Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2010 r.
16:17
Edytuj ten wpis

Ratujmy obwodnicę Lublina: kto wybuduje odcinek Dąbrowica-Bogucin?

Autor: Zdjęcie autora RP PP
0 17 A A

Na początku stycznia drogowcy otworzą oferty na budowę kolejnego fragmentu drogi ekspresowej S17 z Lublina do Warszawy. Wciąż można protestować przeciwko przesunięciu budowy tej drogi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Oferty na budowę drugiego odcinka modernizowanej S17, od węzła Bogucin do węzła Dąbrowica, mają być otwarte 5 stycznia – mówi nam dobrze poinformowany pracownik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Urzędnik tłumaczy: Jeżeli te oferty zostaną otwarte, wówczas można mieć nadzieję, że ta inwestycja będzie realizowana. Jeśli termin otwarcia ofert zostanie przesunięty, to będzie oznaczało, że jej losy są wciąż niepewne. Przetargi na budowę pięciu odcinków S17 Piaski–Lublin–Kurów drogowcy ogłosili rok temu. Tymczasem pewne jest wykonanie trasy Piaski–Lublin (bez obwodnicy). Pozostałe odcinki czekają, bo nie ma gwarancji finansowania.

Rząd nie chce umieścić budowy trasy S17 Kurów–Lublin na liście inwestycji, które na pewno zaczną się przed 2013 rokiem (trafiło tam 30 przedsięwzięć z całego kraju). Powodem jest zmniejszenie wydatków z Krajowego Funduszu Drogowego. Każdy może zaprotestować – Ministerstwo Infrastruktury zbiera opinie do 27 grudnia.
Nie tylko z budową "siedemnastki” jest kłopot. Na listę inwestycji, które mogą, ale nie muszą się zacząć przed 2013 r., trafiła również S19 (Białystok–Lublin–Rzeszów). W obronie "dziewiętnastki” napisali wczoraj do ministra infrastruktury posłowie Adam Abramowicz i Jerzy Rębek (obaj z PiS):

"Przesunięcie budowy i modernizacji drogi S19, która prowadzi przez liczne miasta województwa lubelskiego: Międzyrzec Podlaski, Lubartów, Lublin, Kraśnik, jest ewidentnym dowodem lekceważenia mieszkańców Lubelszczyzny. Intensywna budowa infrastruktury i dobre połączenia drogowe, kolejowe i lotnicze są jedyną receptą na rozwój województwa lubelskiego”.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
POtwór / 22 grudnia 2010 r. o 14:45
0
A dlaczego mamy pisać jakieś petycje?
W listopadzie przed samymi wyborami padły obietnice, że budowa obwodnicy Lublina jest niezagrożona.
Więc teraz prezydent Żuk, który był wyborczym beneficjentem wizyty i obietnic ministra, niech interweniuje sam wie gdzie najlepiej.
Po to wybierani są przedstawiciele aby załatwiali takie sprawy, tym bardziej jeśli mieli coś wspólnego z tymi deklaracjami.
Avatar
Zenek z A. / 22 grudnia 2010 r. o 10:10
0
Kopiujmy i wysyłajmy. Zapchajmy im skrzynki

Adres: cezary.grabarczyk@sejm.pl
a.orlowska@mi.gov.pl , eboratynska@mi.gov.pl


Do: Ministerstwo Infrastruktury


Z dużym niepokojem przyjąłem wypowiedź dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA Pana Janusza Wójtowicza sugerującą, że budowa drogi ekspresowej S12/17 utraciła finansowanie z powodu cięć budżetowych. Nie ulega wątpliwości, że ten odcinek ma absolutnie strategiczne znaczenie dla dalszego rozwoju zarówno Lublina, jak i całego naszego regionu. Niezrealizowanie tej inwestycji w najbliższym czasie oznacza dalsze marginalizowanie Lublina, największego miasta na wschód od Wisły, na tle innych miast wojewódzkich.


Budowa tego odcinka to bardzo ważny krok do poprawy komunikacji na terenie ponad półmilionowej aglomeracji Lublina. Nasze miasto leży na szlaku tranzytowym pomiędzy wschodem a zachodem Europy. Takie położenie generuje duży ruchu w kierunku wschodniej granicy. W chwili obecnej tysiące samochodów ciężarowych przejeżdża przez centrum Lublina tworząc korki i zanieczyszczając powietrze. Niedostosowanie obecnej drogi do tak dużego ruchu sprawia, że należy ona do najniebezpieczniejszych w kraju.

Obecnie w centralnej i zachodniej części kraju realizuje się wiele inwestycji w infrastrukturę drogową. Jest to całkowicie nieproporcjonalne do liczby nowych dróg szybkiego ruchu w Województwie Lubelskim . Budowa drogi S12/17 na odcinku od Kurowa do Piask jest w chwili obecnej jedyną poważniejszą inwestycją infrastrukturalną w naszym regionie. Odebranie finansowania jest tym bardziej zaskakujące, że w grudniu zeszłego roku zostały ogłoszone przetargi na budowę.

Kluczowe jest zapewnienie szybkiego połączenia ze stolicą kraju gdzie pracuje i uczy się duża część lokalnej społeczności. Droga ekspresowa gwarantuje wzrost zainteresowania inwestorów naszym regionem, który mocno odczuwa brak poważnych inwestycji i miejsc pracy. Jako osoba, dla której los Lubelszczyzny nie jest obojętny zdecydowanie sprzeciwiam się dalszemu opóźnianiu budowy drogi ekspresowej S12/17 wraz z obwodnicą Lublina. Ta decyzja godzi w interesy gospodarcze regionu i nie pozostanie bez konsekwencji dla jego dalszego rozwoju. Liczę, że inwestycja dzięki Pańskiemu wstawiennictwu zostanie sfinansowana i uratowana.

TU KONIECZNIE :
1. osoby, od której pochodzi (jej imienia i nazwiska),
2. adresu (kodu pocztowego, miejscowości, ulicy, nr domu i mieszkania) tej osoby,
3. przedmiotu sprawy, której dotyczy.


Urząd nie rozpatruje korespondencji otrzymanej pocztą elektroniczną, która nie spełnia wymogów określonych w art. 63 §2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.
Kopiujmy i wysyłajmy. Zapchajmy im skrzynki

Adres: cezary.grabarczyk@sejm.pl
a.orlowska@mi.gov.pl , eboratynska@mi.gov.pl


Do: Ministerstwo Infrastruktury


Z dużym niepokojem przyjąłem wypowiedź dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA Pana Janusza Wójtowicza sugerującą, że budowa drogi ekspresowej S12/17 utraciła finansowanie z powodu cięć budżetowych. Nie ulega wątpliwości, że ten odcinek ma absolutnie strategiczne znaczenie dla dalszego rozwoju zarówno Lublina, jak i całego n... rozwiń
Avatar
wielkopolanin / 22 grudnia 2010 r. o 09:44
0
Widac ze na tym forum sa falszywi internauci [ przyjaciel????] z godz 20. 19 20 ..51 dlatego jak mowi Mlynarski robmy swoje .jezeli ludzie obojetni lub przeciwni nie chca walczyc niech wyjada z Lublina .Lublin potrzebuje mlodych i starszych odwaznych ktorzy potrafia wokol sprawy skupic wielu mieszkancow miasta regionu
Avatar
ktosik 24 / 21 grudnia 2010 r. o 21:37
0
po lbn obwodnica??
nie dosc ze najgorsze drogi sa to jeszcze po co obwodnica ??? glupie puytaniue. nie dosc ze Lublin miejsce zapomniane przez ..... to jeszcze ma oddawac pieniadze na inne miasta bo tam baridziej potrzebne sa drogi etc
co jakis czas slychac wypadek na 17, byc moze i wina nierozwaznych kierowcow, ale jak ma wyminac ciag tirow ???
Avatar
lubel / 21 grudnia 2010 r. o 20:55
0
A orientuje się ktoś czy na tej liście 30 inwestycji wpisanych na listę jest cokolwiek z lubelszczyzny? bo jeśli nie no to już jest kompromitacja naszych politycznych przedstawicieli w stolycy...
Avatar
POldek / 21 grudnia 2010 r. o 20:51
0
PO co Lublinowi obwodnica? POlikot Wam już nie wystarcza?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2010 r. o 20:19
0
[quote name='wielkopolanin' timestamp='1292956550' post='409480']
Tylko zorganizowani ludzie moga wygrac bitwe a moze i wojne 1 .Walczyc wszyscy tak jakby byla wojna miedzy partyzantka lubelska a wojskami niemcami 2 Walczyc jak Powstancy Wielkopolski .Zorganizowac fundusz ludzi ktorzy walcza o sprawy regionu pomagac tym ludziom finansowo i gospodarczo ,poslowie wiecej odwagi na mownicach czego sie boicie mieszkancy regionu nie pozwola wam zginoc .Do Blokady ewentualnych drug i miasta ubieramy sie jak hokejsci na meczu czyli grubo i chronimy oczy i glowe .W tym temacie nie ma barw ani UPRZEDZEN palikota bezdomnych uposledzonych chorych liczy sie kazdy czlowiek masa i konsekwencja ludnosci . Dlatego szczegolnie prosze o lubelska Solidarnosc aby wplacac pieniazki na organizatorow strajku.
[/quote]
Na blokady ludu roboczy z całej siły,z całej mocy idźmy na bitwę z Warszawszczyną,bo z nami jest Wielkopolanin co pisze wojownicze sploty.
[quote name='wielkopolanin' timestamp='1292956550' post='409480']
Tylko zorganizowani ludzie moga wygrac bitwe a moze i wojne 1 .Walczyc wszyscy tak jakby byla wojna miedzy partyzantka lubelska a wojskami niemcami 2 Walczyc jak Powstancy Wielkopolski .Zorganizowac fundusz ludzi ktorzy walcza o sprawy regionu pomagac tym ludziom finansowo i gospodarczo ,poslowie wiecej odwagi na mownicach czego sie boicie mieszkancy regionu nie pozwola wam zginoc .Do Blokady ewentualnych drug i miasta ubieramy sie jak hokejsci n... rozwiń
Avatar
wielkopolanin / 21 grudnia 2010 r. o 19:35
0
Tylko zorganizowani ludzie moga wygrac bitwe a moze i wojne 1 .Walczyc wszyscy tak jakby byla wojna miedzy partyzantka lubelska a wojskami niemcami 2 Walczyc jak Powstancy Wielkopolski .Zorganizowac fundusz ludzi ktorzy walcza o sprawy regionu pomagac tym ludziom finansowo i gospodarczo ,poslowie wiecej odwagi na mownicach czego sie boicie mieszkancy regionu nie pozwola wam zginoc .Do Blokady ewentualnych drug i miasta ubieramy sie jak hokejsci na meczu czyli grubo i chronimy oczy i glowe .W tym temacie nie ma barw ani UPRZEDZEN palikota bezdomnych uposledzonych chorych liczy sie kazdy czlowiek masa i konsekwencja ludnosci . Dlatego szczegolnie prosze o lubelska Solidarnosc aby wplacac pieniazki na organizatorow strajku.
Tylko zorganizowani ludzie moga wygrac bitwe a moze i wojne 1 .Walczyc wszyscy tak jakby byla wojna miedzy partyzantka lubelska a wojskami niemcami 2 Walczyc jak Powstancy Wielkopolski .Zorganizowac fundusz ludzi ktorzy walcza o sprawy regionu pomagac tym ludziom finansowo i gospodarczo ,poslowie wiecej odwagi na mownicach czego sie boicie mieszkancy regionu nie pozwola wam zginoc .Do Blokady ewentualnych drug i miasta ubieramy sie jak hokejsci na meczu czyli grubo i chronimy oczy i glowe .W tym temacie nie ma barw ani UPRZEDZEN palikota b... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2010 r. o 19:13
0
My mamy garb na nieprzewidziane okoliczności nastawiać.A potem organizatorzy z sukcesem do odznaczeń klatę wystawiać.
Avatar
zly / 21 grudnia 2010 r. o 18:34
0
Dlaczego to "my" mamy o to zadbać ? Po co wybieramy naszych przedstawicieli ? Nie rozumiem dlaczego to mieszkancy mają wyręczać władze. Niedorzeczność

Druga sprawa. Nic z tego nie będzie i tak. Dzisiaj to mówię. Za miesiąc powiem "a nie mówiłem"
Cezary buduje tylko w łodzkimi i okolicach. Lublin nie ma wystarczającego lobbingu.

NIC Z TEGO NIE BEDZIE !
Avatar
POtwór / 22 grudnia 2010 r. o 14:45
0
A dlaczego mamy pisać jakieś petycje?
W listopadzie przed samymi wyborami padły obietnice, że budowa obwodnicy Lublina jest niezagrożona.
Więc teraz prezydent Żuk, który był wyborczym beneficjentem wizyty i obietnic ministra, niech interweniuje sam wie gdzie najlepiej.
Po to wybierani są przedstawiciele aby załatwiali takie sprawy, tym bardziej jeśli mieli coś wspólnego z tymi deklaracjami.
Avatar
Zenek z A. / 22 grudnia 2010 r. o 10:10
0
Kopiujmy i wysyłajmy. Zapchajmy im skrzynki

Adres: cezary.grabarczyk@sejm.pl
a.orlowska@mi.gov.pl , eboratynska@mi.gov.pl


Do: Ministerstwo Infrastruktury


Z dużym niepokojem przyjąłem wypowiedź dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA Pana Janusza Wójtowicza sugerującą, że budowa drogi ekspresowej S12/17 utraciła finansowanie z powodu cięć budżetowych. Nie ulega wątpliwości, że ten odcinek ma absolutnie strategiczne znaczenie dla dalszego rozwoju zarówno Lublina, jak i całego naszego regionu. Niezrealizowanie tej inwestycji w najbliższym czasie oznacza dalsze marginalizowanie Lublina, największego miasta na wschód od Wisły, na tle innych miast wojewódzkich.


Budowa tego odcinka to bardzo ważny krok do poprawy komunikacji na terenie ponad półmilionowej aglomeracji Lublina. Nasze miasto leży na szlaku tranzytowym pomiędzy wschodem a zachodem Europy. Takie położenie generuje duży ruchu w kierunku wschodniej granicy. W chwili obecnej tysiące samochodów ciężarowych przejeżdża przez centrum Lublina tworząc korki i zanieczyszczając powietrze. Niedostosowanie obecnej drogi do tak dużego ruchu sprawia, że należy ona do najniebezpieczniejszych w kraju.

Obecnie w centralnej i zachodniej części kraju realizuje się wiele inwestycji w infrastrukturę drogową. Jest to całkowicie nieproporcjonalne do liczby nowych dróg szybkiego ruchu w Województwie Lubelskim . Budowa drogi S12/17 na odcinku od Kurowa do Piask jest w chwili obecnej jedyną poważniejszą inwestycją infrastrukturalną w naszym regionie. Odebranie finansowania jest tym bardziej zaskakujące, że w grudniu zeszłego roku zostały ogłoszone przetargi na budowę.

Kluczowe jest zapewnienie szybkiego połączenia ze stolicą kraju gdzie pracuje i uczy się duża część lokalnej społeczności. Droga ekspresowa gwarantuje wzrost zainteresowania inwestorów naszym regionem, który mocno odczuwa brak poważnych inwestycji i miejsc pracy. Jako osoba, dla której los Lubelszczyzny nie jest obojętny zdecydowanie sprzeciwiam się dalszemu opóźnianiu budowy drogi ekspresowej S12/17 wraz z obwodnicą Lublina. Ta decyzja godzi w interesy gospodarcze regionu i nie pozostanie bez konsekwencji dla jego dalszego rozwoju. Liczę, że inwestycja dzięki Pańskiemu wstawiennictwu zostanie sfinansowana i uratowana.

TU KONIECZNIE :
1. osoby, od której pochodzi (jej imienia i nazwiska),
2. adresu (kodu pocztowego, miejscowości, ulicy, nr domu i mieszkania) tej osoby,
3. przedmiotu sprawy, której dotyczy.


Urząd nie rozpatruje korespondencji otrzymanej pocztą elektroniczną, która nie spełnia wymogów określonych w art. 63 §2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.
Kopiujmy i wysyłajmy. Zapchajmy im skrzynki

Adres: cezary.grabarczyk@sejm.pl
a.orlowska@mi.gov.pl , eboratynska@mi.gov.pl


Do: Ministerstwo Infrastruktury


Z dużym niepokojem przyjąłem wypowiedź dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA Pana Janusza Wójtowicza sugerującą, że budowa drogi ekspresowej S12/17 utraciła finansowanie z powodu cięć budżetowych. Nie ulega wątpliwości, że ten odcinek ma absolutnie strategiczne znaczenie dla dalszego rozwoju zarówno Lublina, jak i całego n... rozwiń
Avatar
wielkopolanin / 22 grudnia 2010 r. o 09:44
0
Widac ze na tym forum sa falszywi internauci [ przyjaciel????] z godz 20. 19 20 ..51 dlatego jak mowi Mlynarski robmy swoje .jezeli ludzie obojetni lub przeciwni nie chca walczyc niech wyjada z Lublina .Lublin potrzebuje mlodych i starszych odwaznych ktorzy potrafia wokol sprawy skupic wielu mieszkancow miasta regionu
Avatar
ktosik 24 / 21 grudnia 2010 r. o 21:37
0
po lbn obwodnica??
nie dosc ze najgorsze drogi sa to jeszcze po co obwodnica ??? glupie puytaniue. nie dosc ze Lublin miejsce zapomniane przez ..... to jeszcze ma oddawac pieniadze na inne miasta bo tam baridziej potrzebne sa drogi etc
co jakis czas slychac wypadek na 17, byc moze i wina nierozwaznych kierowcow, ale jak ma wyminac ciag tirow ???
Avatar
lubel / 21 grudnia 2010 r. o 20:55
0
A orientuje się ktoś czy na tej liście 30 inwestycji wpisanych na listę jest cokolwiek z lubelszczyzny? bo jeśli nie no to już jest kompromitacja naszych politycznych przedstawicieli w stolycy...
Avatar
POldek / 21 grudnia 2010 r. o 20:51
0
PO co Lublinowi obwodnica? POlikot Wam już nie wystarcza?
Avatar
Gość / 21 grudnia 2010 r. o 20:19
0
[quote name='wielkopolanin' timestamp='1292956550' post='409480']
Tylko zorganizowani ludzie moga wygrac bitwe a moze i wojne 1 .Walczyc wszyscy tak jakby byla wojna miedzy partyzantka lubelska a wojskami niemcami 2 Walczyc jak Powstancy Wielkopolski .Zorganizowac fundusz ludzi ktorzy walcza o sprawy regionu pomagac tym ludziom finansowo i gospodarczo ,poslowie wiecej odwagi na mownicach czego sie boicie mieszkancy regionu nie pozwola wam zginoc .Do Blokady ewentualnych drug i miasta ubieramy sie jak hokejsci na meczu czyli grubo i chronimy oczy i glowe .W tym temacie nie ma barw ani UPRZEDZEN palikota bezdomnych uposledzonych chorych liczy sie kazdy czlowiek masa i konsekwencja ludnosci . Dlatego szczegolnie prosze o lubelska Solidarnosc aby wplacac pieniazki na organizatorow strajku.
[/quote]
Na blokady ludu roboczy z całej siły,z całej mocy idźmy na bitwę z Warszawszczyną,bo z nami jest Wielkopolanin co pisze wojownicze sploty.
[quote name='wielkopolanin' timestamp='1292956550' post='409480']
Tylko zorganizowani ludzie moga wygrac bitwe a moze i wojne 1 .Walczyc wszyscy tak jakby byla wojna miedzy partyzantka lubelska a wojskami niemcami 2 Walczyc jak Powstancy Wielkopolski .Zorganizowac fundusz ludzi ktorzy walcza o sprawy regionu pomagac tym ludziom finansowo i gospodarczo ,poslowie wiecej odwagi na mownicach czego sie boicie mieszkancy regionu nie pozwola wam zginoc .Do Blokady ewentualnych drug i miasta ubieramy sie jak hokejsci n... rozwiń
Avatar
wielkopolanin / 21 grudnia 2010 r. o 19:35
0
Tylko zorganizowani ludzie moga wygrac bitwe a moze i wojne 1 .Walczyc wszyscy tak jakby byla wojna miedzy partyzantka lubelska a wojskami niemcami 2 Walczyc jak Powstancy Wielkopolski .Zorganizowac fundusz ludzi ktorzy walcza o sprawy regionu pomagac tym ludziom finansowo i gospodarczo ,poslowie wiecej odwagi na mownicach czego sie boicie mieszkancy regionu nie pozwola wam zginoc .Do Blokady ewentualnych drug i miasta ubieramy sie jak hokejsci na meczu czyli grubo i chronimy oczy i glowe .W tym temacie nie ma barw ani UPRZEDZEN palikota bezdomnych uposledzonych chorych liczy sie kazdy czlowiek masa i konsekwencja ludnosci . Dlatego szczegolnie prosze o lubelska Solidarnosc aby wplacac pieniazki na organizatorow strajku.
Tylko zorganizowani ludzie moga wygrac bitwe a moze i wojne 1 .Walczyc wszyscy tak jakby byla wojna miedzy partyzantka lubelska a wojskami niemcami 2 Walczyc jak Powstancy Wielkopolski .Zorganizowac fundusz ludzi ktorzy walcza o sprawy regionu pomagac tym ludziom finansowo i gospodarczo ,poslowie wiecej odwagi na mownicach czego sie boicie mieszkancy regionu nie pozwola wam zginoc .Do Blokady ewentualnych drug i miasta ubieramy sie jak hokejsci na meczu czyli grubo i chronimy oczy i glowe .W tym temacie nie ma barw ani UPRZEDZEN palikota b... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2010 r. o 19:13
0
My mamy garb na nieprzewidziane okoliczności nastawiać.A potem organizatorzy z sukcesem do odznaczeń klatę wystawiać.
Avatar
zly / 21 grudnia 2010 r. o 18:34
0
Dlaczego to "my" mamy o to zadbać ? Po co wybieramy naszych przedstawicieli ? Nie rozumiem dlaczego to mieszkancy mają wyręczać władze. Niedorzeczność

Druga sprawa. Nic z tego nie będzie i tak. Dzisiaj to mówię. Za miesiąc powiem "a nie mówiłem"
Cezary buduje tylko w łodzkimi i okolicach. Lublin nie ma wystarczającego lobbingu.

NIC Z TEGO NIE BEDZIE !