Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2011 r.
10:20
Edytuj ten wpis

Radni zatwierdzili zamiar łączenia szkół (relacja)

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 57 A A
Z transparentem w obronie swojej szkoły przyszli uczniowie z ul. Długiej.<br />
 (Maciej Kaczanowski)
Z transparentem w obronie swojej szkoły przyszli uczniowie z ul. Długiej.
(Maciej Kaczanowski)

Kilkudziesięciu uczniów i nauczycieli czeka w Ratuszu na decyzję radnych w sprawie zmiany w sieci miejskich szkół. Proponowane zmiany wielu osobom się nie podobają. Z transparentem w obronie swojej szkoły przyszli uczniowie z ul. Długiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prezydent podtrzymuje w całości swoje plany reorganizacji sieci szkół, w Radzie Miasta rozpoczęła się dyskusja w tej sprawie, radni mają uwagi krytyczne.

Ratusz tłumaczy, że dzięki łączeniu szkół oszczędzi m.in. na kosztach utrzymania budynków oświatowych, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczy na budowę nowych placówek w rozwijających się dzielnicach.

– Dotyczy to dzielnic Sławin, Szerokie i nowego osiedla u zbiegu ul. Jana Pawła II i al. Kraśnickiej – mówi Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w lubelskim Urzędzie Miasta.

W trakcie dyskusji pojawiają się głosy krytyczne. Dotyczą m.in. połączenia IV LO z ul. Szkolnej i mieszczącego się po sąsiedzku Gimnazjum nr 19, co zdaniem urzędników ma przynieść 300 tys. zł oszczędności.

– Bardzo wnikliwie będę sprawdzał te oszczędności, które moim zdaniem są wykazane na wyrost – Zbigniew Ławniczak, radny PO.

– Pomimo wielkich nadziei, jakie wiążę z pana prezydenturą tego projektu nie jestem w stanie poprzeć – mówi Marcin Nowak, radny PiS. Działania magistratu porównuje do sceny z filmu "Poszukiwany, poszukiwana”. – Gdy dyrektor chciał stawiać blok w miejscu jeziora i powiedział, że jezioro się przeniesie – mówi Nowak.

– To wszystko jest za późno robione, bez konsultacji społecznych – twierdzi Marek Jakubowski, radny PiS. Wytyka, że traci np. Gimnazjum nr 12 na Podwalu, które ma być przeniesione na Farbiarską, do siedziby VII LO, które nie ma boiska.

Ma wątpliwości m.in. co do łączenia placówek przy Szkolnej, czy też przeniesienia Technikum Energetycznego z Długiej na Magnoliową. W tym ostatnim przypadku apeluje do prezydenta, by wstrzymał się ze sprawą o rok. Przez ten czas szkoły mogłyby ze sobą rywalizować, a utrzymana zostałaby ta lepsza.

Zwolennikiem zmian jest przewodniczący Komisji Oświaty w Radzie Miasta. Mariusz Banach (PiS) podkreśla, że prezydent nie miał złej woli, że oszczędności w oświacie są konieczne i mogą się przysłużyć m.in. budowie szkoły na Sławinie, czy przedszkola na Felinie.

– To nie jest winą prezydenta ani radnych, że do szkół, o których my dyskutujemy chodzi coraz mniej uczniów. Też jestem przeciwny likwidacji Zespołu Szkół Energetycznych, ale ten zespół sam się zlikwidował tam jest tylko Technikum Energetyczne. Też chciałbym, żeby uczyło się tam 1000 uczniów, bo na taką liczbę ta szkoła została zbudowana – mówi radny Banach. – Przyjęcie tego projektu nie będzie wielkim sukcesem miasta, ale jeśli go nie przyjmiemy będzie to porażką.

Łączenie placówek przy ul. Szkolnej krytykuje radny SLD, Jan Gąbka. – Oszczędnością może być tylko jeden dyrektor, jeden konserwator i jedna woźna. Nie wiem, czy warto – mówi Gąbka. Nie podoba mu się też pomysł wcielenia Technikum Energetycznego z ul. Długiej do Lubelskiego Centrum Edukacji Zawodowej na Magnoliową. – W warsztatach szkolnych, które są przy Długiej planuje się utworzyć zawód technik odnawialnych źródeł energii, co jest dzisiaj bardzo pożądane. Wszędzie mamy deficyt fachowców, jeśli chodzi o robotników fizycznych. Dzisiaj przeniesienie tej szkoły na Magnoliową wymagać będzie również likwidacji warsztatów, pracowni, laboratoriów. To nie jest tak, że się przeniesie komputery i ławki.

- Tam, gdzie są białe plany, budujmy. Ale nie likwidujmy dobrych szkół. Panie prezydencie apeluję do pana, żeby akurat te dwa przypadki bardzo dokładnie pan przeanalizował - apeluje radny Gąbka.

Dyskusja radnych zakończyła się, teraz głos mają przedstawiciele szkół.
- W uchwale są nieścisłości i tendencyjność – Alina Krzyżanowska, pedagog Zespołu Szkół Energetycznych. – Fakt, że nie ma audytu określającego korzyści z uchwały wskazuje na nieuzasadniony pośpiech. Nie pozwólcie by zniknęła szkoła przy ul. Długiej, która od 100 lat wpisuje się w historię Lublina.

- Argument o oszczędnościach jest nieuzasadniony, będą wręcz duże koszty przebicia ścian między obydwoma budynkami, a to zabytkowe ściany, zaś strop jest drewniany – podkreśla Anna Radziwiłko, psycholog IV LO. – Poza tym argument demograficzny w naszym przypadku też jest nieuzasadniony, bo nie mamy problemów z naborem.

– My nie jesteśmy przeciwni oszczędnościom i zaciskaniu pasa, ale muszą to być racjonalne przemyślenia – stwierdza Celina Stasiak, szefowa ZNP w Lublinie. – Związek Nauczycielstwa Polskiego nie miał przyjemności zapoznania się z projektem uchwały, a zgodnie z ustawą samorząd zobowiązany jest do zaciągania opinii związków zawodowych. Grozi to tym, że z przyczyn formalnych ta uchwała może później zostać unieważniona przez wojewodę.


– Od lat powtarzamy, że na oświacie nie wolno oszczędzać, w oświatę trzeba inwestować – mówi Teresa Misiuk z Sekcji Oświaty i Wychowania Regionu Środkowowschodniego NSZZ "Solidarność”.

– Zawsze był zapis, że wszyscy nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni przy tego typu zmianach zachowują pracę – mówi Ewa Dumkiewicz-Sprawka. – Nie chciałabym w tym momencie być nietaktowna i powiedzieć, ze są wśród państwa tacy, którzy wywodzą się ze szkól prowadzonych przez Daewoo, szkoła była likwidowana, pracownicy zostali przeniesieni do Zespołu Szkół Energetycznych i dalej pracują.

– Ile? Dwie osoby – krzyczą nauczyciele z miejsc na widowni.

- Ale są – odpowiada Dumkiewicz-Sprawka.

Ratusz odpiera zarzut dotyczący kiepskiego wyposażenia warsztatów przy Magnoliowej. – Przykładem może być np. utworzenie w ubiegłym roku przygotowanie nowych stanowisk do mechatroniki – mówi Dumkiewicz-Sprawka. – Pozostaje pytanie, czy szkoły lokować w budynkach, które już remontujemy, czy w takich, które w przyszłości trzeba będzie remontować.

– Jeżeli włączymy technikum z ul. Długiej do LCEZ to szkoła nie będzie miała więcej, niż 750 uczniów, w tym określoną liczbę uczniów dorosłych. Nie grozi tu nawet dwuzmianowość – mówi Dumkiewicz-Sprawka. Podkreśla, że będzie też możliwe zmodernizowanie boiska przy VII LO. Będzie też możliwość taka, by młodzieży z Gimnazjum nr 12 dać możliwość korzystania z basenu przy SP23, żeby zrekompensować im brak boiska.

Ratusz nie zgadza się z zarzutami o brak konsultacji ze związkami zawodowymi. Twierdzi, że do konsultacji może skierować równie dobrze przyjęte już uchwały o zamiarze likwidacji szkół.

Na wniosek klubu radnych PiS zarządzona została przerwa w obradach do godz. 12.40

Po przerwie ma się odbyć głosowanie nad projektem w sprawie zmiany sieci szkół.

Radni przyjęli prezydencki projekt zmian w sieci szkół

Za projektem głosowało 21 radnych, 9 było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu

Jak rozłożyły się głosy

Za projektem zmian głosowali:

Mariusz Banach (PiS), Jacek Bednarczyk (PO), Elżbieta Dados (PiS), Leszek Daniewski (PO), Piotr Dreher (PO), Dariusz Jezior (PiS), Zbigniew Jurkowski (PO), Piotr Kowalczyk (PiS), Wojciech Krakowski (PO), Michał Krawczyk (PO), Piotr Kuty (PiS), Jan Madejek (PO), Elżbieta Mroczkowska (PO), Jarosław Pakuła (PO), Stanisław Podgórski (PO), Krzysztof Siczek (PiS), Beata Stepaniuk (PO), Zbigniew Targoński (PiS), Sylwester Tułajew (PiS), Marta Wcisło (PO), Mateusz Zaczyński (PO)

Przeciw projektowi głosowali:
Zdzisław Drozd (PiS), Jan Gąbka (SLD), Marek Jakubowski (PiS), Zbigniew Ławniczak (PO), Marcin Nowak (PiS), Tomasz Pitucha (PiS), Marcin Pogorzałek (PiS), Mieczysław Ryba (PiS), Małgorzata Suchanowska (PiS)

Od głosu wstrzymała się radna PiS Jadwiga Mach

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
eni / 4 marca 2011 o 20:25
0
pisowiec!
Pieniacz to ty jesteś. Dymią wszyscy, których to dotyczy bo tajemnicą poliszynela jest kto i jakie ma tu interesy.Żadnej czapy nie ma, bo koszty utrzymania ucznia np w IV lo sa wiele niższe od średniej krajowej. Nauczyciele nie boja się zmian bo już do nich przywykli. Łączenie szkół nie zmieni faktu, że reforma wyeliminuje z rynku pracy wielu nauczycieli. I dopiero wtedy bedziesz ich pisowiec mógł nazwać darmozjadami...A swoją drogąco Ty robisz? Ciaekawa jestem. Oprócz pisania głupot na forum oczywiście?
Avatar
eni / 4 marca 2011 o 20:17
0
[quote name='pisowiec' timestamp='1298545775' post='441991']
Oczywiście że łączyć. To nie jest likwidacja szkół, będą działały dalej zmniejszeniu ulegnie "czapa administracyjna".
Natomiast jak zwykle "dymią" nauczyciele, tym ciągle mało, fakt że przy łączeniu szkół te darmozjady będą musiały realizować godziny np.: nie tylko w gimnazjum, ale i liceum.
Natomiast Radny Nowak to regularny lanser i pieniacz ... facet doktorat robi i zrobić nie może juz ładnych parę lat... tacy ludzie to przekleństwo naszego miasta. Był w PO jest w PiS czyli szm*ta !
O Jakubowskim się nie wypowiadam bo wszyscy z Czubów wiedzą kto zacz...
[/quote]
[quote name='pisowiec' timestamp='1298545775' post='441991']
Oczywiście że łączyć. To nie jest likwidacja szkół, będą działały dalej zmniejszeniu ulegnie "czapa administracyjna".
Natomiast jak zwykle "dymią" nauczyciele, tym ciągle mało, fakt że przy łączeniu szkół te darmozjady będą musiały realizować godziny np.: nie tylko w gimnazjum, ale i liceum.
Natomiast Radny Nowak to regularny lanser i pieniacz ... facet doktorat robi i zrobić nie może juz ładnych parę lat... tacy ludzie ... rozwiń
Avatar
ana / 26 lutego 2011 o 22:07
0
Nic z tego już nie rozumię,jeżeli jak mówią urzędnicy z WOiW po połączeniu szkół nic się nie zmieni,to jaki jest sens tych działań.Czy ktoś policzył koszty z tym związane,i stać jest nasze miasto na takie prowizoryczne działania.Na co my płacimy podatki,na pozbawione logiki działania urzędników? A wybrani przez nas radni,jeszcze to popierają,trochę inaczej brzmiały ich hasła na plakatach wyborczych nie tak dawno temu.I Lublin ma być europejską stolicą kultury,chyba to jest żart! Pozdrawiam wszystkich uczniów i nauczycieli z tych szkół do odstrzału,nie pękajcie,może jeszcze ktoś się obudzi i podejmie właściwą decyzję.
Nic z tego już nie rozumię,jeżeli jak mówią urzędnicy z WOiW po połączeniu szkół nic się nie zmieni,to jaki jest sens tych działań.Czy ktoś policzył koszty z tym związane,i stać jest nasze miasto na takie prowizoryczne działania.Na co my płacimy podatki,na pozbawione logiki działania urzędników? A wybrani przez nas radni,jeszcze to popierają,trochę inaczej brzmiały ich hasła na plakatach wyborczych nie tak dawno temu.I Lublin ma być europejską stolicą kultury,chyba to jest żart! Pozdrawiam wszystkich uczniów i nauczycieli z tych szkół do... rozwiń
Avatar
malo / 26 lutego 2011 o 16:16
0
[quote name='pisowiec' timestamp='1298545775' post='441991']
Oczywiście że łączyć. To nie jest likwidacja szkół, będą działały dalej zmniejszeniu ulegnie "czapa administracyjna".
Natomiast jak zwykle "dymią" nauczyciele, tym ciągle mało, fakt że przy łączeniu szkół te darmozjady będą musiały realizować godziny np.: nie tylko w gimnazjum, ale i liceum.
Natomiast Radny Nowak to regularny lanser i pieniacz ... facet doktorat robi i zrobić nie może juz ładnych parę lat... tacy ludzie to przekleństwo naszego miasta. Był w PO jest w PiS czyli szm*ta !
O Jakubowskim się nie wypowiadam bo wszyscy z Czubów wiedzą kto zacz...
[/quote]

Do pisowca!!!!!!!
Darmozjadem to ty jesteś!!! Nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. Reprezentujesz bardzo niski poziom inteligencji, a z takimi typami ludzie wykształceni - nauczyciele nie dyskutują! Skończ lepiej szkołę, dopiero wtedy pogadamy. Teraz jesteś dnem!
[quote name='pisowiec' timestamp='1298545775' post='441991']
Oczywiście że łączyć. To nie jest likwidacja szkół, będą działały dalej zmniejszeniu ulegnie "czapa administracyjna".
Natomiast jak zwykle "dymią" nauczyciele, tym ciągle mało, fakt że przy łączeniu szkół te darmozjady będą musiały realizować godziny np.: nie tylko w gimnazjum, ale i liceum.
Natomiast Radny Nowak to regularny lanser i pieniacz ... facet doktorat robi i zrobić nie może juz ładnych parę lat... tacy ludzie ... rozwiń
Avatar
malo / 26 lutego 2011 o 16:14
0
Darmozjadem to ty jesteś!!! Nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. Reprezentujesz bardzo niski poziom inteligencji, a z takimi typami ludzie wykształceni - nauczyciele nie dyskutują! Skończ lepiej szkołę, dopiero wtedy pogadamy. Teraz jesteś dnem!
Avatar
kiu / 26 lutego 2011 o 00:29
0
[quote name='Greg' timestamp='1298637958' post='442575']
pani Dumkiewicz realizuje cele PO, choć jest w PiS. Co za obłuda;
[/quote]
Pani Dumkiewicz realizuje swoje cele i to już od kilkunastu lat.
Avatar
PODWALE3 / 25 lutego 2011 o 23:51
0
PODWALE 3-ZATOPIŁ TUŁAJEW EKSSŁUCHACZ;GIMNZAJUM IDZIE DO SZKOŁY BEZ BOISKA
Urząd miasta juz przed decyzją chce wejsc do sal kosztem uczniow.Zajac lokal w czasie roku szkolnego.Na odpowiedz,ze budynek jest maxymalnie wykorzystany radzi...w ciagu roku szkol.-przepisac uczniow gdzie indziaj.TAKICH RADNYCH LUDU WYBRALES.<br />LICZA UCZNIÓW CKU WZROSŁA ODVI.2010 R 800 NA ix-854 TERA OK, 1000
W szkołach tych obu uczą się Lublinianie roznych narodowości ,przed walką o ESK LUBLIN 2016-ta antyreklama miasta to gol samobójczy.<br />
Na pewno bardzo to pomoze na forum międzynarodowym, Bo ci ze studium maja praktyki i za granica


0
PODWALE 3-ZATOPIŁ TUŁAJEW EKSSŁUCHACZ;GIMNZAJUM IDZIE DO SZKOŁY BEZ BOISKA
Urząd miasta juz przed decyzją chce wejsc do sal kosztem uczniow.Zajac lokal w czasie roku szkolnego.Na odpowiedz,ze budynek jest maxymalnie wykorzystany radzi...w ciagu roku szkol.-przepisac uczniow gdzie indziaj.TAKICH RADNYCH LUDU WYBRALES.<br />LICZA UCZNIÓW CKU WZROSŁA ODVI.2010 R 800 NA ix-854 TERA OK, 1000
W szkołach tych obu uczą się Lublinianie roznych narodowości ,przed walką o ESK LUBLIN 2016-ta antyreklama miasta to gol samobójczy.<b... rozwiń
Avatar
PODWALE3 / 25 lutego 2011 o 23:49
0
PODWALE 3-ZATOPIŁ TUŁAJEW EKSSŁUCHACZ;GIMNZAJUM IDZIE DO SZKOŁY BEZ BOISKA
Urząd miasta juz przed decyzją chce wejsc do sal kosztem uczniow.Zajac lokal w czasie roku szkolnego.Na odpowiedz,ze budynek jest maxymalnie wykorzystany radzi...w ciagu roku szkol.-przepisac uczniow gdzie indziaj.TAKICH RADNYCH LUDU WYBRALES.<br />LICZA UCZNIÓW CKU WZROSŁA ODVI.2010 R 800 NA ix-854 TERA OK, 1000
W szkołach tych obu uczą się Lublinianie roznych narodowości ,przed walką o ESK LUBLIN 2016-ta antyreklama miasta to gol samobójczy.<br />
Na pewno bardzo to pomoze na forum międzynarodowym, Bo ci ze studium maja praktyki i za granica


0
PODWALE 3-ZATOPIŁ TUŁAJEW EKSSŁUCHACZ;GIMNZAJUM IDZIE DO SZKOŁY BEZ BOISKA
Urząd miasta juz przed decyzją chce wejsc do sal kosztem uczniow.Zajac lokal w czasie roku szkolnego.Na odpowiedz,ze budynek jest maxymalnie wykorzystany radzi...w ciagu roku szkol.-przepisac uczniow gdzie indziaj.TAKICH RADNYCH LUDU WYBRALES.<br />LICZA UCZNIÓW CKU WZROSŁA ODVI.2010 R 800 NA ix-854 TERA OK, 1000
W szkołach tych obu uczą się Lublinianie roznych narodowości ,przed walką o ESK LUBLIN 2016-ta antyreklama miasta to gol samobójczy.<b... rozwiń
Avatar
mały / 25 lutego 2011 o 22:23
0
Od Diamentowej,to ty były uczniu się od pi.....! Może i tam chodziłeś,ale widocznie i tam się nie nadawałeś!
Avatar
nik / 25 lutego 2011 o 22:18
0
Uczniowie i nauczyciele,ale was wyrolowoli,przecież od początku było wiadomo,że budynki szkolne będą sprzedane,żeby ratować budżet miasta.Zostaliście kozłami ofiarnymi! A sami wybieraliście w wyborach,nieżle nie!
Avatar
eni / 4 marca 2011 o 20:25
0
pisowiec!
Pieniacz to ty jesteś. Dymią wszyscy, których to dotyczy bo tajemnicą poliszynela jest kto i jakie ma tu interesy.Żadnej czapy nie ma, bo koszty utrzymania ucznia np w IV lo sa wiele niższe od średniej krajowej. Nauczyciele nie boja się zmian bo już do nich przywykli. Łączenie szkół nie zmieni faktu, że reforma wyeliminuje z rynku pracy wielu nauczycieli. I dopiero wtedy bedziesz ich pisowiec mógł nazwać darmozjadami...A swoją drogąco Ty robisz? Ciaekawa jestem. Oprócz pisania głupot na forum oczywiście?
Avatar
eni / 4 marca 2011 o 20:17
0
[quote name='pisowiec' timestamp='1298545775' post='441991']
Oczywiście że łączyć. To nie jest likwidacja szkół, będą działały dalej zmniejszeniu ulegnie "czapa administracyjna".
Natomiast jak zwykle "dymią" nauczyciele, tym ciągle mało, fakt że przy łączeniu szkół te darmozjady będą musiały realizować godziny np.: nie tylko w gimnazjum, ale i liceum.
Natomiast Radny Nowak to regularny lanser i pieniacz ... facet doktorat robi i zrobić nie może juz ładnych parę lat... tacy ludzie to przekleństwo naszego miasta. Był w PO jest w PiS czyli szm*ta !
O Jakubowskim się nie wypowiadam bo wszyscy z Czubów wiedzą kto zacz...
[/quote]
[quote name='pisowiec' timestamp='1298545775' post='441991']
Oczywiście że łączyć. To nie jest likwidacja szkół, będą działały dalej zmniejszeniu ulegnie "czapa administracyjna".
Natomiast jak zwykle "dymią" nauczyciele, tym ciągle mało, fakt że przy łączeniu szkół te darmozjady będą musiały realizować godziny np.: nie tylko w gimnazjum, ale i liceum.
Natomiast Radny Nowak to regularny lanser i pieniacz ... facet doktorat robi i zrobić nie może juz ładnych parę lat... tacy ludzie ... rozwiń
Avatar
ana / 26 lutego 2011 o 22:07
0
Nic z tego już nie rozumię,jeżeli jak mówią urzędnicy z WOiW po połączeniu szkół nic się nie zmieni,to jaki jest sens tych działań.Czy ktoś policzył koszty z tym związane,i stać jest nasze miasto na takie prowizoryczne działania.Na co my płacimy podatki,na pozbawione logiki działania urzędników? A wybrani przez nas radni,jeszcze to popierają,trochę inaczej brzmiały ich hasła na plakatach wyborczych nie tak dawno temu.I Lublin ma być europejską stolicą kultury,chyba to jest żart! Pozdrawiam wszystkich uczniów i nauczycieli z tych szkół do odstrzału,nie pękajcie,może jeszcze ktoś się obudzi i podejmie właściwą decyzję.
Nic z tego już nie rozumię,jeżeli jak mówią urzędnicy z WOiW po połączeniu szkół nic się nie zmieni,to jaki jest sens tych działań.Czy ktoś policzył koszty z tym związane,i stać jest nasze miasto na takie prowizoryczne działania.Na co my płacimy podatki,na pozbawione logiki działania urzędników? A wybrani przez nas radni,jeszcze to popierają,trochę inaczej brzmiały ich hasła na plakatach wyborczych nie tak dawno temu.I Lublin ma być europejską stolicą kultury,chyba to jest żart! Pozdrawiam wszystkich uczniów i nauczycieli z tych szkół do... rozwiń
Avatar
malo / 26 lutego 2011 o 16:16
0
[quote name='pisowiec' timestamp='1298545775' post='441991']
Oczywiście że łączyć. To nie jest likwidacja szkół, będą działały dalej zmniejszeniu ulegnie "czapa administracyjna".
Natomiast jak zwykle "dymią" nauczyciele, tym ciągle mało, fakt że przy łączeniu szkół te darmozjady będą musiały realizować godziny np.: nie tylko w gimnazjum, ale i liceum.
Natomiast Radny Nowak to regularny lanser i pieniacz ... facet doktorat robi i zrobić nie może juz ładnych parę lat... tacy ludzie to przekleństwo naszego miasta. Był w PO jest w PiS czyli szm*ta !
O Jakubowskim się nie wypowiadam bo wszyscy z Czubów wiedzą kto zacz...
[/quote]

Do pisowca!!!!!!!
Darmozjadem to ty jesteś!!! Nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. Reprezentujesz bardzo niski poziom inteligencji, a z takimi typami ludzie wykształceni - nauczyciele nie dyskutują! Skończ lepiej szkołę, dopiero wtedy pogadamy. Teraz jesteś dnem!
[quote name='pisowiec' timestamp='1298545775' post='441991']
Oczywiście że łączyć. To nie jest likwidacja szkół, będą działały dalej zmniejszeniu ulegnie "czapa administracyjna".
Natomiast jak zwykle "dymią" nauczyciele, tym ciągle mało, fakt że przy łączeniu szkół te darmozjady będą musiały realizować godziny np.: nie tylko w gimnazjum, ale i liceum.
Natomiast Radny Nowak to regularny lanser i pieniacz ... facet doktorat robi i zrobić nie może juz ładnych parę lat... tacy ludzie ... rozwiń
Avatar
malo / 26 lutego 2011 o 16:14
0
Darmozjadem to ty jesteś!!! Nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. Reprezentujesz bardzo niski poziom inteligencji, a z takimi typami ludzie wykształceni - nauczyciele nie dyskutują! Skończ lepiej szkołę, dopiero wtedy pogadamy. Teraz jesteś dnem!
Avatar
kiu / 26 lutego 2011 o 00:29
0
[quote name='Greg' timestamp='1298637958' post='442575']
pani Dumkiewicz realizuje cele PO, choć jest w PiS. Co za obłuda;
[/quote]
Pani Dumkiewicz realizuje swoje cele i to już od kilkunastu lat.
Avatar
PODWALE3 / 25 lutego 2011 o 23:51
0
PODWALE 3-ZATOPIŁ TUŁAJEW EKSSŁUCHACZ;GIMNZAJUM IDZIE DO SZKOŁY BEZ BOISKA
Urząd miasta juz przed decyzją chce wejsc do sal kosztem uczniow.Zajac lokal w czasie roku szkolnego.Na odpowiedz,ze budynek jest maxymalnie wykorzystany radzi...w ciagu roku szkol.-przepisac uczniow gdzie indziaj.TAKICH RADNYCH LUDU WYBRALES.<br />LICZA UCZNIÓW CKU WZROSŁA ODVI.2010 R 800 NA ix-854 TERA OK, 1000
W szkołach tych obu uczą się Lublinianie roznych narodowości ,przed walką o ESK LUBLIN 2016-ta antyreklama miasta to gol samobójczy.<br />
Na pewno bardzo to pomoze na forum międzynarodowym, Bo ci ze studium maja praktyki i za granica


0
PODWALE 3-ZATOPIŁ TUŁAJEW EKSSŁUCHACZ;GIMNZAJUM IDZIE DO SZKOŁY BEZ BOISKA
Urząd miasta juz przed decyzją chce wejsc do sal kosztem uczniow.Zajac lokal w czasie roku szkolnego.Na odpowiedz,ze budynek jest maxymalnie wykorzystany radzi...w ciagu roku szkol.-przepisac uczniow gdzie indziaj.TAKICH RADNYCH LUDU WYBRALES.<br />LICZA UCZNIÓW CKU WZROSŁA ODVI.2010 R 800 NA ix-854 TERA OK, 1000
W szkołach tych obu uczą się Lublinianie roznych narodowości ,przed walką o ESK LUBLIN 2016-ta antyreklama miasta to gol samobójczy.<b... rozwiń
Avatar
PODWALE3 / 25 lutego 2011 o 23:49
0
PODWALE 3-ZATOPIŁ TUŁAJEW EKSSŁUCHACZ;GIMNZAJUM IDZIE DO SZKOŁY BEZ BOISKA
Urząd miasta juz przed decyzją chce wejsc do sal kosztem uczniow.Zajac lokal w czasie roku szkolnego.Na odpowiedz,ze budynek jest maxymalnie wykorzystany radzi...w ciagu roku szkol.-przepisac uczniow gdzie indziaj.TAKICH RADNYCH LUDU WYBRALES.<br />LICZA UCZNIÓW CKU WZROSŁA ODVI.2010 R 800 NA ix-854 TERA OK, 1000
W szkołach tych obu uczą się Lublinianie roznych narodowości ,przed walką o ESK LUBLIN 2016-ta antyreklama miasta to gol samobójczy.<br />
Na pewno bardzo to pomoze na forum międzynarodowym, Bo ci ze studium maja praktyki i za granica


0
PODWALE 3-ZATOPIŁ TUŁAJEW EKSSŁUCHACZ;GIMNZAJUM IDZIE DO SZKOŁY BEZ BOISKA
Urząd miasta juz przed decyzją chce wejsc do sal kosztem uczniow.Zajac lokal w czasie roku szkolnego.Na odpowiedz,ze budynek jest maxymalnie wykorzystany radzi...w ciagu roku szkol.-przepisac uczniow gdzie indziaj.TAKICH RADNYCH LUDU WYBRALES.<br />LICZA UCZNIÓW CKU WZROSŁA ODVI.2010 R 800 NA ix-854 TERA OK, 1000
W szkołach tych obu uczą się Lublinianie roznych narodowości ,przed walką o ESK LUBLIN 2016-ta antyreklama miasta to gol samobójczy.<b... rozwiń
Avatar
mały / 25 lutego 2011 o 22:23
0
Od Diamentowej,to ty były uczniu się od pi.....! Może i tam chodziłeś,ale widocznie i tam się nie nadawałeś!
Avatar
nik / 25 lutego 2011 o 22:18
0
Uczniowie i nauczyciele,ale was wyrolowoli,przecież od początku było wiadomo,że budynki szkolne będą sprzedane,żeby ratować budżet miasta.Zostaliście kozłami ofiarnymi! A sami wybieraliście w wyborach,nieżle nie!
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 6 3

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 1 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 10 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 2

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 5 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 98 26

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.