Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lipca 2008 r.
20:15
Edytuj ten wpis

Remont ul. Krochmalnej stanął pod znakiem zapytania

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A

Równy asfalt, wysepki na przejściach, płotki przy jezdni i wydzielone zatoki autobusowe. Tak miała wyglądać ul. Krochmalna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale na przebudowę nie zgodzili się handlowcy i... projekty trafiły
do kosza.

Koszt przebudowy ul. Krochmalnej oszacowano na 6 milionów zł. Połowę tej sumy miała pokryć dotacja z Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Miasto zapłaciłoby tylko 3 miliony zł. A plan był ambitny.

Od stacji paliw do skrzyżowania z ul. Młyńską na jezdni miał się pojawić nowy asfalt. Na środku każdego przejścia dla pieszych byłaby wysepka, ułatwiająca pokonanie jezdni. Pierwszą z wysepek kierowcy mieli napotkać już kilkanaście metrów za zjazdem z ronda, gdzie powstałby też pas dla skręcających w lewo w Betonową. Kolejny taki pas miał być wytyczony koło Spółdzielczej.

Wzdłuż całego remontowanego odcinka miała powstać ścieżka rowerowa, biegnąca po stronie likwidowanej cukrowni. Wszystkie przystanki znajdujące się teraz w świetle jezdni zostałyby przeniesione do zatok tak, by autobusy nie tamowały ruchu. Przy Polmosie i cukrowni zaplanowano maszty dla fotoradarów. Projekt przewidywał nawet remont kanalizacji burzowej, która w wielu miejscach jest uszkodzona, a na niektórych odcinkach stopień jej zamulenia fachowcy ocenili na 40 proc. Zgodnie z planem, przy jezdni miały stanąć nowe słupy podtrzymujące trakcję trolejbusową.

Wszystko to miało służyć poprawie bezpieczeństwa. Kierowcy jeździliby wolniej, bo pasy ruchu miały zostać zwężone z 4,5 m do 3,5 m.

Nic z tego. Na takie zwężenie i na ustawienie płotków nie zgodzili się przedsiębiorcy prowadzący działalność przy Krochmalnej. Napisali do Ratusza ostre pismo ze sprzeciwem.

- Jak nam się zastawi ulicę znakami zakazu i nakazu, to będziemy mogli już tylko zwinąć interes - skarży się Wojciech Wójcik, który przy Krochmalnej prowadzi sklep z lakierami. - Ani nie będę mógł przyjąć towaru, ani moi klienci nie będą mieli gdzie zaparkować samochodu. A jeśli na jezdni powstaną wysepki, to wystarczy, że śmieciarka przyjedzie opróżnić pojemniki i cała ulica będzie stała - dodaje.

Urzędnicy ustąpili. - Wycofaliśmy się z tej przebudowy - informuje Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta.

Kiedy i jak remontowany będzie jednojezdniowy odcinek Krochmalnej na razie nie wiadomo.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2008 o 15:23
0
"Urzędnicy ustąpili. - Wycofaliśmy się z tej przebudowy"
hiehie wiedzieli mondrale, że projekt jest lipny...
być może nawet odetchnęli, że nie będą odpowiadać za kolejny
bubel komunikacyjno-infrastrukturalny ->wcześniejsza
"przebudowa" Kunickiego:nie widać asfaltu spod pasów białej farby.
Avatar
zarys / 23 lipca 2008 o 22:56
0
Pomysł godny Monty Pythona poprawianie bezpieczeństwa poprzez zwężanie ulicy żeby samochody jeździły wolniej. To co już normalnych świateł nie można zrobić bo jeśli dobrze pamiętam na odcinku od Młyńskiej do Diamentowej nie ma żadnych. No i po co tam ścieżka rowerowa przecież jest i to niezła nad rzeką tuż obok.
Avatar
RaPi / 23 lipca 2008 o 15:17
0
Czy w tym kraju wszystkie decyzje podejmują idioci? Co roku liczba aut w Polsce rośnie więc aby usprawnić ruch na ulicach należy je poszerzać a nie zwężać. No i oczywiście na każdym wyremontowanym odcinku drogi musi pojawić się fotoradar, który jest dodatkowym sposobem na zwiększenie przychodów do budżetu.
Avatar
swój nik / 23 lipca 2008 o 12:51
0
a co za upośledzony urzędnik chce tam zwężać i tak wąską ulicę????
jak ma się prędkość do szerokości pasa? Nijak. Poza tym tam się nie da jechać szybciej niż 40kmh bo cały czas albo jakaś łajza traktorem albo autobus albo ciężarówka do polmosu albo nie daj Boże eLka
Avatar
przech / 23 lipca 2008 o 09:45
0
Ależ firmę ma pan Wójcik...Nie dziwię się,że się denerwuje.Jeśli już doszłoby do remontu Krochmalnej to klienci pana Wójcika i przyległego sklepu budowlano hydraulicznego przestaliby w końcu zastawiać samochodami wyjazd z UL.Przeskok.Stojąc przed w/w sklepami notorycznie łamią przepisy,zasłaniając widok i uniemożliwiając wyjazd.A FIRMA pana Wójcika ma dosłownie 20m powierzchni.Remont Krochmalnej mógłby ją rzeczywiście zniszczyć.....
Avatar
Marcel / 23 lipca 2008 o 07:01
0
Jak zaczynałem czytac ten art. miałem mieszane uczucia co do zachowania kupców z tej ulicy. Ale jak przeczytałem o co im chodzi i co tak naprawdę kolejny"geniusz" chcial zrobic z ta ulicą to popieram w 100% ten sprzeciw !!! Kolejny poroniony pomysł zwęzenia przelotowej ulicy. Przecież to strzeba miec nieźle nasr... w głowie żeby cos takiego wymyśleć !!! Nie dość że miasto stoi w korkach. Nie dośc że nie ma (i pewnie szybko nie bedzie) obwodnicy to jeszcze jakis "geniusz" proponuje zwężanie każdej remontowanej ulicy. Przecież to jest jakaś paranoja !! Prosze bardzo niech władze dokończa najpierw trasę zieloną i wybuduja obwodnicę na którą pprzeniesie sie ruch tranzytowy i wtedy mozna zwęzac Krochmalną. Ale TYLKO w tej kolejnosci a nie odwrotnie!! W obecnej sytuacji remont tej ulicy jest jak najbardziej potrzeby ale powinien polegac tylko na wyminie podziemnych instalacji, krawęzników oraz asfaltu i to wszystko
Jak zaczynałem czytac ten art. miałem mieszane uczucia co do zachowania kupców z tej ulicy. Ale jak przeczytałem o co im chodzi i co tak naprawdę kolejny"geniusz" chcial zrobic z ta ulicą to popieram w 100% ten sprzeciw !!! Kolejny poroniony pomysł zwęzenia przelotowej ulicy. Przecież to strzeba miec nieźle nasr... w głowie żeby cos takiego wymyśleć !!! Nie dość że miasto stoi w korkach. Nie dośc że nie ma (i pewnie szybko nie bedzie) obwodnicy to jeszcze jakis "geniusz" proponuje zwężanie każdej r... rozwiń
Avatar
Lublin / 23 lipca 2008 o 06:46
0
co jak co ci ludzie mają rację...znów z dobrej uklicy zrobią wijską ulicę...ktoś musi zarobić i tyle...jak zarobić nie może to ulica do kosza bo dobro mieszkańców to coś co w tym mieście nie istneije.Wywalić te powalone wysepki nie zwężać ulicyi robić drogę....Zwężanie ulic i te wysepki to totalny anachronizm i czysta głupota.Czy prezydent tego nie widzi że za nasze pieniądze odwala się fuszerkę pod pozorem poprawy bezpieczeństwa.Ludzie to jest miasto to ma byc metropolia. a atusz funduje nam drogi jak na wsi.Pojedzcie do miast w zachodniej europie i zobaczcie czy ktoś tam robi takie cuda.Wysepki to tylko sposób na zmarnoanie kasy i korki w mieście.Pojedzcie sobie np w stronę keilc do końca woewództwa są właśnie takie wysepki jechac się nie da...dopiero za kielcami jest droga przejrzysta i płynna.Co niektórzy nie rozumieją chyba że lublin to nie wieś i tu furmanki jezdzić nie będa tu sa tysiące samochódwó potrzebujących płynnej jazdy a nie stania w korkach bo sobie ktoś wymyślił wysepki i zrobi chaos 2 jak na kunickiego
co jak co ci ludzie mają rację...znów z dobrej uklicy zrobią wijską ulicę...ktoś musi zarobić i tyle...jak zarobić nie może to ulica do kosza bo dobro mieszkańców to coś co w tym mieście nie istneije.Wywalić te powalone wysepki nie zwężać ulicyi robić drogę....Zwężanie ulic i te wysepki to totalny anachronizm i czysta głupota.Czy prezydent tego nie widzi że za nasze pieniądze odwala się fuszerkę pod pozorem poprawy bezpieczeństwa.Ludzie to jest miasto to ma byc metropolia. a atusz funduje nam drogi jak na wsi.Pojedzcie do miast w zachodniej ... rozwiń
Avatar
podkar / 23 lipca 2008 o 06:41
0
Zapraszam do Rzeszowa - zobaczcie jak tam wyglądają drogi.
Avatar
wnaja / 23 lipca 2008 o 00:08
0
Gabo napisał:
Ależ poprawinie napisany tytuł ! Jeśli miało być REMONT to STANĄŁ, a jeśli STANĄ to REMONTY !!!! Czy ktoś dokonje korekty zanim coś póści się w eter?

W eter to mozna puścic cos w radiu lub tv. W gazecie się drukuje. Pozdrawiam.
Avatar
ro / 22 lipca 2008 o 23:05
0
co jeszcze się nie uda w tym prowincjonalnym mieście? Co na to Palikot, nowa gwiazda PO
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2008 o 15:23
0
"Urzędnicy ustąpili. - Wycofaliśmy się z tej przebudowy"
hiehie wiedzieli mondrale, że projekt jest lipny...
być może nawet odetchnęli, że nie będą odpowiadać za kolejny
bubel komunikacyjno-infrastrukturalny ->wcześniejsza
"przebudowa" Kunickiego:nie widać asfaltu spod pasów białej farby.
Avatar
zarys / 23 lipca 2008 o 22:56
0
Pomysł godny Monty Pythona poprawianie bezpieczeństwa poprzez zwężanie ulicy żeby samochody jeździły wolniej. To co już normalnych świateł nie można zrobić bo jeśli dobrze pamiętam na odcinku od Młyńskiej do Diamentowej nie ma żadnych. No i po co tam ścieżka rowerowa przecież jest i to niezła nad rzeką tuż obok.
Avatar
RaPi / 23 lipca 2008 o 15:17
0
Czy w tym kraju wszystkie decyzje podejmują idioci? Co roku liczba aut w Polsce rośnie więc aby usprawnić ruch na ulicach należy je poszerzać a nie zwężać. No i oczywiście na każdym wyremontowanym odcinku drogi musi pojawić się fotoradar, który jest dodatkowym sposobem na zwiększenie przychodów do budżetu.
Avatar
swój nik / 23 lipca 2008 o 12:51
0
a co za upośledzony urzędnik chce tam zwężać i tak wąską ulicę????
jak ma się prędkość do szerokości pasa? Nijak. Poza tym tam się nie da jechać szybciej niż 40kmh bo cały czas albo jakaś łajza traktorem albo autobus albo ciężarówka do polmosu albo nie daj Boże eLka
Avatar
przech / 23 lipca 2008 o 09:45
0
Ależ firmę ma pan Wójcik...Nie dziwię się,że się denerwuje.Jeśli już doszłoby do remontu Krochmalnej to klienci pana Wójcika i przyległego sklepu budowlano hydraulicznego przestaliby w końcu zastawiać samochodami wyjazd z UL.Przeskok.Stojąc przed w/w sklepami notorycznie łamią przepisy,zasłaniając widok i uniemożliwiając wyjazd.A FIRMA pana Wójcika ma dosłownie 20m powierzchni.Remont Krochmalnej mógłby ją rzeczywiście zniszczyć.....
Avatar
Marcel / 23 lipca 2008 o 07:01
0
Jak zaczynałem czytac ten art. miałem mieszane uczucia co do zachowania kupców z tej ulicy. Ale jak przeczytałem o co im chodzi i co tak naprawdę kolejny"geniusz" chcial zrobic z ta ulicą to popieram w 100% ten sprzeciw !!! Kolejny poroniony pomysł zwęzenia przelotowej ulicy. Przecież to strzeba miec nieźle nasr... w głowie żeby cos takiego wymyśleć !!! Nie dość że miasto stoi w korkach. Nie dośc że nie ma (i pewnie szybko nie bedzie) obwodnicy to jeszcze jakis "geniusz" proponuje zwężanie każdej remontowanej ulicy. Przecież to jest jakaś paranoja !! Prosze bardzo niech władze dokończa najpierw trasę zieloną i wybuduja obwodnicę na którą pprzeniesie sie ruch tranzytowy i wtedy mozna zwęzac Krochmalną. Ale TYLKO w tej kolejnosci a nie odwrotnie!! W obecnej sytuacji remont tej ulicy jest jak najbardziej potrzeby ale powinien polegac tylko na wyminie podziemnych instalacji, krawęzników oraz asfaltu i to wszystko
Jak zaczynałem czytac ten art. miałem mieszane uczucia co do zachowania kupców z tej ulicy. Ale jak przeczytałem o co im chodzi i co tak naprawdę kolejny"geniusz" chcial zrobic z ta ulicą to popieram w 100% ten sprzeciw !!! Kolejny poroniony pomysł zwęzenia przelotowej ulicy. Przecież to strzeba miec nieźle nasr... w głowie żeby cos takiego wymyśleć !!! Nie dość że miasto stoi w korkach. Nie dośc że nie ma (i pewnie szybko nie bedzie) obwodnicy to jeszcze jakis "geniusz" proponuje zwężanie każdej r... rozwiń
Avatar
Lublin / 23 lipca 2008 o 06:46
0
co jak co ci ludzie mają rację...znów z dobrej uklicy zrobią wijską ulicę...ktoś musi zarobić i tyle...jak zarobić nie może to ulica do kosza bo dobro mieszkańców to coś co w tym mieście nie istneije.Wywalić te powalone wysepki nie zwężać ulicyi robić drogę....Zwężanie ulic i te wysepki to totalny anachronizm i czysta głupota.Czy prezydent tego nie widzi że za nasze pieniądze odwala się fuszerkę pod pozorem poprawy bezpieczeństwa.Ludzie to jest miasto to ma byc metropolia. a atusz funduje nam drogi jak na wsi.Pojedzcie do miast w zachodniej europie i zobaczcie czy ktoś tam robi takie cuda.Wysepki to tylko sposób na zmarnoanie kasy i korki w mieście.Pojedzcie sobie np w stronę keilc do końca woewództwa są właśnie takie wysepki jechac się nie da...dopiero za kielcami jest droga przejrzysta i płynna.Co niektórzy nie rozumieją chyba że lublin to nie wieś i tu furmanki jezdzić nie będa tu sa tysiące samochódwó potrzebujących płynnej jazdy a nie stania w korkach bo sobie ktoś wymyślił wysepki i zrobi chaos 2 jak na kunickiego
co jak co ci ludzie mają rację...znów z dobrej uklicy zrobią wijską ulicę...ktoś musi zarobić i tyle...jak zarobić nie może to ulica do kosza bo dobro mieszkańców to coś co w tym mieście nie istneije.Wywalić te powalone wysepki nie zwężać ulicyi robić drogę....Zwężanie ulic i te wysepki to totalny anachronizm i czysta głupota.Czy prezydent tego nie widzi że za nasze pieniądze odwala się fuszerkę pod pozorem poprawy bezpieczeństwa.Ludzie to jest miasto to ma byc metropolia. a atusz funduje nam drogi jak na wsi.Pojedzcie do miast w zachodniej ... rozwiń
Avatar
podkar / 23 lipca 2008 o 06:41
0
Zapraszam do Rzeszowa - zobaczcie jak tam wyglądają drogi.
Avatar
wnaja / 23 lipca 2008 o 00:08
0
Gabo napisał:
Ależ poprawinie napisany tytuł ! Jeśli miało być REMONT to STANĄŁ, a jeśli STANĄ to REMONTY !!!! Czy ktoś dokonje korekty zanim coś póści się w eter?

W eter to mozna puścic cos w radiu lub tv. W gazecie się drukuje. Pozdrawiam.
Avatar
ro / 22 lipca 2008 o 23:05
0
co jeszcze się nie uda w tym prowincjonalnym mieście? Co na to Palikot, nowa gwiazda PO
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 24 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 16

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 27 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!