Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 sierpnia 2011 r.
19:17
Edytuj ten wpis

Przebudowa wiaduktu na ul. Kunickiego zatka miasto. Na rok!

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 31 A A
Jesienią zacznie się remont wiaduktu. Trwają dyskusje czy trolejbusy będą musiały być zastąpione aut
Jesienią zacznie się remont wiaduktu. Trwają dyskusje czy trolejbusy będą musiały być zastąpione aut

Zanosi się na to, że w wielkich korkach na ul. Kunickiego będziemy stać aż przez rok. Tyle potrwają główne prace przy przebudowie biegnącego nad jezdnią wiaduktu kolejowego. Na Kunickiego obowiązywać ma ruch wahadłowy, przestaną też jeździć trolejbusy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

Prace budowlane przy wiadukcie mają się zacząć za nieco ponad miesiąc, 1 października. Kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu.

– Projekt tymczasowej organizacji ruchu na ul. Kunickiego znajdzie się w dokumentacji wykonawczej przebudowy wiaduktu, a ta nie jest jeszcze gotowa – przyznaje Andrzej Matysiewicz z lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. – Założenie jest jednak takie, że ruch w obu kierunkach będzie prowadzony wahadłowo jedną jezdnią pod wiaduktem.

Kolejarze zapewniają jednak, że mimo tak dużego zwężenia jezdni komunikacja miejska nadal będzie mogła kursować przez ul. Kunickiego. Dla autobusów nie będzie jednak żadnej taryfy ulgowej: również będą musiały podporządkować się ruchowi wahadłowemu. – Z ulicy miałyby za to zniknąć trolejbusy – dodaje Matysiewicz.

Zarząd Transportu Miejskiego ma jeszcze nadzieję, ze uda się jakoś przesunąć trakcję nad jezdnią. Tak, by mimo ruchu wahadłowego trolejbusy mogły kursować pod wiaduktem. Jeśli się to nie uda, to linie trolejbusowe 151, 152 i 160 kursujące do pętli przy ul. Abramowickiej będą obsługiwane autobusami. – Na pewno nie będzie takiej sytuacji, że dzielnica Dziesiąta zostanie pozbawiona komunikacji – uspokaja Jakub Kozak z Zarządu Transportu Miejskiego.

Tymczasem jeszcze niedawno mówiło się o bardziej problematycznym wariancie, czyli usunięciu komunikacji zbiorowej z tego odcinka ul. Kunickiego. Wtedy autobusy musiałyby go omijać jadąc przez ul. Wolską, Drogę Męczenników Majdanka, ul. Krańcową i Dywizjonu 303. Na szczęście teraz to mało prawdopodobne rozwiązanie.

Pewne jest, że kierowców czeka bardzo długa lekcja cierpliwości. – Należy się spodziewać dużych utrudnień w ruchu przez cały 2012 rok – przyznaje Andrzej Matysiewicz. Cała inwestycja ma być skończona w pierwszym kwartale 2013 r.

Jak będzie po roku

Po przebudowie jezdnia zostanie obniżona o 20 cm, co ułatwi przejazd nieco wyższym ciężarówkom, mało wydolna kanalizacja burzowa będzie przebudowana, po deszczach mają wspomagać ją pompy. Piesi nie będą już chodzić przy jezdni, dla nich zbudowane zostaną tunele po obu stronach wiaduktu.

Przedłużony zostanie też tunel pod peronami Dworca Głównego, będzie nim można dojść do ul. Kunickiego. U jego wylotu zostanie stworzony skwer, z którego prowadzić będą schody na wiadukt – nim będzie można przejść na drugą stronę ul. Kunickiego, w kierunku ul. Garbarskiej.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
koni / 23 marca 2012 o 22:01
0
mamy 23 marzec 2012 i jeszcze nie zaczeli tej przebudowy
Avatar
pasażer / 1 września 2011 o 21:19
0
[quote name='Mikra' timestamp='1314557711' post='520941']
Moim zdaniem samochody osobowe i ciężarowe powinny jeździć objazdem przez Dywizjonu 303 i Krańcową, a pod wiaduktem powinna jeździć wyłącznie komunikacja miejska i pojazdy uprzywilejowane - ten, kto chciałby się szybciej dostać do centrum wsiadłby w autobus, a pozostali według swojego uznania staliby w korkach.
[/quote]

[color="#FF0000"][size="4"]JESTEM ZA!!! KOMUNIKACJA MIEJSKA POWINNA MIEĆ PRIORYTET!!! WYGODNICCY NIECH JADĄ OBJAZDEM!!![/size][/color]
[quote name='Mikra' timestamp='1314557711' post='520941']
Moim zdaniem samochody osobowe i ciężarowe powinny jeździć objazdem przez Dywizjonu 303 i Krańcową, a pod wiaduktem powinna jeździć wyłącznie komunikacja miejska i pojazdy uprzywilejowane - ten, kto chciałby się szybciej dostać do centrum wsiadłby w autobus, a pozostali według swojego uznania staliby w korkach.
[/quote]

[color="#FF0000"][size="4"]JESTEM ZA!!! KOMUNIKACJA MIEJSKA POWINNA MIEĆ PRIORYTET!... rozwiń
Avatar
izabela / 1 września 2011 o 13:08
0
3lata temu z 4pasów zrobili 2, na kunickiego, światła co 10m, puśćcie autbusy objazdami błagam. bo tam sie nie bedzie dało przejechać ;?
Avatar
Kądzio / 29 sierpnia 2011 o 11:38
0
Fajnie, że się robi - bo od czasów gierkowskich nic się nie działao w temacie dróg w Lublinie i Lubelszczyźnie, ale pytanie: dlaczego nikt nie zaplanuje harmonogramu remontów - robi się aby robić. W piątek doszedłem do wniosku, że ktoś kto zaczął te remonty chyba się "na głowy pomieniał z ch..." jak w staropolskim porzekadle. Jechałem z północnej do makro. No cóż na ruskiej zobaczyłem znak objazd do zamości i musiałem zawrócić na lubartowską, rondo przy zamku - 1 nitka czynna - jechałem 45 minut zamiast 5- nie ma oznakowania objazdów - człowiek tkwi w korkach, aby po pół godzinie dowiedzieć się, że musi wrócić i inną drogę wybrać. Jakiś planista 100m przed rondem raczył napisać objazd zamias już przy wjeździe w Ruską wstawić znak. Wybory wyborami, ale trzeba jaoś uporządkować te remonty. Po 2 miesiącach bezruchu mostostal wziął się za skrzyżowanie dlonej i prusa- spóźnienie prac 60 dni -powinni dostać 40% kwoty i niech zatrzudniają ludzi na akord a nie dniówki - bo już niedobrze mi się robi jak codziennie widzę tych robotników którzy mają "przerwę śniadaniową" na okrągło i siedzą na poboczu lub łażą z komórkami. Nadzoru inwetsora nie ma? Przecież powinien jeden z drugim urządasem kontrolować raz w tygodniu przynajmniej postęp prac. Ktoś przecież za to kasę bierze.
Fajnie, że się robi - bo od czasów gierkowskich nic się nie działao w temacie dróg w Lublinie i Lubelszczyźnie, ale pytanie: dlaczego nikt nie zaplanuje harmonogramu remontów - robi się aby robić. W piątek doszedłem do wniosku, że ktoś kto zaczął te remonty chyba się "na głowy pomieniał z ch..." jak w staropolskim porzekadle. Jechałem z północnej do makro. No cóż na ruskiej zobaczyłem znak objazd do zamości i musiałem zawrócić na lubartowską, rondo przy zamku - 1 nitka czynna - jechałem 45 minut zamiast 5- nie ma oznakowania objazd... rozwiń
Avatar
Tomy / 29 sierpnia 2011 o 10:58
0
Jak jest ktoś chętny spróbować cokolwiek zrobić z tym naszym "wspaniałym" architektem który zwęża wszystkie drogi w mieście to prosze kontakt na mail agami@o2.pl Skleimy jakiś pismo protestacyjne,bo to co wyrabiają to sie w głowie nie mieści, najpierw Kunickiego, teraz skrzyżowanie Diamentowa Krochmalna itp.
Avatar
Tomm / 29 sierpnia 2011 o 10:49
0
Jestem tego samego zdania co Ty, pewnie wielu lublinian również. Jak jesteś chętny ( lub ktokolwiek inny) cos z tym zrobić to prosze kontakt na mail agami@o2.pl Skleimy jakiś pismo protestacyjne,bo to co wyrabiają z drogami w naszym mieście w głowie się nie mieści.
Avatar
jon / 29 sierpnia 2011 o 10:44
0
[quote name='prezess' timestamp='1314555384' post='520917']
nie napisali jak bedzie wygladała jezdnia, ale mam nadzieje ze beda po dwa pasy w obydwóch kierunkach...
[/quote]
co to da ? potem wjeżdżasz na ulicę jedniojezdniową
Avatar
busola / 29 sierpnia 2011 o 10:26
0
rozpocznijmy akcję pisania listów do ZTM, aby ul. Kunickiego puścić tylko komunikację miejską!!! Ludzie dojeżdżający samochodami maja dwie drogi dobre do ominięcia kunickiego, przez Nowy Świat do ul. Jana Pawła, lub przez Dywizjonu 303. Za to autobusy i tak bardzo długo tam stoją przy normalnym ruchu - a co dopiero w korkach!!!
Innym rozwiązaniem może być puszczenie tymi dwoma innymi trasami autobusów, np. 152 (jako autobus) przez Nowy Świat lub Wyścigową do Nowego Światu a dalej do Jana Pawła. Wtedy i tak na Głębokiej zostanie trolejbus linii 153.Z kolei 160 mogłoby jeździć przez Dywizjonu 303 i na przystanku "Park Bronowice"wracałoby na "normalną" trasę.
rozpocznijmy akcję pisania listów do ZTM, aby ul. Kunickiego puścić tylko komunikację miejską!!! Ludzie dojeżdżający samochodami maja dwie drogi dobre do ominięcia kunickiego, przez Nowy Świat do ul. Jana Pawła, lub przez Dywizjonu 303. Za to autobusy i tak bardzo długo tam stoją przy normalnym ruchu - a co dopiero w korkach!!!
Innym rozwiązaniem może być puszczenie tymi dwoma innymi trasami autobusów, np. 152 (jako autobus) przez Nowy Świat lub Wyścigową do Nowego Światu a dalej do Jana Pawła. Wtedy i tak na Gł... rozwiń
Avatar
PAwel / 29 sierpnia 2011 o 10:24
0
Ktoś kto zarządza drogami w naszym mieście chyba jest bardzo ale to bardzo niekompetentną osobą.Bo jak można w miejscach gdzie od kilku lat powstają korki, teraz przy okazji naprawy nawierzchni dopuścic do zwęrzenia dróg. A chodzi mi konkretnie o rondo Diamentowa-Krochmalna-Jana Pawła, [...]Ktoś kto zarządza drogami w naszym mieście chyba jest bardzo ale to bardzo niekompetentną osobą.Bo jak można w miejscach gdzie od kilku lat powstają korki, teraz przy okazji naprawy nawierzchni dopuścic do zwęrzenia dróg. A chodzi mi konkretnie o rondo Diamentowa-Krochmalna-Jana Pawła, [...]

Popieram w 100%. Bałwany ucza sie w szkola o zarzadzaniiu drogami a porojektuja dorgi jak by nigdy tymi drogami nie jezdzili. Idiotyzm. Juz wole dziurawa jezdnie niz stanie w korku na ladnej (przez ok 2lata) drodze.
Ktoś kto zarządza drogami w naszym mieście chyba jest bardzo ale to bardzo niekompetentną osobą.Bo jak można w miejscach gdzie od kilku lat powstają korki, teraz przy okazji naprawy nawierzchni dopuścic do zwęrzenia dróg. A chodzi mi konkretnie o rondo Diamentowa-Krochmalna-Jana Pawła, [...]Ktoś kto zarządza drogami w naszym mieście chyba jest bardzo ale to bardzo niekompetentną osobą.Bo jak można w miejscach gdzie od kilku lat powstają korki, teraz przy okazji naprawy nawierzchni dopuścic do zwęrzenia dróg. A chodzi mi konkretnie o rondo Di... rozwiń
Avatar
Jaro / 29 sierpnia 2011 o 10:01
0
Ktoś kto zarządza drogami w naszym mieście chyba jest bardzo ale to bardzo niekompetentną osobą.Bo jak można w miejscach gdzie od kilku lat powstają korki, teraz przy okazji naprawy nawierzchni dopuścic do zwęrzenia dróg. A chodzi mi konkretnie o rondo Diamentowa-Krochmalna-Jana Pawła, jeżeli w okresie przebudowy wiaduktu ta trasa ma być alternatywa dla wszystkich mieszkańców to ja jako jeden z nich żądam aby ten człowiek stał zapiety w dyby na tym rondzie abym w ramach relaksu stojąc w godzinnym korku mógł spokojnie wysiąść i podejść i kopnąć go w d..ę dziękując mu za jego trud. Na całym swiecie robi się wszystko aby zwiększyć przepustowość dróg a u nas wręcz odwrotnie, na Kunickiego /trasa wylotowa z miasta/ nawalono wysepek,sygnalizacji co 100 metrów pytam komu i czemu to słuzy?. Czy w tym mieście nie ma służb typu Policja,straż,karetki pogotowia,MPK czy korporacji taksówkarskich aby przed realizacją tak słusznych planów poprostu zapytać - czy to ma sens? czy to przyniesie jakieś korzyści ludzie ci z pozoru niby tylko użytkownicy tych dróg- powiedzą wam więcej a napewno pozwolą zaoszczędzić miliony wyrzucone w błoto.
Ktoś kto zarządza drogami w naszym mieście chyba jest bardzo ale to bardzo niekompetentną osobą.Bo jak można w miejscach gdzie od kilku lat powstają korki, teraz przy okazji naprawy nawierzchni dopuścic do zwęrzenia dróg. A chodzi mi konkretnie o rondo Diamentowa-Krochmalna-Jana Pawła, jeżeli w okresie przebudowy wiaduktu ta trasa ma być alternatywa dla wszystkich mieszkańców to ja jako jeden z nich żądam aby ten człowiek stał zapiety w dyby na tym rondzie abym w ramach relaksu stojąc w godzinnym korku mógł spokojnie wysiąść i podejść i kopn... rozwiń
Avatar
koni / 23 marca 2012 o 22:01
0
mamy 23 marzec 2012 i jeszcze nie zaczeli tej przebudowy
Avatar
pasażer / 1 września 2011 o 21:19
0
[quote name='Mikra' timestamp='1314557711' post='520941']
Moim zdaniem samochody osobowe i ciężarowe powinny jeździć objazdem przez Dywizjonu 303 i Krańcową, a pod wiaduktem powinna jeździć wyłącznie komunikacja miejska i pojazdy uprzywilejowane - ten, kto chciałby się szybciej dostać do centrum wsiadłby w autobus, a pozostali według swojego uznania staliby w korkach.
[/quote]

[color="#FF0000"][size="4"]JESTEM ZA!!! KOMUNIKACJA MIEJSKA POWINNA MIEĆ PRIORYTET!!! WYGODNICCY NIECH JADĄ OBJAZDEM!!![/size][/color]
[quote name='Mikra' timestamp='1314557711' post='520941']
Moim zdaniem samochody osobowe i ciężarowe powinny jeździć objazdem przez Dywizjonu 303 i Krańcową, a pod wiaduktem powinna jeździć wyłącznie komunikacja miejska i pojazdy uprzywilejowane - ten, kto chciałby się szybciej dostać do centrum wsiadłby w autobus, a pozostali według swojego uznania staliby w korkach.
[/quote]

[color="#FF0000"][size="4"]JESTEM ZA!!! KOMUNIKACJA MIEJSKA POWINNA MIEĆ PRIORYTET!... rozwiń
Avatar
izabela / 1 września 2011 o 13:08
0
3lata temu z 4pasów zrobili 2, na kunickiego, światła co 10m, puśćcie autbusy objazdami błagam. bo tam sie nie bedzie dało przejechać ;?
Avatar
Kądzio / 29 sierpnia 2011 o 11:38
0
Fajnie, że się robi - bo od czasów gierkowskich nic się nie działao w temacie dróg w Lublinie i Lubelszczyźnie, ale pytanie: dlaczego nikt nie zaplanuje harmonogramu remontów - robi się aby robić. W piątek doszedłem do wniosku, że ktoś kto zaczął te remonty chyba się "na głowy pomieniał z ch..." jak w staropolskim porzekadle. Jechałem z północnej do makro. No cóż na ruskiej zobaczyłem znak objazd do zamości i musiałem zawrócić na lubartowską, rondo przy zamku - 1 nitka czynna - jechałem 45 minut zamiast 5- nie ma oznakowania objazdów - człowiek tkwi w korkach, aby po pół godzinie dowiedzieć się, że musi wrócić i inną drogę wybrać. Jakiś planista 100m przed rondem raczył napisać objazd zamias już przy wjeździe w Ruską wstawić znak. Wybory wyborami, ale trzeba jaoś uporządkować te remonty. Po 2 miesiącach bezruchu mostostal wziął się za skrzyżowanie dlonej i prusa- spóźnienie prac 60 dni -powinni dostać 40% kwoty i niech zatrzudniają ludzi na akord a nie dniówki - bo już niedobrze mi się robi jak codziennie widzę tych robotników którzy mają "przerwę śniadaniową" na okrągło i siedzą na poboczu lub łażą z komórkami. Nadzoru inwetsora nie ma? Przecież powinien jeden z drugim urządasem kontrolować raz w tygodniu przynajmniej postęp prac. Ktoś przecież za to kasę bierze.
Fajnie, że się robi - bo od czasów gierkowskich nic się nie działao w temacie dróg w Lublinie i Lubelszczyźnie, ale pytanie: dlaczego nikt nie zaplanuje harmonogramu remontów - robi się aby robić. W piątek doszedłem do wniosku, że ktoś kto zaczął te remonty chyba się "na głowy pomieniał z ch..." jak w staropolskim porzekadle. Jechałem z północnej do makro. No cóż na ruskiej zobaczyłem znak objazd do zamości i musiałem zawrócić na lubartowską, rondo przy zamku - 1 nitka czynna - jechałem 45 minut zamiast 5- nie ma oznakowania objazd... rozwiń
Avatar
Tomy / 29 sierpnia 2011 o 10:58
0
Jak jest ktoś chętny spróbować cokolwiek zrobić z tym naszym "wspaniałym" architektem który zwęża wszystkie drogi w mieście to prosze kontakt na mail agami@o2.pl Skleimy jakiś pismo protestacyjne,bo to co wyrabiają to sie w głowie nie mieści, najpierw Kunickiego, teraz skrzyżowanie Diamentowa Krochmalna itp.
Avatar
Tomm / 29 sierpnia 2011 o 10:49
0
Jestem tego samego zdania co Ty, pewnie wielu lublinian również. Jak jesteś chętny ( lub ktokolwiek inny) cos z tym zrobić to prosze kontakt na mail agami@o2.pl Skleimy jakiś pismo protestacyjne,bo to co wyrabiają z drogami w naszym mieście w głowie się nie mieści.
Avatar
jon / 29 sierpnia 2011 o 10:44
0
[quote name='prezess' timestamp='1314555384' post='520917']
nie napisali jak bedzie wygladała jezdnia, ale mam nadzieje ze beda po dwa pasy w obydwóch kierunkach...
[/quote]
co to da ? potem wjeżdżasz na ulicę jedniojezdniową
Avatar
busola / 29 sierpnia 2011 o 10:26
0
rozpocznijmy akcję pisania listów do ZTM, aby ul. Kunickiego puścić tylko komunikację miejską!!! Ludzie dojeżdżający samochodami maja dwie drogi dobre do ominięcia kunickiego, przez Nowy Świat do ul. Jana Pawła, lub przez Dywizjonu 303. Za to autobusy i tak bardzo długo tam stoją przy normalnym ruchu - a co dopiero w korkach!!!
Innym rozwiązaniem może być puszczenie tymi dwoma innymi trasami autobusów, np. 152 (jako autobus) przez Nowy Świat lub Wyścigową do Nowego Światu a dalej do Jana Pawła. Wtedy i tak na Głębokiej zostanie trolejbus linii 153.Z kolei 160 mogłoby jeździć przez Dywizjonu 303 i na przystanku "Park Bronowice"wracałoby na "normalną" trasę.
rozpocznijmy akcję pisania listów do ZTM, aby ul. Kunickiego puścić tylko komunikację miejską!!! Ludzie dojeżdżający samochodami maja dwie drogi dobre do ominięcia kunickiego, przez Nowy Świat do ul. Jana Pawła, lub przez Dywizjonu 303. Za to autobusy i tak bardzo długo tam stoją przy normalnym ruchu - a co dopiero w korkach!!!
Innym rozwiązaniem może być puszczenie tymi dwoma innymi trasami autobusów, np. 152 (jako autobus) przez Nowy Świat lub Wyścigową do Nowego Światu a dalej do Jana Pawła. Wtedy i tak na Gł... rozwiń
Avatar
PAwel / 29 sierpnia 2011 o 10:24
0
Ktoś kto zarządza drogami w naszym mieście chyba jest bardzo ale to bardzo niekompetentną osobą.Bo jak można w miejscach gdzie od kilku lat powstają korki, teraz przy okazji naprawy nawierzchni dopuścic do zwęrzenia dróg. A chodzi mi konkretnie o rondo Diamentowa-Krochmalna-Jana Pawła, [...]Ktoś kto zarządza drogami w naszym mieście chyba jest bardzo ale to bardzo niekompetentną osobą.Bo jak można w miejscach gdzie od kilku lat powstają korki, teraz przy okazji naprawy nawierzchni dopuścic do zwęrzenia dróg. A chodzi mi konkretnie o rondo Diamentowa-Krochmalna-Jana Pawła, [...]

Popieram w 100%. Bałwany ucza sie w szkola o zarzadzaniiu drogami a porojektuja dorgi jak by nigdy tymi drogami nie jezdzili. Idiotyzm. Juz wole dziurawa jezdnie niz stanie w korku na ladnej (przez ok 2lata) drodze.
Ktoś kto zarządza drogami w naszym mieście chyba jest bardzo ale to bardzo niekompetentną osobą.Bo jak można w miejscach gdzie od kilku lat powstają korki, teraz przy okazji naprawy nawierzchni dopuścic do zwęrzenia dróg. A chodzi mi konkretnie o rondo Diamentowa-Krochmalna-Jana Pawła, [...]Ktoś kto zarządza drogami w naszym mieście chyba jest bardzo ale to bardzo niekompetentną osobą.Bo jak można w miejscach gdzie od kilku lat powstają korki, teraz przy okazji naprawy nawierzchni dopuścic do zwęrzenia dróg. A chodzi mi konkretnie o rondo Di... rozwiń
Avatar
Jaro / 29 sierpnia 2011 o 10:01
0
Ktoś kto zarządza drogami w naszym mieście chyba jest bardzo ale to bardzo niekompetentną osobą.Bo jak można w miejscach gdzie od kilku lat powstają korki, teraz przy okazji naprawy nawierzchni dopuścic do zwęrzenia dróg. A chodzi mi konkretnie o rondo Diamentowa-Krochmalna-Jana Pawła, jeżeli w okresie przebudowy wiaduktu ta trasa ma być alternatywa dla wszystkich mieszkańców to ja jako jeden z nich żądam aby ten człowiek stał zapiety w dyby na tym rondzie abym w ramach relaksu stojąc w godzinnym korku mógł spokojnie wysiąść i podejść i kopnąć go w d..ę dziękując mu za jego trud. Na całym swiecie robi się wszystko aby zwiększyć przepustowość dróg a u nas wręcz odwrotnie, na Kunickiego /trasa wylotowa z miasta/ nawalono wysepek,sygnalizacji co 100 metrów pytam komu i czemu to słuzy?. Czy w tym mieście nie ma służb typu Policja,straż,karetki pogotowia,MPK czy korporacji taksówkarskich aby przed realizacją tak słusznych planów poprostu zapytać - czy to ma sens? czy to przyniesie jakieś korzyści ludzie ci z pozoru niby tylko użytkownicy tych dróg- powiedzą wam więcej a napewno pozwolą zaoszczędzić miliony wyrzucone w błoto.
Ktoś kto zarządza drogami w naszym mieście chyba jest bardzo ale to bardzo niekompetentną osobą.Bo jak można w miejscach gdzie od kilku lat powstają korki, teraz przy okazji naprawy nawierzchni dopuścic do zwęrzenia dróg. A chodzi mi konkretnie o rondo Diamentowa-Krochmalna-Jana Pawła, jeżeli w okresie przebudowy wiaduktu ta trasa ma być alternatywa dla wszystkich mieszkańców to ja jako jeden z nich żądam aby ten człowiek stał zapiety w dyby na tym rondzie abym w ramach relaksu stojąc w godzinnym korku mógł spokojnie wysiąść i podejść i kopn... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 24

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 53 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 103 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 43 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 70 107

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 23

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!