Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 kwietnia 2019 r.
15:37

Rozbiła miejski autobus na latarni, 20 osób z obrażeniami. Kobieta stanie przed sądem

0 13 A A

Kobieta, która prowadząc miejski autobus rozbiła go na latarni, stanie przed sądem. Odpowie za nieumyślne spowodowanie katastrofy drogowej. W zdarzeniu niewielkie obrażenia odniosło ponad 20 osób. 

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia przeciwko 48-letniej Katarzynie W. trafił właśnie do Sądu Rejonowego Lublin- Zachód. Sprawa dotyczy wydarzeń sprzed roku. Katarzyna W. prowadziła wówczas miejski autobus linii 32. Jechała w kierunku osiedla Widok. Na skrzyżowaniu ul. Narutowicza, Nadbystrzyckiej i Głębokiej doszło do zderzenia.

Kierująca autobusem opuściła zatokę autobusową przy ul. Narutowicza i ruszyła prosto. Z aktu oskarżenia wynika jednak, że nagle zbyt mocno skręciła w prawo. Wiedziała, że uderzy w latarnię i próbowała zatrzymać autobus. Hamowanie okazało się jednak nieskuteczne. Doszło do zderzenia, w wyniku którego ucierpiały 22 osoby. Większość to pasażerowie autobusu. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych ran.

Nie wiadomo dokładnie, dlaczego Katarzyna W. wjechała w latarnię. Biegli w swojej opinii wyjaśnili jedynie, że przyczyną zdarzenia był błąd w technice jazdy. Polegał on na prowadzeniu autobusu niezgodnie z przebiegiem pasa ruchu. 

Katarzyna W. nie przyznała się do winy. Za nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym grozi do 5 lat więzienia.

e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lol / 18 kwietnia 2019 o 19:51
+36
Po pierwsze autobus po wypadku zostal zabezpieczony do ogledzin przez prokurataro. Po drugie po paru dniach byla zmiana kwalifikacji czyny na wypadek bo pare osob tylko zostalo w szpitalu.Po trzecie ogledzin autobusu niebylo bo wrocil na zajezdnie po zmianie kwalifikacji czynu. Po czwarte to byl ponad 20 letni autobus i wlasnie dlatego ktos sie staral zeby niedoszlo do ogledzin teraz jest znowu zmiana kwalifikacji czynu na katastrofe w ruchu drogowym a autobusu juz niema poszedl na zyletki i nikt nie sprawdzi czy byl sprawny!!! Po piate MPK mam swoja stacje diagnostyczna i wszystkie autobusy maja wazny przeglad a takich złomów jeszcze troche jest!!! Po szoste ITD nie sparawdza autobusow mpk tak dokladnie jak np ciezarówek mniej wiecej wyglada to tak pytaja kierowcy czy wszysto dziala a kierowca odpowiada wiadomo ze wszytsko ok zeby nienarazic sie w firmie po czym inspektor sprawdzi swiatła i opony mialem parae razy taka kontrole w mpk !!!Po siodme odmowa jazdy niesprawnym autobusem konczy sie zwolnieniem z pracy tak jak to bylo w moim wypadku. Tak mnie gnebili ze sie sam zwolnilem wszystko za przyzwoleniem PIP ITD a nawet prezydenta z ktory skontaktowalem sie mejlowo i okazalo sie ze ja poprostu jezdzilem autobusem ktory byl przeznaczony do złomowania. Prezes Mpk  na dywaniku odrazu po rozmowie na temat odmowy jazdy niesprawnym autobusem powiedzial mi wprost ze niezrobie kariery czy cos takiego w firmie!! I po miescie dalej jezdza szroty i nikt nic z tymm niezrobi a np prywaciaz jak chce jezdzic w komunikacji miejskiej to musi miec nowe wozy max 2 letnie. i teraz zastanowcie sie czy to tylko wina kierowcy.
Po pierwsze autobus po wypadku zostal zabezpieczony do ogledzin przez prokurataro. Po drugie po paru dniach byla zmiana kwalifikacji czyny na wypadek bo pare osob tylko zostalo w szpitalu.Po trzecie ogledzin autobusu niebylo bo wrocil na zajezdnie po zmianie kwalifikacji czynu. Po czwarte to byl ponad 20 letni autobus i wlasnie dlatego ktos sie staral zeby niedoszlo do ogledzin teraz jest znowu zmiana kwalifikacji czynu na katastrofe w ruchu drogowym a autobusu juz niema poszedl na zyletki i nikt nie sprawdzi czy byl sprawny!!! Po piate MPK ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2019 o 16:49
+32
Ten zarzut , to jakiś żart!! Może niech amnesty international się za to weźmie, bo zarzuty stawiane kierowcom MPK to jakieś wieelkie przegięcie. Babka za wjechanie w latarnię dostaje zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym??? Taki sam zarzut, tyle że ze skutkiem śmiert., bo tam zginęła kursantka dostał egzaminator, który pozwolił wjechać na egzaminie kobiecie na tory i ta zginęła...mam nadzieję, ze sa w tym mieście adwokaci dla kierowców mpk, bo to już kolejna sprawa, tego typu.. Pamiętam jak kiedyś kierowca za to, że na oblodzonej drodze, na Kosmowskiej wjechał w drzewo też niemal nie dostał od prokuratutry zarzutu spowodowania katastrofy w ruchu lądowym (ostatecznie zmienili mu na spowodowanie lekkiego wypadku)!! jechał na trzeźwo, zgodnie z przepisami i w zasadzie nikomu nic się nie stalo! Z tego co pamiętam to i tak kary jakie dostał były całkowicie nieadekwatne... Ogarnijcie się w tej prokuraturze, bo jak się rzeczywista katastrofa wydarzy to wam słów zabraknie ..Amen
Ten zarzut , to jakiś żart!! Może niech amnesty international się za to weźmie, bo zarzuty stawiane kierowcom MPK to jakieś wieelkie przegięcie. Babka za wjechanie w latarnię dostaje zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym??? Taki sam zarzut, tyle że ze skutkiem śmiert., bo tam zginęła kursantka dostał egzaminator, który pozwolił wjechać na egzaminie kobiecie na tory i ta zginęła...mam nadzieję, ze sa w tym mieście adwokaci dla kierowców mpk, bo to już kolejna sprawa, tego typu.. Pamiętam jak kiedyś kierowca za to, że na oblodzonej dr... rozwiń
Avatar
anka / 18 kwietnia 2019 o 16:51
+31
Przykre. Błąd kierowcy spowodowany może chwilą zmęczenia, może złą oceną sytuacji, który na szczęście nikogo nie kosztuje utraty zdrowia, czy życia może być ukarany 5 letnim więzieniem, a jazda po pijaku, po dopalaczach i walnięcie w coś nie jest traktowane jako sprowadzenie katastrofy lądowej.
Avatar
glu / 18 kwietnia 2019 o 19:37
+22
Walnęła w latarnię ale się nie przyznała do winy...... zastanawiające :O
 Nie przyznała się do spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. I bardzo dobrze. Niektórzy mają wybujałą fantazję jesli chodzi o kwalifikowanie przewinień...
Avatar
lol / 18 kwietnia 2019 o 19:55
+12
jak bedziecie jezdzic tymi szrotami 20 paro letnimi to zwroccie uwage na jeden szczegół niekoniecznie wystepuje to w szrotach praktycznie moze wystepowan nawet w tych nowszych autobusach uciekajace powietrze taki autobus niemoze poruszac sie po drogach !!!
Avatar
Jasio / 18 kwietnia 2019 o 17:48
+6
Walnęła w latarnię ale się nie przyznała do winy...... zastanawiające :O
Avatar
. / 18 kwietnia 2019 o 19:00
+4
Przykre. Błąd kierowcy spowodowany może chwilą zmęczenia, może złą oceną sytuacji, który na szczęście nikogo nie kosztuje utraty zdrowia, czy życia może być ukarany 5 letnim więzieniem, a jazda po pijaku, po dopalaczach i walnięcie w coś nie jest traktowane jako sprowadzenie katastrofy lądowej.
 To nie jest błąd !!! Zaplątanie rąk na kierownicy (jak się pierwotnie tłumaczyła) jest dowodem na kardynalne błędy w szkoleniu !!!
Avatar
lol / 19 kwietnia 2019 o 18:41
0
akurat to biora kazde chetnego bo tam nikt niechce pracowac za takie pieniadze :P
Avatar
Kobieta za kółkiem / 19 kwietnia 2019 o 10:44
0
Czyli kobiety źle jeżdżą według Pana wyżej tak!!?? Proszę bez takich komentarzy równie dobrze wiele wypadków nie tylko MPKami spowodowali mężczyźni a ja jako ponad 20letni kierowca mogę rzecz ze ta Wasza męska pewność siebie zawsze Was gubi na drodze. I spokojnie mogę sądzić że niektóre kobiety jeżdżą o wiele lepiej od takich zadufanych w sobie męskich kierowców i jestem w 100% pewna że Pan też nie jest najlepszym kierowcą :)  Stało się kobietą starała się ratować sytuację nie wyszło. Najważniejsze że nikomu nic się nie stało. A skoro jeździła w MPK to sądzę iż była dobrze przeszkolona i naprawdę miała wprawę w jeździe bo byle jakiego kierowcę na pewno nie biorą na takie stanowisko. Amen.
Czyli kobiety źle jeżdżą według Pana wyżej tak!!?? Proszę bez takich komentarzy równie dobrze wiele wypadków nie tylko MPKami spowodowali mężczyźni a ja jako ponad 20letni kierowca mogę rzecz ze ta Wasza męska pewność siebie zawsze Was gubi na drodze. I spokojnie mogę sądzić że niektóre kobiety jeżdżą o wiele lepiej od takich zadufanych w sobie męskich kierowców i jestem w 100% pewna że Pan też nie jest najlepszym kierowcą :)  Stało się kobietą starała się ratować sytuację nie wyszło. Najważniejsze że nikomu nic się nie stało. A skoro jeźdz... rozwiń
Avatar
władek / 18 kwietnia 2019 o 18:52
-1
Smartfon w czasie jazdy. Tyle w temacie.
Avatar
lol / 19 kwietnia 2019 o 18:41
0
akurat to biora kazde chetnego bo tam nikt niechce pracowac za takie pieniadze :P
Avatar
Kobieta za kółkiem / 19 kwietnia 2019 o 10:44
0
Czyli kobiety źle jeżdżą według Pana wyżej tak!!?? Proszę bez takich komentarzy równie dobrze wiele wypadków nie tylko MPKami spowodowali mężczyźni a ja jako ponad 20letni kierowca mogę rzecz ze ta Wasza męska pewność siebie zawsze Was gubi na drodze. I spokojnie mogę sądzić że niektóre kobiety jeżdżą o wiele lepiej od takich zadufanych w sobie męskich kierowców i jestem w 100% pewna że Pan też nie jest najlepszym kierowcą :)  Stało się kobietą starała się ratować sytuację nie wyszło. Najważniejsze że nikomu nic się nie stało. A skoro jeździła w MPK to sądzę iż była dobrze przeszkolona i naprawdę miała wprawę w jeździe bo byle jakiego kierowcę na pewno nie biorą na takie stanowisko. Amen.
Czyli kobiety źle jeżdżą według Pana wyżej tak!!?? Proszę bez takich komentarzy równie dobrze wiele wypadków nie tylko MPKami spowodowali mężczyźni a ja jako ponad 20letni kierowca mogę rzecz ze ta Wasza męska pewność siebie zawsze Was gubi na drodze. I spokojnie mogę sądzić że niektóre kobiety jeżdżą o wiele lepiej od takich zadufanych w sobie męskich kierowców i jestem w 100% pewna że Pan też nie jest najlepszym kierowcą :)  Stało się kobietą starała się ratować sytuację nie wyszło. Najważniejsze że nikomu nic się nie stało. A skoro jeźdz... rozwiń
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2019 o 09:26
-7
Kobiety tak jeżdżą. A to okres a to PMS, migrena, zagapi się toto i macie skutki. Taka prawda.
Avatar
lol / 18 kwietnia 2019 o 19:55
+12
jak bedziecie jezdzic tymi szrotami 20 paro letnimi to zwroccie uwage na jeden szczegół niekoniecznie wystepuje to w szrotach praktycznie moze wystepowan nawet w tych nowszych autobusach uciekajace powietrze taki autobus niemoze poruszac sie po drogach !!!
Avatar
lol / 18 kwietnia 2019 o 19:51
+36
Po pierwsze autobus po wypadku zostal zabezpieczony do ogledzin przez prokurataro. Po drugie po paru dniach byla zmiana kwalifikacji czyny na wypadek bo pare osob tylko zostalo w szpitalu.Po trzecie ogledzin autobusu niebylo bo wrocil na zajezdnie po zmianie kwalifikacji czynu. Po czwarte to byl ponad 20 letni autobus i wlasnie dlatego ktos sie staral zeby niedoszlo do ogledzin teraz jest znowu zmiana kwalifikacji czynu na katastrofe w ruchu drogowym a autobusu juz niema poszedl na zyletki i nikt nie sprawdzi czy byl sprawny!!! Po piate MPK mam swoja stacje diagnostyczna i wszystkie autobusy maja wazny przeglad a takich złomów jeszcze troche jest!!! Po szoste ITD nie sparawdza autobusow mpk tak dokladnie jak np ciezarówek mniej wiecej wyglada to tak pytaja kierowcy czy wszysto dziala a kierowca odpowiada wiadomo ze wszytsko ok zeby nienarazic sie w firmie po czym inspektor sprawdzi swiatła i opony mialem parae razy taka kontrole w mpk !!!Po siodme odmowa jazdy niesprawnym autobusem konczy sie zwolnieniem z pracy tak jak to bylo w moim wypadku. Tak mnie gnebili ze sie sam zwolnilem wszystko za przyzwoleniem PIP ITD a nawet prezydenta z ktory skontaktowalem sie mejlowo i okazalo sie ze ja poprostu jezdzilem autobusem ktory byl przeznaczony do złomowania. Prezes Mpk  na dywaniku odrazu po rozmowie na temat odmowy jazdy niesprawnym autobusem powiedzial mi wprost ze niezrobie kariery czy cos takiego w firmie!! I po miescie dalej jezdza szroty i nikt nic z tymm niezrobi a np prywaciaz jak chce jezdzic w komunikacji miejskiej to musi miec nowe wozy max 2 letnie. i teraz zastanowcie sie czy to tylko wina kierowcy.
Po pierwsze autobus po wypadku zostal zabezpieczony do ogledzin przez prokurataro. Po drugie po paru dniach byla zmiana kwalifikacji czyny na wypadek bo pare osob tylko zostalo w szpitalu.Po trzecie ogledzin autobusu niebylo bo wrocil na zajezdnie po zmianie kwalifikacji czynu. Po czwarte to byl ponad 20 letni autobus i wlasnie dlatego ktos sie staral zeby niedoszlo do ogledzin teraz jest znowu zmiana kwalifikacji czynu na katastrofe w ruchu drogowym a autobusu juz niema poszedl na zyletki i nikt nie sprawdzi czy byl sprawny!!! Po piate MPK ... rozwiń
Avatar
glu / 18 kwietnia 2019 o 19:37
+22
Walnęła w latarnię ale się nie przyznała do winy...... zastanawiające :O
 Nie przyznała się do spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. I bardzo dobrze. Niektórzy mają wybujałą fantazję jesli chodzi o kwalifikowanie przewinień...
Avatar
lol / 18 kwietnia 2019 o 19:25
-5
K...wa a ty to słyszałeś czy od pisamkow sie dowiedziales ??
Avatar
. / 18 kwietnia 2019 o 19:00
+4
Przykre. Błąd kierowcy spowodowany może chwilą zmęczenia, może złą oceną sytuacji, który na szczęście nikogo nie kosztuje utraty zdrowia, czy życia może być ukarany 5 letnim więzieniem, a jazda po pijaku, po dopalaczach i walnięcie w coś nie jest traktowane jako sprowadzenie katastrofy lądowej.
 To nie jest błąd !!! Zaplątanie rąk na kierownicy (jak się pierwotnie tłumaczyła) jest dowodem na kardynalne błędy w szkoleniu !!!
Avatar
władek / 18 kwietnia 2019 o 18:52
-1
Smartfon w czasie jazdy. Tyle w temacie.
Avatar
już emeryt tego bajzlu / 18 kwietnia 2019 o 17:58
-4
To jest przykład totalnego braku umiejętności kręcikółek w MPK. Kiedyś byli kierowcy, później szoferzy, furmani, a dziś to w większości zwykłe kręcikółka.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Groźny wypadek na DK nr 12. Trzy osoby w szpitalu

Groźny wypadek na DK nr 12. Trzy osoby w szpitalu 0 0

Rodzice z czteroletnim dzieckiem w poważnym stanie trafili do puławskiego szpitala, po tym jak samochód dostawczy, którym jechali uderzył w tył ciężarówki. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano, ok. godz. 6:40, na drodze krajowej nr 12, na wysokości Leokadiowa.

Pałac Potockich w końcu doczeka się rewitalizacji? Miasto stara się o dofinansowanie

Pałac Potockich w końcu doczeka się rewitalizacji? Miasto stara się o dofinansowanie 0 1

Radzyń Podlaski będzie starał się o środki na rewitalizację centrum miasta z pałacem Potockich. Jest szansa na 20 mln zł.

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy [zdjęcia]
Alarm24@dziennikwschodni.pl
galeria
film

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy [zdjęcia] 198 7

Trąba powietrzna przeszła przez gminę Wojciechów i pozrywała dachy w domach i budynkach gospodarczych. Na razie nie wiadomo jednak, jak duże są straty.

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin
23 maja 2019, 19:00

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin 0 0

Przed nami kolejna odsłona cyklu "Zawsze klasyka" w DDK Węglin (ul. Judyma 2a). 23 maja o godz. 19 odbędzie się koncert "Kameralnie" ukazujący twórczość Stanisława Moniuszki.

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika 0 0

Lubelski beniaminek kompletuje skład na sezon 2019/2020. Nowym zawodnikiem będzie przyjmujący Lechii Tomaszów Mazowiecki 27-leni Paweł Rusin

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie
galeria

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie 8 5

Pijany mężczyzna rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej jeździł samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników
Prognoza

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników 1 12

Najwięcej mandatów otrzyma Koalicja Europejska, drugie w kolejności będzie Prawo i Sprawiedliwość, a podium zamknie Wiosna Roberta Biedronia – wynika z prognozy wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego przygotowanej przez portal stanpolityki.pl.

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie 7 1

Od godz. 11 ponownie możemy się spodziewać burz z opadami deszczu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami może także sypać grad.

Lubelskie inwestuje w najmłodszych

Lubelskie inwestuje w najmłodszych 0 0

Nowoczesne sale, pomoce naukowe i program dostosowany do potrzeb najmłodszych to przyszłość lubelskich przedszkoli. Edukacja dzieci jest jednym z priorytetów władz województwa, dlatego inwestycje zakrojono na szeroką skalę. W ramach działania 12.1 Edukacja przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego ogłoszono dotychczas 3 konkursy, w których na realizację projektów przeznaczono ponad 100 milionów złotych. Blisko 2040 placówek a w nich przeszło 4,2 tys. dzieci zostało objętych wsparciem. W kwietniu podpisano 25 umów na dofinansowania, dzięki którym w kolejnych miejscowościach przedszkola zmienią się na lepsze.

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o...

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o... 11 15

Nagi i pijany 18-latek biegał po zamojskim rynku. Wsiadł również na rower i jeździł nim po płycie. Okazało się, że zrobił to by wygrać skrzynkę piwa.

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala 6 0

Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu trzech aut w miejscowości Tuligłowy (pow. krasnostawski).

Rewolucja w TBV Starcie Lublin?

Rewolucja w TBV Starcie Lublin? 0 5

W TBV Starcie Lublin może dojść do sporych zmian. Zagrożona jest m.in. posada trenera Davida Dedka na miejsce którego przymierzany jest Artur Gronek

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do najemców. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku"

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do najemców. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku" 66 1

Lokal przy ul. Dominikańskiej 5 nie miał szczęścia. Restauratorzy zmieniali się regularnie. Teraz ten adres upodobały sobie dwie przedsiębiorcze kobiety, które chcą zadbać o wyborny smak tego miejsca

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS 0 19

Aż 70% Polaków jest za wypłacaniem przez Kościół odszkodowań dla ofiar księży-pedofilii – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazeta Prawna.

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej
23 maja 2019, 19:00

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej 0 0

Księgarnia Dosłowna (ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie autorskie z poetami Januszem Radwańskim i Maciejem Meleckim. Wydarzenie będzie miało miejsce 23 maja o godz. 19.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!