Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 czerwca 2012 r.
18:56
Edytuj ten wpis

Rusza Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim (ceny, atrakcje)

0 9 A A
Słoneczny Wrotków (Jacek Świerczyński)
Słoneczny Wrotków (Jacek Świerczyński)

O 2 złote drożeje wypoczynek w Słonecznym Wrotkowie. Wielkie otwarcie – dziś.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Oby tylko pogoda dopisała – mówił nam w trakcie ostatnich przygotowań do otwarcia Zdzisław Hołysz, wiceprezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Według synoptyków, dopisze. Po kilku dniach pochmurnych od dziś nad naszym regionem wreszcie ma być słońce. Będzie ciepło. W sobotę w Lublinie 24 stopnie Celsjusza, w niedzielę – 28. Nic, tylko wskoczyć do wody. A kompleks basenów został rozbudowany.

Zamiast dotychczasowego oczka wodnego wygrodzonego w zalewie powstał wodny plac zabaw o powierzchni ponad 1500 mkw. Stary brodzik dla dzieci zamienił się w nowoczesny basen z uzdatnianą wodą i fontannami.

Dzieciom przybył też przygodowy plac zabaw nazwany "Wyspą Skarbów”. Tuż przy wodzie stanęło 17 różnych atrakcji, m.in. huśtawki, bujaki, karuzele, podwieszane mostki, przeprawy linowe i konstrukcje wspinaczkowe.

Kolejna nowość to zamykane szafki na ubrania. Dotychczasowy "Słoneczny Sklepik” został zamieniony na kawiarnię z małą gastronomią. Powstała także dodatkowa kasa biletowa od strony baru Chwiejba.

Od dziś dostępne będą też wszystkie atrakcje Słonecznego Wrotkowa z poprzednich lat –m.in. plaża z boiskami do siatkówki, trzy baseny rekreacyjne i pływacki, zjeżdżalnia rodzinna, turbozjeżdżalnia i 100-metrowa wodna rura. Można też skorzystać z urządzeń fitness, kajaków i rowerów a także parku linowego obok ośrodka.

Bilety - ceny

Wstęp na cały dzień dla osoby dorosłej kosztuje 15 zł (o 2 zł więcej niż przed rokiem), dla dziecka poniżej 7 roku życia – 5 zł. Młodzież szkolna (do 18 lat) płaci 10 zł. Zniżki są dla grup zorganizowanych (powyżej 10 osób) i osób z kartą Rodzina 3+ Płatny jest też parking – wjazd kosztuje 7 zł. (izi)

Festyn i zdrowie

W sobotę na Słonecznym Wrotkowie, z okazji otwarcia, zaplanowano. Będą na nim m.in. pracownicy sanepidu, który gratis zbadają ciśnienie krwi, masę ciała, BMI, pojemności płuc i poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Kto nie zdąży skorzystać z tych bezpłatnych porad w sobotę, będzie miał do tego okazję w niedzielę. Pracownicy sanepidu pojawią się również na Festynie "Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych” na pl. Litewskim.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gOSIA s / 6 lipca 2012 o 15:41
0
TOTALNA PORAŻKA!!! Pojechalam z mezem i corka (2,5 roku), dzien po otwarciu. Piknik rodzinny, o ktorym byla mowa w TVP Lublin owszem byl ale zamkniety, dla pracownikow MPWiK, animacje wyly na caly obiekt a dziecko moglo tylko popatrzec przez ogrodzenie... sama przyjemnosc...
Sam 'kompleks' generalnie nie nadaje sie jeszcze do uzytkowania a juz napewno nie za pelna oplate!!!!!!!! Skasowano nas 2x 15 zeta plus za dziecko a oczywiscie zaden basen dzieciecy nie byl jeszcze czynny, ba - one nie byly nawet ukonczone!!! na samym obiekcie brudno, pelno koparek i ciezkiego sprzetu, mozna nogi polamac na dziurach po spychaczach... aha i jeszcze jedna super atrakcja SW - genialny, jedyny w swoim rodzaju pomysl wladz mosiru w Lublinie - naprawde nadaje sie do ksiegi rekordow darwina!!! jak sie juz raz wejdzie na ten pozal sie Boze teren z polowa nieczynnych 'atrakcji' i jedna spelunka z rozmrozonymi lodami, to po opuszczeniu 'kompleksu' (na chociazby zabranie czegos z auta itp itd) trzeba JESZCZE RAZ ZAPLACIC cala kwote zeby tam wejsc!!!!!!!!!!! Kretynizm na miare mega prowincji ktora zamiast probowac se rozwijac i zachecac do siebie, skutecznie zniecheca i zenuje!!! Przyjechalam z Krakowa do rodzicow i juz myslalam ze cos drgnelo i zaczyna sie tu robic normalnie; nic bardziej mylnego! Takim zlodziejstwem, oszustwem i udawaniem jeszcze zadne miasto niczego nie wygralo! Wcale sie nie dziwie ze L nie dostal stolicy kultury bo na nia po prostu JESZCZE NIE ZASLUGUJE!!!
TOTALNA PORAŻKA!!! Pojechalam z mezem i corka (2,5 roku), dzien po otwarciu. Piknik rodzinny, o ktorym byla mowa w TVP Lublin owszem byl ale zamkniety, dla pracownikow MPWiK, animacje wyly na caly obiekt a dziecko moglo tylko popatrzec przez ogrodzenie... sama przyjemnosc...
Sam 'kompleks' generalnie nie nadaje sie jeszcze do uzytkowania a juz napewno nie za pelna oplate!!!!!!!! Skasowano nas 2x 15 zeta plus za dziecko a oczywiscie zaden basen dzieciecy nie byl jeszcze czynny, ba - on... rozwiń
Avatar
Zorro / 17 czerwca 2012 o 19:37
0
Powinni jeszcze za oplata zrobic scieszke rowerowa.....
Avatar
jola / 17 czerwca 2012 o 19:00
0
ja wogolem tm nie zachodze z dziecmi zeby ich nie draznic jak mozna tak ogrodzic to co jest miejscem wypoczynku poogradzane jak na obozie koncentracyjnym nie wiadomo gdzie wejsc jakies bilety kupic wejsciowki dzieci placza ze chca wejsc a szkoda mowid uwazam ze SKANDAL I HORROR TAM POJSC Z DZIECMI TRZEBA MIEC PORTFEL DOBZE WYPCHANY na wekend
Avatar
"uczący się" / 17 czerwca 2012 o 18:25
0
To jest po prostu SKANDAL! Dlaczego bilet za 10 zł jest dla młodzieży uczącej się ale do 18 roku życia?! Przepraszam czy studenci to są jacyś robole? (nie obrażając nikogo) Chyba też się "uczymy" i jestem przekonany, że taki cyrk to tylko w Lublinie. Chociaż patrząc tak ogólnie to bilety są i tak nadto drogie.
Avatar
weronika / 16 czerwca 2012 o 19:49
0
Swietnie ze juz otworzyli ! To jedno z niewielu miejsc w Lublinie gdzie można przyjemnie spedzić czas z dzieciakami.
Avatar
Żenada / 16 czerwca 2012 o 14:27
0
Jestem w szoku, niestety negatywnym. Cena parkingu7zł?! Mam nadzieję, że nie wygląda jak dotychczas i jest mniejsza szansa na utratę zębów.
Woda w zalewnie pomimo wszelkich starań odstrasza, a brodzik który był w sumie jedyną atrakcją dla dzieci dziś jest płatny. Dorośli jeszcze rok temu mogli w gronie przyjaciół i rodziny skorzystać z murowanych grilli. Dziś jest to drogi biznes dla nielicznych. Rodzina z3dzieci zapłaci tak duże pieniądze, że lepiej pojechać na pojezierze i pomimo cen paliw zaoszczędzi. Przykre jedynie jest to, że Zalew Zemborzycki często jest jedynym miejscem spędzania wakacji dla wielu dzieci, a teraz nawet placu zabaw nie mają. Gratulacje!!! Grunt to dbałość o własne d**** i interesy.Jak tak dalej pójdzie to przejazd rowerem wokół zalewu będzie płatny jak autostrady, których ilość śmieszy.
Jestem w szoku, niestety negatywnym. Cena parkingu7zł?! Mam nadzieję, że nie wygląda jak dotychczas i jest mniejsza szansa na utratę zębów.
Woda w zalewnie pomimo wszelkich starań odstrasza, a brodzik który był w sumie jedyną atrakcją dla dzieci dziś jest płatny. Dorośli jeszcze rok temu mogli w gronie przyjaciół i rodziny skorzystać z murowanych grilli. Dziś jest to drogi biznes dla nielicznych. Rodzina z3dzieci zapłaci tak duże pieniądze, że lepiej pojechać na pojezierze i pomimo cen paliw zaoszczędzi. Przykre jedynie jest to, że... rozwiń
Avatar
rupert / 16 czerwca 2012 o 14:12
0
[quote name='Barbara Ubryk' timestamp='1339834218' post='639524']
Ten Słoneczny Wrotków to jest jakiś prywatny folwark prezsa MOSiRu (...)[/quote]
Zgadzam sie z Pania w 100 %. Wyprawa do tego przybytku dla zwyklego smiertelnika niestety nie jest mozliwa. Bilet dla doroslej osoby za 15 zl, 5 zl dla dzieciaka + ewentualny parking 7 zl. To jaja jakies sa. Kogo na to stac?
Avatar
Barbara Ubryk / 16 czerwca 2012 o 10:10
0
Ten Słoneczny Wrotków to jest jakiś prywatny folwark prezsa MOSiRu pana Mariusza Szmita i chyba tylko jego samego będzie stać na to żeby z tych wszystkich dobrodziejstw korzystać.On tam w te brezentowe baseny i plastikowe rury wpakował już chyba ponad dziesięć milionów złotych i końca tej radosnej twórczości nie widać a zysk jest żaden bo przeciętny mieszkaniec Lublina czy okolic to może się co najwyżej przez płot popatrzec jak bogacze się bawią bo go na nic tam nie stać.
Avatar
mar / 16 czerwca 2012 o 07:50
0
super z bezplatnego placu zabaw i brodzika zrobili wszytko płatne
Avatar
gOSIA s / 6 lipca 2012 o 15:41
0
TOTALNA PORAŻKA!!! Pojechalam z mezem i corka (2,5 roku), dzien po otwarciu. Piknik rodzinny, o ktorym byla mowa w TVP Lublin owszem byl ale zamkniety, dla pracownikow MPWiK, animacje wyly na caly obiekt a dziecko moglo tylko popatrzec przez ogrodzenie... sama przyjemnosc...
Sam 'kompleks' generalnie nie nadaje sie jeszcze do uzytkowania a juz napewno nie za pelna oplate!!!!!!!! Skasowano nas 2x 15 zeta plus za dziecko a oczywiscie zaden basen dzieciecy nie byl jeszcze czynny, ba - one nie byly nawet ukonczone!!! na samym obiekcie brudno, pelno koparek i ciezkiego sprzetu, mozna nogi polamac na dziurach po spychaczach... aha i jeszcze jedna super atrakcja SW - genialny, jedyny w swoim rodzaju pomysl wladz mosiru w Lublinie - naprawde nadaje sie do ksiegi rekordow darwina!!! jak sie juz raz wejdzie na ten pozal sie Boze teren z polowa nieczynnych 'atrakcji' i jedna spelunka z rozmrozonymi lodami, to po opuszczeniu 'kompleksu' (na chociazby zabranie czegos z auta itp itd) trzeba JESZCZE RAZ ZAPLACIC cala kwote zeby tam wejsc!!!!!!!!!!! Kretynizm na miare mega prowincji ktora zamiast probowac se rozwijac i zachecac do siebie, skutecznie zniecheca i zenuje!!! Przyjechalam z Krakowa do rodzicow i juz myslalam ze cos drgnelo i zaczyna sie tu robic normalnie; nic bardziej mylnego! Takim zlodziejstwem, oszustwem i udawaniem jeszcze zadne miasto niczego nie wygralo! Wcale sie nie dziwie ze L nie dostal stolicy kultury bo na nia po prostu JESZCZE NIE ZASLUGUJE!!!
TOTALNA PORAŻKA!!! Pojechalam z mezem i corka (2,5 roku), dzien po otwarciu. Piknik rodzinny, o ktorym byla mowa w TVP Lublin owszem byl ale zamkniety, dla pracownikow MPWiK, animacje wyly na caly obiekt a dziecko moglo tylko popatrzec przez ogrodzenie... sama przyjemnosc...
Sam 'kompleks' generalnie nie nadaje sie jeszcze do uzytkowania a juz napewno nie za pelna oplate!!!!!!!! Skasowano nas 2x 15 zeta plus za dziecko a oczywiscie zaden basen dzieciecy nie byl jeszcze czynny, ba - on... rozwiń
Avatar
Zorro / 17 czerwca 2012 o 19:37
0
Powinni jeszcze za oplata zrobic scieszke rowerowa.....
Avatar
jola / 17 czerwca 2012 o 19:00
0
ja wogolem tm nie zachodze z dziecmi zeby ich nie draznic jak mozna tak ogrodzic to co jest miejscem wypoczynku poogradzane jak na obozie koncentracyjnym nie wiadomo gdzie wejsc jakies bilety kupic wejsciowki dzieci placza ze chca wejsc a szkoda mowid uwazam ze SKANDAL I HORROR TAM POJSC Z DZIECMI TRZEBA MIEC PORTFEL DOBZE WYPCHANY na wekend
Avatar
"uczący się" / 17 czerwca 2012 o 18:25
0
To jest po prostu SKANDAL! Dlaczego bilet za 10 zł jest dla młodzieży uczącej się ale do 18 roku życia?! Przepraszam czy studenci to są jacyś robole? (nie obrażając nikogo) Chyba też się "uczymy" i jestem przekonany, że taki cyrk to tylko w Lublinie. Chociaż patrząc tak ogólnie to bilety są i tak nadto drogie.
Avatar
weronika / 16 czerwca 2012 o 19:49
0
Swietnie ze juz otworzyli ! To jedno z niewielu miejsc w Lublinie gdzie można przyjemnie spedzić czas z dzieciakami.
Avatar
Żenada / 16 czerwca 2012 o 14:27
0
Jestem w szoku, niestety negatywnym. Cena parkingu7zł?! Mam nadzieję, że nie wygląda jak dotychczas i jest mniejsza szansa na utratę zębów.
Woda w zalewnie pomimo wszelkich starań odstrasza, a brodzik który był w sumie jedyną atrakcją dla dzieci dziś jest płatny. Dorośli jeszcze rok temu mogli w gronie przyjaciół i rodziny skorzystać z murowanych grilli. Dziś jest to drogi biznes dla nielicznych. Rodzina z3dzieci zapłaci tak duże pieniądze, że lepiej pojechać na pojezierze i pomimo cen paliw zaoszczędzi. Przykre jedynie jest to, że Zalew Zemborzycki często jest jedynym miejscem spędzania wakacji dla wielu dzieci, a teraz nawet placu zabaw nie mają. Gratulacje!!! Grunt to dbałość o własne d**** i interesy.Jak tak dalej pójdzie to przejazd rowerem wokół zalewu będzie płatny jak autostrady, których ilość śmieszy.
Jestem w szoku, niestety negatywnym. Cena parkingu7zł?! Mam nadzieję, że nie wygląda jak dotychczas i jest mniejsza szansa na utratę zębów.
Woda w zalewnie pomimo wszelkich starań odstrasza, a brodzik który był w sumie jedyną atrakcją dla dzieci dziś jest płatny. Dorośli jeszcze rok temu mogli w gronie przyjaciół i rodziny skorzystać z murowanych grilli. Dziś jest to drogi biznes dla nielicznych. Rodzina z3dzieci zapłaci tak duże pieniądze, że lepiej pojechać na pojezierze i pomimo cen paliw zaoszczędzi. Przykre jedynie jest to, że... rozwiń
Avatar
rupert / 16 czerwca 2012 o 14:12
0
[quote name='Barbara Ubryk' timestamp='1339834218' post='639524']
Ten Słoneczny Wrotków to jest jakiś prywatny folwark prezsa MOSiRu (...)[/quote]
Zgadzam sie z Pania w 100 %. Wyprawa do tego przybytku dla zwyklego smiertelnika niestety nie jest mozliwa. Bilet dla doroslej osoby za 15 zl, 5 zl dla dzieciaka + ewentualny parking 7 zl. To jaja jakies sa. Kogo na to stac?
Avatar
Barbara Ubryk / 16 czerwca 2012 o 10:10
0
Ten Słoneczny Wrotków to jest jakiś prywatny folwark prezsa MOSiRu pana Mariusza Szmita i chyba tylko jego samego będzie stać na to żeby z tych wszystkich dobrodziejstw korzystać.On tam w te brezentowe baseny i plastikowe rury wpakował już chyba ponad dziesięć milionów złotych i końca tej radosnej twórczości nie widać a zysk jest żaden bo przeciętny mieszkaniec Lublina czy okolic to może się co najwyżej przez płot popatrzec jak bogacze się bawią bo go na nic tam nie stać.
Avatar
mar / 16 czerwca 2012 o 07:50
0
super z bezplatnego placu zabaw i brodzika zrobili wszytko płatne
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 73 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!