez sąd po tym, jak uchwałę Rady Miasta zaskarżył ówczesny wojewoda Przemysław Czarnek.

Ratusz: bez komentarza

Za utrzymaniem tego wyroku opowiadają się też lubelscy ekolodzy. – Jego argumentacja jest mocna – podkreśla Krzysztof Gorczyca, prezes Towarzystwa dla Natury i Człowieka. – Sąd zwrócił w swoim wyroku uwagę na udokumentowane wartości przyrodnicze, środowiskowe oraz klimatyczne górek czechowskich. Przypomniał że tzw. władztwo planistyczne nie jest bezwzględne i nie może pomijać tych wartości, a Rada Miasta je pominęła.

Lubelski Ratusz w ogóle nie chce komentować argumentów Prokuratury Krajowej. – Do czasu wydania orzeczenia przez NSA nie odnosimy się do poszczególnych kwestii podnoszonych przez strony – tak na naszą prośbę o komentarz odpowiada Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Barcka / 20 stycznia 2021 r. o 15:03
+63
W tym kraju jest albo tak, jak chce PiS, albo wcale. A po myśli PiS jest, żeby na terenie Górek Czechowskich były krzaki i błoto.
Avatar
ELUSIA1232 / 20 stycznia 2021 r. o 09:38
+61
A co prokuratura krajowa ma do tej sprawy? Przecież wszyscy wiedzą, że to polityczne narzędzie nacisku Ziobry. Widać musi coś ugrać politycznie w regionie. Albo kolega Czarnek poprosił.
Avatar
Alekshalina / 20 stycznia 2021 r. o 09:44
+60
"Tu powinna być zieleń". Na przełomie stycznia i lutego. Podczas największych mrozów. No ładnie, ale pierwszy kwietnia jeszcze przed nami.
Avatar
Hector / 19 stycznia 2021 r. o 21:43
+56
A w spór o przyszłość Starego Gaju przypadkiem nie ma ochoty się włączyć? Na poligonie drzew jak na lekarstwo, tam gdzie mają stanąć bloki praktycznie w ogóle ich nie ma. Co innego Stary Gaj...
Avatar
miszczu / 19 stycznia 2021 r. o 21:39
+51
Ależ ci Pismani wspaniali. Najpierw pozwolili opędzlować górki kieleckiemu deweloperowi a teraz bronią ich tyle że przed lubelskim.
Avatar
Benny102 / 19 stycznia 2021 r. o 21:56
+48
Z tą zielenią to może być ciężko biorąc pod uwagę fakt, że plan miejscowy z 2005 pozwala na blisko 30 ha prowadzić różnego typu inwestycje typu usługi, sport, rekreacja.
Avatar
Melody / 19 stycznia 2021 r. o 21:36
+46
O jakiej zieleni mowa? Chyba o nawłoci która według badań przeprowadzonych w 2018 przez zespół naukowców zdążyła zniszczyć już 50% tego terenu. Górki wrócą do dewelopera i przez kolejne kilkanaście lat nic tam się nie będzie działo, aż nawłoć zniszczy 100% Górek Czechowskich. A wtedy dopiero w myśl powiedzenia "Polak mądry po szkodzie" zacznie się błaganie o park.
Avatar
po_co_komu_login / 19 stycznia 2021 r. o 22:07
+43
Kanthak którego PiS do Lublina nadał przesyłką ekspresową z Gdańska po to broni tego terenu, żeby policja potem mogła ładować każdemu łażącemu po Górkach mandat za zaśmiecanie, bez prawa do odmowy jego przyjęcia. dziennikwschodni.pl/polityka/gigantyczna-burza-po-pomysle-lubelskiego-posla-pis-nie-odmowimy-juz-mandatu,n,1000281660.html
Avatar
Niemamloginu / 19 stycznia 2021 r. o 22:38
+41
Z tą zielenią to może być ciężko biorąc pod uwagę fakt, że plan miejscowy z 2005 pozwala na blisko 30 ha prowadzić różnego typu inwestycje typu usługi, sport, rekreacja.
Zgadza sie, ale wczytaj sie glebiej w ten dokument. Trawiaste boiska to nie to samo co las betonowych bloków. Ja mysle ze malo kto jest za ochroną górek a bardziej ludzie są przeciw arogancji władzy i ludzi w wypchanymi portfelami. Tu jest istota sporu.
 Tam oprócz boisk zdaje się można jeszcze szereg innych inwestycji zrealizować, m.in. galerię handlową czy lokale usługowe. Czym to się różni od bloków?
 Tam oprócz boisk zdaje się można jeszcze szereg innych inwestycji zrealizować, m.in. galerię handlową czy lokale usługowe. Czym to się różni od bloków? rozwiń
Avatar
majormmm / 19 stycznia 2021 r. o 22:16
+36
A w spór o przyszłość Starego Gaju przypadkiem nie ma ochoty się włączyć? Na poligonie drzew jak na lekarstwo, tam gdzie mają stanąć bloki praktycznie w ogóle ich nie ma. Co innego Stary Gaj...
 Cóż stoi na przeszkodzie, byś o to zabiegał — tak jak my po wykarczowaniu przez     TBV     wszystkich wierzchowin w Górkach Czechowskich? Naprawdę myślisz, że Prokuratura Generalna poprzez Prokuraturę Krajową przyłączyłaby się do utrzymania wyroku WSA, gdyby nie wiedza o wycinkach drzew i krzewów w Górkach Czechowskich dokonana przez     TBV     bez pozwolenia? Osobiście myślę, że gdyby nie arogancja ratusza i     TBV     wobec wyroku WSA, wyników referendum oraz inwentaryzacji przyrodniczej i społecznych oczekiwań, to również poseł Jan Ka    nthak nie kiwnąłby nawet palcem. Pretensje i żal możecie mieć tylko i wyłącznie do siebie!
 Andrzej, przecież ty piszesz takie propagandowe banialuki, że rzygać się chce. Dobrze wiesz o tym, że wycinali wyłącznie małe samosiejki, na które w świetle prawa nawet pozwoleń nie trzeba. Z kogo próbujesz robić debila?
 Andrzej, przecież ty piszesz takie propagandowe banialuki, że rzygać się chce. Dobrze wiesz o tym, że wycinali wyłącznie małe samosiejki, na które w świetle prawa nawet pozwoleń nie trzeba. Z kogo próbujesz robić debila? rozwiń
Avatar
siwy5u2 / 17 lutego 2021 r. o 13:46
+3
Miejmy nadzieję, że prokuratura wyjaśni parę spraw: 1. Dlaczego referendum zostało zmanipulowane przez dewelopera i władze miasta? 2. Dlaczego głosowanie odbyło się w nocy z niedzieli na poniedziałek mimo sprzeciwu mieszkańców? 3. Kto opłaca farmy trolli, które cały czas są aktywne w internecie (zwłaszcza na tym forum). Czy to deweloper płaci trollom czy może trolle są finansowani z pieniędzy miasta? A może i tak i tak? Mieszkańcy oczekują odpowiedzi na wyżej postawione pytania.
Avatar
popoprawiana / 22 stycznia 2021 r. o 09:40
+3
Cała sprawa śmierdzi od początku, ludzie nie potrafią powiedzieć nic konstruktywnego w sprawie. Raz piszą, że chcą parku a potem te same osoby piszą, że parku nie chcą. Raz piszą, że chcą ścieżek spacerowych, potem te same osoby piszą że jednak nie chcą ścieżek spacerowych. Wszystko jest jeszcze podlewane straszeniem ludzi, że deweloper ZABETONUJE górki i widzę, że nawet prokuratura pana Z.Z. się w tę narrację wpisuje. To jest żałosne bo to stawia ich w złym świetle jeśli chodzi o obiektywizm, a przecież prokuratura nie jest od tego, żeby decydować gdzie ma być zielono a gdzie nie.
Cała sprawa śmierdzi od początku, ludzie nie potrafią powiedzieć nic konstruktywnego w sprawie. Raz piszą, że chcą parku a potem te same osoby piszą, że parku nie chcą. Raz piszą, że chcą ścieżek spacerowych, potem te same osoby piszą że jednak nie chcą ścieżek spacerowych. Wszystko jest jeszcze podlewane straszeniem ludzi, że deweloper ZABETONUJE górki i widzę, że nawet prokuratura pana Z.Z. się w tę narrację wpisuje. To jest żałosne bo to stawia ich w złym świetle jeśli chodzi o obiektywizm, a przecież prokuratura nie jest od tego, żeby de... rozwiń
Avatar
Wojtasss / 21 stycznia 2021 r. o 13:28
+7
Ma być zielono, ale śmieci w krzakach już nie przeszkadzają. Koszy na śmieci zbudować nie można, bo przecież ekolodzy chodzą i zbierają butelki po piwach. Oczywiście wszelkie rzadkie gatunki fauny na tym nie cierpią, bo nikt nie patrzy. Przecież bez parku to tam nic dobrego nie powstanie.
Avatar
ELUSIA1232 / 21 stycznia 2021 r. o 12:06
+8
"Prokuratura podziela pogląd sądu I instancji". To ci dopiero, ja myślałam że prokuratura jest od zaskarżania decyzji niezgodnych z prawem i ścigania przestępstw urzędowych. A tu proszę. Prokuratura ma zdanie. W pięknych czasach przyszło nam żyć.
Avatar
siwy5u2 / 21 stycznia 2021 r. o 11:02
-13
A mnie zastanawia, P0 co dewelocwaniak płaci agencji Vazelina i Propaganda za sianie dezinformacji n/t Górek i klepanie w łapki. Przecież efekty tego na przedmiotową sprawę wyniosą dokładnie zero. Czy to z powodu tego, że "praca" srom_K_a o 100 loginach jest tak tania? Czy to może łabędzi śpiew dewelocwaniaka-przegrywusa, który chce sie chociaż zemścić na tych, którzy przeszkodzili w dopięciu marzeń o geszefcie 700-lecia.
   A może jednak troll jest finasowany z pieniędzy miejskich? I dlatego cały czas ta farma działa?
Avatar
siwy5u2 / 21 stycznia 2021 r. o 11:00
-17
Z tą zielenią to może być ciężko biorąc pod uwagę fakt, że plan miejscowy z 2005 pozwala na blisko 30 ha prowadzić różnego typu inwestycje typu usługi, sport, rekreacja.
Zgadza sie, ale wczytaj sie glebiej w ten dokument. Trawiaste boiska to nie to samo co las betonowych bloków. Ja mysle ze malo kto jest za ochroną górek a bardziej ludzie są przeciw arogancji władzy i ludzi w wypchanymi portfelami. Tu jest istota sporu.
Tam oprócz boisk zdaje się można jeszcze szereg innych inwestycji zrealizować, m.in. galerię handlową czy lokale usługowe. Czym to się różni od bloków?
Tym sie różni, że każdy już wie, że stawianie kolejnej galerii to finansowe seppuku, natomiast z tego, że stawianie 100 bloczysk to to samo, cwaniaki zdadzą sobie sprawę, kiedy będzie już za późno. Wspólną cechą jest to, że na Górkach nie można postawic ani jedego, ani drugiego.
Tak, tak... stawianie galerii to seppuku (a inwestorzy stawiają i zarabiają )... na mieszkania "bańka pękła"... (a deweloperzy dalej budują i mają wyprzedane mieszkania jeszcze przed rozpoczęciem budowy). Taki z ciebie analityk i jasnowidxz jak z koziej dupy trąba.
 Skoro tak dobrze prosperuja tzw. galerie handlowe to dlaczego Izraelczycy sprzedali Felicity? W dzisiejszych czasach koronawirusa i handlu przez internet galerie to przeżytek i tylko patrzeć jak zaczną padać. W Lublinie zostaną góra 2 a reszta pójdzie pod młotek.
 Skoro tak dobrze prosperuja tzw. galerie handlowe to dlaczego Izraelczycy sprzedali Felicity? W dzisiejszych czasach koronawirusa i handlu przez internet galerie to przeżytek i tylko patrzeć jak zaczną padać. W Lublinie zostaną góra 2 a reszta pójdzie pod młotek. rozwiń
Avatar
dziennikarzsledczy / 21 stycznia 2021 r. o 10:08
+12
Próby wywierania nacisku na sąd uważam za niedopuszczalne. Ale PiS od początku robił wokół tej sprawy jeden wielki cyrk i szopkę.
Avatar
Pietrychowska / 21 stycznia 2021 r. o 09:38
+11
Dołączcie jeszcze prezydenta i premiera do tej sprawy, jasne, to żadna presja dla sądu administracyjnego.
Avatar
Jarus1877 / 21 stycznia 2021 r. o 09:13
+13
Bawi mnie ta "mocna argumentacja" wyroku, gdzie wspomniano w zasadzie tyle, że to ważny teren. Ale jest "mocna" dla ekologów, bo jest po ich myśli.
Avatar
Zgredek Edek / 20 stycznia 2021 r. o 17:17
+8
Niemy powiedział głuchemu , że ślepy widział, jak szczerbaty obgryza włosy łysemu. Tyle warte są twoje porady oparte o auto autopcję skuteczności terapii twojego lekarza domowego
Buahahahahaha. Zmień lekarza. Ten cię oszukuje. I lecz się na nogi.
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: 326 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej zgonów w pow. zamojskim

Lubelskie: 326 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej zgonów w pow. zamojskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w woj. lubelskim odnotowano 326 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 6 chorych, z czego 1 osoba bez chorób współistniejących

10 099 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 114 chorych

10 099 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 114 chorych

10 099 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 114 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Lubelskie: Poziom wód w rzekach podnosi się przez roztopy? Strażacy monitorują sytuację [zdjęcia]
galeria

Lubelskie: Poziom wód w rzekach podnosi się przez roztopy? Strażacy monitorują sytuację [zdjęcia]

Duży wzrost temperatury spowodował gwałtowne roztopy w rejonie rzek w woj. lubelskim. Strażacy cały czas monitorują sytuację, a dzisiaj sprawdzali stan wody na Krznie i Bugu.

Charakterystyczne dekoracje, sklepowe szyldy oraz koziołek. Projekt "Wzory Lublina"
Magazyn
galeria

Charakterystyczne dekoracje, sklepowe szyldy oraz koziołek. Projekt "Wzory Lublina"

Charakterystyczne rozmieszczenie okien, dekoracje fasad, kształty dachów, sklepowe szyldy, wzory posadzek i kostki brukowej, kogucik, toporek i koziołek: powstała niezwykła kolekcja monochromatycznych wzorów inspirowanych Lublinem – Rozmowa z Tomaszem Smutkiem, lubelskim grafikiem, autorem projektu „Wzory Lublina”

Przedwiośnie w pełni. Dużo słońca w najbliższych dniach, także na wschodzie Polski
Prognoza pogody
film

Przedwiośnie w pełni. Dużo słońca w najbliższych dniach, także na wschodzie Polski

Polska. W ciągu pierwszych dni marca temperatura maksymalna miejscami dojdzie do kilkunastu stopni powyżej zera, ale znajdą się i takie regiony, gdzie nie przekroczy 3 stopni Celsjusza. Będzie pogodne, a nawet słoneczne. W drugiej połowie tygodnia pojawią się opady.

Jako pierwsza stanęła do walki z COVID-19. Kim jest „Jadzia z Sanepidu”?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Jako pierwsza stanęła do walki z COVID-19. Kim jest „Jadzia z Sanepidu”?

Jadwiga Caban-Korbas od 30 lat pełniła funkcję dyrektora słubickiego Sanepidu. Zrobiło się o niej głośno, gdy do sieci trafił film z zebrania sztabu zarządzania kryzysowego, gdzie pani Jadwiga mówiła o pierwszym przypadku COVID-19 w Polsce. - Następnego dnia dostałem z samego rana co najmniej kilkanaście telefonów o tym, że mam panią dyrektor natychmiast wyrzucić z pracy – mówi Leszek Bajon, starosta słubicki.

Chełm: Drogowcy łatali, kierowcy przeszkadzali. Interweniowała Straż Miejska

Chełm: Drogowcy łatali, kierowcy przeszkadzali. Interweniowała Straż Miejska

Kilkanaście mandatów nałożonych na najbardziej agresywnych kierowców, jeden zatrzymany pijany kierowca, inny staranował zaporę drogową i uciekł, a kolejny omal nie potrącił lepiącego dziury drogowca. Remont ul. Metalowej w Chełmie zamienił się w koszmar dla pracowników MPRD. Trzeba było wezwać strażników miejskich, żeby poskromili awanturujących się kierowców.

Śmiertelny wypadek w Lublinie. Zginęło dwóch mężczyzn

Śmiertelny wypadek w Lublinie. Zginęło dwóch mężczyzn

Dwóch mężczyzn, obywateli Ukrainy zginęło w wypadku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w Lublinie.

Błąd defensywy spowodował, że nie zdobyliśmy punktu. Opinie po meczu Olimpia - Motor

Błąd defensywy spowodował, że nie zdobyliśmy punktu. Opinie po meczu Olimpia - Motor

Nieudany, pierwszy mecz ligowy w 2021 roku w wykonaniu piłkarzy Motoru. Ekipa z Lublina przegrała na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 0:1. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu drużyn?

Wirusowe hybrydy i szczepionka mozaikowa. "Na pewno groźny jest wariant brytyjski"
Magazyn

Wirusowe hybrydy i szczepionka mozaikowa. "Na pewno groźny jest wariant brytyjski"

U każdej zakażonej osoby podczas namnażania wirusa w komórkach mogą tworzyć się jego odmienne wersje, a konsekwencje tych zmian mogą być różne – Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.

Chełm. Ukradła kilka butelek whisky. Nie było to jedyne przewinienie 27-latki

Chełm. Ukradła kilka butelek whisky. Nie było to jedyne przewinienie 27-latki

Drogi gust miała 27-latka z Chełma przyłapana na kradzieży przez pracowników supermarketu. Chciała wynieść 4 butelki drogiego alkoholu. Policjanci odebrali jej whisky za 600 zł, ale jak się okazało, nie był to pierwszy raz, gdy kobieta kradła w sklepie.

Piotr Żyła ze złotym medalem mistrzostw świata. "Miałem dzisiaj dobry dzień"
film

Piotr Żyła ze złotym medalem mistrzostw świata. "Miałem dzisiaj dobry dzień"

W sobotę Piotr Żyła po skokach na odległość 105 m i 102,5 m został mistrzem świata na normalnej skoczni (HS106) w Oberstdorfie.

Hetman Zamość – KS Wiązownica 0:3. Fatalny początek meczu

Hetman Zamość – KS Wiązownica 0:3. Fatalny początek meczu

Piłkarze z Zamościa nową rundę rozpoczęli z nowymi nadziejami. Na inaugurację wiosny dostali jednak lekcję od KS Wiązownica. Beniaminek już po 20 minutach prowadził 2:0, a ostatecznie wygrał z Hetmanem 3:0.

Uratowali życie niedoszłej samobójczyni. Jej słowa zaskoczyły policjantów

Uratowali życie niedoszłej samobójczyni. Jej słowa zaskoczyły policjantów

– Policjanci każdego dnia w swojej służbie mają do czynienia z różnymi tragediami ludzkimi. Często są to sytuacje, kiedy życie ludzkie jest zagrożone – przyznaje sierż. szt. Elwira Tadyniewicz z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Podhale Nowy Targ – Lewart Lubartów 0:0. Centymetry od zwycięstwa

Podhale Nowy Targ – Lewart Lubartów 0:0. Centymetry od zwycięstwa

W meczu Podhala z Lewartem nie padła żadna bramka. To nie znaczy jednak, że nic nie działo się na boisku w Nowym Targu. Goście od 25 minuty grali w dziesiątkę, ale tuż po przerwie siły się wyrównały. A w samej końcówce piłkarze Tomasza Bednaruka mogli zgarnąć pełną pulę. Zamiast do siatki zaliczyli jednak strzał w poprzeczkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.