Wszystkie śledztwa dotyczące Konrada Rekasa, przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego, lub mające z nim związek, przejmie wkrótce Prokuratura Okręgowa w Lublinie.
Prokuratura przejęła już śledztwo dotyczące zatrudnienia w Urzędzie Marszałkowskim Pawła Sz. Rękas był oskarżony o zdemolowanie auta jego matki. Sprawa została umorzona, bo kobieta wycofała wniosek o ściganie. Stało się to kilka dni po zatrudnieniu jej syna w Urzędzie Marszałkowskim. Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe sprawdza, kto podrobił podpisy w dokumentacji założonego przez Rękasa stowarzyszenia Legia Akademicka. Grafolog pobrał od przewodniczącego próbki pisma. A Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ bada, w jakich okolicznościach Zarząd Województwa (SLD, PSL oraz klub „Rozwój” Rękasa) przyznał
15 tys. zł zapomogi radnej Zofii Grabczan. Te śledztwa również przejmie wydział śledczy.
Tymczasem przewodniczący nie próżnuje. Zaproponował właśnie stanowisko doradcy ds. społecznych Annie Jabłońskiej-Chmielewskiej. Zaproponował oficjalnie, bo od ponad półtora roku nieformalnym doradcą Rękasa w sprawach służby zdrowia już była.
Jabłońska-Chmielewska propozycję odrzuciła. – Zaproponowałem pani Ani bycie doradcą, bo cenię jej wiedzę – mówi Konrad Rękas. – Zadeklarowała wsparcie grzecznościowe w razie potrzeby. Z podobną propozycją zwróciłem się do kilkunastu innych osób działających w różnych dziedzinach.