Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2020 r.
15:24

Mieszkanie Plus w Lublinie: Powstaną rządowe czynszówki, jest lokalizacja

1 19 A A
Grunt znajduje się na terenie zamkniętej w 2010 roku cukrowni. Obecnie wynajmują go szkoły nauki jazdy, które urządziły w tym miejscu place manewrowe.
Grunt znajduje się na terenie zamkniętej w 2010 roku cukrowni. Obecnie wynajmują go szkoły nauki jazdy, które urządziły w tym miejscu place manewrowe. (fot. Maciej Kaczankowski)

220 mieszkań powstanie na terenie dawnej cukrowni w Lublinie w ramach programu Mieszkanie Plus. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się tu w pierwszej połowie 2024 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Realizująca rządowy program spółka PFR Nieruchomości kupiła właśnie 1,5-hektarową działkę od Krajowej Spółki Cukrowej „Polski Cukier”. Grunt znajduje się na terenie zamkniętej w 2010 roku cukrowni. Obecnie wynajmują go szkoły nauki jazdy, które urządziły w tym miejscu place manewrowe.

– Tuż obok swoją inwestycję w postaci Sądu Okręgowego planuje Ministerstwo Sprawiedliwości, więc ten teren całkowicie zmieni swoje przeznaczenie. To, że obok powstają nowe drogi, a cały układ zmieni się wraz z budową dworca metropolitalnego świadczy o tym, że ta część miasta staje się coraz bardziej atrakcyjna z punktu widzenia mieszkańców i świadczonych tam usług – mówi Artur Soboń, lubelski poseł i wiceminister aktywów państwowych. I dodaje: - To, że spółki skarbu państwa współpracują ze sobą, by budować potencjał Lublina, sprawia mi ogromną satysfakcję.

Kwota transakcji pozostaje tajemnicą. Ale jak twierdzi członek zarządu KSC Zdzisław Salus, nie chodziło tu tylko o pieniądze. - Jako spółka prawa handlowego z jednej strony realizujemy nasz plan biznesowy, bo jest to sprzedaż. Ale zależało nam na tym, żeby była to sprzedaż bezprzetargowa, żeby w ten sposób włączyć się i wspomóc program Mieszkanie Plus – przekonuje Salus.

W stolicy województwa lubelskiego powstaną więc dwa bloki z 220 czynszówkami na wynajem (z możliwością późniejszego wykupu). Budynki będą miały wspólny garaż podziemny. Połowa mieszkań ma mieć dwa pokoje i metraż ok. 44 mkw. 30 proc. lokali będzie trzypokojowych, a ok. 20 proc. – jednopokojowych.

Na początku przyszłego roku mają ruszyć prace projektowe. Budowa powinna rozpocząć się za nieco ponad dwa lata. - Bardzo byśmy chcieli uzyskać pozwolenie na użytkowanie w drugim kwartale 2024 roku – mówi Wojciech Karuk, prezes PFR Nieruchomości.

Inwestycja w Lublinie będzie czwartą realizowaną w województwie lubelskim w ramach programu Mieszkanie Plus. Trzy wcześniejsze zostały lub są realizowane we współpracy z miejskimi samorządami. W 2018 roku oddane do użytku zostały bloki w Białej Podlaskiej. W przyszłym roku gotowe mają być rządowe czynszówki w Świdniku. W 2022 roku zakończy się budowa mieszkań w Zamościu.

Działka przy ul. Krochmalnej

Budowę bloków mieszkalnych w tym miejscu dopuszcza obowiązujący plan zagospodarowania terenu, uchwalony przez Radę Miasta dwa lata temu. Zgodnie z tą uchwałą bloki mogą mieć najwyżej trzy piętra. Plan nie narzuca inwestorom dużych wymagań odnośnie zapewnienia miejsc parkingowych lokatorom budynków. Uchwała uznaje za wystarczające zapewnienie nie mniej niż jednego miejsca postojowego na jeden lokal mieszkalny, niezależnie od jego wielkości.

Obok bloków mieszkalnych może też wyrosnąć gmach Sądu Okręgowego. Na wniosek tej instytucji szykowana jest w Urzędzie Miasta zmiana planu zagospodarowania, która ma rozszerzyć wykaz dozwolonych tutaj usług o administrację. Taka zmiana ma pozwolić na zbudowanie nowej siedziby sądu. Jego wniosek dotyczył również zwiększenia dopuszczalnej liczby pięter do czterech. Jeżeli miejscy planiści a potem radni zgodzą się na wyższą zabudowę, będzie to mogło oznaczać również zgodę na wyższe o jedno piętro bloki mieszkalne.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
-bez-owijania- / 14 grudnia 2020 r. o 17:01
+56
Ta działka była by idealna pod budowę wszelkiego rodzaju urzędów. Na przeciwko jest wielki  parking pod stadionem który przez 330 dni w roku jest pusty , a jeśli coś się dzieje to w weekendy. Jeśli tam powstanie dworzec PKS to i komunikacja miejska będzie dobra.  Budowa tam urzędów i biurowców to o niebo lepszy pomysł niż wciskanie plomb na Wieniawskiej w stare kamienice i wąskie uliczki. Czy ktoś wogóle my o mieszkańcach załatwiających sprawy w tych urzędach ??
 To w końcu która działka byłaby idealna, Krochmalna czy Spokojna? Przecież jeszcze chwilę temu twierdziłeś, że idealna jest działka przy Spokojnej. Ta jak rozumiem jest jednak bardziej idealna od tamtej czy o ci chodzi bo zaczynam się gubić? Strzelam, że za miesiąc albo pół roku gdy miasto sprzeda jakiś grunt na Felinie, znowu cię cudownie olśni i znowu zmienisz zdanie twierdząc, że optymalna lokalizacja pod biurowiec dla urzędników to jednak Felin a Krochmalna pójdzie szybko w zapomnienie. Kawa na ławę, chorujesz na demencję czy trollujesz?
 To w końcu która działka byłaby idealna, Krochmalna czy Spokojna? Przecież jeszcze chwilę temu twierdziłeś, że idealna jest działka przy Spokojnej. Ta jak rozumiem jest jednak bardziej idealna od tamtej czy o ci chodzi bo zaczynam się gubić? Strzelam, że za miesiąc albo pół roku gdy miasto sprzeda jakiś grunt na Felinie, znowu cię cudownie olśni i znowu zmienisz zdanie twierdząc, że optymalna lokalizacja pod biurowiec dla urzędników to jednak Felin a Krochmalna pójdzie szybko w zapomnienie. Kawa na ławę, chorujesz na demencję... rozwiń
Avatar
Agent_Tomek / 14 grudnia 2020 r. o 17:05
+48
Czy nasz gosPOdarz nie mógłby w jakiś sposób powstrzymać tego populizmu? Wiele osób w Kozim Grodzie liczy, że środki zainwestowane w apartamenty pod wynajem plebsowi kupione od lubelskich deweloperów będą przynosić im pewne (i w pełni zasłuzone oczywiście) zyski, kiedy tylko ustąpi pandemia i nasza metroPOlia ponownie zacznie się cieszyć powodzeniem wśród studentów i taniej siły roboczej z Ukrainy. Po co to psuć?
monisia, chłopie, to ty?
Oczywiście, że to pisowski troll Monisia aka kronikidewelorozwoju na jednym z miliona założonych fake'owych kont. Wyrabia mozolnie dniówkę, jak co dzień z resztą, pracując sumiennie na premię na koniec roku od Nowogrodzkiej.
Oczywiście, że to pisowski troll Monisia aka kronikidewelorozwoju na jednym z miliona założonych fake'owych kont. Wyrabia mozolnie dniówkę, jak co dzień z resztą, pracując sumiennie na premię na koniec roku od Nowogrodzkiej. rozwiń
Avatar
Agent_Tomek / 14 grudnia 2020 r. o 17:19
+47
Monisia! Sprawa jest! Deweloperzy szaleją! Bierz ich! XD
 Nie weźmie się za nich, nie weźmie. To jest jedyna deweloperska inwestycja w Lublinie o której pisowski troll Monisia aka kronikidewelorozwoju złego słowa nie napisze. Jeśli by tylko napisał jedno złe słowo, to by go Soboń z farmy trolli wyrzucił a to wiązałoby się z wizytą w pośredniaku i rozglądaniem się za jakąś uczciwą pracą.
Avatar
_XD_ / 14 grudnia 2020 r. o 15:52
+46
Monisia! Sprawa jest! Deweloperzy szaleją! Bierz ich! XD
Avatar
METATRON / 14 grudnia 2020 r. o 19:36
+33
Marnotrawstwo pieniędzy podatników. Te działki należało było sprzedać deweloperom, a za zarobione pieniądze wybudować dwa lub trzy razy więcej mieszkań socjalnych plus. Do tego deweloper zbudowałby cos co licuje z architekturą śródmieścia, a Rząd to co najwyżej postawi baraki, albo bloczki-kostki, pasujące do osiedli socjalnych a nie Śródmieścia. To strata potencjału. Rada Miasta powinna wymóc podwyższoną jakość projektu architektonicznego. Z moich informacji będzie wynika, że fundusz rządowy chce tanio i bylejako.
Avatar
annonim / 14 grudnia 2020 r. o 16:39
+26
Czy nasz gosPOdarz nie mógłby w jakiś sposób powstrzymać tego populizmu? Wiele osób w Kozim Grodzie liczy, że środki zainwestowane w apartamenty pod wynajem plebsowi kupione od lubelskich deweloperów będą przynosić im pewne (i w pełni zasłuzone oczywiście) zyski, kiedy tylko ustąpi pandemia i nasza metroPOlia ponownie zacznie się cieszyć powodzeniem wśród studentów i taniej siły roboczej z Ukrainy. Po co to psuć?
 monisia, chłopie, to ty?
Avatar
NemezisTeam / 14 grudnia 2020 r. o 15:49
+13
Pod stadionem.... to tylko czekać aż Beneficjenci programu będą policję nasyłać, że za głośno im za oknem i trzeba dla nich Stadion zburzyć.
Avatar
Japolan / 15 grudnia 2020 r. o 00:52
+6
Planują "Soboniówkę" na terenach po lubelskiej cukrowni (którą zniszczono).
Avatar
Malgorzata Goska / 15 grudnia 2020 r. o 19:38
+5
Monisia zamknij wreszcie tą pisowska gębę bo nikt cie nie chce juz słuchac i czytac twoich wypocin tylko sie ośmieszasz!!!!!
Avatar
LAS / 14 grudnia 2020 r. o 20:21
-18
Monisia! Sprawa jest! Deweloperzy szaleją! Bierz ich! XD
Nie weźmie się za nich, nie weźmie. To jest jedyna deweloperska inwestycja w Lublinie o której pisowski troll Monisia aka kronikidewelorozwoju złego słowa nie napisze. Jeśli by tylko napisał jedno złe słowo, to by go Soboń z farmy trolli wyrzucił a to wiązałoby się z wizytą w pośredniaku i rozglądaniem się za jakąś uczciwą pracą.
To nie są jedyne osoby, które korzystają z tego forum, co powoduje, że osobiście pozwolę sobie na merytoryczną i krytyczną uwagę dotyczącą tego politycznego  dealu . O ile w pełni zasadna jest rewitalizacja tego zdegradowanego obszaru naszego miasta, to forma niekoniecznie. Tak dla porządku przypomnieć należy, że  MPZP  umożliwiający w tym miejscu zabudowę wielorodzinną uchwalony został z naruszeniem ówczesnego  SUiKZP  wyznaczającego tam obszar aktywności gospodarczej. Ceną tego  dealu  jest między innymi zgoda innej spółki państwowej na urbanizację strefy zalewowej. O przyzwoleniu agend rządowych na urbanizację innych miejsc, które powinny być chronione, już wspominać nie ma po co. Te dwa bloki  " Mieszkanie + "  znikną w otoczeniu  patodeweloperki , a dodatkowo otworzą możliwość zabudowy tego obszaru bez konieczności przeprowadzania  OOŚ  i ustalania uwarunkowań środowiskowych dla planowanych przedsięwzięć mogących potencjalnie negatywnie wpływać na środowisko naturalne .
To nie są jedyne osoby, które korzystają z tego forum, co powoduje, że osobiście pozwolę sobie na merytoryczną i krytyczną uwagę dotyczącą tego politycznego  dealu . O ile w pełni zasadna jest rewitalizacja tego zdegradowanego obszaru naszego miasta, to forma niekoniecznie. Tak dla porządku przypomnieć należy, że  MPZP  umożliwiający w tym miejscu zabudowę wielorodzinną uchwalony został z naruszeniem ówczesnego  SUiKZP  wyznaczającego tam obszar aktywności gospodarczej. Ceną tego  dealu  jest między i... rozwiń
Avatar
Malgorzata Goska / 15 grudnia 2020 r. o 19:38
+5
Monisia zamknij wreszcie tą pisowska gębę bo nikt cie nie chce juz słuchac i czytac twoich wypocin tylko sie ośmieszasz!!!!!
Avatar
Japolan / 15 grudnia 2020 r. o 00:52
+6
Planują "Soboniówkę" na terenach po lubelskiej cukrowni (którą zniszczono).
Avatar
LAS / 14 grudnia 2020 r. o 20:21
-18
Monisia! Sprawa jest! Deweloperzy szaleją! Bierz ich! XD
Nie weźmie się za nich, nie weźmie. To jest jedyna deweloperska inwestycja w Lublinie o której pisowski troll Monisia aka kronikidewelorozwoju złego słowa nie napisze. Jeśli by tylko napisał jedno złe słowo, to by go Soboń z farmy trolli wyrzucił a to wiązałoby się z wizytą w pośredniaku i rozglądaniem się za jakąś uczciwą pracą.
To nie są jedyne osoby, które korzystają z tego forum, co powoduje, że osobiście pozwolę sobie na merytoryczną i krytyczną uwagę dotyczącą tego politycznego  dealu . O ile w pełni zasadna jest rewitalizacja tego zdegradowanego obszaru naszego miasta, to forma niekoniecznie. Tak dla porządku przypomnieć należy, że  MPZP  umożliwiający w tym miejscu zabudowę wielorodzinną uchwalony został z naruszeniem ówczesnego  SUiKZP  wyznaczającego tam obszar aktywności gospodarczej. Ceną tego  dealu  jest między innymi zgoda innej spółki państwowej na urbanizację strefy zalewowej. O przyzwoleniu agend rządowych na urbanizację innych miejsc, które powinny być chronione, już wspominać nie ma po co. Te dwa bloki  " Mieszkanie + "  znikną w otoczeniu  patodeweloperki , a dodatkowo otworzą możliwość zabudowy tego obszaru bez konieczności przeprowadzania  OOŚ  i ustalania uwarunkowań środowiskowych dla planowanych przedsięwzięć mogących potencjalnie negatywnie wpływać na środowisko naturalne .
To nie są jedyne osoby, które korzystają z tego forum, co powoduje, że osobiście pozwolę sobie na merytoryczną i krytyczną uwagę dotyczącą tego politycznego  dealu . O ile w pełni zasadna jest rewitalizacja tego zdegradowanego obszaru naszego miasta, to forma niekoniecznie. Tak dla porządku przypomnieć należy, że  MPZP  umożliwiający w tym miejscu zabudowę wielorodzinną uchwalony został z naruszeniem ówczesnego  SUiKZP  wyznaczającego tam obszar aktywności gospodarczej. Ceną tego  dealu  jest między i... rozwiń
Avatar
Monisia / 14 grudnia 2020 r. o 20:01
-23
Czy nasz gosPOdarz nie mógłby w jakiś sposób powstrzymać tego populizmu? Wiele osób w Kozim Grodzie liczy, że środki zainwestowane w apartamenty pod wynajem plebsowi kupione od lubelskich deweloperów będą przynosić im pewne (i w pełni zasłuzone oczywiście) zyski, kiedy tylko ustąpi pandemia i nasza metroPOlia ponownie zacznie się cieszyć powodzeniem wśród studentów i taniej siły roboczej z Ukrainy. Po co to psuć?
 sP0ko, patusso. Na pewno zrobi wszystko co w jego mocy, żeby uratować dewelocwaniactwo.
Avatar
Monisia / 14 grudnia 2020 r. o 20:01
-25
Poza tym mieszkanie + to sztandarowy program propagandowy PISu więc ratuszowi ludzie z PO zrobią wszystko żeby wsadzić kij w szprychy tak jak z dojazdem do PKP zachodniego zbudowanego przez PIS. To już otwarta wojna Polsko-Polska
 To więcej jak pewne. Już teraz na 100% P0wołany został sztab mający na celu zablokować tą budowę, zwłaszcza mając na uwadze totalne załamanie sprzedaży "apartamentów". (Zaraz oczywiście srome_K_ pod nowym loginem "zdementuje" wrzutką o "ciepłych bułeczkach" i sypnie minusikami, ale kłamstwo ma _K_rótkie nogi, dewelo_ścier_K_o; lepiej zacznij szukać nowej roboty, bo dewelorozwój właśnie się skończył)
 To więcej jak pewne. Już teraz na 100% P0wołany został sztab mający na celu zablokować tą budowę, zwłaszcza mając na uwadze totalne załamanie sprzedaży "apartamentów". (Zaraz oczywiście srome_K_ pod nowym loginem "zdementuje" wrzutką o "ciepłych bułeczkach" i sypnie minusikami, ale kłamstwo ma _K_rótkie nogi, dewelo_ścier_K_o; lepiej zacznij szukać nowej roboty, bo dewelorozwój właśnie się skończył) rozwiń
Avatar
Monisia / 14 grudnia 2020 r. o 20:00
-28
Ta działka była by idealna pod budowę wszelkiego rodzaju urzędów. Na przeciwko jest wielki  parking pod stadionem który przez 330 dni w roku jest pusty , a jeśli coś się dzieje to w weekendy. Jeśli tam powstanie dworzec PKS to i komunikacja miejska będzie dobra.  Budowa tam urzędów i biurowców to o niebo lepszy pomysł niż wciskanie plomb na Wieniawskiej w stare kamienice i wąskie uliczki. Czy ktoś wogóle my o mieszkańcach załatwiających sprawy w tych urzędach ??
 Geszefty na biurwowcach mają się ku końcowi, nawet te "gwarantowane" przez Gubernatora. Parę "inwestycji" w tej branży już stanęło i wkrótce będziemy mieli wysyp nieukończonych, wiecznych szkieletorów. Niebawem zresztą ten los spotka także większość dewelo-projektów mieszkaniowych.
 Geszefty na biurwowcach mają się ku końcowi, nawet te "gwarantowane" przez Gubernatora. Parę "inwestycji" w tej branży już stanęło i wkrótce będziemy mieli wysyp nieukończonych, wiecznych szkieletorów. Niebawem zresztą ten los spotka także większość dewelo-projektów mieszkaniowych. rozwiń
Avatar
Monisia / 14 grudnia 2020 r. o 19:59
-29
Ścier_K_o deweloperska eXtra_D_ewelowazeliniarzu, patrz i P0dziwiaj, jak ostatni gwóźdź zostanie wbity w balona na "apartamentach". Twoje cuchnące dewelosrebrnikami minusiki nie opóźnią tej katastrofy nawet o jedną minutę.
Avatar
Monisia / 14 grudnia 2020 r. o 19:57
-23
Wreszcie agent_srome_K_  (vel mega_dron) wyłożył szczerze, co mu leży na zdradzieckim sercu - lepiej było sprzedać deweloperom!
Avatar
METATRON / 14 grudnia 2020 r. o 19:36
+33
Marnotrawstwo pieniędzy podatników. Te działki należało było sprzedać deweloperom, a za zarobione pieniądze wybudować dwa lub trzy razy więcej mieszkań socjalnych plus. Do tego deweloper zbudowałby cos co licuje z architekturą śródmieścia, a Rząd to co najwyżej postawi baraki, albo bloczki-kostki, pasujące do osiedli socjalnych a nie Śródmieścia. To strata potencjału. Rada Miasta powinna wymóc podwyższoną jakość projektu architektonicznego. Z moich informacji będzie wynika, że fundusz rządowy chce tanio i bylejako.
Avatar
Agent_Tomek / 14 grudnia 2020 r. o 17:19
+47
Monisia! Sprawa jest! Deweloperzy szaleją! Bierz ich! XD
 Nie weźmie się za nich, nie weźmie. To jest jedyna deweloperska inwestycja w Lublinie o której pisowski troll Monisia aka kronikidewelorozwoju złego słowa nie napisze. Jeśli by tylko napisał jedno złe słowo, to by go Soboń z farmy trolli wyrzucił a to wiązałoby się z wizytą w pośredniaku i rozglądaniem się za jakąś uczciwą pracą.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kiedyś młode wilki, dziś polityczni wyjadacze. Tak zmienili się lubelscy politycy PO
Stare Zdjęcia
galeria

Kiedyś młode wilki, dziś polityczni wyjadacze. Tak zmienili się lubelscy politycy PO

Platforma Obywatelska obchodzi 20. urodziny. Jest kilka miesięcy starsza od Prawa i Sprawiedliwości. Przez lata przez PO przewinęło się mnóstwo osób. Jedni przychodzili i już zostali w partii. Inni już ją opuścili. Zobaczcie, jak zmienili się przez lata obecni i byli politycy PO.

Abp Skworc: szczepienie to sprawa poczucia odpowiedzialności za siebie i za bliźnich

Abp Skworc: szczepienie to sprawa poczucia odpowiedzialności za siebie i za bliźnich

Metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc zachęca do szczepienia się przeciwko Covid-19 i oświadczył, że sam przyjmie szczepionkę, kiedy przyjdzie jego kolej. "To kwestia poczucia odpowiedzialności za siebie innych" – podkreślił.

Rynek nieruchomości. Co nas czeka w nowym roku
Magazyn

Rynek nieruchomości. Co nas czeka w nowym roku

Wbrew wcześniejszym spekulacjom rynek nieruchomości w ubiegłym roku okazał się stabilny i odporny na pandemiczny kryzys. Ceny mieszkań nie spadły, jedynie rosły wolniej. Czego należy się spodziewać w kolejnych miesiącach?

Lewart Lubartów – Victoria Żmudź 4:2. Na razie bez nowych twarzy

Lewart Lubartów – Victoria Żmudź 4:2. Na razie bez nowych twarzy

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą piłkarze Tomasza Bednaruka. Lewart pokonał u siebie czwartoligową Victorię Żmudź 4:2. Szkoleniowiec ekipy z Lubartowa na razie nie zaprosił na testy żadnego zawodnika.

Słowacja: materiał do testów na koronawirusa pobierany przez płukanie gardła

Słowacja: materiał do testów na koronawirusa pobierany przez płukanie gardła

Od soboty na Słowacji materiał do badań genetycznych na obecność koronawirusa metodą PCR można też pobierać przez płukanie gardła. Na laboratoryjne wyniki tych badań nadal trzeba czekać 48 godzin, ale sama forma przeprowadzenia testu może być mniej dokuczliwa.

MŚ piłkarzy ręcznych: Polska – Węgry 26:30. Ćwierćfinał nie dla Polaków
film

MŚ piłkarzy ręcznych: Polska – Węgry 26:30. Ćwierćfinał nie dla Polaków

W sobotę Biało-Czerwoni ulegli Węgrom 26:30 na mistrzostwach świata w piłce ręcznej i tym samym nie zdołają awansować do fazy pucharowej mundialu

Prof. Paweł Misiuna "Chirurgia to było to"
Magazyn

Prof. Paweł Misiuna "Chirurgia to było to"

Lekarzem został „trochę przypadkiem”. Miał być księdzem, interesowało go aktorstwo i polityka. Prof. Paweł Misiuna poświęcił się jednak medycynie. Dla lubelskich chirurgów jest mistrzem.

Stal Stalowa Wola – Stal Kraśnik 0:1. Wielkie testy i dobry prognostyk na przyszłość

Stal Stalowa Wola – Stal Kraśnik 0:1. Wielkie testy i dobry prognostyk na przyszłość

Przed tygodniem niewiele dobrego można było powiedzieć o występie Stali Kraśnik w sparingi z Bronią Radom (1:4). Tym razem podopieczni Marcina Wróbla pokazali się jednak z dużo lepszej strony. Nie tylko pokonali swoją imienniczkę ze Stalowej Woli, ale momentami ich gra naprawdę mogła się podobać. Co ciekawe, w zespole niebiesko-żółtych pojawiło się aż dziewięciu testowanych zawodników.

Motycz: A jednak nie zamkną dzisiaj przejazdu

Motycz: A jednak nie zamkną dzisiaj przejazdu

Nie dojdzie dzisiaj do zamknięcia przejazdu kolejowego w Motyczu

Kraska o obostrzeniach od 1 lutego: myślę, że jakieś poluzowania wystąpią

Kraska o obostrzeniach od 1 lutego: myślę, że jakieś poluzowania wystąpią

Sytuacja pod względem dziennej liczby zakażeń na koronawirusa jest stabilna, więc myślę, że od lutego jakieś poluzowania w obostrzeniach wystąpią - poinformował w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że "być może od lutego będą uruchomione galerie handlowe".

Puławy: Rośnie bezrobocie. Zwalniają sprzedawców i pracowników restauracji

Puławy: Rośnie bezrobocie. Zwalniają sprzedawców i pracowników restauracji

Na koniec 2020 roku liczba bezrobotnych w powiecie puławskim wyniosła 3235 osób. To najgorszy grudzień od czterech lat. Najwięcej zwolnień notuje gastronomia, sprzedaż i hotelarstwo. Niestety, wygląda na to, że styczeń będzie jeszcze gorszy. Stopa bezrobocia prawdopodobnie przekroczyła już 6,5 procent.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrywa na trudnym terenie w Sosnowcu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrywa na trudnym terenie w Sosnowcu

Pewne zwycięstwo zanotowały w sobotę koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka pokonały w Sosnowcu CTL Zagłębie 94:79. Akademiczki spisały się świetnie w ostatniej kwarcie

Skoki Narciarskie. Polacy z 30-tym podium w konkursie drużynowym w historii
film

Skoki Narciarskie. Polacy z 30-tym podium w konkursie drużynowym w historii

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w konkursie drużynowym na skoczni w fińskim Lahti. Biało-Czerwoni oddali siedem bardzo dobrych skoków i okazali się słabsi jedynie od Norwegów

MKS Perła Lublin – Nantes Atlantique Handball 26:31
galeria

MKS Perła Lublin – Nantes Atlantique Handball 26:31

W trzecim meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej EHF MKS Perła Lublin po zaciętym spotkaniu przegrał z francuskim Nantes Atlantique Handball 26:31

Ważna wiadomość dla wyjeżdżających do Norwegia: rząd zamyka Oslo

Ważna wiadomość dla wyjeżdżających do Norwegia: rząd zamyka Oslo

Rząd Norwegii ogłosił w sobotę zamknięcie Oslo oraz dziewięciu okolicznych miejscowości w związku z wykryciem w gminie Nordre Follo ogniska brytyjskiego szczepu koronawirusa. Na skutek zakażenia tym wariantem zmarły dwie osoby.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.