Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2002 r.
18:32
Edytuj ten wpis

Przepytujemy radnych Lublina (cz. 4)

0 0 A A

Kim są nowo wybrani radni? Co mają do zaoferowania swoim wyborcom? Postanowiliśmy zadać im po kilka pytań:
1. Inwestor chce zbudować supermarket na osiedlu. Daje pieniądze na budowę ulic i na utrzymanie przez rok domu dziecka. Zgadza się pan(i), czy lepsza jest lokalizacja na rogatkach?
2. Czy umarzać długi niesolidnym płatnikom lokalnych podatków?
3. W referendum będzie pan(i) za czy przeciw przystąpieniu do UE?
4. Żona (mąż), dzieci, dom, samochód?
5. Wiek?
6. Pasje?
7. Jak pan(i) zarabia pieniądze?
8. Pod jakim adresem i telefonem znajdą pana(ią) wyborcy?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Celina Stasiak, radna SLD -UP

1. Mogłabym się zgodzić. Ale pod warunkiem, że inwestor spełni swoje obietnice. I że osiedle, na którym miałby powstać supermarket, jest zupełnie nie zagospodarowane.
2. Abolicja podatkowa nie jest zła. Pod warunkiem, że doprowadzi do ujawnienia osób nie płacących podatków. A od chwili ujawnienia ci ludzie zaczną uczciwie płacić pieniądze do budżetu miasta.
3. Zdecydowanie tak. To dla nas ogromna szansa. Zyska nie tylko nasze miasto. Skorzystają młodzi ludzie, bezrobotni oraz rolnictwo.
4. Mam wspaniałego męża Jacka, który bardzo wspierał mnie przez całą kampanię i podczas pełnienia obowiązków radnej. Mój syn Przemek pracuje czasowo i uczy się w policealnym studium. Córka Ania studiuje na II roku ekonomii. Mieszkamy w szeregowcu, mam Daewoo Prince.
5. 44 lata.
6. Dom i ogródek, gdzie mogłabym spędzać czas godzinami. Niestety, nie mogę sobie na to pozwolić.
7. Pensja nauczycielska i dieta radnego.
8. Jestem uchwytna pod kilkoma telefonami: dom 721-53-26, praca 533-37-45, kom. 505 386-082. (LD)

Roman Szot, radny Samoobrony

1. Zdecydowanie na rogatkach miasta. Trzeba bowiem dać szansę małym sklepikom, które nie są w stanie konkurować z wielkimi sieciami supermarketów.
2. Nie powinno być żadnych ulg dla osób, które nie płacą podatków. Przecież to ma wpływ na życie nas wszystkich. Pieniądze z podatków idą na rozwój miasta.
3. Na razie na to pytanie nie odpowiem. Dlaczego? Bo do końca nie wiadomo, jak to nasze wejście miałoby wyglądać. Opowiadam się, za tym byśmy znaleźli się w gronie państw członkowskich, ale wyłącznie na prawach partnerskich.
4. Żona Marzena jest lekarzem pediatrą. Mamy dwóch synów: Adam - uczeń VIII LO - w tym roku będzie robił maturę. Paweł uczy się w trzeciej klasie gimnazjum. Mieszkanie służbowe. Samochód: seat toledo.
5. 46 lat.
6. Sport, słuchanie muzyki, w tym m.in. piosenek zespołu "Ich Troje”.
7. Jestem na rencie.
8. Kontakt w biurze poselskim Samoobrony przy ulicy 3 Maja tel. 532-42-06, 532-02-06 lub w siedzibie Rady Bronowice przy ul. Krańcowej 106 tel.744-22-34. (KL)

Zbigniew Targoński, radny Prawa i Rodziny

1. Hipermarkety powinno się sytuować na obrzeżach miasta, gdyż dysponują dużym kapitałem i można go wykorzystać na rozwój infrastruktury wokół obiektu.
2. Niesolidnym przedsiębiorcom nie powinno się umarzać długów. Wyjątek to sytuacja, gdy umorzenie długów może uratować firmę przed upadkiem. A co za tym idzie przed likwidacją miejsc pracy. Oczywiście każdy taki przypadek musiałby być rozpatrywany indywidualnie. Regułą jest by nie wykańczać podatnika, tylko wesprzeć go w trudnej sytuacji. Jeśli firma padnie, miasto też na tym straci.
3. Jestem za przystąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej. Pod warunkiem, że wynegocjowane warunki będą dla nas korzystne.
4. Żona Elżbieta, trójka dzieci Ewelina, Anna i Marek. Dom w budowie, samochód Opel Omega.
5. 47 lat.
6. Pasjonują mnie wyprawy w góry.
7. Do tej pory byłem radnym, uczę w szkole wyższej.
8. Pod telefonem komórkowym 603 867-459. (LD)

Marian Truskowski, radny Prawa i Rodziny

1. Jestem przeciwnikiem budowy hipermarketów na terenie lubelskich osiedli. To z powodu rodzimych handlowców. Takie hipermarkety powodują upadek naszego drobnego handlu. Przez nie ludzie tracą pracę i możliwość utrzymania rodziny.
2. Jeśli przedsiębiorcy są niesolidni i nie płacą podatków to nie powinno się im sprzyjać. To byłoby niesprawiedliwe. Poza tym, miasto ma bardzo duże potrzeby i te pieniądze powinny wpłynąć do miejskiego budżetu.
3. Jestem przeciwnikiem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na moją opinię wpłynęła dotychczasowa polityka Unii. Przez nią mamy tak duże bezrobocie w kraju. Wejście do UE byłoby utratą suwerenności naszego kraju.
4. Jestem wdowcem. Mam dwie dorosłe córki, obie są anestezjologami. Posiadam mieszkanie spółdzielcze i 20-letni samochód.
5. 61 lat.
6. Pasjonuje mnie turystyka. Szczególnie lubię górskie wyprawy. Ale moją pasją są też wszelkie podróże po świecie.
7. Pracuję w biurze turystycznym.
8. Każdy może mnie zastać pod domowym adresem przy ul. Romera 50/6 oraz pod telefonem 744-72-97. (LD)

Monika Wac, radna SLD-UP

1. To wymaga zbadania sytuacji w danym osiedlu. Przede wszystkim należy sprawdzić czy wpuszczenie dużego marketu nie odbierze zarobków małym sklepikom, które są jedynym źródłem utrzymania dla rodzin. Jeśli tak się nie stanie, można sprawę rozważać.
2. Z jednej strony umorzenie długów pozwoli firmom na rozwój, z drugiej może zachęcić dotychczas solidnych przedsiębiorców do niepłacenia swoich podatków. Każdą sprawę należy zbadać indywidualnie i dopiero podjąć najlepszą decyzję.
3. Zdecydowanie jestem za wstąpieniem do Unii Europejskiej. To ogromna szansa dla naszego miasta. Pozwoli na dynamiczny rozwój, ściągnięcie ogromnych funduszy, które pozwolą nam na nowe inwestycje, a co za tym idzie na powstanie nowych miejsc pracy.
4. Nic z tych rzeczy. Wszystko przede mną. Mieszkam z rodzicami.
5. Mam 23 lata.
6. Interesuję się polityką, sportem oraz historią.
7. Uczę się na V roku studiów dziennych. Mam kredyt studencki. Na razie utrzymują mnie rodzice.
8. Jeszcze nie mam siedziby na Czechowie. Ale łatwo można mnie zastać w siedzibie SLD na Beliniaków tel. 533-30-67. (LD)

Zbigniew Wojciechowski, radny Prawa i Rodziny

1. Według standardów przyjętych w Europie i na świecie sklepy wielko kubaturowe umiejscawiane są na obrzeżach miast. Chyba że władzom chodzi o rekultywację zdegradowanych terenów znajdujących się w centrum lub jego pobliżu. Problem Lublina i hipermarketów jest inny. Nasze miasto, a tym samym trwała zabudowa zazwyczaj kończy się na granicach administracyjnych miasta. To powoduje, że nie mamy zbyt dużych możliwości oddalenia tych sklepów od centrum. Najgorszym rozwiązaniem dla miasta i jego dochodów byłoby umiejscowienie hipermarketu tuż poza granicami, w sąsiedniej gminie.
2. Nie.
3. Jestem za przystąpieniem do Unii Europejskiej, ale na godnych warunkach.
4. Żona Małgosia, mamy dwoje dzieci: Wiktorię i Stasia. Mamy 32 mkw mieszkanie. Samochodu nie posiadamy.
5. 40 lat.
6. Ułańskie. Jestem piłsudczykiem, ale mam także szacunek i uznanie dla wybitnego męża stanu Romana Dmowskiego. Poza tym sportowe m.in. żużel, piła ręczna. A także religie świata. Jednak największą pasją jest działanie i współpraca z innymi ludźmi oraz na rzecz pojednania z Ukraińcami.
7. Zarabiam uczciwie jako wiceprezydent miasta Lublina.
8. W Ratuszu pod numerem telefonu: 443-51-37, 443-51-19. (KL)

Kamil Zinczuk , radny SLD-UP

1. Jestem za budową hipermarketów na rogatkach miasta. Taka jest polityka naszego klubu. Nie chcemy wpuszczać do miasta dużych sklepów.
2. Nie powinniśmy umarzać takich długów. W jaki sposób traktowalibyśmy innych przedsiębiorców, którzy są solidni i płacą wszystkie podatki.
3. Jestem za przystąpieniem do Unii Europejskiej. To dla nas wszystkich ogromna szansa.
4. Nie mam żony. Mam półtorarocznego syna. Nie posiadam ani samochodu, ani domu. Mieszkam u rodziców i dobrze mi z nimi mieszkać.
5. Mam 24 lata.
6. Interesuje mnie historia, chociaż jestem absolwentem ekonomii. Ale udało mi się połączyć jedno z drugim. Piszę pracę doktorską z historii ekonomii. Uwielbiam także górską turystykę.
7. Pracuję w Radzie Miejskiej SLD, jestem sekretarzem.
8. Można się ze mną skontaktować mailem, adres zinczukkamil@poczta.onet.pl, a także telefonicznie nr tel. 502 61-75-56. Rozpocznę niebawem dyżury radnego na terenie mojej rady osiedlowej. (LD)

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Temat zamknięty
Nie można dodawać nowych komentarzy.

Pozostałe informacje

Niezwykłe wynalazki naukowców z Lublina. Od pszczół po naukę ortografii

Niezwykłe wynalazki naukowców z Lublina. Od pszczół po naukę ortografii 0 0

Preparat zwiększający odporność pszczół, ziołowa pasta do zębów skutecznie, lecz łagodnie czyszcząca płytkę nazębną, prototyp urządzenia do rehabilitacji czy program do nauki ortografii. To tylko niektóre wynalazki opracowane przez naukowców z UMCS i KUL w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności +”. Obie uczelnie na jego realizację otrzymały 1,5 mln zł dofinansowania.

Encyklopedia 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Encyklopedia 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 0 0

Blisko trzy tysiące haseł i biogramy ponad dwóch tysięcy związanych z uczelnią osób zawiera „Encyklopedia 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego”. Wczoraj oficjalnie zaprezentowano dwutomowe wydawnictwo.

Pomysły na ferie 2019 w Lublinie. Z robotami i na ściance

Pomysły na ferie 2019 w Lublinie. Z robotami i na ściance 2 0

Ferie zimowe zaczynają się 11 lutego, ale to już ostatnia chwila, żeby pomyśleć o wykupieniu płatnych półkolonii dla uczniów. Sprawdziliśmy, gdzie w Lublinie można się będzie bawić na zimowiskach i ile to kosztuje.

Założyciel straży pożarnej w Masowie skończył 90 lat

Założyciel straży pożarnej w Masowie skończył 90 lat 5 0

W minioną niedzielę Lucjan Ochal, założyciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Masowie, obecnego osiedla w Dęblinie, skończył 90 lat. Życzenia z tej okazji złożyła mu rodzina, strażacy oraz samorządowcy.

Jaki plan dla Lubelszczyzny? Via Carpatia, Szlak Staropolski i droga na Pojezierze
Opinie

Jaki plan dla Lubelszczyzny? Via Carpatia, Szlak Staropolski i droga na Pojezierze 31 16

Jeszcze tylko do środy można zgłaszać uwagi do projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jedno ze spotkań konsultacyjnych w tej sprawie odbyło się 16 stycznia w Białej Podlaskiej.

Dzień babci i dziadka w tym miejscu jest naprawdę wyjątkowy. "Dusza się raduje i serce się cieszy"

Dzień babci i dziadka w tym miejscu jest naprawdę wyjątkowy. "Dusza się raduje i serce się cieszy" 1 0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 i studenci pracy socjalnej UMCS odwiedzili we wtorek starszych państwa z Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów nr 3. Podobne imprezy odbywają się przez cały tydzień.

"Dziennikarz" o Leopoldzie Ungerze. Premiera filmu w Centrum Kultury w Lublinie
23 stycznia 2019, 16:00

"Dziennikarz" o Leopoldzie Ungerze. Premiera filmu w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

W środę 23 stycznia w Centrum Kultury film dokumentalny o wybitnym dziennikarzu Leopoldzie Ungerze, słynnym „Brukselczyku”, który publikował m.in. w belgijskim „Le Soir” i „Gazecie Wyborczej”. Początek seansu o godz. 16, wstęp wolny.

Nowe miejsca pracy w Lublinie. Istotna będzie znajomość języków obcych

Nowe miejsca pracy w Lublinie. Istotna będzie znajomość języków obcych 14 36

Sto osób zamierza zatrudnić wchodząca do Lublina międzynarodowa firma z branży IT. Nabór już się zaczął. Poszukiwani są pracownicy ze znajomością języków obcych. – To kolejny taki inwestor, który zainteresował się naszym miastem – podkreślają w lubelskim Ratuszu.

„Betlejem Polskie” w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim

„Betlejem Polskie” w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim 0 0

Grupa Teatralna „Pokolenie” wystawiła w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim spektakl „Betlejem Polskie”.

Konkurs u marszałka. Szukają dwóch dyrektorów

Konkurs u marszałka. Szukają dwóch dyrektorów 15 18

Urząd marszałkowski ogłosił konkurs na dyrektora Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Osoby zainteresowane czas na składanie dokumentów mają do końca stycznia.

Młodzi Melomani: "Zima, zima, zima...". Koncert w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2019, 12:00

Młodzi Melomani: "Zima, zima, zima...". Koncert w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza młodych słuchaczy w wieku od 4 do 12 lat na koncert Młodych Melomanów, który będzie miał miejsce w niedzielę, 3 lutego o godz. 12.

Lubelskie: Sąsiedzi ostatni raz widzieli go w niedzielę. Dziś znaleziono w mieszkaniu ciało

Lubelskie: Sąsiedzi ostatni raz widzieli go w niedzielę. Dziś znaleziono w mieszkaniu ciało 22 4

Zwłoki 60-latka ujawnili we wtorek po południu policjanci ze strażakami w domu w miejscowości Rogatka (powiat chełmski). Nie wiadomo co było przyczyną śmieci mężczyzny, którego sąsiedzi widzieli ostatni raz w niedzielę. Jeden z nich zadzwonił po pomoc.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.