Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 stycznia 2010 r.
9:36
Edytuj ten wpis

Ranking liceów "Rzeczpospolitej”: Gigantyczny awans Staszica

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 22 A A

Lubelskie I LO im. Stanisława Staszica to najlepsza szkoła ponadgimnazjalna w województwie lubelskim – tak wynika z najnowszego rankingu "Rzeczpospolitej” i "Perspektyw”. W stawce ogólnopolskiej Staszic jest 17.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To gigantyczny awans lubelskiej "1” w porównaniu z poprzednimi latami. W zeszłorocznym zestawieniu Staszic był 67. w kraju, a dwa lata temu – 73.

Awansowała też druga w rankingu szkoła z Lubelszczyzny – III LO im. Unii Lubelskiej z Lublina. Unia jest teraz 42. w kraju (rok temu była 47.). Trzecie w regionie (65. w kraju) jest XXI LO im. św. Stanisława Kostki z Lublina.

Duży spadek zanotowało za to lubelskie II LO im. Hetmana Jana Zamojskiego. Rok temu szkoła była na 26. miejscu w kraju. Teraz jest dopiero 71.

Z innych miast naszego regionu najwyżej uplasowały się: zamojskie I Społeczne LO im. Unii Europejskiej (85 w kraju i 5. w regionie), biłgorajskie LO im. ONZ (93 w kraju. i 6. regionie) oraz chełmskie I LO im. Stefana Czarnieckiego (103. w kraju. i 7. w regionie).

Opublikowany dziś ranking powstał głównie w oparciu o wyniki uczniów poszczególnych szkół w ogólnopolskich olimpiadach.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kris / 30 października 2010 r. o 12:38
0
Wystartuj w Olimpiadzie i zostań chociaż Finalistą, wtedy możesz być partnerem do rozmowy. Potem, na studiach działają różne inne okoliczności, które nie świadczą o tym człowieku. Ja jestem pełen uznania dla Finalistów. Sam, niestety nie osiągnąłem tego zaszczytu. Zabrakło mi 1 (słownie jednego punktu). Poznałem jednak trud i ilość wiedzy, którą mają finaliści! I nie p...... głupot o nich!


Bzdury pleciesz!

W stu procentach zgadzam się z Marlą. O poziomie nauczania danej placówki nie świadczy ilość uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w olimpiadach. Rozkład olimpijczyków tylko teoretycznie jest w każdym województwie równomierny. Przykładowo, jednego roku w województwie opolskim będzie czterdziestu olimpijczyków, a w lubuskim dziesięciu. Ale już w następnym roku sytuacja może odwrócić się do góry nogami. Szkoła może co najwyżej swoją pozycją wyrobioną w poprzednich pseudorankingach przyciągać przyszłych olimpijczyków i tym samym zdobywać takie, a nie inne laury. Chyba nikt nie będzie się ze mną spierać o to, że porządny ranking szkół ponadgimnazjalnych powinien oprócz olimpiad brać pod uwagę również konkursy regionalne, współpracę szkół z uczelniami wyższymi, konkursy artystyczne i sportowe, a przede wszystkim wyniki z matur, bo de facto to one mówią o tym jak CAŁA szkoła jest przygotowana do podjęcia studiów.

Amen.


Bzdury pleciesz!

W stu procentach zgadzam się z Marlą. O poziomie nauczania danej placówki nie świadczy ilość uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w olimpiadach. Rozkład olimpijczyków tylko teoretycznie jest w każdym województwie równomierny. Przykładowo, jednego roku w województwie opolskim będzie czterdziestu olimpijczyków, a w lubuskim dziesięciu. Ale już w następnym roku sytuacja może odwrócić się do góry nogami. Szkoła może co najwyżej swoją pozycją wyrobioną w poprzednich pseudorankingach przyci... rozwiń
Avatar
~Karol~ / 20 marca 2010 r. o 01:21
0
Wystartuj w Olimpiadzie i zostań chociaż Finalistą, wtedy możesz być partnerem do rozmowy. Potem, na studiach działają różne inne okoliczności, które nie świadczą o tym czlowieku. Ja jestem pełen uznania dla Finalistów. Sam, niestety nie osiągnąłem tego zaszczytu. Zabrakło mi 1 (słownie jednego punktu). Poznałem jednak trud i ilość wiedzy, którą mają finaliści! I nie p...... głupot o nich!
Karol, niestety nie Finalista a nie mówiąc juz o Laureacie.
Avatar
~KAROL~ / 20 marca 2010 r. o 01:12
0
marla singer napisał:
Idiotyczne kryterium rankingu - udział w olimpiadach.

Zawsze miałam kompleks, że nigdy nawet nie spóbowałam swoich sił w żadnej olimpiadzie, i pewnie większość osób z mojej klasy w LO (powiatowe liceum w małym miasteczku) też miała poczucie naukowego niespełnienia.

Tymczasem moje kompleksy wyparowały zupełnie - gdy podczas egzaminów wstępnych na farmację (te dawne egzaminy, gdzie w części chemicznej poprzeczka ustawiana była naprawdę wysoko) w grupie zdających była jakaś laureatka olimpiady biologicznej i to zwalniało ją z pisania tej części.

Prowadzące egzamin rozpływały się wręcz nad tą dziewczyną, więc zapamiętałam sobie jej imię i nazwisko. Sprawdziłam je potem na liście przyjętych i okazało się, że znajduje się nie tylko daleko za moją koleżanką z LO (która była 4.), ale za mną i pozostałymi osobami z mojego LO, które startowały na farmację.


Liczba laureatów z olimpiad ma się nijak do faktycznego poziomu i wiedzy uczniów, a już napewno nic nie mówi o randze LO.
rozwiń
Avatar
tede / 30 stycznia 2010 r. o 06:43
0
Najlepsze liceum to PADEREWSKI.Chodzą tam dzieci elity, nie biorą udziału w "infantylnych" konkursach a po prostu solidnie się uczą.gszie są na studiach po maturze? Zobacz na ich stronie- imponujące.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2010 r. o 01:26
0
Staszic to go.wno... Znam kilka uczennic z niego, zadna nie potrafi zrobic szybko prostego zadania z matmy... Glupie dzieci bogatych rodzicow, cala prawda. Korepetycje, korepetycje, korepetycje... A pozniej tylko nieliczni ida na jakies lepsze techniczne studia...
Avatar
Zamojszczanka / 16 stycznia 2010 r. o 00:55
0
[quote name='Gość' date='14.01.2010, 19:27:07' post='218069']
Zwykle jednak dobrzy poloniści dostają "mat-fizy", a wymagający chemicy "humany". A dzieci wkuwają przedmioty, których nie zdają na maturze, i w mig wszystko zapominają. Wymaga się frekwencji, choć zostając w domu i ucząc się na korki, robimy o wiele więcej.

tak, to prawada. Dobor nauczycieli w Zamoyu jest przypadkowy i rzeczywiscie wkuwa sie przedmioty ktore nie beda przydatne w takim stopniu w jakim sa wykladane... osobiscie z dreszczem na calym ciele wspominam lekcje laciny w klasie humanistycznej, na ktore to musielismy uczyc sie tony slowek i drugiej tony gramatyki! oczywiscie uwazam ze z kazdego przedmiotu trzeba od ucznia wymagac, poniewaz taki potencjalny uczen idzie na studia zostaje magistrem a potem nie wie gdzie w Polsce lezy np. Gniezno! a jezeli chodzi o frekwencje to absolutnie sie nie zgodze! to jest wlasnie fajne w tej szkole... mozesz nie chodzic i nic ci za to nie zrobia;) oby tylko miec to wymagane 50% obecnosci
Zamoyski byl i jest szkola o specyficznym i pociagajacym klimacie aczkolwiek przygdaloby sie tam troche zmian pozdrawiam cieplo
[quote name='Gość' date='14.01.2010, 19:27:07' post='218069']
Zwykle jednak dobrzy poloniści dostają "mat-fizy", a wymagający chemicy "humany". A dzieci wkuwają przedmioty, których nie zdają na maturze, i w mig wszystko zapominają. Wymaga się frekwencji, choć zostając w domu i ucząc się na korki, robimy o wiele więcej.

tak, to prawada. Dobor nauczycieli w Zamoyu jest przypadkowy i rzeczywiscie wkuwa sie przedmioty ktore nie beda przydatne w takim stopniu w jakim sa wykladane... ... rozwiń
Avatar
anonymous / 15 stycznia 2010 r. o 00:44
0
heh napisał:
do ~marla the big tourist~: Ile wynosi wartość całki Poissona na dodatniej osi rzeczywistej? Podaj ponadto inne nazewnictwa tejże całki.


tits or gtfo...
Avatar
Gość / 14 stycznia 2010 r. o 21:12
0
Miło czytać
Avatar
Gość / 14 stycznia 2010 r. o 19:27
0
Zamoy spada, i słusznie. W 35-osobowej klasie, 30 bierze korepetycje. Większość ze wszystkich przedmiotów, które zdaje na maturze. Dlaczego? Stwierdzam ze smutkiem, że Zamoy zabija ambicje. Nauczycielom nie chce się dostrzegać i wykorzystywać potencjału uczniów. Nie zachęcają do brania udziału w olimpiadach, jeśli jednak już ktoś się podejmie, nie może liczyć na pomoc, za to nauczyciel chętnie podpisze się jako "osoba przygotowująca" i zgarniająca laury w razie sukcesu. Bezsensowne zastępstwa na pierwszych i ostatnich godzinach, zwykle nic nie wnoszące, a jak irytujące. Dodając do tego stosunek osób zarządzających szkołą do uczniów - nie słuchają uczniów "bo to jałowa dyskusja". Owszem, jest też kilku nauczycieli z powołania. Zwykle jednak dobrzy poloniści dostają "mat-fizy", a wymagający chemicy "humany". A dzieci wkuwają przedmioty, których nie zdają na maturze, i w mig wszystko zapominają. Wymaga się frekwencji, choć zostając w domu i ucząc się na korki, robimy o wiele więcej. Kiepsko, kiepściutko... Jeśli Zamoy ponownie podskoczy w rankingach i będzie "najlepszą szkoła w lublinie" czym wielce sie szczyci, nie będzie to zasługa szkoły, a korepetytorów.
Zamoy spada, i słusznie. W 35-osobowej klasie, 30 bierze korepetycje. Większość ze wszystkich przedmiotów, które zdaje na maturze. Dlaczego? Stwierdzam ze smutkiem, że Zamoy zabija ambicje. Nauczycielom nie chce się dostrzegać i wykorzystywać potencjału uczniów. Nie zachęcają do brania udziału w olimpiadach, jeśli jednak już ktoś się podejmie, nie może liczyć na pomoc, za to nauczyciel chętnie podpisze się jako "osoba przygotowująca" i zgarniająca laury w razie sukcesu. Bezsensowne zastępstwa na pierwszych i ostatnich godzinach, zw... rozwiń
Avatar
edi / 14 stycznia 2010 r. o 18:28
0
Zamoy spada, bo w większości uczą tam aroganccy lenie, którzy w ogóle nie liczą się z uczniami.
Avatar
Kris / 30 października 2010 r. o 12:38
0
Wystartuj w Olimpiadzie i zostań chociaż Finalistą, wtedy możesz być partnerem do rozmowy. Potem, na studiach działają różne inne okoliczności, które nie świadczą o tym człowieku. Ja jestem pełen uznania dla Finalistów. Sam, niestety nie osiągnąłem tego zaszczytu. Zabrakło mi 1 (słownie jednego punktu). Poznałem jednak trud i ilość wiedzy, którą mają finaliści! I nie p...... głupot o nich!


Bzdury pleciesz!

W stu procentach zgadzam się z Marlą. O poziomie nauczania danej placówki nie świadczy ilość uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w olimpiadach. Rozkład olimpijczyków tylko teoretycznie jest w każdym województwie równomierny. Przykładowo, jednego roku w województwie opolskim będzie czterdziestu olimpijczyków, a w lubuskim dziesięciu. Ale już w następnym roku sytuacja może odwrócić się do góry nogami. Szkoła może co najwyżej swoją pozycją wyrobioną w poprzednich pseudorankingach przyciągać przyszłych olimpijczyków i tym samym zdobywać takie, a nie inne laury. Chyba nikt nie będzie się ze mną spierać o to, że porządny ranking szkół ponadgimnazjalnych powinien oprócz olimpiad brać pod uwagę również konkursy regionalne, współpracę szkół z uczelniami wyższymi, konkursy artystyczne i sportowe, a przede wszystkim wyniki z matur, bo de facto to one mówią o tym jak CAŁA szkoła jest przygotowana do podjęcia studiów.

Amen.


Bzdury pleciesz!

W stu procentach zgadzam się z Marlą. O poziomie nauczania danej placówki nie świadczy ilość uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w olimpiadach. Rozkład olimpijczyków tylko teoretycznie jest w każdym województwie równomierny. Przykładowo, jednego roku w województwie opolskim będzie czterdziestu olimpijczyków, a w lubuskim dziesięciu. Ale już w następnym roku sytuacja może odwrócić się do góry nogami. Szkoła może co najwyżej swoją pozycją wyrobioną w poprzednich pseudorankingach przyci... rozwiń
Avatar
~Karol~ / 20 marca 2010 r. o 01:21
0
Wystartuj w Olimpiadzie i zostań chociaż Finalistą, wtedy możesz być partnerem do rozmowy. Potem, na studiach działają różne inne okoliczności, które nie świadczą o tym czlowieku. Ja jestem pełen uznania dla Finalistów. Sam, niestety nie osiągnąłem tego zaszczytu. Zabrakło mi 1 (słownie jednego punktu). Poznałem jednak trud i ilość wiedzy, którą mają finaliści! I nie p...... głupot o nich!
Karol, niestety nie Finalista a nie mówiąc juz o Laureacie.
Avatar
~KAROL~ / 20 marca 2010 r. o 01:12
0
marla singer napisał:
Idiotyczne kryterium rankingu - udział w olimpiadach.

Zawsze miałam kompleks, że nigdy nawet nie spóbowałam swoich sił w żadnej olimpiadzie, i pewnie większość osób z mojej klasy w LO (powiatowe liceum w małym miasteczku) też miała poczucie naukowego niespełnienia.

Tymczasem moje kompleksy wyparowały zupełnie - gdy podczas egzaminów wstępnych na farmację (te dawne egzaminy, gdzie w części chemicznej poprzeczka ustawiana była naprawdę wysoko) w grupie zdających była jakaś laureatka olimpiady biologicznej i to zwalniało ją z pisania tej części.

Prowadzące egzamin rozpływały się wręcz nad tą dziewczyną, więc zapamiętałam sobie jej imię i nazwisko. Sprawdziłam je potem na liście przyjętych i okazało się, że znajduje się nie tylko daleko za moją koleżanką z LO (która była 4.), ale za mną i pozostałymi osobami z mojego LO, które startowały na farmację.


Liczba laureatów z olimpiad ma się nijak do faktycznego poziomu i wiedzy uczniów, a już napewno nic nie mówi o randze LO.
rozwiń
Avatar
tede / 30 stycznia 2010 r. o 06:43
0
Najlepsze liceum to PADEREWSKI.Chodzą tam dzieci elity, nie biorą udziału w "infantylnych" konkursach a po prostu solidnie się uczą.gszie są na studiach po maturze? Zobacz na ich stronie- imponujące.
Avatar
Gość / 30 stycznia 2010 r. o 01:26
0
Staszic to go.wno... Znam kilka uczennic z niego, zadna nie potrafi zrobic szybko prostego zadania z matmy... Glupie dzieci bogatych rodzicow, cala prawda. Korepetycje, korepetycje, korepetycje... A pozniej tylko nieliczni ida na jakies lepsze techniczne studia...
Avatar
Zamojszczanka / 16 stycznia 2010 r. o 00:55
0
[quote name='Gość' date='14.01.2010, 19:27:07' post='218069']
Zwykle jednak dobrzy poloniści dostają "mat-fizy", a wymagający chemicy "humany". A dzieci wkuwają przedmioty, których nie zdają na maturze, i w mig wszystko zapominają. Wymaga się frekwencji, choć zostając w domu i ucząc się na korki, robimy o wiele więcej.

tak, to prawada. Dobor nauczycieli w Zamoyu jest przypadkowy i rzeczywiscie wkuwa sie przedmioty ktore nie beda przydatne w takim stopniu w jakim sa wykladane... osobiscie z dreszczem na calym ciele wspominam lekcje laciny w klasie humanistycznej, na ktore to musielismy uczyc sie tony slowek i drugiej tony gramatyki! oczywiscie uwazam ze z kazdego przedmiotu trzeba od ucznia wymagac, poniewaz taki potencjalny uczen idzie na studia zostaje magistrem a potem nie wie gdzie w Polsce lezy np. Gniezno! a jezeli chodzi o frekwencje to absolutnie sie nie zgodze! to jest wlasnie fajne w tej szkole... mozesz nie chodzic i nic ci za to nie zrobia;) oby tylko miec to wymagane 50% obecnosci
Zamoyski byl i jest szkola o specyficznym i pociagajacym klimacie aczkolwiek przygdaloby sie tam troche zmian pozdrawiam cieplo
[quote name='Gość' date='14.01.2010, 19:27:07' post='218069']
Zwykle jednak dobrzy poloniści dostają "mat-fizy", a wymagający chemicy "humany". A dzieci wkuwają przedmioty, których nie zdają na maturze, i w mig wszystko zapominają. Wymaga się frekwencji, choć zostając w domu i ucząc się na korki, robimy o wiele więcej.

tak, to prawada. Dobor nauczycieli w Zamoyu jest przypadkowy i rzeczywiscie wkuwa sie przedmioty ktore nie beda przydatne w takim stopniu w jakim sa wykladane... ... rozwiń
Avatar
anonymous / 15 stycznia 2010 r. o 00:44
0
heh napisał:
do ~marla the big tourist~: Ile wynosi wartość całki Poissona na dodatniej osi rzeczywistej? Podaj ponadto inne nazewnictwa tejże całki.


tits or gtfo...
Avatar
Gość / 14 stycznia 2010 r. o 21:12
0
Miło czytać
Avatar
Gość / 14 stycznia 2010 r. o 19:27
0
Zamoy spada, i słusznie. W 35-osobowej klasie, 30 bierze korepetycje. Większość ze wszystkich przedmiotów, które zdaje na maturze. Dlaczego? Stwierdzam ze smutkiem, że Zamoy zabija ambicje. Nauczycielom nie chce się dostrzegać i wykorzystywać potencjału uczniów. Nie zachęcają do brania udziału w olimpiadach, jeśli jednak już ktoś się podejmie, nie może liczyć na pomoc, za to nauczyciel chętnie podpisze się jako "osoba przygotowująca" i zgarniająca laury w razie sukcesu. Bezsensowne zastępstwa na pierwszych i ostatnich godzinach, zwykle nic nie wnoszące, a jak irytujące. Dodając do tego stosunek osób zarządzających szkołą do uczniów - nie słuchają uczniów "bo to jałowa dyskusja". Owszem, jest też kilku nauczycieli z powołania. Zwykle jednak dobrzy poloniści dostają "mat-fizy", a wymagający chemicy "humany". A dzieci wkuwają przedmioty, których nie zdają na maturze, i w mig wszystko zapominają. Wymaga się frekwencji, choć zostając w domu i ucząc się na korki, robimy o wiele więcej. Kiepsko, kiepściutko... Jeśli Zamoy ponownie podskoczy w rankingach i będzie "najlepszą szkoła w lublinie" czym wielce sie szczyci, nie będzie to zasługa szkoły, a korepetytorów.
Zamoy spada, i słusznie. W 35-osobowej klasie, 30 bierze korepetycje. Większość ze wszystkich przedmiotów, które zdaje na maturze. Dlaczego? Stwierdzam ze smutkiem, że Zamoy zabija ambicje. Nauczycielom nie chce się dostrzegać i wykorzystywać potencjału uczniów. Nie zachęcają do brania udziału w olimpiadach, jeśli jednak już ktoś się podejmie, nie może liczyć na pomoc, za to nauczyciel chętnie podpisze się jako "osoba przygotowująca" i zgarniająca laury w razie sukcesu. Bezsensowne zastępstwa na pierwszych i ostatnich godzinach, zw... rozwiń
Avatar
edi / 14 stycznia 2010 r. o 18:28
0
Zamoy spada, bo w większości uczą tam aroganccy lenie, którzy w ogóle nie liczą się z uczniami.