Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2011 r.
21:06
Edytuj ten wpis

Rośnie przedwyborcza gorączka: Każdy chce być jedynką na liście

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 17 A A
O czołowe miejsce na listach PO walczy Joanna Mucha (Maciej Kaczanowski)
O czołowe miejsce na listach PO walczy Joanna Mucha (Maciej Kaczanowski)

Platforma Obywatelska już w najbliższą sobotę może zatwierdzić listę kandydatów do Sejmu. W innych partiach też trwa rywalizacja o najlepsze miejsca na listach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Posłów i senatorów wybierzemy w październiku. Partie mają coraz mniej czasu, żeby ułożyć mocne listy kandydatów.

– Możliwe, że w najbliższą sobotę zarząd i rada regionu zatwierdzą propozycję kandydatur – mówi Stanisław Żmijan, szef PO w województwie. W naszym okręgu w pierwszej trójce kandydatów do Sejmu będą dwie kobiety. Największe szanse ma poseł Joanna Mucha, ale o dobrą pozycję starają się również poseł Magdalena Gąsior- Marek i wicewojewoda Henryka Strojnowska. Miejsce dla mężczyzny przypadnie posłowi Włodzimierzowi Karpińskiemu.

– Walczymy o głosy wyborców, a nie o miejsca na listach. Znam osoby, które startowały w poprzedniej kadencji z pierwszego miejsca i nie dostały się do Sejmu – mówi Gąsior-Marek. Sama wygrała, kandydując z ósmego miejsca.

Żmijan ma być "jedynką” w okręgu chełmskim. Wysokie miejsce dostanie Hanna Mazurkiewicz, która jesienią starała się o fotel burmistrza Krasnegostawu.

A co szykuje PiS? – Prezes Kaczyński zapowiedział, że kto nie będzie pracował w terenie, ten nie ma co liczyć na miejsce na liście wyborczej – mówi nam jeden z parlamentarzystów tej partii. Posłowie i posłanki mają spotykać się dwa razy w miesiącu z wyborcami nie tylko ze swoich okręgów.
O pierwsze miejsce w okręgu lubelskim rywalizują: szef partii w województwie poseł Krzysztof Michałkiewicz z posłanką Elżbietą Kruk.

– Ela mocno pracuje nad "jedynką”, jest też symbolem, bo była blisko Lecha Kaczyńskiego – tłumaczy jeden z polityków PiS. To Kruk zaproponowała niedawno, żeby w Lublinie stanął pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej.

Możliwe, że w Chełmie "jedynka” przypadnie "spadochroniarzowi” z Warszawy, bo chełmski lider partii Tomasz Dudziński przeszedł do Polska Jest Najważniejsza. O dobre miejsce starają się posłowie Sławomir Zawiślak i Beata Mazurek.

Również w PSL listy otworzą obecni posłowie. W lubelskim okręgu wyborczym najprawdopodobniej "jedynka” przypadnie Janowi Łopacie, drugi będzie Marian Starownik. W okręgu chełmskim pierwsze miejsce zarezerwowane jest dla Franciszka Stefaniuka, posła od 1989 r. Tuż za nim będzie Tadeusz Sławecki.

– Ostateczne listy kandydatów powinny być gotowe w maju lub w czerwcu – mówi Lucjan Orgasiński, rzecznik prasowy lubelskiego PSL.

W pierwszej piątce w każdym okręgu znajdzie się przynajmniej jedna kobieta.

– Wystartują obecna wojewoda Genowefa Tokarska i Wiesława Sieńkowska, wójt gminy Komarów-Osada – mówi nam dobrze poinformowany działacz PSL. Reszta miejsc zostanie obsadzona w kolejności alfabetycznej.

– Układanie list chcemy zakończyć w maju – mówi Jacek Czerniak, szef SLD w województwie. To on najpewniej otworzy listy wyborcze Sojuszu w lubelskim okręgu wyborczym.

Rekomendację na start do parlamentu dostali też m.in.: Grzegorz Kurczuk, były minister sprawiedliwości i były wojewoda Andrzej Kurowski.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
muza / 10 maja 2011 o 21:33
0
GIENIU PROŚBA od ludzi kultury nie kandyduj do sejmu tylko wracaj do Biszczy tam twoje miejsce.Na PSL też nie będziemy głosować.
Avatar
lilka / 10 maja 2011 o 11:51
0
Kochani!
I tak naród zagłosuje na "1" i "2"- zobaczycie!!! Co oni zrobili dla Lublina? Nic, ale i tak wejdą do koryt i będą się paść za nasze pieniądze przez 4 lata! I Mucha wejdzie, i Gąsior wejdzie, i Kruk wejdzie.
Avatar
crx / 10 maja 2011 o 11:02
0
Mówiąc "naród" mam na myśli jego wiekszość,bo mniejszość jest zawsze rozsądna i chwała jej za to.Gdyby jej nie było, już dawno ten teren byłby podobny do krajów Południowej Ameryki, a tak zajmie to jeszcze chwilę czasu!!!
Avatar
crx / 10 maja 2011 o 10:33
0
Powiem krótko-niechaj Najwyższy ma ten naród w opiece,bo bez względu na wynik wyborczy ,nie może on liczyć na swoich wybrańców, bo to taki naród i tacy wybrańcy.......!!!
Avatar
fly / 10 maja 2011 o 10:03
0
Rzeczywiście zasłużone towarzystwo. Nie: Gąsiorom i Krukom o Markach nie zapominajmy, nie wszelkim owadom latającym,
nie domorosłym poetom z Drelowa, nie: rodowi żmijowemu. Nie: jedynkom, dwójkom, trójkom. Nie głupocie i lenistwu.
Postawmy na nowych nieznanych ze wszystkich list, miejmy nadzieje jeszcze chcących coś zrobić dla naszej społeczności.
Avatar
Stan45 / 10 maja 2011 o 10:01
0
Coż za żenada z lubelskim SLD, toż to wstyd panie czerniak wystawić samą geriatrię ! Czyżby sojusz wszystkich lewic nie miał już w swoich szeregach ludzi z nowym spojrzeniem ! ja na was nie zagłosuję.. wolę już babcię Izabellę !
Avatar
Stan45 / 10 maja 2011 o 10:00
0
Coż za żenada z lubelskim SLD, toż to wstyd panie czerniak wystawić samą geriatrię ! Czyżby sojusz wszystkich lewic nie miał już w swoich szeregach ludzi z nowym spojrzeniem ! ja na was nie zagłosuję.. wolę już babcię Izabellę !
Avatar
Stan45 / 10 maja 2011 o 09:58
0
Coż za żenada z lubelskim SLD, toż to wstyd panie czerniak wystawić samą geriatrię ! Czyżby sojusz wszystkich lewic nie już w swoich szeregach ludzi z nowym spojrzeniem ! ja na was nie zagłosuję.. wolę już babcię Izabellę !
Avatar
Zbychu / 10 maja 2011 o 09:55
0
Podobno PKP pilnie poszukuje pracownicy na stanowisku bufetowej na dworcu w Lublinie
Avatar
Paweł / 10 maja 2011 o 09:18
0
Szanowni czytelnicy,
powiedzcie mi dlaczego forsuje się na naszych reprezentantów, m.in. oredowniczkę eutanazji, bukietową-oportunistkę i alkoholiczkę. Czy faktycznie parlament odwzorowuje społeczeństwo? Jestem dumny z bycia obywatelem tego kraju, województwa i miasta, poradziliśmy sobie z kryzysem, chwali nas cały świat, idziemy do przodu. Lublinianie pokazują, że ptrafią wspólnie coś zrobić dla siebie i regionu (walka o 17, ESK). A gdzie w tym nasi posłowie i senatorowie? Smutne jest to, że nie ma nikogo, kto reprezentowałby godnie tak wspaniałe spoleczeństwo, tylko desant z Warszawy (Kolarska-Bobińska) na takie miano pretenduje.Życzę mieszkańcom lubelszczyzny i sobie mądrych wyborów. Pozdrawiam.
Szanowni czytelnicy,
powiedzcie mi dlaczego forsuje się na naszych reprezentantów, m.in. oredowniczkę eutanazji, bukietową-oportunistkę i alkoholiczkę. Czy faktycznie parlament odwzorowuje społeczeństwo? Jestem dumny z bycia obywatelem tego kraju, województwa i miasta, poradziliśmy sobie z kryzysem, chwali nas cały świat, idziemy do przodu. Lublinianie pokazują, że ptrafią wspólnie coś zrobić dla siebie i regionu (walka o 17, ESK). A gdzie w tym nasi posłowie i senatorowie? Smutne jest to, że nie ma nikogo, kto reprezentowałby godnie... rozwiń
Avatar
muza / 10 maja 2011 o 21:33
0
GIENIU PROŚBA od ludzi kultury nie kandyduj do sejmu tylko wracaj do Biszczy tam twoje miejsce.Na PSL też nie będziemy głosować.
Avatar
lilka / 10 maja 2011 o 11:51
0
Kochani!
I tak naród zagłosuje na "1" i "2"- zobaczycie!!! Co oni zrobili dla Lublina? Nic, ale i tak wejdą do koryt i będą się paść za nasze pieniądze przez 4 lata! I Mucha wejdzie, i Gąsior wejdzie, i Kruk wejdzie.
Avatar
crx / 10 maja 2011 o 11:02
0
Mówiąc "naród" mam na myśli jego wiekszość,bo mniejszość jest zawsze rozsądna i chwała jej za to.Gdyby jej nie było, już dawno ten teren byłby podobny do krajów Południowej Ameryki, a tak zajmie to jeszcze chwilę czasu!!!
Avatar
crx / 10 maja 2011 o 10:33
0
Powiem krótko-niechaj Najwyższy ma ten naród w opiece,bo bez względu na wynik wyborczy ,nie może on liczyć na swoich wybrańców, bo to taki naród i tacy wybrańcy.......!!!
Avatar
fly / 10 maja 2011 o 10:03
0
Rzeczywiście zasłużone towarzystwo. Nie: Gąsiorom i Krukom o Markach nie zapominajmy, nie wszelkim owadom latającym,
nie domorosłym poetom z Drelowa, nie: rodowi żmijowemu. Nie: jedynkom, dwójkom, trójkom. Nie głupocie i lenistwu.
Postawmy na nowych nieznanych ze wszystkich list, miejmy nadzieje jeszcze chcących coś zrobić dla naszej społeczności.
Avatar
Stan45 / 10 maja 2011 o 10:01
0
Coż za żenada z lubelskim SLD, toż to wstyd panie czerniak wystawić samą geriatrię ! Czyżby sojusz wszystkich lewic nie miał już w swoich szeregach ludzi z nowym spojrzeniem ! ja na was nie zagłosuję.. wolę już babcię Izabellę !
Avatar
Stan45 / 10 maja 2011 o 10:00
0
Coż za żenada z lubelskim SLD, toż to wstyd panie czerniak wystawić samą geriatrię ! Czyżby sojusz wszystkich lewic nie miał już w swoich szeregach ludzi z nowym spojrzeniem ! ja na was nie zagłosuję.. wolę już babcię Izabellę !
Avatar
Stan45 / 10 maja 2011 o 09:58
0
Coż za żenada z lubelskim SLD, toż to wstyd panie czerniak wystawić samą geriatrię ! Czyżby sojusz wszystkich lewic nie już w swoich szeregach ludzi z nowym spojrzeniem ! ja na was nie zagłosuję.. wolę już babcię Izabellę !
Avatar
Zbychu / 10 maja 2011 o 09:55
0
Podobno PKP pilnie poszukuje pracownicy na stanowisku bufetowej na dworcu w Lublinie
Avatar
Paweł / 10 maja 2011 o 09:18
0
Szanowni czytelnicy,
powiedzcie mi dlaczego forsuje się na naszych reprezentantów, m.in. oredowniczkę eutanazji, bukietową-oportunistkę i alkoholiczkę. Czy faktycznie parlament odwzorowuje społeczeństwo? Jestem dumny z bycia obywatelem tego kraju, województwa i miasta, poradziliśmy sobie z kryzysem, chwali nas cały świat, idziemy do przodu. Lublinianie pokazują, że ptrafią wspólnie coś zrobić dla siebie i regionu (walka o 17, ESK). A gdzie w tym nasi posłowie i senatorowie? Smutne jest to, że nie ma nikogo, kto reprezentowałby godnie tak wspaniałe spoleczeństwo, tylko desant z Warszawy (Kolarska-Bobińska) na takie miano pretenduje.Życzę mieszkańcom lubelszczyzny i sobie mądrych wyborów. Pozdrawiam.
Szanowni czytelnicy,
powiedzcie mi dlaczego forsuje się na naszych reprezentantów, m.in. oredowniczkę eutanazji, bukietową-oportunistkę i alkoholiczkę. Czy faktycznie parlament odwzorowuje społeczeństwo? Jestem dumny z bycia obywatelem tego kraju, województwa i miasta, poradziliśmy sobie z kryzysem, chwali nas cały świat, idziemy do przodu. Lublinianie pokazują, że ptrafią wspólnie coś zrobić dla siebie i regionu (walka o 17, ESK). A gdzie w tym nasi posłowie i senatorowie? Smutne jest to, że nie ma nikogo, kto reprezentowałby godnie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 3 0

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 17 5

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 27 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce